SCHOEMAKER specialist in grote huishoudapparaten! 1 E De nieuwe wasautomaat van Philips k twee Margrieten breed! 995.- Gezicht '83 naar eigen ontwerp 1599.- WASSEN - DROGEN FORNUIZEN Skoda Dart, sportief, exklusief en toch voordelig HHHHHI er is geen betere 599.- 599.- 579.- KOELEN - VRIEZEN De nieuwe Philips bovenlader wasautomaten zijn goed voor 4V2 kg wasgoed en vragen maar een smal plekje van 40 cm. Deze twee-in-één wasautomaten zijn zuinig met uw wasgoed en met energie. Ze hebben een regelbare centrifuge die al begint te draaien met het water in de kuip. Zo wordt uw wasgoed beter verdeeld en kreukt lè het minder. Philips ontwikkelde voor deze was- Ï4 automaten een unieke PM-motor die ervoor zorgt dat u jarenlang ongestoord kunt wassen. De E-knop zorgt ervoor dat u ongeveer 30% energie kunt besparen en voor de kleine wasjes is er de 2 kg-knop. Er zijn speciale programma's voor wol en koud wassen. Met recht worden ze de wasautomaat van morgen genoemd. VAN WEEDESTRAAT 78 - TELEFOON 17253 TECHNISCHE DIENST: TELEFOON 10344 Bij Auto Alblas in Van Weedestraat Concert Orkestvereniging Amersfoort Fietsen graveren nog niet erg aangeslagen ts Soester Courant van woensdag 11 me! 1983 15 Marljnen Zanussl wasautomaat Volautomaat 5 kg 4000 toeren centrifuge m MIELE Ontdek bij Schoemaker de nieuwe Miele. Een topmerk bij een klasse dealer! Nog langere levensduur, nog zuiniger, nog lagere service kosten Wij vertellen u er graag alles van Er is al een Miele volautomaat voor 4-pits gasfornuis met oven. ook leverbaar in beige en bruin Etna gasfornuis 4-plaats met electro oven. de ideale com binatie met lïfl© turbo oven Atag gas-electrocombinatie Beige/bruin i of wit Pelgrim 4-plaats o comfoor 240 liter koelkast Zanussi 230 liter Zanussi Marijnen koel-vriescombinatie 160 liter AEG vrieskast van 899- Deze advertentie is even breed als de nieuwe Philins wasautomaat AWR 149 g gjg 40cm. Deze advertentie is even breed als de nieuwe Philips wasautomaat AWB 149. Kom ïTV tut mooist l xrtde inliii n»n.tn tutti Er is reeds een Philips bovenlader (zeer goed beoordeeld in consumen tentest) voor Eigen vakmensen verzorgen aansluiting en eventuele garantie en service. Garantie op voorrijden én arbeidsloon én materiaal. Geen weken wachten op fabrieksmonteurs. Schoemaker, dat is pas zekerheid! sdwciikw 0 cm 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ,i,i,j,iM,iM,pi,ri,|ii,i,i,i,j'i'iTi,yi,ri,i,|,''i,',i,(,i,r!,ijrri,!,j,ri,ri,|,iiiïr|,riTr|,i,ri,i,|,rri,!,|,i,r|,rj,i,ri,r|,r 17 18 19 20 21 22 23 24 i,r|,ri,iM,li,iTriTii,|,i,i,ri,jTrii,|fi,riijiTiTp,riT|i,rii,pM'i,rj,!TiTp,!,|,|,piiT>,!,iT|,i;ri,ii''j':,r|,.yi'i'i.',|,:,i,'i!,i,:,i,!,i'|,t,iiTi'iTp'prpn 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 IfiyTITipTI'iyi'l'ITJ'ITITj 38 39 Cm 40 Gedurende het „Vakantie Festival", van 4 tot 14 mei a.s„ leveren de Skoda- dealers in Nederland een sportieve, ex- klusieve variant op het bestaande pro gramma: de Skoda Dart. De Dart is afgeleid van de Skoda 120 LS en wordt uitsluitend in de kleur wit in zeer be perkte oplage geproduceerd. Ten opzichte van de bestaande model len is de Skoda Dart voorzien van een groot aantal accessoires. Uiterlijk zijn dat een bescheiden rode striping, brede stootranden op de flan ken die doorlopen in de bumpers, een dakspoiler, mistlampen, witte aërody namische wieldoppen, matzwarte dak lijsten en een rode reflekterende ach terplaat met het woord „SKODA" tus sen de achterlichten. In het interieur zijn voorts een sport stuur