Soest veilig! LN Kompetitie teneinde voor SVV SEC machteloos onderuit Kaarten om klaverjaskampioenschap van Soest louden VOLLEYBAL Meisjes kadetten-B Red Stars tweede jeugdkampioen BASKETBAL Springbokken slaagden Ledenvergadering S.O.Soest-atletiek fe Na sensationele winst op Midlandia ZONDAGVOETBAL Klaverjassen bij 'Soest' FOTO'S Soester Courant Nieuwe trainers S.O. Soest-atletiek Papillon heren 2 zeer dicht bij kampioenschap BASKETBAL SEC-jeugdvoetbal 't Gooi -SEC 3-0 ZONDAGVOETBAL AUTOCROSS 2e Competitie Cross C.T.S. niet in Soest Vrijdag 6 mei Inschrijfformulier (s.v.p. blokletters) 16 te 14/176 Soester Courant van woensdag 20 april 1983 17 Het volleybal-seizoen '«S/'s.'i js voor SW zogoed als voorbij, er zijn nog en kele wedstrijden door de lagere teams te spelen. Deze hebben echter weinig invloed op de klassering. Het was een redelijk seizoen voor SVV. Het le da mesteam kon zich handhaven in de le divisie op een gedeelde 4e plaats. Het le herenteam en 2e damesteam degra deerden naar resp. ie klasse en 3e di visie. Dames 3. 4, 5, 7 en 9 eindigden op 5e en 6e plaatsen terwijl dames 8 degradeerde naar de 4e klasse. Het 6e damesteam, met nog 1 wedstrijd te spelen kan nog degradatie ontlopen en het 10e staat onderaan in de 4e klasse. Bij de heren degradeerde het 5e tèani en het 2e krijgt nog een kans om in de le klas te blijven. Het 3e en 4e heren- team konden zich handhaven in de 2e klasse. Bij de jeugd was er wat meer reden tot vreugde, het meisjes Al en BI staan op een 2e plaats in hun klasse en het B3 team kan zich kampioen van hun klasse noemen. le divisie dames: SW 1 Were Di 32 Het le damesteam van SVV heeft de laatste wedstrijd van het seizoen tot een goed einde gebracht, al zag het er in de le set nog somber uit. De te genstander Were Di, toonde een grote wilskracht en vechtlust. Ze moesten winnen want het was hun laatste kans om degradatie te voorkomen. De da mes van SVV, met 2 reserves, hadden het moeilijk, maar konden in het be gin van de set goed weerstand bieden. Dit was echter van korte duur. De gas ten hadden zo'n bekeken aanval, dat zowel het blok als de achterveld-ver dediging van SVV stuk gespeeld werd. SW begon te wankelen en fouten te maken, de opbouw ging moeilijk en de aanval had niet meer het gewenste re sultaat. Wer Di bleef doorgaan en kon de le set, zeer terecht, naar zich toe halen met 5-15. In de 2e set toonde ook de Soester da mes hun vechtlust en aan beide kanten van het net werd goed gewerkt. Vele en lange rally's en de aanval van SVV werd nu afwisselend hard en takties, goed uitgevoerd. De beslissing kwam pas in de laatste fase, SVV was net iets sterker en haalde de set met 16-14 naar zich toe. In de 3e set viel SVV weer terug en maakte dezelfde fouten als in de le set, de verdediging was te zwak, de serve te onnauwkeurig. Veel punten werden via het blok verspeeld. Were Di kon met 6-15 deze set pakken. De 4e set was weer voor SV Vde dames speelden deze set met veel overtuiging en zelfvertrouwen. Were Di had met 15-5 het nakijken. De 5e en laatste set werd erg spannend, vooral voor de gasten stond er veel op het spel. Dat er voor SVV niet meer dan de eer op het spel stond, was duide lijk te merken aan hun spel, ze waren te wisselvallig. Door hard werken en teamgeest werd de set uiteindelijk door SVV gewonnen met 15-12. Were Di degradeert nu definitief terwijl SW op een gedeelde 4e plaats kwam te staan. Een goed resultaat van de SVV- dames, gezien de sterkte van de teams in hün klasse. 