Johan Baks wil niet blijven mokken in een hoekje m Gratis huurders worden systematisch aangepakt 'Kunst- Antiekbeurs' in Expohal Hilversum Gezamelijke uitvoering van Akkordeonvereniging Animato en 'Soester Applaus' Informatieavond over gezins vervangende tehuizen V oorlichtingsdag Kamer van Koophandel Maandelijkse aktie van Amnesty International Stichting Jeugdzorg viert 15-jarig bestaan niet wegens geldgebrek Landschappen van Amsterdamse schilder Denkor in 'De Bereklauw' 'Meer export door beter inspelen op ontwikkelingshulpprojecten' Tegeldiefstal FOUT OM ZO UW BRIL NEER TE LEGGEN Vaak ontstaat een nieuwe glaskras. Deze krassen zijn ook niet goed voor uw ogen. Goed wegleggen die bril. Wij leggen uit hoe en waarom! lokman- «foi geAeifieid oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooOooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Wi 7 Soostnr Courant van woonsdag 6 april 1983 7 "Men heeft ons nauwelijks gehoord. We hebben best geprobeerd te knokken voor de stichting, maar we doen dat nu eenmaal liever via de democrati sche kanalen. Alle discussies voeren we heel formeel, zakelijk ook, zonder daarvan wat naar buiten te brengen. Wij gaan niet op onze achterste poten staan." Aan het woord is Johan A. Baks (29 jaar), hoofdleider/coördinator van de Stichting Jeugdzorg Soest, de organi satie die drie club/buurthuizen in onze gemeente beheert: "De Vangrail" aan de Nachtegaal weg, "De Praatpaal" aan de Molenstraat en '"t Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan. De stichting bestaat dezer dagen 15 jaar, en dat feit wordt niet gevierd. Johan: "We doen er niets aan, omdat de finan ciële middelen daarvoor ons op dit mo ment gewoon ontbreken." Wel is er een speciaal paasvakantieprogramma met een (bescheiden) feestelijk tintje in "De Praatpaal", omdat dat clubhuis onlangs 10 jaar bestond. "Maar dat wordt ook heel sober gevierd. Pijn De bezuinigingen die de gemeente Soest min of meer drastisch heeft opgelegd aan de verschillende welzijnsinstellin- gen in Soest hebben ook op het werk van de Stichting Jeugdzorg grote in vloed. Weliswaar wordt de stichting er niet rechtstreeks door in haar bestaan getroffen, zoals de Kinderboerderij "De Vrije Teugel", die van het ge meentebestuur haar poorten binnen kort zal moeten sluiten, maar ook de stichting heeft er heel wat problemen mee. "In twee jaar moeten we maar liefst 72.000 inleveren", aldus Johan Baks. "We zitten nu al met een jaar lijks tekort van zo'n 40 a 50 duizend gulden, dus je kunt wel nagaan hoe moeilijk het ook voor ons wordt." Hij vindt dat er wel wat al te veel aandacht naar de problemen van de kinderboerderij is gegaan: "Het lijkt wel alsof wij helemaal uit de picture zijn! Dat de kinderboerderij wordt ge sloten is best belangrijk, maar we moe ten in Soest niet vergeten dat er nog andere instellingen zijn, waar ook pijn wordt geleden." De financiële problemen bij de Stich ting Jeugdzorg (waarin de hervormde en gereformeerde kerken van Soest participeren) worden voor een groot deel veroorzaakt door het feit dat de subsidie van het Rijk halverwege de jaren zeventig werd "bevroren." "De subsidie van destijds, die door de ge meente werd overgenomen werd uit gangspunt, en daar kwam dan alleen op activiteitskosten een jaarlijks "accres" van 4%, als compensatie voor de prijsstijgingen. Maar de uitga ven zijn in de laatste jaren wel fors gestegen. Ga maar na: destijds hadden we hier in de Vangrail zo'n 300 bezoe kers, nu zijn dat er al zo'n 500, en dan praat ik nog niet eens over het werk met de buitenlandse jeugd en het vol- wassenenwerk, dat toen ook niet be stond." Een belangrijke factor is ook het tekort bij "'t Kruispunt." "Vijf jaar geleden wisten we dat we géén subsidie zou den krijgen. Eerst zou er op de Eng een multifunctioneel centrum verrij zen, voor een miljoen. Daar zijn zelfs nog tekeningen voor gemaakt. Tot vo rig jaar hadden we daarvoor een stuk grond in pacht, maar dat hebben we af gezegd. Ik zie niet hoe we daar ooit nog kunnen bouwen. Toch hebben we vijf jaar terug bewust gekozen voor een clubhuis op de Eng. Er is daar ont zettend veel jeugd die nergens naartoe kan. Het feit dat we geen subsidie kre gen heeft ons er niet van weerhouden daar in ieder geval iets te doen, on danks het tekort. Johan Baks, afkomstig uit Wou- drichem, waar hij voor 't eerst - als vrij williger. later als beroepskracht - in het clubhuiswerk terecht kwam. ver telt iets van zijn voorgeschiedenis. Na de "jeugdleiders-opleiding" (nu heet die MBO-cultureel werk) kwam hij in Woerden terecht. Intussen deed hij de Sociale Academie en al weer zes jaar geleden kwam hij naar Soest, om de vacature bij "De Vangrail" op te De Antiekbeurs in de Expohal te Hil versum die vijf jaar geleden van start ging en sindsdien zeer succesvol twee maal per jaar met 50 antiquairs een zeer gevarieerd assortiment antiek weet te brengen, presenteert zich het a.s. weekeinde voor de 9e keer op de vertrouwde wijze maar onder de nieuwe naam van "Kunst- Antiek beurs." Aanleiding hiertoe is de op richting van het "Nederlands Anti quairs Gilde" onder wiens auspiciën de Kunst- en Antiekbeurzen van de or ganisator, de heer A. Bezemer uit Gal- der, voortaan gaan plaatsvinden. Het Nederlands Antiquairs Gilde is in het leven geroepen om de goede naam van deze antiekbeurzen te waarborgen voor het publiek, dat, door de vastge stelde kwaliteitsnormen waaraan alle deelnemers van de beurs dienen te vol doen, meer zekerheden wordt geboden op het gebied van kwaliteit en service. Zo zal er tijdens de beurs op steeds wisselende tijdstippen een kwaliteits- kontrole uitgevoerd worden door een externe keuringscommissie die er op toeziet dat er geen nieuwe of nieuw na gemaakte voorwerpen op de beurs aan wezig zijn. Bij verzamelobjekten van jongere datum zoals munten, schil derijen, poppen en speelgoed, die wel op de beurs zijn toegestaan, wordt ge let op originaliteit en kunstzinnigheid. Dit betekent dat de organisator en de deelnemende antiquairs kiezen voor kwaliteit en niet voor kwantiteit. De or ganisatie bemiddelt ook bij geschillen en geeft advies. Met deze formule heeft het Nederlandse Antiquairs Gilde be reikt dat er een kwalitatief verant woord, breed assortiment betaalbaar antiek kan worden tentoongesteld. In Hilversum zal de kollektie bestaan uit meubelen, w.o. een vroeg 18e eeuwse eiken ééndeurs kast, klokken w.o. een "Bakker" klok en een Franse lantaarnklok uit 1730 met de nog bijbe horende origineel eikenhouten kast, kachels in Rococo, Biedermeier en Jugendstull-stijl, olielampen, bron zen beelden en Art-déco sculptu ren, imari en porselein w.o. manda rijn, satsuma, K'Hangsi, blauw en fa milie rose, mineralen, juwelen en sie raden, naaigerei, prenten en schilder- rijen, kerkelijk antiek, tegels, zilver als Hollandse gèboortelepels, 18e eeuwse theepotten, snuifdozen, lodde- rein- en pepermuntdoosjes en een heel bijzonder bruidsuikerbakje van Mr. Siotteling en voorwerpen van tin, koper, ijzer, ivoor, aardewerk, glas en kristal. De openingstijden van de beurs zijn: vrijdag 8 april van 19.00 - 22.00 uur; za terdag 9 april van 11.00 - 18.00 uur en zondag 10 april van 11.00 -18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 6,-- per persoon. Voor kinderen t/m 14 jaar on der geleide, gratis toegang. Voor C. J.P. en 65 paspoorthouders 3,--. De akkordeonvereniging Animato geeft op zaterdag 16 april a.s. 