3 Pech voor Maaskant in Amac-Tulpenrally Zonnige zomerwedstrijden bij 'De Boshoeve' Duinkikkers heren 2 nog ongeslagen Nederlaag voor Eemvogels Hees gelijk tegen T.O.V.: 0-0 33e Amersfoortse T afeltenniskampioenschappen B.D.C. Dames Olympia 3 ook kampioen ll tie ïtu ie- RUITERSPORT ZWEMMEN/ WATERPOLO KORFBAL Druk bezochte instructie-avond bowling BOWLING Duinkikkers zwemmen C-limietwedstrijden in Leusden ZWEMMEN/ WATERPOLO Atletiek-jeugd S.O.Soest in Leiden MOTORCROSS Foto's, Soester Courant Veldprogramma ZATERDAGVOETBAL VOLLEYBAL BADMINTON Paul van Ginkel verdedigt Selby- clubtitel met succes E.S.S.-Brouwer blijft in de race om kampioenschap ZAALVOETBAL 18 Soester Courant van woensdag 20 april 1983 19 ir de VER m imode... :e kittige op slee- taakt" 't. by Anita in Manege de Boshoeve heeft de zomer in het hoofd. Daarom zullen de komende weken weer een aantal wedstrijden plaatsvinden, waaraan door de familie Laseur een extra zonnig tintje gegeven zal worden, zodat iedere paarden vriend zal kunnen meedelen in de zo merse ideeën van de Boshoeve. Om te beginnen zal er op zondag 24 april a.s. een grootse dressuurdag ge organiseerd worden. Gereden worden de proeven BI, B3 en Ll. Deze wedstrij den zijn opengesteld voor iedereen, en dat betekent dat ook ponies natuurlijk van harte welkom zijn. De jury staat wederom onder leiding van de heer Van der Hoeven, en afgaande op het welslagen van vorige dressuurwed- strijden op de manege is het te ver wachten dat er ook deze zondag weer een gezellige intieme wedstrijdsfeer zal hangen, zowel onder de deelnemers als onder het publiek. Want ook aan het publiek heeft de Bos hoeve natuurlijk weer gedacht: direkt na de prijsuitreiking van de BI proe ven, omstreeks 12 uur 's middags, vindt weer een uitvoering plaats van de succesvolle carrousselgroep "Eight- Track." Deze groep dames, die bij het laatste optreden zo'n geweldig succes oogstte, heeft een nieuw programma uitgedacht met een nog iets hogere moeilijkheidsgraad, zodat dit een evenement zal gaan worden dat men beslist niet mag missen. Op 24 april om 10.00 uur 's morgens wordt begonnen met de Bl. Om ook de springruiters niet over te slaan in het nieuwe zomerprogramma, wordt er op zondag i mei a.s. een aanvang ge maakt met het nieuwe openlucht- springseizoen. In de ruime springtuin van de manege zal dan een groots springconcours gehouden worden, beginnende met een 80 cm parcours voor beginners, gevolgd door het 1 m. en 1.10 m.-parcours, en tenslotte voor de meer gevorderden een 1.20 spring concours. Ook dit springconcours is open gesteld voor alle springruiters, en is goedgekeurd door de F.N.R.S. en N.B.V.R. Dit houdt tevens in dat ook ruiters die gewoonlijk voor punten rij den, in deze oefenparcoursen hun paard zullen kunnen trainen voor de komende promotiewedstrijden. In ieder geval zal er op 1 mei een hele boel te beleven zijn bij de Boshoeve. Op het terrein om de wedstrijdring heen zal een strodorp gebouwd worden, waar men zich te goed kan doen aan di verse verfrissingen, een heerlijke bar becue of aan poffertjes, op het terras. Al met al reden genoeg om er een gezellige dag van te maken met het hele gezin, vanaf 10.00 uur 's morgens, bij Manege de Boshoeve, Beckeringhstraat 45. te Soest. In een rustige wedstrijd behaalde Duinkikkers heren 2 een 16-1-zege op U.Z.S.C. 3. Deze zeer jonge ploeg was na de eerste periode al geslagen door een attent, doch ongemotiveerd spe lend heren 2. Reeds na de eerste periode stonden de Duinkikkers voor met 6-1, door doelpunten van Hans Vermeij (3x). Wim Hengeveld, Wim ten Brinke en Gerard Hengeveld (ieder lx). In de tweede periode werd er door de Duin kikkers "gefreewheeld" naar een 9-1 voorsprong. (Hans Verweij 2x en Ro bin Breij). Ook in de derde periode werd er rustig