2e divisie dames: SW 2 - Broleco 1-3 Het 2e damesteam van SVV degra deert van 2e naar 3e divisie. De laatste wedstrijd konden de dames niet win- nen van goed spelende Broleco. Na een achterstand van 1-7 in de le set, kwa men de Soester dames zeer goed terug, de opbouw was zuiver en ook de aanval werd beter en gevarieerd uitgevoerd. De verdediging was ook beter gesloten zodat Broleco nog slechts eenmaal tot score kon komen. Het zelfvertrou wen en het optimisme groeide bij de dames van SVV en ze konden de set met 15-8. zeer verdiend winnen. Ook in het begin van de 2e set bleef SVV het goede spel behouden, dit was ech ter van korte duur. Broleco presen teerde SVV een harde en gevaarlijke serve waar SVV veel moeite mee had en de weerstand was gebroken. Brole co kwam voor en nam het initiatief geheel over en SVV moest de set met 7-15 aan de gasten laten. Ook in de 3e set was het Broleco dat dominerend speelde en ook nu moesten de rood-wit- ten al vrij snel tegen een achterstand aankijken. Toch herstelde de dames var SVV zich, maar meer dan het ver kleinen van de achterstand haalden ze er niet uit. SVV had een te grote achterstand te verwerken en Broleco won met 11-15. In de 4e set leek SVV het verlies en daarmee de degradatie al te hebben geaccepteerd. Ze gaven zo goed als geen weerstand meer. Bro leco maakte met 6-15 een eind aan de wedstrijd en de kompetitie. 3e klasse dames: SW 9-SVV 7 2-2 De strijd tussen SVV 7 en SVV 9, viel qua volleybal niet tegen. Het was een strijd om de eer en beide teams wil den winnen dit keer. Voor het 7e was het de laatste wedstrijd van het sei zoen, terwijl SVV 9 hierna nog 1 wed strijd moet doen. Beide teams staan heel dicht bij elkaar, l punt is het ver schil maar. In de le set bleek al dat ze beiden alles op alles zouden zetten en elke score van de tegenpartij zou den proberen te beletten. Vele en lange rally's waren er met regelmaat van de klok. Een leuke set om naar te kijken en het zevende kon met 15-5 de set op strijken. Toch werd de 2e set vol goede moed ge start. Het negende was getart. Fana tiek en erg enthousiast hadden de da mes zich aangepast. Het zevende kreeg nu weinig kans om te scoren, en kreeg de ballen min of meer om de oren. De verdediging was verzwakt, vele ballen werden net niet gepakt. Ook veel bal len gingen in het net en dat koste ze de set. Met 15-7 haalde het negende de set binnen. In de derde set kwam het zevende weer wat op dreef zodat het verschil in de stand tot het minimum beperkt bleef. Weer veel lange rally's en goede akties, al ging het soms moei lijk en onpraktisch. Ook nu bleek SVV 9 de sterkste te zijn en kregen ze de te genstanders klein. Het was niet zonder moeite vooral in het begin, maar ze maakte het zevende toch met 15-9 in. De 4e set zou de waarheid openbaren, welke dames nu de beste waren. Een set waarin beide teams zich helemaal hebben gegeven en waarin veel was te beleven. De onmogelijkste ballen werden gered en er waren veel akties aan het net. Om elk punt werd fana tiek geknokt er werd veel aangevallen en ook goed geblokt. Tergend lang zaam kwamen de punten op het bord en het negende kwant in die laatste fase net wat te kort. SVV 7 gaf nu alles uit alle macht en sleepte de set met 12-15 in de wacht. Gelijk spel, verdiend en zeer terecht want geen van de teams was slecht. Terwijl aller ogen opgericht waren op de kampioenschappen van de A-teams, behaalde het tweede Kadettenteam ook iedere wedstrijd een overwinning. Eén wedstrijd hebben zij afgelopen za terdag voor hun kampioenswedstrijd. Enigszins met de zenuwen in de benen werd deze wedstrijd gespeeld als elke andere n.1. sportief en rekreatief, maar altijd strevend naar een overwinning. En toen het eindsignaal klonk kon met een groot puntenverschil het kam pioenschap worden binnengehaald. Dames Bekerfinale: Grashoppers 1 Ked Stars 149-43 Met 5 supporters togen de Red Star dames naar 't zonnige Katwijk om daar de eerste wedstrijd van de beker finale te spelen. Van tevoren wisten zij dat het een zware wedstrijd zou wor den, immers de dames van Grashop pers hadden de gehele kompetitie nog niet