V rm Winkelkring Van Weedestraat mikt op rozen en stuivertjes r Ir Spec. i9 aanbieding md 50 Jaar geleden in Soest voor: Zaterdag 7 mei a.s.Rozendag Xe Ster 28 April 1933 Verklaring van geen bezwaar gebruik methylbromide Hinderwet Beschikking Hinderwet Huisvuil ophalen Bouwzaken Verleende bouwvergunningen t winkelen waard Stuivertjesmarkt Ook rozen voor Bejaardencentra 5 mei: markt Jan Mets: 'Bij ons snij je je niet in de vingers.' Wijd model broek in diverse kleuren. kleuren. -d DEELNAME-FORMULIER STUIVERTJESMARKT voor jongens en meisjes 7-12 jr. Ik heet: Ik ben een jongen/meisje en ik benjaar. Ik woon aan denr en ons telefoonnummer is Tweede kamer-verkiezing Uitslag gemeente Soest Xuester Courant van woensdag '£7 april 1983 Bij besluit van 14 april 1983 heeft de Hoofdingenieur-Directeur voor de Be drijfsontwikkeling in de provincie Utrecht een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor het gebruik van methylbromide voor grondontsmetting door de heer T. J. Westeneng, Veenzoom 7 te Soest. Het besluit ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de ge meentesecretarie, afdeling I, tijdens de openingsuren. »p de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- ian liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei- ingsvergunning van: PUBM, Croeselaan 28 te Utrecht voor een schakel en transformator station op het perceel Stadhouderslaan naast nr. 39 te Soest Beco Soest BV, Van Weedestraat 46 te Soest voor het bakken en braden van voedingswaren op het perceel Van Weedestraat 46 te Soest, den kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning chriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge- lurende èèn maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. J7 april 1983. demotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde ■vorden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 18 mei om resp. 09.30 uur en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Bij besluit van 19 april 1983 heeft het college van b. en w. beslissingen ge nomen op verzoeken om een oprichting cq. revisie cq. uitbreidingsvergun ning van: Beerepoot Produktie BV, Dijkhuisstraat 23 te Soesterberg voor een fa briek voor stalinrichtingen op het perceel Dijkhuisstraat 23 te Soest ligt ook in hulpsecretarie S'berg) V. J. Dam, Soesterbergsestraat 91 te Soest voor het bakken en braden van voedings- en genotmiddelen op het perceel Korte Ossendam 58 te Soest N. H. de Graaf. Soesterbergsestraat 4 te Soest voor een supermarkt op het perceel Soesterbergsestraat 4 te Soest Kbckner-Bamaco BV, Koningsweg 12 te Soest voor een handel in en re paratie van grondverzetmachines en voorraad onderdelen op het perceel Koningsweg 12 te Soest Gj A. Pronk, Birkstraat 112 te Soest voor een agrarisch bedrijf op het pérceel Birkstraat 112 te Soest. Destrekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan- vr ig onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder nar buiten toe'. besluit ligt gedurende een maand vanaf 27 april a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan dAlbert Cuyplaan tijdens de openingsuren. T jen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a de aanvraagster b de betrokken adviseurs degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. ;n beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage- |gging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan re Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, deling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 's-Gravenhage. dien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig Irtikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan it schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige oorziening. _n plaats van donderdag 5 mei, Bevrijdingsdag, wordt het huisvuil een dag eerder, dus op woensdag 4 mei opgehaald. Dit geldt ook voor het ledigen van de containers met bedrijfsafval. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. De Keetbas, KerkpadZ.Z. 34 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een schuur op het perceel Kerkpad Z.Z. 34 2. H. Altena, Gemshoorn 38 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Gemshoorn 38 3. W. Koedijk, Scalmeyerpad 22 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Scalmeyerpad 22; 4. Planconsult B.V., Willemstraat 28 te Breda, ten behoeve van het uitbrei den van een werkplaats met kantoor op het perceel Apollo 112 te Soester berg; 5. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Postbus 1 te Amersfoort, ten behoeve van het bouwen van 18 vrije sector woningen in Overhees kad. gem. Soest, sectie G, nrs 7464 ged. en 8062 ged. 6. J. Westemijer, Mariastraat 2 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis gelegen op het perceel aan de Bartolottilaan (kad. gem. Soest sectie C, nr. 3416 Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 april 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 22 maart 1983 gedeeltelijk veranderen van een garage en een volière en het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Prof. Lorentzlaan 78; vervangen van een bestaand woonhuis gelegen op een perceel aan de Von dellaan (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3782) verbouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Birkstraat 129. Verlening d.d. 29 maart 1983 plaatsen van een broeikas op het perceel Chr. Huygenslaan 2; plaatsen vaan een carpot op het perceel Birkstraat 82; verbouwen van een winkel tot café op het perceel Soesterbergsestraat 20. Verlening d.d. 12 april 1983 bouwen van een winkelcentrum in de wijk Overhees op een perceel ge legen aan de Di Lassostraat kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7456 ged. gedeeltelijk veranderen van 2 zomerhuisjes en een recreatieverblijf op het perceel De Zoom 11 bouwen van een plaatwerkerij op een perceel gelegen aan de Energie weg (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 5365). Verlening d.d. 19 april 1983 wijzigen van de gevels van een pand op het perceel Kerkstraat 109 Verlening d.d. 22 april 1983 vervangen van een woonhuis op het perceel de Wieksloterweg O.Z. 103. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift ln dienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30 17.00 UUR Wie op zaterdag 7 mei a.s. in Soest gaat winkelen moet zeker niet verzuimen een kijkje in de Van Weedestraat en directe omge ving te nemen. Traditioneel heeft de winkelkring Van Weede straat aan de vooravond van Moederdag weer iets bedacht waarmee de gezamenlijke winkeliers hun aandacht en belangstel ling voor "Koning Klant" nadrukkelijk willen accentueren. Evenals in voorgaande jaren staan ook in '83 de Soester dames, moeder of geen moeder, die dag tussen 10.00 en 15.00 uur weer centraal. Voor iedereen een fraaie warm gekleurde rode roos, voorzien van een visitekaartje namens de organiserende leden van de winkelkring Van Weedestraat. Een gebaar waarmee in '81 voor 't eerst werd begonnen, en dat zoveel aftrek vond dat de Aalsmeerse rozenkwekers rond moederdag jaarlijks op een forse bestelling kunnen re kenen. Het "uitpakken" van de Winkelkring Van Weedestraat beperkt zich echter niet uitslui tend tot het gratis verstrekken van moederdagrozen. Dit jaar worden jongens en meisjes in de leeftijdgroep tus sen 7 en 12 jaar heel bijzonder bij de ouverture van het moe- derdaggebeuren betrokken. Er komt voor deze jongelui een Stuivertjesmarkt. Daarover vertelt winkelkringvoorzitter Hans Nota: "Het is een ty pische markt voor kinderen. We willen ze iets laten proeven van het ondernemerschap. Tegen betaling van een bedrag van 5 centen, een stuiver dus, krijgen ze die dag van ons op straat een bescheiden verkoop ruimte toegewezen. In deze aflevering van de Soes ter Courant is een aanmel dingsformulier opgenomen dat, ingevuld en wel, voor 5 mei a.s. bij het kantoor van de Soester Courant moet worden ingeleverd. Normaliter krijgt iedere aan vraagster of aanvrager een plaatsje toegewezen. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat de vraag naar verkoop ruimte groter is dan wij kun nen aanbieden. Mocht dat 't ge val zijn dan zal 't lot beslissen wie voor een dag als kleine ondernemers aan het werk kunnen. De eventuele loting vindt plaats op vrijdagavond 6 mei a.s., zodat iedereen weet waar hij of zij zaterdag 7 mei aan toe is." Evenals in het volwassen be drijfsleven hebben ook de jeug dige een-dags-ondernemers te maken met "vestigingsvoor waarden." Zo mogen bijvoor beeld onder geen enkele voor waarde dieren die hun eigen dom zijn ter verkoop worden aangeboden. Het karakter van de Stuivers- markt is ludiek en daar moet ook het assortiment artikelen dat ter verkoop wordt aangebo den op zijn afgestemd. Hans Nota daarover: "Ach, met wat fantasie is van alles te bedenken. Zelf gemaakte teke ningen, poppenkleertjes, over heerlijke koekjes of appelge bak bij moeder uit de keuken oven, stickers, plaatjes, stek jes van planten, kortom alles waarmee jongens en meisjes als hobby bezig kunnen zijn. Wat de betrokkenheid van de kinderen betreft is het bestuur van de Winkelkring Van Weedestraat van de gedachte uitgegaan dat de jeugdige marktkooplieden met de winst van het geïnvesteerde stuiver tje een bijdrage kunnen leveren tot het in materieel op zicht slagen van Moederdag. Hans Nota: "Niet ieder kind beschikt over voldoende zak geld om voor moederdag een aardig kado te kopen. In de da gen die aan moederdag vooraf gaan kunnen ze zich met de produktie van de te verkopen artikelen bezig houden, op de verkoopdag zelf zit 't er dik in dat er een winstje wordt ge maakt en daarvan kan een ge schenk (je) voor moederdag worden gekocht. Iedereen heeft gelijke kansen om zater dag 7 mei iets te gaan onderne men. Wat ons betreft geen prij zen voor de ondernemer met de hoogste of de beste verkoop babbel. Het moet gewoon een aardigheidje blijven zonder dat wij weet ik wat voor prijzen in het vooruitzicht stellen. Blijft over de vraag wat de vol wassen ondernemers gaan doen met de vijftig maal vijf ontvan gen staangeldstuivertjes. Ook Op Bevrijdingsdag, donderdag 5 mei, gaat de wekelijkse warenmarkt aan de Weegbreestraat gewoon door. katoenen doorknooprok en jasje f 149,— bijpassende linnen broek f 89,-- Van Weedes Foto: Goos van der Wilt Jan Mets zou Jan Mets niet zijn als hij niet met een stuntje op za terdag 7 mei a.s. de aandacht zou trekken. Die dag een stukje buitengebeuren in de vorm van een miniatuur kaasmarkt, met de nadruk op jonge en jong bele gen kaas. Iedere klant die een bestelling plaats van een pond of een kilogram kaas van een van beiden kaassoorten wacht een buitenkansje. Een buitenkansje waar hij of zij zelf iets voor moet doen. Ter plekke mag men zelf het kaasmes ter hand nemen en de geplaatste bestelling aansnij den. Wie op 5 gram na het juiste gewicht heeft aangesneden mag de hestelling gratis mee naar huls nemen. Jan Mets, altijd iets bijzonders. daarvoor heeft men een uitste kende bestemming. Aangevuld met een financiële donatie van de leden van de Winkelkring Van Weedestraat worden er za terdagmiddag 7 mei a.s. rozen afgeleverd bij de Soester be- m jaardencentra. Wat de organi serende winkelkring betreft mag er zondag 8 mei a.s. geen Soester-moeder worden ver geten. Ik stuur snel dit formulier naar de Soester Courant, maar ik kom vrijdagavond 6 mei om 19.00 uur naar het kantoor van de Soester Courant om mijn lot te trekken. Als ik gun stig loot betaal ik m'n stuiver voor 't kraampje. Lijst Partij Totaal 1. Ned. Fascisten Unie 25 1. Ned. Fascisten Unie 25 2. Zuiderzeepartij 19 3. Alg. Dem. Unie 79 4. R.K. Volkspartij 335 5. Ned. Chr. Arb. Partij 143 6. Nat. Boeren T. en M. 41 7. Oranje Fascisten 2 17. Voor algemeen Welzijn 4 18. Alg. Ned. Fascistenbond 45 19. Vrijz. Democr. Bond 412 20. Kath. Dem. Bond 8 23. Chr. Dem. Unie 76 24. Christ. Hist. Unie 558 25. R.K. Staatspartij 1790 28. Staatk. Geref. Partij 136 29. Verbond v. Nationaal Herstel 85 30. Ned. Geref. Staatspartij 34 31. Plicht, Orde, Recht 32 32. Rev. Soc. Partij 21 33. Anti Rev. Partij 1257 35. Verb. v. Nationalisten 7 Uitgebrachte stemmen 7462 Stemmen van onwaarde 400 Aantal geldige stemmen 7062 8. Bond van Belastingbetalers 3 9. Lijst. Wolswinkel 8 11. Soc. Dem. Arb. Partij 921 12. R.K. Arbeiderspartij 5 13. Onafh. Soc. Partij 11 14. CommPartij Holland 61 15. Vrijheidsbond 907 16. Recht en Vrijheid 7 E.H.B.O. afd. Soest Bij te Schiedam gehouden Nationale wedstrijden in het verleenen van Eerste hulp bij Ongelukken, op Zaterdag 22 April 