Duinkikkers heren 2 kampioen! Ook tweede herenteam Papillon kampioen en gepromoveerd Districtskampioenschappen wielrennen bij 'Tempo' WZ'47 blijft vierde klasser Op Koninginne dag stratenloop in Soest-Zuid Zomerwedstrijden bij manege 'De Boshoeve' Soester Basisscholen goed op dreef bij Gooise tafeltennisronde Dammers DVS zeer succesvol in bekerwedstrijden Jaarprestatiebekers S.O.Soest-atletiek uitgereikt A.s. zondag, industrieterrrein Soest: Vier medailles voor S.O.Soest-atleten LTC Soest: districtscompetitie draait goed TENNIS Tweede competitieweekend T.V. 'Soest-Zuid' VOETBAL PROGRAMMA Beslissings wedstrijd Baarn 2 - Soest 3! pee Afgelopen zondag was het weer een gezellige wedstrijddag bij manege De Boshoeve. De deelnemers aan de di verse dressuurproeven die op deze dag gereden werden, deden allen hun uiter ste best, en velen konden met een leuke prijs huiswaarts keren. RUITERSPORT De uitslagen zijn als volgt: BI: 1. Annemarie Houtman, Battle Burn, 130% pnt.2. Marleen v.d. Heu vel, Rebecca, 122 ptn.; 3. Yvonne Mid delbos, Uluno, 113% ptn.4. Yvone v.d. Plas, Naomi, 112% pnt.; 5. Deborah v. Twist. Naomi, 106 pnt. B3: 1. Corinne Houtma, Felix, exequo Ralf Nijhuis, Tarok, 133 pnt., 3. Jaap Dropsie, Hylana, 132% pnt., 4. Regina Verboom, Dark Delight, 128% pnt., 5. Diana Huisman, Salinde, 127 pnt. LI: 1. Annemarie Houtman, Rolando Game Park, 137 pnt., 2. Margreet Jan sen, Torero. 129 pnt., 3. Barbara Smid, Doruto, exequo Jaap Dropsie, Hylana, 126 pnt., 5. Theresa Egberts, Felix, 125% pnt. Al met al werd er fanatiek gereden en de jurering was pittig, maar zeer nauwkeurig, maar de grootste attrak- tie bleek toch weer de carrousselgroep Eight-Track te zijn, die weer een fan tastische uitvoering ten beste gaf. Het geheel nieuwe programma dat zij voor deze gelegenheid hadden ingestudeerd bevatte een nog grotere moeilijkheids- faktor dan de vorige uitvoering van dit gezelschap, een maand geleden, en vooral het moeilijke naast elkaar ga lopperen van de paarden werd door iedereen met bewondering bekeken. Op veler verzoek heeft Eight-Track zich dan ook laten overhalen om a.s. zondag 1 mei nogmaals naaar kunnen te demonstreren voor het bijzonder enthousiaste publiek. Dit zal dan te vens hun eerste openluchtvoorstelling gaan worden. Op 1 mei zullen op de Manége grootse springwedstrijden plaatsvinden, waarvoor (mede door het feit dat deze wedstrijden zijn goedgekeurd door FNRS en NBVR) nu al van alle kanten inschrijvingen binnenkomen. Natuur lijk is inschrijving nog steeds mogelijk, zelfs tot op de wedstrijddag In totaal zullen vier rubrieken gere den worden. Om *10.00 uur 's morgens wordt aangevangen met de 80 cm-ru- briek, gevolgd door het 1 meter-par- cours, waarna omstreeks 14.00 uur het optreden van de carrousselgroep wordt verwacht. Daarna zijn er nog een 1.10 meter-parcours en een 1.20 meter-par- cours. Let wel, alle rubrieken zijn klas sieke oefenparcoursen, zodat ook kom- binaties die gewoonlijk voor punten rij den in deze wedstrijden naar hartelust hun paarden kunnen trainen voor de komende promotiewedstrijden. De prijzen bestaan uit kunst- en ge bruiksvoorwerpen. Ook aan het publiek heeft de Boshoeve natuurlijk gedacht. Op het terrein om de wedstrijdring heen zijn diverse stands te vinden, zoals bij voorbeeld een heerlijke barbecue, een poffertjes stand, een ruitershop met alle beno digdheden voor ruiter en paard, en natuurlijk een flinke buitenbar met diverse drankjes voor de dorstige ke len. Het gezellige terras met tafeltjes en stoelen kompleteren het geheel, zo dat deze dag voor iedereen wel gezel lig en boeiend moet worden. Natuur lijk blijft de mogelijkheid voor een heerlijke buitenrit te paard ook op deze dag bestaan. Belangstellenden zijn welkom, vanaf 10.00 uur, zondag 1 mei, bij Manege De Boshoeve, Beckeringhstraat 45 te Soest. Op zaterdag 11 december organiseer de de tafeltennisvereniging Shot