Jac. Hermans Prijsslag naar Van Weedestraat Doorgedraaide appels voor Polen Soester na paniek-schietpartij aangehouden 'Kernenergie hoeft niet' Wegwijs in sociale regelingen F0T0- STRIP- VER- HAAL SOESTDIJK ,3.. 53 3 ^3 WmtPPr-K llffl JJ.1L3 t f f - PSP-Soest gaat eigen weg Hondje weg Hondje terug Vakantie en sociale verzekering Werkgroep Energie Discussie geeft voorlichting Vredesfestival De Peel 8 mei De Regentuuter weer vooraan in de 'Dwarsliggersloop' De Sociale Gids 1983 15 Soester Courant van woensdag 20 april 1983 15 'V- VT: Op de tekening gaat het nieuwbouwproject aan de Van Weedestraat er zó uitzien. In het nieuwbouwproject dat momen teel verrijst op de hoek van de Van Weedestraat en het Nassauplantsoen (op de plaats waar voorheen Drukkerij Smit en de firma Van Hall waren ge vestigd), zal nog dit jaar een vestiging komen van de bekende supermarkt keten Jac. Hermans Prijsslag. Een en ander houdt in dat de firma Hermans, die in het gehele land over ca. 90 supermarkten beschikt, binnen afzienbare tijd met twee supermarkten in Soest vertegenwoordigd zal zijn. Ook in het nieuwe winkelcentrum Over- hees zal een Hermans-vestiging ko men, in plaats van de supermarkt van de firma Den Blanken - een kwes tie waarover destijds in Soest nogal wat te doen is geweest. Naar verwachting zal in de nieuwe supermarkt aan de Van Weedestraat nog dit jaar met de verkoop begonnen kunnen worden. De winkel krijgt een totale oppervlakte van ca. 850 m2. waar van ca. 600 m2 directe verkoopruimte. Het resterende deel is bestemd voor dienstruimten, zoals een kantoor, een kantine, een magazijn, etc. Omdat de totaal in het gehele pand beschikbare winkeloppervlakte zo n 2000 m2 bedraagt, blijft er dus nog ruimschoots plaats over voor een aan tal kleinere winkels. Voor deze "units" hebben zich eind vorig jaar al een groot aantal gegadigden gemeld. De gedach ten gingen destijds uit naar zaken als een kapsalon, een tabakszaak, een coffeeshop, etc. Jac Hermans Prijsslag is een super markt van een wat ander type dan de gebruikelijke supermarkten, die door gaans een uitgebreider assortiment hebben. In de Hermans-vestigingen, waarin het accent voornamelijk op de "food sector" ligt, worden uiteraard een groot aantal merkartikelen ver kocht, maar daarnaast wordt een be langrijk deel van de verkoop inge nomen door de zgn. "vrij produkten" in witte verpakking, die de firma Hermans overigens van gerenommeer de leveranciers betrekt. De consumen tenprijs is daarvan doorgaans echter beduidend lager. Het totale assortiment zal ca. 1200 ar tikelen gaan bevatten, wat minder dan in de gewone supermarkt dus. Bekend is al dat er in de supermarkt geen slij terij- en geen slagerij-afdeling zullen komen. Wel komen er afdelingen ver se groenten en zuivel, alsmede het min of meer gebruikelijke aanbod van krui denierswaren. De vestiging zal werkgelegenheid bie den aan ca. 20 a 25 personeelsleden. BART KOOY CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Soestdijk Tel. 02155-12525 Zaal voor bruiloften en partijen v.a. 20 personen. Alle consumpties (met uitz. van buitenl. gedist.) 1.65 KOUDE BUFFETTEN v.a. 25.- DAGMENU'S 14.50 Jeugdbende in Soesterberg opgerold De politie heeft vorige week zes jonge lui in de leeftijd van 18 tot 28 jaar aan gehouden, op één na allen afkomstig uit Soesterberg, die in de loop van fe bruari, maart en april een groot aantal inbraken en diefstallen hebben ge pleegd. Tevens maakten zij zich schul dig aan een gecompliceerde roofover val in Soesterberg, twee gevallen van brandstichting en een flink aantal dief stallen. Doorgaans vonden de misdrij ven plaats in Soesterberg, een enkele keer in de gemeente Zeist. In totaal gaat het om niet minder dan 25 zaken, waarvan twintig inbraken en diefstallen. De jongelui, van wie er één afkomstig is uit Baarn, opereerden meestal niet met z'n zessen