c Breed verzet tegen plannen voor motorcross-terrein op Leusderhei 'Bloed en hoop' van Samuel Pisar - boek met een boodschap Pisar R Stalenhoef bv Sajnuel Bloed en hoop EHBO-diploma's voor IZ Vangrail-bezoekers Rode Kruis in Soest financieel kerngezond De Soester^ Duinen Moord op Soesterbergse vrouw opgelost 'Lawaai-vuilnisbelt van de provincie Herdenkingsconcert in Baarn op woensdag 4 mei 7e standwerkersconcours Midden-N ederland Vrijwilligers-Vakaturebank FilmhuisIrezumiesprit de tatouage Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Jeugdafdeling en uitbreiding colonne op verlanglijstje KONINGINNEDAG BAL Cheryl Cornelder zingt en spreekt voor vrouwen CliARIOTS QF FIRF. Op Koninginnedag bekroonde film in De Loofhut Auto zonder bestuurder in botsing Kampervaring leidt tot opmerkelijke visie op actuele problemen De internationale bestseller Cimarosa's Requiem première voor de regio Koninginnedag in Soesterberg Amnesty op Kunstmarkt HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 28 april: 22 „Ik wil het diploma graag kwijt en ik weet dat jullie het graag willen heb ben." Met deze woorden reikte wethou der Frans Kingma vorige week EHBO- diploma's uit aan twaalf jeugdige be zoekers van clubhuis De Vangrail. Lo vende woorden waren er niet alleen voor de twaalf cursisten, maar ook voor de dames R. Schaper en A. Mer- tens, die met veel geduld de cursus hebben geleid. Alle deelnemers aan deze derde jeugd-EHBO-cursus hebben de opleiding met succes afgesloten en waarschijnlijk zal er in De Vangrail een vervolg komen op de cursus. Voorzitter H. Gelderloos van de Stich ting Jeugdzorg noemde het een hele prestatie van de jeugdige cursisten, waaronder zich slechts één jongen be vond. Hij zei het plezierig te vinden dat er in het clubhuis onderricht wordt gegeven. Zeker als het erom gaat voor andere mensen wat over te hebben, zo als bij de opleiding tot EHBO-er. Met een bloemetje dankte hij de twee da mes van de EHBO die de cursus heb ben gegeven. Ook kaderinstructrice mevrouw J. Verkade, die de examens, heeft afgeno men, toonde zich verheugd over de op- Welzijnswethouder Frans Kingma overhandigt het EHBO-diploma aan Eric Tahois. leiding in clubhuis De Vangrail. Het is goed voor de jeugd en goed voor Soest. „Ik hoop dat jullie de kennis niet meer loslaten", sprak zij de ge slaagde cursisten toe en overhandigde namens de afdeling aan iedere cursist een pen. „Het zal niet eenvoudig zijn de kennis te behouden," waarschuwde de wet houder bij het overhandigen van de di ploma's. Hij sprak de hoop uit dat de deelnemers de opleiding zullen vervol gen en hun kennis, indien nodig, op de juiste manier toe zullen passen. „Maar het is natuurlijk het plezierigst als je niet in actie hoeft te komen. Zelf kwam hij wel in actie. Hij reikte de diploma's uit aan Eric Tabois, Chantal van Esch, Annette Olthof, Carla Scha per, Judith Sieben, Petra Ducaat, Lin- da Daselaar, Anja Westerveld, Anne- mieke Streefkerk, Nadine Streefkerk, Nicoline Heijmerink en Sacha Kuipers. De avond werd besloten met een kwis. De afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis is, zeker fi nancieel gezien, een welvarende vere niging. Dat bleek vorige week tijdens de algemene ledenvergadering in villa De Zonheuvel aan de Soesterbergse- straat, die zaterdag j.I. officieel als nieuw onderkomen werd geopend. De afdeling zal dit jaar een bedrag van ruim veertigduizend gulden besteden aan binnen- en buitenlandse hulp. Ver der denkt men aan het opzetten vani een Jeugd Rode Kruis en uitbreiding vna de colonne. Vrijwilligers hiervoor kunnen zich zaterdag aanmelden. Ge huldigd werden voormalig voorzitter ds. N. H. van Zanten en mevrouw J. S. G. van Zanten-Wentink, die hun be stuursfunctie neerlegden. Terugblikkend op het afgelopen jaar is een ledenverlies van precies vierhon derd leden te zien en daarmee daalden ook de inkomsten aan contributie. Door de vrijwillige