verloren. Op het snelle spel van de Katwijkers hadden de Red Stars da mes weinig antwoord en zij bleven dan ook steeds 8 a 10 punten achterstaan. In de tweede helft konden de dames wat meer langszij komen door een felle zóne-verdediging en met nog enkele minuten te spelen stond het nog 42-41. De eindstand werd echter nog 49-43, zo dat de return met een achterstand van. 6 punten tegemoet gezien kan worden. Er is dus nog een reële kans dat de da mes winnaar van de beker worden. Supporters opgelet.' zaterdag a.s. om kwart voor zeven. Toeters en bellen zijn welkom. Heren 3 Het kampioenschap van heren 3 is enigszins op de tocht komen staan door verlies van Woodpeckers. Red Stars moet nu van Papillon winnen om ver volgens de beslissingswedstrijd te moeten spelen wéér tegen Papilion om uit te maken wie er uiteindelijk kam pioen wordt. Red Stars HS 1 - Racing Rowic HS1 70-65 Door het ontbreken van 3 basisspelers werden een junior en een heren 2-spe- ler aan het heren 1-team toegevoegd. In deze kompetitie moeten maar liefst 4 teams degraderen. Het team van Ro wic had zich vorige week al veilig ge steld maar voor Red Stars stond al vast, dat ze gedegradeerd waren. Toch werd direkt na de sprongbal fel ge speeld en pakte Red Stars al snel een 10-4 voorsprong. Deze voorsprong wis ten ze tot de rust vast te houden met een stand van 34-28. In deze wedstrijd lieten de scheidsrechters véél toe, zo dat onder de borden harde duels uitge vochten werden. Met enig doorzettingsvermogen trok Red Stars toch aan het langste eind en won met 70-65. De wedstrijd werd door Eric Duit gecoached. Stoepte Shooters JA 1 - Red Stars JA 1 78-79 De jongens junioren-A moesten afgelo pen weekend naar Spakenburg. Een zeèr slecht begin zorgde voor een ach terstand van ongeveer 10 punten in de eerste helft van de wedstrijd. Het werd nog erger want er werd met 17 punten verschil gerust. Een fanatieke press in de tweede helft en een goed schietende Wilco Beyer zorgden ervoor dat men terugkwam tot 1 punt met nog 6 minu ten te gaan. Met een heel slim gespeeld eindspel en een goede verdediging werd er in de superspannende laatste 26 seconden met 1 punt gewonnen. Red Stars MX1 - Sparta MX139-22 Het mixed-welpenteam draait prima na de oprichting van het team in de cember. In het begin werden er nog een paar wedstrijden verloren, maar daar na bleef het team ongeslagen. De wel pen die onder leiding van Bob v.d. Heu vel draaien, wonnen ook dit weekend weer gemakkelijk. Het team van Spar ta werd met maar liefst met 39-22 versla gen. Programma Beukendal zaterdag 23 april 15.45 uur Red Stars Jongens Asp. B - Hoevelaken JC 2 15.45 uur Red Stars MX 1 - Green Giants MX 1 17.00 uur Red Stars Meisjes Kad. B - Dunckers Meisjes Kad. 3 18.15 uur Red Stars heren 2 - Quidam HS 1 19.30 uur Red Stars heren 3 - Papillon HS 2 20.45 uur Red Stars Dames 2 - Woodpeckers 2 18.45 uur Red Stars Dames 1 - Grashoppers DS1 finale beker dames Zondag 24 april wordt er weer een re- kreatieve bostraining georganiseerd. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf de picknick-plaats aan de Foekenlaan na bij de spoorweglijn Utrecht - Soest. Deze training is voor alle leden bedoeld en tevens zijn uitgenodigd ouders, ken nissen, vrienden en vriendinnen. De leiding is in handen van rekreatieve sportleiders. Zaterdag 16 april werd in "De Drie hoek" te Naarden het examen "Assis tenten I" afgenomen. Aan de cursus die onde leiding stond van Gerda Detmar, namen de volgende "Springbokken" deel: Fiona v. Elk, Lydia Muis, Marga- reth Ruiterkamp en Karin Wip. Alle vier de meisjes slaagden. S.O. Soest-atletiek houdt op 25 april (maandag) de jaarlijkse ledenverga dering. Aanvang 20.00 uur. In de kan tine van S.O.Soest, aan de Bosstraat. De vergadering is toegankelijk voor leden en donateurs en ouders van jeugdleden. 