1 uon Huwelijk per motorfiets Poffertjeskraam in Hartje-Zuid nu op goede plaats Artishock huldigde Jan Overeem mm Belasting Adviesburo Soest Bewoners Bazuin gesprek toegezegd over inrichting woonerf GRATIS 13x18 cm brilmode WASSEN in de WASSERETTE? Veel kontakt met klanten.... ZONDAG A.S. OP UW SCHERM v^foto-film-videotl^ Na enig geharrewar Griftland College viert 5-jarig bestaan DIT KAN ALLEEN BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. Gouden pennenset ontvreemd Ruigtebrand Zet Uw belastingproblemen schaakmat en laat B.A.S. ze voor U oplossen. VLEUGELS-PIANO'S P -mwilm: jaardebon kleurvcrgrotmS enprojektie birkstraat 2 soest tel 02155-12874 Soester Courant van woensdag 20 april 1983 gediplomeerd optometnst lid O.V. Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.- Van Weedestraat 52 (achter Tiffany Telefoon 15229 Je kent het wel, altijd onderweg, uren praten met je klanten. Dan moet je er toch een beetje representatief uitzien. Ook je bril! Ja, zeker weten... (18.30-19.00 uur op Ned. 2 met herhaling op donderdag) de Teleac-kursus Fotograferen en Filmen UTRECHT, Biltstraat 62-68, tel.030 - 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Vrijdagmiddag j.l. was het een hele drukte van motorrijders rondom het Soester gemeentehuis. Oorzaak daar van was het huwelijk van twee leden van de motorclub "The Confederates" uit Amersfoort, waarvan ook een groot aantal Soester motorliefhebbers lid is. De gelukkigen waren Bart van de Brink en Esmée Kekke uit Soest, die in een met bloemen versierde motor-met-zij span arriveerden, met in hun gevolg enige tientallen berijders van indruk wekkende Harley Davidsons en andere motorfietsen. Als u méér wilt weten over dit onder werp of als u belangstelling hebt voor apparatuur, accessoires of technieken: we zullen u graag alle informatie geven Birkstraat 2 SOEST Inruil-occasions BOEKEN VAN OUD SOEST zoals in Oude Ansichten deel I en II, Soest getekend en verteld, koopt U vanaf (16,-bij boekhandel Van de Ven (Hartje Zuid), De Stadhouder (Middenin de Winkelkring). de oplossing gevonden zou kunnen worden om aan de bezwaren van de bewoners tegemoet te komen. Die op lossing moet gevonden worden in over leg met Gemeentewerken en met de bewoners, die daarvoor wel suggesties hebben. Wethouder Plomp ging met de commissie akkoord om de bewoners voor een gesprek uit te nodigen, al waarschuwde hij de raadsleden dat de extra voorzieningen wel geld zou den kosten. Jan Overeem (r) bekijkt het geschenk dat Jan Visser Hem zojuist namens het bestuur van de stichting Artishock heeft over handigd. Foto: Goos van der Wilt Met een druk bezochte receptie heeft Artishock zaterdagmiddag j.l. op fees telijke wijze het feit herdacht dat con ciërge Jan Overeem (44) tien jaar lang aan de stichting verbonden is. Dat ge beurde in de soos en in de tentoonstel lingszaal, waar een podium was opge richt waar de jubilaris, gezeten in een speciale stoel en omringd door een kleine bloemenzee, een stortvloed van loftuitingen over zich heenkreeg. De rij sprekers, die nu en dan werd on derbroken door het optreden van het "Broccoli-gezelschap," werd geopend door Artishock-directeur Ernst Die naar. Om te beginnenspeldde hij Jan Overeem met enige moeite een cor sage op. Hoewel zelf pas 10 maanden bij Artishock wees Ernst Dienaar op de onschatbare betekenis van Jan Over eem, die ervoor had gezorgd dat het ge bouw - het visitekaartje van zowel de Stichting als de Vereniging Artishock - er al die tijd piekfijn had uitgezien. "Er komen hier zo'n 1000 man per week over de vloer. Moet je je voorstel len dat je die iedere week thuis hebt. Uit de Verzamelde Werken van Gerrit Achterberg las Jan Visser, sprekende namens het bestuur van de stichting, een toepasselijk gedicht voor. In zijn toespraak, waarin hij met humor in speelde op de orthodox-gelovige ach tergrond van de jubilaris, schetste hij de overeenkomsten en het verschil tus sen de bezoekers van Artishock ("al die creatieve hongerigen") en Jan Overeem: "De overeenkomst is dat beiden met materie in de weer zijn, mar het verschil is dat zij de rotzooi achter hun kont laten liggen." Arti shock, aldus Jan Visser, was ook be paald geen "hemel op aarde" - "daar voor is het teveel voor de deuren van de hel weggesleept. "Tien jaar Artishock zitten in jouw kouwe kleren." vervolgde hij. "Eerst vond je de kinderen maar lastig, en nu geniet je van ze, en je zou hier niet meer weg willen. Dat is wat ons betreft wederzijds." Hij overhandigde de jubi laris een cassette-recorder en een aan tal bandjes