Programma WZ '49 verjaagt degradatiespook Badminton van de bovenste plank van finalisten Inge Mark en Rob Gruyters Mini's SVV streven naar Nederlands kampioenschap Red Stars dames winnen vanNusahlnda: 51-41 SEC verliest opnieuw LTC Soest met 29 teams in de competitie B.D.C. Eef van den Brink breekt clubrecord na valpartij Soesters behalen schitterende zege op Woudenberg 1-2 ZATERDAGVOETBAL TENNIS BADMINTON SEC a.s. zondag tegen 't Gooi Veldprogramma ATLETIEK Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg 15 Soester Courant van woensdag 13 april 1983 15 Foto: Goos van der Wilt De enorme stunt waarmee VVZ'49 vriend en vijand zaterdag j.1. verraste, heeft de basis gelegd voor een span nend competitieslot in de vierde klas se D. Op eigen veld moest Wouden berg, dat bij een overwinning de kam- pioensvlag uit de kast mocht halen, toezien hoe een ontketend VVZ'49 haar KN VB-schap met succes verdedigde. Woudenberg kwam in de eerste minuut weliswaar op een 1-0 voorsprong na een blunder van Hajo Groart, maar Groart maakte zijn fout weer goed, door vanaf de elfmeter-stip tweemaal te scoren. WZ stond voor de haast onmogelijke opgave om Woudenberg op eigen ter rein te verslaan. Dat was nodig omdat bij puntverlies de Soester elf geheel afhankelijk zou worden van de resulta ten van de mede degradanten. In Gar deren vond namelijk het duel plaats tussen de Veluwse Boys en IJFC. Beide ploegen zijn samen met WZ gewik keld in een spannende strijd om het aanblijven in de vierde klasse. De technische leiding van WZ had na langdurig overleg met de spelersgroep besloten om de laatste troef in de strijd te gooien, want zowel Jos als Peter Brouwer maakten afgelopen zaterdag deel uit van de selectie van Jan Veer man. Het leek allemaal tevergeefs te zijn geweest, toen al in de eerste mi nuut Woudenberg op een 1-0 voorsprong kwam. Aan dit doelpunt ging een fout vooraf van Hajo Groart, die verzuimde om het leer afdoende weg te werken en daarbij balverlies leed. De Wouden berger Plooijer kwam daardoor in een prima scoringspositie en vergiste zich niet. De reactie was verbluffend. Wouden berg kreeg te maken met een WZ, dat zich bewust leek van de gevolgen van een nederlaag en zelfs van een gelijk spel. De aanvalsgolven op het Wouden- bergse doel waren levensgevaarlijk, ook al omdat men elke keer zocht naar het hoofd van de lange Peter Brouwer, die er tevens voor zorgde, dat de aan valslinie van WZ fysiek meer inhoud kreeg. In de tiende minuut was er voor de Woudenbergse verdediging al geen houden meer aan. Een voorzet van Marcel de Graaf bracht de bal bij Pie- ter Bade, die éèn van de Woudenberg verdedigers passeerde, maar daar bij op onreglementaire wijze werd neer gelegd. De scheidsrechter besliste te recht voor een strafschop. Hajo Groart mocht zijn fout uit de eerste minuut goedmaken en dat deed hij door de Woudenberg-doelman naar de ver keerde hoek te sturen. 1-1. De vlam sloeg nu in de pan. Wouden berg zag het kampioensfeest in gevaar en probeerde onder de Soester druk weg te komen. WZ groeide echter naarmate de wedstrijd vorderde en dat leidde tot een ware slijtageslag, waar uit loopwonders als Pieter Bade, Hajo Groart en Marcel de Graaf als win naars te voorschijn kwamen. WZ mocht zich trouwens ook gelukkig prij zen met de vorm waarin doelman Wil lem van den Pol stak, die met enkele schitterende reddingen ervoor zorgde dat Woudenberg niet opnieuw de lei ding nam. Dat de strijd soms tot ongekende hoog te oplaaide bleek in de 25e minuut, toen de fanatieke Pieter Bade in het boekje van de scheidsrechter ver dween, na veel te hard ingrijpen. WZ wilde meer en kon op een ge geven moment ook meer dan Wouden berg. De kansen begonnen zich op te stapelen en ook Woudenberg