1 Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant MS* Aanval van Soest: de inzet van Huub Koppel gaat over het doel. Foto: Goos van der Wilt De grote belangen die afgelopen zon dag op het spel stonden op de Bos straat-Oost waren tweezijdig. Allereerst had Soest, in problemen gekomen door twee achtereenvolgen de nederlagen, nog steeds enkele punten nodig. Aan de andere kant was Midlandia de ploeg die vocht voor de laatste kleine kans om nog titelkandi daat te zijn. Zij hadden alleen belang bij een overwinning. Trainer Jan van Renswouw had, be houdens de geschorste Wlm Gouw (vervangen door Henk van Asch), de zelfde opstelling gehandhaafd als vo rige week. Op de reservebank, toch belangrijk, drie spelers van klasse t.w. John Westerveld (wiens schorsing voorbij was) Stan Uyland en, weer terug, Martin Langbroek. De strijd begon zoals was verwacht nerveus. Leuk fris voetbal, wel wat voorzichtig met de nodige nerveuze mistrapjes en onnodige foutjes. Zoetjes aan veroverde Soest een veldover- wicht maar .wist zich toch niet van een uitgespeelde kans te voorzien. Daarvoor werden de spitsen, vooral Huub Koppel, te fors aan gepakt. Na een kwartier toonde Soest dat het menens was. Een massale aanval, over veel schijven, waar geen Utrechts been meer tussen zat, belandde ten slotte bij Huub Koppel. Diens voorzet werd door Richard Viseer net naast gekopt. Midlandia viel ook wel aan en had daarbij best wat in z'n mars, maar door de ouderwets en stug ver dedigende Soester vleugel-verdedigers Peter van de Berg en ook John de Jong werd alle kans tot scoren teniet ge daan. Naarmate het overwicht van Soest groeide kwamen er ook meer vrije trappen en kreeg scheidsrechter Doorn spleet meer te doen. Na bijna veertig minuten kreeg Huub Koppel na enkele schietkansen van anderen een unieke scoringskans, maar de bal gin*; door de haast over het doel van doelman Stelt heen. Tot aan de rust bleef Soest sterker. Na rust werd de strijd, die weer ner veus begon een stevig stuk grimmi ger Steeds meer forse overtredingen ontsierden het spel. En weer was het Soest dat een veldoverwicht opbouw de, iets dat eigenlijk niet zo gebrui kelijk is voor de Soesters. Midlandia zat echter niet stil. Na bijna een kwartier verschenen plotseling drie Utrechters voor doelman Gé Schimmel, maar zij vergaten te schie ten. IN de zeventiende minuut werd de ietwat vermoeide Arjan Schipperen onder applaus voor het vertoonde spel vervangen door Martin Langbroek. Twee minuten later bleek dit wel haast een gouden wissel. Gé Schimmel trapte formidabel veruit en bereikte Martin Langbroek, die een man uit speelde en een strakke voorzet gaf. De inlopende Richard Visee was op tijd en het was 1-0. Iedereen dacht nu dat Soest rustiger zou gaan spelen, maar Midlandia nam het heft in handen en drong Soest in de verdediging. Zo ongelukkig als de score twee wed strijden lang liep, zo gelukkig liep het nu. Uit een massale aanval van Mid landia, ingeluid met handsbal, werd de ba door Huussen in het Soester doel gelobd, waar Peter v.d. Berg de bal al of niet achter de lijn omhaalde. Scheids rechter Doornspleet twijfelde zo lang dat een doelpunt niet meer toe te ken nen was. Protesteren alom bij de Mid landia aanhang! De strijd werd nog harder en scheidsrechter Doornspleet had er geen controle meer op. Peter van de Berg werd zo zwaar van ach teren aangepakt dat hij vervangen moest worden door John Westerveld. Dat ook dit een gelukkige wissel was bleek later. Na ruim een half uur on dernam Richard Visee en solo vanaf de middenlijk en rondde hij koelbloe dig at 2-0. Nog geen drie minuten later zat het naar hartelust counterende Soest (dit spel ligt de ploeg nog steeds het beste op rozen. Een prachtige kombinatie van Henk van Asch, die handig de bui- tenspelval ontliep, met de sprintende