welfare, de vakantiepro jecten en de jaarlijkse bustocht is weer komen. Door verhindering van de burge- meente Soest enorm geholpen. Dit mede dankzij de financiële steun van duizenden inwoners van Soest en Soes- terberg. De colonne, onder leiding van de arts R. von Bartheld. kan een toeloop van nieuwe leden goed gebruiken. "Dit is noodzakelijk om goed te kunnen func tioneren," aldus het jaarverslag. De huisvestigingsproblemen van de colon ne zijn voorlopig van de baan door de huur van de villa op het terrein van ziekenhuis Zonnegloren. Naast de dien sten voor de vakantie-projekten, assis teren de colonneleden bij diverse plaat selijke evenementen. Een overdekte stalling voor de ambulance, die voor rolstoelvervoer geschikt is, is nog niet gevonden. De bunkers voor de inzameling van lec tuur (in Soest bij het gemeentehuls en in Soesterberg op het Dorpsplein) blij ven in gebruik. Dit ondanks het feit dat het hoofdbestuur deze inzameling offi cieel heeft afgeschaft. De afdeling Soest/Soesterberg denkt voor alle inge zamelde lectuur wel adressen te ken nen en gaat daarom door met deze actie. In het financiële overzicht valt een stij ging van de gelden voor binnen- en bui tenlandse hulp te zien tot een bedrag van ruim veertigduizend gulden. De af deling heeft in de innn der iaren een stevige financiële positie opgebouwd en kan hierdoor het volledige bedrag uitgeven aan hulp, ondanks de daling van verschillende inkomsten. De gelden zullen vooral worden gebruikt om de honger te bestrijden in Tsjaad, de Sahel, Ethiopië en Rwanda. Verder worden ook projecten in het eigen land financieel ondersteund. Voorzitter G. Boelhouwer constateerde tevreden dat ook volgend jaar niet met een tekort gerekend hoeft te worden. „Het hoofdbestuur heeft diepe zorgen, maar dat is beslist niet te wijten aan onze afdeling," aldus voorzitter Boel houwer die speciaal dr. Van Zanten dankte voor zijn inbreng voor de vere niging. Hij meldde dat burgemeester mr. Paul Scholten beloofd had om te komen. Door verhindering van burge meester bracht de voorzitter namens hem respect en dank over. „Grand old lady van de welfare," zo noemde voorzitter Boelhouwer me vrouw Van Zanten-Wentink die dertig jaar actief is geweest in het vrijwillige welfare-werk. De heer en mevrouw Van Zanten kregen voor hun vele goede werk een attentie uit handen van de voorzitter. Ds. Van Zanten memoreer de het doel van het bestuur, waar hij tien jaar deel van uitmaakte: het op bouwen van een financiële reserve, met name voor de toekomstige werken van de colonne, en een hoge priori teit voor de internationale hulpverle ning. Een opzet die haalbaar is geble ken, zo constateerde hij. „Dankzij de giften en de contributies hebben we nu een kerngezonde afdeling. De Soester bevolking ziet wat in het Rode Kruis." Het sprak de wens uit dat het de af deling goed mag blijven gaan. Datzelf de deed zijn echtgenote die toegaf dat het moeite zal kosten om zich niet meer met het welfare-werk te bemoeien. „Mijn oude patiënten blijf ik bezoe ken," zo verzekerde ze. Voor het komende jaar staan verschil lende vakantieprojecten op het pro gramma zoals de bustocht voor bejaar den en een vaart met de Henry Dunant, Naast de uitbreiding van de colonne zijn er plannen voor een Jeugd Rode Kruis, mogelijk vla de scholen. Verder is er een PAM op komst; een Perso neels,- Ambulance-, Materieelwagen voor vervoer van patiënten en spullen zoals brancards en rolstoelen. Op zaterdag 30 april organiseren wij een groots fondue dansant vanaf 18.00 uur inclusief onbeDerkt buffet f 27,50. Verder die dag fondue/ gourmet f 22,50. In ons specialitei tenrestaurant serveren wij een 4 gangen oranje menu a f 27.50. ■BBni iihuhhiiMBBÜB .SOESTERBEflGSESTRAAT 188. SOESTOUINEN. 