Hees zet zegereeks voort BiiïMSl Vreugde en verdriet bii SVV/Stam spannend korfbal aan e Staringlaan Stichting 'Nationaal Sportcentrum BDC Soest' opgericht Soester penalty-kampioenschappen werpen hun schaduw vooruit Soester Schaakclub terug in de race Joop Leyenhorst naar Londen - marathon m VOLLEYBAL KORFBAL Realisering wacht slechts op vergunningen Hattrick voor Piet Schalkwijk tegen Barneveld: 5-2 ZATERDAGVOETBAL Inschrijven mogelijk tot 16 april ATLETIEK 17 Soester Courant van woensdag 13 april 1983 17 Zowel het eerste als het tweede dames team van SVV moesten een 3 0 neder, laag incasseren afgelopen zaterdag, in hun laatste uitwedstrijd. Dames 1 blijft hierdoor in de middenmoot, terwijl het tweede op de degradatieplaats staat. Ook het eerste herenteam moest wederom een verlies incasseren. Het meisjes B 8 jeugdteam daarentegen vierde zaterdag zijn behaalde eerste plaats in hun klasse. Ie divisie dames: DOS SVV 130 Het eerste damesteam speelde de laat ste uitwedstrijd in Schoonhoven, en als was het erg nipt, het was een wat slor dig verloren strijd voor de Soester dames. In de le set kwam SVV vrij snel achter te staan doordat DOS een goede aanval had. De verdediging van SVV had daar veel moeite mee. Het blok wa^ te wisselvallig en de stop in het ach terveld was ook niet optimaal. De Soes- ter| dames konden nog wel goed terug komen door grote inzet en vechtlust, maar in die laatste fase kwamen ze net) iets te kort. DOS pakte de set met 15-12. In de 2e set hadden beide teams veel opslagfouten en het spel werd niet echt op top-niveau gespeeld. SVV had vaak veel moeite met de goede miadenaanval van DOS maar kon toch, een flinke achterstand, goed bijblijven. Ook nu was de laatste fase bevissend, en weer was het DOS dat net iets eerder de beslissende punten scoorde, 17-15. De 3e set gaf eenzelfde beeld als de voorgaande. Achterstand bij 5VV, wisselvallig blok, zwakke stop ien slordige serve. SVV kwam in de hatste fase weer net niet tot scoren. 15-^3 voor DOS. Beide teams speelden plichtmatig de wedstrijd, met de we ten stonden en niets riskeerden. 2e tjivisie dames: He chap dat ze op een veilige plaats RVC-SVV2 3 0 tweede damesteam speelde een be langrijke maar verloren wedstrijd in Ro terdam. Beide teams hadden kans op iegradatie dus moest er gewonnen wo den. In de le set was de wil er bij SVV, maar de Soester dames kwamen oneer druk te staan doordat RVC de leieing nam en de gasten nog maar we lig kansen liet. Het spel van de roql-witten werd hierdoor wat onzeker outen bleven niet uit. RVC won de setknet 15-10. In de 2e set leek SVV aan- geaagen. De pass kwam er niet goed mefer uit en de gehele opbouw was wan kel Ook de verdediging was niet ge- no(g gesloten. De Rotterdamse dames blej/en hun eigen spel spelen en hiel de] SVV onder druk met goede aanval ler en SVV moest kansloos de set met 15- aan de betere tegenstander laten. In Ie 3e set hadden de Soester dames de hoop nog niet opgegeven. SVV kon eei voorsprong van 5-0 opbouwen. Wor wakker geschud, kwam RVC tod weer terug. SVV kon de voor sprong handhaven tot 10-5 maar zakte todi als een kaartenhuisje in elfear. Weer die onzuivere opbouw, foijte stop en pass, een te onsamen hangend spel en teveel persoonlijke fokten voor 'n 2e divisie. SVV kon niet meer tot scoren komen, 15-1. R\IC kon de belangrijke punten pakken wsardoor ze 1 punt voorstaan op SVV. Zaferdag krijgen de dames van SVV hui laatste kans om de degradatie te ontgaan. 