Succesvol competitieslot voor landelijke Shotteams Heren Olympia 1 kampioen SEC - Argon: 1-1 Ook dames Papillon gepromoveerd Spannende competitie cross van CTSin Gardebroek Soest loopt tegen onverdiende nederlaag aan t TAFELTENNIS Heren Olympia 2 verslaat kampioen VOLLEYBAL j|| U BASKETBAL AUTOCROSS SEC-Jeugdnieuws Dubieuze rol van arbiter Sweelsen ZONDAGVOETBAL S.O. Soest - Jeugdvoetbal 19 Voor de vier landelijke shotteams was het afgelopen zaterdag de laatste wed strijd van de voorjaarscompetitie en drie van deze teams sloten de compe titie winnend af. Shot 1 won in Boven- karspel met 7-3 van Treffers l, terwijl Shot 2 streekgenoot VEV 1 overtuigend met 8-2 versloeg. Teleurstellend ver- liep de laatste wedstrijd van de Shot- dames, want zij verloren met 6-4 van het zwakke Phoenix uit Delft. In de afde ling won Shot 3, speelde Shot 5 gelijk en verloor Shot 4. Het landelijke jeugd- teani van Shot sloot de competitie af met een 6-4 overwinning op Hutaf 1 uit Huissen. Soester Courant van woensdag 13 april 1983 19 Treffers 1 - Shot 1 3-7 Shot l heeft een alleszins geslaagde competitie naar behoren afgesloten door het reeds gedegradeerde Treffers op een thuisnederlaag te trakteren. In Bovenkarspel werd het een regel matige 7-3 overwinning voor Shot 1, dat door dit resultaat haar winst- en verliesrekening precies in evenwicht bracht. Tegen de Treffers kon alleen kopman René Daselaar de juiste vorm niet te pakken krijgen, wat resulteerde in verlies in de le en de 5e wedstrijd. Doordat Dirk Schuiling en Harry Maassen beiden wel sterk speelden stond Shot bij de pauze toch met 3-2 voor. Na de pauze liep Shot uit naar een 5-2 voorsprong, alvorens de kopman van de Treffers, Ed Baas, Harry Maassen diens eerste nederlaag bezorgde. De laatste twee partijen werden weer zeer ruim door Shot gewonnen, waardoor de eindstand op 7-3 in het voordeel van de Soesters gebracht werd. Bij Shot bleef Dirk Schuilding, evenals in de thuis wedstrijd tegen dit team. ongeslagen. Shot 2 - VEV 1 8-2 Bevrijd van alle druk heeft Shot 2 in haar laatste wedstrijd de eerste over winning geboekt. Het prestigeduel tegen streekgenoot VEV uit Hilversum werd zeer overtuigend met 8-2 gewon nen, waardoor Shot 2 eervol afscheid kon nemen van de 4e Divisie. Tegen VEV speelden zowel Gerhard Busch als Bert van Velzen zeer sterk en bei den konden dan ook terugzien op drie knappe overwinningen. Edwin Luyben wist èên winstpartij te boeken, ter wijl het Shotdubbel zowaar de eerste overwinning van deze competitie kon laten noteren. Daarmee zijn de 8 Shot- punten verklaard en was het debacle voor VEV compleet. VEV3-Shot3 3-7 Shot 3 blijft winnen in de 2e klasse en wist zich nu ook knap te revancheren voor de thuisnederlaag tegen VEV. Was het vorige week nog Wilfred Busch die drie overwinningen liet noteren, nu was het de beurt aan Arnold Appel hof en Arjan Schuiling om ongeslagen te blijven. Door dit resultaat kan Shot 3 de 2e plaats in feite niet meer ont gaan, met alleen de wedstrijd tegen hekkesluiter Quick nog voor de boeg. Shot 4 - Good Luck 2 4-6 Een onnodige nederlaag voor een zeer mat spelend Shot 4, dat daarmee ver zuimde zich definitief veilig te stellen. Willem Onrust kon de vorm van de voorgaande wedstrijden niet vasthou den en won slechts èèn partij, terwijl Chris Sondaar er met drie nederlagen helemaal weinig van bakte. Jammer was dit met name voor Joop Kok die met twee winstpartijen wel goed op dreef was. Shot 5 Metac 1 5-5 Shot 5 had nog een kansje op het kam pioenschap in de 3e klasse, maar dan moest wel van koploper Metac 1 ge- wonnen worden. Ondanks verwoede pogingen kwam men uiteindelijk niet verder dan 5 winstpunten, wat dus net niet genoeg was. Alle enkelspelen ein