1933, mocht het de afd. Soest der Ned. Ver. E.H.B.O. met de door haar gezonden ploeg, bestaan de uit Mej. T. v.d. Plas en de heeren W. P. Hilhorst, J. D. Zwiep, T. v.d. Veits en als leider de heer P. J. Drost, in de afdeeling junioren, waarin 21 ploegen uitkwamen, gelukken de 3e prijs te behalen. Wij wenschen de afdeeling van harte geluk met het behaalde succes. Oranje-herdenking Zondagavond werd in de Emmakerk Nieuwerhoekstraat een dienst ge wijd aan de herdenking van den vierhondersten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Door de gemeente werd gezongen Gezang 2:1 Den hoogen God alleen zij eer! Ds. Groeneveld bracht in herinnering de ge schiedenis van Joas, die door den priester Jojada tot koning werd ge zalfd. Een en ander vinden we in 2 Koningen 11. Naar aanleiding van deze woorden bracht Ds. Groeneveld naar voren het verbond tusschen God, Oranje en Nederland. Wij willen, aldus den spreker, hedenavond den Prins van Oranje in de eerste plaats herden ken als Christen. Het geloof was voor dezen Oranjevorst meer dan een leuze, het was voor hem een levenswerkelijkheid. Geboren uit ouders, die den Lutherschen godsdienst hadden aangenomen, was hij tot zijn elfde jaar ln die leer opgebracht. Toen erfde hij het Prinsdom Oranje en werd daarom aan het hof van Karei den V opgevoed, waar hij tot den Roomschen godsdienst overging. Vervolgens wordt nagegaan, hoe hij niet kan dulden, dat het Calvinis tische volk hier werd uitgeroeid om des geloofs wille, 't Was niet met zijn beginsel overeen te brengen, dat de vorst de godsdienstige richting van het volk bepaalde. Hij wilde vrijheid. En daarvoor heeft deze Oranje vorst gestreden, daarvoor heeft hij alles veil gehad, zijn geld, zijn goed, ja, ten laatste zijn leven. Na nog het conflict van den Prins met Philips, de Ban, de afzwering enz. te hebben behandeld, komt spreker tot de getuigenis van den Prins: Wees niet versaagd. Ik heb met den Potentaat der Potentaten een vast ver bond gemaakt. Dit teekent den held. Hij heeft zich niet opgeworpen tot een leider, maar hij regeerde bij de gratis Gods. Alleen door zijn ge loof heeft hij kunnen doen, wat hij deed. Ook als hij sterft, gedenkt hij nog zijn arme volk bij God, als hij uitroept: „Mijn God mijn God, ont ferm u over mij en over dit arme volk." Wij willen hem dankbaar ge denken als de eerste uit een lange rij Oranjevorsten. Als de eerste uit het drievoudig snoerGod, Oranje en Nederland. Daarna werd gezongen Ps. 99:1 en 2, onderwijl beklom ds. Van Schaick den kansel, die begon met zijn vreugde uit te spreken, dat wij hier nog in volkomen vrijheid het leven van Willem den Zwijger mogen herdenken. Wanneer wij zien naar Duitschland, dan zijn we hier nog gelukkig. Spreker wil den Prins vergelijken met Mozes, den leider van het oude volk Israël en herinnert dan aan Hebreeën 1125, waar staat geschreven, dat Mozes verkoos liever met het volk Gods kwalijk behandeld te wor den, dan voor een tijd de genieting der zonde te hebben. De Prins is de laatste dagen op verschillende wijze herdacht, zelfs van uiterst linksche zijde als revolutionair, waar hij gebruikt wordt als een pion op het politieke schaakbord. Wij willen het anders zien. Voor den Prins was er een roeping te vervullen van God. Hij heeft een offer ge bracht. Het Christendom was voor den Prins duur en daarom was het echt. Er was een macht ln hem werkende, die sterker was dan hij. In na volging van Christus heeft de Prins ook het kruis gedragen. En hoe zullen wij hem dan gedenken? Wanneer het enkel een herdenken is in de kerk of elders ln den loop van deze dagen, dan zal het geen waarde heb ben. Wij zullen moeten trachten te ademen in den geest van hem, wij zullen moeten uitgaan om te strijden voor het geestelijk goed. Ook wij zullen moeten maken een verbond met Christus. Als wij met Christus en voor Christus willen lijden dan wordt onze herdenking een Gode welge vallige en zullen wij luister bijzetten tot de herdenking van hem, die wij thans gedenken. Na dankgebed speelde het orgel 2 coupletten van het Wilhelmus, meege zongen door de groote schare die was opgekomen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5