Soest laat kans op grote overwinning Ria Breemer en Heinze Bakker wonnen Prominenten-wedstrijd >-8 SEC bevecht gelijkspel in adembenemend duel Avond-vierdaagse Soest 1983: 6 t/m 9 juni! Soester marathonlopers presteren goed in Amsterdam H. Wolfsen Klaverjaskampioen llSiISp 18-12 3de >AL S ZON DAG VOETBAL super ^cleaner ZONDAGVOETBAL SEC-BFC 2-2 ZATERDAGVOETBAL KAARTEN Organisatiecomité verwacht veel meer dan 2000 deelnemers WANDELSPORT ATLETIEK Afscheid van 5 selektiespelers Terug over de Heuvelrug 18 19 Soester Courant van woensdag 11 mei 1983 19 doorgeschoten de Knicker- ie uitwedstrij- Het (prima) indag 16 mei haalwedstrijd is uit Veenen- sdag en don- i telkens van aats het jaar iers georgani- ►oi- Voor egang gratis, tpark "Eem- zijn team en )ok de dames waren zicht- e come-back iseerden zich d en beheerst ln de daarop- visten ze de Dt drie tegen- g haalden ze rden dankzij ekende, ge len de Knic- g nog verder •eg zelfs nog drie spelers ken. Hun to men en de éénmaal de te verklei- irt scoorden n hun totaal n in de laat- 3 slag, want Jen de wed- e eindstand ks het soms wonnen de Woensdag Dockers uit kerbockers ?le-scheids- euzebroek. seizoen i ii ESS-Brou- ter afslui- at dit jaar s in sport- het gebeu- ie Dijnsel- vorig jaar, liddels op- 1 wisselbe- :omers dit r Boys en Bilthoven. ie deelne- De Munt, organise- le Wasiel ijl de be et de der- tr zijn ge node. Te ldenstand es in het lelijk ge- 1 rond te om 10.30 taat borg De finale ijn waar- nds zaal- eunissen. en 6 n 8 Foto; Goos van der Wilt Na het grote succes van vorig jaar heeft dezelfde groep "actievelingen" die in 1982 de organisatie van de Avond-vierdaagse in Soest op zich nam zich met grote inzet gebogen over de realisering van het wandelevenement in 1983. Telde de Avondvierdaagse in 1982 meer dan 2000 enthousiaste wan delaars, dit jaar houdt men rekening met een nog veel hoger aantal, vooral ook gezien de talrijke geestdriftige reacties die het organisatiecomité tot dusver hebben bereikt. Op maandag 16 mei en dinsdag 17 mei a.s. bestaat de mogelijkheid tot in schrijving, zowel voor groepen als voor individuele deelnemers. Dat gebeurt in de Katholieke Basisschool Soestdijk, Theresiastraat 16, tussen 19.00 en 20.00 uur. Iedereen kan tijdens de Avondvier daagse, die plaatsvindt van 6 tot en met 9 juni a.s., starten vanaf 16.30 uur. Groepen kunnen op het formulier dat bij de inschrijving wordt verstrekt zelf een starttijd aangeven, die door het organisatiecomité bevestigd zal worden. Men voorkomt daarmee onno dig en vervelend lang wachten. De inschrijfgelden bedragen: voor kinderen van 9 tot 12 jaar (10 km.): 4,-- - voor kinderen van 13 en 14 jaar (10 km.):/4,- - voor kinderen van 13 en 14 jaar (15 km.): 5.50. Deelnemers boven de leeftijd van 14 jaar betalen, ongeacht de te wandelen afstand, een bedrag van 5,50. wandelen in totaal. De inschrijfgelden moeten op de avond waarop de in schrijving plaatsvindt contant worden voldaan. De verschillende routes voor de vier avonden zijn inmiddels globaal ook al vastgesteld. Op maandag 6 juni gaat de tocht naar de Lage Vuursche, op dins dag 7 juni zijn de Baarnse kroondo meinen aan de beurt, op woensdag 8 juni wordt er gewandeld door Soest- Zuid en op donderdag 9 juni vindt de af sluiting plaats, met het défilé vóór het gemeentehuis in Soest. De deelnemers ontvangen voor de wan deling een routebeschrijving. De EHBO is met een colonne van zes men sen aanwezig om de eventuele me dische problemen op te vangen. Het startpunt is evenals vorig jaar bij de firma Van Asch. Industrieweg 35. Voor informatie en inschrijfformulie ren kan men zich wenden tot: Th. van Fulpen, Nachtegaalweg 9, tel. 18387. Bij de 8e internationale marathon van Amsterdam stonden vier Soester lan- ge-afstandslopers