digden in duidelijke winst- of verlies- partijen, de enige hangpartij was het dubbel. Dit ging maar net met 25-23, 19-21 en 19-21 verloren. Dames: Shot 1 - Phoenix 1 4-6 Hoewel de Shotdames al veilig waren, wilde men toch wel graag de positie op de ranglijst nog wat verbeteren via winst op het reeds gedegradeerde Phoenix uit Delft. Dit leek ook makke lijk te gaan lukken, toen men via 3 winstpartijen van José Daselaar en winst in het dubbel met 4-1 voorkwam. Zowel Wilma Geleijnse als Wilke Schut kwamen echter vastheid en taktisch inzicht tekort en konden niet één over winning boeken. Zodoende werd het 4-6 voor Phoenix, wat toch wel als een teleurstellend resultaat aangemerkt mag worden. Jeugd: Shot 1 - Hutaf 1 6-4 Het landelijke jeugdteam van Shot lijkt pas tegen het einde van de competitie de juiste vorm te pakken te krijgen, waar ditmaal Hutaf 1 uit Huissen het slachtoffer van werd. In de laatste wedstrijd van deze competitie behaal de Shot en nipte maar verdiende 6-4 overwinning. Vooral Edo Fransen speelde een sterk wedstrijd met drie overwinningen, ter#ijl Frans Mark Schut zijn laatste wedstrijd bij de jeugd besloot met twee winstpartijen. Het dubbel leverde het zesde Shotpunt op. Overige uitslagen senioren: Bunshot2-Shot 6: 9-1, ATC7-Shot7: 5-5, Shot 9-ATC 5: 7-3, Metac 2-Shot 10: 8-2, Quick 15-Shot 11: 6-4, Shot 13-Overhees 2: 9-1. Overige uitslagen jeugd Buna 1-Shot 2: 6-4, Elan 4-Shot 3: 1-9, Shot 5-Bunshot 2: 8-2, Huizen 9-Shot 6: 1-9, Shot 7-Huizen 7: 8-2, Shot8-Sukses 1: 2-8, Shot 9-Buna 4: 2-8, Nederhorst 4-Shot 10: 6-4, Bunshot 5-Shot 11: 7-3, Shot 12-Good Luck 6: 1-9, Bunschot 7 - Shot 13: 8-2, Bijmaat 4-Shot 14: 10-0, Shot 15-de Furs 1: 6-4, Shot 16-Huizen 15:0-10. Heren Olympia 1 werd in een vijf sets durende wedstrijd kampioen van de derde divisie tegen het uit Amster dam afkomstige Armixtos. Heren 2 stuntte tegen de kampioen van de pro motieklasse OMS. Deze kampioen werd met 3-0 van het veld geveegd. Dames 1 kon dit ker weer niet winnen en verloor met 1-3 van Isala. Heren Olympia 1 - Armixtos Het eerste team moest 1 punt halen om kampioen te worden van de derde divisie. Armixtos echter moest de vol le winst behalen om degradatie te voor komen. De eerste set was het vanaf het begin al te zien dat er voor beide ploe gen belangen op het spel stonden. Bei de ploegen speelden zeer nerveus, waardoor er een spannende strijd was te zien. De stand ging gelijk op, maar Armixtos trok aan het langste eind 15-13. De tweede set was gelijk aan de eerste maar nu trok Olympia aan het langste eind 15-13. De derde set was de belangrijkste, door zeer fanatiek vol leybal en twee uitgekookte aanvallers van Armixtos werd deze set gewonnen door de Amsterdammers 15-11. Het massaal opgekomen publiek begon toen te geloven in een stunt van Ar mixtos, maar Olympia kwam terue in zijn eigen spel en won de vierde set met 15-9. Olympia was op dit mo ment kampioen. Na een kleine feest vreugde en het uitreiken van bloemen werd er begonnen aan de vijfde set. Deze set stond Olympia bij veldwisse- ling nog achter met 7-8, maar wonnen deze set verdiend met 15-11. Olympia 2 - OMS Waarschijnlijk was zaterdag voor Olym pia 2 de geluksdag. Alles lukte! kracht lag ook deze maal weer aan het feit dat het tweede varieerde. Iedere speler was in topvorm, want de reeds De kracht lag ook deze maal weer aan het feit dat het tweede sterk varieerde. Iedere speler was in topvorm, want de reeds geplaatste kampioen OMS kwam er voor geen meter aan te pas. De op drachten van coach Ad van Brumme- len werden perfekt uitgevoerd. Hij was dan ook uiterst tevreden over de ver diende 3-0 overwinning en begreep eigenlijk niet dat zijn team geen kam pioen is 15-8,15-715-9 Foto: Goos van