02155 -12739. Op vrijdagavond 29 april a.s. komt Cheryl Cornelder in de Schaapskooi van "In de Ruimte" zingen en spreken voor vrouwen. Cheryl Cornelder is af komstig uit Amerika (alle vier haar grootouders waren Nederlandse emi granten) en woont sinds 1968 in Neder land. Zij heeft jaren meegewerkt met Youth for Christ (waar zij ook haar man heeft leren kennen) en in allerlei andere christelijke aktiviteiten, niet al leen in Nederland, maar ook in Amerika, Oost-Europa en in het Mid den Oosten. Cheryl is muzikaal bijzonder getalen teerd: ze speelt zeer goed piano en heeft een prachtige stem. Ze heeft een aantal liederen geschreven en ook het script van de (tot nu toe) enige Neder landse evangelische speelfilm 'Ge kooid.' Cheryl heeft een zoon van 11 en een dochter van 8. Tot voor kort was ze presidente voor Nederland van de in ternationale charismatische vrouwen organisatie 'AGLOW.' die in enkele ja ren onder haar leiding uitgroeide tot een sterk, geheel Nederlands werk met afdelingen in 14 plaatsen. Op vrijdagavond 29 april komt Cheryl voor vrouwen uit Soest en omgeving. Het belooft een ontspannen avond te worden. Echt een avondje-uit voor de vrouw. Met koffie, eigengebakken koekjes en tijd voor een gesprek. Alle vrouwen zijn hartelijk welkom om 19.30 uur in de Schaapskooi aan de Klein Engendaalweg 52 "te Soest. De toegang is gratis. De 32-jarige vrouw uit Soesterberg, die vorige week om het leven bleek te zijn gebracht en in jute zakken verpakt werd gevonden in een afwateringska naal in Almere, blijkt te zijn gedood door haar 28-jarige echtgenoot, een computer-programmeur uit Soester berg. De man heeft inmiddels een be kentenis afgelegd. Volgens zijn eerdere verklaring had zijn vrouw in de nacht van 28 februari op 1 maart na een echtelijke ruzie de woning verlaten. De volgende dag had hij haar als vermist opgegeven bij de politie. Toen het stoffelijk overschot vorige week in Almere werd ontdekt bleek de schedel van de vrouw te zijn ingesla gen. Tijdens het onderzoek kwamen twijfels aan de dag over de juistheid van zijn verklaring die op onderdelen ook tegenstrijdig was. Zaterdag j.1. is de man ten slotte aangehouden door de politie. Thans is komen vast te staan dat het echtpaar, dat geen kinderen en sedert 1981 was getrouwd, in de bewus te nacht een heftige ruzie heeft gehad. Al eerder waren er grote problemen geweest in het huwelijk en eenmaal werd daarbij zelfs de hulp van de poli tie ingeroepen. Tijdens de ruzie kwam het tot een handgemeen. Volgens de verdachte had zijn echtgenote een kan delaar gegrepen en hem daarmee ge slagen. Vervolgens had hij haar het voorwerp afhandig gemaakt en haar op zijn beurt geslagen. Na zijn daad heeft de man enige tijd doelloos rondgereden in zijn auto. Pas na zijn terugkomst, aldus zijn verkla ring, had hij gemerkt dat zijn vrouw was overleden. Aanvankelijk aarzelde hij over het inschakelen van de politie, later zette hij dit idee van zich af en verpakte het lichaam van zijn vrouw in jute zakken, 's Middags de volgende dag ging hij weer aan het werk, waar hij voor het eerst na weken verscheen, omdat hij met ziekteverlof was ge weest. 's Avonds bracht hij het stoffe lijk overschot per auto over naar Almere, waar hij het verzwaarde met patio-blokken en in het afwaterings kanaal deponeerde. De identiteit van de vrouw kon worden achterhaald na een tv-uitzending op 14 april. Op 17 april kon definitief worden vastegesteld wie zij was, aan de hand van een gebits-onderzoek. Na een dag vol actie brengt koffiebar De Loofhut op Koninginnedag een grandioos programma, namelijk de film "Chariots of fire." Deze film, be kend en beroemd bij velen, werd en kele jaren geleden bekroond met meer dere Oscars. De film speelt zich af tij dens de Olympische spelen. De hoofd persoon heeft zich jarenlang grondig voorbereid op zijn deelname. Door een loting wordt hij min of meer gedwon gen om iets te doen waar hij met zijn hart en geweten niet achter kan staan. Het is niet makkelijk, maar hij moet een keuze maken: Kan hij wel of niet aan de spelen deelnemen? Over het