Tempo organiseert nationaal landelijk jeugdtournooi in Soest Dames Knickerbockers Felix 2: 8-18 Junioren Knickerbockers boeken 17-5 overwinning Tennisvereniging Soest-Zuid goed gestart WZ'49 sleept 3-2 overwinning uit spannend degradatieduel SM Zeer geslaagd politieschaaktoernooi Naarden - SEC werd doelpunten festijn WIELRENNEN HONKBAL ZATERDAGVOETBAL S.O. Soest Jeugdvoetbal MOTORCROSS 21 20 Soester Courant van woensdag 20 april 1983 21 Zondag 24 april organiseert de ren- en tour vereniging Tempo haar 3e natio nale jeugdtournooi in Soest. Om pre cies 10.00 uur zal het startschot van de ze spannende jeugdwielerronde aan de Industrieweg vallen voor ruim 500 jeugdige wielrennertjes uit aUe delen van Nederland van 8 t/m 14 jaar. Gezien het succes van vorige jaren was het inschrijvings-aantal zó hoog dat er enkele clubs moesten uitwijken naar andere tournooien. Ingeschreven werd door clubs uit Amsterdam, Deventer, Vlaardingen, Lunteren, Haarlem! Nijmegen, Zwolle. Den Haag en Apel doorn. Het wielerparkoers ligt dit jaar geheel op het industrieterrein. Vanaf de startplaats Industrieweg spurten de renners naar de Belvedèreweg, Ko ningsweg, Weteringpad en weer terug naar de Industrieweg, waar ook de fi nish ligt. Na afloop, zo rond de klok van 17.30 uur ontvangt iedere deelne mer een herinneringsbutton, geheel ontworpen voor de jeugd-afdeling van Tempo Soest. Er zullen 130 bekers te verdelen zijn. Per leeftijdsklasse en per serie zal er een schema zijn van 1 pril* on de 4e deelnemers. De eerste 3 van iedere serie ontvangen een boeket bloemen met een winnaarslint eraan. Voor de beste 6 clubs zal er een schit terende verenigingsprijs zijn. Het wordt een verbeten strijd tussen de 33 deelnemende clubs. Tevens is er weer een loterij met vele schitterende prij- zen. Het gezellige en pasverbouwde clubhuis ontvangt gaarne alle gasten met een heerlijke kop koffie. Het landelijk wielertournooi van zondag 24 april voor de meer dan 500 jeugdige rennertjes, voor hun familie, supporters en jeugdleiders is een zeer belangrijk evenement en niet alleen een organisatorische krachtproef voor de jeugdafdeling van Tempo Soest. Dankzij het royale gebaar van Brug man Keukens en de financiële steun van vele Soester bedrijven, kunnen de jeugdige rennertjes straks de weg op. Medewerking werd verleend door bur gemeester en wethouders, de Soester politie, de dienst publieke werken, en de E.H.B.O. Wilt u meer of andere in formatie, dan kunt u kontakt opnemen met: mevrouw A. van Ee, De Akkeren 81, 3762 AP Soest. Tel. 02155-20823. Afgelopen zaterdag begon onder de stralende lentezon het nieuwe seizoen voor het damesteam van de Knicker bockers. Ze speelden hun eerste beker wedstrijd op het veld van Sportver eniging Felix In Hilversum. Al vanaf het begin van de wedstrijd beloofde het een leuke partij te wor den. De Knickerbockers scoorden in de eerste inning 3 punten, waarna Felix slechts met moeite langszij kon komen. In de tweede inning begon Felix ech ter beter te draaien en liet niet toe dat de Knickerbockers tot scoren kwamen. Vervolgens sloeg Felix letterlijk toe met enkele fraaie slagen. De daarop volgende inning werd een waar schouwspel. Leontien Mulder de poneerde de bal ver in het achterveld, waardoor drie spelers thuis konden ko men. Felix begon wat zenuwachtig te worden en Flos Khalil probeerde daar van dankbaar gebruik te