lente-fototaal fotograferen bij een lenteconcert ak t 2.1 Soester Courant van woensdag 11 mei 1 ai *K> - [De snelfe bloesem Dat lijkt een wat vreemde combi natie: bloeiende bomen en snel heid. Toch is het zo: de bloesem is voorbij vóór je 't weet. Goed idee: als de boomgaarden bloeien of als in uw tuin een boom in bloei staat, wacht dan niet maar fotografeer hem op hetzelfde mo ment. En zet er - als contrast mei al die witte pracht - wél een don ker element bij zoals ook bij deze foto is gepeurd. Voorgrond doel wonderen Een leuk tafereeltje met lamme ren in een wei... u richt er uw ca mera op. Straks blijkt, dat de foto niet zo leuk is: de diepu ont breekt. Hier is een tip in praktijk gebracht: zorg voor een goed voor- grond-element. Dan krijgt zo'n leuke voorjaarsplaat diepte Licht is belangrijk Zo 'n alledaags onderwerp moet het hebben van de lichtval. Hier zorgt de stand van de zon voor een goed contrast tussen voor- en achtergrond en hebben de licht strepen ui liet bouwland een diep- tescheppend effect. Mooie foto's zijn vaak het resultaat van de juiste lichtval. In de lente er op uit met de camera... dat is genieten met oog en oor. De natuur is nu op z'n mooist, de vo gels zingen in uw tuin, in een stadspark of in het hos. Ze zo/gen voor een muzikale begeleiding als u de bloe sems fotografeert. Of met de camera uitkijkt over de weiden. Of op een brug een kleine visser aan de foto baak slaat. En zelfs in de stad zingen de vogels als u de jonge mensen van deze tijd op een stoep in de zoe ker hebt. Hier is een pagina vol lente-fotomodellen, die bewijzen, dat het weer volop voorjaar is, het seizoen waarin er voor oog, oor en camera van alles te beleven is. Lente in de stad Ook in de stad is het nu vooijaar! Mens en dier komen naar buiten en dat geeft mooie kansen voor dit soort foto's. Vooral als je daarbij zo'n eigentijds stel jonge mensen kunt fotograferen, die ook nog een hond hebben gekozen in de kleur van hun haar. iStrand in zwart in wit Vier opvallende strandmodellen, die gewoon om een foto vragen. Zo'n fotokans kun je niet zelf ma ken, die is er ineens. Waaruit blijkt, dat het altijd goed is om een camera bij je te hebben als je een voorjaarswandeling gaat ma ken. Verpak hem, als u naar de zee gaat, voor de zekerheid wel in plastic, want het zilte vocht en het scherpe zand zijn niet gezond voor uw camera. Dier in de lente Geduld is ook voor fo tografen een schone zaak. Zo'n aandoen lijk plaatje van een stel mini-zwa nen maak je niet even in het voor bijgaan. Als je er de tijd voor neemt, dan kom je wèl met een mooie serie voorjaarsfoto's thuis. Visser aan de haak Een voorbeeld van een goede beeldopbouw: op de voorgrond k die kleine visser, in de midden- partij dat smaller wordende water en in de achtergrond de duinen en wat huizen. Wie er op let, maakt na een poosje dit soort evenwich tige landschapfoto 's bijna als vanzelf. ^Zomaar een stadsplein Je loopt er misschien dagelijks langs of over. En je ziet niet hoe mooi z'n oud marktplein is. Tot iemand, rekening houdend met het tegenlicht, zo'n foto maakt. En dan zorgt die fotograaf er voor dat u zegt: ik wist niet dal het marktplein van mijn stad zo mooi kan zijn (Grote Markt - Haar lem). Fleurig en groen Dat is de naam van een fotowed strijd, waar u dit voorjaar aan kunt meedoen. Gewoon een wed strijdformulier halen bij uw foto- handelaar en een bloem of struik of bomen op de foto zetten. Voor de mooiste foto is een aantrekkelijke reisprijs beschik baar voor twee personen en er zijn verder veel bloemenprijzen. Hier is een voorbeeld wat je met een bos je bloemen, een lamp en een zwart stukje karton kunt doenar Wachten op de zomer Een strandstoelen verhuurder, die wacht op de zomer. Zo'n Joto be wijst. dat er geen vaste regels zijn voor de beeldopbouw Want - zegt men - symmetrische foto's zijn stijf. Deze foto, waarvan de lin ker- en rechterkant bijna eikaars spiegelbeeld zijn, is toch geslaagd. Je kunt er alleen wel een les uit leren en dat is deze: wacht als fo tograaf niet op de zomer maar maak van deze lente een boeiend en kleurig fotoseizoen. -*•" 4

Soester Courant | 1983 | | pagina 21