Unicef-week van 25 april tot 1 mei IKV wil opheldering over Defensie-activiteiten Film agenda Amersfoort Hulpverleningsadressen ."C& Zonnegloren en Amerikaanse wijk Turkse gemeenschap in Soest vierde nationaal feest Dienst van een uur voor vriend en buur Meningen van Lezers Wordt Zonnegloren een defensie-depot? Winkelcentrum Soest-Zuid Zaterdag 7 mei a. s. Extra concert in Kasteel Groeneveld Burgerlijke Stand Openbare bijeenkomst WD-vrouwen R.K.kerkdiensten Maatschappelijk werk Hondje weg Hondje terug Geld en sieraden buit bij inbraak Medische dienst Predikbeurten KV-Soest brengt nieuw affiche uit Staan voor de vrede Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht Vleesverkoop Cum laude geslaagd 27 Soester Courant van woensdag 37 april 1083 27 De bezorgdheid in Nederland over het lot van veel kinderen krijgt zijn hoogte punt in de aan Unicef toegewezen actieweek. Dat is de laatste week van april. De activiteiten richten zich dan op twee hoofdgroepen: op kinderen (kleine mensen) en op volwassenen (grote mensen). Kleine mensen Enkele duizenden lagere scholen heb ben de Unicef-werkmap aangevraagd. Aan de hand daarvan wordt de aan dacht van de jeugd gevraagd voor cul turen en levensomstandigheden, an ders dan die dan henzelf. Uit de vele. verre landen waar Unicef tegen de kindersterfte strijdt, zijn de kinderen van Bhoetan, het "Land van de vreedzame draak" in de Himalaya als voorbeeld gekozen. Wat de Neder landse kinderen uit deze lessen het beste bijblijft, kunnen ze gebruiken om zelf een sandwichbord te maken. Het is de bedoeling dat de kinderen in de actieweek met hun dubbele recla meborden een wandeling door de wijk rond hun school gaan maken. Op die manier kunnen zij letterlijk hun oproep uitdragen om de kinderen elders een kans te geven. Grote mensen Aan de grote mensen wordt gevraagd rekening te houden met de oproep van en voor de kinderen. De meeste media zijn bereid die oproep te verspreiden. Unicef heeft daarvoor informatie ver strekt over de methode waardoor het mogelijk is de kindersterfte met de helft te verminderen. Aan de "grote" mensen wordt ge- vraagt deze strijd met Unicef tegen de kindersterfte te steunen. Dat kan op twéé manieren gebeuren. Enerzijds wordt om morele steun gevraagd door de "Verklaring van een medemens" in te vullen, te ondertekenen en in te stu ren. Anderzijds wordt de steun ook in financieel opzicht gevraagd. Het geld kan overgemaakt of gestort worden op giro 7515 of op bankrekening 707070104. Op deze wijze zijn alle giften meteen ook nauwkeurig geregistreerd. Tentoonstelling Om het leven in Bhoetan ook met voor werpen uit het land zelf aanschouwe lijk te maken, werd in samenwerking met het Rijksmuseum voor Volkenkun de in Leiden de tentoonstelling "Bhoe tan, het land van de vreedzame draak" ingericht. Deze tentoonstelling werd op 23 april geopend en zal tot en met 21 augustus te zien zijn in Leiden. Binnen de Soester vredesbeweging is grote beroering ontstaan over de mogeMjJtè overname door het Minis terie van Defensie van het ziekenhuis complex Zonnegloren ten behoeve van de Luchtmachtbasis Soesterberg. Ook is men verontrust over de geplande uit breiding van de Amerikaanse wijk Apollo in Soesterberg, met in totaal 180 woningen, In de jaren 1983-1986. Het IKV- lid Adriaan Slooff heeft over deze zaak schriftelijk vragen gesteld aan B. en W. en de raadsleden van Soest. Slooff wil opheldering van het gemeen tebestuur 'welke (dringende) redenen het Ministerie van Defensie heeft voor een dergelijke toch forse uitbreiding van het werkterrein van de vliegbasis Soesterberg.' Gaat het hier werkelijk uitsluitend om een uitbreiding van kan toor- en/of legeringsgebouwen voor de Nederlandse luchmacht? wil het IKV-- lid weten. Voorts vraagt Slooff zich af of er een mogelijkheid bestaat dat bij een eventuele aankoop door Defensie van