maken. De dames van Felix reageerden echter alert en wisten haar ondanks een mooie sliding uit te tikken. Felix kon weer aan slag gaan en wist vier spe lers op de thuisplaat te krijgen. Hun zegetocht werd echter onderbroken doordat Joke Vegter de slag van de derde honkvrouw van Felix met een unieke reflex wist te vangen en de Knickerbockers aan hun laatste slag beurt konden beginnen. Felix toonde zich in de laatste inning duidelijk de sterkste en wist de partij tenslotte in 18-8 te beslissen. Ondanks de nederlaag, die niet ver rassend te noemen is aangezien Felix twee klassen hoger speelt, waren de dames van de Knickerbockers niet ontevreden. Het was een leuke en voor al sportieve wedstrijd geweest. Op vrijdag 22 april spelen de dames hun tweede bekerwedstrijd tegen Gein oord. Wanneer dit net zo'n boeiende wedstrijd wordt als die van afgelopen zaterdag, dan zal deze zeker het be kijken waard zijn. De wedstrijd begint om 18.45 uur op het S.O. Soest-terrein aan de Bosstraat. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Knickerbockers treden dit sei zoen aan met senioren, junioren en adspiranten. Na een jaar is het dus toch weer mogelijk een behoorlijk se niorenteam op te stellen, uitkomende in de tweede klasse B van het rayon Midden-Nederland. De eerste wed strijd vindt plaats op 24 april om 14.30 uur op het S.O.Soest-terrein. Ook de dames-softball-afdeling is ge groeid en heeft thans een senioren- en een juniorenteam. Wat het honkbal betreft openden af gelopen zaterdag de junioren en de ad- spiranten het seizoen. Voor de junioren was het meteen raak: 17-5 tegen Geinoord. Dit nieuwe team was niet opgewassen tegen de Soester ploeg, hoewel die toch een aantal spe lers heeft zien doorschuiven naar de senioren. Pitcher Jeroen Keijzer was goed op dreef. Hij gooide liefst 17 maal drie slag, éénmaal vier wijd en kreeg slechts vier honkslagen tegen. Ook aan slag was hij de beste met een slagge middelde van 500. Slechts twee van de Soester ploeg konden de bal niet Bij Geinoord was Van Wijk de beste slagman met .666; zijn ploeggenoot Boekhorst sloeg zelfs een homerun. De werpers echter waren zwak: drie maal drie slag, 10 maal vier wijd en acht honkslagen tegen. Het team van de Knickerbockers krijgt in de competitie te maken met ploegen van HCAW, Zuidvogels, Falcons, BSC- Utrecht, UVV en Quick. Van deze ploe gen zal de beginnende Geinoordploeg wel de zwakste blijven. Hoe overigens de krachtverhoudingen liggen moet nog worden afgewacht. De adspiranten speelden een doublé tegen Blue Soeks, met als resultaat eenmaal winst en eenmaal verlies. In de eerste wedstrijd namen de vee- nendalers terstond een voorsprong van vijf punten, die zij uitbouwden tot 9-2. Het pleit voor de mentaliteit van het Knickerbockerteam onder leiding van Michel v.d. Linden en Roel Kriele, dat zij in de tweede wedstrijd voortref felijk terugkwamen en wonnen met liefst 15-2. Wij noteerden een keurige tweehonkslag van Kees Lengers in de tweede wedstrijd; in de eerste had Falk van Blue Soeks een even harde klap gegeven. Elke week op dinsdagavond trainen de junioren van 18.00 tot 19.00 uur, de senioren van 19.00 tot 20.30 uur terwijl de adspiranten en de pupillen elke woensdagavond op het veld bij S.O. Soest te vinden zijn tussen 18.00 en 19.00 uur. Belangstellenden zijn altijd welkom. In de dit weekend begonnen tenniscompe- titie, is