Sehoolvoetbaltoernooi 1983 LTC Soest Voetbalclub Hees in televisie-serie Stro redt tweede ronde Penalty- schieten T.V. Soest-Zuid Nationaal Veteranenkampioenschap Geerlof Stam naar Monaco Hees verliest derde plaats Buitenwedstrijd 'Eldorado Feestelijk afsluitingsexamen Baarnse Hondenclub Nieuwe NCRV-serie 'Schoppen troef' Leusden-Zeist treedt toe tot Regio Eemland Motorcross TENNIS TAFELTENNIS Haag en The Smash winnen de beker VOLLEYBAL AUTOSPORT s^iiif pi BPi ZATERDAGVOETBAL 29e Nationaal Volleybaltoernooi op Hemelvaartsdag Groots sportfestijn bij Soester Volleybal Vereniging RUITERSPORT SCHAKEN 17 Soester Courant van woensdag 11 mei 1988 17 Eén van de vele doelpunten die tijdens het schoolvoetbaltoernooi maandag j.1. werden gemaakt. De eerste serie van wedstrijden in het schoolvoetbaltoernooi dat wordt geor ganiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) werd maandag avond j.1. afgewikkeld op het VVZ-ter- rein aan de Eemweg. De tweede serie (waarin ook de finales) werd gister avond gespeeld. De uitslagen daarvan zullen worden opgenomen in onze edi tie van volgende week, woensdag 18 mei. Uitslagen eerste serie: Lagere scholen Ingenhofsch.-Pr.W.Alexandersch. 4-0. RinkeTolmansch.-Regentuuter 1-1. De Schakel-O. B.S. O verhees 0-1. Insingersch.-R.K.Basissch. S.dijk I 0-1 DaCostasch.-Gr.v. Prinsterersch. 1-0. Ludgerussch.-De Wiekslag 4-1. Savornin Lohmansch.-Prof. J. Wate- rinkschool 3-0. R.K.Basissch.S.dijk II-De Achtbaan 0-0. v.d. Huchtsch.P.P. Ln.-Weth. De Haan- school 1-0. De Bron-St. Bonifaciussch. 0-0. De Wegwi jzer-Carolussch. 3-0. v.d.Huchtsch. Di Lassostr.-Min. De Visserschool 0-1. Ingehofsch.-Rinke Tolmanschool 0-0. Pr. W. Alexandersch.-O.B.S.Overhees 1-9. Regentuuter-De Schakel 0-0. Insingersch. Da Costasch. 0-4. Basissch.S.dijk I-De Wiekslag 2-0. Gr.v.Prinsterer&ch.-Ludgerussch. 1-4. Savornin Lohmansch.-Basissch.S.dijk II5-0. Prof.J. Waterinksch.-Weth. De Haan- school 0-0. De Achtbaan-v.d. Huchtsch. P.P.laan 0-0. De Bron-De Wegwijzer 0-1. St Bonifaciussch.-Min. De Vissersch. 0-2. Carolussch.-v.d.Huchtsch. Di Lasso straat 0-3. Ingenhofsch.-De Schakel 1-0. Pr.W.Alexandersch.-Rinke Tolmansch. 0-3. Regentuuter-O.B.S. Overhees 0-4. Insingersch.-Ludgerussch. 1-2. Basissch.S.dijk I-Da Costasch. 1-0. Gr.v. Prinsterersch.-De Wiekslag 2-0. Savornin Lohmansch.-v.d. Huchtsch. P.P.laan 2-0. Prof. J. Waterinksch.-Basisschool Soest- dijk II0-0. De Achtbaan-Weth. De Haansch, 3-0. De Bron-v.d. Huchtsch. Di Lassostr. 1-0. St.Bonifaciussch.-De Wegwijzer 0-2. Carolussch.-Min. De Vissersch. 1-0. Middelbare scholen Christelijke Mavo-Kard. Alfrink Mavo 0-3. v.d. Hucht Mavo/Ivo Griftland College 0-2. Kard. Alfrink Mavo-Scholengem. Eem- land 0-2. Griftland College-Christelijke Mavo 2-1. Kard. Alfrink Mavo-College Griftland 1-1. Scholengem.schap Eemland-v.d. Hucht Mavo/Ivo 1-0. Zondag, 15 mei, organiseert de Baarnse Hondenclub de afsluitingsexamens voor de zondagochtend cursisten. Onder het toeziend oog van de keur meesters wordt om 9.00 uur gestart met het A-examen. De keurmeesters zijn: mevr. W. Struik uit Naarden; de heer D. van Gardingen; de heer J. van Hall en een bekend gezicht voor de oud cursisten de heer F. v.d. Brugge. Het A-examen bevat de elementaire eisen, voor iedere huishond, o.a. volgen aan de lijn, komen op bevel, afzitten, afliggen en het gedrag ten aanzien van zijn eigen baas en andere honden, dus geen geblaf of vechten. Dit alles wordt 's morgens geëxamineerd. Na de lunch volgen om 13.30 uur de examens voor de gevorderde honden, het G&G-"A" en het G&G-"B". Aan deze honden worden veel zwaardere eisen gesteld. Totaal leggen bijna 50 kombinaties de