s 'Binnen en Buiten' presenteert energiezuinige buitenverlichting Busbegeleidsters buitengewoon onderwijs krijgen ontslag Nieuwe containerwagen voor postduivenvervoerscombinatie 'Eemland' Veel geslaagden bij de Soester EHBO FilmhuisPermanent vacation en nog eens FilmhuisRadio on Tentoonstelling Emiel Hoorne Muziek in Artishock: Nigel Mazlyn Jones TheaterKlaas Hof stra DE KLOK 9 9 14-jarige automobilist BETAMAX VHS - VCC Amnesty International Rijverboden 'Spuiters' aangehouden schrijfmiddag HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 7 april: Vrijdag 8 april: Tot en met 13 april: Zaterdag 9 april: Zaterdag 16 april: Soester Courant van woensdag 6 april 1983 PW BUITEN 1_J"L VERLICHTINGS +LJ SHOW "LICHTBAKEN" (fabr. RAAK) Geschikt voor tuinpad of op rijlaan. Uitgevoerd met lensglas voor wijdgespreid licht over de grond. Hoogte 40 en 70 cm. BINNEN EN BUITEN F. C. Kuijperstraat 24-26 Soest - 02155-20656 De politie heeft vorige week een 14- jarige jongeman uit Soest aangehou den omdat hij - uiteraard zonder rijbe wijs en zonder verzekering - in een auto reed. De jongeman werd door surveil lerende agenten herkend. Hij was al vaker voor hetzelfde feit aangehouden. VIDEOTHEEK NW. BAARNSTRAAT 25 BAARN - 02154-21781 OPEN van 11.00-19.00 uur De vier betaalde dames die een aantal o.a. moeilijk opvoedbare kinderen met de bus naar school begeleiden, zullen Op maandag 28 en dinsdag 29 maart j.1. werden bij de Kon. Ned. Ver. EHBO afd. Soest de examens gehouden, waar aan door 21 kandidaten is deelgeno- men. Hiervan zijn er 20 geslaagd. Dit waren Mej. S. Buisman, J. A. Broekhuijzen, J. G. Bodewes, mevr. M. E. Grift-Brok, C. C. de Gier, mevr. C. Hagen-Tijmes sen, mej. C. v.d. Hengel. Ti. Hennep hof, mevr. E. Omwezen-Overeem, mej. B. Omwezen, A. R. du Prie, mevr. B. Roest-Brok. mevr. A. v. Rouwen daal-Kamphorst, mevr. Th. Rijnten- Kok, mej. E. Stoelenga, H. Schultinge, mevr. E. Terlouw, J. W. Tolboom, Ch. Wansleeben en mevr. K. Wip-Veltman. Ook de afd. Jeugd-EHBO heeft op 14, 16, 23, 29 en 31 maart examen afgelegd. In totaal werd er door 84 kinderen examen gedaan waarvan er 82 zijn ge slaagd. De geslaagden zijn: 14 maart: Andrea Acosta, Marco Brons, Marco Brehler, Johan v.d. Burg, Antoinette Dorrestein, Sander Duivenstein, Des- mond Eijsbach, Mirjam Knoope, Mi randa Koopman, Simon Prinsenberg, Susan Rademaker, Edwin Routers, Pascal Routers, Ramon v. Schalwijk, Taco Snippen, Clska Teunis, Natascha Toonstra, Diana Vogel. Brenda Ver- mont, Jeroen Verwey, Mike de Weert en Rayan de Zeeuw. 16 maart Manon Bosman, Petra Bosman, Ester v. Breukelen, Monique v. Dorrestein, vóór 1 mei a.s. worden ontslagen. Te vens wordt de vervoersovereenkomst met de busonderneming opgezegd. Ingrid Hagen, Margrethe Hilhorst, An- gelique v.d. Hoef, Kitty de Meij, Karen Roest, Nellie v.d. Salm, Diana Stalen hoef, José Tolboom, Petra Vonk en Corina Vonk. 23 maart: Carok Böggemans, Sandor Bendeler, Yvonne Brekelmans, Rudy la Feber, Rena Kok, Rico v. 't Land, Helaan Mat- hyssen. Rob Meijer Evelien Nijman, Bea v. Overeem, Valerie Peeck, Mar leen Spiekman, Birgit Sijbrands, Anne- miek v. Vliet, Ingrid Vos, Matthijs Westerveld, Marja de Zoete, Silvia Davelaar en Karen v. Heijzen. Allen slaagden voor het A-diploma. Voor het B-diploma slaagden op 29 maart: David Haas, Sandrina Klop, Regina Loman, Joke Lochmans, Marlies v. Vliet, Margreet Wimmers, Jeroen v. Zutfen, Robert Baptist, Alwin v. Breu kelen, André Houtman, Rubin Janssen, Marije Poppelaars, Marco v. Schalk wijk, Jeroen Stalenhoef en Deborah Twist. Examen 31 maart „De Vangrail" 12 geslaagden A-diploma. Tenslotte slaagden op 31 maart nog voor het A-diploma Chantal van Esch, Linda Daselaar, Pe tra Ducaat, Nicoline Heymerink, Sacha Kuipers, Annette Olthof, Carla Schaper, Judith