tegelijk, maar in kleinere groepjes. Het groot ste deel van de buit is teruggevonden. Op korte termijn houdt de politie re kening met nog meer arrestaties. Aanleiding tot het aan de tand voelen van de jongelui was diefstal van twee kratjes bier bij een woning aan de Ples- manstraat. Een inwoner stelde de poli tie op de hoogte van het verdachte gedrag van een aantal jongelui in een schuurtje aan de Fokkerstraat. Met de aanhouding van twee van hen kwam de zaak aan het rollen. Vast is komen te staan dat de jongelui ook betrokken zijn geweest bij een overval op een bejaarde inwoner van Soesterberg, begin maart, aan de Ples- manstraat. In eerste instantie drongen twee van hen het huis binnen, terwijl de bewoner lag te slapen. Zij maakten toen een aantal girobetaalkaarten buit, alsmede het bijbehorende pasje. Met de opbrengst daarvan werd o.m. een windbuks aangeschaft. Later op de avond drongen opnieuw twee jongens de woning binnen, waarbij zij de be woner met een honkbalknuppel te lijf gingen en hem door een deurruit duw den. De jongens bekenden onder meer het in brand steken van een freesmachine ter waarde van 4000 gulden en van een schaftkeet ter waarde van 1000,-. Verder gaven zij toe een groot aantal inbraken te hebben gepleegd in scholen in Soesterberg, ook in de skischool, de jeugdsoos van de Stichting Jeugd werk, de tennisclub en het Dorpshuis. Zowel de christelijke school als Caro- lusschool werden met een bezoek ver eerd. In veel gevallen ontvreemdden zij geluidsapparatuur, maar ook bier en frisdranken waren niet veilig. Door gaans haalden zij deze weg van achter de huizen in Soesterberg. Ook in Zeist waren zij actief. Zo pleeg den zij inbraken in een padvindershuis, een hockeykantine en in een gebouw van de Stichting Jeugdbuitenverblij- ven in die gemeente. Een gestolen auto werd door een aantal van hen total loss gereden. Aan de jarenlange samenwerking van de pacifisten in Baarn en Soest is een einde gekomen. De splitsing is moge lijk gemaakt door een gestage leden winst. Beide afdelingen hebben 12 april j.1. nieuwe besturen gekozen. Marijke de la Mar is de nieuwe Soester voor zitter. Cuno Lavaleye blijft voor Soest het secretariaat bemannen en Jaap Dekker zal de penningen beheren. Tenslotte zal Hans van de Wetering Eemland vertegenwoordigen in de Partijraad van de PSP. In Soest zal binnenkort een strategie- discussie worden opgestart onder het mot to: "Hoe voer je oppositie zonder zetel? Aan de hand van dit stuk worden ak- tiviteiten gepland voor de komende jaren en lijnen uitgezet naar te toe komst. De Stichting "Midden-Nederland helpt de Polen" zendt a.s. vrijdag voor het eerst een lading appels naar Polen. Daarvoor kreeg de stichting kort gele den toestemming. Het gaat om appels, die op de veiling zijn doorgedraaid. Het Produktschap voor Groenten en Fruit gaf daarvoor toestemming, nadat eer der de EEG-raad in Brussel reeds posi tief had beslist over de zending van ap pels. De stichting lanceerde het idee voor het eerst acht maanden geleden bij het Produktschap, die het op haar beurt doorspeelde naar Brussel. Op 8 maart keurde de EEG-vergadering het voor nemen goed. Komende vrijdag vertrekt de vracht wagen van de stichting met kleding, levenmiddelen en de eerste doorge draaide appels. De vracht is dit keer bestemd voor Prüdnik. Het is het 74e transport dat door de stichting wordt geregeld. Er zijn dit jaar reeds 23 rit ten georganiseerd met een eigen vrachtwagen van de stichting. Dat kost aan brandstof ongeveer duizend gul den. Daarvoor is dus steeds geld nodig. Mensen, die de stichting in dat opzicht tegemoet willen komen, kunnen hun bijdrage storten op gironummer 5480231, ten name van Stichting Ne derland Helpt de Polen in Soesterberg. De 75e rit staat geprogrammeerd voor 19 mei, naar Kozle. Daarvoor kan men de pakketten kwijt bij mevrouw Grift, die aan de Korte Brinkweg 13 in Soest woont. De stichting heeft nog steeds hard kleding en levensmiddelen nodig. VERMIST: 15-4. Dwergpinscher, reu, beige "Mis- ha". Bassie, Varenstraat 70, Soest. Tel. 21361. 