ze dag examen af. Voorafgaande aan de prijsuitreiking, kunt u om pl.m. 14.30 uur genieten van een demonstra tie van het selectieteam van de BHC, onder leiding van mevr. H. M. Schoor. Weken van voorbereiding zijn hier aan voorafgegaan en in een ca. 25 minuten durende show kunnen de toeschouwers genieten van alle facetten van de leer stof van de Hondenclub, gepresenteerd door 10 kombinaties. De prijsuitreiking wordt verricht door de Baarnse Wethouder van Sportzaken de heer J. van Hardeveld. De besten van deze dag ontvangen een fraaie plaquette of medaille, de anderen een mooi diploma. De allerbeste van deze dag mag zich verheugen op een indrukwekkende grote zilveren wisselbeker, die dit jaar beschikbaar is gesteld door de Rabo bank te Baarn. Enkele voorlichtende stands zullen, mits de weergoden gunstig gezind zijn, aanwezig zijn. Belangstellenden zijn deze dag van harte welkom in de "Pe- kingtuln." Toegang gratis. Ook mag u uw viervoeter meenemen, mits aange lijnd en geen storend geblaf. De nieuwe cursus van de Baarnse Hondenclub start 21 augustus. Les- duur: 16 lessen, iedere zondagochtend. Gezien de grote belangstelling is het verstandig om u nu reeds op te geven voor deze najaarscursus. Inlichtingen: 15 mei op het secretariaat in de koepel van de Pekingtuin, of bij mevr. H. M. Schoor, tel. 02154-21555. De accommodatie van de Soester voet balvereniging Hees aan de Kooiweg in het Pijnenburger bos vormt het decor van de nieuwe achtdelige serie 'Schop pen troef', die de NCRV hier binnen kort opneemt. De eerste aflevering van de serie wordt in april 1984 uitgezon den. De opnamen beginnen op maan dag 30 mei en duren acht dagen. •Schoppen troef is geschreven door Alexander Pola en Chiem van Houwe- lingen, een duo dat al vaker t.v.-serie heeft geschreven. Deze gaat over de verwevenheid van een bedrijf, een kip penslachterij, met de plaatselijke voet balclub. De directeur van de slachterij is voorzitter van de club, de meeste spelers zijn werkzaam op de slachterij. De serie schildert het dagelijkse leven in de slachterij en bij de voetbalclub. Er wordt een bestuursvergadering ge filmd en er worden opnamen gemaakt van de training, van wedstrijden van het eerste elftal, de veteranen en de jeugd, en de kijker krijgt een beeld van de zelfwerkzaamheid van de clubleden als deze een fancy-fair houden De hoofdrollen in "Schoppen troef worden gespeeld door bekende acteurs zoals Pieter Lutz, Gerard Cox, Onno Molenkamp, Nico Pancras en Piet Hendriks, bekend als Piet uit Sesam straat. Als figuranten treden Hees- Deelname van gehandicapten aan avondvierdaagse Soest mogelijk Gehandicapten die mee willen doen aan de Avondvierdaagse Soest 1983 die van 6 tot 9 juni wordt gehouden, moe ten zich voor 15 mei opgeven bij het se cretariaat van het Bentinck Fonds, mevrouw J. ten Cate, Veenbesstraat 426, telefoon 18039. bestuursleden, spelers en supporters op. Aanvankelijk zocht de NCRV een ge schikte accommodatie in Barneveld, waar de scènes in de kippenslachterij zullen worden opgenomen. Omdat men daar niet vond wat men zocht, kwamen de omroepmensen via Achterveld in Soest terecht. De ac commodaties aan de Bosstraat waren te grootschalig voor de serie, waarin het immers om en kleine club gaat. Bij Hees vond men tenslotte de ideale situatie. De motorcrossclub Leusden-Zeist zal met ingang van de eerste Regio Eem- land-competitiewedstrijd 1983 die a.s. zaterdag 14 mei op het terrein van de MSV-Amersfoort wordt verreden ook aan deze competitie gaan deelnemen. Dat was de uitkomst van een vergade ring van het bestuur van de Regio Eemland, vertegenwoordigd door de verenigingen MSV Amersfoort, JMCC