het ziekenhuiscomplex, de gebou wen en terreinen (in)direct gebruikt gaan of kunnen gaan worden voor (deels) nucleaire taken van de Koninklijke Luchtmacht in Soesterberg dan wel el ders in Nederland. Het bevreemdt hem dat de definitieve beslissing van Defensie over de moge lijke overname van het ziekenhuis Zonnegloren komend najaar vrijwel gelijktijdig samenvalt met het ver schijnen van de Defensienota en het openbaar maken door de minister van Defensie van de lokaties inzake de mo gelijke stationering van kruisraketten in Nederland. Apollowijk Het Soester IKV-lid wil van B. en W. weten of er enig verband bestaat tussen de mogelijke Defensie-overname te- zijner tijd van het ziekenhuiscomplex en de geplande uitbreiding van de Amerikaanse wijk Apollo in Soester berg. Bovendien, zo vraagt Slooff zich af, welke zijn de redenen van de Amerikaanse autoriteiten (in hun brief aan het gemeentebestuur van Soest eind vorig jaar) om de wijk Apollo zo drastisch uit te breiden? Betekent zo'n uitbreiding van de wijk automatisch ook meer Amerikaanse troepen op de basis Soesterberg? Zo ja, met welk doel? De IKV-'er wil klaarheid van het college van B. en W. of de geplande uitbreiding van de Apollowijk direct of indirect iets te maken kan hebben met de eventuele stationering van nieuwe kernraketten in Nederland (Soester berg?). Vredesnota Tenslotte vraagt Slooff het gemeente bestuur of het college van B. en W. van Soest voornemens is - gelijk de ge meente Venray in maart jl. heeft ge daan - nog dit jaar met een eigen nota "Vrede en Veiligheid" uit te komen. De IKV-er ziet namelijk niet in dat wat in Venray wél kan, in Soest niet zou kun nen. Ook wil Slooff weten of B. en W. de Raad van Soest het sowieso (on)ge- wenst achten dat mogelijkerwijs in de nabije toekomst kruisraketten op Soes ter bodem kunnen worden geplaatst. Ter gelegenheid van de Turkse Na tionale Bevrijdingsdag, die tegelijk ook een speciale Kinderfeestdag is, waren enige honderden Turkse man nen, vrouwen en kinderen zondagmid dag bij elkaar in de met slingers en ballonnen versierde aula van de Van der Hucht-MAVO aan de Valeriaan- straat. Zij vierden het nationale feest, dat in Turkije op 23 april wordt gevierd, aangepast aan de Nederlandse om standigheden een dag later. Op 23 april wordt in Turkije herdacht dat Kemal Atatürk, de grondlegger van de moderne Turkse staat, in 1920 het land bevrijdde van vreemde over heersers en er de democratie vestigde. Enige tientallen Nederlanders woon den het feest bij. De aanwezigen kre gen een druk programma voorge schoteld met zang en dans (vooral volksliedjes en volksdansen), gedich tjes, verhaaltjes, spelletjes, etc. Het openingswoord was van de heer A. Ersoy, vlce-voorzitter van het Turk se comité in Soest, die zich verheugd toonde over de grote opkomst. Het feit dat ook zoveel Nederlanders het feest bijwoonden stemde hem dankbaar en hoopvol voor een goede samenwerking, ook in de verdere toekomst. In het feestprogramma vormde het to neelstuk "Goedkoop is duurkoop", ge schreven door de Turkse leerkracht in Soest, Sevki Ozkaya, een hoogtepunt. Het stuk handelde over een schaap herder in een dorp in Turkije, die maar karig voor zijn diensten wordt beloond. Als hij om verhoging van zijn loon vraagt, zet de dorpsgemeenschap hem liever aan de kant en ruilt hem in voor een naar wat later blijkt een schurk te zijn. Nadat al veel schapen het slacht offer geworden zijn van de deugniet, komt men ten einde raad weer terug bij de eerste herder, die onmiddellijk een forse salarisverhoging krijgt. Het stuk oogstte veel succes bij de tal rijke toehoorders, ook bij de Nederlan ders, voor wie een vertaling van de ge hele tekst beschikbaar was. Een bui tengewone service. Aanstaande zondagavond 1 mei wordt weer de maandelijkse Vriendendienst gehoudn ln de Ichthuskerk aan de Al- bert Cuyplaan 