der Wilt Cinicornus 2 Olympia 3 Het derde herenteam speelde vrijdag de slechtste wedstrijd van dit seizoen. Alles ging fout: de pases, set-up's en aanvallen. Dat het fout ging was aan de spelers zelf te wijten. Vooral de moti vatie ontbrak bij het Soester team. Hier speelde Unicornus slim op in door veel tegen Olympia te gaan praten. Olympia verloor terecht met 3-0. Olympia 5 - Leos Olympia's vijfde herenteam moest de ze wedstrijd winnen om uit de degra datienood te komen. Olympia trad af gelopen donderdag aan tegen het op de tweede plaats geclasseerde Leos uit Leusden. Heren 5 ging er vanaf het be- ginsignaal zeer fanatiek tegenaan. Mede dankzij een prima funktionerend blok en een redelijke aanval werd de eerste set gewonnen 15-2. De tweede set werd moeilijk gewonnen. Het werd een zeer spannende gelijkop- gaande strijd, waarbij Olympia aan het langste eind trok 16-14. In de derde set werd Leos door een goede opslag van Olympia binnen enkele seconden op een 7-0 achterstand gezet. Olympia bleef goed geconcentreerd en fanatiek spelen met als resultaat een overwin ning van 15-11. Dames Olympia 1 - Isala 1-3 De dames speelden hun laatste thuis wedstrijd tegen Isala. Ze begonnen niet zo best in de eerste set. Snel stond Olympia op een 7-1 achterstand, maar door prima knokwerk en bekeken spel kwamen de Olympia-dames terug tot 10-10. Zij zetten door en wonnen zo de eerste set met 15-12. In de tweede set kon Olympia bijblij ven tot 11-11. Helaas toen een paar slechte passes en de thuisploeg verloor deze set met 11-15. Na deze verloren set zakte het team helemaal in en ver loren de dames de andere twee sets met 7-15 en 2-15. Olympia 2 - Salvo 3-0 Olympia won gemakkelijk van het wei nig tegenstand biedende Salvo. In de eerste set liet Olympia goed spel zien. Er werd snel en gevarieerd aangeval len. Deze set werd gewonnen met 15-10. De tweede en de derde set zakte Olym pia iets af waardoor Salvo iets meer terug kon doen, maar Olympia was duidelijk de betere (15-11,15-10). Fa Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Een zeer gemotiveerd SEC verraste Argon door snel en goed aanvalsspel, dat resulteerde in een 1-0 voorsprong bij rust. Hoewel Argon in de tweede helft de stand snel gelijk trok wist SEC verder stand te houden. SEC startte de wedstrijd zonder Theo Altenaar en Joop Abbel. die met bles sures langs de lijn moesten toezien. Zij werden vervangen door Gerard van der Brom en Kees Dorrestein, waardoor de opstelling wel enigszins gewijzigd moest worden. Ruud van Rouwendaal verhuisde uit de achter hoede naar de voorhoede, waar hij sa men met John Derksen en aanvoerder Jan van Rees opereerde. De eerste aanval was voor Argon, waarbij de snelle Wim van de Ancker de bal op rechts goed vrijspeelde en strak voortrok, maar tot grote opluch ting van de SEC-aanhang faalden zijn mede voorwaartsen. SEC bleek niet van plan zich door Argon weg te laten spelen en trok met veel energie ten aanval. Walter de Boer bouwde een goede aanval op, die niets opleverde, maar de bal werd keer op keer in de Argon-achterhoede gebracht, voorlopig echter zonder suc ces. Nadat Eric Heemskerk in de tiende minuut een gevaarlijke uitval van Ar gon had onderbroken was het toch SEC dat de leiding nam. Op het midden veld speelde de altijd zeer ijverige Kees Dorrestein de bal naar John Derk sen op links, die de bal snel meenam en een goede voorzet afleverde die bij zonder fraai door Ruud van Rouwen daal werd ingekopt (1-0 na 15 minu ten). SEC behield een overwicht, maar Ar gon trachtte wat terug te doen door verder op te dringen in de richting van de SEC-defensie. De uitvallen van SEC werden hierdoor erg gevaarlijk. Via John Derksen werd Ruud van Rouwen daal goed