de plaatselijke voorronde van het Neder lands Kampioenschap tafeltennis voor basisscholen, waaruit 4 Soester teams zich wisten te plaatsen voor de regio nale Gooise ronde. Deze regionale ron de werd afgelopen zaterdag 23 april in Huizen verspeeld, waarbij de Soester teams temidden van 25 Gooise scholen voor zeer sterke resultaten zorgden. Als beste Soester vertegenwoordiger eindigde het le team van de Regentuu- ter dat zich met een gedeelte 3e plaats net niet wist te plaatsen voor de na tionale eindronde in Culemborg. VOor ter dat zich met een gedeelde 3e plaats net niet wist te plaatsen voor de natio nale eindronde in Culemborg. Voor deze zeer knappe prestatie zorgden Sander van Elteren, Daphne Balvers, Marcel Hagens en Hans de Vries. Hans wist ook le te worden in zijn poule en viel in de finalepoule met een 4e plaats net buiten de prijzen. Ook voor een goede klassering zorgde het 2e team van de KBS Soestdijk dat een lle plaats voor zich opeiste. Orjan Kers, Dennis van de Berg, Heino van Poelgeest en Mare Beijer wisten zich gevieren prima te weren. In de middenmoot eindigde het le team van de KBS Soestdijk dat zich als 15e wist te klasseren. Bart Aarts, Josefien Janmaat, Gareth Doeg en Paul Jan maat zorgden voor deze goede klasse ring. Paul Janmaat zorgde ook nog voor een persoonlijk succes door le te worden in de poule en in de finale poule beslag te leggen op een 3e plaats. Op de 17e plaats eindigde het le team van de St. Bonifaciusschool, bestaande uit Pierre Brouwer, Carl Thijssen, Bastiaan Heeremans en Marga Vos kuilen, wat in het zeer sterke deelne mersveld zeker een goed resultaat ge noemd mag worden. Al met al weer een gezellige en geslaag de uitvoering van deze regionale ron de, waarbij de Soester scholen zich ook dit jaar weer sterker wisten te manifesteren. In de door de UPDB georganiseerde reeks Bekerwedstrijden is het D.V.S. vertegenwoordigende 10-tal zeer goed van start gegaan. De eerste wedstrijd uit tegen het Utrechtse U.D.G. werd zeer overtuigend gewonnen met de cij fers 12-8, terwijl maandagavond j.1. het in de U.P.D.B. competitie zeer hoog spelende Huizen met een 12-8 neder laag naar huis werd gestuurd. DAMMEN De volgende tegenstander voor D.V.S. wordt nu hoogstwaarschijnlijk het zeer sterke pas uit de landelijke hoofdklasse gedegradeerde A.D.G. uit Amersfoort, dat eveneens alle wedstrijden won. Een hoge klassering voor de Soester Dammers zit er nog steeds in en deze nog jonge vereniging heeft nu ai naam gemaakt in de provincie. Voor de huis competitie werden er tevens nog wed strijden gespeeld in de A- en de B-- groep. De plaatsen voor promotie-degradatie zijn bijna bekend, en de nieuwe inde ling voor het komend winterseizoen wordt op de in mei te houden jaarlijkse ledenvergadering vastgesteld. Uitslagen Bekerwedstrijd: Soest I-Huizen I: Chr. Bakker - K. Bor l-l M. Bakker - J. Kos 0-2 R. M. Entken - R. Brouwer 1-1 C. v. Oosterom - J. Heinen 2-0 A. v. Oosterom - W. Bor 2-0 W. E. Meijerink - J. v. As 1-1 J. Hogenaar - S. Slokker l-l H. Oostenrijk - G. J. de Bruijn 2-0 M. Lambrechts - K, Jongerden 1-1 R. Damen - C. Kruymer l-l 12-8 BASKETBAL Het is de Soester basketbalvereniging Papillon gelukt om binnen één seizoen te promoveren met drie teams, waar van twee teams ook het kampioen schap wisten te behalen en het derde team via een tweede plaats ook pro motie wist af te dwingen. Een onge kend succes van deze nog jonge bas- basketbalvereniging. Het eerste herenteam was inmiddels al enkele weken kampioen en gepro moveerd naar de heren eerste klasse van de kern Amersfoort. Later volg de daarop door een uitstekende tweede plaats van de dames, ook een promotie naar de eerste klas. Nu was het de beurt aan het tweede herenteam, dat samen met het derde team van Red Stars kon gaan uitma ken wie er kampioen zou gaan worden. Deze ontmoeting speelde zich zater dagavond af in sporthal Beukendal. Het