aan gedaan. Slechts Bert v.d. Weijer en Danny Grootveld wisten het doel te vinden. In de vierde periode werd er wat beter gespeeld, na een reprimande van coach Cees Thie. Hans Vermeij nam, door driemaal te scoren, de grootste score voor zijn re kening. Bert van de Weijer en Wim ten Brinke scoorden ieder nog eenmaal, waardoor de eindstand op 16-1 werd ge bracht. Heren 3 Albatros 2:15-2 In de laatste wedstrijd van dit seizoen vlamde het heren 3-team nog eenmaal. In de eerste periode werd er spectacu lair gestart, hetgeen resulteerde in een 3-0 periodestand. Een opmerkelijk feit was dat Jan Peeters in deze periode zijn eerste seizoengoal scoorde. In de tweede periode bleef de druk op de ke tel: er werd maar liefst 5x gescoord. Leen Vulperhorst kon zelfs zijn derde seizoentreffer aantekenen. In de derde periode werd het publiek op zeven doel punten getrakteerd, zes maal door de Duinkikkers en eenmaal door Alba tros. De laatste periode kende helaas een wat mindere doelpuntenproduktie, namelijk tweemaal door de Duinkik kers en eenmaal door Albatros. De doelpunten kwamen op naam van: Stef- fen Land (3x), Rolf Olsen, John Dorre- steijn, Mike de Winter en Jan Peeters (ieder 2x), Karei van de Burg, Otto Jansen en Leen Vulperhorst (ieder lx). Programma laatste poloweekend van dit seizoen: Zaterdag 24 april 18.30 uur Swaenen 2 - Heren 2 te Am sterdam (Sloterkparkbad). 18.45 uur V.Z.V. - Heren 1 te IJmuiden (De Hoogeberg). Zondag 25 april 17.00 uur Y.Z.P.C. - Meisjes asp. te Nieuwegein (Merwestein). Afgelopen zaterdag kwam het eerste team van de Eemvogels in Wijk bij Duurstede tegen het laag geplaatste Viking in aktie. Bij afwezigheid van de bondsscheidsrechter werd uiteindelijk accoord gegaan met een scheidsrech ter van det huisvereniging. Het eerste aanvalsvak van de Soeste- naren had het moeilijk. Ze wisten de bal wel rond te spelen, maar konden een aanval niet in doelpunten omzet ten. Na een gemiste straf worp was het toch Wim van Rheenen, die d.m.v. een doorloopbal de stand na ruim tien mi nuten op 0-1 bracht. De Eemvogels kre gen af en toe kansen, maar konden ze niet benutten. Dankzij de sterke verde diging mochten de rood-zwarten van geluk spreken dat Viking niet eerder dan in de 40e minuut de gelijkmaker scoorde d.m.v. een strafworp. Direkt na de rust kwam de tegenpartij op een 2-1 voorsprong, maar na vijf minuten schoot Goof van de Peijl de Eemvogels weer langszij. De Soester korfballers bleven vechten tegen hun tegenstan ders en tegen de scheidsrechter, maar konden niet verhinderen dat het door een afstandsschot en een strafworp 4-2 werd. Met nog een half uur te spelen probeerden de Eemvogels de achter stand weg te werken. Het was daaren tegen Viking die in de slotfase van de wedstrijd een dubieus doelpunt en een strafworp toegewezen kreeg. Teleurge steld moesten de Eemvogels met deze 6-2 nederlaag huiswaarts keren. Zater dag 23 april a.s. ontvangt dit team om 16.00 uur Reflex. Eemvogels 3 ontving aan de Staring laan Unitas 4. Het was 0-2 toen de aan voerster Anneke Boom de spanning terugbracht 1-2. Maar toen liet de tegenpartij haar kracht zien in de vorm van vier doelpunten op een rij. Bij deze 1-6 stand bracht Ans Nieuwen- huis de score weer op 2-6. Na 2-7 was het weer Anneke Boom die scoorde3- 7. Voor rust maakten beide ploegen nog eenmaal een doelpunt, waarvan Tini Martens de laatste voor haar rekening na. In de tweede helft nam Unitas het heft weer in handen en bracht de stand op 4-11. Alleen Wim Oldenwarris kon nog een Eemvogeldoelpunt op zijn naam brengen. Unitas maakte nog twee doelpunten zodat de einduitslag 5- 13 werd. Jeugd Een opmerkelijk resultaat boekte Eemvogels Bl tegen Soesterkwartier Bl. Bij een 0-3 achterstand bleven de Eemvogelaspiranten doorvechten. Het was Ad Middelkoop