Zeer geslaagde theater-avond bij tienjarig bestaan Amnesty Soest Driemaal grote Drive-in-Show bij Auto Vandermeer Mikimar kindermode DE SPEELDOOS De Siërra XR4i bemis LbNBQN Safe' Dick de Wit nieuwe voorzitter Vereniging Artishock Met Raad en Daad FilmhuisCasanova Kinderfilmhuis: Stormboy DE KLOK betamax VHS - VCC 3Ellendig programma met een vrolijke noot mmm Te beginnen met zaterdag 23 april: Sportieve en meest geavanceerde Ford luffy KERKSTRAAT 7 - SOEST Wandeltochten VIDEOTHEEK 5^ii7varTTróÖ-19.00 uur Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77, HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 21 april: Zondag 24 april: Het gezellige theatertje I in Baarn I I I Donderdag 21 april aanvang 20.30 uur 'Herman Berkien' Vrijdag 22 april - aanvang 20.30 uur Film: Jane Fonda in Rollover ■IH Foto: Cïoos van der Wilt Een scène uit het optreden van de theatergroep van Amnesty uit Purmerend. Onder het motto "Tien jaar lang nog te kort" heeft de Soester Amnesty-groep het tienjarige bestaan vorige week donderdag herdacht met een goed be zochte theater- en muziekavond in het Griftland College. Met een kort welkomstwoord leidde Ton Elderenbosch het programma in bij goed opgekomen publiek. Verwij zend naar het tienjarig bestaan zei hij dat velen vurig hopen op een spoedige opheffing van de Amnestygroep, zij het op grond van overbodigheid. "Helaas is dat nog niet zo." Hij wees in dit ver band ook op de campagne tegen de Politieke Moorden, die Amnesty voert. Over de campagne en de vele andere activiteiten was in het Griftland Col lege veel materiaal bijeengebracht. Voor de pauze werd het programma gevuld met een uitstekend optreden van leden van de theatergroep van Amnesty uit Purmerend. Deze groep staat bekend als een van de beste van het land, en dat is volkomen terecht, zoals uit het optreden bleek. Het pro gramma, door de leden van de groep zelf gekarakteriseerd als een "ellendig programma met een vrolijke noot" oogstte dan ook alom de waardering van het publiek. De groep, bestaande uit Cor Stam, Marijke Wegman, Nico Smit, Jranette Kortman, Gerda Swart, Ginette Woudhuyzen, Hein Terlien, Riek Bruid§man en Wim Wisman (re gie) bracht de versöhilldende nummers in cabareteske vorm onder de verzameltitel "Aan de autoritei ten." Na de pauze trad de inmiddels zeer bekende zanger van Chileense afkomst Luis Aravena op. Hij wist het publiek in zijn geheel aan het zingen te krijgen en werd beloond met een groots ap plaus. Centraal in het optreden van Aravena stond het werk van de dichter Victor Jara, die tijdens de staatsgreep in Chili door het kolonelsregime werd vermoord. Zowel de leden van de Pur- merendse groep als Luis Aravena werden met bloemen bedankt. Het bekende Ford-automobielbedrijf Auto Vandermeer organiseert in Amersfoort een grote Drive-in Show in de Arnhemsestraat, in samenwerking met de bedrijven Auto Isselt en de winkeliersvereniging van de Arnhem sestraat en wel op zaterdag 23 april. Koninginnedag 30 april en zaterdag 7 mei. Op 23 april zullen op bovengenoemde lokatie nieuwe en jonge gebruikte Fords van Auto Vandermeer opgesteld staan door de gehele straat, gemar keerd door borden, plantenbakken en gezellige zitgroepen met parasols. Men vindt bij de nieuwe Fords de succes volle lustrum-uitvoeringen van Auto Vandermeer, toegepast op de Fiësta 13.995,-), Escort 17.555,-), en de Siërra 21.555,--)alle inclusief druk knopradio, sierlijke striping, digitaalklok en chroomafwerking in de