werd een stevige wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de scheidsrechters Hartkamp en Aerts. Beide teams hadden moeite om de basket te vinden en na tien minuten spelen was de stand 13-11 in het voordeel van Papillon. Bij rust hadden de Papillon-reserves een kleine voorsprong van vier pun ten: 29-25. Toch ging het moeizaam en het Red Stars-team bleef gevaarlijk terugkomen. Met nog vijf minuten te spelen leek de strijd beslecht. Papillon stond voor met 66-47. Toen echter zak ten de groenen als een pudding in el kaar en konden de Red Stars-heren ge vaarlijk terugkomen. Door enkele wis sels toe te passen wist Papillon alsnog de zege naar zich toe te trekken. Het werd zodoende met een 70-63 eindstand kampioen en de promotie was een feit. De spelers die voor dit kampioenschap zorg droegen waren: Erik Kersten, Erik Frankena, Dave Klören, Dennis Menke, Maarten Slingerland, Kennit Vismale. Anthony Vreugdenhil, Mar cel Hilhorst en Rinus Valk. Gebles seerd moesten toekijken George Ker sten op de bank en Frank Verloeks in het ziekenhuis. Coach was Rob We- ber. Het eerste herenteam speelt aanstaan de zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Green Giants uit Leus den om 19.00 uur. Jaarvergadering De Soester basketbalvereniging Pa pillon houdt vanavond (woensdag) in de kantine van spelzaal De Bunt haar jaarvergadering. Aan de orde komt o.a. de bestuurssamenstelling, waarin één wijziging. Sekretaresse Illona Hod- de zal worden vervangen door Jannet Groenewoudt. Voorts zal bekend gemaakt wor den wie de nieuwe trainer zal worden bij de heren. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens de maandagavond gehouden jaarvergadering van de atletiekver eniging S.O.Soest heeft voorzitter René van Zee de jaarprestatiebekers van het seizoen 1982 aan een achttal atleten uit gereikt. Van elke atleet en atlete worden de in een bepaald jaar geleverde prestaties aan de hand van de richtlijnen van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie omgezet in punten. Hij of zij die in een bepaalde leeftijdscategorie de meeste punten behaald heeft mag vervolgens de prestatiebeker een jaar houden. Dit jaar ontvingen de volgende atleten de beker: Karin de Nijs bij de dames voor haar 1500 meter; Marcel Klaren- beek bij de heren voor zijn 400 meter; Jacintha van Kouwen voor het speer werpen bij de meisjes AB; Mark Schaatsbergen voor het speerwerpen bij de jongens AB; Marton v.d. Broek bij de meisjes CD voor de 80 meter; Bas van Os bij de jongens CD voor de 800 meter; Dave Brouwer voor het vér- springen bij de jongens pupillen A en Brit Geijtenbeek voor de 1000 meter bij de jongens pupillen B. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Het waterpoloteam Duinkikkers heren 2, dat enige weken geleden het kam pioenschap behaalde in de wedstrijd tegen De Vest 2 in Huizen. Staand van links naar rechts: Ron v.d. Plaats, Hans Vermey, Wim Hengeveld, Frans Kingma, Gerard Hengeveld; zittend: Robin Brey, Bert v.d. Weyer, Willem ten Brinke, Cees Thie (coach) en Danny Frootveld. Voor de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen moest men naar Am sterdam om tegen de ploeg van de Swaenen aan te treden. De Duinkik kers zagen deze wedstrijd met enig op timisme tegemoet, gezien de grote thuisoverwinning en de lage plaatsing van de ploeg van de Swaenen. Toch bleek dit optimisme wat voorbarig. Weliswaar wist Wim Hengeveld reeds in de dertigste seconde de score te openen, maar het team was bepaald niet op schot. ZWEMMEN/ WATERPOLO In de eerste minuut werd er al drie maal zeer slordig met een kans omge sprongen. Na de openingsminuut maakte één van de spelers uit Amster dam een zware overtreding, waardoor de Duinkikkers een strafworp kregen toegewezen. Wim Hengeveld schoot echter tegen de paal, maar gelukkig voor de Duinkikkers kon Danny Groot- veld, door een snelle reactie, in tweede instantie