Tien jaar danscentrum Slingerland 9?5 50 Jaar geleden in Soest Metamorfose maakt kapsalon Privé nóg aantrekkelijker 'voor Haar en voor Hem' Wand dekoraties 8) R Stalenhoef vraagt uw aandacht voor: vri jeti jdskleding bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest Unieke school voor jongelui en volwassenen T-SHIRTS bij ons 12 Mei 1933 Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Auto-plaatwerk/Spuithedrijjf 1e Heeserlaantje 2 Soeft Telefoon02155-1860Q GEMEENTE Voorbereidingsbesluit 5 Soester Courant van woensdag 11 mei 1983 1 v.V\feedestraafnc tel.12424 Soest "Ruim tien jaar geleden deed ik dansen als hobby. In het dagelijks leven was ik verkoopleider bij Heineken. Dat ik in Soest terecht kwam had te maken met de woningnood. Hier kon ik een flat huren tegen een prijs die in Amsterdam on denkbaar was. Mijn verhuizing viel samen met een reorganisatie bij Heineken. Daar kwam bij dat ik in een tijdsbestek van 3 weken slachtoffer werd van twee verschrikkelijke auto-ongelukken. Een jaar lang niet werken. Revalideren van een verlamming en een hernia. Je komt er bovenop en ontdekt dan bij terug keer dat er in je oude werkkring veel veranderd is. Dan komt de dag dat je een keuze gaat maken. Knopen doorhakken. Mevrouw Corver, oud-burgemeester van Soest, heeft mij daarbij geholpen. Ze attendeerde mij er op dat een dansschool met een professionele aanpak voor Soest op maat gemaakt zou zijn. Het begon met het geven van danslessen aan de brandweer, in de brandweerkazerne, een avond per week. Erg gezellig. Daarnaast werd het EHBO-zaaltje gehuurd. Twee avonden per week. De belangstelling werd groter en drie avonden per week vond ik ruimte in zaal Credo. Wachtlijsten met daarop de namen van dans- lustigen werden steeds langer. Dan komt het ogenblik dat je er bewust voor kiest van je hobby je beroep te maken. Grond kunnen kopen, investeringen gedaan en zo is het danscentrum er gekomen." Militair vliegtuig neergestort Bij de oefeningen van het vliegkamp te Soesterberg is Zaterdagmorgen het militair vliegtuig 612 neergestort. De machine kwam terecht in het bosch van het buiten van Sternberg vlak bij het vliegkamp. De eenige inzittende, de vlieger Dorrestein, werd licht gewond. Het vliegtuig is geheel vernield. Verboden terrein Bij een slager in deze gemeente, constateerde de politie, dat men aldaar bezig was met het slachten van een rund, zonder dat hiervan bij den keuringsdienst aangifte was gedaan en ook zonder dat aangifte was gedaan voor de accijns. Procesverbaal was zeer begrijpelijk het gevolg. Ned. Chr. Bouwvak-arb. Bond Vrijdagavond hield de Ned. Chr. Bouwarb. Bond, afd. Soest de door haar aangekondigde vergadering in de zaal van den heer Verschoor. Na opening en goedkeuring der notulen, werd het woord verleend aan den spreker van den avond den heer W. de Boer uit Utrecht, welke zou spreken over het aan het Centraal Bestuur gedane voorstel inzake het collectief contract en de gevolgen daaraan verbonden. Spreker wijst er op, dat het collectieve contract is geboren geworden uit de omstandigheden, de chaos, welke in de bouwvakken bestond. De groote vrijheid was oorzaak van de excessen en gebondenheid bleek een eerste eisch. Arbeid is geen koopwaar, ook geen vloek, maar een zegen. Arbeid mag niet worden geëischt voor een loon, dat niet voldoende is voor onderhoud en het voldoen aan de plichten gesteld door kerk en maatschappij. Het collectieve contract is gekomen met zijn voor de meeste plaatsen geldende bepalingen inzake vacantie en christelijke feestdagen. Soest deelt echter niet in deze gunstige bepalingen, waarom plaatsing in de 2e loonklasse wordt verzocht. Krachtige actie en aanhoudende samenwerking zal noodig zijn om zoover te komen. Deze rede was aanleiding tot een geanimeerde