aan de start, te we ten: Jaap van de Berg, Henk Hooyberg, René van Zee én good-old Cor Koster. De omstandigheden waren vrijwel ideaalgeen neerslag en windstil. De 24-jarige Jaap van de Berg was de enige debutant in het Soester mara thongezelschap. Hij volbracht zijn eerste marathon echter uitstekend en eindigde als eerste Soester deelnemer in de tijd van 2 uur 47.55 min. Met deze tijd heeft hij zich eveneens verzekerd van deelname aan de triathlon in de herfst van dit jaar. Al met al een ge weldige opsteker voor de jonge S.O. Soest-atleet. Henk Hooyberg verraste vriend en vij and door als tweede Soester te finishen. Deze atleet blinkt altijd uit door een enorm goede krachtverdeling tijdens een marathon. Hij beëindigde de race bijzonder fris met een nieuwe persoon lijk record2 uur 55.40 min. Rene van Zee was de derde S.O. Soest- atleet die binnen kwam. Vooral de laat ste 7 km vielen hem zwaar, zodat hij na een aanvankelijk nogal snelle start behoorlijk wat tijd moest inleveren. Toch finishte hij nog binnen de 3 uur, nl. in 2 uur 59.20 min, wat een p^ima prestatie is voor iemand die slechts eeh half jaar aan zijn come-back werkt. Zijn tijd was tevens goed voor verbe tering van zijn persoonlijk record met maarliefst 18min. Cor Koster gaf in Amsterdam ook weer eens acte de prèsence. Hij was één van de drie deelnemers die nog alle Amsterdam-marathon tot een goed einde heeft weten te brengen, zo ook dit jaar: de nestor van de S.O. Soest lange-afstandsgroep liep ontspannen naar een tijd van 3 uur 44.10 min. Een prima prestatie van de reeds 65- jarige Cor Koster. Op de halve marathon van Amsterdam startten eveneens twee deelnemers die aan S.O. Soest verbonden zijn. Eric Bos liep gemakkelijk naar een tijd van 1.20.37 uur en Ineke van Zee. in trai ning voor de marathon van New York, deed over dezelfde afstand 1.44.13 uur. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezeifde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Richard Visée scoort het opc De nipte overwinning waarmee Soest vorige week donderdag de competitie besloot was geen afspiegeling van de wedstrijd. De redelijk goed opgekomen bezoekers- schare zagen de Soest-ploeg vele kan sen scheppen, maar de afwerking was deze avond wel erg slecht verzorgd. Twee doelpunten voor de rust, binnen één minuut gescoord, legden de basis voor een 2-1-overwinning die met wat geluk en wat meer rust wel 12-1 had kunnen zijn. De scheidende trainer Jan van Rens- wouw had van zijn mannen een over winning verwacht in een "lekker-bal- len"-wedstrijd. Hij kreeg zijn overwin ning. Maar als er ooit spelers geweest zijn die hun afscheid hadden kunnen .vieren met veel mooie goals dan waren het ,,de vijf" van Soest wel. l'niek afscheid Vijf spelers die hun afscheidswedstrijd voor Soest de zondag er voor door veld- afkeuring in rook zagen opgaan kregen donderdag toch de gelegenheid om dit afscheid te vieren. Vóór de wedstrijd was daar het bestuur in de vorm van de voorzitter en de secretaris, waarvan de eerste een toespraak hield met lo vende woorden tot de afscheidnemers, vergezeld met bloemen. Een even lu dieke als unieke gebeurtenis. Zo na men op het veld dus afscheid: Anton Vugts, die definitief stopt en ,,in ge- lijfd" is als trainer van de B-selektie senioren (het 3e en 4e elftal) als op volger van Marcel v.d. Lugt; de beide broers Visee die weer terug gaan naar Baarn; de in Hoogland (inmiddels) wo nende Martin Langbroek: de in Rijn- saterswoude wonende Huub Koppel, het langst voetballende bij Soest. Daarnaast nam voorzitter Boerkoel af scheid van ex-verzorger Siem West broek, van grensrechter Fried v.d. Breemer, met bedenkingen en als laatste vari trainer Jan van Renswouw, die zelf destijds om beëindiging van con tract