scoren (0-2). Daarna volgde er een slecht schot van Bert van de Weijer, waardoor de ge heel naar voren gekomen ploeg van de Duinkikkers te laat was om de beide te genstanders, die ver in het achterveld van de Duinkikkers lagen, het scoren te beletten (1-2). Dit werd goedge maakt door Robin Breij, die er in de derde minuut, met een fraaie omhaal, 1-3 van wist te maken. In de vierde minuut maakten de Soester heren de zelfde fout als eerder in deze periode en gingen massaal naar voren. Weer werd er slecht geschoten, waarvan de tegen stander profiteerde om de weinig te doen hebbende keeper Ron van de Plaats te passeren (2-3). Na vermanende woorden van coach Cees Thie begon de ploeg aan de tweede periode. Direkt na het beginsignaal van de scheidsrechter wisten de Duin kikkers de bal te bemachtigen en pas seerde de goed doorgezwommen Robin Breij de keeper. Een minuut later scoorde Bert van de Weijer 2-5. Hierna volgde een verwarrend deel, waaraan de scheidsrechter de handen vol had. beide ploegen in zijn greep te houden. Alleen Robin Breij wist nog eenmaal te scoren (2-6). De derde periode begon weer goed voor de Soester ploeg. Bert van de Weijer scoorde reeds in de 26ste seconde. Weer volgde een nogal stevig gedeelte en de scheidsrechter had weer handen vol werk. De gemoederen in het water raakten (bij enkele spelers) nogal ver hit, wat het aanzien van het spel be paald geen goed deed. In de vierde minuut wist de ploeg van de Swaenen te scoren (3-7). Slechts één seconde voor het einde van deze perio de liep de zaak echter uit de hand. Twee spelers vlogen elkaar in de ha ren. De scheidsrechter stuurde Danny Grootveld van de Duinkikkers voor de duur van de wedstrijd uit het water. De ploeg van de Swaenen weigerde verder te spelen en om die reden staakte de scheidsrechter de wedstrijd bij de stand van 3-7 in het voordeel van de Duinkikkers. Het is niet zeker of de wedstrijd op een later tijdstip afgemaakt of overge speeld zal worden. Ondanks de nog on bekende uitslag is het team kampioen geworden in de 2e reserve klasse distrikt, daar de nummer twee De Vest uit Huizen, op 5 punten volgt. Een ver schil dat door die ploeg niet meer over brugd kan worden. Aanstaande zondag 1 mei zullen op het parcours op het industrieterrein de dis- trictskampioenschappen weilrennen van de provincie Utrecht worden ge houden. De organisatie van het geheel is in handen van de Ren- en Toerver- eniging 'Tempo' te Soest. Er zal fel gestreden worden om de Peko-B.V. prijzen, beschikbaar gesteld door het bekende Soester systeem vloe ren- en kraanverhuurbedrijf. De beide directeuren van Peko, de heren Peters en Kok, hebben hun volledige mede werking verleend. Buiten de medailles van de KNWU is voor de wedstrijden trouwens een flink aantal zeer aantrek kelijke geldprijzen beschikbaar. De bloemen komen van de firma R. Bux- torff (Honsbergen en Koninginne- laan). De organisatoren zijn ook het gemeen tebestuur van Soest de heer Plomp, en de politie in de persoon van de heer Ten Hove. De vergunningen moesten on verwachts worden veranderd omdat de wedstrijden niet op 22 mei, maar al op 1 mei worden gehouden. In alle categorieën is een groot aantal deelnemers ingeschreven. Bij de ama teurs zijn kanshebbers o.m. de plaatse lijke favorieten Rob v.d. Broek (zilver in 1982), Stef Smit, Jim van Overbeek, Hans Rouwendaal, Bert v.d. Broek. Verder zeker ook Ron Mackay, Her man Winkel, Hans Voorn, Gijs Neder- lof, Ben Lambo en Wiechert v.d. Hoef (winnaar van de klassieker "De Ster van Bladel"). Det toegang tot het grootse evenement is gratis. De starttijden van de diverse catego rieën zijn: a. Liefhebbers, 9.00 uur (45 km)b. Ve teranen, 10.30 uur (45 km); c. Nieuwe lingen, 12.00 uur (50 km)d. Junioren, 13.30 uur (60 km); e. Amateurs, 15.15 uur (110 km). WZ mag ook in het volgende seizoen weer uitkomen in de vierde klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal. Na