Sieben, Nadina Streef kerk, Annemiek Streefkerk, Erik Ta- bois en Anja Westerveld. Dit alles is een uitvloeisel van de mi nisteriële beschikking, die de gemeen te Soest heeft ontvangen uit Den Haag en die vorige week in de onderwijs commissie is besproken. Mevrouw M. Kraal, één van de busbe geleidsters, maakte in de commissie vergadering gebruik van haar spreek recht om de commissieleden erop te wijzen dat begeleiding van de school bus onontbeerlijk is. "Ze breken de boel af, ze vliegen elkaar in de haren en arriveren onrustig op school, als wij er niet meer zijn. En de buschauf feurs zeggen: wij doen het niet.'" Van de omliggende gemeenten in de regio Eemland zal alleen Nijkerk ver moedelijk de begeleiding continueren en financieren uit eigen middelen. Wethouder J. L. Menne (CDA) hoopt dat staatssecretaris Leyenhorst bin nenkort in een nieuwe circulaire nade re richtlijnen en een versoepeling zal afkondigen. In de Tweede Kamer is o.m. de mogelijkheid geopperd om de kinderen die een uur onderweg zijn (van huisdeur naar schooldeur) toch in de reiskosten van het(jpangepast vervoer tegemoet te komen. Wie in Op de Grote Melmweg werd zaterdagavond j.1. een 23-jarjge Soester aangehouden nog voordat hij in zijn auto stapte. De man bleek nogal wat alcohol te hebben gebruikt, zoals uit de blaasproef kon worden vastgesteld. De politie verbood hem daarom gebruik te maken van zijn voertuig. Een 34-jarige Amersfoorter werd op de Steenhoffstraat aangehouden wegens opvallend rijgedrag. Hij weigerde zo wel blaas- als bloedproef en werd daar op verbaliseerd. Amersfoort, Zeist, Bussum of Biltho- ven een buitengewone school bezoekt, krijgt in ieder geval een tegemoetko ming in de kosten van het openbaar vervoer. De tientallen briefschrijvers die bij het gemeentebestuur bezwaar hebben gemaakt tegen de intrekking van de maatregel krijgen binnenkort gemoti veerd antwoord. De busdiensten wor den attent gemaakt op het vergrote reizigersaanbod in de toekomst. Als de financiële maatregel definitief wordt zal in de gemeenteraad afge wogen moeten worden in hoeverre het gemeentebestuur de rijkssubsidie voor zijn rekening neemt of niet. De betrok ken ouders zal in ieder geval worden aangeraden zich te organiseren. Ook de oudercommissies van de verschil lende scholen voor buitengewoon onder wijs zullen worden geraadpleegd om de beste oplossing te vinden voor de vervoersproblemen en de begeleiding van het vervoer. In de onderwijscommissie werd nog gesuggereerd de Vrijwilligers Vacatu rebank in te schakelen. Drie Baarnse jongens van 14, 15 en 15 jaar werden vorige week aangehouden door de eigenaar van een lederwaren- zaak aan de Torenstraat, nadat zij met een spuitbus de woorden "leer was eens leven" op de etalageruit hadden gespoten. De eigenaar droeg de jonge lui over aan politie. Zij bekenden iets dergelijks al eens eerder te hebben ge daan, omdat zij het niet eens waren met het feit dat dieren werden gedood voor de fabricage van leer. De schade zal verhaald worden op de ouders. De jongelui hebben de etalageruit zelf schoon moeten maken. De maandelijkse schrijfmiddag voor gevangenen zal deze keer mede in het teken staan van de onlangs gestarte aktie tegen politieke moorden. "Om niet te zwijgen. De schrijfmiddag wordt gehouden op donderdag 7 april in het Amnesty Centrum, Bonifacius- straat 24. Aanvang 13.30 uur. Tijdens deze middag kan iedereen een persoon lijk protest schrijven tegen gevangen neming en marteling van mensen om hun geloof, overtuiging, huidskleur of ras. Ditmaal wordt er ook geschreven voor gevangenen in Pakistan: een 35-jarige vakbondsleider wordt sinds febr. 1981 vastgehouden zonder aanklacht of proces Polen: een 23-jarige student zit een ge vangenisstraf uit van 3 jaar die hem na een korte