2a te Soest. De heer J. O. Schouten uit Heerhugo- waard, evangelist van de "Interkerke lijke Commissie Evangelisatieprojekt Schoorl" IKES, heeft de leiding van de ze dienst, hetgeen op zich al een aan moediging voor velen zal zijn om deze dienst van een uur voor vriend en buur" bij te wonen. Naast de meditatie zal het koor Immanuel uit Hilversum weer medewerking verlenen. Dit koor, dat een dezer dagen jubileert, zal onder leiding de dirigente Berna Kou semaker enige liederen ten gehore brengen. Belangstellenden zijn weer van harte welkom tijdens de dienst. Ook daarna in de zaal voor het nuttigen van een kopje koffie en om nog wat na te praten. Recente publikaties in de pers maken er melding van, dat het Ministerie van Defensie belangstelling heeft getoond voor overname van het gebouw en de terreinen van Zonnegloren. Als belangrijkste argument om met dit ministerie kontakt te zoeken wordt ge noemd dat "kapitaalsvernietiging" zo veel mogelijk dient te worden voorko men. Op zichzelf lijkt dit een alleszins plausibele redenering. Nergens ech ter wordt duidelijk op welke wijze De fensie denkt kapitaalsvernietiging tegen te zullen gaan. De enige goed voorstelbare methode hiertoe is het in richten van Zonnegloren als militair hospitaal wat, gezien de huidige be zuinigingen in de intramurale gezond heidszorg, geen voor de hand liggende keus is. De vraag is dan ook of achter het be naderen van Defensie als potentiële gegadigde geen andere argumenten schuilgaan, alsmede of het geven van een defensie-bestemming aan Zonne gloren wel een gelukkige keus blijkt. Dit laatste wagen wij, gezien de situatie in Soest, te betwijfelen. Het voor iedereen zichtbaar en vooral hoorbaar aanwezig zijn van de vliegbasis Soesterberg legt nu reeds een onevenredig zware claim op de Soester gemeenschap. Door deze aanwezigheid verder uit te breiden tot vlak aan de bebouwde kom zal dit stempel nog worden versterkt. Boven dien betekent de aanwezigheid van Defensie hier het definitief ontoegan kelijk worden van een prachtig, har monisch met zijn omgeving verbonden liggend stukje Soest. Bij het overwegen van een nieuwe bestemming voor Zonnegloren zijn al ternatieven denkbaar, waaraan boven genoemde bezwaren niet kleven, zoals een verpleegtehuis (denk aan de werk gelegenheid) of een bestemming in de rekreatieve sfeer (inhakend op de trend van vakantie in eigen land). Op deze wijze ook blijft het stichtingsbestuur dichter in de buurt van de huidige "heeimakende" funktie van Zonneglo ren. Reden om aan alternatieven in deze richting alle aandacht te geven. Het Vredesplatform Soest Uit de pers heb ik begrepen, dat in het te bouwen winkelcentrum ook werd gedacht aan een supermarkt. Door de projectontwikkellaar werd dit be schreven als een "trekker" en werd gedacht aan een Albert Heyn-filiaal. Het is te hopen dat aan dit onzalige idee geen uitvoering wordt gegeven, immers er zijn reeds twee supermark ten in Soest-Zuid aanwezig, die ruim aan de behoeften van het publiek kun nen voldoen. Daarbij komt dat een vestiging van een derde supermarkt en zeer zeker een Albert Heyn-filiaal waarschijnlijk de nekslag is voor de beide bestaande winkels, waarvan de beide eigenaren korte tijd geleden vrij grote investe ringen hebben gedaan. Ik heb privé een kleine enquête gehou den onder het winkelende publiek. Er bleek absoluut geen behoefte te be staan aan een Albert Heyn-filiaal of derde supermarkt. De projectontwikkelaar is het te doen om zijn winkeloppervlakte te verkopen en kijkt niet naar eventuele gevolgen van zijn handelen, waardoor grote kans bestaat dat een van de twee moet sluiten met als gevolg weer verschil lende mensen (personeel) in de W.W. Onze bestuurders hebben altijd de mond vol over het wel van de door hen bestuurde mensen, maar heel dikwijls draait dit besturen uit op wee. G. P. Roos Soest-Zuid Ter