had niet over keepersproblemen te klagen, want hij voorkwam een paar zeker lij kende Soester doelpunten. In de 40e minuut leek hij echter geslagen, toen Peter van Barneveld door Peter Brou wer in een kansrijke positie was ge bracht. Van Barneveld had geen geluk en schoot keihard naast. Even later scoorde Marcel de Graaf wel. maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af. De eerste 45 minuten werden afgeslo ten met een 1-1 stand. Na de thee voerde WZ het tempo nog meer op en kwam Woudenberg duide lijk in de problemen, al moest Willem van den Pol een paar maal tot het uiter ste gaan, omdat de uitvallen van Wou denberg natuurlijk niet ongevaarlijk waren. Het grootste gedeelte van het gevecht vond echter plaats op de Wou denbergse helft, waar Willem de Vries zich duidelijker begon te manifesteren. De sympathieke jonge Soester had het even moeilijk om op de been te blijven tussen de overheersende inbreng van de broertjes Brouwer rondom, maar in de loop van de tweede helft kwam het meeste gevaar toch van hem, omdat Jos, maar in meerdere mate Peter Brouwer het conditioneel tegen de Vries moesten afleggen. De Vries had zeker een doelpunt verdiend, maar tot driemaal toe verdween een schot van zijn voet net over of net naast. Tien minuten voor het einde werd de partij sensationeel, toen Marcel de Graaf leek te gaan scoren, maar de Woudenbergse verdediging dit voor kwam door De Graaf neer te leggen binnen de beruchte lijnen. Groart bleef kalm en bezorgde WZ met een strak schot de twee punten, die het verdiende. Kort voor het einde verliet een getekende Peter Brouwer het veld, zijn inbreng was echter van onschatbare waarde geweest. WZ heeft door deze overwinning bijgedra gen tot een ongemeen spannend com petitieslot. IJFC en de Veluwse Boys kwamen remise overeen en daardoor diende zich een vierde degradatiekan didaat aan, namelijk de Musketiers uit Eist (Utrecht). De Musketiers komen a.s. zaterdag naar Soest en mocht WZ zich zo mani festeren als tegen Woudenberg, dan vinden we WZ ook in het seizoen 83- 84 weer terug in de vierde klasse. In ieder geval hervond men weer de controle over de degradatieproblema- tiek en Woudenberg de kampioensvlag pioensvlag voorlopig opbergen. Stand met nog drie wedstrijden te spe len: 1. Woudenberg 2. Merino's 3. Candia '66 4. VRC 5. Terschuurse Boys 6. SVVU 7. FC Majella 8. Sova '54 9. Musketiers 10. IJFC 11. Veluwse Boys 12. WZ '49 19-28 19-24 19-23 19-23 19-21 19-20 19-19 19-17 19-14 19-13 19-13 19-13 Zaterdag j.1. speelden de dames van Red Stars tegen de koploper uit Voor burg. Als de bezoekende dames deze wedstrijd wonnen, waren zij kampioen. Het was afgelopen zaterdag duidelijk, dat Roda '40 van SEC moest winnen om mee te blijven draaien voor het kam pioenschap, maar het werd toch een moeilijke middag voor de ploeg uit Leusden. De eerste tien minuten waren volledig voor SEC, dat de zaken energiek aan pakte. Voor beide doelen ontstonden enkele kansen in de eerste helft, maar zowel Roda-doelman Barry Buunk als SEC-doelman Wim van de Veen wisten hun doel schoon te houden. De 0-0 rust stand gaf de verhouding goed weer. De tweede helft Was veel spannender dan de eerste, doordat Roda reeds in de eerste minuut na rust de leiding nam. Een hoge voorzet van rechts werd door Wim van de Veen verkeerd beoordeeld en de bal belandde voor de voeten van Ruud Stoelhorst, die simpel kon intik ken. Na 20 minuten leek de wedstrijd gelopen, toen opnieuw Stoelhorst na een goede dieptepass 2-0 liet aante kenen. Maar SEC vocht terug. Roda ging onrustig spelen en SEC nam het heft in handen. Er onstonden enkele goede kansen vor Bert Holwarda en Jan Kuyenhoven, maar doelman Buunk bleef voorlopig de baas. In de 30e minuut kwam SEC op 