3e dasse dames: SVV 7 - LEOS5 2-2 Dqwedstrijd SVV tegen LEOS was een do r SVV goed gespeelde strijd. LEOS, da zich al le van hun klasse kan noe men, had nog geen wedstrijd verloren en slechts èén wedstrijd gelijk ge sp eld. De Soester dames zetten zich voledig in om in ieder geval toch één pu ït uit de wedstrijd te halen. In de le se gaven ze dan ook geen puntje prijs enhet ging een lange tijd gelijk op met er lange rally's. SVV had een goede op rouw. de aanvallen werden goed uit geroerd en ook de verdediging hield go^d stand. Jammer genoeg kon LEOS in teim. Jammer genoeg kon LEOS in de laatste fase met de aanval de ver delging van SVV breken en de set met 12 L5 naar zich toehalen. De 2e set was eet duidelijke afknapper na zo'n ge weldige le set. De dames van SVV lie ten over zich lopen en gaven geen weerstand. 1-15. In de 3e en 4e set kwa men de Soester dames goed terug. De ver dediging was weer waar die wezen moest, de opbouw rustig en zuiver en de aanval kon de rust bij LEOS ver storen, gevarieerd met harde en tac tische ballen. Nu was het LEOS dat tweemaal verslagen werd, 15-11 en 15-10. De enorme vechtlust en inzet van het zevende werd beloond in de vorm van een wedstrijdpunt. Een goede prestatie. 3e klasse dames: Olympia 7 - SVV 9 0-3 Het negende damesteam behaalde de volle winst uit een door hun bijzonder leuk gespeelde wedstrijd. In de le set kwamen de dames van Olympia er nauwelijks aan te pas. Het negende van SVV had het spel volledig in de hand, zowel verdediging als opbouw en aanval liep op rolletjes. Er werd tacktisch en bekeken gespeeld en de rood-witten haalden de set met een veel zeggende 3-15 naar zich toe. Ook in de 2e set bleef het team van SVV hecht en goed samenspelen. Olympia kon weliswaar een paar keer meer scoren dan in de vorige set maar ook nu bleek het goed aanvallend SVV te sterk. De "gasten" pakten de set met 6-15. In de 3e set verliep alles wat stroever aan rood-witte zijde. De dames speel den wat te nonchalant en daardoor bleven de fouten niet uit. Olympia zag 'n kans en zette alles op alles en kon SW zelfs achter zich laten. Goed her steld konden de "gasten" de achter stand weer inlopen door beheerst en rustig te spelen. Olympia kon nog wel bijblijven maar had haar kans gehad. SW bleek in die laatste spannende fase toch de sterkste en won de set met 14-16. Een welverdiende overwin ning voor het negende van SVV. Jeugd meisjes: SH'71 b2 - SVV b3 0-3 Veel publiek was in de vroege ochtend uren naar het Hooglanderveens dorps huis getrokken om SH en SVV de laat ste kompetitiewedstrijd van dit seizoen te zien spelen. Voor SH een niet van belang zijnd duel, voor de gasten des te meer want bij winst mochten de Soester meisjes zich als team voor de tweede maal in successie als eerste in hun klasse aandienen. Op rustige en duidelijke wijze lieten de rood-wit ten hun opgaande lijn ook nu zien en SH kwam in de totale wedstrijd slechts tot het scoren van 10 tegenpunten. SVV kon aan de taart en gaat zich nu op maken voor de drie zwaarste wedstrij den uit het seizoen, namelijk in de na- kompetitie om het regiokampioen schap - Amersfoort. Twee tegenstan ders zijn al bekend: LEOS BI en Vollkei bl, maar het derde team moet komen uit een beslissingswedstrijd tussen SW bl en Surf bl. Het Hoevelakense team, dat de plaatsing voor de na- kompetitie volledig in eigen hand had, maakte namelijk tegen Set Up '69 een misstap, waardoor SW's le b-meisjes- ploeg alsnog in de race kwam. Wedstrijden voor de komende week: donderdag, 14-4: dames; 20.15 uur SVV 4-VIF, Beukendal 21.30 uur SVV 5-Oberon, Beukendal 21.30 uur SVV 9-SW 7, Beukendal Spirit 3-SVV 8, Amersfoort donderdag, 14-4: heren; 20.15 uur SW 2-Sportcentrum, Beuken dal 21.30 uur Olympia 3-SVV 3, Beukendal 20.15 uur SVV 5 20.15 uur SVV 2-Sportcentrum, Beuken dal 21.30 uur Olympia 3-SVV 3, Beukendal 20.15 uur SVV 5-KGU/V&S 2, Béukendal Zaterdag, 16-4: dames; 15.30 uur SVV 1-Were Di, De Bunt 13.30 uur SVV 2-Broleco, De Bunt GVC - SVV 3, Hilversum Zaterdag, 16-4: heren; 17.30 uur SVV 1-VIF, De Bunt Spokers - SVV 4, Hilversum Dit zijn de laatste wedstrijden voor; dames 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 en heren 1, 2, 3, 4 en 5. emvogels 1 - Tiel 17-8 ijider de routiniers Jan van de Kuil en i van Rheenen maar met de goede vangers Ad van de Hoed en Herman a Essen moest de Soester ploeg af ge en zaterdag spelen tegen het gelijk aardige Tiel. Na een uitmuntende tyrt van De Eemvogels en goed terug- nen van Tiel werd het een bijzonder knnende wedstrijd waarbij De Eem- gels uiteindelijk aan het kortste eind rakken en met 7-8 verloren. Egoed leidende Jaspers Fayer was in d beginfase gul met het uitdelen van s "afworpen. Nadat Tiel de eerste niste, werd de aan de Eemvogels toe- gikende strafworp door Leendert van c :n Berg verzilverd. De tweede straf- v Drp voor Tiel betekende in de 10e mi- r lut de gelijkmaker. Het tweede aan- Lisvak van De Eemvogels voldeed i tstekend. In korte tijd werd er twee- r aal gescoord, allereerst door Rien Iraaikamp van afstand en gelegen- Isids-aanvoerster Agnes Kraai- lamp gaf met haar enthousiaste spel let goede voorbeeld en scoorde na goed i angeven van Rien Kraaikamp uit een oorloopbal de derde Eemvogeltreffer. )e jeugdige Marco Kuil scoorde uit één an de vele kansen vervolgens 4-1. 'oos 't_Hart tekende voor een prima vedstrijd en kreeg loon naar werken oen zij na 20 minuten haar tegenstand ster onder de korf te snel af was en zo 5- lscoorde. Net zal de vraag blijven of De Eemvogels deze weelde niet konden erwerken of dat Tiel nu toch echt wak er geschud was, zeker is dat de ploeg ilt Tiel rigoreus de zaken ging aanpak- en en langzaam maar zeker inliep. Nadat Leendert van den Berg een (unieke kans vanaf de strafworp had la ten liggen, werd het via 5-2 al snel 5-3. jAgnes Kraaikamp zorde opnieuw voor en Eemvogeltreffer en daarmee was iet 6-3. Op slag van rust scoorde Tiel uit een strafworp 6-4. In de tweede helft zeker in het eerste kwartier een ster ker Tiel wat na tien minuten al langszij kwam 6-6. De Eemvogelploeg kreeg wat meer greep op de wedstrijd en wist zich de nodige kansen te creëren. Het was Leendert van den Berg die in de 20e minuut De Eemvogelploeg op voor sprong zette. Het was slechts van korte duur, want Tiel kwam weer snel langs zij. Toen Tiel na een geslaagde wissel in de slotfase zelfs nog voor kwam met 7-8 leek de wedstrijd beslist. Tiel kroop nog door het oog van de naald toen een bal van Agnes Kraaikamp weliswaar in de mand belandde maar aan de voor de Eemvogels - verkeerde kant uitkwam. Het bleef daarmee 7-8 en de Eemvogelploeg bleef ten onrechte met lege handen achter. Gezien het spel en de tomeloze inzet moet het mogelijk zijn om komende zaterdag in Wijk bij Duurstede zeker een en misschien twee punien mee te nemen bij de uitwed strijd tegen Viking. Eemvogels 2 - Hemur Enge 2 4-9 Het tweede team had het in de thuis wedstrijd tegen Hemur Enge uit Ame- rongen flink moeilijk, al hield men in de beginfase goed stand. Toch