Soest-Zuid met 28 teams van start gegaan t.w. 11 teams op zondag; 6 teams op zaterdag en 11 teams voor de damescompetitie op dinsdag. Het vlag- geschip van de vereniging, het eerste senioren zondagsteam, bestaande uit Nel van Groningen, Milo Ros, Paul Hak en Edwin Abbung. is ingedeeld in de 3e klasse met de eerste teams van Vinkeveen, Ouderijn en Maccabi Am sterdam. De eerste twee teams uit deze afd. promoveren automatisch naar de tweede klasse. Dat er dus om elk punt gevochtgen zal worden was te verwachten en werd ge lijk bewaarheid in de wedstrijd Vinke veen - Soest-Zuid. Van de vier enkel spelen verloor allen Nel van Gronin gen. Een 3-1 voorsprong voor Soest-Zuid dus. Vinkeveen kwam echter sterk te rug en won zowel het heren- als het da- mesdubbel. Bij de stand 3-3 werd ver na 6 uur gelijktijdig begonnen met de mixed-dubbels. Paul en Nel verloren nipt in drie sets, waarvan de derde set met tiebreak. Edwin en Milon waren toen nog bezig en het zag er somber uit toen zij in de derde set met 5-3 een matchpoint achter kwamen. Toen bleek echter de ijzer- sterke mentaliteit van dit duo. dat al jaren samen speelt: vanuit deze haast onmogelijke positie kwamen zij terug, overleefden 2 matchpoints en wonnen de derde set in de teabreak. Een eind uitslag van 4-4, zodat alles nog in eigen hand was. Het tweede en derde team komen uit in de vierde klasse. Het 2e team stond in Amersfoort tegen Flehite 3 met 3-1 ach ter toen de regen een einde maakte aan de wedstrijd. Het vorig jaar vanuit de 5e klasse gepro moveerde 3e team, bestaande uit Sa- bine Petersen, Stella en Marcel Meer- ding en Hans Römer speelde thuis zeer verdienstelijk 4-4 gelijk tegen Rhij- nauwen 4. In de enkelspelen wist alleen Stella in 2 sets van haar tegenstander te winnen. Marcel kwam in zijn enkel spel in de eerste set met 5-0 voor te staan, maar moest toezien hoe zijn zien hoe zijn tegenstander betér in zijn tegenstander beter in zijn spel kwam en uiteindelijk de tiebreak en ook de tweede set won. Marcel toonde echter mentaal uit het goede hout gesneden te zijn, want zo wel zijn mixed dubbel met Stella als zijn herendubbel met Hans Römer wist hij te winnen. Zowel het vierde als het vijfde senio ren-team, uitkomend in de 6e klasse, wisten hun wedstrijd tegen respektie- velijk Eemslag 4 en Auroro 2 met 8-0 te winnen, een uitslag die aan duidelijk heid niets te wensen overlaat. Op de verrichtingen van deze teams wordt een volgende keer uitgebreider terug gekomen. De uitslagen van de zondag-heren teams waren Weldam 1 - Soest-Zuid 1 5-1 Soest-Zuid - Vleuten/de Meem 3 6-0 Soest-Zuid 4 - Wilskracht 1 5-1 BLTC1 - Soest-Zuid 5 6-0 In de zondag-junioren-competitie is Soest-Zuid met één team vertegenwoordigd. Dit team. be staande uit Annemarie Brandsma, Vigga Labordus, Mlchiel de Bruin en Bart Schneider, behaalde een verdien stelijk gelijk spel 4-4, tegen het als zeer sterk bekend staande eerste junioren team van Volta. Zondag 24 april a.s. spelen zowel het eerste als het tweede seniorenteam een thuiswedstrijd tegen resp. Ouderijn 1 en Hilverheide 2. Het worden naar ver wachting spannende wedstrijden, be langstellenden zijn van harte welkom op het tennispark aan de Bosstraat. Aanvang van de wedstrijden: 10.00 uur. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Foto: Goos van der Wilt Het lijkt erop, dat VVZ ook volgend jaar weer uit mag komen in de vierde klasse KNVB van het zaterdagmiddag voetbal. De definitieve beslissing zal voor een groot gedeelte vallen in de ontmoeting tegen de Veluwse Boys, die a.s. zaterdag naar Soest komen. Maar de wijze waarop j.1. zaterdag Musketiers verslagen werd lijkt een goede basis voor het voortbestaan in de KNVB. Het is lang geleden, dat zich zoveel toeschouwers langs de lijnen bevon den, voor het aanschouwen van een WZ-duel. Zij zullen dan ook geen spijt gekregen hebben van hun gang naar de Eemweg, want de wedstrijd VVZ- Musketiers had alles in zich, wat er in een degradatieduel thuishoort. Dat VVZ tenslotte verdiend aan het langste eind trok is vooral de verdien ste van Peter en Jos Brouwer. Zij trek ken de meest jonge spelers mee naar een hoogte, die zij zonder de aanwe zigheid van de beide Brouwers moei lijk of helemaal niet bereikt zouden hebben. Evenals in de wedstrijd tegen Wouden berg, die VVZ zo verrassend met 1-2 won, was er ook in het duel tegen de Musketiers weer sprake van een een heid die over de gehele linie goed aan sloot. WZ begon sterk en na een vijftal minuten was het al duidelijk, dat de Musketiers geen antwoord hadden op de snelheid en fysieke inzet waarmee Peter Brouwer zich over het veld be woog. Peter Brouwer had al in de der de minuut kunnen scoren, ware het niet dat de Musketiers-doelman in een prima vorm stak. Die stelling werd nog eens duidelijk onderstreept toen schoten van Marcel de Graaf, Pieter Bade en Hajo Groart door hem onscha delijk werden gemaakt. Toch kon een VVZ-doelpunt niet lang meer op zich laten wachten, want de druk op het Elster doel werd ook voor de uitstekende doelman te groot. Na 25 minuten kreeg VVZ op de rand van het zestienmeter gebied een vrije trap toegekend. Peter Brouwer „hakte" de bal handig terug op Willem de Vries, die het gat in de Musketiers-muur al gezien had en het leer onhoudbaar in de touwen joeg 1-0. WZ ging echter door, maar kwam vooralsnog niet verder dan de ene treffer van Willem de Vries. Peter Bade kreeg nog wel een uitstekende kans op 2-0, maar Bade schoot net naast. Musketiers verscheen, in de eerste 45 minuten maar hoogst zelden voor het doel van Willem van den Pol, die het dan ook niet echt moeilijk kreeg. De meeste Musketiers aanvallen werden al door Henk Vos onschadelijk gemaakt, die zijn rol van laatste man op een uit stekende wijze vervulde. Toch werd het in de eerste helft nog bijna 1-1. Een vrije trap van de voet van Dick van Baaren belandde buiten het bereik van Willem van der Pol op de paal. De tweede helft bracht de nodige span ning en sensatie met zich mee. In de derde minuut soleerde Jos Brouwer langs de hele Musketiers verdedi ging en tikte de bal beheerst in het doel; 2-0. S M Spelmoment uit de wedstrijd VVZ Musketiers. De Musketiers, zich bewust zijnde van de gevolgen van een nederlaag „offer de" een verdediger op voor een aanval ler. Hierdoor ontstond er voor de VVZ- spitsen een zee van ruimte, die ech ter te weinig benut werd. Het was daarom ook niet verwonderlijk, dat de Musketiers het initiatief overnamen en VVZ het moeilijk begon te krijgen. In de 14e minuut kwamen de Muske tiers via een doelpunt van Dick van Baaren dichterbij en even leek het erop dat VVZ de controle over zichzelf ver loor. Willem de Vries kon zich niet be heersen, nadat hij op niet al te zacht zinnige wijze kennis had gemaakt met de grasmat