maken van deze keuze en over de vér strekkende gevolgen hiervan gaat deze film. Chariots of fire is een waar ge beurd verhaal, een indrukwekkende film, in veel opzichten de moeite waard! Wie de film wil zien is hartelijk welkom op 30 april in koffiebar De Loofhut aan de Steenhoffstraat 28 te Soest. Aanvang 20.00 uur. Entree slechts 2,50. Doordat een inwoner van Soest zater dagmiddag als gevolg van een aanrij ding op de kruising Bosstraat-Den Bliek laan uit zijn auto werd geslingerd, reed deze zonder bestuurder door. Hij kwam op de Den Blieklaan tot stilstand na opnieuw een botsing met éen tegemoet komende auto. De bestuurder liep schaafwonden op. De materiële schade was groot, maar overigens raakte nie mand gewond. De aanrijding werd veroorzaakt door de bestuurder die op de Bosstraat richting Wieksloterweg reed. Hij ver leende geen voorrang aan een andere Soester op de Den Blieklaan. Rijdend in de richting Insingerstraat kon hij een aanrijding niet voorkomen. Door de klap reed de auto van de tweede Soester een tuin binnen en kwam tegen een boom tot stilstand. De uit de auto geslingerde bestuurder zag zijn wagen er alleen vandoor gaan, rechtsaf de Den Blieklaan op. Daar botste de auto tegen de tegemoetko mende personenauto van een dame uit Soest. De auto'p moesten worden weggesleept. Bewoners van Soesterberg en Leusden (van de Utrechtseweg en de Amers- foortsestraat, de Hoge Kleiweg en de buurtschap Waterloo) hebben zich vo rige week in een brief gewend tot de ge meenteraden van Soest, Amersfoort en Leusden, waarin zij ernstig protes teren tegen de plannen om op de Leus derhei een terrein te bestemmen voor het houden van motorcrosses. Het ter rein ligt op 600 700 meter van de be bouwing (woningen, rusthuizen, klinie ken), laten zij weten. De meeste belangstellenden zijn in het geheel niet op de hoogte gesteld van dit voornemen. "Wij werden voor vol dongen feiten gesteld," aldus de brief. De ondertekenaars hebben grote be zwaren tegen de toestemming (voor een proefperiodedie de gemeente Amersfoort heeft verleend, omdat, zo schrijft men: - voor zover wij zijn geïnformeerd het zeer de vraag is of, in het kader van de wet Geluidshinder, een proefneming wel mogelijk is, laat staan een proefne ming die een heel jaar moet duren. Als van een proef geen sprake kan zijn, dan is de door de Amersfoortse voor lichting gebruikte benaming mislei dend en worden onze rechten aange tast: - de procedures zodanig zijn opgezet dat er geen gelegenheid wordt geboden voor behoorlijke inspraak; ("o.i. is het woord 'doordrammen' hier op zijn plaats"); - er gegronde redenen zijn om aan te nemen dat over een jaar bij iedereen duidelijk zal zijn dat de proef is mislukt en dat het dan juridisch waarschijnlijk niet meer mogelijk zal zijn de zaak helemaal terug te draaien; - er op grond van objectieve gegevens, die nu al voorhanden zijn, met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid wettelijk bepaalde hindernormen aan merkelijk worden overschreden." De brief vervolgt: "Wat ons echter het meeste steekt is dat in dit gebied een hele wijk (Ons Belang) moest worden afgebroken en elders herbouwd, en dat in grote delen van de omgeving geen woningbouw meer mag plaatsvinden. En dit alleen op grond van de be staande geweldige geluidhinder van: rijksweg, vliegverkeer, militaire oe feningen, regelmatige nacht-schietoe feningen mitrailleur- en ander ge knal). Hoe het nu dan ook mogelijk is om in dit gebied ook maar te dénken aan motorcrossen op zaterdagen en zonda gen (de enige dagen dat er vaak nog wat rust heerst) is ons een volslagen raadsel. Zijn wij dan de lawaai-vuilnis- belt van de provincie? De brief besluit met opmerkingen over verontwaardiging en een gevoel van machteloosheid. "Hier geschiedt on recht dat alleen met uw daadwerke lijke hulp - nü nog - voorkomen kan worden!" detezer in ïn greep houdt —deVo&skram Onlangs verscheen, ook in Nederland