rechtspleging begin 1982 door een militair gerechtshof is opgelegd Kenia: een 35-jarige docent taalweten schappen wordt sinds 7 juni 1982 zonder aanklacht of proces vastgehouden. Naar men zegt verkeert hij in slechte gezondheid. Aan de autoriteiten van bovengenoem de landen worden brieven geschreven met verzoeken om vrijlating en me dische behandeling. Er zijn voorbeeld brieven beschikbaar en voor schrijf materiaal en postzegels wordt gezorgd. Nadere informatie verstrekt de heer F. Munniksma, Bartolottilaan 7, Soest. Tel. 24263. Amnesty schrijfavond Naast de maandelijkse schrijfmiddag op de eerste donderdag van de maand, wordt er nu ook aan iedereen 's avonds de mogelijkheid geboden voor Amnes ty te schrijven. De volgende keer zal dit zijn op woensdagavond 13 april. a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24, Soest. Er wordt geschreven voor een Vietna mees, voormalig politieagent, welke sinds juni 1975 gevangen zit. Tot op he den is er geen formele aanklacht tegen hem ingediend en verkeert hij in slech te gezondheid. Aan de autoriteiten van Vietnam wordt gevraagd om zijn vrij lating en medische behandeling. Er zijn voorbeeldbrieven aanwezig. Nadere informatie verstrekt: Nynke Rinzema, Wiardi Beckmanstraat 20, Soest. Steenhoffstraat 48 telefoon 02135 -195 77. RegieJim Jarmusch Met: Chris Parker, John Lurie, Ri- chard Boes e.a. USA 1980 De film beslaat twee en halve dag uit het leven van ene Aloysius Parker, een jongen van zestien jaar die de mensen niet als individuen ziet maar als niet van elkaar te onderscheiden bewoners van steeds andere kamers. Tegen de achtergrond van constante straatgelui den en soms op de merwaardige, trage tonen van Japanse muziek zwalkt Aloysius, gefild door een onvaste ca mera die vaak zijn blik volgt, door de sloppenwijken van New York, langs muren van ruïnes en graffiti. Hij ont moet een aantal outcasts, eenzame, veelal geestelijk gestoorde verschop pelingen. Soms zoekt hij, steeds ver geefs, contact. Als hem contact wordt geboden vermijdt en ontloopt hij het expres. De enige naar wie hij luistert is een junk die hem het verhaal vertelt van een saxofonist die te modern was en zijn heil zocht in Parijs. Hij steelt een auto en verkoopt deze. Met het geld wil hij naar Parijs. De volgende mor gen zoekt hij in de haven een schip dat hem naar Parijs kan brengen. Op de kade ziet hij een jongen, die er precies zo uitziet als hijzelf. Hij komt net uit Parijs en beweert in New York zijn 'Babylon' te zullen vinden. Terwijl Aloysius ervan overtuigd is dat 'Baby- Ion' in Parijs te vinden is. Als echte spiegelbeelden gaan ze in tegengestel de richting uiteen. Jarmusch baseerde het scenario op het dagelijks leven van de toen zestien jarige Chris Parker, die ook de hoofd rol speelde. Hoewel een aantal voor vallen erin rechtstreeks uit Chris's le ven komen en een aantal statements in de film authentiek zijn, is Permanent vacation geen documentair maar een speelfilm. De kracht van de film - een debuut - zit in de toon van de film, de krachtige beelden en de muziek, die sa men een zeer geladen sfeer oproepen. Door zijn onderwerp een bijzondere film. Als voorfilm de met de Gouden Kalf van 1982 bekroonde animatiefilm van Hans Nassenstein, Nog eens. Deze ani matiefilm (15 min.) is een kernachtige uitbeelding van het in wezen lugubere vermogen van de mens om zichzelf, onder uitroeiing van zichzelf, blijvend staande te houden. Aanvang: 21.00 uur Entree5,—/lid CJP 4.