die de doorgebro ken Iris Boom op maat de bal toewierp, waarna ze scoorde. Na de 1-3 ruststand was het Stanley de Vries die de span ning terug bracht en 2-3 maakte. Onder de enthousiaste leiding van Anneke Boom bleven de Eemvogels terugko men en weer was het Stanley de Vries die scoorde. Het Eemvogelteam was niet tevreden met deze 3-3 stand en hun werk werd beloond door het winnende joelpunt van Erik van de Pol. Doóri vechtlust behaalde dit team de eerste; winstpunten in de kompetitie. Het jongste korfbalteam ontving Huizen Ql. in een gelijkopgaande strijd was het de tegenpartij die aan het langste eind trok en met een 0-1 stand naar huis terugkeerde. Programma voor donderdag 21 april 18.30 uur M.I.A. Dl - Eemvogels Dl 19.00 uur M.I.A. 4 - Eemvogels 2 Programma voor zaterdag 23 april 11.00 uur Altius Ql - Eemvogels Ql 12.00 uur Eemvogels Dl - Dindoa Dl 13.00 uur R.D.Z. Bl - Eemvogels Bl 14.00 uur Eemvogels 2 - K.V.O. 4 16-00 uur Eemvogels 1 - Reflex 1 Nieuwe leden Nog altijd kunnen de Eemvogels nieu we korfballeden gebruiken. Vooral dames 17 jaar en ouder) en jongens (8 t/m 14 jaar) zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan er gebeld worden naar: Netty Friebel tel: 14979 (senio ren) Agnes Kraaikamp tel: 12743 (jeugd). De bowling-instructie-avond die j.1. dinsdag werd gehouden in Bowling Royal aan de Hoofdstraat in Baarn had aan opkomst niet te klagen. Een kleine 100 mensen waren gekomen om te kijken naar de demonstratiepartijen van Nederlands bester bowlers terwijl 76 personen zich als aspirantlid van de nieuw te vormen bowlingbond in Baarn aanmeldden, waaronder 7 personen voor een van de 5 bestuursfuncties. Na de opening en een welkomstwoord door een van de initiatiefnemers, de heer Meijers, werden dia's vertoond die op duidelijke wijze aangaven hoe bowling beoefend dient te worden. Door 4 heren werd er vervolgens ge toond hoe deze dia beelden in de praktijk moesten worden gebracht, waarbij al direct 2 games boven de 200 werden gescoord. Door deze heren werd hierna aan een 30-tal toekomstige clubleden instructie gegeven door hen te assisteren bij hun eerste partijtje bowling. In de 2e demonstratie-game van de kampioenen werd al duidelijk dat deze heren elkaar niets cadeau wilden ge ven en elkaar fel bestreden, waaruit wederom 2 games boven 200 te voor schijn kwam. Ook na deze game werd er weer aan een 30-tal aanwezigen bow linginstructie gegeven, zodat iedereen die zich voor deze avond had aange meld een balletje heeft kunnen gooien. Hierna sloten de kampioenen hun strijd om de hoogste eer af, waarbij een hoogste game van 219 werd ge haald. De aanwezigen konden volop genieten van schitterend bowlen. Na dat dit team door de heer Burgman was gehuldigd met bloemen voor de winnaar en voor allen een herinne ring aan deze avond, konden de nog overgebleven belangstellenden tot 1 uur hun hart ophalen op de 6 banen die gratis ter beschikking stonden. Degenen die zich hebben aangemeld als toekomstig lid zullen een uitno diging ontvangen voor de oprich tingsvergadering die over enige weken gehouden zal worden. Hebt U ook be langstelling voor deze bowlingclub dan kunt U zich opgeven bij Bowling Royal of Bowlingclub Royal. Postbus 4. 3740 AA Baarn of telefonisch 02154-13308. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Zaterdag j.1. was het prachtig weer, ruim 80 deelnemers, een sterk inter nationaal deelnemersveld, 18 Duitse, 6 Zweedse, 2 Deense, l Britse en in totaal 54 Nederlandse equipes in de Inter nationale Tulpenrally. Na eerst drie klassementsproeven rond Barneveld verreden te hebben werd koersgezet naar de - niet voor publiek toegankelijke - militaire terreinen tussen Amersfoort en Soesterberg. Drie schitterende klassementsproeven werden daar verreden, waaronder de mooiste klassementsproef van Neder land op het militaire oefenterrein "De Vlasakkers". Ruim 29 km moest hier worden afgelegd in een labyrint van haarspeldbochten, heuvels, bivakter reinen, hindernisbanen, baileybruggen en op verraderlijke plekken zand op de baan, bij voorkeur in onoverzichte lijke bochten, het was er allemaal Deze klassementsproef .verd liefst drie maal verreden en het was hier dat de Citroën Visa Chrono van Paul Maas kant en Ruud Oosterbaan opklom naar de 2e plaats in het algemeen klasse ment, achter nummer l Renger Guli- ker met Bob Dickhout in de Porsche 911. De - toen 3e liggende Henk Vossen, rijdend met de bekende groep IV Escort,, legde 's avonds op televisie in Studio Sport/Voetbal '80 uit, dat hij deze proef zwaarder vond dan de moeilijk ste klassementsproeven in de Monte- Carlo Rally. Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan reden hier met de Visa alle drie keren de snelste tijd, ze wa ren daar zeer tevreden mee. Nergens wordt zoveel gevergd van auto, bestuurder en navigator als op deze Vlasakkersproef. Dit verklaart de 2e plaats in een veld van auto's waarvan de eerste 10 in het klassement alle ruim over de 200 pk's tellen, tegen over de 138 pk's van de Citroen visa Chrono. Alle Nederlandse top-rally- equipes hebben echter wel enige voor kennis van bijv. de Vlasakkers, maar hoe de proef exact loopt weet men nooit, daar er legio mogelijkheden zijn. Op de "Stompert", het militaire gebied De Visa vol in actie! tussen het Soester Natuurbad en de Vlasakkers, werd nog een geheel "on verharde" proef verreden. Maaskant en Oosterbaan realiseerden hier een tweede tijd, achter de Zweed Carlsson. Enige honderden enthousiaste toe schouwers zagen vanaf de parkeer plaats aan de van Weerden Poelman- weg de rally auto's in actie. Terug voor de rust in Barneveld sloeg het noodlot toe voor Maaskant en Ooster baan: een defect aan het sperdifferen- tieel, waardoor de voorwielen niet meer gestuurd konden worden, bete kende dat ze hun fraaie 2e plaats na 11 van de 20 klassementsproeven niet meer konden verdedigen of verbete- Paul Maaskant hier: "Rallyrijden is een mechanische sport en dan kunnen mechanische storingen optreden, hoe triest het ook is, maar ik had zelf ook een klein defectje. Een rugblessure maakte deelname aan de Tulpenrally voor mij onzeker, een compliment aan Ineke van Zee, fysiotherapeute is dan is dan ook zeker op zijn plaats. We heb ben ons tot het uitvallen zeer duidelijk gemanifesteerd en alles ging boven verwachting, al kan ik niet begrijpen dat we met de Citroën Visa ons in het klassement tussen en vooral vóór, veel krachtiger auto's bevinden' De volgende rally is de 12 Uren van Hellendoorn.op 15 mei. Na een onderbreking van één jaar or ganiseert de Tafeltennisvereniging 'Over 't Net' uit Amersfoort alweer voor de 33e keer de Amersfoortse Ta feltenniskampioenschappen. Op zater dag 28 en zondag 29 mei wordt in vele klassen gestreden om de hoogste eer: een van de vele prijzen en natuurlijk om de titel kampioen van Amersfoort. Deelname staat open voor leden van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB) uit Utrecht, 't Gooi, Gelderland en de IJsselstreek. Daarnaast kunnen ook niet leden deelnemen aan het speciale rekreantentournooi dat op zaterdag verspeeld wordt in de verschillende klassen. Deelname kost voor de jeugd 5,-- per persoon voor het enkelspel en 4,- p.p. voor inschrijving in het dub belspel. Volwassenen betalen respec- Afgelopen zaterdag kregen weer een aantal leden van de Duinkikker zwem ploeg de kans om hun tijden te verbe teren. Dit vond plaats in Leusden, tij dens C-limietwedstrijden. Dat een aan tal "kikkers" goed voor de dag zijn ge komen, blijkt uit de volgende tijden: 100 meter schoolslag: Persoonlijke records waren er voor Su san v.d. Hengel, Sonja Fugers en René van Walsem met 1.41.4, 1.42.9 en 1.38.0. Deze zwemmers haalden allemaal een B-limiet en Susan (3e plaats) en René (2e plaats) kregen een oorkonde Lau- ret Uyland noteerde een tijd van 1.44.7. 