ep een sportpookje aangebracht. Een aantal accessoires zijn speciaal ontwikkeld voor Skoda door Interstate Auto-design. De prijs van de Skoda Dart bedraagt: ƒ11.895,- inkl. B.T.W. Gezien deze prijs en de beperkte oplage, spreekt het voor zich, dat wie een DART wil bemachti gen, er snel bij zal moeten zijn. Op dinsdag 17 mei a.s. geeft de Orkest vereniging Amersfoort een concert in de Johanneskerk aan de Westsingel nr. 30. Aanvang 20.15 uur. Het programma is als volgt: C. M. von Weber, Ouverture „Der Freischütz", O. Nicolaï. Ouverture „Die lustigen Weiber von Windsor", F. A, Boieldieu, Concert van Harp en Or kest in C-groot, R. Schumann, symfo nie nr. 4 in d-klein. opus 120, J. Fel- derhofMarcia Sinfonica. De soliste in het harpconcert is Erika Waardenburg. Het concert staat o.l.v. Jan Felderhof, sedert 1973 dirigent van de Orkestvereniging Amersfoort. Hij componeerde verschillende werken voor orkest en Kamermuziek en 2 opera's. Marcia Sinfonica werd door hem in 1948 in opdracht van de Ned. Radio Unie gecomponeerd. Ter ere van het 10-jarig dirigentschap van Jan Fel derhof bij de Orkest-Vereniging Amersfoort is op het programma de Marcia Sinfonica geplaatst. Met buks op caravan geschoten Een inwoner van Soest meldde de poli- tie dat onbekenden zich met vermoe delijk een luchtbuks hadden uitgeleefd op zijn caravan, die geparkeerd stond aan de Blltseweg. De caravan vertoon de ca. 20a 30 "putjes." Aanhangwagen gestolen Vanaf het parkeerterrein van een be drijf aan de Industrieweg is vorige week een éénassige aanhangwagen ge stolen. De eigenaar deed aangifte bij de politie. De politie heeft in de afgelopen week een aantal van 5463 fietsen gemerkt met huisnummer en postcode. Daar van waren er 3588 afkomstig uit Soest en 1875 uit Soesterberg. Van de naar schatting 30.000 fietsen in de gehele ge meente Soest is dat een betrekkelijk mager aantal. In Soest gaat de actie deze week nog verder in de Brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg. Op Hemelvaartsdag niet, maar wel vandaag en vrijdag a.s. kan men nog terecht. Mogelijk zal het aantal op de laatste dag nog vrij hoog zijn, mede in verband met het feit dat de scholieren vrij zijn en bij veel bedrijven mensen een snipperdag hebben opgenomen. Expositie in 'Acanthus' In galerie/Boeterie 'Acanthus,' Dorps weg 195, Maartensdijk, wordt van 14 mei t/m 19 juni a.s. een expositie ge houden van werken van: Liesbeth Dij- kema - aquarellen, Kea Verweij - glas objecten, Johan Broekema - steengoed en porcelein, Hetty Giezen-Niewen- huys - aquarellen, Menno Meyer - sie raden, Marian van den Broek - textiel schilderijen, Renate Koerber - kera mische muziekinstrumenten. Monica Oosterveld - collages, Ger van der Ham - geweven wandkleden, Carin le Mair - Keramiek, Suzan Miller - siera den en Joke van der Welle - etsen, pastels en aquarellen. De opening op zaterdag 14 mei om 11.30 uur zal worden opgeluisterd door het "Vuillaume" trio, bestaande uit: Henny van Tongeren - piano, Cobi Ber- culo - viool en Jaap Sytsma - cello. Uit gevoerd zullen worden twee delen uit het Dumley-trio van Antonin Dvorak. Gewonde bij aanrijding Bij een aanrijding die zich maandag avond j.1. voordeed op de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg raakte een 16-jarige jongeman uit Soesterberg toen hij de straat overstak onder de au to van een juist passerende 26-jarige automobilist, eveneens uit Soester berg. De jongeman werd per ambulan ce overgebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort, waar