Vakfotograaf Paul de Smalen Songfestival in 't Kruispunt 50 Jaar geleden in Soest Streven in Soest: iedere politieman wijkagent-funktie Voorlichtingsbraderie Nijhof Zelfbouw Beelden in de tuin van Kasteel Groene veld Vrijwilligers- V akaturebank Theater- en muziekavond met o.a. Luis Aravena voor: rni de m GEMEENTE Beschikking Hinderwet Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Deelnemersvergadering Sportstichting Spreekrecht publiek Onverzekerde auto in beslag genomen Nieuw aan Koninginnelaan: Ifrnm raaf Ledenvergadering P.v.d.A. Schoorsteenbrandje NIEUW Zojuist ontvangen de echte Amerikaanse SWEATERS 2975 vrijetijdskleding Amnesty Soest 10 jaar: Geldkistje gestolen 14 April 1933 Soester Courant van woensdag 13 april 1983 Soest 1 !20 I Bij besluit van 5 april 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing ge nomen op een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van: Handelsdrukkerij "De Nieuwe Soester". Middelwijkstraat 27 te Soest. voor een handelsdrukkerij op het perceel Middelwijkstraat 27 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 13 april a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van het Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. openbare bekendmaking De burgemeester inbakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: Vereniging 's Heerenloo, Pieter Bothlaan 1 te Amersfoort, ten behoeve van het verbouwen van een woonhuis en bijgebouw tot een gezinsvervangend tehuis op het perceel Oranjelaan 6. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 april 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente-sec- cretarie, afd. 1, ter inzage. niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 1 maart 1983. plaatsen van 2 dakkapellen op een woonhuis op het perceel Ferdinand Huy cklaan 44 2 vernieuwen van een pannendakbedekking in riet op het pand op het per ceel Kampweg 78; Verlening d.d. 15 maart 1983. bouwen van een garage op het perceel Braamweg 71. Verlening d.d. 22 maart 1983. plaatsen van een koof op het perceel Eikenlaan 6; plaatsen van een berging-tuinhuisje op het perceel J. van Looylaan 12. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB» kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bi het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. donderdag 14 april -19.00 uur - clubgebouw sportpark Bosstraat-Oost: Stichting Lichamelijke opvoeding en Sport De agenda vermeldt o.m. Bespreking bezuinigingsvoorstellen: - kosten maaien sportvelden 20.000,- - vermindering personeelskosten 6.000,- - verhoging passepartout systeem 10r/r 14.000,- - vermindering reis- en verblijf kosten 2.500,- 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van de vergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter van het bestuur opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor het behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sorekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan het be stuur kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per per soon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. Het bestuur kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan - indien daaraan bij de meerderheid van het bestuur behoefte blijkt te bestaan - de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR Zo langzamerhand begint het een tra ditie te worden. De bekende Voorlich- tings Braderie in het voorjaar bij Nijhof Zelfbouw op het industrieter rein in Baarn. Deze echte informatiedagen zijn een stimulans voor het hele "Doe het zelf"- gebeuren in de regio. Iedereen kan zich op een plezierige wijze op de hoogte stellen over alle mogelijkheden op het gebied van tuinieren; gereedschappen voor de tuin; hoe een heel huis van binnen op te knappen; op welke wijze men met electrisch gereedschap moet werken enz. Eigenlijk te veel om dat allemaal in een keer te bekijken. Daarom heeft Nijhof Zelfbouw het dit jaar anders gedaan. Nu vindt er een duidelijke splitsing plaats van de diverse groepen n.1. op de zaterdagen: 16 en 23 aprilalles om een heel huis fijn op te knappen. 