15-4. Welsh Terrier, reu. V.d. Wilk, F. Huycklaan 14, Baarn. Tel. 02154-16374. 12-4. Cyperse poes, 15 jaar. Quax, de Boskamp 22. Baarn. Tel. 02154-17755. 13-4. Cyperse kater, 2*6 jaar "Waan- tje" Jansen, Wilhelminalaan 9, Baarn. Tel. 02154-18886. 13-4. Gele parkiet. Voorveld, Balid- warsstraat 2, Baarn. Tel. 02154-16562. GEVONDEN: 14-4. Lapjespoes, dood. Gev. Oranjeboom, Soest. 16-4. Rood/witte poes, rode band. Gev. Dalweg 76, Soest. Tel. 18231. 16-4. Bouvier reu, groot. Gev. in de Pol der Soest. Soester Dierentehuis. Tel. 13583. 17-4. Bast. Leonberger, reu. Gev. Over- hees Soest. Soester Dierentehuis. Amivedi Soest/Baarn Tel. 02155-10667. Zuster Warnies gaat Zonnegloren verlaten Volgende week donderdag, 28 april a.s., wordt voor Zonneglo ren een gedenkwaardige dag. Na meer dan veertig jaar in de verpleging, waarvan een zeer groot deel volbracht in het Soes ter ziekenhuis (ook in de tijd dat het nog een sanatorium was) gaat zuster L. E. Warnies de "actieve dienst" verlaten. Als hoofdzuster op de afdeling chi rurgie heeft zuster Warnies ge durende zeer lange tijd voor een groot deel het "gezicht' van Zon negloren naar de patiënten toe bepaald. De talrijke inwoners van Soest die voor een kort of lang verblijf op chirurgie ver bleven hebben - en dat moeten er in de jaren dat zuster Warnies er de scepter zwaaide toch heel wat zijn geweest - zullen beamen dat met het vertrek van zuster niet alleen een om haar inzet en deskundigheid zeer gewaardeer de kracht Zonnegloren gaat verlaten, maar ook een groot stuk warmte, menselijkheid en sympathie. Op donderdag 28 april a.s. zal het afscheid van zuster Warnies officieel plaats vinden. Dat gebeurt met een re ceptie in de kerkzaal van Zonne gloren, van 16.00 tot 18.00 uur. Het afscheid wordt 's avonds in besloten kring gevierd met een feestavond, die zuster Warnies door haar collega's wordt aangeboden. Inlichtingen over de afscheidsreceptie worden verstrekt door mevrouw Graff- ner, die bereikbaar is in het zie kenhuis (tel. 19144). Tante Jen opnieuw in 'Showroom' Tante Jen de Groot, die al eer der furore maakte door haar verschijning in het NCRV-pro- gramma 'Showroom,' zal tij dens de laatste uitzending van dit programma waarin opmer kelijke figuren ten tonele wor den gevoerd, opnieuw te zien zijn. De uitzending vindt plaats op donderdag 21 mei a.s. De laatste 'Showroom' bestaat uit herhalingen van voorafgaande afleveringen. De kijkers hebben inspraak gehad in de samenstelling ervan. Daarbij is komen vast te staan dat Tante Jen, die in Soest vooral bekend is door het verza melen van oude spulletjes en kranten, van niet minder dan vijftig procent nog een keer "op herhaling" moest. Het voorlichtingscentrum SociaJe Ver zekering heeft zojuist weer de geheel herziene folder "Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het ter rein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral zieken fondsverzekerden en zij die een uitke ring ingevolgde de Ziektewet, de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverze kering, de Algemene Arbeidsonge schiktheidswet of. de Werkloosheids wet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V., Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam, telefoon 020-- 448418. Alleen als het om wat grotere aantallen gaat, wordt een stuksprijs van 0,16 berekend. Jazzconcert in De Borg Op vrijdagavond 29 april, aanvang 22.00 uur, speelt "Old Rockin' Chair Bunch" in de grote zaal van De Borg. De groep werd opgericht in 1978 door enige wat oudere amateur-muzikanten, uit nostalgie naar hun muzikale jeugd jaren. Het was de bedoeling met men sen van middelbare leeftijd rustig wat te musiceren. Door allerlei