's avonds om 20.00 uur in De Borg, Willaert- straat, een uitvoering. Medewerking aan de avond wordt verleend door de toneelvereniging het Soester Applaus, die na de pauze een een-akter op de planken zal brengen. Het Programma voor de pauze bestaat uit drie delen. Het eerste deel bevat het optreden van het A-orkest, dat een aan tal akkordeonwerken zal brengen van onder meer J. Fucik, F. Apollonio, Renato Bui en Kurt Heusser. Zo staan óp het programma uitvoeringen van de Florintiner Marsch, Negro-Spirituals, Französische Suite en Rendesvous mit Gershwin. Daarna treedt het Akkor- deon-duo Petra Driënhuizen en Geleijn van der Ham op. Zij spelen onder an dere de Suite in sieben dildern en Sebi- donka. Het derde deel van het pro gramma voor de pauze wordt gevuld door het B-orkest. Dat brengt "Feest in Liliput' van Jan Holvast ten gehore en "Au petit bal musette" van Roger Rosso. Na de pauze brengt de toneelvereni ging "Soester Applaus" de een-akter "Help ik Leef" van John Tolly. De toegangsprijs voor deze avond be draagt 4,50. Kaartjes kan men bij de voorverkoopadressen verkrijgen: se cretariaat van Animato, Plasweg 57a, tel. 18639, en bij slijterij V.d Linden, Burg. Grothestraat 6, tel. 12750. Indien nog voorradig ook op zaterdag 16 april om half acht 's avonds aan de zaal. Uitbreiding Animato Als aanvulling op het orkest, zoekt de akkordeonvereniging een organist(e). Ook kan Animato nog een aantal ak- kordeon-spelers(sters) gebruiken. In formatie kan men hierover krijgen bij het secretariaat, Plasweg 57a tel. 18639. Ook voor een volwassen verstandelijk gehandikapte komt het moment dat hij/zij het ouderlijk huis verlaat om, voor zover dat mogelijk is, een eigen leven te gaan leiden. Diegenen die geen intensieve verzor ging, maar wel begeleiding en een be schermde woonomgeving nodig hebben gaan veelal wonen in een gezinsvervangend tehuis. In zo'n huis wonen 18 a 24 mensen vanaf 18 jaar die overdag buitenshuis werken of een dagverblijf bezoeken. In de regio Amersfoort bestaan momenteel drie van deze gezinsver vangende tehuizen, maar in de nabije toekomst komen er drie nieuwe gezins- vervangde tehuizen bij. Twee daarvan worden in Amersfoort gebouwd: deze huizen zullen in 1983 al hun deuren openen voor nieuwe bewoners. Het der de komt in Leusden en de verwachting bestaat dat dit huis voorjaar 1984 ge reed zal zijn. Om ouders van verstandelijk gehandi- kapten en belangstellenden informatie te geven over de in aanbouw zijnde huizen, over de procedure van plaat sing in een gezinsvervangend tehuis, over mogelijkheden na 1984 etc., orga niseert de Sociaal Pedagogische Dienst een informatieavond op woensdag 13 april a.s. aanvang 19.30 uur, in centrum "De Brug," Schuilenburger- weg 2 te Amersfoort. Op die avond zal de aanwezigen ook ruimschoots gelegenheid worden gege ven vragen te stellen. Ouders die hun zoon of dochter op de Centrale Wachtlijst voor plaatsing in een gezinsvervangend tehuis hebben aangemeld, krijgen voor deze avond persoonlijk een uitnodiging. Andere be langstellenden worden via deze publi- katie uitgenodigd. Wie deze avond wil bijwonen wordt verzocht vooraf telefonisch aan de dienst door te geven of men alleen of met meerdere personen aanwezig zal zijn. InlichtingenSociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25, 3811GB Amersfoort, tel. 033-720624. vullen. Twee jaar later, bij het vertrek van de toenmalige hoofdleider, nam hij diens functie over. Identiteit Hij loopt in vogelvlucht de geschiede nis van de Stichting Jeugdzorg na, die in maart '69 begon met de "Vangrail". "De stichting was in feite