over winningen op respectievelijk Wouden berg en Musketiers werd ook Veluwse Boys aan de deze competitie wat laat op gang gekomen zegekar gebonden. Ge durende de eerste helft zag het er nog niet naar uit dat de Soesters het tot een overwinning zouden brengen. De Boys hadden kans gezien om via een straf schop op 0-1 te komen. Na de thee kwam echter de ommekeer. Via doel punten van Jos en Peter Brouwer en Erik Toonen liep VVZ uit tot 3-1. Henk Vos bepaalde de eindstand op 3-2 door de bal achter zijn eigen keeper te kop pen. ZATERDAGVOETBAL WZ kreeg daags voor deze zo belang rijke ontmoeting nog een bittere pil te slikken. De gedurende de laatste wedstrijden zo goed spelende Willem de Vries moest de verrichtingen van zijn teamgenoten langs de lijn gade slaan. De Amateurstrafcommissie van de KNVB had in zijn natrapbeweging tijdens de wedstrijd VV'49-Musketiers genoeg aanleiding gevonden om De Vries maar vast een voorlopige schor sing op te leggen in afwachting van een definitieve uitspraak. Voor De Vries speelde Erik Toonen. tijdens de wedstrijd WZ'49-Musketiers zich als een zeer nerveus spelende ploeg, die veel moeite had met het simpele, maar vaak erg doeltreffende optreden van de Veluwse Boys. Met name op het Soester middenveld maakte nogal een verloren indruk. WZ laatste man Henk Vos had het dan ook razend druk met het orde op zaken stellen. Het leidde daarbij nogal eens tot gevaarlijke situaties, ook al omdat doelman Willem van den Pol geen al te safe indruk maakte. In de 30e minuut kreeg VVZ dan ook de rekening gepresenteerd. Een snelle aanval van de Boys bracht de bal vanaf de linkervleugel voor het WZ-doel. Doelman Van den Pol had ruimschoots de gelegenheid om de bal rustig te on derscheppen. Hij liet het leer echter uit zijn handen glippen, precies voor de voeten van Jan van den Brink, die slechts ten koste van een strafschop door Wout Logtenstein kon worden afgestopt. Vanaf elf meter vergiste Wim van Middendorp zich niet en bracht zijn ploeg op een 0-1 voorsprong. Erg hoogstaand was de eerste helft al met al niet, ook al omdat in de voor ste gelederen Peter Brouwer het werk te veel alleen moest opknappen. De ke- tering kwam echter met het wisselen van de helft. Onder aanvoering van Peter en Jos Brouwer stelde VVZ het KNVB-schap veilig. In de derde minuut opende Pieter Bade met een fraaie dieptepass op Jos Brou wer, die hard uithaalde en zo VVZ naast de boys bracht. Drie minuten la ter was het opnieuw raak. Ditmaal bracht Jos de bal bij broer Peter, die ook met een droge knal succes had: 2-1. Het mooiste doelpunt kwam van de voet van Erik Toonen. Jos Brouwer bediende vanaf de linkervleugel Peter Brouwer, welke laatste de hele Boys verdediging op het verkeerde been zette door listig over de bal heen te stappen. De vrijstaande Erik Toonen doorzag de bedoeling en schoot voor de derde maal binnen 15 minuten de bal achter een verbaasde Veluwse doel man. WZ waande zich veilig en nam duide lijk wat gas terug. En ook de Veluwse Boys leken zich te hebben neergelegd bij het resultaat. Zij kwamen nog wel tot een tweede treffer, maar dat ging wel met een enorme dosis hulp van de Soester ver dediging. Henk Vos vergiste zich in de afstand tot zijn doelman en het leer verdween buiten bereik van Van den Pol in het doel. De vreugde was er na afloop van deze door scheidsrechter van de Poort zo uitstekend geleide partij niet minder om en het is te hopen, dat ook SEC zijn positie binnen de KNVB kan veilig stellen, want de positie van het Soester voetbal blijft bepaald niet rooskleurig. ATLETIEK Een aantal S.O.Soest-atleten heeft met succes deelgenomen aan atletiekwed strijden in het afgelopen weekend. Op de kunststof-atletiekbaan Overvecht in Utrecht was Marton v.d. Broek succes vol bij de meisjes B door op de 100 me ter sprint met een tijd van 13.0 secon den de tweede prijs te grijpen. Een