was het na 20 minuten spelen 0-2 voor Hemur Enge. Van afstand scoorde toen Linda Martens 1-2 en daarmee was voor wat de eerste helft betreft al het Eemvogel- kruit verschoten. Hemur Enge scoor de nog wel en liep zo uit tot een 1-4 rust stand. De tweede helft was nauwelijks begonnen of Hemur Enge scoorde op nieuw en bleef dat met de regelmaat van de klok doen en bracht het totaal op negen. De Eemvogelploeg had daar slechts driemaal een antwoord op. Al lereerst scoorde Cornelisse van af stand, vervolgens Reinoud Toonen vanaf de strafworpstip en in de allerlaat ste minuut Anneke Boom van onder de korf. Eindstand 4-9. Programma komende zaterdag aan de Staringlaan in Soest: 10.30 uur Eemvogels bl - Soesterkwartier bl 11.30 uur Eemvogels ql - Huizen ql 12.00 uur Eemvogels 3 - Unitas 4 w Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Fofo: Herman van Dam Bij notariskantoor van eeren is onder het toeziend oog van notaris H. Elferink de stichtingsakte gepasseerd van de Stichting 'Nationaal Sportcentrum BDC Soest'. Dat betekent dus dat Soest er weer een stichting bij heeft. Deze is in het leven geroepen om tot reali sering van een nieuwe sportaccommo datie te komen, waarbij handbal num mer één staat. Het doel van de stichting is het doen beoefenen van de handbalsport, pri mair voor de handbalvereniging BDC, en van andere zaal- en rekreatiespor- ten. Dat het inderdaad primair om BDC-handbal gaat blijkt uit de samen stelling van het voorlopig bestuur, dat gevormd wordt door het dagelijks be stuur van de handbalvereniging, met name de heren H. Duit, Th. Westbroek en J. van de Putten. Overigens staat dit driemanschap aan het roer van de nieuwe stichting met unanieme toe stemming van het complete BDC-be- stuur. De start van de nieuwe stichting is niet volledig zorgeloos, want hoewel alles kant en klaar is voor de start van de bouw, zorgt het uitblijven van de nodige toestemmingen voor onver wachte vertraging. Nadat al eerder tekeningen waren ingestuurd, is op 8 november van het vorig jaar de defi nitieve tekening - met aangebrachte laatste verplichte wijzigingen - inge stuurd. Tot op dit moment is daarop geen reaktie ontvangen. Dat houdt in dat het nog uiterst rustig is op het ter rein aan de Bosstraat tussen het ter rein van de Malvahoeve en de gebou wen van aannemer H. van Asch. Wanneer alles volgens plan was ver lopen, dan zou op die plaats nu koorts achtig gewerkt worden en was al dui delijk te zien geweest waar de nieuwe stichting toe gaat leiden. Alle hoop van het bestuur van de stichting is nu ge vestigd op het gesprek dat binnenkort met de gemeente plaats gaat vinden. 'Ja' is voldoende om direct met de bouw te starten. Alles is in orde om snel te beginnen. Wat de financien betreft zijn er geen problemen. De fi nanciers hoeven alleen hun handteke ning nog te zetten, maar stellen dat logisch uit tot de vereiste vergunnin gen binnen zijn. Om de exploitatie rond te krijgen is de stichting aange wezen op andere gebruikers naast de Soester handballers. Maar ook dat lijkt in de praktijk geen enkel probleem te zijn. Uniek complex Het Nederlands Handbal verbond afde ling Utrecht en het nationaal hoofd kantoor hebben een intentieverklaring afgegeven. De Nederlandse Volleybal Bond is sterk geïnteresseerd, terwijl er daarnaast hechte contacten zijn met de Nederlandse Invaliden Sportbond, de zaal voetbalselectie van de KNVB en de Korfbalbond Midden-Nederland' Overigens is die belangstelling wel verklaarbaar, want een blik