had gevraagd. Fijn om te zien dat spelers, trainers en bestuur op déze wijze uit elkaar kun nen gaan, in een tijd waarin men veel rancune gewaar kan worden bij de di verse „scheidingen. Wedstrijd Daarna begon de wedstrijd, geleid door scheidsrechter N. Hilhorst uit Kockengen. Iedereen verwachtte een goed ..ballen de" Soest-ploeg. om een cliché-uitdruk king van trainer Jan van Renswouw te gebruiken. En het was ook een goed ballende Soest-ploeg! De VVOG-ers hadden nog minder belangen dan Soest bij dit duel, Soest wilde dan toch nog een plaatsje hoger op de ranglijst ein digen. Anton Vugts speelde op de linksback plaats omdat John de Jong afwezig was. Bovendien moest trainer van Renswouw wat omzetten om „zijn 5 scheidenden" een hele wedstrijd te handhaven. Al in de 6e minuut scoorde Soest. Uit een goede combinatie op rechts met Huub Koppel kwam een 1-3 spelletje met de beide Visee's waaruit Richard scoorde. Scheidsrechter Hilhorst vond het gevaarlijk spel en wees Richard Visee terug. Twee minuten later was het wel raak Open trainingen bij S.O. Soest Voor de jeugd van 6 t/m 10 jaar bestaat de mogelijkheid om in de maand mei - zonder verplichtingen - kennis te ko men maken met voetbal bij S.O. Soest. Van half 2 tot kwart over 2 trainen de 6 t/m 8-jarigen en van kwart over 2 tot kwart over 3 de 9 en 10-jarigen. Voor jongens, die nog twijfelen om wel of niet te gaan voetballen een mooie gelegenheid om het eens te proberen. Er wordt getraind o.l.v. Bert Huisman, die geassisteerd zal worden door een aantal A-junioren. ingsdoelpunt tegen WOG. na een groots opgezette Soest aanval over veel schijven kwam de bal tenslot te bij Peter Visee, die zich in het nauw gebracht zag en listig terug legde op de aanstormende Johan Staal. Hij gaf een droge schuiver in de hoek. Nauwelijks één minuut later was het al 2-0. Een kopbal van Peter Visee naar de sprintende Huub Koppel leverde een gave treffer op. Soest ging daarna freewheelen en bouwde heel rustig de ene aanval na de andere op. De Har derwijkers moesten verdedigen en slechts één keer was er gevaar voor doelman Schimmel (van Soest), toen Beers een goede voorzet in de beneden hoek kopte. De fraaie redding van Gé Schimmel bewees dat oefenen om de penalty-bokaal een goede vorm af dwingt. De overmacht van Soest was bijna vol ledig toen een goede pas van de zeer op dreef zijnde Arjan Schipperen Huub Koppel bereikte. Zijn strakke voorzet werd door Martin Langbroek al val lend net naast gekopt. Het zat dus ook niet mee. Vlak voor rust verkleinde WOG de achterstand. Een goede aanval werd door Karsten terug gelegd en Beers scoorde beheerst. Na rust verscheen tot ieders verras sing niet Henk van Asch maar Andrè Schokker, terwijl Henk toch op een goede eerste helft kon terug zien. In de dertiende minuut speelde de Soest- ploeg de hele VVOG-verdediging weg, maar Martin Langbroek miste voor open doel. Soest kwam op één kopbal van Beers na niet meer in gevaar, maar de over macht werd niet in meer doelpunten uitgedrukt. Daardoor waren de spitsen Koppel, Langbroek en de beide Visees het iets te weinig geconcentreerd. Schitterende aanvallen waren er bij (vooral Arjan Schipperen leidde veel aanvallen in), maar in de afwerking faalden vooral de scheidende spitsen volledig. Het bleef bij een schamele 2-1 overwin ning. Schamel omdat Soest eigenlijk een unieke gelegenheid om tot de hoogste score van de gehele competitie te komen voorbij liet gaan. Die competitie zit er nu op. Soest hand haaft zich redelijk in een moeilijk sei zoen. Er komen nog wel wat toernooien en oefenwedstrijden, maar daar zal oefenmeester Ernst Brandes al de no dige aktiviteiten in ontwikkelen. Hij moet ook wel, want hij staat voor de taak de plaats van 5 routiniërs op te vullen. Het