uit stekende prestatie voor dit eerstejaars; B-meisje. Bij het vèrspringen viel ze met een vierde plaats net buiten de prijzen. Toch was haar sprong van 4.56 meter heel goed te noemen. Herman Breedewold startte op de 100 meter jongens B en werd in de finale 7e in 12.2 seconden. Ben Rademaker liep bij de heren ook een 100 meter. Hij werd 4e in 11.6 seconden. Raymond Wijnmalen deed in deze categorie 12.0 seconden over de 100 meter. De 400 me ter volbracht hij in de goede tijd van 53.7 seconden. Bas van Os kwam in Purmerend op de sintelbaan De Munnik bij de jongens B aan de start. Drie medailles waren het resultaat. Op de 100 meter werd hij 2e in 13.2 seconden, bij het kogelstoten stootte hij de 5 kg-kogel naar 10.43 me ter, hetgeen ook genoeg was voor een 2e plaats en op de 800 meter werd hij 3e. Door de regenval van zaterdag was de sintelbaan erg zwaar geworden, het geen de gemaakte tijden merkbaar be- in vloede. 'Terug over de Heuvelrug' Op 7 mei a.s. organiseert de R. en T.V. "Tempo" te Soest, afd. Toer, wederom de vrije toertocht "Terug over de Heu velrug" over de afstanden van 150 en 75 km. De route voert door de Gelderse Val lei, bekend om het landschapsschoon, naar Heelsum, waar in het café "Het zwarte Paard" de verst verwijderde stempelplaats is. Vervolgens gaat de route dan verder via de Utrechtse Heuvelrug waar het venijn zit van deze tocht, n.1. de hel lingen van o.a. de Grebbeberg, de Koer- heuvel en de Amerongse Berg. via Maarn, Soesterberg wordt het eind punt bereikt. Start en finish zijn gelegen aan de In dustrieweg 6 te Soest in het clubhuis van Tempo waar kan worden inge schreven vanaf 8.00 uur. Voorinschrij ving is niet mogelijk. Een routebeschrij ving wordt verstrekt, beide routes zijn gepijld. Naast de tocht "Terug over de Heuvel rug" is er ook de mogelijkheid om de z.g. "Heuvelsterrit" te fietsen. De stempelplaats voor deze sterrit is ge opend van 10.00 uur tot 14.00 uur in het clubhuis van Tempo aan de Indus- rieweg 6. Het Toersportreglement van de N.R.T.U. is van toepassing. In de tenniscompetitie geven steeds meer, ook sterke spelers de voorkeur aan de zaterdagmiddag-(districts-) competitie, omdat men 6 hele zon dagen erg lang vindt. Zeker wanneer er regen tussen komt wordt het uren- lange-naar-de-wolken-turen niet ge waardeerd. Zeer sterk spel blijft toch voor de zondagcompetitie bestaan. Soest l onervindt dat duidelijk. Uit komend in de 2e klasse moet dit team alle zeilen bijzetten. De dames Maria Schothuis en Renée de Jong zorgen hier voor de meeste punten. Moest de eerste wedstrijd met een 2-3 achter stand afgebroken worden, afgelopen weekeinde werd met 5-3 gewonnen in Rhijnauwen. Aernout Voogel, invaller voor de ge blesseerde Joost van Loben Seis, deed het erg goed; hij won zijn enkelspel en samen met Maria Schothuis het ge mengd dubbel. De overige drie winst partijen kwamen van de dames enkel spelen en het damesdubbel. Soest II heeft het erg moeilijk en liep tegen de tweede verliesdag op. Dit team, dat Aernout af moest staan aan het eerste team, verloor met 8-0. Soest III verloor met 5-3. Daar dit team de eerste wedstrijd dik won is de komende zondag erg belangrijk, want ook het team dat als 2e eindigt promoveert automatisch. Soest IV kwam verleden week wegens regen niet in het veld en jongstleden zondag moest een ne derlaag geïncasseerd worden. Soest V staat er met twee overwinningen tot nu tot goed voor. Soest VI won in 2 wedstrijden 15 van de 16 partijen en Soest Vil won er 13 van de 16. Het herenteam houdt het op 50%, 6 gewon nen, 6 verloren partijen. De zaterdagcompetitie draait goed. Soest A moest op de eerste zaterdag weliswaar een kleine 3-2 nederlaag slikken, maar afgelopen zaterdag werd de wedstrijd afgebroken op een 3-0 voorsprong. Soest B brak de strijd af op 2-1 vóór. Voor dit team was de regen niet ongunstig, want Mary Blokpoel kampte met kramp, een tijdelijke