gelanceerd; John Wester- veld legde de bal goed klaar voor Jan van Rees, maar zijn schot was te zacht. Na een half uur spelen kreeg SEC zijn beste kans om de voorsprong te ver groten, toen John Derksen een hoek schop goed liet neerkomen bij de twee de paal, waar Ruud van Rouwendaal de bal net niet de goede richting mee gaf. Argon daarentegen probeerde met af standsschoten op gelijke voet te ko men, maar de schoten misten vaak de goede richting en Eric Heemskerk had geen probleem om ze onder con trole te krijgen. Foto: Goos van der Wilt Doelpunt van Rob van Rouwendaal (SEC) in de wedstrijd tegen Argon. Na rust verschenen de ploegen onge wijzigd op het veld en nam Argon met een het initiatief. Toen de SEC-defensie in de eerste minuten nog niet geheel georganiseerd was kwam de bal na een verre uittrap van keeper Gerard Zaal terecht bij Wim van de Ancker. Hij speelde zich vrij en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied. Tot grote ontzetting van de SEC-aanhang verdween de bal via de paal in het net 1-1 na 47 minuten SEC kwam vervolgens zwaar onder druk te staan, maar de defensie sloot goed. Gerard van de Brom speelde uitstekend op rechts, steeds tijdig in grijpend en goed uitverdedigend. Hans Berkhof trachtte steeds de aan val op te zetten en de snelle Wim van de Ancker bleek het in de sprint af te leggen tegen Jaap Holleman. Op het middenveld werd goed meever dedigend door John Westerveld, Wal ter de Boer en Kees Dorrestein, terwijl zij ook nog kansen wisten te scheppen bij uitvallen. Een kopbal van John Derksen werd opgevangen, een vrije trap door Walter de Boer hard maar naast geschoten. Een uithaal van Jan van Rees kon slechts via een over treding gestopt worden. Maar de zui verheid in de passes werd minder en de vermoeidheid ging een rol spelen. Argon kreeg kansen, schoot onzuiver of aarzelde, waardoor de SEC-defensie kon ingrijpen en Mark Timmer vaak met verre lange trappen opluchting bracht. Argon dwong wel een aantal hoekschop pen af maar kreeg geen greep op de voorzetten. Jan van Rees was noe biina succesvol bij een uitval, maar zag vanuit een moeilijke hoek zijn schot geblokkeerd door keeper Zaal. Ruud van Rouwendaal brak nog één keer door, maar zag de bal net iets te ver voor zich uitgaan om gevaarlijk te worden. Walter de Boer speelde zich nog een paar keer goed vrij, maar zijn voorzetten leverden ook niets meer op. Omdat Argon het vizier uiteindelijk ook niet goed meer gericht had bleef de stand op l-l gehandhaafd. Een kost baar winstpunt voor SEC, dat in deze wedstrijd aantoonde dat het nog steeds gelooft de degradatie te kunnen ont lopen. Tot ieders verrassing blijkt ook het damesteam van Papillon in zijn eerste competitiejaar gepromoveerd te zijn van de tweede klasse naar de eerste klasse van de kern Amersfoort. De da mes moesten afgelopen zaterdag welis waar tegen Irene in Bilthoven een zeer geringe nederlaag incasseren (33-34), maar zij bleven zich handhaven op de tweede plaats, hetgeen tevens recht geeft op promotie. Dat afgelopen zaterdag niet gewonnen werd lag een beetje in de lijn van de verwachting van de Papillon-dames, want het gezelschap reisde af met slechts vijf van de tien speelsters, daar de andere vijf óf geblesseerd waren óf niet mee konden doen. Ondanks de kleine groep speelsters wist het team van coach Peter Hellinga toch nog voor een spannende wedstriid te zorgen, die dan ook met klein verschil werd verloren. Toen even later bekend werd dat het damesteam tóch volgend seizoen een klasse hoger gaat spelen, was iedereen stomverbaasd. Commentaar van coach Hellinga: "Eigenlijk zijn we er nog niet rijp voor; diverse meisjes basket ballen pas voor het eerst, maar we zullen ons met hand en tand verdedi