-. De Vlaamse graficus Emiel Hoorne (31) exposeert tot en met 13 april in de theaterzaal van het Artishock-gebouw. Tien zeefdrukken, twee linosneden en twee houtgravures laten bizarre ma chinerieën zien, die door de hand van de kunstenaar tot leven komen. Hoorne werd in Roeselare geboren en studeer de o.m. aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Gent, waar hij nu leraar is. In 1983 won hij een ex-li- bres wedstrijd met het thema 'Science fiction.' Emiel Hoorne exposeert veel in binnen en buitenland en wordt be schouwd als één van de belangrijkste grafici van België. De tentoonstelling is tot en met 13 april dagelijks te be zichtigen van 14.00 - 16.00 uur. Ook in het weekend en de toegang is vrij. RegieChris Petit Met: David Beams, Lisa Kreuzer, San- dy Ratcliff, Andrew Byatt, Sue Jones- Davies, Michael Sting e.a. Engeland 1979 Een man sterft in het bad, misschien door natuurlijke oorzaken, misschien ook niet, terwijl David Bowie op de ra dio Heroes zingt. De jongere broer van de dode, Robert, probeert zijn dood te begrijpen, maar hij kan er geen 'bete kenis' in ontdekken. Robert draait pla ten voor de nachtploeg als discjockey bij een fabrieksomroep. Hij heeft wei nig meer te zeggen. De vrouw met wie hij samenleeft staat op het punt bij hem weg te lopen. Hij gaat naar Bris- tol, waar zijn broer woonde. Onderweg komt hij twee op drift geraakte figuren tegen: een deserteur uit het leger, die niet terug wil naar Noord Ierland en een man die denkt dat hij Eddie Cochran is. In Bristol ontdekt Robert iets over het verleden van zijn broer, maar van deze aanwijzigingen - een paar pornografische dia's - wordt hij niets wijzer. Hij ontmoet twee vrou wen: Kathy, die met zijn broer samen woonde, en Ingrid uit Duitsland. Ingrid zoekt haar dochtertje, die (tijdelijk) met haar vader verdwenen is. Ze rij den samen naar de kust, voor een be zoek aan de tante van de vader. Zij heeft geen nieuws, maar Ingrid vindt haar dochter later op die avond. De ontstane verhouding tussen Robert en Kathy loopt op niets uit. Een film met weinig gesproken tekst. Wel veel popmuziek, waar Robert zich mee omringt. De muziek koestert en isoleert, en is de taal van Robert en zijn woordarme tijdgenotgen. Woorden vervreemden. Het is heel knap wat Pe tit met woorden doet en wat zijn film doet met stiltes en geluiden, stilstand en bewegingen, de omgang met dingen, het voorbijgaan aan mensen en tijd. De tijd heeft gewicht, de mensen nauwelijks. Petit laat met de Robert-fi- guur iemand zien die alleen en een zaam is op een produktieve manier. Hij benadert hem nooit op een emotio neel niveau. Daardoor wordt de omgeving heel belangrijkRobert is de spiegel van die omgeving, hij is er een onderdeel van. Hij is daarom géén ver vreemd en getergd individu. Aanvang: 21.00 uur Entree5,--/lid CJP 4,». De derde L.P. van Nigel Jones, "Brea- king Cover," werd in Nederland zeer goed ontvangen en werd onder meer in het V.P.R.O.-programma "Spleen" ge draaid. Nigel noemde zichzelf ooit een "schil der van muzikale kleuren." De sound van 6- en 12-snarige gitaren kombi- neert hij met uiteenlopende elektro nische experimenten. Met zijn gevoe lige stem brengt Nigel Mazlyn Jones zijn eigen teksten en composities op zeer overtuigende wijze. Na zijn tournees door Europa samen met Camel, Judy Tzuke en Barckay James Harvest is Nigel Mazlyn Jones nu samen met Colin Brown te zien en te horen in Artishock op 9 april aanstaan de. Aanvang: 21.00 uur Entree7,50/lid CJP 6,--. Nu het voorjaar aarzelend maar on stuitbaar opnieuw zijn intrede heeft gedaan kunnen we er op rekenen dat we weer een periode tegemoet- gaan waarin we ons liever buiten dan binnenshuis zullen bevinden. Er komen (al kan het in ons wisselvallige klimaat wel eens een beetje tegenvallen) toch weer avonden, die we zullen doorbren gen in de tuin of op het terras. Tegelijk is daarmee de tijd aangebro ken om ons bezig te houden met de vraag hoe het er voor staat met de bui tenverlichting. De tijd is immers al lang voorbij dat we ons alleen maar bekommerden om de verlichting bin nenshuis, omdat 