en een trappende beweging maakte in de richting van de dader. Scheidsrechter Coerdes kon deze geste van De Vries maar moeilijk waarderen en schreef hem op. Drie minuten later volgde Peter Brouwer de weg van De Vries, nadat hij niet snel genoeg de benodigde afstand in acht nam, na een aan de Musketiers toegekende vrije trap. Gelukkig voor VVZ wist Willem Hospes met Jos Brouwer ervoor te zorgen, dat VVZ de controle weer hervond die het voor deze partij nodig had. In de 20e minuut was VVZ er dan ook weer helemaal bij, toen Hajo Groart een schitterende voorzet van Peter Brouwer wist te verzilveren. Er leek dan ook geen vuiltje aan de lucht. Na fouten op het middenveld bracht één van de Musketiers de bal in het VVZ-strafschopgebied. Willem van den Pol stompte de bal weliswaar weg, maar precies voor de voeten van de vrijstaande Adri Bletterswijk, die voor 3-2 zorgde. Gedurende het laatste kwartier dreig de de zaak uit de hand te lopen. Dat was een logisch gevolg van de zwakke leiding. Een zuiver doelpunt van Peter Brouwer 7 minuten voor het einde werd afgekeurd. De spanning kreeg zijn uitlaatklep in het neerslaan van Henk Vos en de vechtpartij, die even leek te ontstaan werd voorkomen door tactisch ingrijpen van Wim Hospes. De boosdoener bleef echter onbekend en mocht de wedstrijd uitspelen. VVZ voegde twee punten aan het totaal van dertien toe en kan volgende week de finitief uit de problemen komen, als het mede degradatie-kandidaat Veluwse Boys op bezoek krijgt. De Boys ver loren overigens met 2-0 van de Meri- no's en IJFC hield VRC op 1-1' Deze resultaten hebben geleid tot de volgen de stand met nog twee wedstrijden te spelen: 1. Woudenberg 20-30 2. Merino's 20-26 3. Candia '66 20-25 4. VRC 20-24 5. Terschuurse Boys 20-21 6. SVVU 20-20 7. Majella 20-19 8. Sova'54 20-19 9. VVZ'49 20-15 10. Musketiers 20-14 11. IJFC 20-14 12. Veluwse Boys 20-13 Het Nationale Politieschaaktoernooi, dat vorige week woensdag in de kan tine van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg werd gehouden, is voor de achttiende keer een groot suc ces geworden. Maar liefst honderd po litiemannen, afkomstig ui 32 verschil lende korpsen uit het hele land, speel den mee in het toernooi, dat bijna de gehele dag in beslag nam. De wedstrij den werden 's morgens geopend door hoofdinspecteur E. W. Schutmann, voorzitter van de Soester Politie Sport Vereniging, die aan het einde van de dag ook de prijzen uitreikte. Onder de deelnemers waren ook twee politiemannen uit Soest. Hoofdagent J. C. van Straten werd tweede in zijn groep in de tweede klasse en ontving daarvoor een medaille. Hoofdagent J. C. van *t Veer bereikte weliswaar even eens een tweede plaats, maar zag de medaille door loting gaan naar een medespeler die evenveel punten had behaald. Na de prijsuitreiking sprak de heer P. Taanman, gedelegeerde van de Neder landse Politie Sport Bond, woorden van dank uit aan de organisatoren van het voortreffelijk geslaagde toernooi. Hij deed de heer Schutzmann de suggestie ook in zijn nieuwe standplaats Heeren veen te proberen een toernooi van de grond te krijgen. De uitslagen waren Hoofdklasse, invitatiegroep: 1. J. Bührs, Amsterdam; 2. M. van Straten, Utrecht; Hoofdklasse B: 1. Van Laatum, Nijmegen; 2. Ten Brinke, Zwolle. Hoofdklasse C: 1. Nieuwraat, Zoetermeer;2. De Jong, Leeuwarden. Eerste klasse D: 1. De Korte, Voor burg; 