op de teke ning en snel doorbladeren van de om schrijving, leert dat het om een uniek geheel gaat. Het complex bestaat uit een indruk wekkend binnen- en een wat gematig der buitengebeuren. Het binnengebeu- ren omvat ruwweg twee grote hallen. Eén grote wedstrijd/evene mentenhal met internationale afme tingen en aan weerszijden tribunes voor tweeduizend toeschouwers. Over leg met de NOS maakt de hal in opzet uiterst geschikt voor tv-opnamen, e.d. Daarnaast maakt een trainingshal deel van het complex uit die ongeveer ver gelijkbaar is met sporthal Beukendal waarbij gebruik wordt gemaakt van verrijdbare tribunes. Beide hallen wor den voorzien van een multifunctionele vloer, die al met succes wordt toege past in een sporthal in Limburg. Trai ningshal en wedstrijdhal krijgen apar te kleed- en wasaccommodaties. Op de eerste verdieping van het cojn- plex komt een groot restaurant, met daarnaast kantoren, bestuurskamers en enkele zalen voor vergaderingen, persconferenties en teamontvangsten en -besprekingen. Het buitengebeuren bestaat uit drie verharde handbal velden, die ook ge bruikt kunnen worden voor het uitzet ten van vijf banen voor rekreatief ten nis. Overigens zijn ook de hallen ge schikt voor tennis. Het stichtingsbestuur zet op dit mo ment om verschillende redenen haast achter de realisering. Niet in de laatste plaats omdat sporthal Beukendal steeds minder gaat voldoen aan de gestelde normen voor handbal op topniveau, maar vooral omdat de geïnteresseer den zo langzamerhand willen weten waar ze aan toe zijn. Een van de ge gadigden wil op zeer korte termijn we ten of zij van de accommodatie ge bruikt kan maken. Is dat niet het ge val, dan ziet zij van de BDC-accommo- datie af en wil zelf gaan bouwen. Duidelijk is in elk geval wel dat het grote optimisme van de initiatiefne mers al is achterhaald. Alleen wanneer vanaf dit moment alles meezit, dus de vergunningen nu snel binnenkomen, dan is het mogelijk om de accommo datie najaar '84 in gebruik te nemen. In totaal is met de bouw en inrichting van de accommodatie een bedrag van drie miljoen gulden gemoeid. Het ge heel beslaat een grondoppervlak van ongeveer een hectare, waarbij ook een parkeerterrein voor zo'n tweehonderd auto's is gepland. Foto: Goos van der Wilt Hees is aan een indrukwekkend slot van de competitie bezig. De laatste negen wedstrijden werden alle in winst omgezet. Zo moest ook afgelopen za terdag Barneveld ervaren dat er wel degelijk rekening met de Rood-Witten moest worden gehouden. Na tweemaal vijfenveertig minuten voetbal moesten de bezoekers met een 5-2 nederlaag weer huiswaarts gaan. Het eerste kwartier van de wedstrijd liet twee gelijkwaardige ploegen zien. Het spel speelde zich deze eerste pe riode vooral op het middenveld af. Hees kreeg de allereerste doelrijpe kans. In de 20e minuut zag Rob Mooij zijn inzet gekeerd door het houtwerk. Hees trok hierna het spel meer naar zich toe en met succes, want in de 28e minuut was het Piet Schalkwijk die met een schot van zeker 20 meter de Barneveld-doelman kansloos liet: 1-0. Hees creëerde de eerste helft nog wel enkele kansen, maar kon deze niet ver zilveren. Het startte de tweede helft wel erg voortvarend, want voordat de thee goed en wel was gezakt keken de bezoekers al tegen een 2-0 achter stand aan. En weer was het Piet Schalk wijk, die goed werd aangespeeld door Rob Mooij, die deze treffer voor zijn rekening nam. Daarna volgde een periode waarin Hees de controle over het spel kwijt