wielen. Deze tijdelijke aktie van Auto Vander meer is compleet gemaakt door de Lustrum Sport-uitvoering van de Siër ra, inclusief: 1. Unieke grille met dubbele koplam pen; 2. Achterspoiler; 3. Zeer sportieve striping; 4. Sportwielen met 185/70 banden tegen een sterk gereduceerde meerprijs. De prijs van de Siërra Lustrum Sport is verlaagd van 25.507,-- naar 23.995,-- incl. B.T.W. (meerprijs sportwielen met 185/70 banden 1.500,-- incl. B.T.W.). Verder worden er, behalve de genoem de voordelen, tijdens de show nog enige zeer lucratieve aanbiedingen gedaan, waaronder o.a. 3 jaar garantie op de nieuwe wagens die uit voorraad gele verd kunnen worden, en een zonnedak voor 345,-- incl. B.T. W. Op Koninginnedag 30 april vindt het zelfde plaats, alleen met dit verschil dat de showwagens van Auto Vander meer Al occasions zijn. Op 7 mei zijn het nieuwe wagens van Mazda en jonge gebruikte Japanse oc casions van Auto Isselt B. V. Voor het voeren van verkoopgesprek ken wordt gebruik gemaakt van een oude Engelse dubbeldekker, compleet met koffiebar e.d. Attracties Verder zijn er veel attracties, die het geheel in een zeer gezellige sfeer zullen brengen. Om maar wat te noemen: een poffertjes- en suikerspinkraam, een kop van Jut, een videobus met specta culaire films en kinderfilms, een wed strijd met' mini-Sierra's en deelname van een team met radiografisch be stuurde raceauto's, de z.g. "radio con- trolled miniracing club." Wat speciaal de kinderen zal aanspre ken is het kameelrijden, waarbij een fotograaf aanwezig zal zijn om het ge heel op de foto vast te leggen. Deze fo to's kunnen op 7 mei afgehaald worden in de Arnhemsestraat, tegen een sterk gereduceerde prijs. Rondvlucht Het hoofdgebeuren blijft natuurlijk de autoshow, met de mogelijkheid van het maken van een gratis vlucht voor 2 personen in een Chessna-vliegtuig bo ven Nederland, vanaf het vliegveld Hil versum. Bij aankoop van een nieuwe of gebruikte automobiel maakt men kans op zo'n rondvlucht, aangevuld met een diner voor 2 personen in het zeer ge zellige restaurant Boeddha, in de Arn hemsestraat, waar het "verwend" Oosters tafelen is. Magie Card Voor een goede beoordeling van de eventueel aan te schaffen automobiel vindt een proefritten-festival plaats, waar alle nieuwe wagentypes kunnen worden getest. Tevens wordt ieder in de gelegenheid gesteld de bekende Ford-magic-card in te leveren, met kans op vele futuristische prijzen en de hoofdprijseen gratis reis naar Florida voor 2 personen! Duidelijk is dat er tij- Met zijn topsnelheid van 210 km/tl is de nieuwe XR4i de snelste en tevens best gestroomlijnde versie van de Siërra- serie. Deze laatste Sierra-uitvoering heeft een sportief karakter, dat de wa gen een uitstekende positie verschaft temidden van de hoge prestaties ont worpen Europese Auto's. Tegelijk vormt de wagen een integraal onder deel van het gigantische Siërra ontwik kelingsprogramma, dat de meest ver fijnde en geavanceerde wagen heeft voortgebracht die ooit door Ford in Europa is gebouwd. In de Siërra XR4i zijn dan ook wel veel technische vernieuwingen terug te vin den die in de Sierra-serie werden ge ïntroduceerd: - Een carrosseriestructuur is geanaly seerd en ontworpen met behulp van in Groot-Brittannië, Duitsland en de Ver enigde Staten opgestelde computers, die door een satelliet met elkaar waren verbonden. - Een hoog aandeel van nieuwe staal soorten met een grotere sterkte, ten einde een gewichsbesparing bij de con structie van de carrosserie