2-1, door een geweldige goal van Piet van Hunen. Even buiten het strafschopgebied kreeg SEC een vrije schop en Piet van Hunen liftte de bal over het muurtje in de uiterste bovenhoek. Roda ging steeds nerveuzer spelen en het leek erop, dat SEC gelijk zou gaan maken, maar schoten van Bert Holwarda en Piet van Hunen gingen net naast. SEC speelde va banque, want zelfs laatste man Henk van Essen ging ver mee naar voren om te proberen de gelijk maker te forceren, maar het doelpunt viel aan de andere kant en het was 5 minuten voor tijd, dat opnieuw de ra zendsnelle Ruud Stoelhorst wist te doelpunten en zo de grote man van de wedstrijd werd. SEC kan terugzien op een goede wedstrijd al werd linksbui ten Peter Hellinga, door ziekte afwezig wel gemist. Hij werd vervangen door Henk Seinen. A.s. zaterdag opnieuw een uit-wedstrijd voor SEC, dat dan moet spelen tegen Naarden. Maar dit pakte anders uit. Het begon al met een stand van 14-2 naar 22-10. In de tweede helft kwamen zij terug tot 40-40, waardoor de slotfase extra spannend werd. Door hard te verde digen kwamen de Red Stars-dames toch winnend uit de strijd. Door het winnen van deze wedstrijd staan de dames 2 punten voor op LUSV Wanneer er gewonnen wordt van LUSV promoveren "dë"" dames naar de le divisie. Volgende week zaterdag wordt de eer ste wedstrijd gespeeld van de beker finale tegen Grashoppers uit Katwijk. De week daarop de thuiswedstrijd. Daardoor moeten er in 8 dagen 4 wed strijden gespeeld worden. Dunckers JBl - Red Stars JB159-58 Deze wedstrijd moest gewonnen wor den om nog in de race te blijven voor een ere-plaats in de competitie. De eerste helft kenmerkte zich door slor dig spel van Red Stars. Veel balverlies en slecht verdedigend werk leidden tot een ruststand van 34-25. In de tweede helft werd er feller ge speeld, waardoor de jongens kadetten snel inliepen. Er werd echter niet door gezet waardoor er in de slot-minuten nog met 1 punt verloren werd. Overige uitslagen: Leerdam MBl-Red Stars MB1: 96-48 Red Stars MA1-Voorburg MAl: 98-56 Alexandria HSl-Red Stars HSl102-77 Programma Beukendal a.s. zaterdag: 18.30 uur Red Stars MB2-Keizer Otto MB1 MB1 (deze meisjes worden dan kam pioen. Komt allen kijken) 18.30 uur Red Stars MDl-Sparta MDl 20.30 uur Red Stars HSl-Rowic HSl 'Dag van de club' bij S.O. Soest! Een jaarlijks terugkerend evenement (dat al door diverse verenigingen is overgenomen!) bij S.O. Soest is de door de ledenvergadering destijds ingevoerde ,,dag van de club". Het is een dag waarop elke bezoeker van het Soest-complex (Bosstraat- Oost) entree f 2,50 of f 0,50 moet be talen, ook de eigen leden. Van allerlei dingen zijn er buiten het complex te koop, zoals loten en consumpties als worst, soep en kaas. In het programma (zie elders in dit blad) is o.a. opgenomen de inter regio nale competitiewedstrijd Soest A-l HVC Al en Soest 1 tegen mede-kam pioenskandidaat Midlandia uit Utrecht. Voor de Lawn Tennis Club Soest die dit jaar haar 60ste verjaardag viert - beginnen weer de gebruikelijke span nende 6 weken competitie. De voorzit ter van de Technische Commissie, Karei Winter, heeft met zijn secon danten (m/v) Mary Blokpoel, Henk Ebben, Robin Zahn en Roel Vis de teams opgesteld en het woord is nu aan de tennisspelers en -speelsters. Wanneer men rekent dat het KNMI en Jan Pelleboer moeite hebben met het voorspellen van drie dagen vooruit, dan mag van een verslaggeefster niet verwacht worden dat zinnige voorspel lingen op 6 weken te maken zijn. De hoop en verwachting is echter, dat de teams zich tenminste zullen handha ven en dat er hier en daar toch wel kampioensvlaggetjes gehesen zullen worden. Voor de Zaterdag-(Districts-) competitie zal het wel betekenen dat kampioen zijn nog niet