gedachtenwisseling, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Jeugdherberg „De Heidebloem" te Soest In het afgeloopen jaar onderging deze j.h. aanzienlijke verbeteringen. In de eerste plaats dient genoemd te worden de aansluiting aan het gas-bedrijf te Soest, waardoor het mogelijk werd op gas te koken, terwijl voor de trekkers gelegenheid verkregen werd zelf maaltijden te bereiden. Dankbaar werd hier gebruik gemaakt van de ruime mede werking van het Gemeentelijk Gasbedrijf. De slaapzaal der jongens werd voorzien van nieuwe bedden met spiraal matras, terwijl de bedden der meisjeszalen van alpengrasmatrassen werden voorzien. Voorts werd een kantoortje ingericht voor de herberg- administratie en werden eenige fietsenbergplaatsen gebouwd. Een en ander stelde groote eischen aan de financiën en de destijds gehouden inzamelingen te Soest en Hilversum alsmede de verleende subsidie der Gemeente Soest konden op deze wijze uitmuntend besteed worden. De voornaamste verandering in de j.h. is wel het aanvaarden van de taak van herbergouders door den Heer G. van Dalen en zijn echtgenoote M. C. Buckholz, die in dit verantwoordelijk werk hun levenstaak hopen te vinden. Wij vertrouwen, dat het hun zal gelukken "De Heidebloem" tot één der beste j.h. van Nederland te maken. Het aantal overnachtingen was verleden jaar ca. 3600, dus zeer bevredigend. Dit jaar zal het nog aanmerkelijk meer zijn. Met Paschen waren alle plaatsen lang te voren gesproken (65); helaas moesten een 300 verdere aanvragen worden afgewezen, omdat de j.h. nu eenmaal niet grooter is. Het heeft onze voortdurende aandacht haar te vergrooten, en wij doen daarom een beroep op allen, die dit mooie jeugdwerk ter harte gaat, ons te steunen. Tenslotte vestigen wij de aandacht van onderwijzers op ons specaal tarief voor scholen voor verblijf van één of meer dagen. Te weinigen kennen nog het zeer groote speelterrein en de mooie ligging van "De Heidebloem" vlak bij bosch en hei en de bekende Soesterduinen. R.K. Bewaarschool Door het R.K. kerkbestuur van Soesterberg zijn pogingen in het werk gesteld om te komen tot stichting van een R.K. bewaarschool. Deze pogingen hebben tot op zekere hoogte vaste vorm aangenomen en er zal een bewaarschool komen, mits de parochianen daarvoor jaarlijks financieelen steun verleenen. De gemaakte begrooting voor dat doel wijst een jaarlijks tekort aan. het geen door bijdragen moet worden gedekt. De commissie bestaat uit de heeren Wegman voorzitter; Lenslnk, secretaris; v. Hattum, penningmeester en Kemperman en Nefkens, leden. (openbare bekendmaking) De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende ver zoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: 1. Woningbouwvereniging Soest, Laanstraat 84 te Soest, ten behoeve van het bouwen van 28 woningen op een perceel grond in de wijk Overhees kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7456 ged. en 8067 2. A. H. van Alten, Vosseveldlaan 2 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een bijkeuken en het uitbreiden van een berging tot garage op het perceel Vosseveldlaan 2; 3. G. van Schaik, Waldeck Pyrmontlaan 45 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Van Goyenlaan (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2852) 4. A. J. Verhaert, Weegbreestraat 18 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de De Colignylaan (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 1148 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 13 mei 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 12 april verbouwen van een woonhuis op het perceel Verlengde Talmalaan 11b. Verlening d.d. 19 april 1983. het wijzigen van de gevels van het pand op het perceel Kerkstraat 109; uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging op het perceel Hartmanlaan 