te bereiken. - Gelijmde en volkomen vlak in de car rosserie opgenomen vaste ruiten, ter verlaging van de luchtweerstand en het windgeruis en tevens ter verbe tering van de carrosseriesterkte en de fabricagekwaliteit. honigsmühie Tijdens de vrijdag j.I. gehouden leden vergadering van de Vereniging Arti shock is Dick de Wit gekozen tot nieuwe voorzitter als opvolger van Robin Muy- ser. Robin blijft wel lid van het be stuur. De vergadering, die in een uitstekende sfeer verliep, werd door ca. 50 leden bijgewoond. Zij gingen akkoord met een aantal voorstellen, die ertoe zullen leiden dat een "strakker beleid" wordt uitgevoerd. Zo zullen in de toekomst introducés een toegangsprijs van 2,50 moeten betalen. De bedoeling is daar door meer mensen te interesseren voor het lidmaatschap. Tevens wordt een jongerenlidmaatschap ingevoerd voor personen in de leeftijd van 16 t/m 23 jaar. Zij betalen de helft van de prijs van het lidmaatschap 54,- per jaar), dus 27,-. Daarmee streeft de ver eniging ook een duidelijke verjonging na. Over de bezuinigingen werd tijdens de vergadering opgemerkt dat men de 25% korting op de gemeentelijke subsi die denkt te kunnen opvangen door het aantal incidentele activiteiten te ver minderen, waardoor het voortbestaan De Wandelsportvereniging "A Tempo" uit De Bilt heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen om tijdens de door hun op zaterdag 7 en zondag 8 mei te organiseren wandel tochten Soest aan te doen. van de verschillende werkgroepen vooralsnog kan worden veilig gesteld. Voor een aantal activiteiten filmhuis, sociëteit en jongerensoos) ontvangt Ar tishock geen subsidie. Over het geheel genomen heeft de ver eniging in 1982 goed gedraaid. De be zoekersaantallen vertoonden een stij gende lijn en het enthousiasme is, on danks de vele onzekerheden,zeker niet afgenomen. De samenwerking met de Stichting Artishock vooral in de per soon van directeur Ernst Dienaar, ver loopt uitstekend. De verstandhouding is zelfs optimaal. Tegenover een aanwas van ca. 40 nieuwe leden stond helaas een verlies van bijna dertig leden, die door roye ment van hun lidmaatschap werden ontheven. Wanbetaling was daarvan de oorzaak. Het feit dat de contributies sinds kort per acceptgiro worden geïnd heeft goed gewerkt. Het heeft waar schijnlijk enige honderden guldens "opgeleverd." De vergadering besloot oud-voorzitter en docent Herman Joosten tot ere-lid te benoemen. Deze accepteerde dat min of meer tegen wil en dank, omdat hij meende dat er nog veel meer mensen dan hij voor een erelidmaatschap in aanmerking zouden komen. De vereniging huldigde hem voor zijn jarenlange stuwkracht en ideeën rijkdom, waarmee hij voor een groot deel heeft bijgedragen tot de groei en bloei van de vereniging. dens deze unieke show voor een ieder wat te zien en te doen is. Ford Siërra XR4I Auto Vandermeer heeft als eerste en enige dealerbedrijf de hand weten te leggen op de nieuwe Ford Siërra XR4i, die tijdens de show geïntroduceerd zal worden. De Siërra XR 4 I wordt in de diverse landelijke autosportbladen be schreven als een agressieve dyna mische auto, die doet denken aan een tijger! Het zou te ver gaan alle verfijn de details op te sommen. Iedereen wordt dan ook graag uitgenodigd hem persoonlijk te komen bezichtigen. - Nieuwe, met een 'Disign-award' be kroonde polycarbonaat schildbum- pers, die in staat zijn schokken tot 4 km/h zonder blijvende beschadiging te weerstaan. Bovendien dragen de bum pers ertoe bij dat