2. Janssen, Rotterdam. Klasse E: 1. Dijkstra, Emmen; 2. Stoutjesdijk, Rotterdam. Klasse F: 1. Pelt, Amster dam^. Smits. Rotterdam. Klasse G: 1. Hoofdinspecteur E. W. Schutzmann (r), voorzitter van de S.P.S.V., overhandigt de medaille aan de Soester hoofdagent J. C. van Straten. Foto. Goos van der Wilt Terpstra, Zwolle; 2. Snip. Zaanstad. Klasse H: l. Ten Velden, Amsterdam; 2. Zimmerman, Amsterdam. Tweede klasse 1:1. Van de Brink. Am sterdam; 2. Van Zanten. Utrecht; Klas se K: 1. De Boer, Zaanstad 2. Van Stra ten, Soest. Klasse L: l. Klaassens, Em men^. Ockenburg, Naaldwijk. Klasse M: 1. Prins, Naaldwijk; 2. Pieters, Utrecht. Klasse N: 1. Van IJperen, Amsterdam; 2. Greven, Amsterdam. Klasse O: 1. De Bock, Zoetermeer; 2. Remie, Heemstede. Klasse P: 1. Hal mans, Eindhoven; 2. Meijer, Utrecht. Klasse R: 1. Korevaar, Dordrecht; 2. Peperkoorn, Schiphol; Klasse S: 1. Van Dorp, Wassenaar; 2. Kok, Katwijk. Naarden en SEC maakten er afgelopen zaterdag In Naarden een leuke wed strijd van. Volop aanvallend voetbal met negen doelpunten in totaal. SEC trok net aan het kortste eind want na het eindsignaal was de uitslag 5-4 in het voordeel van Naarden. SEC speelde zonder Wil Leegwater en de nog altijd geblesseerde Cees Chris- tiaanse, zodat de achterhoede gevormd werd door Evert Postema, Henk van Essen, Victor Witte en Gijs Egbers. In de voorhoede was Peter Hellinga weer terug. In de eerste tien minuten bleef de wedstrijd doelpuntloos, maar daarna was het achter elkaar raak. In de 12e minuut zag doelman Wim van de Veen een onschuldig afstandsschot door zijn handen verdwijnen en 3 minu ten later keek SEC al tegen een 2-0 ach terstand aan, doordat voorstopper Ad v.d. Mey een hoekschop goed inkopte. SEC leek een debacle tegemoet te gaan, maar dat pakte anders uit. Men trok energiek ten aanval en Naar den kwam onder druk te staan en het was vooral Piet van Hunen die met .enkele goede schoten doelman De Lorein in moielijkheden bracht. SEC kwam in de 30e minuut op 2-1 door een prima kopbal van Piet van Hunen uit een hoekschop van Dik van de Broek. SEC bleef doorgaan en kwam op 2-2 met opnieuw Piet van Hunen, die met één van zijn befaamde afstandsschoten doelman De Lorein kansloos liet. Naarden wist de laatste fase van de tweede helft nog maar weinig terug te doen en had eigenlijk met een voor sprong moeten gaan rusten, maar Bert Holwarda zag zijn inzet maar net ge keerd. Rust 2-2. In het eerste kwartier van de tweede helft werd SEC volledig verrast, want binnen die tijd vielen er maar liefst drie doelpunten voor Naarden. Bij SEC was Evert Postema vervangen door Wim van Velzen. Het derde Naarden- doelpunt ontstond na een scrimmage in het strafschopgebied bij SEC. Peter Hellinga knalde de bal weg maar schoot tegen een tegenstander op en tot ontzetting van Wim van de Veen ging de bal in de uiterste hoek. Nog geen twee minuten later werd het 4-2. Uit een hoekschop knalde Chris Asbeek keihard in. De koek voor Naarden was nog niet op en het was Fred Buddenberg, die een solo ondernam en de gehele ach terhoede en doelman Wim van de; Veen omspeelde en de bal beheerst intikte. Niemand gaf meer iets voor de kansen van SEC. maar dat liep even anders. Bert Holwarda (licht geblesseerd) werd vervangen door Martin Jansen. SEC kreeg een vrije schop te nemen even binnen het strafschopgebied na een overtreding tegen Peter Hellinga. Piet