10. Verlening d.d. 3 mei 1983. bouwen van een woonhuis op het perceel Ir. Menkolaan 16. Ingevolge de Wet Administrative Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. dinsdag 17 mei -19.30 uur - gebouw gemeentewerken: commissie welzijns planning. De agenda vermeldt o.m. vervolgdiskussie randvoorwaarden bespreking notitie prioriteitstelling De agenda en de stukken die op deze vergadering betrekking hebben lig gen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht pubiek 1. Vanaf éér. kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendagpunt te verduidelijken of aan te vullen. Het vernieuwde interieur van kapsalon Privé valt vooral op door de doorlopende spiegelwand. De bekende kapsalon Privé van Astrid van Rouwendaal, gevestigd aan de Van Weedestraat 11A, dus middenin het winkelcentrum, heeft onlangs een flin ke gedaanteverwisseling ondergaan. Door een paar op zichzelf vrij eenvou dige veranderingen in wand- en vloer bedekking en het schilderwerk (nu uit gevoerd in bruin en vooral veel wit) en het aanbrengen van een nieuwe, geheel ononderbroken spiegelwand, is Privé als het ware omgetoverd tot een uiterst fraaie en moderne kapsalon, waarin het voor zowel dames als heren aan genaam toeven is. Privé ('Haarmode voor haar en voor Hem'oogt na deze ingreep, die geheel in eigen beheer en naar eigen ontwerp is uitgevoerd, veel ruimer en lichter dan voorheen, hetgeen vooral te dan ken is aan het gebruik van veel wit en een uitgekiende indirecte verlichting. Vóór de verandering waren heren- en damesafdeling min of meer gescheiden, zij het voornamelijk vi- sueel. Tegenwoordig is de kapsalon, waarin Astrid de scepter zwaait, bijge staan door Linda, Barbara en Ineke, een grote, lichte ruimte, die op de be zoekers zeer aangenaam inwerkt. Een paar weken geleden bestond Privé vijf jaar, een feit, dat zonder enige ophef is gevierd, al was het wel een goede aanleiding om de zaak een 'op knapbeurt' te geven. Het resultaat daarvan mag gezien worden. Het aardige van dit alles is bovendien, dat er in de prijzen niets van te merken is. Die waren trouwens toch al niet hoog, omdat Privé al twee jaar niet is meegegaan met de landelijke prijsver hogingen. 'De service blijft uiteraard hetzelfde', vertelt Astrid. Privé verzorgt niet al leen de kapsels van dames, heren en kinderen (die beneden de leeftijd van 10 jaar een flinke reductie op de knip- pnjs krijgen), maar verstrekt ook graag vrijblijvende adviezen voor de verzorging van het haar van oud en jong. 'En we hebben natuurlijk altijd een kopje koffie of thee klaar staan'. Met op de achtergrond de steun van echtgenoot Piet van Rouwendaal, die zelf geen onbekende is in het kappers- bedrijf (zijn vader werkte 42 jaar lartg als kapper, o.a. bij de in Soest destijds zeer bekende kapper Van Hattum, op hetzelfde adres als Privé) beschikt Astrid na vijf jaar over een uitstekend lopende kapsalon met een uitgebreide vaste klantenkring. Naast het dagelijk se werk in de salon verzorgt Astrid ook het kap- en grimewerk voor de toneel vereniging 'De Rietpluim', de oudste van Soest. Privé heeft een prima reputatie op het gebied van kapsels voor specia le gelegenheid; veel bruidjes laten zich er graag mooi maken voor 'de grote dag', en de bekwame kapsters hebben een bijzondere bedrevenheid in bijvoorbeeld vlechtwerk. Natuurlijk wordt er niet alleen maar gekapt bij Privé. Er zijn ook allerlei bijprodunten te koop, waaronder voor al de natuurlijke producten een grote plaats innemen, zoals permanent-crè mes op natuurbasis etc. Een buitengewone vorm van service biedt kapsalon Privé aan de oudere cliënten, die moeilijk ter been zijn, met name uit de verschillende bejaarden centra in Soest. Zij kunnen eventueel - na overleg kosteloos worden gehaald en gebracht. Een bezoek aan kapsalon Privé