gen." Verlies jongens-junioren De jongens-junioren speelden hun laat ste thuiswedstrijd tegen Green Giants in De Bunt. De Soester jongens moes ten het zonder Pim van de Dijssel stel len, hetgeen een verlies betekende. De opzet van de aanvallen was uitstekend, maar soms haperde het in de afwer king. De rust ging in met 30-33, zodat er nog wel van alles mogelijk was. In de veertiende minuut van de tweede helft kwam Papillon nog langszij (50-50), maar de jongens uit Leusden hadden net wat meer reserves om de wedstrijd naar zich toe te trekken: 54-62. Volgende week zaterdag spelen de jon gens-junioren hun laatste competitie wedstrijd. Dan zullen zij naar Blari- cum afreizen, waar zij om zeven uur moeten spelen tegen Blaricum en het seizoen alsnog zegevierend zullen pro beren af te sluiten. Ook Papillon-heren 2 kampioen? Naast het kampioenschap en de pro motie van heren l en de tweede plaats en promotie van dames l, kan het twee de herenteam het feest bij Papillon compleet maken. Op zaterdag 23 april speelt namelijk het tweede herenteam de beslissende wedstrijd tegen Red Stars 3. Beide teams staan in de vierde klas boven aan en hebben slechts één wedstrijd verloren. Deze ontmoeting is tevens de laatste competitiewedstrijd voor beide teams, zodat de beslissing wie er kam pioen gaat worden en gaat promoveren volledig afhankelijk is van deze ont moeting. De wedstrijd wordt gespeeld in Beukendal. Bij winst van Papillon-heren 2 zou dit inhouden dat alle drie de senioren teams binnen één jaar tijd weer een klasse hoger zullen gaan spelen, het geen al bijzonder is, maar waardoor ook het verschil in niveau ten opzichte van elkaar niet groter gaat worden. Papillon weer toegankelijk voor nieuwe leden Met het oog op het komend seizoen en de verdere planning heeft het bestuur besloten tijdig bekend te maken dat er weer mogelijkheden zijn om zich als lid op te geven voor het volgend sei zoen. Men kan zich hiervoor aanmel den bij een der bestuursleden, die een aanmeldingsformulier zal verstrek ken. De vereniging heeft momenteel vier teams die deelnemen aan de competi tie en staat open voor uitbreiding met enkele groepen, waarbij een tweede dames- en een derde herenteam al in een vergevorderd stadium zijn. Voorts staat de mogelijkheid open voor de jeugd om zich op te geven, maar dan moeten er wel voldoende jeugd leden zijn om een team te formeren. Inbraak in Hees-kantine In het weekeinde werd ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Hees aan de Kooiweg. De daders maakten hier een hoeveelheid rookwa ren buit. Zij kwamen het gebouwtje binnen door een bovenlicht, dat niet was afgesloten. Zaterdag 9 april j.1. werd de eerste competitiecross van het Cross Team Soest verreden. Omdat het team nog niet over een baan in Soest beschikt, moest het uitwijken naar de baan van ACTG in Gardebroek. Er was een grote opkomst in de 1300 cc en special klasse. Bij de dames, die voor het eerst bij CTS reden, was een startveld van 4 rijdsters nadat twee vrouwen het hadden laten afweten. Het was een groot spektakel. Nadat de vlag gevallen was voor de eerste manche, gingen ze van start. Deze eerste manche werd door allen geheel uitgereden. In de twee manche ging het al wat wilder. Dat had dan ook tot gevolg dat Linda Akkerman door een stuurfout boven op de bult zand tot stilstand kwam. Twee ronden later ging ook Marretje Kroon in de fout. Zij kwam in de greppel terrecht, waardoor de achteras afbrak en zij uitgeschakeld werd. De derde manche werd daarom door drie rijd sters gereden. De einduitslag van deze drie manches was als volgt: 1. Francis Hesterman; 2. Linda Akkerman 3. Gerda Schuurman. In de 1300 cc klasse werden drie man ches van twee groepen gereden. In de finale