met koorzang en operette muziek, geheel naar de smaak van Jan Overeem. Docent Herman Joosten, die voordat Jan Overeem als conciërge werd aan gesteld ook nog enige maanden als huismeester was opgetreden, maar dat niet langer dan drie maanden had vol gehouden, herinnerde zich dat hij Jan bij zijn sollicitatie maar een merk waardige figuur had gevonden. De tien jaar bij Artishock waren volgens hem een absoluut record, dat voorlopig wel niet gebroken zou worden, als het al ooit gebroken zou kunnen worden. "Ik laat voortdurend m'n sporen na in dit gebouw, maar jij wist ze telkens weer uit." Hij overhandigde de jubilaris een boek met bijbelse spreekwoorden en zegswijzen. Oud-directeur André Oudheusden haalde herinneringen op aan de komst van Jan Overeem. "Artishock is gefor tuneerd sinds jij er beni, en ik hoop dat jij in Artishock het fortuin hebt gevon den dat je je had voorgesteld. "Hij hoopte Jan met zijn 25-jarig jubileum een on derscheiding te mogen opspelden, al verwachtte hij dat dan de burgemeester het wel zou willen doen. Ook Theo v.d. Hoeven, een van de do centen, voerde het woord. Hij wees er op dat veel mensen zich niet realiseren dat er, wanneer ze 's avonds een volle asbak achterlaten er 's morgens een schoongemaakte terugvinden, in de tussentijd iets moest zijn gebeurd. Hij bood Jan Overeem een bijzondere onderscheiding aan, de "Orde van de vergulde vaatdoek." en een album om de herinneringen aan deze dag in vast te leggen. De heer Welling, een van Jans vrien den, sloot de rij van sprekers en stond even stil bij de voorgeschiedenis. Hij prees Jans ijver en doorzettingsver mogen, die hem tenslotte een plaats hadden gegeven waarop hij zich goed voelde. Hij wenste hem nog een geluk kige en gezonde toekomst bij Arti shock. Tenslotte bedankte Jan Overeem de sprekers voor hun hartelijke woorden en de cadeau's waarna de receptie nog een aantal uren werd voortgezet. Het had letterlijk en figuurlijk nogal wat voeten in de aarde voordat vorige week de gezellige poffertjeskraam van de familie Stuy zijn vaste plekje in Hartje-Zuid had gevonden. Direct na Pasen verscheen de heer Stuy niet al leen met een kraam; hij torste tevens een fikse woning op wielen met zich mee. Ook die diende een parkeergele genheid in Zuid te vinden, maar dat was allemaal gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er zou vanaf het moment dat de heer Stuy met zijn gevolg Soest binnenreed nog heel wat water door de Eem vloeien voordat de rust in poffer tjeshuize Stuy zou zijn teruggekeerd... Modder Het zal de heer Stuy nog lang heugen, die eerste dag in Soest. Pas begonnen, als jong ondernemer, was hij vol goede moed richting Eemland gekomen. Voor de plek waar hij zijn heerlijke handel zou mogen opstellen was een vergunning verleend. Er waren uitste kende kontakten met het bestuur van Hartje-Zuid geweest; er kon eenvoudig niks mis gaan. Toch kwam dat even anders uit. Voor dat de heer Stuy zijn toegezegde plekje had gevonden probeerde hij een rede lijke stek voor zijn rollend huis te vin den. Het gaat te ver om alle omzwer vingen te beschrijven, maar vast staat dat de familie Stuy Soest al lang en breed had bezichtigd voordat er ook maar even sprake kon zijn ,,van ten ten-opslaan." Het lukte nergens en teneinde raad arriveerde het gezin op de plaats waar het allemaal moest gaan gebeuren: de hoek Verlengde Ko- lonieweg/Soesterbergsestraat. Maar dat stond niet in de vergunning. "Tus sen Verlengde Kolonieweg en Driftje" stond er, en dat is heel wat anders. Normaal staat daar een kar met over heerlijke haring en hoe raak je trou wens op die paar vierkante meters een compleet poffertjes-etablissement kwijt? "Achter de struiken", was het advies, maar dat is ook wat. Nu nog net zichtbaar, maar straks sereen ver stopt achter dik gebladerte! Toch be gon Stuy met zijn mannen daar te bou wen. Zijn woning trok hij op de gras- hoek, waar hij had gedacht dat hij met zijn kraam zou mogen gaan staan. Tot aan de assen zakte de "mobiele eenheid" in de modderige Soester perk- grond. Met vereende krachten werd het huis weer op het droge gesjord. Het zat Stuy niet mee. Geen mens De eerste zondag was al meteen troef geen klant, en Stuy liep er al hard over te denken om maar tot afbraak over te gaan om zijn geluk elders in het land te gaan beproeven. Maar dat was het Hartje-Zuid-Bestuur toch iets te voor barig. Per slot hadden zij in eerste aanleg het foutje gemaakt bij de aan vraag van de vergunning en en kele leden van het Bestuur togen rich ting Gemeentehuis om te kijken of er nog