de lucht naar de koel- radiateur van de motor, het uitlaatsy steem en de remmen wordt geleid. - Met behulp van computers geoptima liseerde stuurgeometrie en wielophan ging, teneinde het best mogelijke com promis tussen besturing en wegligging te bereiken. - Een nieuw ontworpen transmissiesy steem, waarbij de versnellingsbak, de cardanas en het differentieel exact in lijn zijn geplaatst om geluiden, tril lingen en schokken van de aandrijflijn tot een minimum te beperken. De iets stuggere voorveren zijn afge stemd op de nieuwe, stuggere en pro gressief werkende achterveren en de gasgevulde voor- en achterschokdem pers. Ook de remmen zijn ruimer be meten. De diameter van de geventi leerde remschijven van de voorwielen is vergroot tot 256 mm, terwijl de rem- trommels van de achterwielen thans een diameter van 254 mm hebben. De Siërra XR4i is verder uitgerust met nieuw ontworpen lichtmetalen 14 x 5 O wielen, voorzien van 195/60 VR 14 laagprof ielbanden Comfort en bedieningsgemak Ondanks zijn duidelijk sportieve karakter heeft de Siërra XR4i in prin cipe dezelfde carrosserie - zij het in een driedeursuitvoering - als in de Siërra sedan. Dit betekent dat de wagen be schikt over dezelfde interieursafme tingen - de grootste in zijn klasse - als de GL en de Ghia-sedans, dezelfde royale bagageruimte en dezelfde veel zijdige gebruiksmogelijkheden, met in begrip van een geheel of gedeeltelijk neerklapbare achterbank (met 60/40% deling) en een wijd openende achter klep. Wat de uitrusting en de aankleding van het interieur betreft, onderscheidt de XR4i zich echter duidelijk van de overige Sierra-modellen: sportstoelen, een diepliggend instrumentenpaneel met toerenteller, een nieuw sportstuur- wiel, een dakconsole met kaartlees- lampen, een multifunctioneel analoog/- digitaal uurwerk, een in hoogte verstel bare bestuurdersstoel, verstelbare lende-steunen op beide voorstoelen, een grafisch informatiepaneel met drie waarschuwingsfuncties en uitgebreide set handgereedschap, elektrisch ver stelbare/verwarmde buitenspiegels en een elektrische achterkïepontgrende- ling - dit alle behoort tot de standaard uitrusting vna de XR4i. Luchtweerstand De in de kleur van de carrosserie uitge voerde achterspoiler is slechts een on derdeel van het totale pakket aërody namische voorzieningen. In overeen stemming met het sportieve karakter en de krachtige motor, is de XR4i voor zien van brede laagprof ielbanden, die echter een nadelige invloed hebben op de luchtweerstand. Om dit effect teniet te doen, heeft de XR4i onderaan de car rosserieflanken grijze polycarbonaat schilden, die een laminaire luchtstro ming langs de zijkanten van de wagen bewerkstelligen en zodanig zijn gepro fileerd dat de lucht langs de wielen wordt geleid. De carrosserieschilden plus de tweedeks-achterspoiler zijn zo effectief dat de luchtweerstandscoëffi- ciënt (CW), ondanks de bredere wie len, kon worden verlaagd tot 0.32 nog gunstiger dan de 0.34 van de Siërra sedan. Afgestemd op hoge prestaties De technische verfijning aan de Siërra XR4i zetten zich ook "onderhuids" voort. De 2.8 liter, V6-motor, uitgerust met Bosch K-Jetronic benzine-inspui- ting en nieuw ontworpen in- en uitlaat systemen, beschikt over een vermogen van 110 kW (150 pk) bij 5700 t/min en een koppel van 216 Nm bij 3800 t/min. De wielophanging van de Siërra vol doet in zijn basisvorm reeds zo goed dat relatief weinig wijzigingen nodig waren om de ophanging aan te passen aan de drastisch