was. Barneveld trok het spel naar zich toe. Dat resulteerde in de 20e minuut in een treffer voor de bezoekers. Met een aanval door het centrum was het R. Slootweg die met een goed gericht schot Barneveld weer in de wedstrijd bracht: 2-1. Dit was echter maar van korte duur want 5 minuten later was het Rob Mooij die zijn solo over 35 me ter doeltreffend afsloot: 3-1. Hees drukte na deze treffer goed door, en na enkele hachelijke situaties voor het Barneveld-doel werd Hendrik de Boer in de 36e minuut in kansrijke Rob Mooy (Hees) verspeelt de bal aan een van de verdedigers van Barneveld. positie gemanoeuvreerd. Hij greep deze kans aan: 4-1. Hees wilde meer en met goed voetbal, veelal via de vleugels, werd de Barne- veld-defensie zwaar op proef gesteld. In de 41e minuut zorgde Piet Schalk wijk voor een loepzuivere hattrick door op knappe wijze voor 5-1 te zor gen. Vervolgens nam Hees wat gas terug. Het werd wat onzorgvuldig met het af breken van de Barneveld-aanvallen en zo kon het gebeuren dat Doornekamp op slag van tijd nog een tweede treffer kon scoren: 5-2. Hees mocht nog éénmaal van de goed leidende scheidsrechter Paschedag af trappen, en kon daarna direkt van deze welverdiende overwinning gaan ge nieten. A.s. zaterdag moet Hees naar TOV in Baarn. Gezien het vertoonde spel mag deze wedstrijd met optimis me tegemoet worden gezien. Recreatieve fietstocht van Tempo Op 17 april a.s. zal R.T.V. Tempo, Soest, afd. Toer, weer een recreatieve fietstocht organiseren. De afstand be draagt 35 km. en de tocht is zodanig uit gestippeld dat het hele gezin, van klein tot groot, er zonder bezwaar aan kan deelnemen. De route gaat door bos, heide en pol derlandschap. De starttijd is van 10.00 tot 12.00 uur. De inschrijving vindt plaats in het clubgebouw van "Tempo" aan de Industrieweg 6 te Soest. Een routebeschrijving wordt bij de vertrek plaats verstrekt. Onder de Soester schooljeugd (in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar) wordt dezer dagen het programmaboekje van de eerste Soester Penalty-kam pioenschappen verspreid, die georga niseerd worden door de voetbalvereni ging Hees en de Stichting Jeugdzorg. Aan de organisatie is heel veel denk en praatwerk voorafgegaan, maar het resultaat van al deze inspanningen liegt er niet om. Alle deelnemers mogen gratis mee doen; bovendien krijgen ze een leuke attentie, mogelijk gemaakt door een groot aantal Soester middenstanders. De voorrondes worden gehouden op maandag 2 en dinsdag 3 mei met als reservedatum 11 mei). Uiteraard zijn ouders en belangstellenden van harte welkom om de gebeurtenissen op het Hees-terrein aan de Kooiweg bij te wonen. In de voorrondes worden de doelen bemand door de eerste-elftalkeepers van de Soester voetbalclubs Hees, S.O. Soest, SEC, VVZ en Soesterberg. Twaalf geselecteerden zullen kunnen deelnemen aan de halve finales, die op Hemelvaartsdag 12 mei om 13.00 uur worden geopend door sportwethouder drs. G. Plomp, eveneens op het Hees terrein. De deelnameformuliereiL die in het programmaboekje zijn opgenomen die nen uiterlijk 16 april a.s. te worden in geleverd bij onderstaande adressen: - A. C. Hagman, Di Lassostraat 16 - "De Praatpaal", Molenstraat 142; - "*tKruispunt", AlbertCuyplaan200; - "de Vangrail", Nachtegaalweg8c; - J. A. Baks, Heuvelweg 8a. Kinderen die niet in Soest op school zit ten kunnen een programmaboekje af halen bij de heer A. Hagman, Di Lasso straat 16. Bij inlevering van de deelnamefor mulieren krijgt elke deelnemer een nummer