se vertaling, een opmerkelijk boek van een bijzonder schrijver: "Bloed en Hoop," van Samuel Pisar, niet alleen auteur, maar ook adviseur van voor aanstaande politici. "Bloed en Hoon" valt te kenschetsen als een pleidooi voor het leven. Samuel Pisar overleefde de hel - hij was één van de jongste overlevenden van de Nazi-concentratiekampen Maj- danek, Auschwitz en Dachau, waarin hij zijn jeugd doorbracht. Sinds die tijd wordt hij voortgedreven door één ge dachte: Dit nooit meer In onvergetelijke scènes beschrijft Sa muel Pisar zijn leven, de verschrik kingen in de kampen, zijn ontsnapping bij de nadering van de geallieerde troe pen, samen met zijn vrienden Ben en Nico, die zijn onafscheidelijke kamera den zijn. Het boek verhaalt ook van zijn latere briljante carrière in Amerika, waar hij adviseur werd van president John F. Kennedy, en van zijn beleve nissen als onderhandelaar tussen Oost en West. Pisar is nu een internationaal zeer be kend advocaat, bevriend met de lei ders van de wereld en hartstochtelijk op' zoek naar vreedzame wegen. "Bloed en Hoop" is naast een verbijsterend authentiek verslag van zijn persoon lijke belevenissen dan ook niets minder dan een oproep aan de mensheid om de wereldproblemen samen op te lossen, over alle politieke en ideologische grenzen heen. De wil tot overleven, die hem door de kampen heeft geholpen, wil hij overbrengen op de steeds groei ende groep mensen die zich bedreigd voelen door de grote wereldproblemen van deze tijd: het atoom vraagstuk, de werkloosheid, de honger en het geweld. Juist omdat hij. zoals hij schrijft: "tot de bodem van de twintigste eeuw is ge gaan" en heeft ondervonden waartoe de mens in staat is - zowel ten goede als ten kwade - voelt hij zich geroepen zijn boodschap door te geven. "Bloed en Hoop" is geschreven tegen de gelatenheid van 1983: het zich gewil lig laten leiden naar de slachtbank van een nog grotere "holocaust" dan die van de Tweede Wereldoorlog, namelijk de totale vernietiging van de wereld door kernwapens. "Ik heb het boek geschreven om de mensen te waarschuwen voor het feit dat ze slecht, héél slecht lering hebben getrokken uit de geschiedenis. Het is een poging de mensen aan te zetten tot actie, vóórdat de bom valt, vóórdat de economie helemaal in elkaar stort, vóórdat er weer een Auschwitz komt. Samuel Pisar pleit onvermoeid voor verzoening tussen Oost en West. door middel van economische samenwer king. De titel van zijn boek verklaart hij als volgt: "Waaruit anders dan uit het bloed van de grootste ramp uit de geschiedenis kan men de hoop putten dat "erfvijanden" naast elkaar kunnen voortbestaan, dat nieuwe vormen van samenwerking, door nationale en ideologische barrières neen, de geïndus trialiseerde wereld nog uit het slop en de Derde Wereld nog uit de ellende kunnen halen?" "Bloed en Hoop" door Samuel Pisar is verschenen bij De Haan. Haarlem. Het boek heeft een omvang van 360 bladzij den en kost 29,50. Het is verkrijgbaar in de boekhandel. Er zijn maar weinig componisten die na een leven vol roem en succes, zo volledig in de vergetelheid raakten als de Italiaanse operacomponist Domini- co Cimarosa. Geboren in Napels in 1749 gold hij algemeen als de grootste componist van zijn tijd. Zijn werken werden met veel succes uitgevoerd. Toen hij in 1801 in Venetië overleed voelde de hele wereld dat als een zwaar verlies. In het jaar 1787 werd hij door Kathari- na II van Rusland aan het Russische hof uitgenodigd. Hij was te gast bij de Italiaanse ambassadeur. Kort na zijn aankomst overleed diens echtgenote. De ambassadeur verzocht de beroem de componist een Requiem te schrij ven. In slechts enkele dagen tijds schreef hij een van de mooiste com posities van zijn leven: het Requiem in c kl.t., een prachtig welluidend be wijs van zijn grote scheppingskracht. Na Cimarosa's dood werd het niet meer uitgevoerd en het Requiem raak te in de vergetelheid, totdat