't toch maar "zonde van 't geld" was. Integendeel: steeds meer mensen krijgen oog voor de ge zelligheid die het gevolg is van een goe de verlichting in de tuin. Er is boven dien nog een ander belang: de veilig heid van alles wat ons lief en dierbaar is. Buitenverlichting heeft als aange naam neveneffect dat het "ongenode gasten" op een afstand houdt. Trends "Binnen en Buiten", de bekende Soester verlichtingsspeciaalzaak aan de F.C. Kuyperstraat, presenteert vanaf deze week een nieuwe, zeer smaak volle collectie buitenverlichting, waar in de laatste "trends" zijn doorge voerd. Vooral wit blijkt nu ook - even als bij de binnenverlichting - de be langrijkste kleur te zijn voor armatu ren. "Binnen en Buiten" heeft daarvan dan ook een uitgebreid assortiment in huis gehaald, waaruit zelfs de meest verwende koper een uitstekende keus zal kunnen maken. In samenwerking met het tuincentrum 't Vaarderhoogt en de tuingereed- schappenhandel Gielen, beide uit Soest, hebben de heer en mevrouw De Vries, het jonge ondernemers-echtpaar dat achter "Binnen en Buiten" staat, de etalage van het winkelpand aan de F.C. Kuyperstraat 24-26 zo ingericht, dat de volle aandacht valt op het bui- tengebeuren. Ook in de winkel zelf is het nodige te zien. Energiezuinig Heel in het bijzonder wordt de aan dacht gericht op de energiezuinige ver lichtingsmogelijkheden. Zo zijn er de inmiddels beroemde SL-lampen (een soort TL-ingloeilampvorm met een uiterst laag stroomverbruik 9-25 watt. en PL-lampen (een soort dubbele mini- TL), met eveneens een opvallend laag "wattage", in de orde van 9 tot 11 watt. Deze nieuwste vindingen op ver- lichtingsgebied worden nog maar kort toegepast, maar ze zijn bij "Binnen en Buiten" al ruimschoots voorhanden. Het behoeft geen betoog dat het ook bij buitenverlichting van groot belang is dat er niet teveel stroom wordt gebruikt. Niet alleen voor de sfeer, maar ook met het oog op de veiligheid kan het belangrijk zijn de lampen lang durig te laten branden. Daartoe zijn er ook speciale "beveiligingsarmatu ren", de zogenaamde "mini-sox - een lage-druk natriumlamp met een stroom verbruik van 18 watt, maar een licht opbrengst vergelijkbaar met die van een normale gloeilamp van 150 watt. De mini-sox geven "monochromatisch" licht (zacht geel) dat als bijkomend voordeel heeft dat het geen insekten aantrekt. Adviezen Ook voor allerlei adviezen op het ge bied van tuin-, pad- en buitenverlich ting kan men ruimschoots terecht bij "Binnen en Buiten". De firma is erkend PUEM-installateur en beschikt over veel know how. Men is ook graag bereid om bij de cliënten thuis te ko men om, vrijblijvend, adviezen te ge ven over de aanleg en de inrichting van de buitenverlichting. Bovendien heeft men een overvloed aan folder- en informatiemateriaal beschikbaar. Overigens: ook voor allerlei accessoi res (schakelaars, tijdklokken, etc.) kan men uitstekend bij "Binnen Buiten" terecht. De collectie bevat opvallend veel armaturen waarnaar men bij an dere, soortgelijke zaken nog wel eens vergeefs moet zoeken. Er zijn in Ne derland niet veel zaken die zich ais "Binnen en Buiten" zo gespecialiseerd hebben in moderne verlichting, vooral gekenmerkt door simpele, strakke vor men. Toch zijn er lampen en armatu ren in alle prijsklassen, en niet alleen voor mensen met een grote beurs. Ver meldenswaard is ook de collectie klas sieke lampen, uitgevoerd in wit. Zolang de voorraad strekt heeft "Bin nen en Buiten" een aantal aanbiedin gen voor het Soester publiek, waaron der buitenlampen en spots op prikkers, die gemakkelijk in de tuin kunnen wor den geplaatst. Een bezoekje aan de winkel is dezer dagen dan ook zeer de moeite waard! Klaas Hofstra was enkele jaren gele den nog als docent engels verbonden aan de Scholengemeenschap Eemland