oorzaken werd echter al spoedig een beroep ge daan op jonger bloed, waarmee de bedreiging van gezapigheid afdoende werd afgewend. De leeftijden in het orkest variëren nu van 20 tot 50 jaar. Vijf leden van het orkest wonen in het Gooi, de bassist komt uit Bergen NH en aan het slagwerk zit een Hoogeveen- se Brit. Deze laatste werd ingelijfd nadat de Bunch, met hém als invaller, in Assen een concours had gewonnen. De groep probeert zijn eigen stijl te vinden, zonder te imiteren. Vrij veel New Orleans stijl is het resultaat. De vier blazers produceren een aparte volle sound. Doordat de vierde blazer zijn vele toeters regelmatig wisselt en soms ook nog achter de piano kruipt, wordt aardig wat afwisseling in de sound bereikt. "Old Rockin' Chair Bunch" is af en toe bepaald druk met optredens op feesten, partijen, festivals en street-parades. Zij hebben prijzen gewonnen op het Festival Breda '81 en Concours Assen '81 en '82. De bezetting is als volgt: Steven Coljé: clarinet, altsax; Henk Fakkeldij: trom bone; Gerard Harms: contrabas; Dick van der Maart: clarinet, saxen, piano, zang; Kit Kittle: slagwerk; Jan van Kleef: banjo, gitaar, zang; Peter Rie ken: trompet. Trein opgehouden door speurtocht naar overvaller Zaterdagmiddag bleef de trein, komen de uit de richting Baarn, halverwege de spoorwegovergang in de Van Wee destraat stilstaan, omdat de politie onder de reizigers meende te kun nen aantreffen een jongeman, die kort tevoren een greep in de kassa van een Baarns garagebedrijf had ge daan. Na enig oponthoud kon de trein de rit voortzetten. De dader bleef spoorloos. Waarschijnlijk was hij in de trein naar Amersfoort gestapt. Proces-verbaal voor kievitseierenzoekers Een 39-jarige Soester en zijn zoon wer den zaterdagmorgen door de politie aangehouden in een weiland langs de A.P. Hilhorstweg, waar zij zonder toe stemming van de grondeigenaar 7 kie vitseieren hadden weggehaald. De eieren werden in beslag genomen en tegen de beide ei-liefhebbers werd proces-verbaal opgemaakt. Zij zegden toe zich bij het ontbijt in het vervolg te zullen beperken tot kippeëieren. Hond in de sloot De politie werd te hulp geroepen toen zaterdag j.1. een grote bouvier in een sloot aan de A.P. Hilhorstweg terecht was gekomen. Drie politiemannen kregen het dier met behulp van touwen op het droge, waarbij zij tot aan hun knieën in de modder stonden. Op het bureau werd het dier schoongespoten en vervolgens naar hét asiel overgebracht. Op beschuldiging van poging tot dood slag heeft de Soester politie zondag middag een bewoner van de Rubenlaan aangehouden, nadat deze met zijn re volver drie schoten had gelost, die vol gens de politie gemakkelijk slachtof fers hadden kunnen maken. De 54-jarige Soester werd voorlopig in gesloten in een cel op het politiebureau, nadat agenten hem hadden kunnen overmeesteren. De vriendin van de man, die bij hem in zijn woning ver bleef. werd in beschonken toestand eveneens ingesloten, zij het dat dit ter wille van haar eigen veiligheid gebeur de. De Soester belde zondagmiddag om streeks vijf uur de politie op met de mededeling dat hij zich bedreigd voelde. Vijf mannen, afkomstig uit Baarn en geen onbekenden van de man en zijn vriendin, hielden zich op rondom de flat waarin hij woonde en hij ver zocht de tussenkomst van de politie. Een patrouille van de politie arriveer de kort daarna bij de flat aan de Rubens laan, toen de man plotseling het vuur opende. De man, die zich in de keuken had verscholen, zodat zijn bezoekers hem niet konden zien, loste drie scho ten. Twee daarvan kwamen in het ko zijn van de voordeur van zijn flat te recht, de derde kogel sloeg via het trap penhuis en de voordeur van de buren in het tegenover gelegen flatgebouw in. Gelukkig was in deze woning op dat moment niemand aanwezig. Na versterking te hebben gekregen be legerde een ploegje politiemannen, ge