het initiatief van mevrouw Heuseveldt-v.d. Lelie, de echtgenote van een van de gerefor meerde predikanten in Soest. Er ge beurde toen wel veel voor de "kerkse" kinderen van Soest, maar voor de an deren was er eigenlijk niets. De ker ken hebben het toen als een taak ge zien om een bijdrage te leveren aan het welzijn van de Soester jeugd. Vijftien jaar terug stond daarbij het "evange lisatie-aspect" natuurlijk ook wat na drukkelijker op de voorgrond. Uit alle wijkgemeenten van de her vormde en de gereformeerde kerk van Soest zijn bestuursleden afkomstig. De kerken dragen ook bij in het kosten, al is dat maar een bescheiden deel van alles wat er omgaat in de Stichting. Johan schat het op enkele duizenden guldens. "De identiteit van ons werk is daardoor natuurlijk bepaald, al kun je wel zeggen dat die in de loop van vijftien jaar wat anders naar voren komt. Er wordt niet meer zo direct geëvangeliseerd. Het komt wel aan de orde, maar meestal in informele ge sprekken, waarin je jezelf meebrengt, mét je normen en waarden. Op de feest dagen, zoals met Kerst en Pasen, be steden we er trouwens echt aandacht aan." Uitgebreid Ook voor wat het werk zelf betreft is er intussen het nodige veranderd. "Vijf tien jaar terug mikten we alleen op de schooljeugd, van 4 tot 16 jaar. Dat is de laatste jaren uitgebreid met kleu ters, tieners (tot zo'n 24, 25 jaar zelfs) en volwassenen. Ongeveer de helft van de bezoekers is schooljeugd, de kleu ter- en volwassenenactiviteiten be strijken elk ongeveer een kwart van de bezoekers." De gemiddelde bezoekersaantallen lie gen er niet om: Bij de Vangrail ca. 500, 't Kruispunt ca. 300 en de Praat paal zo'n 350 per week. Voor de kinde ren is er doorgaans een gericht pro gramma, met handenarbeid, sport en spel, toneelspelletjes, kooklessen, etc. De wat oudere kinderen hebben een meer societëitachtig programma, waarin wel een aantal vaste punten voorkomt, zoals films, droppings, kla- verjasavonden, etc. De volwassenen activiteiten omvatten voornamelijk moedergroepen en cursussen in bloe- menschikken, naaien, klusjes in huis, brooddeeg bakken, etc. Het verschil met Artishock, legt Johan uit, zit 'm vooral hierin dat bij Artishock veel meer aan kunstzinnige vorming wordt gedaan. "Bij ons is dat maar een klein deel." Het verschil met de Kin derboerderij is niet zo groot. "Het acti viteitenpakket is vergelijkbaar, maar wij opereren vanuit een andere iden titeit." Naast de vijf beroepskrachten van de stichting (vier sociaal-culturele wer kers en een onderhoudsman) draait het werk op een vaste kern van zo'n veertig vrijwilligers, die zich elke week weer beschikbaar stellen voor de lei ding van de groepen. Daarnaast orga niseert de stichting in haar geheel ook incidenteel grote, naar buiten gerichte activiteiten, zoals de jaarlijkse Rom melmarkt (op 23 april komt er weer een) en het "Spel zonder Grenzen", dat op Koninginnedag op de Eng wordt uitgevoerd onder auspiciën van het Oranje-comité. Voor het eerst worden dit jaar, in samenwerking met de voet balvereniging Hees, de Soester penal ty-kampioenschappen op Hemelvaarts dag georganiseerd. Bij al deze activiteiten probeert de Stichting er zonder al teveel kosten af te komen. Dat moet ook wei, nu de subsidie wordt verminderd. Er moeten toch al maatregelen worden getroffen om de tekorten weg te werken. In dit verband maakt Johan ook de opmer kingen die aan het begin van dit arti kel staan. Consequenties De consequenties van de bezuinigingen komen voor de stichting op het volgen de neer: "We hebben een intern be zuinigingsplan voor maximaal 20.000 per jaar. Of het haalbaar is moeten we nog afwachten. Maar we gaan het zo doen. De