hij nader zou wor den onderzocht. Aanrijding met letsel Op de Verlengde Talmalaan deed zich maandagavond een ongeval voor waarbij een 66-jarige wielrijder en een 50-jarige automobilist, beiden uit Soest, waren betrokken. De fietser reed vanuit een uitrit de weg op, op het moment dat de automobilist naderde. Een botsing kon deze niet meer voorko men. Met een gebroken arm werd de fietser per ziekenauto overgebracht naar Zonnegloren. Portemonnee gestolen Een inwoonster van Baarn meldde de politie de diefstal van een portemonnee uit haar auto, die bij de Kleine Melm geparkeerd stond. In de portemonnee bevond zich een bedrag van ca. 100 alsmede een betaalpasje en een cheque. Aanrijding bij busstation Maandagavond deed zich bij het Bus station Soest-Zuid een aanrijding voor tussen een autobus en een bromfiets. De autobus, bestuurd door een 32-ja- rige inwoner van Doom, verzuimde voorrang te verlenen aan een 16-jarige bromfietser uit Soest, die over het fietspad langs de Soesterbergsestraat reed toen de chauffeur van de bus de inrit naar het busstation wilde inrijden. De jongeman trachtte nog af te rem men, maar slipte op het natte wegdek en kwam ten val. Zijn bromfiets schoof door en kwam onder het rechter achterwiel van de bus terecht. De jongeman stelde zich onder behan deling van zijn huisarts, omdat hij klaagde over pijn aan zijn hand. Video-apparatuur gestolen Uit de opslagloods van een expeditiebe drijf aan de Nijverheidsweg werd in het weekeinde een hoeveelheid video apparatuur gestolen ter waarde van 12.000. De daders kwamen de loods binnen via een gat in het dak. Onder invloed uit de bocht gevlogen Een 30-jarige inwoner van Soest vloog vorige week op de Soesterbergsestraat bij Zonnegloren uit de bocht. Zij auto kwam tegen een boom tot stilstand en raakte total loss. De bestuurder zelf liep geen verwondingen op. Wel onder ging de man de alcoholtest, die in zijn nadeel uitviel. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal Doorrijding Vorige week deed zich op de Regentes- selaan weer een geval van doorrijden na een aanrijding voor. De auto van een inwoonster van Hilversum werd flink beschadigd door een onbekende medeweggebruiker. Zij deed aangifte bij de politie. Stereo-apparatuur uit school gestolen Uit de school De Regentuuter aan de Weegbreestraat hebben onbekenden vorige week stereo-apparatuur gesto len ter waarde van 750. Door het uit nemen van een deurruit verschaften de onbekende daders zich toegang tot het schoolgebouw. Gestolen auto teruggevonden Zondagmorgen werd door de rijkspoli tie in Bunschoten de gestolen auto teruggevonden die een inwoner van Baarn zaterdag had geparkeerd aan de Burg. Grothestraat. De auto bleek te zijn opengebroken. De contactdraden waren doorverbonden. DE VROUW VAN LOUIS DAVIDS - Ik las onlangs dat de vrouw van Louis Davids in januari overleden is. en dat zij zoveel liedjes voor hem componeer de, onder de naam Margie Morris. Hij trad toch nooit met haar op? Antwoord: Jawel, maar dat was tussen 1913 en 1922. Louis die eigenlijk Simon David heette, zonder s) werd geboren in 1883 en huwde in 1906 met Betsy Ko kernoot, omdat zij een kind van hem verwachtte, maar het huwelijk was geen succes. In 1911 ontmoette hij Mar- gareth Sara Whitefoot, die in 1892 te Londen geboren was en met wie hij samen ging optreden. Zij componeerde veel van zijn succesliedjes uit die tijd onder de naam Margie Morris, zoals o.m. Als je lacht dan ben je rijk, Wordt nooit verliefd, In de Jordaan, Sally, Als