gelegenheid van de onthulling van het beeld "Het drinkend paard" van de beeldhouwer Pieter d'Hont en de festiviteiten die daaromheen plaats vinden organiseert de Baamse Muziek- kring in Kasteel Groeneveld een spe ciaal aan dat evenement aangepast concert op zaterdag 7 mei. Aanvang 20.15 uur. De sopraan Thea Ekker-Van der Pas, de alt Nora Rafaël-Tpurs en de bariton Joe Rafaël worden begeleid door Mascha vanPeype (piano) en Warner Ten Kate (hoorn) in een programma waarin het dier centraal staat. De jacht, de dieren en de vogels in het bos, en de vissen in het water zijn onderwerp in een ge- variëerd liederenprogramma met wer ken van Schubert, Mahler, Brahms, Britten, Brassens en nog vele anderen. Toegangsbewijzen ad. 10,- (CJP 7,50) zijn verkrijgbaar bij de receptie van Kasteel Groeneveld. (tel. 02154-20446). Ook bestaat de mogelijkheid om con certbezoek te combineren met een speciaal "jacht-diner". Ook hierover kunt u bij Kasteel Groeneveld nadere Inlichtingen verkrijgen. GEBOREN: Joanna Erica, dochter van J. A. K. van 't Klooster en B. E. M. Andriessen. - Nathalie Jeannette, dochter van J. Hij- mering en H. E. van Dijkhuizen. - Jur- gen, zoon van W. H. van Nimwegen en A. C. van den Berg. - Patricia, dochter van E. J. R. Westerveld en J. M. Ger- wig. - Esther Johanna, dochter van G. Bussing en H. Oosterhoff. - Marjolein, dochter van P. Geers en A. A. M. van Duinkerken. ONDERTROUWD: Marinus Laseur en Tamara Regina Ta ling. - Johannis Michel van Cuijlenborg en Jennigje José Zieleman. - Marinus Florijn en Alida Maria van Grol. - Ro- berto van der Heiden en Jannetje Jacquelyn Russak. GEHUWD: Ronald Victor van Dijk en Johanna Ca- rolina Maassen. - Leonard Gerard Brunt en Theodulphina Maria Gerarda Pronk. OVERLEDEN: Antonia Panhuijsen. - Johannes Everardus Maria Fagel, echtgen. van L. G. M. Sindorf. - Marretje van Her waarden, wed. van W. M. Huijbers. - Taeke Stienstra, wed. van B. Meijer. - Alijda Spaink, wed. van P. van der Weerd. - Franciscus Cornelis Ter- lingen. - Herman Jan Trietsch, echt- gen. van C. C. van Ieperen. Duo: Westsingel 7. Let op. Iedere middag in Duo aan de Westsingel matineevoorstelling. Hoe de beeldschone Karen de sleur van 9 tot 5 doorbreekt. "Tussendoortjes". 18 jr. Do., vr., ma., di.: 14.15-20.15uur. Za., zo.14.15 -19.15 - 9.30 uur. De genadeloze jacht op terroristen en kidnappers in Skyriders. Hun eis was 25 miljoen dollar en genoeg wapens voor een oorlog. Do., vr.14.00 - 20.00 uur. Za.14.00 -17.00 - 21.15 uur. Roger Daltrey als staatsvijand no. 1. Opstandig en gewelddadig in McVicar Zo.14.00 -19.00 - 21.15 uur. Ma., di.: 14.00 - 20.00 uur. Grand: Snouckaertlaan 4, tel. 033-14632. Zes weken van intense vriendschap Six weeks a.1. Met Dudley Moore "10"), Mary Tyler Moore en Katherine Healy. Do., vr., ma., di.: 18.45-21.15uur. Za.13.30 -19.00 - 21.45 uur. Zo.14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur. De ene verbazing volgt op de andere. Op zoek naar het geheimzinnige Dark crystal a.1. D., vr., ma., di.18.45 - 21.15 uur. Za.13.30 -19.00 - 21.45 uur. Zo.14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur. Meer dan een gewone avonturenfilm. Sylvester Stallone in First blood 12 jr. Eens was hij een groene baret... hu vechthij weer voor zijn leven. Do., vr., ma., di.: 18.45-21.15 uur. Za.13.30 -18.45 - 21.30 uur. Zo.13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur. Jeroen Krabbe en Renee Soutendijk in De vierde man 16 jr. Do., vr., ma.18.45 - 21.15 uur. Za. en zo. 18.30 - 21.15 uur. Dinsdag geen voorstelling. De Nederlands tekenfilm voor het hele gezin Als je begrijpt wat ik bedoel a.1. Za.13.30 uur. Zo.13.30 -16.00 uur. Vanaf zijn geboorte had hij een prettig 'gestoorde" kijk op het leven. The world according tot garp 12 jr. Do., vr., ma., di.: 18.45 - 21.30uur. Za.13.30 -18.30 - 21.15 uur