bestuur heeft echter alle vertrouwen in de nieuwe trainer, net zoals ze dat hadden in de scheidende Jan van Renswouw. Ernst Brandes zegt S.O. Soest-jeugd vaarwel! Het is al maanden een bekend feit: Ernst Brandes zegt de jeugd vaarwel en neemt volgend seizoen de training en coaching van de senioren-selectie op zich. Jarenlang heeft Brandes zijn stempel gedrukt op - vooral - de prestatie gerichte jeugd bij S.O.Soest. Veel jon gens, die hij in de loop der jaren onder zijn hoede heeft gehad, spelen nu in de seniorenselectie. Voor velen wordt het straks dus en hernieuwde kennisma king. Bij S.O. Soest wil men dit afscheid van de jeugd niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op bescheiden wijze wordt hier- .aan op vrijdag 13 mei a.s. aandacht bestéed. Om 19.00 uur spelen twee elf tallen, samengesteld uit oude A l- en huidige A-l-spelers een wedstrijd. Na afloop is er een gezellig samenzijn voor allen, die in de afgelopen jaren op eni gerlei wijze met E. Brandes hebben samengewerkt. In het kader van het 60-jarig bestaan heeft de LTC Soest vorige week een zgn. "prominenten-wedstrijd" georganiseerd op het terrein aan de Schrikslaan. De wedstrijd maakte deel uit van een aantal evenementen, die het jubileum extra luister moeten bijzetten. Onder het oog van enkele honderden belangstellenden speelden vier bekende Nederlanders een gemengd dubbel. Tegen el kaar traden in het strijdperk het duo Nico Haak/Lisette Hordijk en Heinze Bakker/Ria Breemer. Heinze Bakker trad in de plaats van Willem van Hanegem, die zich wegens zietke op het laatste moment moest afmelden. De wedstrijd werd ge wonnen door het duo Ria Breemer/Heinze Bakker, in drie sets: 4-6,6-1 en 6-4. Nadat SEC en BFC elkaar een helft in evenwicht hadden gehouden nam SEC een verdiende voorsprong. Toen SEC verzuimde deze uit te bouwen sloeg BFC in de slotfase toe en forceerde een verlenging. Na een snelle voorsprong van BFC in de eerste verlenging zag het er voor SEC somber uit maar vlak voor het einde kwam SEC toch nog gelijk. Volgende week mogen SEC en BFC op nieuw proberen tot een beslissing te komen. Ongeveer duizend bezoekers waren naar het LVV-terrein gekomen om het beslissingsduel tussen SEC en BFC gade te slaan. SEC startte in dezelfde opstelling als vorige week maar met Robert Sakkers in de spits. Het begin was voor SEC, goed combi nerend werden de aanvallen opgezet maar de afwerking ontbrak BFC coun terde gevaarlijk en kreeg een goede scoringskans toen de bal via rechts voorgetrokken ineens werd ingeschoten maar een flitsende reactie van Eric Heemskerk behoedde SEC voor een achterstand. SEC beheerste het middenveld, goed stuwend werk van achter uit door de verdedigers John Derksen en Ruud van Rouwendaal stelde SEC in staat een veldoverwicht op te bouwen. Na circa een half uur spelen kwam de beste kans voor SEC, Ruud van Rou wendaal speelde op de rechtervleugel de bal goed vrij, trok de bal knap voor het doel waar vier SEC-spelers klaar stonden om de bal in te schieten maar de inzet van Wim Altenaar ketste op de bovenlat Even later kopte Robert Sakkers een voorzet van Ruud van Rouwendaal fraai in maar keeper Mink reageerde bekwaam, evenals bij schoten van Wim Altenaar en Ruud van Rouwendaal. In de slotfase kreeg BFC nog twee kansen, eerst werd de bal na een vrije trap goed voorgezet maar een halve meter voor het doel toch nog gemist en even later moest Jaap Holleman een scherpe voorzet van middenvoor Boonstra onschadelijk maken. In de tweede helft nam SEC weer snel het initiatief. Theo Altenaar en Hans Berkhof penetreerden regelmatig in de BFC-defensie voorlopig echter zonder succes. In de achtste minuut kwam SEC toch eindelijk op voorsprong, bij een hoek schop voor SEC werd de bal niet goed weggewerkt