Soest, BCC Bunschoten en de NCC Nij- kerk met een afgevaardigde van de vereniging Leusden-Zeist die afgelo pen week werd gehouden. De voorzitter van de Regio noemde dit de laatste hinderpaal op weg naar een toekomstige samenwerking op het re gionale circuit. Ook was de totale vergadering van me ning dat het voor een goed verloop op het regionale circuit noodzakelijk zal worden dat aan het begin van het sei zoen 1984, wanneer de proeftijd van het circuit om is, er één nieuwe vereni ging moet komen, opgebouwd uit de nu samenwerkende verenigingen. De ver enigingen zullen echter moeten blijven zorgen voor de jeugdcrossers voor wie De teimiscompetitie heeft dit jaar wel erg veel te lijden van de overvloedige regenval. Vier wedstrijddagen zijn nu voorbij en niet één team heeft vier complete programma's afgewerkt. Er zijn zelfs verschillende teams, die nog twee afgebroken of helemaal niet be gonnen wedstrijden hebben. Alleen voor de teams, die tegen alle drie de tegenstanders een keer gespeeld heb ben kan een voorzichtige prognose op gesteld worden. Soest I heeft twee gewonnen wedstrij den, maar een afgebroken op 1-1 en een wedstrijd helemaal niet gespeeld. Hoe de verhouding ten opzichte van de derde tegenstander ligt is dus niet be kend. Soest II kijkt tegen drie nederlagen aan. Misschien kan de wedstrijd tegen laten nog perspectieven openen, maar de afgebroken stand is 3-1 in het Soes ter nadeel. Soest ni een gewonnen, een verloren en twee afgebroken wedstrijden. Soest IV heeft tweemaal van eenzelfde tegenstander gewonnen, eenmaal ver loren en een wedstrijd niet gespeeld. Soest V heeft van alle drie tegenstan ders royaal gewonnen, zodat de dames Greet Groart en Jeanet Luten met hun teamgenoten Ton Stalenhoef en Rob Westland de tweede helft van de competitie met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Soest VI draait ook prima, drie wed strijden gewonnen met overmacht en in de afgebroken wedstrijd een 4-1 voorsprong. Occo van IJsseldijk, Stef Koppenaal, Saskie van der Hulst en Willemien de Buck zijn zeker van plan op de ingeslagen weg voort te gaan. Soest VI met Petra Blank, Dinkie van Wel, Gerard Beek en Jan-Willem Oos- terbaan won tweemaal royaal, maar moest in de derde wedstrijd de eer met 6-2 aan Leusden laten. Ook het heren team moest de kracht van Leusden on dervinden. In de Districtscompetitie ziet het er niet slecht uit. Het gemengde team A heeft twee overwinningen en een kleine (3-2) nederlaag staan. Soest B twee maal winst en een afgebroken wed strijd. Soest C (Chris Demetriades, Bert Rigter en de dames Aafke Gaas beek en Anita Verstegen wonnen met fors verschil van alledrie de tegenstan ders. Soest D tweemaal winst en klein verlies tegen Alta. Soest E smaakte het genoegen de sterkste van de drie tegen standers een - weliswaar kleine - ne derlaag toe te brengen. Maar Cor Heemskerk, Jan van Kooy, Hilde Geijtenbeek en To Felix staan voorlo pig op de bovenste plaats. Het zaterdag herenteam kon ook de derde wedstrijd niet in goede resultaten omzetten. Ook bij de junioren veel afgebroken wedstrijden. Soest A heeft tweemaal gewonnen en een kleine nederlaag ge leden. De teams B, D en E hebben een of twee niet uitgespeelde wedstrijden. Team C (Lisette v.d. Kolk, Angélique Winter, Mark v. Beusekom en Norbert Simonsheeft driemaal gewonnen. In de midweek hebben drie dames teams tot nu toe goede resultaten be reikt. Soest D (Els Scholten, Yvonne Hurkens en Irene Koldewijn) verloor nog niet één partij en won driemaal met 4-0! Soest E speelde de eerste wed strijd 2-2 gelijk, om vervolgens met 3-1 en 4-0 te winnen. De wedstrijd tegen de eerste tegenstanders