inhoudt, dat ook gepromoveerd wordt. Voor de Zondags teams ligt de zaak wat vrolijker. Alle zondagsteams die kampioen worden promoveren automatisch. Ja, nog ster ker: in de afdelingen van Soest II en Soest III promoveert zelfs het team dat op de tweede plaats eindigt, terwijl in de afdelingen van Soest I en Soest IV de teams op de tweede plaats via een wedstrijd tegen een 2e geplaatste uit een andere afdeling ook nog kans heb ben op promotie. Het eerste team van LTC Soest, met Maria Schothuis-von Bönninghausen, Renée de Jong, Joost van Löben Seis en Volkert Lichtenvoort Cats is gewoon sterk en kan in de 2e klasse landelijke competitie hoge ogen gooien. Soest II, met een goed in vorm zijnde Yvonne Hofman, een van enthousiasme bla kende Marijke Schut en sterke heren als Aernout Voogel en Eric Hovestad belooft ook goede resultaten. Soest V, met een enorm potentieel aan compe titie-ervaring bij Jeanette Luten en Greet Groart, gesteund door Jan van de Burg en de jonge speler Stef Koppe naal moet in de 5e klasse toch heel wat puntjes binnen kunnen halen. In de districtscompetitie (het eerste team speelt in de le klasse) liggen de papieren voor de dames Jos Heems kerk en Bep ter Meulen en de heren Karei Winter en Henk ter Meulen ook wel gunstig. Het eerste team in de jeugdcompetitie (2e klasse) zal moeten knokken, want de jeugdcompetitie wordt steeds ster ker. Ciska Cassa, Barbara Winter, Remko Blokpoel en Laurence Ros We ten dat de ogen van de jeugdcommis sie op hen gericht zijn. Voor het eerst ook een team in de meisjescompetitie t/m 15 jaar. Irene Göbel, Karin Hove stad en Matanja v.d. Graaf zullen gaan aantonen, dat meisjes t/m 15 jaar ook hun mannetje in de competitie staan. Wanneer U dit stukje leest hebben de speelsters in de dinsdagcompetitie hun eerste wedstrijd er al op zitten. Het eerste team van LTC Soest, Els Simons, Heidi Stertefeld en Hans Jet ten zullen proberen weer terug te ko men in de 2e klasse. Maar ook de mid weekcompetitie wordt steeds sterker. Voor de aanvang van de competitie dus geen voorspellingen. Halverwege de competitie kunnen er al voorzich tige prognoses gemaakt worden, maar nu? De (tennis)bal is nog steeds rond, er zijn verschijnselen als verdraaide knieën, tennisarmen of andere blessu res. Het is te hopen dat die slechts sporadisch voorkomen. Een team kan een off-day hebben of in blakende vorm steken, dat geldt zowel voor de eigen teams als voor de tegenstander. Voor het weekeinde 16/17 april staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: Zaterdag: le kl. Afd. 7 Blaricum B-Soest Z 24 kl. Afd. 15 Soest B-'t Stort A 2e kl. Afd. 7 Soest C-Bosch en Duin A 2e kl. Afd. 1 Gooiland A-Soest D 3e kl. Afd. 42 Soest E-Bilthoven C Herencompetitie 2e kl. Afd. 4 Vleuten de Meern A-Soest A Junioren: 2e kl. Afd. 7 't Laer-Soest A 4e kl. Afd. 35 Soest B-Laren F 4e kl. Afd. 28 Soest C-de Nienhof E 4e kl. Afd. 30 Bijvanck C-Soest D 4e kl. Afd. 38 Soest E-Hoogland C 4e kl. Afd. 29 Ludenti D-Soest F Meisjes t/m 15 jr: Afd. 8 Maarn B-Soest A Bij de jeugdclubkampioenschappen van badmintonclub Selby vielen de ge broeders Mark en Rob en zus Inge Gruyters het meest op. Vorig jaar moest Inge 3 vrijwel zekere titels laten gaan, omdat een blindedarmontsteking deel name verhinderde. Dit jaar leek er niets in de weg te staan om gezamen lijk alle titels te pakken, die er te win nen waren. Helaas raakte in de finale heren-enkel Mark Gruyters geblesseerd. In gewon nen positie, tegen broer Rob, maakte een zweepslag een einde aan zijn illu sies. Op hetzelfde moment behaalde één baan verder zus Inge in Groep 2 (8-12 jr.) moeiteloos de titel in het da mes enkelspel. Later voegde ze er met Lonneke Sattelmeyer nog een dames- dubbeltitel aan toe. In groep 