I EHBO wil actief betrokken worden bij rampenplan Soest mid Soesterbergers in verzet tegen crossterrein 50 Jaar geleden in Soest V Informatie? bel dan02155-17089 Geen kentekenonderzoek doortrekken Koningsweg dijbv. v.'j voor: l l l I I l Commissie voor de beroepschriften Beschikking Hinderwet Hinderwet ontwerp beschikking Hinderwet Openbare commissievergaderingen Spreekrecht publiek WORKERS IN LINNEN- LOOK INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING 21 April 1933 Soes ter Courant van woensdag 20 april 1983 i«r-appar1s, '9 met aparte Ind.: entree, woonkamer' Jkamers. k. koop meteen ooo,.. iT 3en helft van huis met 2 ïl is zeer ge- P. boutique. 'Is, sigaren/ >PP- is ca. 25 orden uitge ver, keuken, ïrs en bad- .k. is, zeer ge- g. met kan garage en tree. gang, ouche met e; verd.: 1 'Ider; rech- oonkamer, ouche met 32 - Soest 1304* 5910 I I woon- ligbad 10.- k.k. n Ind Z parket- en 2e O,- k.k. entree, woon- n bad- I berg- ).- k.k. 9 met ange- toilet, open ruime )p. 3 ;l met grote Ged leïso- Per- - k.k. vrlj- met vrije igde hal. 1.30/ keu- mer Dka- der- gas- sta- nng ner <.k. D RE •est E I of. De voorzitter van de commissie voorde beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend, dat op 27 april 1983 te 15.30 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt beroepschrift van de Stichting Kinderboerderij "De Vrije Teugel" tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 2 januari 1983 tot het toe kennen van een subsidie tot l juli 1983. Bij besluit van 12 april 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing ge nomen op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van: J. de Ridder, Veldm. Montgomeryweg 61 te Soesterberg voor een repara tie- en onderhoudswerkplaats annex motorbrandstofverkooppunt op het perceel Batenburgweg 1 te Soesterberg. W. M. Bron, Werkhovenseweg 9 te Odijk voor een supermarkt op het per ceel Buys Ballotlaan 1-3 te Soesterberg. De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 20 april a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur, in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren en in de hulpsecrétarie Soester berg. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof l, s-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treilen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afdeling D en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uit breidingsvergunning van T. van Rouwendaal, Nieuwstraat 13 te Soest voor een groente- en fruithal en opslag op het perceel Nieuwstraat 13 te Soest. B.V. Technische Industrie en Handelmij. A.S.i., Kostverlorenweg 6-14 te Soest voor een metaaltechnische onderneming op het perceel Kostver- verlorenweg 6-14 te Soest. De Strekkingen van bovengenoemde ontwerpen van de beschikkingen lui den: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die daartoe redelijker wijze niet tijdigin staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 15 mei 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsvergunning van R. W. v.d. Bremer, Birkstraat 135 te Soest voor een rundveehouderij op het perceel Birkstraat 135 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 20 april 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussén college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 18 mei a.s. om 9.00 uur in het ge meentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. dinsdag 26 april - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie welzijnsplanning. De agendag vermeldt: Brief met bijlage van B&W d.d. 5-4-1983 inzake financiële en inhoudelijke randvoorwaarden inzake een te voeren welzijnsbeleid. Werkafspraken voor verdere werkzaamheden. Aandachtspunten/werkafspraken: a. zomervakantiewerk b .dorpshuizenproblematiek c. gemeenschapstakenplan; d. bezuinigingen gezinszorg e. kermispot g. vergaderreglement taakgroepen h. samenwerkingsverband buitenlandse werknemers: i. taakafbakening taakgroep alg. asp. milieu j. crossvoorziening; m. informatie ombouwgesprekken. dinsdag 26 april - 1.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: stichting l.o. en sport De agenda vermeldt: verdeling en toewijzing zaalruimte seizoen 1983/1984, weekendgebruik bespreking atletiekvoorziening Bosstraat - De Zoom. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR |KONINKLIJKE| De Soester EHBO zou graag op een ac tieve manier betrokken worden bij de vaststelling van het Rampenplan voor de gemeente Soest. Dit maakt de voor zitter dokter J. H. H. Overbeek, vorige week tijdens de algemene ledenvergade- dering. Het tot dusver gevoerde over leg met de burgemeester en het Soes ter Rode Kruis is op een "laag pitje" terecht gekomen "en ambtelijk gezien lijkt de EHBO, vooral in Den Haag, niet te bestaan," aldus de voorzitter. Toch kan de EHBO een belangrijke bij drage leveren, vooral door de snelle en efficiënte hulpverlening, die vooral het gevolg is van de individuele aanpak, waarin EHBO-ers goed zijn getraind. De vergadering, die gehouden werd in het eigen EHBO-gebouw aan de Pa rallelweg, werd bijgewoond door ruim 50 leden, onder wie ook erelid mevrouw Van Herwaarden en districtsafgevaar digde de heer Hagmeyer. In zijn ope ningswoord blikte dokter Overbeek zo wel terug als vooruit. Ook de EHBO ondervindt langzamerhand de weerslag van de huidige economische proble men, zoals trouwens veel vereni gingen. Het ledental - dat zich momen teel rondom de 225 beweegt - is in het afgelopen jaar meer geslonken en min der aangegroeid dan normaal. Voor het komende jaar staan niet veel groot se plannen op stapel, al meende de heer Overbeek dat het ongetwijfeld ook weer een goed jaar zou worden, met zo veel enthousiaste leden en kader-leden. Hij wees in dit verband op het grote be lang van de kader-instructie, omdat "EHBO-ers niet alleen moeten weten wat er in het boekje staat, maar het ook moeten doen." In het afgelopen jaar heeft de jeugdaf deling bewezen een volwaardig onder deel van de EHBO te zijn. Zij heeft uit stekend gedraaid. Omdat nogal wat vaste huurders - zo als het Gak - eveneens van het EHBO- gebouw gebruik gaan maken zullen in de loop van het jaar enkele verbou wingen plaatsvinden. Na de zomerva kantie zullen deze waarschijnlijk zijn afgerond. Op het gebied van de hulpverlening is ook veel werk verricht. De voorzitter deed een dringend beroep op de leden om zich voor deze belangrijke activi teit beschikbaar te stellen. "Als we nee moeten verkopen aan hulpvragende in stanties, dan kunnen we wel opdoeken. De EHBO bestaat bij de gratie van de praktijk-oefening. Trouwens, alleen al de aanwezigheid van de EHBO bij Foto: Goos van der Wilt IncD.VERENIGINC.I m Voorzitter dr. Overbeek en de dames Oudenaarden en Meijer, die gehuldigd werden wegens hun 12Va-jarig lidmaatschap. allerlei evenementen kan geruststel lend werken." De heer Overbeek0kon- digde ook aan, dat de reanimatiecur- sus (waarvoor zich ca. 200 mensen heb ben opgegeven) warschijnlijk aan het begin van het nieuwe seizoen wordt ge houden. In rap tempo las vice-voorzitter me vrouw J. C. Verkade vervolgens de no tulen van de vorige algemene leden vergadering voor, die onder applaus werden goedgekeurd. Hetzelfde gold voor het jaarverslag van de secreta resse, mevrouw A. C. Jorna. Ondanks het feit dat de penningmeesteresse, mevrouw M. Wiemans, wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen, oogstte ook de verantwoording van het financiële beleid aller instem ming. Mede door haar huidige beleid, aldus de voorzitter, heeft het EHBO- gebouw zichzelf uitstekend kunnen be druipen. De heer A. T. Slotboom deed verslag van de hulpverleningsactiviteiten, waarin een actieve groep van ca. 30 le den in het afgelopen jar tezamen 584 uur had gestoken, bij verschillende sportevenementen en festiviteiten. Ook memoreerde hij de werkzaamheden ter verbetering van het gebouw. Me vrouw A. Mertens rapporteerde ten slotte over de activiteiten van de jeugd afdeling, die sinds drie jaar bestaat. Momenteel heeft de afdeling 82 A-gedi plomeerden, van wie er 15 ook het B-di- ploma hebben gehaald, wel een bewijs dat er "keihard gewerkt" is. Voorzitter Overbeek wekte de leden op de kin deren enthousiast te maken voor de jeugd-EHBO. EXAMENVOORBEREIDING STAATSEXAMENBEGELEIDING HUISWERKBEGELEIDING BIJLESSEN Ex-CDA-raadslid Storimans uit Soes terberg maakte vorige week gebruik van het spreekrecht van de publieke tribune om in de commissie Ruimte lijke Ordening te wijzen op de onvrede die