7 en 14 mei: alles over electrisch en ander gereedschap. Van lien uur 's morgens tot drie uur 's middags, en wat vooral belangrijk is, het hele gebeuren speelt zich af in een grote lekker verwarmde tent van 500 m2. Vooral met een koud weekend, een prachtige gelegenheid pm met het hele gezin te gaan kijken. De eerste infor- matlefdag over het tuingebeuren j.1. zaterdag was gezellig druk bezocht. Als u er over denkt om dit voorjaar een grasmaaier of kettingzaag te kopen, dan krijgt u nu alle informatie recht streeks van de fabrikant. Verder nog nieuwe ideeën over tuinvijvers, tuin- verlichting, broeikassen en Finse blok hutten. Wat ons speciaal opviel was het duide lijke overzichtelijke pakket van tuin meubelen. Een goede prijsopbouw van betere kwaliteit. Voor iedere portemonnee iets te vinden. Nogmaals het is de moeite waard om zaterdag te gaan kijken. Vooral de informatiedagen "Alles om een heel huis op te knappen," beloven iets heel aparts te worden. Juist in deze tijd is het zo belangrijk dat het publiek leert met andere mate rialen en het betere gereedschap te werken. Men is nuttig bezig, verdient er wat mee, maar zelfmaken wordt steeds meer een stuk rekreatie en de Fa. Nijhof Zelfbouw doet alles om dit te be vorderen. Vorige week hield de politie op de Birkstraat een 35-jarige Amersfoorter aan, die door zijn rijgedrag de aan dacht had getrokken. Zijn wagen bleek niet verzekerd te zijn en werd voorlo pig in beslag genomen. Sinds vorige week is Soest een bijzon dere fotowinkel rijker. Het is die van "Vakfotograaf Paul de Smalen," ge vestigd aan de Koninginnelaan, waar het opvallende (geheel witgeschilder de) winkelpand zonder veel officieel vertoon, maar met een gezellig open huis, van start is gegaan. De vestiging aan de Koninginnelaan 11, naast "De gulle lach," staat onder de dagelijkse leiding van Gea van de Kooij, een Soesterse die het vak eerst geruime tijd heeft geleerd in de hoofd vestiging van Paul de Smalen in Amersfoort. Vanaf de dag van de opening heeft Gea niet over belangstelling en bezoek te klagen gehad. Al een flink aantal Soes- ters heeft de weg naar de opmerkelijke fotowinkel kunnen vinden. Men kan er terecht voor alle soorten foto-werk. Vooral op het gebied van bruidsrepor tages heeft Paul de Smalen een uitste kende reputatie opgebouwd. De wan den van de winkel aan de Koninginne laan zijn daarvan getuige. Ook voor pasfoto's (direct klaar) kan men aan de Koninginnelaan terecht, zowel in kleur als in zwart-wit. Ingele verde fotorolletjes worden met een tus sentijd van één werkdag ontwikkeld en afgedrukt, via het bekende Presto Print-systeem, dat ook een uitstekende afwerking waarborgt. De winkel biedt verder naast allerlei fotobenodigdheden als filmpjes (in de merken Kodak, Afga en Fuji) ook een grote collectie lijsten in alle soorten en maten. Verder kan men er heel goed terecht voor albums en allerlei andere bijartikelen, maar ook voor reproduk- ties van oude opnamen. De nieuwe zaak is zeer smaakvol inge richt en ter gelegenheid van de opening zeer goed in de bloemen gezet. De openingsactie, die nog tot zaterdag a.s. duurt, maakt het het publiek mogelijk van elk willekeurig negatief en vergro ting van 13 x 18 cm in de wacht te slepen voor de niet meer dan symbo lische prijs van 0,05 - een stuiver! Foto: Goos van der Wilt Bijzonder is ook de spaaractie die vak fotograaf Paul de Smalen voert. Bij elk ingeleverd fotorolletje ontvangt de klant een stempel op en kaart. Bij vier stempels (de eerste krijgt men overigens cadeauheeft men recht op een gratis portret van 13 x 18 cm, van de klant zelf, van zijn of haar kind, hond, poes of wat dan ook. Wie bij vakfotograaf Paul de Smalen zijn bruidsreportage laat vervaar digen ontvangt trouwens ook een heel leuke attentie: een "trouwdagboekje, met allerlei tips, adviezen en wetens waardigheden om niet over het hoofd te zien als men besluit te trouwen. Foto: Goos van der Wilt Onder leiding van leidster Inge Brand werd in 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan een songfestival gehouden, waaraan de kinderen in de leeftijdsgroep van 4 tot en met 9 jaar deelnamen. De kinderen hadden zich vrijwel allemaal goed voorbereid op deze wedstrijd, die tenslotte werd gewonnen met een play-back optreden van Georgina Laseur (9) en Yvonne Butzelaar (7), met het bekende nummer "Upside Down" van Vanessa. Uit handen van Inge Brand ontvingen de beide jeugdige maar beweeglijke dames de hoofdprijs: een stapeltje stripboeken. Het programma van vrijdagmiddag werd even onderbroken voor een stoelendans en andere