1 (12-18 jr.) was Rebecca van Dongen veruit de sterkste dame. Ze be reikte 3 finales en won in het enkel spel zoals verwacht de titel en de door Schildersbedrijf F. Visscher Zn. be schikbaar gestelde wisselbeker. De da- mes-dubbeltitel ging op het nippertje in 3 games aan Rebecca's neus voorbij. Louise Stavast en Frits Visscher in aktie tijdens de halve finale gemengd- dubbel. Heren enkel: Mark Gruyters-Rob Gruyters 15-8; U-2 (gestaakt). Dames enkel: Rebecca van Dongen- Laurette van Halen 11-1; 11-5. Gemengd dubbel: Mark Gruyters/In- ge Gruyters-Rob Gruyters/Rebecca van Dongen uitgesteld. Heren dubbel: Rob Gruyters/Hans van Eyck-Wilfred Barlo/Frits Visscher 15-8; 15-7. Dames dubel: Hanneke Rip/Laurette van Halen-Rebecca van Dongen/Louise Stavast 15-10; 10-15; 15-12. Uitslagen finales groep 2 (8-12 jr.) Heren enkel: Martijn Bos-Melvin Ha maker 21-3. Dames enkel: Inge Gruyters-Paula van Gent 21-0. Gemengd dubbel: Mark van Woer- kom/Paula van Gent-Peter 't Hoen/Lon- neke Sattelmever 21-3. Heren dubbel: Martijn Bos/Oscar Ort- lep-Mark van Woerkom/Stephan van Wijk 21-10. Dames dubbel: Inge Gruyters/Lonneke Sattelmeyer-Paula van Gent/Petra Verkaart 21-3. Na het verlies tegen Donar heeft SEC afgelopen zondag een punt gepakt van koploper Argon. De slotfase van de competitie wordt steeds spannender: SEC, BFC en 's-Graveland sluiten de rij van de vierde klasse G. Wie SEC wil steunen kan dat a.s. zon dag in de moeilijke uitwedstrijd tegen 't Gooi in Hilversum doen. Een grote supportersschare is van groot belang voor het eerste elftal, vooral tegen het einde van de competitie! Met financiële steun van het Eerste Soester Schoonmaakbedrijf is een bus gehuurd van D-tours, om liefst veel supporters naar Hilversum te brengen. De bus vertrekt om kwart voor twee van het SEC-terrein en zal worden be stuurd door een bekend lid van SEC, Jaap Belt. Iedereen die SEC wil steunen in deze belangrijke uitwedstrijd wordt ver zocht tijdig aanwezig te zijn om gratis mee te gaan naar Hilversum. Vooral de jeugd kan met o.a. spandoeken, ratels en toeters een extra steun be tekenen! Uitslagen Motorcross 9-4-'83: MSV Clubwedstrijd (125cc): Michel vanRossum (2) 10-4-'83: MCU Beker Cross (125 cc Senioren): Michel van Ros sum (3) ©Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zaterdag 16 en zondag 17 april Thuiswedstrijden zaterdag 16 april Welpen 14.00 uur BDC - Voice Meisjes pup. 1 15.00 uur BDC 1 - Impala Meisjes pup 3 16.00 uur BDC 3 - Fidelitas 2 Uitwedstrijden zaterdag 16 april Jongens pup. 1 14.00 uur Baarn - BDC 1 Thuiswedstrijden zondag 17 april Jongens adsp. 10.00 uur BFC - BHC Meisjes adsp. 2 11.00 uur BDC 2 - St/H.M.S. 3 Dames jun. 3 12.00 uur BDC 3 - DWSM Dames jun. 2 13.00 uur BDC - Attila 2 Dames sen. 1 14.00 uur BDC - Fidelitas Heren jun. 2 15.15 uur BDC 2 - Fortissimo 2 Uitwedstrijden zondag 17 april Meisjes adsp. 1 10.00 uur U.H.V. 30 - BDC 1 Jongens pup. 2 11.00 uur Amersfoort - BDC 2 Meisjes pup. 2 11.00 uur HHC-BDC2 Heren jun. 1 12.00 uur Celeritas - BDC 1 Dames jun. 1 12.00 uur EMM - BDC 1 Heren sen. 1 12.00 uur Eendracht - BDC Dames sen. 2 13.00 uur ASV 65 2 - BDC 2 Heren sen. 2 14.00 uur Nieuwegein 2 - BDC 2 Vrij zijn: Meisjes adsp. 3. Tijdens de internationale 25 km weg wedstrijd in het Duitse Paderborn toonde Eef van den Brink zich wederom de snelste. S.O. Soest atleet op deze afstand. Met een tijd van l uur 26.50 min. verbeterde hij opnieuw in korte tijd het reeds in zijn bezit zijnde klub- rekord. Hij had het dit keer echter niet gemakkelijk. Niet alleen regen en wind speelden hem parten, maar ook een lelijke val in de 20e kilometer van de strijd kreeg hij te incasseren. Bij zijn val viel hij terug uit een groep en kon- stateerdc, dat hij op