leeft bij de bewoners van vooral de Amersfoortsestraat, "Zon Schild," Kinabu en vakantie-oord Rodenburg, over de verrassend snelle aanleg van het regionale motorcrossterrein in hun buurt. Op 7 april vond een hoorzitting plaats in Amersfoort en op 9 april mochten de motorcrossers uit Amersfoort, Zeist, Leusden, Soest, Baarn en Bunschoten voor een proeftijd van een jaar al hun gang gaan. Om het terrein wat groter te maken, zijn al een aantal bomen ge kapt, om op zaterdag te kunnen trainen en op zondag wedstrijden te houden. "Ik vraag u dringendvind weg en mid delen om dit tegen te gaan. We zitten al zo in de ellende van de geluidsover last," aldus de heer Storimans. Hij wees erop, dat de Amersfoortsestraat één van de drukste wegen van heel Ne derland is, dat "Ons Belang" destijds is opgeofferd aan het vliegtuiglawaai, en dat op de Leusderhei en de Vlasak kers schietoefeningen en tankmanoeu vres worden gehouden. "En nu komt dit er nog eens bij. Het crossterrein ligt hemelsbreed 700 meter van "Zon Schild," waar 1000 mensen wonen en 600 personeelsleden werken, van wie er velen overdag moe ten slapen om 's nachts te kunnen wer ken. De woorden van de heer Storimans werden ondersteund door een andere bewoner van de Amersfoortsestraat, de heer Buys, die de nieuwe geluids overlast van de motorcrossers ontoelaat baar acht. "We zijn niet op tijd inge licht, en we weten niet bij wie en hoe we bezwaar moeten aantekenen. We voelen ons overvallen Wethouder drs. G. Ploóip (WD) legde uit dat de verantwoordelijkheid voor alle bezwaarschriften en vergunningen bij de gemeente Amersfoort ligt. Pro vinciaal is in de intergemeentelijke werkgroep afgesproken dat Amersfoort alle belangstellenden zou inlichten. Amersfoort moet ook vrij stelling geven, op grond van art. 352 van de bouwverordening, om de afwij- De commissie Ruimtelijke Ordening heeft zich uitvoerig gebogen over de hoofdwegenstructuur van Soest aan de hand van drie knelpunten waarover een extern verkeersbureau in Utrecht een rapport heeft uitgebracht van 50 pagina's. De knelpunten zijn: Soest- Zuid, de Van Weedestraat en de Ko ningsweg. Voor deze laatste weg is een kentekenonderzoek niet nodig, zo oor deelde de commissie. Over Soest-Zuid waren alle commissie leden het eens met het college van b. en w. dat voorlopig geen actie moet wor den ondernomen, maar moet worden afgewacht hoe de plannen ten aanzien van het nieuwe winkelcentrum zich ontwikkelen. In het ontwerp-bestem- mingsplan ..winkelpool Soest-Zuid" is één en ander nader uitgewerkt. Wat het knelpunt Van Weedestraat be treft, willen de raadsleden dat het col lege eerst contact opneemt met Rijks waterstaat om te zien in hoeverre het mogelijk is de totale rijksweg (num mer 221over te nemen. Deze over dracht zal plaats kunnen vinden nadat duidelijkheid is verkregen over de re geringsplannen met betrekking tot de overuiacht van rijkswegen. Daarna pas kan het gemeentebestuur bekijken in hoeverre voetgangersoversteek plaatsen, laad- en losplaatsen en par- keerstroken kunnen worden aangelegd. Deze plannen gaan dus eveneens de ijskast in. Ten aanzien van het derde knelpunt, de Koningsweg, waren de meningen ver deeld. In ieder geval ziet de commissie geen heil in een duur, nieuw kenteken onderzoek. Het college wil de keuze over de juiste oplossing voorlopig uit stellen. Wel gaan de gedachten uit naar de zogenaamde tweede variant, waar bij de Nieuweweg-Beukenlaan tot de hoofdwegenstructuur blijft behoren. Een nieuwe verbindingsweg tussen de Koningsweg en de Nieuweweg is dan wel gepland op de plaats van de hui dige Klein Engendaalweg. Jan Visser Progressief Soest") vond dit onzin en zag deze kostbare aanleg helemaal niet zitten in deze tijd van be zuinigingen. De overige commissiele den gingen wel akkoord met de verre toekomstplannen, waarvan de finan ciële haalbaarheid eerst nog onder zocht moet worden. Vanaf 1 mei 1983 Diverse dagmenu's vanaf 12,50 Pannekoeken Plateservice Tevens sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden bruiloften recepties, koffietafels, buffetten etc Cap 25 tot 250 pers. Inl Tel. 02155 -13156 -11121 Café- Restaurant Soester ^Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Wij zijn het gehele jaar