100 meter vlinderslag: Hierbij haalde Petra Rademaker een fraaie 2e plaats met 1.38.6. Ze kreeg een B-limiet en een oorkonde. Tevens was het een persoonlijk record. De overige tijden: Anuschka Spelbos 2.08,1 Sebastian Borsje 2.06,8 Xander Bremer 1.53,3 Antonio v.d. Hengel 1.54,9. 100 meter rugcrawl: Ook hier weer een aantal persoonlijke records, voor Susan v.d. Hengel, Erwin Overgoor en René v. Walsem met 1.36,5,1.30,7 en 1.27,1. Voor René een 2e plaats en Erwin een 3e plaats en beiden een B-limiet. 100 meter vrije slag Op dit onderdeel braken Xander Bre mer en Antonio v.d. Hengel hun per soonlijke records met 1.32,4 en 1.26,8. Anuschka Spelbos zwom een goede tijd 1.39,4 en Sebastian Borsje haalde 1.45,4. In totaal werden er 9 persoonlijke re cords gezwommen en 6 B-limieten ge haald. Zaterdag gaat de reis naar Doorn om deel te nemen aan sprintwedstrij den. Zondag is het voor Axel de Zoete en Sandra Uyland een belangrijke dag. In Amersfoort zijn A-limietwedstrijden (de hoogste limiet) en beiden zullen proberen deze te halen. tievelijk 6,50 en 5,50. De sluitingsda tum van de inschrijvingen is zaterdag 23 april 1983. Inschrijfformulieren kun nen worden afgehaald bij de VVV-- Amersfoort, Stationsplein 28 op maan dag tot en met vrijdag van 9.00-18.00 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur. In het inschrijfformulier zijn alle ver dere bijzonderheden opgenomen. Amersfoortse Tafeltenniskampioen schappen, zaterdag 28 en zondag 29 mei, Sporthal Koppel te Amersfoort. Waar Marcel Klarenbeek vorig jaar ,,de gouden spike" won op de kunst- stofbaan ,,De Leidse Hout" in Leiden trad nu de Soester - C/D-jeugd in het strijdperk. Bij de Jongens D werd Dave Brouwer, eerste bij het vèrspringen: 4.81 m en tweede op de 80 m. in 10.9, Christian Vonk werd 3e bij het verspringen met 4 m. 62 en Martijn Wevers 3e in de 80 m. B finale in 11.5. Bij de jongens C uitstekende verrich tingen op de 800 m in 2.18.8 solo en speer 33.66, Van Eelco Maree. Een le plaats in de serie 100 m. voor Leo van Thuyl in 13.2. Bij de meisjes D waren er goede ver richtingen van Maartje Wevers, 3e in de le finale 60 m. in 8.8 en le op de 60 m. na een moedig gelopen race in 1.58.7. Een 3e plaats bij vèrspringen met 3.80 m. voor Erica Beyer en Nyrée Rademaker. 3e in de 2e finale 60 mtr. in 8.9 sec. Bij de meisjes C een goede prestatie van Angelique van Oostrum met 1.55.7 op de 600 mtr., 20.66 speer voor Esther van de Belt en 11.6 op de 80 meter voor Marleen van der Groep. Er gingen totaal 26 meisjes en jongens naar Leiden. Jongens D Dick van de Broek1000 m 3.24.4 Martijn Wevers: kogel: 6,85 Arvid Janssen Sander v. Elteen ver.3.43 m. Maurits Janssen 1000 m. 3.49.8 Christiaa n Vonk ver.462 Dave Brouwer ver.4.81 Lars Alkema Kogel6.88 Paul Schlebaum vér.3.42 Robin Peltz ver.3.22 Paul Walman ver.3.15 Jongens C Leo v. Thuyl 800 m 2.23.0 Angelo v. Leyenhorst 800 m 2.25.0 Eelco Maree 800 m 2.18.8 Arnold Vonk 800 m 2.30.6 Nedja Ensdorff sper 18.36 Meisjes D Erica Beyer Valeska Janssen Maartje Wevers Nyrée Rademaker Astrid Boerboom Meisjes C Marleen van der Groep Angélique v. Oostrum Esther van de Belt Esther Balvers Prenella Rademaker Regio Eemland Motorcross start a.s. zaterdag De Regio Eemland Motorcrosscompe titie 1983 wordt a.s. zaterdag in Nijkerk geopend met een openingsbekercross, die echter niet meetelt voor het kam pioenschap 1983, maar waar schitte rende bekers te winnen zijn als opening van het seizoen 1983. De inschrijving is van 9 tot 10.30 uur op het circuit in Nijkerk. Deze competitie wordt geor ganiseerd door de motorcrossclubs uit Bunschoten, Soest, Amersfoort en Nij kerk. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontant. Van Weedestraat 47A Soest O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma Zaterdag 33 en zo. 24 april Thuiswedstrijden zaterdag 23 april Meisjes pup. 3 16.00 uur BDC 3 - Staedl/HMS 3 Meisjes adsp. 1 17.00 uur BDC 1 - Fortissimo 2 Uitwedstrijden zaterdag 23 april Welpen 9.00 uur Voice 2 - BDO,- Meisjes pup. 2 10.00 uur Voice 2 - BDC 2 Meisjes pup. 1 11.00 uur Voice - BDC 1 Jongens pup. 1 13.45 uur Limvio - BDC 1 Meisjes adsp. 3 15.45 uur Limvio - BDC 3 Jongens adsp. 1 16.45 uur Limvio - BDC 1 Thuiswedstrijden zondag 24 april Heren jun. 2 10.00 uur BDC 2 - Baarn Heren jun. 1 ll.OOuur BDC 1 - UD Dames jun. 1 12.00 uur BDC 1 - Staedl/HMS Dames sen. 2 13.00 uur BDC 2 - Shot '73 Heren sen. 1 14.15 uur BDC - SHVU Heren sen. 2 15.30 uur BDC 2 - DSO 2 Uitwedstrijden zondag 24 april Meisjes adsp. 2 11.00 uur BSV 2-BDC 2 Dames jun. 2 11.00 uur Fortissimo - BDC 2 Dames jun. 3 13.00 uur Shot '73 - BDC 3 Vrij zijn: Dames sen. 1 en Jongens pup. 2. Hees moest afgelopen zaterdag met een op vier plaatsen gewijzigd elftal aantreden tegen T.O.V., omdat maar liefst vier spelers door het bestuur om disciplinaire redenen geschorst waren. Zij werden - overigens op goede wijze - vervangen door spelers uit het tweede elftal. Dat T.O.V. direkt volop de aan val zocht was daarom goed te begrij pen, ook al omdat het aan één punt ge noeg had om zich veilig te stellen. Tot echt gevaarlijke aanvallen wisten de Baarnaars echter niet te komen. De Hees-defensie liet er deze middag geen twijfel over bestaan dat zij een goed resultaat wenst. Het was zelfs Hees dat de betere kansen kreeg. Zo was het Hendrik de Boer die in de 25e minuut op de lat kopte. Hees bleef vanaf dit moment het spel dicteren, maar kon verder in deze eerste helft geen vuist maken. De tweede helft, met twee ongewijzig- de ploegen, was gedurende de eerste twintig minuten volledig voor T.O.V. maar net als in de eerste helft was het weer de Hees-defensie (onderleiding van de goed spelende Kees v. Essen en Tom Jansen) die het gevaar simpel konden keren. Hees worstelde zich uit de greep van T.O.V. en legde zich toe op aanvallen die vooral via de vleugels verliepen. Tot scoren kwamen ook de bezoekers niet. Wel was Rob Mooij dicht bij een treffer toen hij in de 42e minuut op de solotoer ging en na het passeren van twee T.O.V.-verdedigers ook de T.O.V.-doelman het nakijken gaf. Zij goed ingeschoten bal werd echter ge keerd door de paal. Dit was tevens het laatste wapenfeit van deze wedstrijd. Dames 3 had aan een punt genoeg om kampioen te worden van de tweede klasse en dit gebeurde tegen Almere- Haven dat met 3-1 werd verslagen. De heren wonnen in een ludieke wedstrijd van Vrevok met 3-2. Het tweede heren- team won gemakkelijk met 3-0 van Woudenberg. Het eerste damesteam verloor met 3-0 van Thornax. Heren Olympia 1 - Vrevok 3-2 De heren van Olympia moesten naar Vreeswijk om daar te spelen tegen het plaatselijke Vrevok. Deze wedstrijd stond er niets op het spel. Olympia was immers kampioen en Vrevok kon zich handhaven in de derde divisie. De eer ste twee sets bleef Olympia de baas over Vrevok. Met goed volleybal werd Vrevok overklast. Na deze sets gingen de heren van Olympia andere shirts aantrekken met het opschrift "Olympia Kampioen." Tijdens de der de en vierde set werd er tijdens de time outs gerommeld. De olympia-coach vroeg een time out aan, maar de spe lers gingen naar de andere kant van het veld. Dolle pret dus, hetgeen Olym pia wel de derde en vierde set kostte die gemakkelijk door Vrevok werden gewonnen. De vijfde set ging het er weer serieus aan toe. Olympia nam een 14-7 voorsprong, maar liet Vrevok terugkomen