is, zeker na de vernieuwing, alleszins de moeite waard. Het maken van een afspraak wordt daarbij uiteraard aanbevolen. Kapsalon Privé is op dinsdag gesloten. Op de andere dagen van de week is de zaak open van 8.30 tot 17.30 uur; op zaterdag van 8.00 tot 15.30 uur. Slingerlands Lat in Formation Team "Q populair. Opvallende verschijningen daarin "Oom Piet en Tante Corrie Rijff", de leeftijdsgrens van de A.O.W. al ruim gepasseerd, maar jong genoeg om van een dansavond bij Slingerland het avondje uit van de week te maken. Wat Slingerland betreft is het dansen er voor iedereen. Dat de lessen van bijzondere kwali teit moeten zijn blijkt ook uit de be langstelling van officiële zijde. Wim Slingerland leidt in zijn danscen trum op voor dansleraar, geeft les aan professionals en is sinds kort lid van de examencommisie van de Verenigde Dansleraren Organisatie (F.D.O. Een diploma dat hij in 1982 in Engeland behaalde stelt hem in de gelegenheid internationale wedstrijden te jureren. Het bracht hem in korte tijd in Oosten rijk, Noorwegen, Engeland en West- Duitsland. Aktiviteiten die hem aan spreken, mits de kwaliteit en de sfeer van zijn danscentrum in Soest daaron der niet te lijden hebben. Terugkijken in een betrekkelijk korte historie is het noteren van een opval lend aantal hoogtepunten. Spectacu laire gebeurtenissen waarvoor Wim Slingerland en vele leden van het La- tin Formation Team van dansschool Slingerland verantwoordelijk zijn. In mei 1979 deed dit team voor de eerste keer mee aan de Nederlandse kampioen schappen en werd toen meteen Neder lands kampioen. In de jaren '81 en '82 werd dit succes herhaald. Blessures van teamleden waren er vorig jaar o.a. de oorzaak van dat het gevreesde Soester Formation team tijdens de kamiioenschappen ontbrak. Dit jaar staat de deelname aan de na- lick Motion". Foto: Paul Swager. tionale Nederlandse kampioenschap pen wel vast, maar opnieuw is het team, voor 't eerst optredend als Latin Formation Team "Quick Motion", niet blessure-vrij. Vrouwe Fortuna zal Wim Slingerland en zijn mensen duide lijk een handje moeten helpen. Dat de jeugd zich bij danscentrum Slingerland als een vis in het water voelt blijkt niet alleen uit de grote be langstelling. Meer dan aantallen diplo ma's van leerlingen kunnen uitdruk ken, vertelt "Kwekstep", een maand blad uitgegeven door en voor de jeugd van danscentrum Slingerland. Daarin veel gevarieerd nieuws, leuke teke ningen en in het laatste nummer de uitslag van een aan het eind van het seizoen gehouden enquête. Om U een inzicht te geven in de uitkomst ervan enkele gegevens. Wat de jeugd betreft bestaat 44% van de cursisten uit jongens, 56% uit meis jes. In opdracht van de ouders ging 13% naar dansles. 18% kwam via vrien den in relatie met Slingerland, terwijl 69% zelf de weg naar de Weegbree straat wist te vinden. Naast de weke lijkse lessen koppelt 93% van de onder vraagden een extra avondje vrijdan- sen er aan vast. Op de vraag: "Ga je volgend seizoen door met een vervolg cursus" antwoordde 72% met ja, 13% nee en werd 15% twijfelaars geteld. Cijfers die onomstotelijk aantonen dat U bij danscentrum Slingerland, zowel voor goed als gezellig dansen, aan het juiste adres bent. Terwijl het einde van een bijna ver streken dansseizoen in zicht is treffen Wim en Willeke Slingerland grootscheep se voorbereidingen voor het jubileum seizoen '83-'84. Het lesprogramma wordt uitgebreid met tapdansen voor kinderen en wat oudere leeftijdsgroe pen. In samenwerking met collega's in de regio hoopt dansschool Slinger land regionale kampioenschappen te realiseren, begin september vindt een feestelijke jubilemreceptie plaats en ook wordt er hard gewerkt aan de reali sering van een groots opgezet jubileum bal waarvoor, dat staat nu reeds vast, de accommodatie van de