van Hunen schoot zo hard in, dat men de bal waarschijnlijk alleen maar heeft gehoord. Naarden raakte van slag en nu was het SEC wat de klok sloeg. Jan Kuyvenhoven begon steeds beter te draaien en ook Peter Hellinga maak te het de Naarden-achterhoede behoor lijk lastig. Na opnieuw een overtreding tegen Peter Hellinga weer een vrije schop. Wim van Velzen tikte de bal opzij en opnieuw stond het kanon Piet van Hu nen op scherp 5-4. Het laatste kwartier kreeg SEC nog een aantal goede mogelijkheden. Twee schoten van Wim van Velzen gingen naar net over en naast en Wout Krüter en Dik van de Broek zagen hun inzet ten maar net gekeerd. De wedstrijd liep tegen het eind, maar SEC kreeg nog één enorme mogelijk heid om gelijk te komen. Jan Kuyven hoven ging op links goed door en zijn voorzet kwam terecht bij Piet van Hunen, die bijna zijn 5e treffer kon laten aantekenen, maar nu wist doel man De Lorein de bal maar net uit zijn doel te werken. Het bleef tenslotte 5-4 voor Naarden in deze leuke en sportieve wedstrijd. A.s. zaterdag gaat Naarden naar Maar tensdijk voor de derby tegen S.V.M. Boys. De S.O. Soest-jeugd werd kennelijk niet geïnspireerd door het prachtige voorjaarsweer. Van de 25 wedstrijden werden er slechts 11 gewonnen, 2 wed strijden eindigden gelijk en maar liefst 13 wedstrijden gingen verloren. Soest A-l-HVC A-l Na de goede wedstrijden in de afgelo pen weken werd ook van deze "streek- derby", die op de Dag van de Club op het Soestveld werd gespeeld, iets ver wacht. Wellicht waren de verwachtin gen te hoog gespannen, want beide ploegen speelden matig. HVC nam vanaf het beginsignaal het initiatief, maar meer dan een paar hoekschop pen leverde dit niet op. S.O. Soest kwam na ca. 15 minuten onder de druk uit, maar de HVC-achterhoede hield aanvankelijk goed stand. Uit een door de HVC-keeper veroor zaakte schop ontstond een corner, die door Peter Surstedt genomen werd. Victor Huitema kopte op de lat en uit eindelijk was het Peter van de Berg die de terugspringende bal in het doel werkte. Na dit doelpunt werd de wed strijd harder; dit leverde zowel HVC als Soest een boeking op. Ook na rust weinig goed voetbal en veel overtredingen. HVC kreeg nog enkele goede kansen, maar doelman Jan Wil lem v.d. Wint wist zijn doel schoon te houden. Eindstand 1-0 voor S.O. Soest. A.s. zondag speelt S.O. Soest uit tegen WA. Uitslagen zaterdag 16 april j.I. A-Junioren: Soest 1 - HVC 1 1-0 TOV 1 - Soest 2 2-1 KWA 3 - Soest 3 2-3 B-Junioren: Soest 1 - Quick 1 1-0 Soest 2 - Spakenburg 2 3-3 Soest 3 - TOV 2 4-0 Soest 4 - APWC 2 2-2 Roda'46 3 - Soest 5 5-0 Junioren: Spakenburg 1 - Soest 1 1-10 Amsvorde 1 - Soest 2 1-0 Hooglanderveen 1 - Soest 3 0-4 Soest 4 - Quick 4 3-2 Soest 5-Roda'46 8 5-5 D-pupillen Soest 1 - VVZ'491 0-2 Quick 2 - Soest 2 2-1 Soest 3 - Spakenburg 2 3-1 I Jsselmeervogels 5 - Soest 4 4-3 Soest 5 - Quick 4 1-0 Soest 6 - Hoevelaken 5 3-2 E-Pupillen: Spakenburg 1 - Soest 1 4-1 Soest 2 - Quick 2 0-1 Achterveld 2 - Soest 3 1-0 F-Pupillen: Hees 1-Soest 1 2-1 Spakenburg 3 - Soest 2 1-0 IJsselmeervogels 3 - Soest 3 2-0 Soest 4-APWC 3 3-6 Onderstaande ploegen spelen zaterdag 23 april thuis: A-Junioren: Soest 2 - Achterveld l C-Junioren: Soest 1 - KWA 1 Soest 2 - SEC 1 Soest 4 - de Glind 1 Soest 3 - Soest 2 woensdagavond 20 april aanvang 19.00 uur. D-Puillen: Soest l - IJsselmeervogels 1 vrijdagavond 22 aprils