tot 14-14. De Vrees wij kers roken de overwinning, maar het was weer Olympia dat de overwinning naar huis sleepte 16-14. Olympia 2 - Woudenberg 3-0 Op de eerste set na werd deze wedstrijd simpel gewonnen door Olympia. Dit heeft tot resultaat dat zij de tweede plaats delen in de promotie-klasse. Het ia alleen nog de vraag of er kans is op promotie-degradatie wedstrijden. In ieder geval moet er nog een beslis singswedstrijd gespeeld worden tegen het ook op de. tweede plaats staande Unicorners. Olympia 3 - SVV 3 In deze toch altijd wel beladen wed strijden was het Olympia dat van een toch wel tegenvallend SVV won. De eerste set begon Olympia gelijk al sterk. Door goede passes en veel variatie werd het SW-blok goed ontweken waardoor Olympia veelvuldig wist te Koren. Het SVV-team wist nog wel te Scoren d.m.v. veel prikballen. Maar net waren toch de oranje-zwarten die de set naar zich toe trokken 15-9 De tweede set verliep net zo, alleen moest Olympia nu terugkomen van een 5-1 achterstand. Zij wisten door veel middenaanvallen toch te winnen met 15-10. De derde set zakte het derde team ver terug waar SVV gretig ge bruik van maakte en deze set terecht won met 13-15. De vierde set was weer voor de Olympianen. Na een aar zelend begin drukten de heren na een tempo-versnelling door en wonnen met 15-5. Dames Thornax - Olympia 13-0 Het dames l team reisde afgelopen za terdag af naar Woerden om tegen het op de derde plaats staande Thornax te spelen. Dat Thornax derde stond kwam Olympia de eerste set al achter. Het werd 15-0 voor Thornax wat vooral te danken was aan de slechte passes van de Olympia-dames. De tweede set kon dus niet slechter. Dat bleek dan ook wel, Olympia speel de opeens veel beter en kwam zelfs op een 13-6 voorsprong, maar toen viel Olympia terug in hun oude fout. een slechte stop. Het was dan ook Thornax dat deze set won met 16-14. De derde set wist Olympia nog wel bij te blijven maar verloren toch met 15-13. Hopelijk doen de dames het volgend jaar in de derde divisie beter. Olympia 3 Almere Haven 3-1 Na een gespannen en nerveus begin kwam Olympia goed in het spel en won de eerste set met 15-7. De tweede set was er een gelijkopgaande strijd te zien tot 14-14. Na veel opslagwisse lingen was het Olympia dat aan het langste eind trok 16-14. Het kampioen schap was een feit geworden. In de der de set dachten de dames nog te veel aan het kampioenschap en niet aan vol leyballen en er werd terecht verloren met 15-8. De vierde set nam Olympia weer het initiatief en won na een gelijk opgaande strijd met 15-12. Olympia 2 - Huizen 2 2-2 Olympia 2 speelde de laatste wedstrijd uit tegen Huizen 2. In de eerste set gingen de teams gelijk op, waardoor er leuke rally's waren. Uiteindelijk trok Huizen aan het langste eind: 18-16. In de tweede set ging Olympia sneller spelen,, er werd goed gevarieerd in de aanval en nu bleek dat Olympia duide lijk de betere was:.4-15'. De derde set kón fïuizen iets mëer terug doen. maar Olympia bleef de betere12-15. De vier de set leek weer zo te gaan, Olympia stond al snel met 7-0 voor, maar zakte als een pudding in elkaar. Er lukte in eens helemaal niets meer, waardoor Huizen ongehinderd de 15 kon berei ken 15-7. Olympia 2 is dit seizoen derde geworden in de eerste klase. Een goed resultaat. Paul van Ginkel, die vorig jaar het hu zarenstukje uithaalde om zowel jeugd- als seniorenclubkampioen te worden bij B. C. Selby, was dit jaar uiteraard favoriet. De finale bereikte hij zonder noemenswaardige hindernissen. Zijn tegenstander Henk van Woerkom bood vooral in de eerste game verbeten te genstand. Hij wist zelfs enige malen de leiding te nemen. Paul van Ginkel, die zich een arsenaal aan gecamoufleerde slagen probeert eigen te maken, had met die slagen, die lukten, zoveel suc