a.s. dinsdag wordt dus belangrijk voor Ria Mus- ters, Jenny van Kooy en Irene Feld- brugge. Ook de dames Komen, v.d. Velden Erdbrink en van Soest - samen team G vormend - kunnen op drie over winningen terugzien. De tweede ronde van het penaltyschie- ten om het kampioenschap van Soest leek vorige week dinsdagavond eerst niet door te kunnen gaan, omdat de Sportstichting de velden van de voet balvereniging Hees (die het kampioen schap samen met de Stichting Jeugd zorg organiseert) wegens het slechte weer had afgekeurd. Gelukkig kon er nog op tijd een oplossing worden ge vonden door een grote hoeveelheid stro op het trainingsveld aan te brengen. De 175 jongens en meisjes die zich voor het penaltyschieten hadden opgegeven hoefden daarom niet naar huis ge stuurd te worden. Slechts één van de 355 kinderen in de leeftijd van 7 t/m 15 jar is er tijdens de voorronden in geslaagd de keeper vijf keer te passeren. Dat was de 14-jarige Mark Dorrestein. De keepers van de vijf Soester voetbalclubs (Gerrit Aal- de rink en Hans uit den Bogaard, bieden Hees; Hans Peter Roel, VVZ; Gé Schimmel, S.O.Soest en Wim van Veen, SEC) waren opnieuw goed op dreef. Bij elk schot dat doel trof weer klonk dan ook gejuich. Samen met de finalisten van de eerste ronde komen a.s. donderdag (Hemel vaartsdag) ook de zes hoogst geplaat sten van de tweede ronde oog in oog te staan met Ajax-doelman Piet Schrij vers, om uit te maken wie in de finale mogen komen. De winnaars van de eerste ronde wa ren: Bastiaan Hilhorst (9); Arjan van den Breemer (10); Bas Smid (10); Jef- frey van Delden (11); Robert van Doorn 11en Nettert Smit 13 In de tweede ronde plaatsten zich: Pa- trick Dokter (9); Nigel Stanton (10); Vincent Bitterling (10); Saban Akcit (14); Peter Wolfsen (14) en Mark Dorrestein (14). Het zit de tennissers wat het weer be treft beslist niet mee dit jaar Dit weekeinde moesten verschillende wed strijden worden afgebroken, omdat de banen de neervallende regen niet meer konden verwerken. Dit gold vooral voor de uitspelende teams van Soest- Zuid. De nieuw aangelegde gravel- banen aan de Bosstraat bleven uitste kend bespeelbaar- Ondanks de vaak hevige regenbuien waren de banen in een ommezien weer droog en kon groundsman Joop van Klooster het sein weer op spelen zetten. Alle thuis- spelende teams hebben dan ook hun partijen, hoewel soms enkele malen onderbroken, kunnen afmaken. Het eerste senioren zondag team speel de tegen Vinkeveen 1. De eerste wed strijd was in een 4-4 geljkspel geëin digd en het was bekend dat dit team de belangrijkste medekandidaat was voor de ook op promotie rechtgeven- de tweede plaats. Het was dus zaak goed voor de dag te komen. Men bleef zeer geconcen treerd spelen, de inzet was enorm en het was jammer dat Edwin Abbring zich niet lOO'v fit voelde, anders was de winst nog hoger uitgevallen dan de 6-2 die nu op het scorebord stond. Senioren 2 had zijn dag niet en kwam duidelijk tekort tegen Flehite 3. Uit slag: 0-8. Het voordeel van een duidelijk te sterk team in een afdeling is wel dat de an dere twee teams ook met grote cijfers verliezen en de strijd om de tweede promoverende plaats zeer spannend is, waarop Soest-Zuid nog zeer goede voor uitzichten heeft. Het 2e team weet dit en heeft zich dan ook niet laten ontmoedigen. Het zal trachten tegen Hilverheide en de Meent volop uit te pakken. Soest-Zuid 3 zag de uitwedstrijd tegen Rhijnauwen 4 met een 3-2-voorsprong afgebroken. Vorige week kon ook al niet gespeeld worden, zodat al twee keer ingehaald moet worden. Op He melvaartsdag volgt thuis de belang rijke wedstrijd tegen Lookhorst 3. Dit team mag zeker nog kampioensas