iets te veranderen was. De heren op de afdeling "Vergunningen" toon den begrip en ter plekke werd de situa tie besproken en het probleem opge lost. Hulde aan die heren, die inzagen dat alleen snelheid van handelen Hartje- Zuid kon behoeden voor het vertrek van de heer Stuy en zijn overheer lijke poffertjes. Vlak achter de haring- kar (eigenlijk iets te vlak, maar ja...) kon een plek worden gecreëerd. Voor iedereen gemakkelijk te bereiken. "Een prachtig plaatsje, dat moet wel even worden gezegd", vindt de heer Meijer, die samen met de heer Van Keeken en voorzitter Wessels de onder handelingen voerde met de verant woordelijke heren van het Gemeente huis. "Ze hebben ons werkelijk voor treffelijk snel geholpen, we hopen dat dat in de toekomst meer zal voorko men, dat is nooit weg. Het Bestuur van Hartje-Zuid, de Ge meente en de familie Stuy konden te vreden het weekeinde ingaan. Hartje- Zuid kondigde nog even aan dat ze een aktie in petto hebben. "Zoiets als een "poffer-boffer-aktie", wist de heer Wessels te melden, "maar dat moet nog uitgewerkt worden, daar horen jullie wel van!". Iedereen kan terecht bij het Hartje- Zuid-Poffertjes-Etablissement. Een gezellig zitje, zowel binnen als buiten, verschaft een goed uitzicht op het bus station en onder het genot van een por tie bakseltjes voor de prijs van 4,- consumptie 1,50) kan men alvast mijmeren over het nieuwe centrum, dat straks op en om de plaats waar een nieuw brokje gezelligheid is ver rezen komt te staan. Eet smakelijk! Foto: Goos van der Wilt Snel. Lever vandaag nog uw kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na de lunch genieten van uw schitte rend afgedrukte kleurenfoto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917 De gezellige poffertjeskraam van de familie Stuy op de hoek van de Verlengde Kolonieweg en de Soesterbergsestraat. Op het Chr. College Griftland wordt dit jaar groot feest gevierd, ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van de leerlingenvereniging Quenix. Dit ge beurt tijdens de jaarlijkse Grote Avond, die grootser dan ooit belooft te worden. Bous de Jong, medewerker van de stichting "Cervelaat", heeft de touwtjes van de theaterproduktie in handen. Kuim veertig leerlingen en leraren hebben talloze middagen, de krokusvakantie en de paasvakantie bijna geheel gewijd aan de voorberei ding van deze geweldige produktie. Het stuk is door de spelers helemaal zelf bedacht en uitgewerkt en de liedtek sten zijn door de muziekleraar Berrier op muziek gezet. Door het overslaand enthousiasme werden er zoveel ideeën aangedragen dat er nog behoorlijk ge schrapt moest worden. "Bykonox," zo heet het stuk, speelt zich af op vier to nelen rondom het publiek in de aula. Dankzij het veelzijdige onderwerp 'dromen' wordt het een gevarieerd, avondvullend programma met veel verrassende effekten. Drie avonden op 26. 27 en 28 april, telkens om 19.30 uur zullen de spelers zich inzetten voor leerlingen, ouders, familieleden, leer krachten en belangstellenden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer van der Werff via het telefoonnummer 02154- 13577. De kaarten kosten 10,- per stuk, 7,50 voor leerlingen van het Griftland en 4,50 voor leerlingen die lid zijn van Quenix. Fiscale advisering. Verzorging van boekhoudingen. Advisering t.b.v. leningen. Advisering t-b.v. verzekeringen. Enkele bewoners van de Bazuin (in Overhees) waren vorige week aanwe zig in de commissievergadering Ruim telijke Ordening om hun brief kracht bij te zetten, waarin wordt aangedron gen op een aantal extra voorzieningen op hun woonerf. Zij klagen over de gevaarlijke situatie die ontstaan is voor hun spelende kin deren door een aantal te snel rijdende autobezitters van de Bazuin. De R.O.-commissieleden zijn van me ning dat met weinig kosten een passen- Een inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van dief stal van een gouden penneset. Deze was haar ontstolen uit de garde robe van de muziekschool aan het Kerkplein. De pennenset had een waar de van ca. 1000,-. Smitsweg 537 3765 CR Soest Telefoon: 02155-22302 02155-15139 Gespecialiseerd in de betere merken, zoals STEINWAY SONS SCHIMMEL BöSENDORFER YAMAHA BECHSTEIN ZIMMERMANN GROTRIAN—STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. Zaterdagmiddag ontving de politie een melding dat een deel van de Leus- derhei in brand stond. Een stuk ruigte van ca. 150 m2 bleek inderdaad te branden. De gewaarschuwde brand weer slaagde erin het vuur te doven. De oorzaak is onbekend.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3