dieren gaan allemaal weg (voor een deel zijn die al verdwenen), we zeggen het Centrale-antenne-abon nement op en we gaan een deelne mersbijdrage heffen waar dat kan. Wat we absoluut niet willen is de drem pels verhogen; dat is een principiële keus! Als 3, 4 kinderen uit één gezin 3 of 4 keer per week naar één van de clubhuisen komen, dan is dat over een heel jaar nog een fors bedrag, als je 50 cent per keer vraagt. Reken maar dat dat doortikt bij gezinnen die van een uitkering moeten leven, en dat zijn er heel wat!" Verder zijn er plannen om de "exter ne" activiteiten zoveel mogelijk kosten dekkend te maken (excursies, zwem men, bowlen, films, etc.), zal de bus worden verkocht ("Als we tenminste een koper kunnen vinden") en wordt het bedrag voor verwarming vermin derd. Samenwerking Tenslotte heeft de stichting een plan gemaakt om, samen met de andere in stellingen en verenigingen in Soest, te zoeken naar kostenbesparingen door gezamenlijk gebruik te maken van materiaal en apparatuur. Daarop is intussen een flink aantal positieve re acties binnengekomen. "Het komt al aardig op gang, dat we gebruik nui ken van eikaars "diensten- zegt Johan. Ook hoopt de stichting op de af schaffing van de door de gemeente voorgeschreven accountantsverkla ring. Dat zou toch ook al zo'n 6000 gulden per jaar kunnen schelen. Er is ook een goed kontakt met de plaatselijke "middenstand". De win kelcombinatie Soest-Zuid wil samen met de stichting in de Pinkstervakantie een straattekenwedstrijd organiseren en een kinderbraderie, voorafgaand aan de grote braderie in Soest-Zuid, in het najaar. Ook tijdens de Straten- loop van Super Van Dam zal de stich ting een braderie organiseren. Er was al uitstekende samenwerking met de winkelgroep 't Hart. "We proberen door inventiviteit en samenwerking de activiteiten te hand haven en zelfs nieuwe dingen te doen, die de gemeenschap van Soest geen geld hoeven te kosten", benadrukt Johan. "Binnen de stichting is ook een financiële commissie aan het werk, om te bekijken hoe we extra geld bin nen kunnen krijgen. Zo wordt erover gedacht om het aantal donateurs uit te breiden, die de rest van het tekort voor hun rekening kunnen nemen. Over de toekomst merkt Johan op: "Die ziet er wel somber uit. Er komen misschien nog meer bezuinigingen en we weten nog niet wat dat gaat be tekenen, maar voorlopig gaan we pro beren de clubhuizen en het personeel zo lang mogelijk te handhaven. In de tussentijd werken we rustig maar kei hard door!" Continuïteit Uit het zojuist verschenen jaarverslag valt op te maken dat er een sterke con tinuïteit is in het werk van de stich ting: niet alleen in bezoekers, ook in "mankracht." Van de beroepskrach ten zijn er drie al langer dan acht jaar bij de stichting werkzaam. Ook bin nen het bestuur is die continuïteit op vallend. De meesten doen al jaren mee. "Iedereen is goed ingevoerd en op de hoogte van de voorgeschiedenis' Ze brengen veel deskundigheid met zich mee, de mensen zitten er heel goed in", legt Johan uit. "Dat is één van onze krachten, denkt ik." "We hebben ook besef van de noodzaak tot bezuinigingen. Het doet best pijn, maar we proberen die zoveel moge lijk te beperken. In plaats van activi teiten af te snijden gaan we juist pro beren extra dingen te doen, die direct aan de bezoekers ten goede komen en indirect ook wat geld in het laatje brengen. Wat dat betreft zijn we bij de stichting heel eensgezindwe willen graag wat positiefs laten zien. Wat we niet willen is: blijven mokken in een hoekje." I3W.. Johan A. Baks Vrijdagavond 8 april a.s., om 19.30 uur, wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 een tentoonstellng geopend van