achterstand gezet was, toen hij weer opgekrabbeld was. Bedekt met schaafwonden aan armen en benen wist hij zich weer terug te vechten naar de groep, waardoor het tijdverlies beperkt bleef. Ondanks dit alles haalde hij het klubrekord met enige seconden omlaag. René van Zee was ook van de partij en finishte in 1 uur 33 min., terwijl Henk Hooyberg 1 uur 40 min. noteerde. In Boxtel werd een 15-km wegwedstrijd gelopen waarbij Joop van Leijenhorst zich als 19e klasseerde in de tijd van 50 min. 33 sec., waarmee hij bewees dat zijn vorm groeiende is. Het ziet er goed uit voor de marathon van Londen, waaraan hij 17 april a.s. deelneemt. Rob de Haas werd 4e in zijn categorie in de tijd van 52 min. 18 sec. Rob de Haas wint in Otterlo Afgelopen weekend kwam Rob de Haas in actie in een 15-km wedstrijd in het mooie natuurgebied nabij Otterlo. Di rect na de start nestelde hij zich in de voorste gelederen om hierin tot het ein de te verblijven. Rob Strik ging als algemeen winnaar over de finish, terwijl Rob de Haas een 5e plaats wist te bezetten in 51 min. 5 sec. Het betekende dat hij zijn naaste belager ruim 2 minuten voor bleef en daarmee onbedreigd winnaar werd in zijn klasse. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Zaterdag 16 april 1983 11.00 -17.00 uur P.T.T. zaalvoetbal 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 16 april 1983 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 17 april 1983 09.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur Papillon basketbal Zaterdag 16 april 1983 09.00 -12.00 uur Selby badminton 12.00 -17.00 uur idem Foto: Goos van der Wilt Op zaterdag 16 april a.s. zullen de jong ste "dames van SVV/Stam de strijd aanbinden met nog zo'n 15 andere teams om de felbegeerde titel "Kam pioen van Nederland". Het SW-D-jeugd- team, dat sinds september 1982 in deze samenstelling speelt, zal nu voor het eerst een "verre" reis gaan maken; het mini-volleybaltoernooi wordt na melijk in Arnhem gespeeld. Mini-volley bal, voor velen al een be grip, verschilt eigenlijk niet z'veel van het volleybal dat op hoger niveau wordt gespeeld. Het veld is kleiner (6 x 6 m.), het net hangt lager (op 2.10 m.de bal is kleiner, en de speel sters zijn dat natuurlijk ook: tot 12 jaar. Er is ook een verschil met het gewone volleybal in het aantal spelers, waar door ook de opstelling anders is. In het mini-volleybal wordt gespeeld met vier veldspelers en één wissel. Het SVV-team zal spelen met twee vóór en twee achter. Het systeem een voor/drie achter", dat ook al ingang vindt, zal tijdens het toernooi nog niet worden toegepast. De teams worden tijdens het toernooi verdeeld over een aantal poules. Elk team speelt twee sets per wedstrijd. Daarna volgen de kruisfinales en de vier hoogst ge indigde teams zullen later dit jaar mogen uitkomen tijdens de interland Nederland-Belgie, in Bre da. Coach Tineke v.d. Brink 'De meisjes spelen erg leuk en zijn vooral technisch erg sterk. Ook het "in drieen spelen gaat hun goed af, al zou je het soms nog wel wat beter willen zien. Mentaal Het S\ V -team dat op het kampioens- toernooi in Arnhem uitkomt: Edith v. Kreukelen (I), Mariétte v.d. Brink (2), Bianca Brons (3), Irene v.d. Lugt (4) en Daniëlle Stam (5). Coach is Tineke v.d. Brink. hebben ze goede begeleiding nodig. De coach zal er een zware taak aan hebben om de meisjes in het gareel te houden. Er valt geen zinnig woord te zeggen over de plaats waarop ze zullen eindigen, maar ze zullen het best zwaar te verduren krijgen Een tiende plaats zou al een hele prestatie zijn. Maar eén ding is zeker de meisjes zuilen zich beslist de kaas niet van het brood laten eten. Zondag 17 april 1983 10.00 -15.00 uur Selby badminton

Soester Courant | 1983 | | pagina 15