stonden de sterksten naast el kaar. Na een felle strijd was dit de einduitslag: 1. Teus Gijsen; 2. Herman Jonghind; 3. Piet Aurik. Bij de "specials" ging het gevecht om de eerste plaats bij iedere manche tussen Roel Donkersteeg en Herrijk Hop. Het was een spektaculair gezicht hoe de coureurs met goede stuurmans kunst van eikaars fouten profiteerden. Ook bij deze klasse was een finale, die werd gewonnen door: 1. Roel Donkersteeg; 2. Herrijk Hop; 3. Halbe v.d. Wey. In een goede en sportieve wedstrijd heeft SEC Al met 3-0 gewonnen van plaatsgenoot VVZ'49 Al. Tot de rust was het een gelijkopgaande wedstrijd. Doordat de beide keepers goed werk verrichtten bleef de stand tot rust 0-0. Na rust kwam Erwin Meerding voor de geblesseerde Alisa Bican in de ploeg. 10 Minuten na rust scoorde Wim Pot hoven met een ver afstandsschot 1-0. SEC ging goed door en na 30 minuten scoorde Paul Henkei na een goed opge zette aanval 2-0. VVZ probeerde nog terug te komen maar de SEC-verdedi- ging kon de rust bewaren. De eindstand werd 3-0 door Rein Westra die een voorzet van Erwin Meerding goed benutte. Uitslagen SEC 9-4-'83 A-Junioren SEC Al- VVZ'49 Al 3-0 AMF Boys A2 - SEC A2 7-1 B-Junioren SEC BI-Quick B2 2-1 C-Junioren Baarn C2 - SEC Cl 1-2 SEC C2 - Spakenburg C4 5-1 D-Pupillen SEC Dl -VVZ '49 Dl 5-2 SEC D2 - Hooglanderveen D2 1-7 Quick D2 - SEC D3 0-2 SEC D4-Quick D4 2-2 E-Pupillen Roda E2 - SEC El 1-0 IJsselmeervogel E5 - SEC E2 7-1 F-Pupillen Roda Fl - SEC Fl 1-0 Baarn F2 - SEC F2 5-0 TOVF2-SECF3 3-1 Wedstrijdprogramma SEC - Jeugd a.s. zaterdag 16-4-'83 A-Junioren: 15.00 uur CJVV Al - SEC Al 15.00 uur Amsvorde A2 - SEC A2 B-Junioren: 15.00 uur SEC BI - Amersfoortse Boys Bl 16.15 uur IJsselmeervogels B3 - SEC B2 (terrein Spakenburg) C-Junioren: 13.45 uur SEC Cl - Roda C3 15.00 uur SEC C2 - IJsselmeervogels C5 D-Pupillen 13.00 uur SEC Dl - KVVA Dl 10.00 uur IJsselmeervogels D3 - SEC D2 terrein Spakenburg 13.00 uur KVVA D3 - SEC D3 12.00 uur APWC D2 - SEC D4 E-Pupiilen: 13.00 uur Hoevelaken El - SEC El 12.00 uur SEC E2 - IJsselmeervogels Ë4 F-Pupillen: 12.00 uur Hoevelaken Fl - SEC Fl 13.00 uur SEC F2 - HVC Fl 10.00 uur Baarn F4 - SEC F3 In Hilversum stond Soest voor de moei lijke taak om de paar punten die het in theorie nog nodig heeft om de tweede plaats van onderen (degrada tie) te ontlopen te verzamelen. Wie had dat gedacht na de overwinning van Soest in Utrecht tegen koploper Zwa luwen Vooruit? Toen keek Soest nog naar die bovenste of tweede plaats uit. Nu, na twee nederlagen op rij nog steeds de zorg om de twee laatste pun ten! Toch heeft Soest voor deze positie gewoon te veel klasse in huis. Het verloop van de competitie, waarin heel veel ploegen in punten gelijk staan, is debet aan deze situatie. Voor de strijd in Hilversum tegen het één punt hoger geklasseerde Victoria had trainer Jan van Renswouw de op stelling van vorige week tegen CDW gehandhaafd. Soest was direct al voor het Victoria-doel te vinden en liet er geen twijfel over bestaan dat het de punten goed kon gebruiken. De aanvankelijk gevaarlijk doorkomende Peter Visee loste een paar schoten die de handen warmden van doelman 't Jong. Victoria deed wel wat terug, zoals bij voorbeeld een vrije trap van de Valk die boven doelman Schimmel tegen de lat spatte, maar Soest bleef in 't offen sief, totdat Victoria uitbrak. Een pass op links en een lange voorzet naar rechts spleet de Soester verdediging ODen en_de voorzet van rechts werd door de plotsing opduikende Jan de Vries ingekopt: 1-0. De Soesters waren even van slag en daarvan maakte Victoria dankbaar ge bruik om vlot aan te vallen. Toch kwam Soest terug en vooral de stuwende krachten van John de Jong en de hardwerkende Anton Vugts zorg den