piraties koesteren. Wie het kampioen schap praktisch niet meer kan ontgaan zijn het vierde en vijfde team. Beide wonnen hun wedstrijd met 8-0 en het is duidelijk dat beide teams te laag zijn ingedeeld en volgend jaar een klasse hoger zullen spelen. Het zondag-jeugdteam tenslotte zag zich na 6 partijen, die broederlijk ge deeld werden, weggeregend bij Volta. Verdere uitslagen Zondag Herenteams: Soest-Zuid 1 - Weldam 1 3-3 Soest-Zuid 3 - Vleuten/ de Meern 3-3 Soest-Zuid 5 - Blaricum 1 1-5 Dames dinsdagcompetitie: Soest-Zuid A - De Kuil A 3-1 Soest-Zuid B - Odijk A 2-2 Bilthoven A - Soest Zuid C 1-3 Westerveld A - Soest-Zuid D 3-1 Soest-Zuid E - Bilthoven D 3-1 Dicke Rijst - Soest-Zuid F 1-3 Soest-Zuid G - Blaricum E 2-2 Nienhof E - Soest-Zuid H 2-2 Lockhorst F - Soest-Zuid J 2-2 Soest-Zuid K - Laren J 1-3 Soest-Zuid L - Hoogerheide F 0-4 het regionale circuit te ver is, in ver band met vervoersproblemen. Deze jeugdopvang, die tevens nieuwe kweek voor het grote crosswerk betekent, zal moeten worden bekeken, om de jeugd niet tussen de wal en het schip te laten geraken. In iedere gemeente dus een eigen crossterrein voor de kleintjes! Degenen die nog niet hebben inge schreven voor het seizoen 1983, wordt verzocht dit met spoed per omgaande te doen aan R.E.M., postbus 4, 3740 AA Baarn of telefonisch: 02154-13308. In verband met de korte beschikbare tijd wordt de rijders gevraagd mee te werken aan dit verzoek. Ook worden de rijders verzocht zoveel mogelijk sa men naar Amersfoort te komen, met zo weinig mogelijk voertuigen een geen extra caravans, omdat het renners kwartier een beperkte capaciteit heeft, die optimaal benut dient te worden. Op deze dag zullen tevens de bekers worden uitgereikt die de rijders ver dienden tijdens de openingsbekercross van 16 april j.1. in Nijkerk. Modelbouw Club Huizen 5 jaar Het weekend van 14 en 15 mei a.s. zal voor de Modelbouw Club Huizen in het teken van haar 5-jarig jubileum staan. Dit feit zal met een tentoonstelling en met modelvaar-, en modelvlieg- en met modelautodemonstraties gevierd worden. De Modelbouw Club Huizen, die de afgelopen 5 jaar een groep van ca. 120 modelbouwers heeft verenigd, vertegenwoordigt takken van de modelbouw, te weten: modelvliegtuig bouw, modelautosport en modelboot- bouw. Deze 120 man hebben al heel wat bij el kaar geknutselddit alles is te bewon deren op 14 mei van 12.00 tot 17.00 uur in het '3 in I-project' te Huizen. Circa 150 modellen worden tentoongesteld Verder worden dia- en filmvertoningen gegeven. Ook wordt er voorlichting en advies gegeven. Op 15 mei zullen vlieg- vaar- en autorijdemonstraties plaats vinden rond het sportcomplex 'de Wolfskamer' te Huizen. De de monstraties worden in samenwer king met de MBC Tsis,' de Gooise Mo delbouw Club en MBC 'het Anker' geor ganiseerd. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Afgelopen zaterdag werd in Beukendal het toernooi om het Nationaal kam pioenschap voor veteranen gespeeld. Een negentiental teams waren naar Soest getogen om daar hun krachten te meten. Hoewel er hier van veteranen wordt gesproken was er vaak span nend en hoogstaand volleybal te zien. Bij de dames werd er in twee poules van vijf gespeeld. Al vrij snel bleek dat Haag, Cito (Zeist) en E.A.V.V. (Arn hem tot de kanshebbers behoorden. Helaas waren de teams van Olympia en SVV niet sterk genoeg om een plaats bij de eerste twee van hun poule te ver zekeren. Het damesteam van S.O.S./- D.P.C. was dit wel. Via kruisfinales moest vervolgens worden uitgemaakt welke teams zich voor de finale zouden plaatsen. De wedstrijd tussen E.A.V.V. en Cito was bijzonder spannend. Door een krappe