hier in Soest. Op het ogenblik trekt hij met een theaterprogramma door Amerika. Hij heft voorstellingen gege ven in Los Angeles en New York. In Nederland trad hij op o.a. in het Odeon- theater te Amsterdam en in Pepijn in den Haag. Zaterdag 16 april komt hij naar Soest. Zij programma is getiteld: Ik was Vermeer Het is een monoloog over het leven van Han van Meegeren, geschreven door Marie Louise Doudart de La Gree. Met behulp van muziek en dia's maakt Klaas Hofstra in zijn tejaterstuk duide lijk hoe van Meegeren o.a. de Em maüsgangers vervalste en hoe het een en ander werd ontdekt. Inlichtingen en reserveringen bij Nelleke Streefkerk tel. 17389. Aanvang: 20.30 uur Entree4,50/lid CJP 3,50 Voorzitter J. J. v.d. Brakel (1.) lokt de duiven, terwijl de heer A. van de Dijssel, de bouwer van de nieuwe containerwagengoedkeurend toekijkt. Met enig feestelijk vertoon is vorige week zaterdag de nieuwe duivencon- tainer (een immense truck met aan hanger) door het carrosseriebedrijf Van den Dijssel te Soest overgedragen aan de eigenaren: de Postduivenver voerscombinatie "Eemland". Dat ge beurde op het terrein voor het gebouwtje van de postduivenhoudersvereniging "De Zwaluw" aan de Schrikslaan. In aanwezigheid van een groot aantal leden en genodigden van de 14 in de combinatie samenwerkende vereni gingen, die 567 leden omvatten (af komstig uit Amersfoort, Baarn, Leus den, Nijkerk, Nijkerkerveen, Putten en Soest) droeg de heer A. van den Dijssel, directeur van het corrosserie- bedrijf, de nieuwe container over aan de heer J. van den Brakel, voorzitter van de combinatie. In een korte toe spraak stond de heer Van den Dijssel even stil bij de voorgeschiedenis: 17 jaar geleden was de „oude" wagen overgedragen, en het deed hem bijzon der veel plezier dat hij nu weer een dergelijke overdracht mocht verrich ten. "We hebben er met alle mede werkers met heel veel plezier aan ge werkt", aldus de heer Van den Dijssel. Hij dankte de bouwcommissie voor de goede samenwerking en noemde een aantal „snufjes" die de nieuwe contai ner tot iets heel bijzonders maken. Zo is er een slaapplaats voor de "con- voyeur" (de man die de duiven onder weg begeleidt en verzorgt, als zij met de wagen naar hun "losplaats" wor den gebracht), is er waterleiding en air-conditioning aan boord en is er piaais voor een flinke hoeveelheid voer. Hoewel zelf geen "duivenman" meende de heer Van den Dijssel dat hij toch enigszins „door de wol was ge verfd", omdat hij nauwe contacten heeft gehad, ook al 17 jaar geleden, met de opdrachtgevers. Aan de wagen zelf waren in een enve lop de sleutels en de documenten be vestigd die door secretaris B. Roest door een ruk aan een touwtje omlaag werden gebracht, nadat voorzitter J. van den Brakel "symbolisch" de duiven had gelokt. Ook was er een en velop met een bijdrage voor de prijzen- kast. Voorzitter Van den Brakel noemde het een grote dag. Hij onderstreepte het vertrouwen van de combinatie in het werk van de heer Van den Dijs sel, die ook nog goedkoper was ge weest dan anderen. "Het was dan ook niet moeilijk om hem de opdracht te geven", aldus de heer Van den Brakel. "Van den Dijssel is een man van de perfectie, en als bestuur zijn we bijzon der trots op de nieuwe wagen, die zelfs (bij gelijke afmetingen) nog 30 boxen meer telt dan de oude wagen." De com binatie heeft in de loop der jaren door een zuinig beleid nagenoeg het gehele bedrag voor de nieuwe container bij elkaar kunnen sparen. De nieuwe wagen telt 224 boxen die plaats bieden aan ongeveer 7000 dui ven. Ook de oude wagen blijft rijden. Tot dusver werden de duiven die niet in de oude container mee konden ver voerd met hulp van de combinaties in Zeist en Utrecht. Dat is nu niet meer nodig.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9