kleed in kogelvrije vesten de flat, tot dat zij de schutter ongewapend naar het balkon konden lokken, waar hij werd ingerekend. Ook de vijf mannen uit Baarn werden opgebracht naar het bureau, waar hun overigens niets ten laste kon worden gelegd. Aanleiding tot de schietpartij is een al lang sle pend conflict tussen de Soester en één van de Baarnse mannen, waarin de 39-- jarige vriendin van de schutter een be- langrijke rol speelt. De beschuldiging van poging tot dood slag baseert de politie op het feit dat de man geen enkele ernstige aanleiding had om de schoten te lossen. Men had vastgesteld dat de man in paniek heeft gehandeld, hoewel daar op zichzelf weinig reden toe was. De man beschikte overigens over een wapenvergunning. De politie vermoedt dat hij deze vergunning na deze schiet partij wel eens kwijt zou kunnen raken. Op 3 mei a.s. wordt in "De Open Hof," Veenbesstraat hoek Dalweg, een infor matie- en discussieavond gehouden over energie, aanvang 20.00 uur. Deze avond is tot stand gekomen door samen werking van een aantal groeperingen in Soest, waarvan de landelijke be sturen in de W.E.D: (Werkgroep Ener gie Discussie) participeren. Het thema van de door de plaatselijke werkgroep opgezette avond op 3 mei luidt: 'Kern energie hoeft niet. Mevrouw Nicolette Jansen en de heer Rembrand Zeegers, voorlichters van de W.E.D., zullen de inleiding houden, waarna na de pauze gediscussieerd kan worden met een forum, waarin naast de inleiders, zitting hebben de heren Wim Zweers, bestuurslid Stich- tse Milieufederatie, en Jaap Roëll, lid van de PvdA/PPR-fraktie in de Pro vinciale Staten van Utrecht. De leiding van deze discussie berust bij onze plaatsgenoot Jan Versteegh. De W.E.D. is een door ruim 50 groe peringen op politieke, maatschappe- liiUp milieutechnische, levensbe schouwelijke en andere gronden opgezette werkgroep, die de bevolking wil infor meren over alle mogelijke vragen rond energie. De W.E.D. heeft een voorlichtende taak op het gebied van energievraag stukken. De W.E.D. wijst kernenergie af en richt zich met name op de andere vormen van energie. Gevolgen voor het milieu en economische gevolgen van het gebruik van verschillende energiebronnen zijn evenzovele rede nen om deze bronnen te accepteren of af te wijzen (kolen, olie, uranium, wind, zon, etc.). Uit het bovenstaande blijkt dat de W.E.D. iets geheel anders is dan de B.M.D. (Brede Maatschappe lijke Discussiedie door de regering in het leven geroepen is om te horen hoe de bevolking denkt over de aanpak van de energieproblemen in de komende jaren. Naast deze avond zal de werkgroep Energiediscussie met een kraam aan wezig zijn op de Kunstmarkt, die op 30 april bij Artishock gehouden wordt. Geslaagden Recreatiesportleider Voor de onlangs afgesloten cursus re- creatiesportleider-A zijn 15 deelne mers geslaagd. De geslaagden komen uit Soest en uit de omliggende plaatsen. Het zijn E. Baatje, D. C. Blankers, J. Blankers-Koelewijn, E. W. M. Bui tendijk, W. A. van Dorresteyn, F.Hoe- ke, J. Hulsbosch, H. L. A. Koopman, A. M. Kramer, J. Meiling, C. D. M. Me- lis-Geytenbeek, P. Menger, A. J. Pil- kes, M. H. de Ridder en H. B. Rouwhorst. Het gas- en c.a.i.-bedrijf in de maand maart De gasinkoop in de maand maart be droeg 7.787.925 m3. Dat was 269.241 m3 minder dan in maart 1982 toen de gas inkoop 8.057.166 m3 bedroeg. In maart 1981 was dat 7.227.245 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met maart bedroeg 26.182.290 m3. In 1982 was dat 28.235.346 m3 en in 198128.165.503 m3. Het aantal gasverbruikers steeg in de maand van 14.220 naar 13.244 en het aantal cai-abonnementen in dezelfde periode van 11.211 naar 11.255. Nieuw in het INFOcentrum In het Gemeentelijk Informatiecen trum liggen voor geïnteresseerden ver schillende nieuwe brochures gereed. In de eerste plaats is dat de brochure "Huuraanpassingen in 