gestegen prestaties van de XR4i. Optimale wegligging, be sturing en gewichtsverdeling zijn be langrijke doelstellingen geweest bij de ontwikkeling van de Siërra en de ont werpers van de Siërra XR4i hebben hier ten volle van kunnen profiteren. De Siërra XR4i heeft daarom rondom onafhankelijke wielophanging. De produktie van de sportieve Ford Siërra XR4i is onlangs gestart en bin nenkort zullen Ford-dealers over ge heel Europa met dit topmodel van de Siërra serie worden bevoorraad. De Siërra XR4i, die opvalt door zijn mar kante driedeurs-carrosserie met dubbele achterspoiler, is uitgerust met een 150 pk, 2.8 liter V6-motor met benzine-inspuiting en een vijfversnel- lingsbak met dicht opeenvolgende overbrengingen. De wagen is functio neel, ruim en comfortabel en blinkt uit in prestatie en zuinigheid (topsnelheid 210 km/h, accesleratie van 0 tot 100 km/h in 8.4 seconden, verbruik bij 90 km/h 1:13.2 km). De introductie van de Siërra XR4i van tekent dat er thans van elke Ford-mo- dellijn in Europa een sportieve versie bestaat. De Siërra XR4i vormt de laat ste fase in een langetermijn-strategie van Ford om binnen het totale automo bielprogramma modellen met een sportief en individueeel karakter op de markt te brengen. Ford verwacht dat de XR4i in aanzien lijke aantallen zal worden verkocht; de XR2 neemt inmiddels zeven procent van de Fiesta-verkopen in Europa voor izjn rekening, terwijl elf procent van alle verkochte Escorts van het type XR3i is. Dubbele achterspoiler De meest in het oog lopende ver andering betreft de dubbele achterspoiler, die is vervaardigd van •met glasvezel gevuld nylon. Deze spoiler heeft meer dan een esthetische furictie en verbetert zowel de lucht weerstand als de voertuigstabiliteit in een veel sterkere mate dan met een achterklepverhoging of een enkelvou dige achterspoiler mogelijk zou zijn. Opvallende kenmerken van de XR4i zijn verder nog: - Het onstekingstijdstip wordt tijdens de fabricage middels microgolftiming afgesteld, waarbij een dermate grote nauwkeurigheid wordt bereikt dat na stellen tijdens de onderhoudsbeurten overbodig is. - Vanaf de achterzijde verlichte instru menten, waardoor deze 's avonds onge kend duidelijk leesbaar zijn. - Een uiterst effectief verwarmings- en ventilatiesysteem, dat in staat is de lucht in het interieur elke 18 seconden volledig té verversen. - Een uit 20 fasen bestaande lak- en anticorrossiebehandeling, die zo doel treffend is dat de Ford op de XR4i zes jaar garantie!tegen doorroesten van binnenuit geeft, zoals trouwens ook bij de overige Siërra's en de rest van Ford's modellenprogramma. - Pijnlijke nauwgezetheid tijdens alle ontwerp-, ontwikkelings- en produktie- fasen om de rij- en onderhoudskosten tot het uiterste te beperken. De Ford ingenieurs hebben alle onderdelen van de XR4i zodanig ontworpen dat even tuele werkzaamheden met een mini male inspanning kunnen worden ver richt. Dat betekent dat de kosten voor de periodieke onderhoudsbeurten zo laag mogelijk worden gehouden, ter wijl carrosserie- en andere reparaties dienovereenkomstig voordelig zijn. De Siërra XR4i combineert het tem perament van de sportwagen met het comfort en de binnenruimte van een gezinswagen. De wagen is binnenkort te zien tijdens de grote Drive-in-shows, die Auto Vandermeer in Amersfoort gaat houden op 23 april, 30 april en 7 mei. PARELSNOER RIJGEN Kunt u mij uitleggen hoe ik een parelsnoer op nieuw moet rijgen? Is er een speciaal rijggaren voor? Antwoord - Bij het