bles sure, die op de inhaaldag wellicht ver dwenen is. Soest C en Soest E behaal den hun tweede overwinning, en Soest D verloor met 3-2, na de eerste keer gewonnen te hebben. Het zaterdag-herenteam kon slechts één van de 12 partijen tot winst bren gen. Soest C won met 5-0 en ondervond dus geen nadeel van het afstaan van B. Rigter aan het zondag-herenteam. _20 Invaller Wim v. Koningsbruggenwon enkelspel en samen met C. ttme. triades het herendubbel. In de juniorenteams zit ook mudek. Junioren A herstelde van een keine «nederlaag en won ditmaal met5-0. |l"t B C en D hebben thans 2 tver- winningen geboekt. Soest E komt nog wéTstrïjdervanng te kort en trok tvee. maal aan het kortste eind. Soest jinio. ren F en meisjes t/m 15 jaar verKren ditmaal, na overwinningen de voige JUTde midweek-damescompetitie is pas één wedstrijd gespeeld. Soest I en Soest G wonnen die wedstrijd. A er E snoeiden 2-2, de overige teams moeeen Sfeer aan de tegenstanders laten Uitslagen van het weekemde 23 24 april: Landelijke competitie: Rhijnauwen II - Soest I Soest II-Griffensteijn II [-8 Vleuten de Meern-Soest III *-3 Soest IV-St. Martinus IV S-6 De Kamp-Soest V J-6 Soest VI-Hoogland VII el ULTC Iduna-Soest VII *6 Herenteam: Soest-Leusden 15 Districtscompetitie: Soest A-Vleuten de Meern A 3 0 (afgebroken) Mijdrecht C - Soest B 1-2 afgebroken Volvo A-Soest C 0-5 Soest D-Alta B 2-3 OSOE-SoestE 0-4 (afgebroken) Junioren: Soest A-Randenbroek B 5-0 Volta A-Soest B 2-3 Soest Zuid-Soest C 2-3 Soest D-Be Fair B 4-1 Leusderpark B-Soest E 3-1 Soest F-Leusden B 2-3 Meisjes t/m 15 jaar: Soest A-Montfoort 3-5 Midweek-damescompetitie Soest A-Alta A 2-2 Rapid A-Soest B 3-1 AltaD-SoestC 3-1 Soest D-Triaq 4-0 Soest E-de Geeren B 2-2 Blaricum F-Soest F 3-1 Soest G-VolaA 3-1 Baarn C-Soest H 4-0 Op 30 april wordt er geen corrpetitie gespeeld vanwege de Koningimedag. Alleen de afgebroken wedstrijden moe ten op die dag uitgespeeld worden. Voor 1 mei is het programma: Soest I-Lockhorst I Soest II-Laren I Soest Ill-'t Spieghel V TOZ Amstelspelers li-Soest IV Kampong I-Soest V De Geeren-Soest VI Soest VII-Leusden IV Heren: Manger Cats li-Soest I Van de wedstrijden van de senioren teams op zondag 24 april werd er niet één verloren. Bij de herenteams draai de het minder goed: alleen Heren 2 won. De zondag-junioren deelden al weer de punten. De wedstrijden van zaterdag 23 april zijn niet allemaal even gunstig ver lopen. Bij de senioren won alleen het B-team ook de tweede wedstrijd. He ren-A moest met een achterstand van 4-1 de laatste partij wegens het slech te weer staken. Bij de junioren was er alleen winst voor team A en team D. De meisjes t/m 15 jaar speelden gelijk en alle an deren verloren. Voor de zaterdagcom petitie telt voor alle teams het derde weekend, over twee weken, als week end van de waarheid. Voor de meeste teams is nog veel mogelijk. In de dames-competitie op dinsdag, die op 19 april startte, is met wisselend succes gestreden. Het zal niet meeval len om hier dit seizoen kampioenen te voorspellen, maar Dames-D en Da mes-F lijken toch hoge ogen te gooien. Uitslagen 23 april Hooglanderveen A-Senioren A 5-0 Senioren B-OSO B 5-0 Senioren C-Maarssenbroek A 1-4 Dicke Rijst A-Senioren D Odijk B-Heren A 4-1 (afgebra Heren B-De Kuil B Bilthoven D-Junioren A Junioren B Soest C Eemslag A-Junioren C Junioren D-Griffensteyn D Junioren E-Volta B Griffensteyn A-Meisjes 15 jr. Jongens 15 jr.-Lockhorst A Jongens 17 jr.