Weegbree straat 205 bij wijze van uitzondering te klein zal zijn om de verwachte belang stelling een prettig onderkomen te kun nen bieden. De viering van het 2e lustrum is er niet een die uitsluitend op 'de vaste klan ten" van danscentrum Slingerland is afgestemd. Met 't oog op morgen is het komende dansseizoen door een aan trekkelijke korting interessant voor de bestaande Slingerland "aanhang" en danslustigen die tot nu toe de weg naar dit toch wel exclusieve danscentrum nog niet gevonden hebben. Gratis les sen en aantrekkelijke kortingen voor degenen die vóór 15 juni inschrijven en het gehele cursusgeld hebben vol daan. Aanbiedingen die gelden voor jongelui en volwassenen, individuelen en paren. Dansen is in. Als sport, hobby, kunst en bewegingstherapie. Let's dance. Maar dan wel bij danscentrum Slin gerland. Ook na tien jaar de zekerheid: Beter en gezelliger is er niet. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn be sluit van 21 april 1983, afdeling I, nummer RB 83-90 een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor gronden gelegen ten noorden van de Insingerstraat en ten westen van de Koningsweg Overhees). Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van woensdag 11 mei 1983 op de gemeentesecretaris, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Aan het woord Wim Slingerland. Om hem, echtgenote Willeke en parttime hulp Irma Boerenkamp, draait letter lijk en figuurlijk in de Weegbreestraat 205 alles. Wim Slingerland, als het om het onderwerp dansen gaat, dan is hij als geen ander in Soest en wijde omge ving dé man, die er met zeer veel kennis van zaken over mag spreken. Geen wonder overigens, want hij zelf danst al vele jaren. Als wedstrijddan ser kan hij bogen op een zevenvoudig Nederlands kampioenschap Ballroom- dansen en Latin American. Op wereld niveau behaalde hij ooit een vierde plaats met het "tien - dansen", een uiterst zware formule waarvoor je van zeer goede danshuize moet komen. Zijn talenten zijn in Soest en de regio niet onopgemerkt gebleven. Een voor zichtige schatting maakt duidelijk dat in de afgelopen tien jaar ruim 7000 cursisten met danscentrum Slinger land kennis maakten. Het merendeel daarvan was in de avonduren op de dansvloer te vinden. Toch hebben Wim en Willeke Slingerland in hun lang zamerhand vermaard geworden dans centrum een volledige dagtaak. Privé- lessen in de ochtend- en middaguren en vele spitsuren tijdens het avond- gebeuren. Een legendarische sportjournalist heeft eens de stelling geponeerd dat wat goed is snel naar voren komt. Een stel ling die zeker ook van toepassing is op het succes van dansschool Slinger land. De schitterende accommodatie en het fraaie interieur van het dans centrum behoren zeker tot de bouwste nen van dit succes. Want nog steeds bestaan er "concurrenten" (beunha zen) die een uitgebroken voor- en ach terkamer van het predikaat "dans school" voorzien en zich behelpen met een muziekkwaliteit die uit opa's kof fergrammofoon lijkt te komen. Slingerland is, in tegenstelling tot an dere instituten, een danscentrum voor alle leeftijden. Slingerland is er voor beginners, gevorderden, vérgevorder den en kampioenen. Het lesprogram- Slingerland, wat dansen in Kerstsfeer betreft, jaarlijks een happening. ma omvat moderne dansen, Latijns- Amerikaanse dansen, wedstrijddan- sen, jazz-ballet, jazz-dans-gymnastiek, kinder- en disco-dansen, Rock and Roll en lormationdansen. Over dit laatste onderdeel straks meer in dit artikel. Opvallend daarbij is dat danscentrum Slingerland niet uitsluitend op de jeugd grote aantrekkingskracht uitoefent. De clubs voor volwassen echtparen, leeftijd vanaf 30 jaar, zijn bijzonder Danscentrum Slingerland, toonbeeld van perfectie o.a. in Rock and Roll.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5