overwinning (16-14 en 15- 13) trok Cito uiteindelijk toch aan het langste eind. De andere kruisfinale had een bijzonder grillig verloop. S.O.S. won de eerste set met 15-8. De volgende set was echter met 15-9 voor Haag. Dit team bleek ook in de laatste set de langste adem te hebben en trok deze met 15-8 naar zich toe. De teams van S.O.S. en E.A.V.V. waren hiervan zó vermoeid, dat zij het toernooi verder voor gezien hielden en dus op een ge deelde derde plaats eindigden. De fi nale tussen Haag en Cito werd duide lijk doordat het eerstgenoemde team dominerende. Aanvoerster Bep Latour kon dan ook met een tevreden gezicht, na een 2-0 overwinning de beker in ont vangst nemen. Bij de heren werd door een aantal zeer sterke teams deelgenomen: H.V.S., Tonegido, E.A.V.V. en The Smash. Doordat er negen teams in totaal had den ingeschreven, werd hierdoor geko zen voor drie poules van drie. De num mers één zouden daarna onderling uit maken wie de beker mee naar huis zou nemen. Plaatsgenoot Olympia begon het toernooi goed door een l-l-gelijk- spel tegen H.V.S. In de volgende wed strijd moesten zij echter hun meerdere erkennen in The Smash. Mede hierdoor eindigden zij als derde in hun poule. Uiteindelijk wisten zij beslag te leggen op de zevende plaats. Van de overige teams wisten The Smash, E.A.V.V. en Tonegido door te dringen tot de A-finale-poule, bestaan de uit de nummers één. Door een twee tal overwinningen wist The Smash uit eindelijk beslag te leggen op de beker. Het team van E.A.V.V. werd tweede en Tonegido derde. Al met al een toernooi dat zich vooral kenmerkte door bijzon der sportief gedrag en volleybal van ou derwetse grote klasse. In ieder geval tekent Olympia nu reeds voor de orga nisatie van het elfde veteranentoemooi in 1984. Het komende weekeinde wordt de Grandprix van Monaco verreden, de meest sensationele Grandprix van Eu ropa, door zijn stratencircuit. In het voorprogramma komen de Re nault 5 Turbo's voor de vierde maal dit jaar aan start voor het Europees Kam pioenschap. Slechts dertig coureurs mogen aan de training meedoen, waar van de beste twintig geplaatst worden voor de race. Drie Nederlandse coureurs hebben zich geplaatst voor de training: Jan Lammers, Michael Bleekemolen en onze plaatselijke coureur Geerlof Stam. Geerlof blaast dit jaar behoorlijk mee in deze klassevooral de laatste race in Imola liet een opgaande lijn zien. Daar reed hij een fantastische race en had er duidelijk zin in. Vanaf een negentiende startplaats wist nij oijna elke ronde een plaats te winnen, maar moest in de laatste bocht de Italiaan Zambastia voor laten gaan. „1 -> s, De verwachtingen zijn hoog gespannen. Geerlofs auto is in opti male stat en als er zich geen onver wachte problemen voordoen moet er een plaats bij de eerste tien in zitten. U kunt het beluisteren via het radio programma 'Langs de lijn' en N.C.R.V. "Sport op zaterdag" en later, uiteraard, ook in onze krant lezen. Hees kreeg afgelopen zaterdag S.V.M. Boys uit Maartensdijk op bezoek, om samen uit te maken wie dit jaar aan spraak mocht maken op de derde plaats in de eindrangschikking. De wedstrijd begon ruim een half uur te laat, omdat de aangewezen scheidsrechter niet kwam opdagen. Na veel heen en weer gebel werd uiteindelijk de heer H. Kok uit Soest bereid gevonden het treffen te leiden. S.V.M. Boys gaf in het begin direkt zijn visitekaartje af en zette Hees onder druk. De aanvallen werden met goed gegroepeerd voetbal opgezet en liepen veelal via de goed spelende D. Donse laar. Hees had het duidelijk moeilijk met dit soort voetbal en kwam zelf nauwelijks aan aanvallen toe. S.V.M. Boys nam in de 20e minuut de