Zo.13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur. MOVIE-CYCLUS OP DINSDAG Een onthutsend kijkje op het ontuch tige en wellustige Rome. Frederico Fellini's Satyricon. Een extravagant meesterwerk. Di.18.45 - 21.15 uur. Cinema: Stadsring 30, tel. 033-18900. Gandhi a.1. Zijn doel was vrede, zijn wapen ge weldloosheid. Met Ben Kingsley, Mar tin Sheen, John Gielgud e.v.a. Do., vr., ma., di.20.00 uur. Za. en zo.13.30 - 20.00 uur. Lange film, verhoogde prijs. De film die ons brengt waar we naar toe willen An officer and a gentleman 12 jr. Richard Gere en Debra Winger in een film vol aktie en romantiek. Do., vr., ma., di.18.30- 21.15uur. Za.13.30 -18.30 - 21.15 uur. Zo.13.3016.00 -18.30 - 21.15 uur. Euro: Stadsring 32, tel. 033-633655. Voor alle lachliefhebbers weer terug in Amersfoort. Kentucky fried movie 16 jr. De grote bescheurfilm Do., vr., za., ma., di.18.45 - 21.15 uur. Zo.13.30 -16.00 -18.45 - 21.15 uur. KINDERVOORSTELLINGEN Een middag vol filmplezier met Neder lands grootste kindervriend. Dik Trom knapt het op a.1. Za.13.45 uur. Ned. gesproken. De binnen de VVD Soest/Soesterberg aktieve voorbereidingscommissie van de VVD-vrouwen organiseert donder dag 28 april a.s. de eerste bijeenkomst. Vele bijeenkomsten zullen nog volgen, maar deze eerste gaat over de gemeen tepolitiek in het bijzonder én de raak vlakken met de provinciale politiek. Uitgenodigd is daarom het voormalige Soester VVD-raadslid, nu lid van Pro vinciale Staten, mevr. Mr. Evelien Korthuis-Elion. Zij zal tijdens deze bijeenkomst o.a. spreken over het werk van de gemeen teraad in het algemeen én over de rol die een raadslid kan vervullen. Maar ook zal zij interessante zaken kunnen toelichten door haar huidige politieke aktiviteiten in de Provinciale Staten van Utrecht. Zoals in het algemeen gebruikelijk is deze bijeenkomst van de VVD-Vrou- wen openbaar voor vrouwen én man nen. Vrouwen kunnen dus hun man meenemen, maar ook mogen zij eerst eens komen kijken wat de WD-vrou wen nu organiseren. Donderdag 28 april dus, aanvang 20.00 uur in café restaurant Van de Brink, Soesterberg- sestraat 122, Soest. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn - Eemnes Burg. Grothestraat 74, Soest. tel. 02155- 19004 Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, in ,,De Borg" gedurende de zomermaanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 74. ln Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelstraat 103, iedere donderdag van 14.00 -15.00 uur. tel. 03463-2606. Afdeling n^aatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, in ,,de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: :Geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdaa en vrijdag van 9.30 -10.30 uur, tel. 03463 -2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale hulpver lening Soest Buro voor levens- en gezinsvragen, toe gepaste omgangskunde en zelfbezin ning. Hulp bij echtscheidings- en rela tieproblemen, moeilijkheden met je zelf, anderen. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, spraak. Buro: Van Goyenlaan 142, Soest, tel. 21598. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor- ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks vna 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten), 't Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13, tel. 16640. K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. VERMIST: 15-4. Dwergpincher, reu, beige "Mis- ha." Bassie, Varenstr. 49, Soest. Tel. 21361. 18-4. Bast. hond, teef, gesteriliseerd, beige gladharig lange zwarte staart, onderbijter, vlooienband. Nieuwen- huys, Valkestr. 30, Amersfoort. Tel. 033-11192. 11-4. Zwarte poes, 1^ jaar, paarse halsband. Beukema, Soesterbergsestr. 125, Soest. Tel. 21577. 16-4. Grijze kater, gecastreerd, 5 jaar. De Leur, Pr. Hendriklaan 36, Soest. Tel. 11350. 8-4. Zwart/witte poes, drachtig. Teil mijn, Soesterberg. Tel. 03483-3243. 