spelletjes, waarmee de paasvakantie-activiteiten van 't Kruispunt werden besloten. "Het streven is om elke politieman wijkagent te laten zijn". Dit zei hoofd inspecteur van politie E. W. Schutz- mann maandagavond in de commissie Algemene Bestuurszaken tijdens de bespreking van de enkele maanden ge leden gehouden politie-enquête onder de burgerij over het funktionercn van de geüniformeerde dienst. De heer Schutzmann voegde eraan toe: "Zelfs in een auto", al is dit volgens Jan Vis ser (Prog. Soest) onmogelijk: een wijkagent moet contact hebben met de burger. Daarom moet hij uit de auto. De commissieleden uitten unaniem lof en bewondering voor het rapport naar aanleiding van de enquête. Met name de politie zal zich nu over de uitkomsten moeten beraden. Volgens de heer J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) kan het niet zo zijn dat de burger gaat be palen wat de politie doet, al vond hij het goed dat de politie wél naar de bur ger luistert. Burgemeester P. Schol ten zei dat de enquête tot doel had de mening van de burger te vragen, niet meer en niet minder. "Dit rapport is een bouwsteen voor het beleid", zei hij. Er worden voorbereidingen getrof fen om een beleidsnota op te stellen, maar dit zal pas definitief gebeuren als vaststaat dat er een zinnig stuk op tafel kan komen, aldus de burgemeester. In een tiental bijeenkomsten met het politiepersoneel zal de enquête worden besproken. Van de totale evaluatie zal een notitie worden gemaakt, met aan bevelingen, die zowel in de staf als in de dienstcommissie zal worden bespro ken. Vooral met de agent op straat zal aan de aanbevelingen een nadere invulling worden gegeven, waarbij ook voor ogen staat of het dienstrooster voldoende is afgestemd op de praktijk en doelmatigheid. Eventuele aanpas singen zullen verder op hun financiële gevolgen moeten worden beoordeeld. Jan Visser (Prog. Soest) zei dat de enquête niet iets had opgeleverd dat al niet bekend was. Hij constateerde overeenkomsten met het destijds uit gebrachte rapport "Jeugdbaldadig- heid", en deed de aanbeveling dit weer eens uit de la te halen. Hij vond een reorganisatie van het politiekorps noodzakelijk, temeer omdat de uit komst van de enquête volgens hem "één grote schreeuw is om de wijk agent. Alle punten in de enquête kun nen door de wijkagent opgelost wor den." Hij drong met klem aan op spoe dige verschijning van een beleidsplan voor de politie. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt haar eerst volgende ledenvergadering op woens dag 27 april a.s. in het Dorpshuis aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De brandweer moest vorige week uit rukken om een schoorsteenbrandje aan de Kornet te blussen. De brand was ontstaan omdat de aangebrachte schoorsteen niet voldeed aan de tech nische eisen. De pijp bleek slechts enkelwandig te zijn uitgevoerd. De schade bleef gelukkig gering. Van 7 mei tot 31 juli zal de Amerikaan Gene Holt beelden en plastieken ten toonstellen in de tuin van Kasteel Groe ne veld te Baarn. Het is voor de eerste keer, dat in deze in Engelse land schapsstijl herstelde tuin, een derge lijke tentoonstelling te zien zal zijn. Gene Holt is in 1939 geboren in Roek- ford, Illinois, USA. Sinds enkele jaren woont en werkt hij in Nederland. Hij heeft zijn opleiding genoten aan de University of Wisconsin en aan de Uni- versity of Minnesota en behaalde in 1961 zijn Bachelor of Arts. Zijn werk bestaat voornamelijk uit plastieken, uitgevoerd in epoxy of poly ester kunstharsen. De laatste jaren kiest Holt steeds weer een vorm die ge richt is op een ruimtelijke vertaling van ideeën, waarbij gratie en harmonie centraal staan. De resultaten hiervan zijn vloeiende, gracieuze vormen, die trachten een spanningsveld te creëren met de ruimte, zonder dat hierbij de harmo nie tussen plastiek en natuur verstoord wordt. De soms wat abstracte beelden blijven voldoende herkenningspunten bieden om een breed publiek te boeien. Gene Holt had tentoonstellingen in ga leries in binnen- en buitenland. Kasteel Groeneveld geeft hem de gelegenheid zijn beelden te plaatsen in een natuur lijke omgeving, zodat het uiteindelijke doel van zijn werk. het scheppen van een relatie tussen kunst en natuur, vol ledig tot zijn recht kan komen. Openingstijden Kasteel Groeneveld: di, wo, vr 10.00 uur tot 17.00 uur za en zo 