Huub Koppel zorgde voor een 3-0 voor sprong. Uit een vrije trap, waarbij ook weer hands werd gemaakt, konden de Utrechters terug komen (3-1In de 40e minuut weer zo'n messcherpe counter, nu via Richard Visee op John Wester veld die strak voorzette. Huub Koppel knalde ongenadig op de lat. Sensatie natuurlijk, maar met wat meer rust had het 4-1 kunnen zijn. Dat zou overigens toch de eindstand worden. Wederom ondernam Richard Visee een solo, maar hij werd ten val gebracht. Broer Peter had met de penalty geen moeite en gaf doelman Stelt geen kans: 4-1. Door het gelijke spel van PVCV bij Zwaluwen Vooruit is niet alleen Soest veilig, maar is ook de spanning aan de kop terug, nu CDW op twee punten genaderd is. Zondag aanstaande de topper Zwalu wen Vooruit - CDW De stand na zondag: Zwaluwen Vooruit 20-26 CDW 20-24 Vreeswijk 20-23 Midlandia 20-22 UW 20-22 Victoria 20-22 WOG 20-21 Soest 20-20 BVC 20-19 Kampong 20-18 PVCV 20-15 DWSV 20- 8 Zondag aanstaande gaat Soest bij UW op bezoek en als het aan trainer Jan van Renswouw ligt wil hij zo hoog mo gelijk eindigen dus zijn twee punten voor hem belangrijk. De laatste wed strijd is dan Soest WOG. Dinsdag aanstaande is er bij sport organisatie 'Soest' weer de maande lijkse klaverjasavond. Vanaf 20.00 uur is iedere kaartliefheb- ber welkom in het Paviljoen, om te om te strijden voor de troefboer-trofee en het pitten klassement. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Bij S.O. Soest-atletiek is een nieuwe trainingsopzet van kracht met ingang van 1 april j.1. De nieuwe hoofdtrainer is Ard Vermeulen. Deze in Nijkerk woonachtige sport-instructeur bij de luchtmacht zal de baanatleten-senio- ren en A/B-junioren voor zijn rekening nemen. Per 16 mei wordt Bartel Geleijnse uit Soest C/D-trainer. Hij zal in samen werking met pupillentrainer Ton Duits, geassisteerd worden door Jaap van Leijenhorst, Harry van Brummelen, Jaap Berghuis en René van Zee. R. van Zee zal tevens Ard Vermeulen assisteren bij de Midden-afstand. Ron van Duwer blijft verantwoordelijk voor de lange afstandsgroep. Het definitieve S.O.Soest-atletiek trai ningsschema ziet er als volgt uit: Pupillen: maandag: 16.00 -17.00 uur. woensdag: 15.30 -16.30 uur. C/D- junioren: maandag 17.00 -18.30 uur. woensdag 16.30 -18.00 uur. Senioren A/B: woensdag 17.00 -18.30 uur vrijdag 19.30 - 21.00 uur zondag 21.00 - 22.30 uur. Alle trainingen vinden plaats op het Soest-terrein aan de Bosstraat, waar U zich ook als nieuw lid kunt aanmel den. Lange afstandsgroep: iedere dinsdag avond. Vertrek vanuit Beukendal om 18.30 uur. Inlichtingen secr. mevr. Vonk, telefoon Een verrassende ontknoping wordt het slot van de competitie in de heren vier de klas. Reeds maanden staan twee teams bovenaan in deze afdeling, na melijk het derde herenteam van Red Stars en Papillon 2, waarbij de Red Stars-heren tot nu toe de beste papie ren hadden. In de laatste twee compe titiewedstrijden heeft Red Stars echter tweemaal achtereen verloren, zodat de rollen zijn omgedraaid en het reserve team van Papillon, met nog alleen de ontmoeting tussen de beide koplopers voor de boeg, trots leider is geworden in de heren vierde klas, met twee punten voorsprong op Red Stars. Hierdoor kan de wedstrijd van aan staande zaterdag tussen Papillon 2 en Red Stars 3 het team van Papillon het kampioenschap opleveren, maar dan moet er wel gewonnen worden. Bij een eventueel verlies is een beslissings wedstrijd noodzakelijk. De belangrijke ontmoeting begint aanstaande zater dag in Beukendal, om 19.30 uur. Verlies voor jongens-junioren De jongens-junioren hebbefi hun com petitie afgesloten met een nederlaag. De jongens speelden zaterdag in Blari- cum geen al te beste wedstrijd en moesten toezien dat Blaricum 2 deze ontmoeting met 44-41 naar zich toe trok. Daarmee is voor de jongens