leiding, toen het een vrije trap op de rand van het strafschopgebied mocht nemen. Het was D. Donselaar die met een schitterend schot in de bovenhoek de Hees-doelman kansloos passeerde: 1-0. Twee minuten later was het weer raak voor S.V.M. Boys, toen de Hees-verde diger Kees van Essen de bal op onge lukkige wijze op zijn schoen kreeg en zo zijn eigen doelman passeerde: 2-0. Hees trok hierna het spel wat meer naar zich toe en met succes. In de 30e mi nuut werd Piet Schalkwijk in het zes tienmetergebied onderuit gehaald, en de terecht toegekende strafschop werd door Tom Jansen verzilverd: 2-1. Hees bleef hierna doorgaan en uit een prima opgezette aanval en uit even zo fraaie combinatie tussen Piet Schalk wijk en Kees van Dijk was het laatst genoemde die de partijen weer op ge lijke hoogte bracht.' 2-2. Hees kreeg het de laatste periode van de eerste helft nog erg moeilijk want vier minuten na de gelijkmaker was het weer een Hees-verdediger die SVM Boys een handje hielp door in eigen doel te koppen: 3-2. SVM Boys bleef aandringen en op slag van rust werd D. Donselaar in vrijstaande positie aangespeeld en kon zo op simpele wijze 4-2 laten aantekenen. De tweede helft liet een beter Hees zien, maar de precisie ontbrak om echt gevaarlijk te worden. SVM Boys pro beerde de bal zoveel mogelijk in eigen ploeg te houden om de voorsprong te consolideren. Bij Hees ging nu ook de conditie een woordje mee spreken, om dat er drie spelers in liepen die allen al een volledige wedstrijd hadden ge speeld, en dat was in de slotfase van deze overige uiterst sportieve wedstrijd goed te merken. SVM Boys zocht nog eenmaal de aan val en in de 42e minuut was het Van Velen die 5-2 op het scorebord bracht. Gezien het spel een toch wel wat ge flatteerde stand van deze goede wed strijd. Op Hemelvaartsdag organiseert de Soester. Volleybal Vereniging (SVV) voor de 29e keer een groots opgezet Nationaal Volleybal Toernooi, waar aan door een groot aantal verenigingen uit de regio wordt deelgenomen. Dit jaar zijn het er maar liefst 38, met in totaal 153 teams. Door de soepele mo gelijkheden van inschrijven is het mo gelijk met meerdere teams per ver eniging deel te nemen. Daardoor is elk niveau vertegenwoordigd, hetgeen niet vaak voorkomt. Het toernooi wordt gespeeld op 37 vel den. Daafrnaast zijn nog 8 velden be schikbaar voor de zeer jeugdigen: de mim-voiieybailers. Uiteraard is een toernooi van deze op zet en omvang alleen te realiseren met de volledige medewerking van een aantal instanties. De gemeente Soest en de Mixed Hockey Club hebben die medewerking inderdaag geleverd, zo dat gebruik kan worden gemaakt van het sportcomplex aan de Koningsweg. Het toernooi begint 's morgens om 9.30 uur. Om de veertig minuten vindt op elk van de 45 velden een nieuwe ronde plaats. Tegen 18.00 uur verwacht men dat de prijsuitreiking zal kunnen plaats hebben. Dat gebeurt door de loco-bur gemeester van Soest, de wethouder van Sportzaken drs. G. Plomp. De pony ruiters van de landelijke rij- vereniging „Eldorado" hebben zater dag j.1. in Blaricum hun eerste buiten wedstrijd gereden met vijf combina ties, waarvan vier in de B-dressuur en één in de L-dressuur. Als eersten moesten Ingrid Strumpel met Arabelle en Nathalie Wollenberg met Trigger in de ring. Beide hadden zij een nieuwe pony, wat dus wel erg moeilijk was. Zij behaalden beide 106 punten. Daarna was de beurt aan Sabrinè van Dijk met Cartouche. Zij reed een voor treffelijke proef, die haar dan ook 131 punten opleverde. Een tweede prijs en twee winstpunten waren het resultaat, resultaat. Marieke de Bree met Carina deed voor de eerste keer met de wedstrijd mee