18-4. Rode kater, witte bef, 4% maand. Ter Welle, V. Meckelenburgl. 48, Soest. Tel. 24217. 20-4. Rood/bruine kater, gecastreerd. V.d. Heuvel, Kruiskruidl. 6, Baarn. Tel. 02154-18274. GEVONDEN: 23-4. Donkerrood cyperse kater, dood. Gev. Koningsweg Soest. Dierentehuis Soest. Tel. 13583. 24-4. Zwart/witte kat. Gev. Wiekerslo- terweg, dood. Dierentehuis Soest. Tel. 13583. 18-4. Wit konijn met bruine vlekken. Vinder: Hoek, Burg. Penstraat 4, Baarn. Amivedi Soest/Baarn Tel. 02155-10667 Zondagmiddag werd ingebroken in een slijterij aan de Burg. Grothestraat. On bekenden drongen het pand binnen door verbreking van een zijdeur, waar door zij via het magazijn in de verkoop ruimte kwamen. Uit de kassa werd een bedrag van 875,- weggenomen. De da ders sloegen ook hun slag in de boven de zaak gelegen woning. Daar maak ten zij een aantal gouden sieraden buit, zoals armbanden, kettingen en een hor loge. De waarde daarvan wordt ge schat op enige duizenden guldens. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt van zaterdag 08.00 uur tot zondag 08.00 uur waarge nomen door: dokter R. von Bartheld, Van Lennep- laan 48, tel. 13322 en dokter W. G. Ba- vinck, Draailier 119, tel. 12566. Van zondag 08.00 uur tot zondag 24.00 uur door: dokter P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210 en dokter W. J. Klop, Schouten kampweg 4, tel. 20168. Soesterberg Weekenddienst: dokter G. de Kanter, Rademakerstraat 1, tel. 1700. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstaat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00 -13.30 uur: J. G. Hoogteyling, Heideweg 9, tel. 16666. DIERENARTSEN Vanaf vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote- en kleine huisdieren: J. H. J. Meursing, Van Mecklenburglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049 Soest en Soesterberg: tel. 12345 De IKV-kern Soest brengt in samen werking met de 'Soester Friedensini- tiative' uit het Duitse Soest deze week een nieuw affiche uit tegen de kernra ketten. Het gaat om een tweetalig in vierkleuren-druk gemaakte poster met de tekst: "Samen tegen de kernraket- ten/Gemeinsam gegen die Atomrake- ten." Het affiche kost 2 gulden en is verkrijgbaar bij het IKV (Julianalaan 24, Soestdijk, tel. 20283). Het IKV en Vrouwen voor Vrede houden vrijdagavond 29 april a.s. weer hun maandelijkse actie "Staan voor de vrede." De vredesgroepen staan met een spandoek in de Van Weedestraat (voor de NMB-bank) van 19.30 tot 20.30 uur. Een soortgelijke actie vindt in het Duitse Soest wekelijks plaats. In de reek Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 30 april het derde concert in de serie "Populaire werken van W. A. Mozart oorspronke lijk" gewijd zijn aan het hoornconcert in D dur, gespeeld door Jos Konings op een natuurhoorn. Jos Konings geldt als een specialist op het gebied van de na tuurhoorn. Verder kimt u de symfonie D Dur in een oorspronkelijk bezetting beluisteren. Het concert begint om half vier en is, zoals altijd gratis toegankelijk. De uit voering berust bij de instrumentale groep van de Domcantorij en staat on der leiding van de Domcantor Maarten Kooy. zondag 1 mei HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur Oecumenisch Avondgebed thema: 'Vrijheid -waartoe?' Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. Jac. Smit De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Landgez. dienst Ichtbuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J. Vroegindeweij, Amers foort 17.00 uur ds. B. Meijndert, Ermelo Zonnegloren, Soestorbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Rome- ny, m.m.v. "Share". In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. L. J. v.d. Brom 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. W. Wierda, Zaandam 17.00 uur Kand. L. v.d. Berg, Amers foort De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land, gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. J. Meilof GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dal weg 44 9.30 en 14.