1983". Verder de nieuwe uitvoering van "Een eigen huis ook voor U?". Op onderwijsgebied kan men de bro chure "Studiemogelijkheden aan dag scholen voor middelbaar beroepson derwijs" meenemen. Onder de titel "'n Grondige aanpak" wordt alles ver teld over de bodemsanering. Dit is een brochure op het terrein van het milieu beheer. Voor hen die een deeltijdbaan hebben of gaan nemen zal de brochure "Deeltijd, hoe werkt dat" zeker van pas komen. Verder kan men in het INFOcentrum alle gewenste inlichtingen krijgen van de op stapel staande uitbreidingen in de gemeente. Van de verschillende bouwplannen hangen tekeningen in het centrum en van de zogenaamde ener gie-zuinige woningen zijn informatie mappen aanwezig. Toestemming fancy-fair De Vereniging van Vrijzinnig Gods- dienstigen in Soest heeft toestemming van burgemeester en wethouders ge kregen om op zaterdag 11 juni rondom de kerk van de Nederlandse Protestan ten Bond aan de Rembrandtlaan een fancy-fair te houden. Vredesgroepen uit Soest en de regio Utrecht roepen belangstellenden op deel te nemen aan een groot Vredes festival in De Peel op zondag 8 mei aanstaande. Onder het motto: 'Geen kruisraketten in Nederland, niet in De Peel, noch in een ander land' zal dit gebeuren in de Kasteeltuin te Deur- ne plaatsvinden. Vanuit Utrecht zullen bussen rijden naar De Peel. Tijdens het Vredesfestival treden mu ziekgroepen op. Voorts is er een uit gebreide informatiemarkt, een kinder programma en bij slecht weer zijn er twee grote tenten beschikbaar. Daar naast zijn er sprekers uit binnen- en buitenland. IKV-voorzitter Ben ter Veer en Petra Kelly van de Duitse Groene Partij zullen onder meer het woord voeren. Het festival in Deurne duurt van 14.00 uur tot circa midder nacht. Buskaarten a 15 gulden per stuk zijn te bestellen door overmaking van dit bedrag op bankrekening 41.10.84.763, ten name van Stop de N-bom Utrecht (Amro-bank; giro bank: 2900) onder vermelding van 'busreis Deurne'. De bussen vertrekken om 12.00 uur vanaf het Jaarbeursplein. Nat geregend, 3km achter de kuiten en met een diploma keerden zondag ochtend ruim zeventig kinderen, leer krachten en ouders uiterst gelukkig uit Utrecht terug. Jenaplanschool "De Regentuuter" deed voor de tweede maal aan de jaar lijkse "Dwarsliggersloop" mee, geor ganiseerd door de atletiekvereniging "Hellas". De bekende Soester lange-afstandloper Eef van der Brink, leerkracht van de Regentuuter, is de initiatiefnemer voor deze beginnende traditie. Het parcours voerde vanaf de tartanbaan, naast de Ijsbaan in Overvecht, langs de Vecht, door het voorjaarsbos terug naar de baan, waar bestuurders van de KNAU, de organisatie goed in handen hadden. De inzet, het doorzettingsvermogen en de vreugde die ieder toonde werkte zo aanstekelijk, dat enkele toeschouwers, alhoewel zij daar niet op gekleed wa ren, niet konden dwarsliggen en ook soppend meeholden. Naast de intensieve betrokkenheid tussen school en thuis, die de Jenaplan- methodiek in zich heeft, gaf deze och tend een extra dimensie aan de school gemeenschap. Aanrijding met letsel Zondagavond deed zich op de A. P. Hil horstweg een ongeval voor, waarbij twee inzittenden van een auto lichte verwondingen opliepen, doordat hun wagen ten gevolge van het natte weg dek slipte en in de sloot terechtkwam. De auto kwam daarbij zelfs in een dui ker tot stilstand. De bestuurder, een 14- jarige inwoner van Amersfoort, en zijn 18-jarige broer, werden per ambulance naar de Lichtenberg overgebracht. De politie bracht later de auto. die niet ernstig beschadigd was, terug naar de plaats waar hij thuishoorde. Concert Soester Orkest Vereniging Op vrijdag 29 april a.s. geeft de Soester Orkest Vereniging in de Petrus en Pau- luskerk te Soest haar voorjaarscon cert. Aanvang 20.30 uur. Dit keer treedt een zeer jeugdige so list op, Frans van der Putte. Hij debu teert in het