junioren het doek gevallen. In hun eer ste seizoen zijn de spelers een goede middenmoter geworden, met aan het begin van het seizoen wat meer voor uitzichten op een hogere klassering, maar dit hebben zij in de loop van het seizoen niet kunnen waarmaken. Play of-finalewedstrijden in Beukendal Aanstaande zaterdag beginnen in sport hal Beukendal om 10.00 uur de finale wedstrijden van de play offs, gespeéld door de jongens- en meisjes-kadetten en -adspiranten van de kernen Amers foort en Utrecht. De organisatie is in handen van de beide Soester bas ketbalverenigingen. Beide kernen hebben elkaar via kruis- wedstrijden in een uit- en thuiswed strijd ontmoet en de finales en de strijd om de derde en vierde plaats zullen komende zaterdag in Beukendal plaats vinden. Om 10.00 uur werd begonnen met de meisjes-adspiranten, om 11.30 uur de jongens-adspiranten, om 13.00 uur de meisjes-kadetten en om 14.30 uur de jongens kadetten. De SEC Al moest afgelopen zaterdag naar Amersfoort om tegen de Al van C.J.V.V. te voetballen. De le helft was in het begin een matige vertoning van beide zijden, maar na 40 minuten kwam SEC goed los en Paul Henkei soleeroe door de verdediging en scoor de 1-0. 3 Minuten later kreeg SEC een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied van C.J.V.V. Rein Westra plaatste de bal naar Paul Hen kei, die vrij stond en hij verschalkte de keeper voor de tweede maal 0-2. Na de rust bleef SEC de wedstrijd beheersen en bij de spaarzame aanvaller bleef de SEC-verdediging moeiteloos overeind. SEC kwam in de 80e minuut op 3-0 door een doelpunt van Erwin Meerding. Dit was tevens de eindstand. Uitslagen SEC-jeugd van zaterdag 16 april 1983: A-junioren C.J.V.V. Al-SECAl 0-3 Amsvorde A2 - SEC A2 0-2 B-junioren SEC Bl - Amersfoortse Boys BI 2-0 IJsselmeerv. B3 - SEC B2 4-1 C-junioren SEC Cl - Roda C3 1-2 SECC2-IJsselmeervogelsC5 13-0 D-pupillen SEC Dl - K.V.V.A. Dl 3-1 IJsselmeervogels D3 - SEC D2 3-5 K.V.V.A. D3-SEC D3 3-2 A.P.W.C. D2-SECD4 6-0 E-pupillen Hoevelaken El - SEC El 1-3 SEC E2 - IJsselmeervogels E4 0-2 F-pupillen Hoevelaken F1 - SEC F1 0-0 SEC F2 - H.V.C. F1 1-0 Baarn F4 - SEC F3 3-1 Een nerveus spelend SEC kwam in de eerste helft op wat ongelukkige wijze opeen 1-0 achterstand. Voordat het in de tweede helft orde op zaken kon stellen, viel de beslissing, doordat 't Gooi een toegekende strafschop benutte. Dat 't Gooi nog verder wegliep, zonder dat SEC daar iets tegenover stelde, illus treerde slechts de machteloosheid van de SEC-voorwaartsen. SEC startte in dezelfde opsteling waar mee vorige week met veel elan Argon tegemoet was getreden. Aanvankelijk speelde het erg voorzichtig en trachtte met snelle uitvallen gevaar te stichten. Het speelde echter te nerveus en te ge haast om tot een goede aanvalsopbouw te komen. De meeste aanvallen strandden op het middenveld en omdat de voorhoede van 't Gooi goed in bedwang werd ge houden hadden de beide keepers een rustig eerste half uur. Een onschuldig lijkende aanval van 't Gooi leidde het eerste doelpunt in. Via de rechtervleugel werd de bal voor het doel gebracht, waar Kees van Dorre- stein de bal bij de tweede paal opving. Een aarzeling in het wegspelen werd hem noodlottig, want rechtshalf Luiten zag kans de bal een extra tikje in de richting van het doel te geven, waar door hij onbereikbaar voor Eric Heemskerk in het doel verdween (1-0 na 33 minuten). SEC kwam energiek terug en dwong in dezelfde minuut een hoekschop af, die niets opleverde. Bij de volgende uitval van 't Gooi moest Eric Heemskerk alle zeilen bijzetten om een nieuw doelpunt te voorkomen. Verder dan een nieuwe hoekschop bracht SEC het voor rust echter niet meer. De tweede helft was nauwelijks een paar minuten oud toen 't Gooi bij een aan val over links doorbrak. Een ongeluk kige sliding van Gerhard