en kwam in het bezit van Jaap Holleman die een mannetje om speelde en vervolgens uithaalde om de bal door een bos van spelers in de uiter ste hoek te zien verdwijnen 1-0 na 53 minuten). SEC kreeg toen de gelegenheid om door te drukken. BFC was van slag. Wim Altenaar creëerde kans op kans, John Westerveld liep zich steeds vrij op de rechtervleugel en Theo Altenaar was beslist onfortuinlijk toen een schot van hem via binnenkant paal weer te rug in het veld kwam. Groot was dan ook de verslagenheid bij de SEC-aanhang toen met minder dan 10 minuten te spelen BFC toch op ge lijke voet kwam. Een vrije trap voor BFC werd strak voor het doel getrokken en gaf Peter Boonstra de gelegenheid met een strakke kopbal de partijen op gelijke voet te brengen 1-1 na 82 minuten SEC deed daarna nog enkele verwoede pogingen alsnog de winst binnen te halen. Aanvoerder Jan van Rees werd steeds nadrukkelijker de stimulator van de aanvallen maar een wijziging in de score bleef uit. Na een korte pauze werd met de ver lenging begonnen, al in de beginfase werd Eric Heemskerk op de proef ge steld. Een vrije trap werd van buiten het strafschopgebied hard ingescho ten maar via de vuisten van Eric en de lat net over het doel getikt. De hoekschop voor BFC werd door een net binnengekomen invaller zo goed voorgezet dat deze in een keer in het doel draaide. Theo Altenaar kopte de bal nog wel weg maar de scheidsrech ter had geconstateerd dat de bal achter was geweest zodat BFC ineens op een voorsprong stond 1-2 in de 93e minuut). Het spel werd nu een zenuwslopende partij en de toeschouwers kregen hun volle portie spanning. BFC bleef gevaarlijk in de aanval maar de BFC-achterhoede schutterde regel matig terwijl SEC geen kans zag daar van te profiteren. De moegestreden Theo Altenaar en Walter de Boer werden vervangen door Jelmas en Cees van Dorrestein. Al binnen de minuut had Jilmas bijna succes toen een omhaal nog maar net overgetikt kon worden. De aanvallen van SEC werden wat on geordend. de schoten van Hans Berk- hoff en Wim Altenaar misten de zuiver heid en de hard werkende Robert Sak kers kreeg onvoldoende ruimte om uit te halen. SEC nam meer risico. Jan van Rees en Jaap Holleman hadden voldoende con ditie om regelmatig naar voren te trek ken maar de tijd tikte weg en de kan sen leken steeds minder te worden. BFC dreigde zelfs bij uitvallen de voor sprong te vergroten maar de achter hoede was steeds op tijd terug. Toch kwam SEC nog gelijk. Bij een aanval op rechts werd in eerste instan tie de bal uitverdedigd maar weer op gepikt door Jaap Holleman die de bal meteen op maat voortrok waar Cees van Dorrestein hoog opspringend de bal inkopte, keeper Mink kreeg de bal niet onder controle en de zeer attente Robert Sakkers drukte de bal over de doellijn (2-2 in de 118e minuut). In de resterende minuten was de span ning te snijden maar er kwam geen ver andering in de stand zodat SEC en BFC volgende week opnieuw mogen proberen tot een beslissing te komen. Ook nu weer had SEC het beste deel van het spel maar de gevaarlijke voorzet ten van BFC hielden ook nu weer de ba lans in evenwicht. Vermeldenswaard is de sportieve inzet van beide ploegen die het duel alleszins de moeite van het aanzien waard maakte voor de neutrale toeschouwer. Voor de betrokken supporters was het een bloedstollend gevecht waarvan de climax volgende week te beleven valt. Foto: Goos van der Wilt Spannend moment In de wedstrijd SEC - BCF. S.O. Soest - Jeugdvoetbal Het competitieseizoen 1982/83 is voor bij! Afgelopen zaterdag werden de laatste wedstrijden gespeeld. Dit leverde nog een kampioen op wel de C-5. Met een ruime 6-2 overwinning op T.O.V. C-2 lieten zij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste in hun afdeling was. Ook