vioolconcert in C van Joz. Haydn. De blazersgroep speelt o.l.v. hoornist Henk Soeteman een diverti mento van J. Stamitz. De overige wer ken die op het programma staat zijn van Ton de Leeuw en Joz. Haydn. De algehele leiding berust bij dirigent Dick Blokbergen. Kaarten a 7,50 ver krijgbaar bij de leden en op de avond van de uitvoering aan de zaal. Vele honderdduizenden mensen maken jaarlijks gebruik van belastinggidsen bij het invullen van hun aangifteformu lier. Hoeveel mensen zouden er geen baat bij hebben wanneer hen ook de weg gewezen werd in het doolhof van onze sociale regelingen? Velen van ons zijn werkloos, kunnen niet meer werken, of zijn aangewezen of de Bijstand. Voor mensen die wél werken zijn er speciale regelingen voor schoolverlaters, vakantiewerkers, thuiswerkers, deeltijd-werkers en noem maar op. Op het gebied van de sociale zekerheid bestaan allerlei wet ten die wij kennen onder hun afkor tingen, zoals AOW, AWBZ, WWV enz. Maar erg veel meer weten we er vaak niet van. Dat hier een gat in de markt ligt, heb ben de uitgevers Kluwer in Deventer en Teleboek in Amsterdam gezien en zij zijn daarin gesprongen met "De Sociale Gids voor Nederland 1983." In deze gids zijn alle feiten op een over zichtelijke manier op een rijtje gezet. Hij is door iedereen te hanteren en te begrijpen. De inhoudsopgave is goed uitgewerkt, zodat men snel weet waar men moet zoeken om een bepaalde in formatie te krijgen. Ook bevat de gids een uitvoerig trefwoordenregister. De gids is onderverdeed in de volgende hoofdstukken Arbeidsregelingen; lonen; Sociale ze kerheid; Bijstandsregelingen; Rege lingen voor oorlogsslachtoffers; Huur subsidie OpleidingsfaciliteitenBe drijfsbeëindigingsregelingen Fiscale maatregelen. Bovendien bevat de gids een zeer complete adressenlijst van alle instanties in Nederland waar men aanvullende informatie kan krijgen. De Sociale Gids voor Nederland 1983, prijs 19,50 en verkrijgbaar in boek- en tijdschriftenhandel, is een co-produk- tie van Kluwer Deventer en Teleboek Amsterdam. over een originele fotowed strijd /Js Heb hart voor je hart!met deze slagzin vraagt de Nederlandse Hartstichting dit jaar aandacht voor die zo belangrijke motor van het menselijk lichaam. Hart voor je hart... dat is zorgen voor veel bewe ging, voor gezonde voeding en er op letten, dat 'stress' geen kans krijgt. Dat is ook: met beleid omgaan met de hartsvijanden alcohol en nicoti ne. Kortom: zorgen voor een gezonde manier van leven. Elk jaar pro beert de Hartstichting mensen er van te overtuigen om 'hart voor je hart' te hebben. Steeds weer op een andere, originele manier. En dit jaar wordt ook de fotocamera daarbij te hulp geroepen en wordt er een fotowedstrijd georganiseerd, waaraan alle Nederlanders mee kunnen doen. Want het is een bekend feit, dat je met foto's een 'boodschap' kunt overbrengen. Je kunt er iets mee duidelijk maken of de camera gebruiken als waar schuwing. Dat laatste is bijvoorbeeld gebeurd in de eerste foto van een man, die geen hart of - beter ge zegd - niet genoeg hart heeft voor zijn hart. Ook de tweede foto ligt een beetje in die lijn: als kinderen te veel voor de televisie zitten, krijgen ze onvoldoende lichaamsbeweging. De foto van de doe-het-zelver laat iemand zien, die wèl zorgt voor een gezonde dosis lichaamsbeweging. Zo zijn er eigenlijk honderden mogelijkheden om de zin 'hart voor je hart' in negatieve of positieve zin met de camera te illustreren. Als u dat wilt doen en wilt deelnemen aan deze wedstrijd, dan kunt u bij uw foto- handelaar een gratis wedstrijdfolder halen. De wed strijd wordt georganiseerd in samenwerking met de ANWB en de Stichting Amateurfotografie. En eigen lijk is het best een goed idee om eens, met de camera in de hand, de aandacht te vestigen op het feit, dat we 'hart voor ons hart' moeten hebben. 1

Soester Courant | 1983 | | pagina 15