de tros wordt losgesmeten, Nou tabé dan, Breng mij naar Amsterdam terug, O mooie Westertoren, enz. Om dat zijn vrouw geen scheiding wenste, verhuisde Louis van Rotterdam naar Amsterdam en ging hij met Margie samenwonen. Maar de grote zanger en revue-artiest had aan éèn gezel schapsdame niet genoeg. Na herhaalde ruzies over zijn escapades verliet Mar- gareth hem na hun toemee door Oost- Indië (1922). Zij kwam bij Nap de la Mar en vormde een duo met de zange res Else D'Heureuse-Grassau. Tijdens de tweede wereldoorlog werd zij als Engelse in een vrouwenkamp geïnter neerd. Daarna sloot zich aan bij de Christian Science. In 1980 keerde zij op 88-jarige leeftijd terug naar Groot- Brittannië en daar is zij in januari '83 overleden. Louis Davids ging in Rotterdam samenwonen met de operet te-artieste Tilly van der Does, maar die verliet hem in 1934, en om precies dezelfde reden als Margie. In zijn laat ste jaren heeft hij nog troost gezocht bij een Duitse huishoudster, maar die zou hem gechanteerd hebben. Op 1 juli 1939 overleed de grote zanger over "de kleine man". U vindt er méér over in "En nu de moraal..." van Wim lbo (2de druk 1981), uitgave A. W. Sijthoff, Alphen an/d Rijn. ZEEUWSE HAAIETANDEN - Op zoek naar schelpen vonden we bij Cadzand haaietanden, driepuntig en zwart. Ko men daar soms haaien bij de kust? Antwoord: We kunnen u geruststellen. Die haaietanden die u er aantrof, zijn fossielen van zeker vijftig miljoen jaren oud. Door de getijwerking in de mond van de Schelde schuren ze los en daarna spoelen ze op de kust aan. Soms op Walcheren en Schouwen, maar nog veel meer in Zeeuws-Vlaanderen. Als er een enkele keer haaien worden ge signaleerd langs onze kust, betreft het exemplaren van één der vele onge vaarlijke soorten. De menseneters houden zich in warmere wateren op. ZWETENDE KOELKAST - Mijn koel kast met 3 sterren heeft een afzonder lijk groot vriesvak bovenin en is pas zes jaar oud, maar nu staat hij aan de buitenkant te zweten bij de scheiding tussen vriesvak en koelkast. Wat nu? AntwoordBlijkbaar is op die plaats de isolatie versleten, doordat aan de bin nenkant telkens de laden in en uit zijn geschoven. Als u daar iets opsmeert, slijt dat er ook weer gauw af. Als de vakman deze koelkast niet wil of kan repareren, moet u zorgen dat er zo min mogelijk vocht in kan verdampen. Als dat niet lukt, bent u toch aan een nieuwe toe. Een zelfbedachte bril. Als u het komen de jaar weer helemaal voorop wilt lopen in de bril mode, zult u uw modieu ze creativiteit volop kunnen uitleven in een bril naar eigen ontwerp. In samenspraak met de opticiën, uiteraard, want dat is de man die het vakmanschap heeft om de scheppings drang van de klant in goede bril-banen te leiden. Of het nu gaat om de zeer modieuze glasbril [de bril zonder rand] of de minstens even moderne half-randloze bril, de uiteindelijke vorm kan naar ieders indidividuele wens worden uitgevoerd. Overigens is het nu ook weer niet zo, dat u voortaan gedwongen bent bij de opticiën aan het schetsen te slaan. U kunt natuurlijk ook volop een keuze maken uit de gevarieerde kollekties monturen die voor het komende jaar door de ontwerpers van de Internatio nale brillen-industrie voor u zijn ge creëerd. Ook dan zal de keuze veelal vallen op een glasbril of op een halfrandloze bril. Vorig jaar waren zulke brillen een voorzichtig nieuwtje, nu zijn het grote klimmers in brillenland. Ze zijn er in goud- of zilverkleurig metaal, of (de halfrandloze) van bescheiden kunst stof. De