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. mevr. A. W. Kersjes, Zeist EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur ds. A. Agterbeek, Westerhaar JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur ZONDAGSSCHOOL De Bron, Sweelinckstraat 2 11.30 en 12.30 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra; gez. dienst Sterrenberg 10.00 uur ds. W. Mulder, Amersfoort GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra; gez. dienst in De Hoeksteen 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserwerg 63b 10.30 uur ds. A. J. v.d. Sluijs, Wijchen NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. J. A. de Vries 16.30 uur br. A. v.d. Worp, catechese EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. L. J. Meiners, Amster dam EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b Geen opgave ontvangen Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Aan de Gemeentelijk Universiteit van Amsterdam slaagde vorige week cum laude voor het doctoraal examen Far macie onze plaatsgenoot de heer Wim Wakelkamp, woonachtig aan de Krom- meweg. Weekend-Opvangdienst Maatschappe lijke Dienstverlening Hulp bij dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. (03463) -1789öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- 233493. Opvang in crisissituaties. Opvang borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. M. Hermsen, tel. 15293. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie mevr. E. H. van Mierop-van der Dus- sen. tel. 23786. VROUWEN BELLEN VROUWEN Luistertelefoon033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. Werkgroep 'Vrouwen in de Bijstand' Vrouwen die problemen hebben op hef terrein van de 'bijstand' kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep 'Vrou wen in de Bijstand Soest/Soesterberg.' Telefonisch dagelijks van-12.00 tot 13.00» uul-J^s^Jeféfi^S/iSoegterberg: tel. 03463-1308 (b.g.g. Soest 23461). KRUISVERENIGING SOEST EN SOESTERBERG De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon Soest 02155-18770 (antwoordapparaat) Soesterberg 03463-1540 (antwoordap paraat). Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest. tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00 uur. Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest. tel. 15628 en tel. 14796. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursus me vrouw H. H. Heibloem-Cramer. Logo pediste. Smitsweg3, Soest. tel. 11405. „BORSTVOEDING, NATUURLIJK" Vereniging „Borstvoeding, Natuur lijk," afd. Soest houdt iedere maand in formatie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. H. Stroband-Collard tel. 17551. Mevr. J. Lieve, tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. AL-ANONGROEP SOEST Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land: Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoonnummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele foonnummer: 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytelaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein En gendaalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingenTel. 12855. Vrij willigere vacaturebank [V.V.B.J Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B., p/a gebouw Ar- tishock, Steenhoffstraat 46, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 16.00 uur, behalve op woensdag. Gast Ouder Project Soest (Kinderopvang) Rina Brinkman-Stoffer, Schouten kampweg 73. tel. 23605. Maria Mariens-Van Breukelen, Da Costalaan 17. tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep „De Volharding," Eemnesserweg 10. Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 -15710.

Soester Courant | 1983 | | pagina 27