de diri gent Vittorio Negri het ontdekte. Hij maakte het voor uitvoering gereed en bracht het weer tot klinken in 1968, bijna tweehonderd jaar nadat het werd geschreven. Sindsdien werd het, ook in ons land, nog maar enkele malen uit gevoerd, en nog nimmer in de omge ving van Gooi- en Sticht. Het is dan ook een goede gedachte ge weest van het Groot Nicolaaskoor in Baarn om dit prachtige werk op het programma te plaatsen voor het her denkingsconcert op 4 mei a.s. Onge twijfeld zullen velen gebruik maken van de gelegenheid om er kennis mee te maken. Het Requiem wordt vooraf gegaan door de Psalm 'De Profundis', KV 93, van Wolfgang Amadeus Mozart. Het herdenkingsconcert begint om 20.30 uur in de Nicolaaskerk te Baarn op woensdag 4 mei a.s. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Medewerking wordt verleend door: Madeion Michel (sopraan), Ans van Dam (alt), RobertCoupe (tenor), Frans Lambour (bas), het Baams Kameror kest, en het groot Nicolaaskoor. Diri gent: Hans Linnartz. Het Oranje Comité Soesterberg pre senteert op Koninginnedag (a.s. zater dag) voor de zevende maal de bekende Orangerie-Jaarmarkt, waaraan ook nu weer het Kampioenschap Standwerken van Midden-Nederland is gekoppeld. Het concours wordt gehouden aan de Buys Ballotlaan (bij het winkelcen trum) de Kamerlingh Onneslaan en een deel van de Generaal Winkelman straat, tussen 14.00 en 21.00 uur. De kooplui hebben hun kramen vol met de meest uiteenlopende handel, waar mee het publiek tevens een stukje ont spanning wordt geboden. Standwer kers zijn welbespraakte lieden die hun eigen kraam meenemen en daar wat handel of demonstratiemateriaal op uit stallen. Vervolgens houdt de standwer ker een betoog om het publiek te lok ken. Als hij darmee klaar is gaat hij over tot de verkoop. Om hun welspre kendheid worden standwerkers dik wijls „de advocaten van de straat" genoemd. Het zijn echte artiesten, die niet onder doen voor veel confeéren- ciers. Ook dit jaar is in Soesterberg de "crème de la crème" onder de stand werkers aanwezig, o.m. de bijna-kam- pioen van 1982 Danny Speyk met zijn rozenschaar, de kampioen van Am sterdam Toontje van Est, bekend van de TV, en de oud-onderwijzer Dries van den Berg, die op ambachtelijke wijze zijn paling aan de man weet te brengen. In iedere branche is maar één standwerker vertegenwoordigd. Zo zijn er standwerkers met een bande- lichter, een blokzeem, een onkruid krabber, een vonkversterker, een wondertas, etc. etc. 's Avonds wordt bekend gemaakt wie door de prominente juryleden is verko zen tot kampioen Standwerken Mid den-Nederland 1983. Behalve het standwerkersconcours gonst het ook verder van de feestelijk activiteiten tijdens de jaarmarkt. Er is een muziektent met een 40-mans-topor- kest, een vuurvreter, een poppenkast, een Amerikaanse squaredansgroep, een kinderskelterbaan, etc. Er zijn ook talrijke oude ambachten te zien en de inwendige mens wordt evenmin verge ten. Ook de Amerikaanse Soesterbergers doen mee. Zij zullen over een tiental kramen beschikken met allerlei pro- dukten en lekkernijen uit de Verenigde Staten. Nadat enkele voor de buitendienst aan getrokken vrijwillige medewerkers al na korte tijd moesten afhaken, doordat zij bijv. een vaste betaalde baan kre gen aangeboden, en de plannen om juist in die richting wat meer aktivi teiten te ontwikkelen niet gerealiseerd konden worden, heeft de V.V.B. nu in de persoon van Laila Polak een gemoti veerd pleitbezorgsters gevonden om het werk van de Vrijwilligers Vaka turebank te propageren. Binnen enkele weken hoopt zij een aan tal organisaties en instellingen te be zoeken, om het vrijwilligerswerk in Soest en Soesterberg te inventariseren en te onderzoeken wat de plaatsings mogelijkheden zijn binnen de gemeen te. Na schriftelijk of telefonische afsrpaak komt de "buitendienst" van de V.V.B. de vrijwilliger eveneens thuis bezoe ken. Dat is met name van belang voor hen die