ces, dat hij in twee games de titel ver overde. De finale in het damesenkelspel had een onbevredigend einde. Gerdie van Kooten, die weliswaar stijlvol over de baan danste, moest in amper 3 minuten de eerste game gewonnen geven. De tweede game vertoonde een volkomen ander beeld. Marjan Posthuma verloor alle gevoel voor richting en evenwicht en verloor de game net zo gemakkelijk als ze de vorige gewonnen had. Door opgave van Marjan was er van een echte beslissing helaas geen sprake. De herendubbelfinale was een gelijk opgaande strijd, die uiteindelijk beslist werd door Frank Kok, die zo hard smash te, dat de shuttle uitgegraven diende te worden. De damesdubbeltitel ging voor de vier de achtereenvolgende maal naar het duo Mirjam Hilgers en Marjan Post huma. Hun tegenstanders Maria Riu- passa en Gerdie van Kooten werden op aerobic-achtige wijze naar de troost prijzen verwezen. De finale in het gemengd-dubbelspel bracht een daverend slot aan dit vlot verlopen en goed georganiseerd toer nooi. Henk van Woerkom en Mirjam Hilgers wisten de eerste game, na ver lenging, op hun naam te brengen. De tweede game ging echter verloren. Omdat Frank Kok de langste armen en Cor Schuyt de langste adem had, wer den zij na een spannende derde game de sportieve kampioenen. Uitsluiten finales Heren-enkel: Paul van Ginkel - Henk van Woerkom 15-13; 15-9 Dames-enkelGerdie van Kooten - Marjan Posthuma 1-11; 11-3 (opgave door M.P. Heren-dubbel: Frank Kok - Wouter Roorda - Henk de Boer - Jack Wee huizen 15-10:15-12 Dames-dubbel: Mirjam Hilgers - Mar jan Posthuma - Maria Riupassa - Ger die van Kooten 15-3; 15-3 Gemengd-dubbel: Frank Kok - Cor Schuyt - Henk van Woerkom - Mirjam Hilgers 14-17; 15-8; 15-11. Met nog vier wedstrijden voor de l?oeg bezit E.S.S.-Brouwer nog steeds goede kansen om voor de tweede maal in twee jaar het kampioenschap te beha len. Medekandidaten zijn De Munt uit Soest dat één punt achterstand heeft en S.V.M.-Boys uit Maartensdijk dat vier punten minder heeft maar nog twee wedstrijden moet inhalen. In de slot fase moeten deze drie ploegen allen nog tegen elkaar uitkomen. In de afgelopen week moest E.S.S.- Brouwer aantreden tegen midden-mo- ter Sporthuis van Rheenen uit Zeist. Ondanks dat er voor deze ploeg niets meer op het spel stond werd de sportie ve plicht vervuld. Toch was het Joop Pouw die met een snelle goal E.S.S.- Brouwer op voorsprong bracht. Sport huis van Rheenen kreeg enkele kansen maar Paul Werkhoven had een goede avond en bij een uitval scoorde Nico Brouwer 2-0. Men bleef aanvallen om de voorsprong in de beginfase al veilig te steller» maar hierbij werd de verde diging soms verwaarloosd wat een te- gengoal opleverde. Nadat Joop Pouw en Ed Brouwer na deze goal de verdediging goed had den georganiseerd werd de aanval weer gezocht. Het was de hard wer kende Ton van Luytelaar die de mar ge tot twee goals vergrootte. Na een goal van Nico Brouwer, die kort hierna voor twee minuten naar de kant werd gestuurd, scoorde Sporthuis van Rheenen voor rust nog tweemaal tegen een brak de rust met een 4-3 voor sprong aan. De tweede helft startte met een foutie ve pass van Ed Brouwer die de vierde tegengoal opleverde. E.S.S.-Brouwer wist nu wat hun te doen stond en het was Frank Masmeyer die aanvallend veel gevaar bracht. Nadat hij als eer ste zelf had gescoord, stelde hij Nico Brouwer in staat om 6-4 te scoren. Na een goede uitworp van Paul Werkho ven kwam de bal uiteindelijk bij Joop Pouw terecht die met zijn tweede goal de wedstrijd besliste. Na een tegengoal van Sporthuis van Rheenen scoorde Frank Masmeyer nog een gave hat trick, De eindstand werd tenslotte be paald op 10-6 zodat de spanning in de kop van de ranglijst volledig gehand haafd blijft.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19