voor kansen voor Huub Koppel ge stopt door doelman 't Jong) en Richard Visee (van de doellijn afgehaald). Toen al kwam de zwakke leiding van de over het geheel genomen falende arbiter Sweelsen aan het licht. Binnen korte tijd werden diverse spe lers wegens aanmerkingen op de zeer dubieuze beslissingen opgeschreven, waaronder drie Soester. Soest drukte Victoria geheel voor het eigen doel, maar verder dan een hele serie corners kwam het niet. Vlak voor rust wuifde de zwakke scheidsrechter een geheide handsbal van Victoria weg en zo kwam Soest aan een nadelige ruststand. In de rust moest Wim Gouw het veld ruimen voor Henk van Asch. Na de rust nam Soest direct het heft in handen, om orde op zaken te stellen. Furieus werd aangevallen en schoten van Richard Visee leverden een serie cor ners op die allen niets opleverden. Bovendien werd de strijd steeds grim miger. Vooral van Victoria-zijde werd soms hard ingegrepen, terwijl de Hil- versumse ploeg daarvoor toch te veel klasse heeft. Bovendien trad scheids rechter Sweelsen er onvoldoende te gen op. Na ruim een kwartier was Soest heel dicht bij de gelijkmaker. Een pass uit de achterhoede werd door Arjan Schip peren snel omgezet in een aanval en zijn strakke voorzet werd door Ri chard Visee steenhard op de lat ge kopt. De enorme druk op het Victoria doel had tot gevolg dat de counter kans voor Victoria open lag. Uit één er van kon De Vries zo lang goochelen met de bal dat zijn lobje door Van Beu- sekom uit een scrimmage langs doel man Schimmel getikt kon worden. Zeer tegen de verhouding in stond Soest met 2-0 achter! Zeven minuten later kwam Soest even aangeslagen, weer terug: Een lange pass van Peter Visee op de sprintende Huub Koppel bracht hem alleen voor doelman 't Jong en Huub faalde niet: 1-2. Soest was weer in de race. Gretig bouwde het weer een veldoverwicht op. Diverse hachelijke situaties volgden elkaar voor het Victoria-doel op, maar Soest bleef van elk geluk verstoken. Bij een uitval van Victoria toonde scheidsrechter Sweelsen weer zijn zwakte toen hij op appelleren na een handsgeval de bal (uiteraard onder protest) op de stip kwam leggen. Deze omstreden penalty werd door de Valk benut en Soest keek tegen een ho peloze, onverdiende 3-1 achterstand aan. Soest nam alle risico's en viel fu rieus aan, daarmee de verdediging verzwakkend. Huub Koppel brak nog éénmaal door, werd door twee Hilversummers ge vloerd in het 16-metergebied en vriend en vijand verwachtten een penalty. Scheidsrechter Sweelsen besliste tot stomme verbazing van iedereen tot een indirecte vrije trap tegen(Huub Koppel. Tegen zoveel domme pech had Soest geen verweer meer. Toch moet Soest, zó spelende, beslist die een of twee punten die het theore tisch nodig heeft kunnen halen. Mis schien gebeurt dat aanstaande zondag al, als het mede - "pretendent" - Mid- landia thuis ontvangt. Dat er veel publiek zal zijn én daar door veel sfeer is een ding dat zeker is, want Soest houdt die dag de ,,dag van de club", een jaarlijks terugke rend evenement dat de clubkas moet spekken. Iedereen (ook leden) moet dan entree betalen en overal zijn verlotingen en verkopingen gaande. Het wordt een drukke dag, waarop ook de A-junioren tegen HVC spelen. Een bezoek aan de Bosstraat-Oost kost dan een riks, maar men heeft beslist voor 5 gulden vermaak Met een zucht van verlichting zag de S.O. Soest-jeugd zaterdagmorgen de zon hoog aan de hemel staan. Geen afgekeurde velden! Toch had er één ploeg pech en wel de D-6. Hun wed strijd tegen Baarn 5 ging niet door. De S.O. Soest-jeugd bleek het voetbal len nog niet verleerd te hebben, want van de 24 wedstrijden werden er 12 ge wonnen, 7 gelijkgespeeld en 5 verloren. Soest A-l - Haarlem A-l Onder grote