de Amsterdamse kunstenaar Denkor. On der het motto: "Bomen en landschap pen" is er een grote verscheidenheid te zien van prachtige kleurrijke land schappen. Denkor, pseudoniem van Johan Koo- ter, werd geboren in 1944 in de kop van Noord-Holland (West-Friesland). Hij begon pas na zijn dertigste jaar serieus de beeldende kunst te beoefe nen. Van oorsprong een autodidakt, ontving hij een paar collega's die wel een klassieke beeldende kunst opleiding genoten hadden, leerzaam onderrricht in schilderen en tekenen. In zijn werk staat het landschap in allerlei verschijningsvormen centraal. Het Hollandse landschap domineert, maar ook exotische landschappen en bomen komen veelvuldig voor, waarbij impressies, tijdens verre reizen opge daan, zijn verwerkt. "Ik schilder vanuit mijn herinnering", zegt Denkor. "Ik maak mijn eigen landschap, zoals dat in mijn gedachten leeft. Ik schilder nooit bestaande land schappen. Een enkele keer maakt ik wat schetsen, maar daar blijft het dan bij. Thuis in mijn atelier maak ik eigen composities. Ik doe iets wat mij inte resseert en daarin is het landschap on uitputtelijk." Naast aquarellen, zoals ze op deze expositie in "De Bereklauw" zijn te zien, maakt Denkor olieverfschilde rijen en vervaardigt hij zwart-wit-gra- fiek in de vorm van op de steen gete kende en eigenhandig afgedrukte litho grafieën. Denkor heeft de laatste jaren in veel plaatsen in Nederland geëxpo seerd, zoals in Amsterdam, 's Graven- hage, Leiden, 's Hertogenbosch, Ber gen en Amstelveen. De tentoonstelling duurt t.m. donderdag 28 april a.s. De openingstijden zijn dinsdag t.m. vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 18.00 uur en zaterdags van 10.00 -17.00 uur. Op donderdag 14 april organiseren de Kamers van Koophandel te Hilversum, Utrecht en Amersfoort een voorlich tingsdag over het onderwerp 'Meer ex port door beter inspelen op ontwikke lingshulpprojecten'. Goede exportkansen blijven ongebruikt liggen doordat het Nederlandse be drijfsleven te weinig gebruik maakt van projecten, die met behulp van gel den uit allerlei ontwikkelingshulpfond sen, worden gefinancierd. Het onvol doende inspelen van het bedrijfsleven op de bestaande ontwikkelingshulp fondsen kan worden geweten aan het niet voldoende bekend zijn met en de weg naar de bestaande nationale, Euro pese en internationale fondsen. Het be drijfsleven heeft dringend meer infor matie nodig over de mogelijkheden om van deze ontwikkelingshulpfondsen te kunnen gaan profiteren. De voorlichtingsdag heeft tot doel een antwoord te geven op vragen als: Welke internationale programma's zijn er. welke instanties houden zich hiermee bezig, wat zijn de doelstellingen van de verschillende programma's, hoe komen de projecten tot stand, hoe staat het met de deelname van Nederland in de internationale hulp- en ontwikkelings programma's. hoe kom ik aan infor matie over lopende en toekomstige projecten, hoe kan ik inschrijven op een project? Vertegenwoordigers van de ministeries van Buitenlandse Zaken. Landbouw en Economische Zaken zullen aangeven hoe het bedrijfsleven van de ontwik kelingsfondsen kunnen gebruikmaken. Daarnaast zullen enkele vertegen woordigers uit het bedrijfsleven een uiteenzetting geven over hun ervarin gen met deze fondsen. Voor meer informatie: De heer A. Bak ker, exportconsulent van de Kamer van Koophandel voor Eemland, telefoon 033-12964. Onlangs is Amnesty International de campagne gestart tegen politieke moorden. Ten behoeve van deze aktie wordt iedereen opgeroepen zich te mel den voor de maandelijkse aktie, om op die wijze mee te werken aan de cam pagne tegen politieke onderzoeken naar de doodsoorzaak en de personen