op deze laatste dag waren er nog afgelastingen. De wedstrijden van de D-2 en F-3 gingen helaas niet door. De 17 gespeelde wedstrijden leverden 10 overwinningen, 2 gelijke spelen en 5 nederlagen op. De uitslagen waren als volgt: A- Junioren: IJsselmeervogels 3 - Soest 1 5-0 B-Junioren: KWA1 - Soest 1 0-1 Soest 2 - IJsselmeervogels 2 0-3 gest. Limvio 1 - Soest 4 0-5 C-Junioren: Soest 1 - TOV1 9-0 Soest 2 - Roda 3 1-0 Soest 3 - Hoogland 2 2-0 Hoogland 4 - Soest 4 1-1 Soest 5-TOV 2 6-2 Soest 5 kampioen! D-Pupillen: Spakenburg 2 - Soest 2 afgelast Soest 3 - Hoevelaken 2 4-1 Soest 4 - Achterveld 2 3-0 Soest 5 - VVZA 9 2-1. Roda 7 - Soest 6 2-0 E-Pupillen: Baarn 3 - Soest 2 3-1 Roda 5 - Soest 3 1-0 F-Pupillen: SEC 1 - Soest 1 l-i Roda 4 - Soest 2 0-1 Afoortse Boys 2 - Soest 3 afgelast Soest4-KVVA5 0-4 S.O. Soest A-l winnaar N.K.S.-toernooi afd. Utrecht Afgelopen zondag werd Soest A-l onge slagen winnaar van het N.K.S.-toer nooi afd. Utrecht. In de finale werd Limvio A-l met 3-0 verslagen. Door dit resultaat heeft Soest A-l het recht verworven om uit te komen in het N.K.S.-Districtentoernooi, dat 15 mei a.s. in Hoorn wordt gehouden. Ook Soest B-l neemt aan dit Districten- toernooi deel. Voor het laatst compleet: het eerste elf tal van S.O.Soest. De vertrekkenden zijn: bovenste rij v.l.n.r. Ie: Siem Westbroek (verzorger), 3e: Huub Kop- pel, uiterst rechts: Jan van Renswouw (trainer). Onderste rij: le: Peter Visée; 2e: Aton Vugts; 5e: Martin Lang broek en 6e: Richard Visée. werden geen wanklanken gehoord. De deelnemers kunnen dan ook terugzien op een zeer geslaagd klaverjaskam- pioenschap. Tegen half twaalf kon de heer W. A. v. Dorresteijn namens de wijkvereniging Overhees de prijzen uitreiken. Uitslag: 1, H. Wolfsen, W. Toplaan 7, Soest, 5725 punten (wisseltrofee en draagbare televisie); 2. W. Groen, Gemshoorn 24, Soest, 5637punten (herenhorloge)3. L. Vos, Weegbreestraat 375, Soest, 5614 punten (dameshorloge): 4. Mevr. Rik sen, Soesterweg 142, Amersfoort, 5601. punten (gereedschapskist) 5. R. Hui den, Koninginnelaan 30, 5544 punten (boek); 6. S. Loche, Spinet 104, Soest, 5430 punten: 7. B. Nuyens, Lindelaan 5, Baarn, 5385 punten; 8. G. v. Asselt, Spinet 78, Soest, 5382punten:9. J. Brou wer, Arendshorst 45, Amersfoort, 5361 punten; 10. G. Kok uit Soest en R. Pronk, Bartolottilaan 38, Soest, beide 5227 punten. Het door de wijkvereniging Overhees voor het vierde achtereenvolgende jaar georganiseerde open klaverjas- kampioenschap van Soest is gewonnen door de heer H. Wolfsen, W. Toplaan 7 te Soest. Hij behaalde vrijdagavond j.1. "drie boompjes van zestien'" in totaal 5725 punten en won daarmee de hoofd prijs, een draagbare televisie. Hij kwam ook in het bezit van de door de Soester Courant beschikbaar gestelde wisseltrofee. Aan het toernooi namen dit jaar 120 klaverjassers deel. Er werd deze avond zeer sportief geklaverjasd en de stemming was dan ook zeer goed. De organisatie verliep uitstekend en er De door de toerafdeling van R.T.V. "Tempo" te Soest georganiseerde vrije toertocht is een groot succes geworden. ..Een mooie tocht, prima geregeld" was eensluidend de waardering van de deelnemers. Het aantal deelnemers bedroeg 260, waarvan 130 fietsers zich bewogen over de lange afstand, 150 km, terwijl de overigen een kortere versie reden nl. 75 km. Opvallend was het grote contingent deelnemers uit de provin cies Noord- en Zuid Holland, die een tocht door onze regio kennelijk waar deren. Dit succes is voor de organiserende verenigingen een stimulans om met enthousiasme de volgende tocht voor te bereiden nl. de "3 Naaldentocht" die op 2 juli a.s. gehouden wordt en over de Veluwe voert. Het trajekt heeft een lengte van 210 km.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19