geopend. De vergadering herkoos bij acclamatie de dames Verkade en Wiemans als be stuursleden, hetgeen onderstreept werd met applaus. Twee leden, mevrouw M. Oudenaar- den-Jansen en mevrouw W. Meijer-de Graaff, werden door voorzitter Over beek naar voren gehaald en gehuldigd wegens hun 12^-jarig lidmaatschap. Hij dankte hen voor hun inzet en over handigde hun naast een pen met inscrip tie ook een fles met troostrijke inhoud, die ook voor hun echtgenoten was bedoeld. De voorzitter meldde ook het veertigjarig jubileum van de heer Klomp, de chauffeur van de ambu lance, die echter niet aanwezig kon zijn, en daarom een bloemstuk thuis bezorgd had gekregen. De vergadering werd na de koffiepauze voortgezet 'met de uitreiking van de voorlopige diploma's en een herinner ing voor de pas-geslaagden. Voor de hulpverleners waren er bloemen. Ten slotte volgde de rondvraag, waarna voorzitter Overbeek de vergadering sloot. king van het gebruik ter plekke (mili taire doeleinden) te rechtvaardigen. Pas als Amersfoort dit besluit neemt, kan men schriftelijk bezwaren ma ken en een AROB-procedure starten. Eventueel kan bij de Raad van State schorsing van het besluit worden aan gevraagd. Niet dan nadat Amersfoort een besluit genomen heeft, geeft De fensie toestemming voor het motor crossen. Amersfoort moet bij Gedepu teerde Staten eveneens toestemming vragen in verband met de geluidshin der. De provincie geeft daarvan be richt aan de gemeenten. Pas dan kan Soest wat doen. "Nu ja, als blijkt dat in deze omgeving motorcrossen onmogelijk is, moeten de gemeenteraden zich maar uitspreken. Dan hebben wij alles geprobeerd," al dus de heer Plomp. Jongens bekennen autodiefstallen De politie hield vorige week drie jon gens uit Soest aan, die even tevoren de auto van een politieman aan de Kamperfoeliestraat hadden gestolen. Tijdens het verhoor bekenden zij ook de diefstal van een auto van een be woner van de Postweg in Soesterberg, die later aan de Praamgracht werd teruggevonden. De geluidsinstallatie hadden zij uit de auto gesloopt, maar deze werd later terug gevonden op de kamer van een van hen. De drie jon gens verblijven in een tehuis in Soest. Kopje onder Een paar stoeiende jonge menschen, die per fiets op den Wieksloterweg reden, waren op een gegeven ogenblik zoo dartel, dat een hunner zijn stuur kwijt raakte en in een diepe sloot terecht kwam. Hij ging geheel onder. Een agent in burger die een vrijen dag had, zag de drenkeling en haalde hem op het droge. De pret was nu uit. Te veel haast Voor een arts is er iets vóór te zeggen, dat men zelfs op den morgen van den Eersten Paaschdag haast heeft. Dit bleek n.1. het geval met den arts M. A. de J. uit Vinkeveen, toen deze den overweg nabij station Soestdijk wilde oversteken op 'n moment, dat het waarschuwingsbord halt had gecommandeerd, de afsluitboomen gesloten werden en één de zer boomen zelfs geheel neergelaten was. Zeer waarschijnlijk rekenende eenige toeschietelijkheid van den be ambte in voorwaartsche richting bleek bedoelde beambte er juist anders over te denken. Den arts werd gelegenheid gegeven terug te rijden en te wachten tot de trein was gepasseerd. Bedoelde haastige arts bleek na deze voor hem verplichte rust niet zoo'n groote haast meer te hebben. Hij gunde zich n.1. den tijd den beambte van het station Soestdijk met een aantal onaangename bewoordingen te overladen. Deze beambte toch zou de veiligheid van het verkeer in gevaar hebben gebracht. Een juist aldaar passeerend agent van politie dacht er echter anders over. Deze was n.1. van oordeel, dat de arts het spoorwegverkeer in ge vaar bracht, welk feit hem dan ook een procesverbaal bezorgde. Als ge volg hiervan gaf de haastige arts te kennen tegen de politie eveneens een aanklacht te zullen indienen. R.K. Volkspartij De afd. Soest van de R.K. Volkspartij hield Woensdagavond een samen komst in ,,De Gouden Ploeg," welke redelijk bezocht was. De praeses, de heer L. J. de Rond opende met de Chr. groet en roept op tot den feilen strijd op 26 April a.s. Spr. stelt op den voorgrond, dat de partij fel bestre den wordt door de Roomsche pers, verweer daarentegen komt in den prullemand. De eerste spreker, de heer H. Oetelmans uit Amsterdam, wijst erop, dat