afhalen van de pa rels moet u, als ze in grootte verschil len en in een zekere volgorde in het snoer zitten, parel voor parel neerleg gen. Dan kunt u bij het aanrijgen pre cies dezelfde volgorde aanhouden. Als rijggaren gebruikt u een nylon draad. Die is zó sterk, dat breken vrijwel uit gesloten is. Er is ook z.g. ijzergaren. dat wel heel sterk is, maar dat op den duur in de parels snijdt. Vandaar dat men tegenwoordig nylon garen kiest. Voorts is het verstandig ter voorko ming van verlies van één of meer parels na elke aangeregen parel een knoop in de draad te leggen. PORSELEIN - Wij hebben een antieke, porseleinen schaal, die vermoedelijk uit Meissner porselein bestaat. Waar kunnen wij de echtheid doen vaststel len? Antwoord - Vooraf merken wij op, dat Meissner porselein nog steeds ge maakt wordt. U kunt dus met uw schaal naar een porseleinwinkel gaan en vragen of ze echt is en wat ze waard is. Maar u kunt ook op donderdagmid dag naar Den Haag gaan en wel naar het Haags Gemeentemuseum, Stad houderslaan 41 aldaar. Van 14.00 tot 16.30 uur geven deskundigen daar ex pertises, tekst en uitleg over de door het publiek meegebrachte kunstvoor werpen. Ook over porselein. De portier wijst u wel de weg. Meestal komt men met schilderijen aanzetten, zodat een porseleinen schaal een welkome afwis- se ling is. NW. BAARNSTRAAT 25 BAARN - 02154-21781 GEHEIMZINNIG VOORWERP - Mijn dochter kocht op de rommelmarkt een ring van 7 cm middellijn en 3 cm hoog. Aan de onderkant steken drie lipjes uit. Het tweede deel van dit voorwerp lijkt op een fietsbel. Hij past in de ring en rust op drie genoemde lipjes. Op deze halve bol staat een soort aambeeld met een man die een staaf ijzer vasthoudt en in de andere hand een hamer. Wat stelt dit alles voor? Antwoord - Ofschoon wij pas volledige zekerheid hebben als u ons een goed ge lijkende en scherpe foto zendt van dit voorwerp, vermoeden vij toch dat het een embleem is van de in 1941 ontbon den Ned. Ver. van Smedenpatroons. Het voorwerp dat u omschrijft was een soort embleem, dat iedereen kreeg zo dra hij toegelaten was tot deze patroons bond. Meestal gebruikte men het als asbak! De bezetter was in genoemd jaar bezig met het opdoeken van aller lei organisaties ten behoeve van de PBO. Naderhand zijn wel weer smedenpatroonsbonden gekomen, maar dit embleem is toch in vergetelheid geraakt. Regie: Frederico Fellini Met: Donald Sutherland, Tina Clumont, Cicely Browne, Hans van den Hoek, Dudley Sutton e.a. Italië 1976 De film begint met een karnavalsop- tocht in Venetië. Na en nachtelijk ren- dez-vous met een uitdagende non, de maïtresse van de Franse ambassa deur, wordt Casanova aangehouden onder beschuldiging van hekserij. Op gesloten in de gevangenis Piumbi, weet Casanova te ontsnappen. Ver volgens zien we de Venetiaanse vrou wenverleider een rondgang langs Eu ropese hoven en salons doen. Wij tref fen hem eerst in Parijs als gast van een stokoude markies. Terug in Italië ont moet Casanova de Francaise Hennetie, op wie hij verliefd wordt. In Londen zal de ontmoeting van een reuzin in de mist hem van zijn voorgenomen zelf moord redden. Te Rome wint Casano va tijdens een orgienacht in het paleis van de Engelse ambassadeur de wed strijd met een koetsier. In Zwitserland wordt de Venetiaan verliefd op de dochter van een entomoloog en maakt hij in een herberg een wilde nacht door met een groep komedianten en enkele hoeren. Aan het hof van de hertog van Würtenberg in Duitsland beleeft