van de Brom in het strafschopgebied werd als over treding gezien en 't Gooi kreeg de kans om via een strafschop de voorsprong verder uit te bouwen. Henk van Om meren schoot hard en hoog in (2-0 in de 49 minuut) en besliste eigenlijk daar mee de wedstrijd. In de 13e minuut werd Kees van Dorre- stein vervangen door Theo Altenaar, die binnen één minuut al een goede schietkans kreeg, maar zijn schot zag gekeerd door keeper Roelofs. SEC probeerde op de dringen, maar speelde onnauwkeurig en zag door bal* verlies regelmatig de aanvallen stran- den op het middenveld. De uitvallen van 't Gooi worden gevaarlijker en uit één van deze aanvallen, die snel over rechts werd uitgevoerd, werd de bal doorgeschoven naar Ruud van Dijk die in volle vaart ineens zuiver inschoot 3* Oin de 60e minuut). SEC wist hier weinig tegenover te stel len. De beste kans kwam nog van Wal- ter de Boer, die vrij voor keeper Roelofs zijn schot naast zag gaan terwijl hij zichzelf daarbij blesseerde. Een schot vanaf de vleugel van John Derksen werd van onder de lat weggetikt. In de slotfase kwam Meine Veltman nog Walter de Boer vervangen; John Derksen ging in de achterhoede spelen en Hans Berkhof, die zich in de eerste helft door een paar goede solo's had onderscheiden, trok naar de spits. On danks zijn inspanningen en de po gingen van Jan van Rees om zijn team tot wat meer gecoördineerde acties aan te zetten bleef SEC volharden in onzui ver spel, met doelloze verre trappen. Het resultaat was dan ook een trooste loze 3-0 nederlaag. De laatste wedstrij den worden nu erg belangrijk, maar het getoonde spel geeft weinig reden tot groot optimisme. Volgende week thuis tegen 's Graveland zal in ieder geval gewonnen moeten worden. De tweede competitie cross van C.T.S. zal op 23 april verreden worden op de baan van A.C.T.G. te Gardebroek, daar Soest voor de tweede maal geen toestemming heeft gegeven. De wed strijd ziet er als volgt uit: 1300 cc klasse, Special klasse en de Dames klasse. De start zal om 13.00 uur zijn, terwijl de rijders zich voor 12.00 uur bij de jurybus ingeschreven moeten heb ben. Men hoopt op een grote opkomst en dat de volgende cross toch in Soest mag verreden worden. Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt er gekaart om het open klaverjaskampioenschap van Soest. Iedere klaverjasser uit Soest en wijde omgeving, mits ouder dan zestien jaar, is welkom op vrijdagavond 6 mei in de grote zaal van het dorpshuis De Borg aan de Wil- laertstraat in de wijk Overhees. Het inschrijfgeld is vier gulden; de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Dit kaartkampioenschap wordt georganiseerd door de wijkvereniging Overhees in samenwerking met onze krant. Het maximum aantal deelnemers bedraagt 248. De inschrijvingen worden in volgorde van binnenkomst genoteerd. Het „zenuwcentrum" zal bemand worden door vier bekwame en ervaren tellers. Er worden weer drie „boompjes van zestien" gespeeld volgens het „Amsterdams systeem". De partneraanwij zing geschiedt steeds door loting. Bij gelijke eindstand wordt een beslissingswedstrijd gespeeld. Er zijn leuke prijze te winnen. Inzet is de wisseltrofee, door de SOESTER COURANT ter beschikking gesteld. De hoofdprijs is een draagbare televisie. Deelnemers kunnen voor aanmelding gebruik maken van onderstaand inschrijfformulier, of zich telefonisch aan melden bij mevrouw C. de Jong, tel. nr. 12776. naam en voorletters adres vrouw/man geeft zich hierbij op als deelnemer aan het Klaverjaskampioen schap van Soest. Het inschrijfgeld a vier gulden wordt betaald op vrijdagavond 6 mei, vóór het begin van de wedstrijd. Dit formulier kan ingeleverd worden bij mevrouw C. de Jong, Luytenaarpad 14, Soest of bij het kantoor van de Soester Cou rant, Van Weedestraat 47a.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17