uitgereikt, dat correspon deert met de avond waarop hij (of zij) in de voorronde moet uitkomen. Ruim van tevoren krijgen de deelnemers op school een deelnemerskaart uitgereikt, waarop staat aangegeven op welk doel er geschoten moeten worden. Daar staat ook op hoe laat hij of zij op het terrein wordt verwacht. Overigens: de deelnemers komen uit in twee catego rieën: A voor de leeftijdsgroep van 7 t/m 10 jaar, B voor de groep van 11 t/m 14 jaar. Wie vóór 30 april nog geen deelnemerskaart heeft ontvangen moet even bellen naar tel. nummer 19302 of 20280! (Halve) finales Zoals al eerder aangekondigd zullen op Hemelvaartsdag 12 mei de halve fina les en de finale worden gehouden, ook op het Hees-terrein aan de Kooiweg. De opening wordt om 13.00 uur ver richt door wethouder Plomp, die op het door Ajax-doelman Piet Schrijvers be mande doel drie schoten zal lossen. Voor elke bal die in het net gaat stelt de organisatie 100,- beschikbaar voor de kinderafdeling van Zonnegloren. Direct daarna beginnen de halve fina les, die tot ongeveer 14.00 uur zullen duren. Na een pauze van ca. 20 minu ten volgen dan de finales (van 14.20 tot 15.05 uur). De winnaar van de eerste prijs ontvangt een trainingspak uit handen van de heer Meiners, van de huiswerkcentrale Gemeente Soest - Veronica Voordat de prijsuitreiking plaatsvindt en de trekking van de verloting wordt gehouden (om ca. 17.00 uur), zal om 15.20 uur de voetbalwedstrijd van de Gemeenteraad van Soest tegen een Veronica-team beginnen. In het elftal van de Gemeenteraad spelen mee: burgemeester P. Scholten, wethouder G. Plomp, wethouder J. Menne, de raadsleden F. Ribbink, J. Jacobs, J. Visser, A. v.d. Breemer en R. van Logtenstein. Het team is aangevuld met de ambte naren J. Hoeks, H. v.d. Brink, J. v.d. Graaf, J. v. Tol en A. v.d. Haar. Van het Veronica-team is de samen stelling nog niet helemaal bekend. Wel doen mee: tv-regisseur W. v. Schaffe- laar, tv-medewerker P. Vasseur, ra dio-producer P. v.d. Ploeg, G. Popma, regisseur van Nederland Muziekland, en Ries de Winter ("Dikke Dries"), worstelkampioen van Nederland. Scheidsrechter in deze wedstrijd, die tweemaal een half uur zal duren, is de voorzitter van de voetbalvereniging Hees, de heer D. Lazonder. Het eerste tiental van de Soester schaak club is weer terug in de race om het kampioenschap. Die onverwachte ont wikkeling heeft de Soester toptien niet alleen te danken aan een onverwachte 6-4 nederlaag die koploper HSG on langs in en tegen Vianen leed, maar ook aan Ivar Chavannes. Het jeugdige schaaktalentje slaagde er vrijdagavond j.1. in zijn twee weken eerder afgebroken partij tegen UCS remise te houden. Invaller Chavannes trok het in de eerste klas B van de Stichts Gooise schaakbond uitkomende eerste tiental van Soest daarmee winnend over de streep. De 5-4 voorsprong werd omgezet in een 5^-4^ overwinning. En dat was meer dan waar "snelle" analyses twee weken geleden op had den gewezen. Toen moest er geconclu deerd worden dat Chavannes het erg moeilijk zou krijgen om zijn afgebro ken stelling nog remise te houden. Dat sombere perspectief maakte in de loop van de vorige week plaats voor opti mistischer geluiden. Een grondige analyse van meer dan vijf uur bracht aan het licht dat Chavannes wel dege lijk remise kansen had. Vorige week werden die bewaarheid. De voortzetting vergde nog wel drie uur. Ivar kon toen de gelukwensen in ontvangst nemen en bijna tegelijker tijd constateren dat hij zelfs de winst nog had laten liggen. Door