12.00 uur tot 17.00 uur Namens wederzijdse ouders Van 11 t/m 29 mei organiseert Kasteel Groeneveld een tentoonstelling van bruidsfoto's, gemaakt op het landgoed Groeneveld. Behalve dat veel "vakfotografen" hun beste foto's inzenden, willen de organi satoren ook graag foto's uit particuliere plakboeken laten zien. Vele ingezetenen van Baarn en omliggende plaatsen ko zen in het verleden Groeneveld voor de foto van de mooiste dag van hun leven. Men kan foto's inzenden of even af geven op het Kasteel tot 1 mei a.s. De foto's worden na afloop van de tentoon stelling teruggestuurd naar de eige naars Behalve foto's zullen ook een aantal antieke bruidsjaponnen worden ge toond, de oudste uit 1840. Voor inlichtingen kan men bellen: tel. 02154-20446. Met stelt wel eens de vraag waarom de Vrijwilligers-Vakaturebank zich zo veel moeite geeft om werklozen en andere werkzoekenden te wijzen op het nut en het plezier van het doen van onbetaald vrijwilligerswerk. Dat ge beurt zeker niet uit een gevoel van machteloze overgave aan het spook van de economische crisis, want er is best optimisme wat de toekomst be treft. Wat de V.V.B. drijft om dit projekt voort te zetten is het blijven zoeken naar tijdelijke oplossingen in situaties waarin mensen zonder werk kunnen geraken, en het helpen van instellingen en organisaties om vakatures op te vullen die door het wegvallen van sub sidies e.d. dreigen te verdwijnen. Een aantal van deze vakatures worden deze week onder de aandacht van het publiek gebracht: Voor het "fietsenplan" - het ingra veren van postcode en huisnummer in de aangeboden fietsen - welke aktie wordt georganiseerd van 2-13 mei, kun nen zich nog een aantal vrijwilligers aanmelden Voor het verspreiden van affiches en het bezorgen van brieven zoekt de V.V.B. een aktieve medewerker. Werk tijden worden in overleg geregeld. Voor het begeleiden van geestelijk gehandicapte kinderen die per taxi van internaat naar school gaan wordt een tweetal vrijwilligers gevraagd. Een wat oudere gepensioneerde of W.O.A.-er met meer dan gewone be langstelling voor de muziek kan bij volledige inzet, dankbaar en nuttig werk doen binnen de leiding van be kende muziekvereniging in Soest. Een groot aantal vakatures ligt bij de V.V.B. ter inzage. Omdat een deel daarvan al enkele malen in voorgaan de krantenartikelen werd vermeld en r V- v.WeedestraatTP tel.12424 Soest omdat ernaar wordt gestreefd zoveel mogelijk nieuwe jobs onder aandacht te brengen, wordt belangstellenden aangeraden eens bij de V.V.B. aan de Steenhoffstraat 46 te informeren naar de vele andere vormen van vrij willigerswerk. De V.V.B. is, behalve 's woensdags, dagelijks geopend van 10.00 -12.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur. Het telefoonnummer is12630. Donderdag 14 april a.s. zal Amnesty in de aula van het Griftland College, Noorderweg 79, Soest in het kader van het 10-jarig bestaan een theater- en muziekavond organiseren. De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. Aan het programma werken mee de Amnesty theatergroep uit Purmerend en de be kende Chileense zanger Luis Aravena. Luis Aravena, geboren en getogen in Chili, woont al ruim 10 jaar in Neder land. Hoewel hij in zijn geboorteland ook wel eens optrad, is zijn muzikale carrière eigenlijk pas in Nederland be gonnen. Hij heeft een geheel eigen stijl ontwikkeld, waarin hij als enige mu ziek, politiek en humor kombineert. Door zijn bijzondere stijl is zijn popula riteit snel gestegen en mag hij aange merkt worden als de bekendste La- tijnsamerikaanse artiest in ons land. Door zijn muziek, verhalen en grappen kweekt hij een sfeer van saamhorig heid en betrekt hij het publiek bij de muziek en de ontwikkelingen in ons land. Luis Aravena zingt en speelt vooral werd van de vermoorde Chi leense zanger Victor Jara. De Amnesty avond zal tevens in het teken staan van de lopende campagne tegen politieke moorden. Nadere informatie verstrekt H. Aerts, Kerkpad ZZ 22. Tel. 20161. Een bewoner van de Vredehofstraat ontdekte dat uit zijn huis een geldkistje met een bedrag van 25,- en een aantal waardevolle papieren was verdwenen. Hoe de dader de woning binnen heeft kunnen komen was niet duidelijk. Ver moedelijk heeft men te doen met een geval van insluiping. Collecte Crisis-comité Het plaatselijk Crisis-comité verzoekt ons aan de