die er voor verantwoordelijk zijn. Op die wijze moet duidelijk worden dat overheden verantwoordelijk zijn voor deze ernstige vorm van schending der mensenrechten. De maandelijkse aktie is een mogelijk heid voor zowel individuele leden als niet-leden van Amnesty. Deelnemers aan deze aktie krijgen iedere maand kosteloos twee aktiesuggesties thuis gestuurd en het is de bedoeling dat in ieder geval één van deze twee wordt uitgevoerd. De maandelijkse aktiesuggesties kun nen bestaan uit het schrijven van een brief naar de autoriteiten van landen waar schending van de mensenrechten plaatsvinden, een poster voor het raam hangen, meedoen aan een de monstratieve tocht, een handte- keningenaktie, het plaatsen van een advertentie, het telefoneren naar am bassades enz. enz. De deelname be tekent dat iedereen zijn bezorgdheid over schending van mensenrechten in daden kan omzetten. Belangstellenden kunnen zich voor deelname of nadere informatie opgeven bij H. Aerts, Kerk- pad ZZ 22, Soest. Tel. 02155-20161. Aan de deelname zijn geen kosten verbon den. Opgave is tevens mogelijk in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Openingstijden: dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Alle zestig bewoners van gratis huur huizen in Soest hebben van de gemeen te eén brief gekregen, dat hun woning binnenkort leeg te koop wordt aange boden. Het gemeentebestuur heeft een plan de campagne gemaakt om deze huurders van gratis gemeentewo ningen systematisch aan te pakken. Dat houdt in, dat deze bewoners een ander huis krijgen aangeboden en daar toe 50 extra punten ontvangen in het toewijzingssysteem. De zestig huurhuizen die gratis worden bewoond vormen de helft van het wo- ningbezit in het Grondbedrijf. De ge meente wil nu zo snel mogelijk al deze 120 woningen van de hand doen, omdat ze een jaarlijkse financiële last vor men van twee miljoen gulden op de Al gemene Dienst. Wethouder Frans Kingma, (PvdA) deelde een en ander mee in de Wel- zijnscommissie, waar het woonruimte- beleid vorige week uitvoerig aan de orde kwam. De wethouder zal binnen kort met een notitie over de Volkshuis vesting komen. Hij gaf toe dat de woon wensen in Soest meer problemen geven dan de woningnood. De laatste tijd kost het tien keer zoveel moeite de passende bewoners in de passende wo ningen te krijgen dan voorheen. Velen weigeren de aangeboden woningen door de verslechterende economische situatie, om welke redenen dan ook. Vooral de huisvesting van alleenstaan den vormt een probleem. Getracht zal worden de woonwensen van de ingeschreven woningzoekenden in kaart te brengen. In 1983 mag Soest slechts honderd nieuwe woningen bouwen. Zaterdagmorgen j.1. kwam bij de poli tie een melding binnen dat een onbe kende man de trottoirtegels bij de Van der Hucht kleuterschool aan de Di Las sostraat weghaalde, in zijn auto laadde en ermee wegreed. Omdat het kente ken werd genoteerd kon de politie de man snel opsporen. Het bleek een 35-- jarige Soester te zijn, die op het mo ment dat de politie arriveerde al in zijn achtertuin bezig was een tegelpad aan te leggen. Hij had van kennissen ge hoord dat de tegels vrij meegenomen mochten worden, beweerde hij. De te gels zeer weer ingeladen en naar de school teruggebracht. uivjnW. '120^^^ iVAN WEEDESTRAAT17A - SOEST - Telefoon 02155-17121 alarmschijf ook op 12 inch single no. 1 trofee DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRlb deze vorige Titel - Artist - (Producer) - Componist weekjweek Label bestelnummer - Distributiemij deze Ivorigel weekjweek - 3060 - cbs 111 I 10 i 13 22 I 28 I 12 99 LUFTBALLONS - nena [W\ 5 Q) 19 ZOVEEL TE DOEN - toontje lager (heil/praeker) fahrenkrog/e.v.a. - 3060 - cbs \!rx\ w (toontje lager/musper) hermelink - sky 3875 - telstar 2 I WILL ALWAYS LOVE YOU - dolly parlon 7 29 GOING HOME - mark knopfler (parton/perry) parton - viclor pb 3260 - rca w (mark knopfler) idem - vertigo 811 379 7 - phonogram JUST AN ILLUSION - bzn rgl PC] 5 18 KEEP THE FIRE BURNING - gwen mccrae (beltman) tb. tol/tuijp/c. tol - 811 251 7 - phon. (webster lewis) willie hutcb - atlantic 78 9910 7 - wea 5 MAJOR TOM - peler schilling nT] 14 DE BOER IS TROEF - normaal (schilling/sabol) schilling - 24 9967 7 - wea NPèl (sonneveld/normaal) manschot/e.v.a. 24 9868 7 - wea 4 TOO SHY - kajagoogoo 6 16 WHAM RAPI - wham (colin thurston/nick rhodes) kajagoogoo - 006 07700 - emi (bob carter) panos/ridgeley - epic 2442 - cbs 9 LET'S DANCE - david bowie [jTj 3 20 BABY COME TO ME - patti austin |ames ingram 7 (d. bowie/n. rodgers) bowie - emi 006 86660 - emi (quincy jones) rod temperton - qwest 15 005 - wea 8 EEN BEETJE VAN DIT - «ulcano FT) 5 15 SIGN OF THE TIMES - the belle stars 7 (hans van hemert (idem) - 105 203 - ariola (collins) barker/hirst/joyce/e.v.a. - stiff buy 167 - ariola 6 GIVE IT UP - kc and the sunshlne band S - DO YOU WANNA HOLD ME - bow wow wow 1 (h w. casey/d. carter) idem - epic 3017 - cbs (chapman) ashman/barbarossa/gorman/lwin - 314 - rca LADY - wayne wade 3 - IS THERE SOMETHING ISHOULD KNOW 1 (paul khouri/w. linda) I. richie - dance ree. 104 780 - ariola w duren duren - (ian little/duran duran) 006 65089 - emi Npa, 0 17 TOGETHER WE'RE STRONG - mlreille mathieu/ 2 40 SING ME A SONG - bernadette IK-T1 2 patrick dufty (siegel)/james - 105 077 - ariola (souer/duiser) idem - polydor 810 792 - polydor 1H3[ MARIANNEKE - drukwerk 24 FAME - Irene cara (TTI (coen van vrijberghe) h. v.d. berg - 006 26936 - emi (michael gore) gore/pitchford - rso 2090 450 - pol. \lrx I NESCIO - the nits - SWEET DREAMS - eurythmics (henk hofstede) henk hofstede - cbs 3201 - cbs (lennox/stewart) idem - rca pb 68031 - rca LISTEN TO THE MAN - time bandits ICH SCHAU' DICH AN - spider murphy gang (pim koopmans) a. hidding - cbs 3161 - cbs (steinhauer/volker) sigl/spider m. gang - 006 46678 - emi TOTAL ECLIPSE OF THE HEART - bonnie tyler (jim steinman) idem - 3057 - cbs 27 PUTTIN' ON THE RITZ - taco 2 - CHURCH OF THE POISONED MIND - culture club Mauirt norira,» „k Ka™ w (sleve ,evjne) culture club - virgin 105 241 - virgin/ariola BILLIE JEAN - michael jackson (quincy jones) m. jackson - epic 3084 - cbs Hl DE Hl Hl DE HO kool the gang (deodato/kool the gang) e.v.a. - delite 101 742 - vip 0 26 DE VISSERS VAN SAN JUAN - frank/mirella |r 2 30 SHAKE IT UP - divine ihsdaic/nrinM .nh,.ii,;«nr.o,nono, I'/v- w (b0bby orlando) orlando - break 8313 - vandenbosch IN THE NAME OF LOVE - sharon redd (eric matthew) redd/williams - rams h. 1168 - rams h. ree. DON T WANNA LIVE WITHOUT YOU - IfiTl aristaket (sonneveld)/jessayan - 2050 798 - pol. 0 21 I 23 PA - doe maar (doe maar) vrienten - sky 3860 - telstar PUTTIN' ON THE RITZ - taco (david parker) irving berlin - rca pb 5978 BOOGIE DOWN - al jarreau (craydon) jarreau/omartian - wea 25 9Ó36 - wea Hl FIDELITY - the kids from fame featuring vale- rle landburg (fasman) levine - rca pb 3054 - rca DE VISSERS VAN SAN JUAN - frank/mirella I f *- (bartels/prick) schultzieg/e.v.a. - 810 808 7 - polydor L BURNING HEART - vandenberg (vandenberg/stuart epps) vandenberg - 11 755 - wea LOVE ON YOUR SIDE - thompson twins (alex sadkin) bailey/currie/leeway - arista 105 094 - ario'a 0 19 Titel - Artist - (Producer) - Componist Label bestelnummer - Distributiemij I aantal weken 6 l 18 I 24 11 I 25 I 33 I 34 I 35 12 9 3

Soester Courant | 1983 | | pagina 7