vrije rand van het brilleglas wordt door de opticiën bevestigd met een onzichtbaar nylon draadje. Nieuw op die gebied is het gebruik van juist zeer zichtbare draadjes, van opvallend ge kleurd nylon. Ook krijgen de binnen randen van sommige van deze brillen nu een kleurtje, dat een interessant effekt in het brilleglas teweeg brengt. Nog meer kleureffekten: in overleg met de klant kan de opticiën de dikke randen van min-glazen, die bij glas- brillen of halfrandloze brillen niet al tijd even sierlijk staan, nu voorzien van geslepen facetjes, waardoor de rand dunner wordt. Het inkleuren van deze facetjes geeft het zogenaamde „robijneffekt". Beestachtig Er is nog een ontwikkeling, interessant voor de onvervalste doch bebrilde trendsetter: de hoornen bril komt weer terug. Niet die hele dure van de oude notaris, maar een betaalbare van prachtig gedessineerde kunststof. Een andere noviteit op het gebied van „dierlijk" materiaal in brillen is het montuur van „slangenleer". Oók ge maakt van kunststof, natuurlijk, want „echt" is tegenwoordig onethisch. Van dit letterlijk „beestachtige" materiaal worden zeer fraaie monturen gemaakt, sierlijk van lijn, zowel voor mannen als voor vrouwen, halfrandloos zowel als met rand rondom. Krasvaste leesbrillen Interessant nieuws voor de leesbril dragers. Na al het nieuws dat zich op dit gebied de laatste jaren heeft voor gedaan - van onzichtbaar dubbelfocus naar multifocus en allerlei tussen- mogelijkheden, van de zware glazen naar de lichte van kunststof - nu een vinding om de glazen veel beter voor krassen te behoeden. Leesbrillen gaan per dag nog al eens op en af. Vooral bij het „af" is er grote kans op krassen. En dat is niet leuk. Kunststof glazen kunnen nu goed krast- vast worden gemaakt, met behulp van een hardingslaagje. De vakopticiën kan er alles over vertellen. 2000 uit winkel gestolen Op klaarlichte dag werd uit een winkel aan de Kerkstraat een bedrag van 2000 ontvreemd. Hoe een en ander in zijn werk ging is de politie nog ondui delijk. Het geld was afkomstig uit een kantoor en vanonder de balie. Bromfiets in beslag genomen Op de Dalweg hield de politie vorige week een 18-jarige bromfietser uit Soest aan die door het rode licht reed. Bij onderzoek bleek ook dat zijn brom fiets was opgevoerd. Hij kreeg een be keuring en raakte zijn voertuig voorlo pig kwijt, omdat dat voor technisch on derzoek in beslag werd genomen. Diefstal van terrasmeubelen Bij een café-restaurant aan de Birk- straat verdwenen vorige week twee ta- fels en zes stoelen van het terras. De eigenaar deed aangifte bij de politie. De waarde van het gestolen meubilair bedraagt ca. 340,-. Dauwzwemmen op Hemelvaartsdag in Soester Natuurbad Het Soester Natuurbad heeft op don derdag 12 mei, Hemelvaartsdag, haar poorten tussen 6 en 8 uur 's morgens geopend om de zwemlustigen de gele genheid te geven onder het motto "dauwzwemmen" minimaal 250 en maximaal 500 meter te zwemmen. Voor iedereen is er een gratis kopje koffie en na volbrenging van de geko zen afstand ontvangt men een speciale dauwsticker en dauwdruppel. Vorig jaar vond in het Soester Natuur bad voor het eerst dauwzwemmen plaats. Toen was er sprake van een goede belangstelling. De verwachting is dan ook dat deze dit jaar veel groter zal zijn. De Koninklijke Nederlandse Zwem Bond heeft het dauwzwemmen dat in een aantal plaatsen, dus waaron der Soest, plaatsvond aangegrepen om er een Nationale Dauwzwemdag van te maken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15