Soest 3- VVZA 3 Soest 4 - Hooglanderveen 3 E-Pupillen: Soest 1 - CJVV 1 Soest 3 - Hoevelaken 3 F-Pupillen: Soest 2 - Limvio 1 Damesvoetbal S.O. Soest - LVV 4-0 De Soest-dames begonnen gespannen aan de wedstrijd. Uit tegen LVV was er gewonnen en men wilde in de thuis wedstrijd ook wat laten zien. In de eerste 20 minuten was het echter LVV dat het spel dicteerde, doch er vielen geen doelpunten. Soest ontworstel de zich aan de druk en het was Heidi Koelewijn, die met een goede voorzet Dora de Zoete de gelegenheid gaf 1-0 te scoren. De spanning viel nu van de dames af en 10 minuten later was het Heidi Koelewijn die 2-0 liet aante kenen. Na rust een goed spelend Soest, met Brenda Staal in de ploeg voor Loes van Arkel. Het duurde echter toch nog een kwartier voor een van de vele kansen in een doelpunt werd omgezet. Heidi Koelewijn onderschepte een terug speelbal op de LVV-keepster en met een mooie lob bracht ze de stand op 3-0. Tien minuten later was het we derom Heidi Koelewijn. die met haar 3e doelpunt de stand op 4-0 bracht. LW zag geen kans deze stand een beter aanzien te geven, zodat de S.O. Soest-dames verdiend met 4-0 wonnen. Donderdag 21 april spelen de dames thuis tegen Achterveld, aanvang 19.30 uur en a.s. zondag wordt om 9.30 uur op het Soestveld de return tegen DOSV gespeeld. Kontaktavond voor vogelliefhebbers De Soester Vogelvereniging "Vogel vreugde" houdt op donderdag 21 april a.s. haar maandelijkse kontaktavond. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de duivensportvereniging "De Zwaluw" aan de Schrikslaan en begint om 20.00 uur. Op het programma staat o.m. de ver toning van een film over vogels in de natuur, met opnamen van een reiger kolonie in de omgeving van Soest. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Uitslag Jeugdcross KNMV Valkenswaard 16-17 april Mini Aut. Raimond Smit 8. Mini versn. B. Marco Smit 9. Mini versn. A. Henk-Jan Wolfsen 8. 80 cc. 10-13 jaar Marco Hagelen 10. 80 cc. 13-15 jaar Richard Muis 4. 125 cc. A. Hans Reyerse 14. 80 cc. Grote wielen Gert Lam 18. Regio Bekerwedstrijd Nijkerk 16-4-' Mini Aut. Mark Merts 1. 80 cc. jun. Henry Bos 2. 125 cc. jun. Erik de Bree 7. 125 cc. jun. Michel van Rossum 9. 250 cc. sen. H. v. Kooy 1. 500 cc. sen. Ton Stalenhoef 1. zaterdag 23 april vvz 14.30 uur VVZ - Veluwse Boys 12.00 uur VVZ 2 - AMVJ 2 12.00 uur Jonathan 4 - VVZ 4 13.00 uur VVZ 6 - Posthoorn 6 16.15 uur CJW 7 - VVZ 7 SEC 14.30 uur SVM Boys - SEC 13.00 uur Hoevelaken 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 4 - Loosdrecht 6 HEES 14.30 uur Hees - Cobu Boys 12.00 uur Hees 3 - Loosdrecht 3 14.30 uur BI. kwartier 6 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - Stroe 5 SOESTERBERG 14.30 uur Rood Wit - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - SVP 2 13.00 uur Soesterberg 3 - Stroe 3 zondag 24 april S.O.SOEST 14.30 uur UW - Soest 11.30 uur Victoria 3 - Soest 2 11.30 uur Amersf. Boys 2 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - LVV 5 12.00 uur Soest 7 - 't Gooi 6 12.00 uur Soest 9 - WOG 8 14.30 uur Olympia 9 - Soest 12 11.00 uur BW 8 - Soest 13 donderdag 28 april 19.15 uur BW 8 - Soest 14 SEC 14.30 uur SEC - 's-Gravenland 11.30 uur Utrechtse Boys 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 5 - Argon 5 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Amersf. Boys

Soester Courant | 1983 | | pagina 21