dit resultaat en het verlies van HSG bij Vianen voeren Soest en HSG bij het ingaan van de laatste ronde de ranglijst aan met veertien punten uit acht ontmoetingen. Op 19 april speelt Soest z'n laatste wedstrijd uit te gen de reserves van Kanaleneiland in Utrecht. Bij winst op de hekkesluiter van de eerste klas B breken er nog spannende dagen aan. Alle ogen van schaakminnend "Soest" zullen dan ge richt zijn op de ontmoeting die HSG ruim een week later in Hilversum te gen Gorinchem 1 speelt. Bij een 5-5 resultaat in die ontmoeting of een Hil- versumse nederlaag valt de titel en promotie Soest l ten deel. Bij winst van de thuisclub kunnen de HSG-ers feest vieren. De titel zal dan op grond van een beter bordgemiddelde naar HSG gaan. Alle kansen op promotie voor Soest zijn dan overigens nog niet ver keken. Van het feit of er uit de Sticht Gooise teams naar de KNSB promove ren of dat er uit de grote bond "Utrecht se" teams terugkeren naar de onder afdeling (lees: SGS) zal het afhangen of Soest nog voor een bijzondere pro motieregeling in aanmerking komt. Het reserveteam van Soest, dat al en kele weken zeker is van degradatie naar de derde klas, slaagde er ook in de achtste competitiebeurt niet in de hatelijke nul op de ranglijst weg te werken. In Laren werd er tegen de club van die naam met 7-3 verloren. Verlies- partijen van Gustafsson, Van Vliet, Balvers en Gerth deden de balans nog ruim doorslaan naar Larense zijde. Aan de overige zes borden was er wel sprake van volledig evenwicht. Goes, Van Dijk, De Gier, mej. Suyk, Van Vlierden en Van de Hammen kwamen deling van het punt overeen met hun tegenstanders. Twee leden van de schaakclub Soest hebben de afgelopen weken met succes deelgenomen aan kampioenschappen. Bij de Stichts Gooise schaakkampioen schappen in Baarn behaalde mejuf frouw Gerda Suyk een gedeelde twee de plaats. De visueel gehandicapte speelsters van de Soester schaakclub moest de tweede plaats delen met me vrouw Van de Laan. Beide speelsters behaalden 3^ punt uit vijf wedstrijden. Beiden verloren van kampioene Julie Halfpenny uit De Meern. Bij de nationale studentenkampioen schappen wist Gerrit Muis in een veld van louter KNSB spelers beslag te leggen op een plaats in de middenmoot. Muis behaalde uit zeven partijen 3^ punt. Daarbij zat een fraaie overwin ning op de Bussumse hoofdklasse spe ler Nick van de Lijn. De 35-jarige Joop Leyenhorst is op 17 april a.s. de Soester vertegenwoor diger bij de marathon van Londen. De verwachtingen zijn bij een ieder hooggespannen, want nog nooit eerder heeft de Soester atleet zich zo intensief op een marathon voorbereid. Zo ontbrak hij in alle grote klassiekers dit voorjaar, omdat dit niet in zijn trai ningsschema paste. Dat zijn voorbereiding meer dan goed is geweest, blijkt uit zijn optreden tij dens de S.O. Soest-clubkampioen- schappen "cross" en uit de tijd van zijn eerste wegwedstrijd op Paas maandag. Hij liep over de 15 km van Boxtel een tijd van 50.33 min, een pres tatie die alle vertrouwen geeft voor zijn komende marathon-avontuur in Lon den. De beste marathontijd van de Soester lange-afstandsloper is 2 uur 42 min. 49 sec., gelopen in het najaar van 1982 te Essen (W. Dld). Doel voor alweer de 7e marathon van Joop Leyenhorst is een tijd "onder de 2 uur 40 min.", een tijd die gezien zijn talent, vorm én gedegen voorbe reiding zeker te realiseren lijkt. Joop Leyenhorst op de laatste meters in Boxtel.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17