de partij wordt uitgemaakt voor halfwas katholieken met een luchtje, zelfs de geestelijheid in Amsterdam doet er aan mede. De R.K.V.P. wil opkomen voor recht, waarheid en vrijheid. Zij wil haar democratische beginselen uitdragen, zij telt thans 100 af deelingen met 10.000 leden. De zoo geroemde eenheid bij de R.K.S.P. is er nooit ge weest, hetgeen spr. met voorbeelden wilde verduidelijken. De R.K.V.P. vraagt schrapping van art. 177 Ind. wet, vrijheid van processie, instand houding van het gezantschap bij den Paus e.d. Zij werkt saam met kapi taal en arbeid. Pater Vrijmoed is het er volkomen mede eens. Van het mooie democratische program van '29 is niets terecht gekomen; de Encycliek wordt gebruikt voor zieltjeswinning; de regeering gaf loons verlaging, het vrije bedrijf volgde. Men koos in '29 Christus, maar men kreeg Barabas. De tweede spreker, de heer Hendriks uit Amsterdam betoogt, dat één heid is een streven naar het zelfde beginsel, streven naar één doelmaar de eenheid komt door de vrije wil. De R.K.S.P. is meer kerkelijk dan staatkundig. Zij hoopt op een coalitie-regeering. De R.K.S.P. heeft in haar opbouw ene fout begaan; zij is uit den tijd; er is schijn-eenheid; men zocht kracht in schippers-politiekzij saboteert de kieswet enz. Spr. vraagt met klem aan de R.K. arbeiders te stemmen op de lijst der R.K.V.P. Eenige vragenstellers werden door de sprekers beantwoord. A.D.O.-Revue Om ruim acht qur opent de heer van Eeden, voorzitter van de Soester Turn- en Atletiekclub A.D.O. voor een stampvolle en keurig door den heer Lengers versierde zaal van het Hotel „Eemland," deze revue- avond en heet de aanwezigen de traditie getrouw, allen hartelijk wel kom. Speciaal roept spreker een woord van welkom toe tot de vertegen woordigers der U.P.A.B., de voetbalvereeniging Esvac, de Korfbalver- eeniging ,,De Stormers," de Soester Turnclub, de vereeniging A.G. V.S. uit Soesterberg en last not least aan de Pers. Na een korte uiteenzetting hoe de Vereeniging er toe gekomen was deze revue op te voeren, besloot hij dit openingswoord met de wensch, dat de sprekers en speelsters er in slagen mogen de aanwezigen een recht pleizierigen avond te bezorgen. En hierin is hij niet teleurgesteld. De re vue was niettegenstaande kleine fouten in één woord schitterend, vroo- lijk en humoristisch in elkander gezet, terwijl het geheel een zeer mooie reclame voor de vereeniging inhield. Verschillende scènes met Pim en Wim deden ons denken aan grooten op dit gebied, terwijl ook Loeki, Kitty en het pittige dienstmeisje zich volkomen hierij aansloten. Op een alleraardigste wijze heeft het publiek, steeds door deze perso nen met eenige geestigheden ingeleid, iets van de A.D.O. gymnastiek en dansjes kunnen zien, ja zelfs op deze wijze met de verschillende be stuursleden kunnen kennis maken, zoodat de bijna aan het slot van deze revue, spontane hulde die het publiek aan deze spelers bracht, volko men gerechtvaardigd was. Ook de andere spelers en speelsters hebben zich geheel gegeven en ook zeker tot het succes medegewerkt. En dan tenslotte de A.D.O.-koningin, die omgeven door verschillende meisjesleden van A.D.O. een prachtig geheel vormde en werkelijk door de Vereeniging als een ideale draagster van Vereeniglngsbloei en Ver- eenigingsleven gesteld mag worden. Na deze slot-acte sloot de voorzitter dit officieele gedeelte van deze revueavond en werden alle spelers en speelsters, speciaal de maker van dze revue, de heer De Graaff, die hij de koning van deze revue noemde, even voor het voetlicht geplaatst, om door het publiek in hun ware ge daante bewonderd te worden. Ook zijn wij het eens met den voorzitter toen hij tegen dezen koning der revue zeide, dat het jammer zou zijn, dat deze revue, waar zooveel kósten, voor alle zonder uitzondering schit terende kleeding, decors, werk etc. alleen voor deze eene keer zou gelden en zou het toejuichen indien een tweede opvoering spoedig zou plaats hebben, waarvan het succes reeds bij voorbaat verzekerd is. Vermelden wij tenslotte nog, dat in de pauze een verloting werd gehou den waarvoor de prijzen welwillend door verschillende firma's te Soest waren beschikbaar gesteld.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5