Soester ingezetenen te willen mededeelen, dat de in de eerste week van April gehouden collecte, in totaal 470,49 heeft opgebracht. Juliana van Stolberg Naar wij vernemen is het Bestuur der Chr. Oranjevereeniging "Juliana van Stolberg" voornemens den verjaardag der Prinses en de Zwijger herdenking met haar leden te vieren op 1 Mei a.s. Daartoe zal een open bare bijeenkomst plaats vinden in de Emmakerk. Een gevarieerd pro gramma is voor dien avond vastgesteld. Ds. Gerth van Wijk, in Soest welbekend, zal dien avond een rede houden. Waar voorts solo-zang en orgel-solo's op het programma staan, belooft het geheel een aantrekke lijke avond te worden. Boschbrand Woensdag is een boschbrand uitgebroken tusschen Soesterberg en Amers foort, welke gebluscht is geworden door de brandweercorpsen van Soest en Soesterberg, met behulp van militairen uit het Vliegkamp en per sonen bij de werkverschaffing werkzaam. Ook de brandweer en de politie van Amersfoort verschenen op het ter rein, doch konden weer vertrekken, daar bleek, dat de brand plaats had op Soester grondgebied. Overtredingen Door de politie is j.1. Zondag tegen een 6-tal bestuurders van autobus sen, welke onze gemeente passeerden en thuis behoorden in andere plaatsen, procesverbaal opgemaakt terzake overtreding van het rust- dagbesluit. Assistentie verzocht Zaterdagmiddag werd assistentie verzocht van de politie door een be woner van den Smitsweg, die zijn schoonouders op bezoek had en welke personen niet wilden vertrekken, dan met medeneming van eenige goe deren, welke hem waren geschonken of in bruikleen afgestaan. Op verzoek van den bewoner werden zijn schoonouders uit de woning verwijderd en keerde de rust, welke niet weinig was verstoord, terug. DIERENBESCHERMING Een verzoek aan allen: Opvoeders der Jeugd, Ouders, Voogden, Onderwijzers en Onderwijzeressen Vrienden en vriendinnen wij komen tot U met een heel vriendelijk verzoek en doen een beroep op Uw medewerking en op uw hulp, waar het een zaak geldt, wier belangrijkheid voor u voorzeker niet nader in het licht behoeft gesteld te worden. Het geldt hier dan de leus: Spaar de vogels. Het is een feit, dat de vogelstand overal meer en meer achter uit gaat, het is bewezen, dat tal van vogelrassen uitsterven en dat van anderen het getal exemplaren gaandeweg minder wordt. Ongetwijfeld valt dit feit ernstig te betreuren, 't Is vooral de jeugd, die in den broeitijd welke nu aanstaande is, haar schermend bedrijf uit oefent. Op welke wijze die wreedheid wordt gepleegd, wij zullen er maar niet over uitweiden, 't is U allen genoeg bekend. Door onbezon nen wreedheid, gaan duizenden vogellevens te loor. De scheiding in Gods levende natuur wreekt zich natuurlijk niet in eens, maar op den duur: het vogeltal slinkt meer en meer. Ons beroep op uw hulp en mede werking zal, hopen wij, niet te vergeefs zijn. Door uw welvermogen de invloed, als ouders, voogd, onderwijzer of onderwijzeres, op het ge moed der U toevertrouwde jeugd is in deze treurige zaak reeds veel ten goede gekeerd en kan door samenwerking nog meer ten goede ge daan worden. In elke huisgezin, in elke school, in elke klas dient de leus te klinken, kinderen denkt er omSpaar de vogels. Een enkel waardeerend woord van U, te gelegenertijd gesproken, ten bate van de beste vrienden van land- en tuinman, zal als raad zijn, dat in 't hart der onbezonnen jeugd goede vruchten voortbrengt, het zal groote nut doen beseffen van de vogelwereld, vooral van de kleinere vogelsoorten voor land- en tuinbouwhet zal in de kinderharten liefde opwekken voor die aardige gevederde zangers, die hof, veld en bosch opvroolijken met hun gekweel, het zal in meer dan één kinderhoofdje de gedachten doen rijzen, dat het een groot kwaad is, roekeloos de nesten te verstoren of wreedaardig de nog kale jongen onder den voet te treden, door vermaning en zelfs straf kunnen vogelvernielers tot rede gebracht worden. Vrienden en vriendinnen, wij rekenen op uw hulp. Alle dierenvrienden en dierenvriendinnen in Nederland zeggen u bij voorbaat dank. Zij zul len het, wat ge doet, op hoogen prijs stellen. Daarom., ons aller leus zij en blijve: Beschermt en spaart toch vooral de vogels. Vereeniging van verspreiding van geschriften tegen Dierenmishandeling Secretariaat: Korte Melmweg 13, Soestdijk

Soester Courant | 1983 | | pagina 5