Casa nova een liefdesnacht met een mecha nische pop. Zijn laatste levensjaren slijt Casanova als bibliothecaris in een Boheems kasteel, waar hij bespot en vernederd wordt door de dienaren van de graaf van Waldstein. De film eindigt tenslotte met droombeelden van Casa nova. We zien in de film niet de historische Casanova, maar de Casanova van Fel lini. Heel de film draait om Casanova's seksuele akties. Een soort seksma- chine waarvan de mechanische gouden vogel, die hem in zijn bewegingen be geleidt, het symbool is. Deze seksver slaving voert Casanova tot een totale leegte. De sombere leegte en decaden tie van sekspassies en -obsessies, is wat Fellini met zijn film heeft willen visualiseren. Vanaf kwart over acht is het filmhuis geopend. Thee en koffie zijn dan verkrijgbaar. Aanvang: 21.00 uur Entree: 5,--/CJP ƒ4,-. Kinderfilmhuis Artishock organiseert op zondag 24 april aanvang 14.00 uur, een film-doemiddag voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar. RegieHenri Saf ran Met: Greg Rowe, Peter Cummins, Da- vid Culpilil, Judy Dick, Tony Allison e.a. Australië 1976 Een lange speelfilm voor de jeugd over de vriendschap van een jongen, Mac. en een pelikaan. Mac woont in een na tuurreservaat. Een mooie omgeving, maar wel een beetje eenzaam. Geluk kig heeft hij vrienden: de pelikaan, mister Percival en Fingerbone Bill. Maar stormwolken pakken zich samen boven het hoofd van Mac. Mister Perci val wordt bedreigd door jagers. Na afloop van de film kunnen de kin deren weer knippen, tekenen, spelle tjes doen ed. Voor de ouders is er een kopje thee en voor de kinderen een glas limonade en een appel. Aanvang: 14.00 uur Entree: 2,--. I Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-1 80501 Een avond lachen, gieren, brullen met deze bekende Utrechtse cabaretier. Voor deze voorstelling zijn nog slechts een beperkt aantal kaarten verkrijg baar. De verkoop van deze kaarten begon zaterdag 16 april van 11.00 - 12.00 uur. Er zullen maximaal 2 kaar ten per persoon gekocht kunnen wor den. Lee Winters, gewezen filmster, wil zich na de onopgeloste moord op haar man aan het hoofd stellen van zijn petroche mische fabriek waarvan zij de meeste aandelen heeft. De fabriek is afhanke lijk van de Borough National Bank, waar de ervaren jonge expert Hub Smith is aangetrokken om interne moeilijkheden op te lossen. Lee en Hub zijn bijzonder aan elkaar gewaagd. Zij beginnen een compagnonschap op menselijk en zakelijk gebied. Op aan raden van Hub en met als onderpand haar fabriek, leent Lee geld van Ara bische oliesjeiks, maar langzamer hand krijgen beiden het gevoel dat zij door iets of iemand worden gemanipu leerd. Onafhankelijk van elkaar stui ten ze op een geheime Arabische re kening bij de First New York Bank. ge leid door de befaamde bankier Mr. Emery. Als Hub hem ter verantwoor ding roept voor het feit dat er miljoe nen dollars van Arabische deposito's op allerlei banken worden afgevoerd naar de geheime rekening, om dan te worden omgezet in goud, legt Emery hem uit dat dit een voorzorgsmaatre gel is tegen een eventueel wantrouwen van de Arabieren. Zij zouden anders weieens in één keer al hun dollar-depo- sito s kunnen opeisen. Maar na een niet goed doordachte zet van Lee wordt het wantrouwen van de olie-sjeiks toch ge wekt. Zoals Emery had voorzien eisen zij hun deposito's op, waardoor er een chaos ontstaat op de wereldmarkt, waarbij de crisis van de jaren '30 kin derspel was.

Soester Courant | 1983 | | pagina 8