publieke belangstelling trad Soest A-l in het strijdperk tegen koploper Haarlem. Door een grotere inzet wist Soest zich van het begin af aan betere kansen te scheppen dan het technisch betere Haarlem, maar het ontbrak de Soes- lers aeze miaaag aan net nodige ge lijk. Zo ging een kopbal van Peter Tour- né net langs en zagen ook Gerard Bec- ker, Peter v.d. Berg en Charles Roest hun kansen de mist in gaan. Aan de andere kant kreeg ook Haarlem de nodige kansen, doch de Soest-ver- dediging, met aan het hoofd een uit blinkende Jan Willem v.d. Wint, hield goed stand. Na rust was het nog steeds Soest dat Uitslagen van zaterdag 9 april j.1. wa ren: A-Junioren: Soest l - Haarlem 1 0-1 Limvio 1 - Soest 2 1-1 Hoevelaken 3 - Soest 3 0-2 B-Junioren: Soest 1 - Baarn 1 1-0 Hees 1 - Soest 2 1-1 Soest 3 - Eemdijk 1 2-0 WZ '49 - Soest 4 1-2 Soest 5-KVVA 4 0-3 C-Junioren: Soest 1 - Quick 1 2-2 Soest 2 - Soest 3 3-2 Soest 4 - Roda '46 6 2-1 KWA 3 - Soest 5 6-6 D-Pupillen: Soest 1 - Roda 1 3-1 Soest 2 - Hoevelaken 2 4-0 TOV1 - Soest 3 0-3 Soest 4 - VVZA 8 4-1 Soest 5 - Spakenburg 4 0-0 Soest 6 - Baarn 5 afgelast E-Pupillen: VVZA l - Soest 1 Spakenburg 3 - Soest 2 Soest 3 - TOV 2 F-Pupillen: Soest 1 - Spakenburg 1 KWA 3-Soest 2 WZA 4 - Soest 3 Soest 4 - Baarn 4 de toon aangaf en alleen door hard in grijpen hield Haarlem stand. Ook uit de daaruit voortvloeiende vrije schop pen werd helaas niet gescoord. Soest bleef echter strijden voor de verdien de overwinning, luid aangemoedigd door het publiek. Maar helaas, in de allerlaatste minuut sloeg het noodlot toe. De Haarlemspits kreeg de bal aangespeeld en uit een on mogelijke positie wist hij doelman V.d. Wint met een wanhoopsschot te passe ren. Diep ontgoocheld speelde Soest de res terende seconden van de wedstrijd uit. Helaas deze maal geen loon naar wer ken. A.s. zondag ("Dag van de club" bij S.O. Soest!speelt Soest A-l thuis te gen HVC. Aanvang 11.30 uur. Damesvoetbal De S.O. Soest-dames gaan een paar drukke weken tegemoet, aangezien er nu ook op doordeweekse dagen wordt gespeeld. Het programma is als volgt: woensdag 13 april (vanavond) Nijenrodes - S.O. Soest Zondag 17 april: 9.30 uur S.O. Soest - Laren donderdag 21 april: 19.30 uur S.O. Soest - Achterveld 2-2 3-0 4-0 0-7 1-1 3-2 4-1 Voor zaterdag 16 april a.s. ziet het thuisprogramma er als volgt uit: A-Junioren: Soest 1 - HVC 1 (zondag 17 april a.s.) aanvang 11.45 uur. B- Junioren: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Spakenburg 2 Soest 3-TOV 2 Soest 4-APWC 2 C-Junioren: Soest 4 - Quick 4 Soest 5 - Roda '46 8 D-Pupillen: Soest 1 - VVZ '491 Soest 3 - Spakenburg 2 Soest 5 - Quick 4 Soest 6 - Hoevelaken 5 E-Pupillen: Soest 2 - Quick 2 F- Pupillen Soest 4 APWC 3 V oetbalprogramm zaterdag 16 april wz 14.30 uur VVZ - Musketiers 12.00 uur VVZ 2 - DVVA 2 14.15 uur VVZ 3 - Hierden 2 13.00 uur FZO 2 - VVZ 4 12.00 uur VVZ 5 - Spakenburg 5 15.00 uur Stroe 6 - WZ 6 dinsdag 19 april: 19.00 uur CSV Vitesse - VVZ 4) SEC 14.30 uur Naarden - SEC HEES 14.30 uur TOV - Hees 12.00 uur Huizen 4 - Hees 2 12.00 uur Hees 4 - Sparta(N) 7 SOESTERBERG 12.00 uur Soesterberg 2 - SVL 3 Zondag 17 april s.o. SOEST 14.30 uur Soest - Midlandia 11.30 uur VVOG 2 - Soest 2 11.30 uur Olympia 6 - Soest 7 12.15 uur Actif 16 - Soest 14 Dames: 9.30 uur Soest - LVV SEC 14.30 uur 't Gooi - SEC 11.30 uur SEC 2 - Quick A. 2 14.30 uur VVZA 3 - SEC 4 SOESTERBERG 14.30 uur DOS(U) - Soesterberg 11.30 uur Roda 4 - Soesterberg 3 11.30 uur CDW S - Soesterberg 5 11.00 uur St. Boys 7 - Soesterberg 6 11.30 uur Houten 10 - Soesterberg 7 Dames: 11.00 uur Soesterberg - Hilv. Boys donderdag 21 april Dames: 19.30 uur Soest - Achterveld 19.30 uur Soesterberg - BVC)

Soester Courant | 1983 | | pagina 19