-'t Stort A Uitslagen 24 april Senioren l-Oudenrijn 1 Senioren 2-Hilverheide 2 Ludenti 2-Senioren 3 Zuilen 4-Senioren 4 Senioren 5-Groenekan 2 Heren 1-FIehite 2 Hoogland 1-Heren 2 Heren 3-Luck Raeck 2 't Stort I-Heren 4 Heren 5-Gooiland 2 Tautenburg-J unioren Uitslagen 19 april Dames A-Triag A Laren A-Dames B Dames C-'t Schilt A Hoogland A-Dames D Baarn B-Dames E Dames F-'t Stort C Dames G-Maarssenbroek C Dames H-Odijk E Eemelaar B-Dames J Dames K-'t Stort E 't Laer E-Dames L Op Koninginnedag, aanstaande zater dag 30 april, wordt in Soest-Zuid weer een stratenloop gehouden, voor de or ganisatie waarvan de atletiekvere- ging S.O.Soest tekent. Vanaf 10.15 uur kan men zich inschrijven in de Willi- brordusschool. Men heeft de keus uit afstanden over 1, 2, 3, 4 of 5 ronden. Elke ronde is ongeveer 900 meter lang. De deelnemerskosten zijn 2,50. Als herinnering ontvangt men een schit terende medaille aan een lintje. De start voor alle ronden is om 11.00 uur precies. De lopers komen door de volgende straten: start voor de Willi- brordusschool aan de Willibrordus- straat, Oude Utrechtseweg, Braam- weg, Ericaweg, Plasweg, Willibror- dusstraat. De bewoners van deze straten wordt vriendelijk verzocht tussen 10.30 en 12.00 uur hun auto niet te gebruiken, daar dit anders gevaar oplevert voor de deelnemende trimmers. Om precies 10.30 uur worden deze wegen ook afge zet. Scouting Nederland verleent medewer king bij deze afzetting. SEC-jeugdvoetbal SEC Al moest zijn laatste wedstrijd te gen TOV Al uit Baarn spelen. Het was een matige wedstrijd. Voor beide elf tallen stond er niets meer op het spel en SEC was het die de score opende. In de 43e minuut scoorde Rein Westra door de hele TOV-verdediging en scoorde fraai 0-1. Dit was tevens de ruststand. Vlak na rust was het weer Rein Westra die fraai soleerde maar dit keer be landde z'n schot op de lat. TOV begon te drukken en zette alles op ailes om de gelijkmaker te forceren. De SEC-verdediging hield goed stand, t in de laatste minuut, toen een TOV-aa vaUer toch nog de bal achter SEC-ke< per Marcel v. Essen schoot l-l. Dit wa tevens de eindstand. SEC Al is in de competitie als tweed geëindigd achter K.V.V.A. 1. Op Koninginnedag (zaterdag 30 april) wordt er door de SEC-jeugd geen com petite gespeeld. ^j^SenSEC-jeugd zaterdag 23 april: T.O.V. Al-SEC Al SEC A2-C.J.V.V. A2 B-junioren: SEC Bl - C. J.V.V. Bl A.P.W.C. B2-SECB2 C-junioren: Soest C2-SEC Cl SEC C2-C. J.V.V. C3 D-pupillen: SEC Dl - Roda Dl V.V.Z.A.D5-SECD2 H.V.C. D2-SECD3 SEC D4 - IJsselmeervogels D6 E-pupillen: H.V.C. El-SECEl SEC E2 - Amersfoortse Boys E2 F-puplllen: Hees Fl - SEC Fl SEC F2 - Roda F3 SEC F3-Soest F4 1-1 0-5 4-1 5-1 4-1 3-3 2-1 5-0 7-3 1-5 2-0 0-1 1-3 0-6 0-9 Het is Soest 3 toch gelukt om Baarn 2 de hele competitie zó te blijven volgen dat het verschil op de laatste wedstrijd dag (afgelopen zondag) tot 1 punt was teruggebracht. In de laatste wedstrijd verspeelde Baarn 2 één punt en won Soest 3 de moeilijke uitwedstrijd bij Actif 2 in Hilversum. Soest 3 en Baarn 2 zijn dus gelijk ge ëindigd in de Reserve le klasse B van de Afdeling Utrecht. Een beslissingswedstrijd: zondag a.s. om 11.00 uur op het terrein van BVC In Bilthoven moet nu uitmaken wie van de twee er kampioen wordt en promo veert naar de 4e klasse (reserve) KNVB. Veel Soest-aanhangers en Baarn-vol gelingen zullen a.s. zondag in Bilthoven aanwezig zijn! zondag 1 mei S.O. SOEST 14.30 uur Soest - VVOG 11.00 uur Soest 4 - HVC 3 12.00 uur Soest 11 - Delta 6 14.30 uur Soest 13 - Stator 8 14.30 uur De Zebra's 8 - Soest 1- SEC 14.30 uur BFC-SEC Damesvoetbal 9.30 uur Soest's Graveland u.00 uur Soesterberg - BVC Dinsdag 3 mei 19.30 uur Unicum 3 - Hees 4 21 VOO] Ifgelopc liet bes iefst dri ién pun verd de oren. H< niste da jiocnscli neisjes- -lubreco iiompeti' Red Stai Oe uitw< verschil jp een n «wam. 1 werd de promotii een zeei eindstan Bed Stai De meis tegen M voor de in aanm wedstrij er een v zat lukte man we lopen', v. kleine v. de 2e he tij aan k voorspn sulteerd Red Stai Vrijdag: hoopgev een fani al snel t< Maar h< v.d. Jaj voorsprt stand li€ maar h€ terstand Wouden Het jonj seizoen deerde i de weds de 21-44 de Soes reikt do de gasth gen-één De twei zóne en Römer l veel su< zóne we I (volgen stelling eventue landelij De eind Hans R te gaan

Soester Courant | 1983 | | pagina 20