en ook zij kan tevreden zijn met het behaalde resultaat. Zij had namelijk ook 106 punten, ondanks regen en on weer. Vervolgens verscheen Tamara Bok met White Rocket in de L-dressuur. Zij behaalde 114 punten. Daarna kwam het springen in de B-dressuur. Tamara Bok met White Rocket reed een fout loos parcours, voldoende voor de wijze van rijden, dus twee winstpunten en een vijiue piaais. Sabrine van Dijk met Cartouche reed eveneens een foutloos parcours en had voldoende voor de wijze van rijden, dus ook twee winstpunten. Al met al kan instructeur Ferry Leek op een wel bestede middag terugzien! Soester Schaakclub organiseert Hemelvaarts- toumooi Donderdag 12 mei organiseert de Soes ter Schaakclub het traditionele Hemel- vaartstournooi. De Soester Schaakclub is aan zijn 60e seizoen bezig, vandaar dat het toernooi deze keer een bijzon der tintje heeft. Naast de gebruikelijke prijzer. is er voor iedere deelnemer een speciale attentie. Naar verwachting zullen zo'n honderd deelnemers er op 12 mei een gezellige schaakdag van maken. Wethouder Plomp zal (tradi tiegetrouw) om 10.00 uur het startschot geven in gebouw Credo aan de Juliana- laan. Opgeven kan men zich bij E. Bal vers, tel. 23072. ASI sponsort niet voor niets Het door de Auto en Scheepvaart In dustrie te Soest gesponsorde bowling team heeft zijn sponsor niet teleurge steld. Door veel te trainen slaagde het team erin om in de Nationale League wedstrijden een derde plaats te bezet ten met een gemiddelde van ca. 160 per speler. Het team, dat vanwege de gebrekkige bowlingaccommodatie in Soest de Luisleague wedstrijden in Zeist afwerkt, was ook daar succesvol. In het eerste jaar is het er in geslaagd te promo veren naar de derde divisie. Voor deze promotie werden 36 wed strijden van 4 games gespeeld, die voor een groot deel winnend werden afge sloten. Bij deze games waren er 30 van 200 en meer, vier van 225 en hoger, ter wijl de 258 game van A. Aarts wel een bijzondere vermelding verdient. De spelers zijn hun sponsor ASI dan ook zeer erkentelijk, omdat de genoemde resulaten zonder geldelijke steun voor trainingen e.d. vast minder goed zou den zijn uitgevallen. Jubileumbedrijfsrit van 50 jarige AM AC De 50-jarige Amersfoortse Motor- en Automobielclub "AMAC" organiseert voor het 6e jaar een bedrijfsrittenkam- pioenschap bestaande uit vier puzzel- ritten voor personenauto's, die allen op de zaterdagmiddag worden verre den. De tweede rit is ditmaal de Jubi- leumrit, die wordt verreden in de regio Amersfoort-Hoogland. De rit zal be staan uit twee trajecten van 20 km per traject, met een rust van een uur, waarin u wordt voorzien van koffie of frisdrank. De uitzetters van het eer ste traject zijn Arie Brundel en Johan Hoogland, voor het tweede traject zijn dat Koos Goedknegt en Nico den Uijl. Inschrijving staat open voor iedereen, zowel voor bedrijven als voor indivi duele deelnemers. Er zijn 3 prijzenta- fels: le en 2e traject, prijzen in natura. Totale rit, bekers en standaards. Het inschrijfgeld bedraagt 11,- per auto, ongeacht het aantal inzittenden, tevens krijgt elke équipe gratis een ral- lyschild routebescheiden in een map, enige attenties en twee loten per équipe voor de gratis loterij onder alle deelnemers. Men kan inschrijven in de sportklasse (geroutineerden) of in de tourklasse (beginners). Start deelne mers vanuit Café-Rest. "De Faam," Hamseweg 9, 3828 AA Hoogland, tel. 033-801213. De voorinschrijving sluit op 21 mei a.s. om 24.00 uur. Voor inlich tingen of opgave, bij het secretariaat, Eric Versluis, Verdistraat 116, 3752 WS Bunschoten, tel. 03499-3106.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17