nog moeite hebben met het spontaan bij "Artishock" naar binnen wandelen en liever eerst nog wat infor matie willen inwinnen. De komende week biedt de V.V.B. de volgende vakatures aan: In gezinsvervangend tehuis wordt vrijwilliger/ster gezocht om met de be woners van het tehuis te wandelen en hen nu en dan voor te lezen. Een gymnastiek-vereniging in Soes terberg zoekt kontakt met een viertal vrijwilligers voor het vervullen van be stuursfuncties. Bij een sportvereniging, eveneens in Soesterberg, is plaats voor een assi stent trainer. Reiskosten e.d. worden vergoed. Voor de opvang van kinderen van bui tenlandse vrouwen worden twee gemotiveerde vrijwilligsters gevraagd. De werkzaamheden zijn elke woensdag van 9.30 - 12.00 uur en van 13.30 -16.00 uur. Voor het verspreiden van affiches en het bezorgen van poststukken zoekt de V.V.B. een aktieve vrijwilliger voor enkele dagen per maand. Voor informatie over andere vormen van vrijwilligerswerk, maar tevens voor het indienen van vakatures en het spuien van goede ideeën kan men (uit gezonderd woensdagsdagelijks terecht bij de Vrijwilligers Vakature bank, Steenhoffstraat 46. De openings tijden zijn van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 -16.00 uur. Het telefoonnummer is 12630. Zaterdag a.s. 30 april zal Amnesty In ternational aanwezig zijn op de tradi tionele Kunstmarkt, die op Koningin nedag gehouden wordt rondom het Ar- tishockgebouw. Amnesty zal hierbij met name de aan dacht vestigen op de lopende aktie "Om niet te zwijgen...", de campagne tegen Politieke Moorden. Tientallen moorden, elke dag weer, worden er in vele landen over de wereld gepleegd. Politieke moorden, gepleegd door de overheid of met haar goedkeu ring of medeweten. Moorden die niet voorafgegaan worden door enige vorm van proces en waarnaar geen deugde lijk onderzoek wordt ingesteld. Het gaat soms om mensen die voor hun po litieke of religieuze overtuiging zijn uitgekomen, of mensen wier ras of etnische afkomst de overheid niet aan staat. Ook worden volstrekt wille keurig mannen vrouwen en kinderen vermoord. Amnesty probeert als onafhankelijke wereldwijde organisatie in deze situatie rondom politieke moorden opheldering en verbetering te bewerkstelligen. Iedereen wordt ter ondersteuning van deze aktie opgeroepen zijn of haar medewerking te verlenen, hetgeen op verschillende manieren mogelijk is, bijvoorbeeld het schrijven van brieven en kaarten aan diverse instanties, het meedoen aan de maandelijkse aktie, etc. Verdere informatie wordt verstrekt door H. Aerts, Kerkpad ZZ 22, tel. 20161. Steenhoffstraat 46 telefoon 03155 195 77. RegieYoichi Takabayashi Met:Tomisaboru Wakayama, Kyogoro Masayo Utsunomiya, Yushuke Takite e.a. Japan 1982 Irezumi is het verhaal van de liefde tussen een oudere man, Fujieda, en zijn minnares Akane, en de tatoeage kunst. Fujieda is gefascineerd door de kwaliteit van haar huid: 'Wit als sneeuw en zacht als zijde.' Hij meent dat de kwaliteit van haar huid nog meer tot zijn recht zal komen bij een tatoeage. Akane stemt vrijwillig, uit liefde, toe. Fujieda introduceert haar bij Kyogoro, een zeer bekwame maar exentrieke meestertatoeëerder. Zijn manier van werken verschilt van die van anderen. Hij gelooft dat een tatoe age alleen dón een volmaakt kunst werk kan zijn, wanneer het tot stand komt in liefde, niet in pijn. Hij ontdekt dat de huid van Akane het best rea geert op de prikken en de kleurstof wanneer zij gloeit van passie. Daarom gebiedt hij Akane te gaan liggen op zijn leerling, een beeldschone jongen die zich door zijn meester over zijn hele torso liet tatoeëren. Terwijl hij zijn kunstwerk tot stand brengt bedrijft zijn leerling, Harutsune, met Akane de liefde. Een drama volstrekt zich als langzaam maar zeker het geheim van de geboorte van Harutsune duidelijk wordt. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,--/CJP 4,--.

Soester Courant | 1983 | | pagina 23