§3 3, Geerlof Stam tiende in Monaco SEC ontsnapt aan degradatie na twee beslissingsduels 'Open Dag' op 21 mei bij Cricketvereniging LBW Veel deelnemers; verwacht op Soester tennis kampioen schappen Grandioos succes voor 'Duinbak/Eldorado combinatie Gerda van Essen van 'Eldorado' promoveerde naar M-dressuur Cross Team Soest voelt zich door gemeente Soest 'buiten de baan gezet' Eerste competitiewedstrijd S.O.Soest atletiek: redelijke tot sterke resultaten AUTOSPORT Mm as» SEC-BFC:2-0 Koninklijke Nederlandse Cricket Bond 100 jaar: ZONDAGVOETBAL TENNIS Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant FOTO'S Soester Courant Vijfmaal Oranje in 7 rubrieken Uw advertentie heeft voor Soest de meeste attentiewaarde in de Soester Courant! Prima uitslagen van Soest-atletiek-pupillen S.O.Soest-atleten goed op dreef in Breda Dressuur-finales voor pony's bij 'Eldorado' Gildekorps behaalde behaalde tweede prijs op Gildedag te Gassel 15 Soester Courant van woensdag 18 mei 1988 15 Geerlof Stam heeft de verwachting waargemaakt door afgelopen zondag als tiende te eindigen in Monaco, in de Renault 5 Turbo-race om het Europees kampioenschap. Er had zelfs een plaats bij de eerste acht ingezeten, als hij in de voorlaatste ronde niet volop in de remmen moest voor een voorligger die dwars ging. Jan Lammers won overtuigend en Mi- chael Bleekemolen werd vierde. Drie Nederlanders bij de eerste tien, in een veld waarin de beste Europese cou reurs meedoen, dat is nog eens een vi sitekaartje afgeven! Michael Bleekemolen vond Geerlofs prestatie enorm: "Je moet niet verge ten dat Jan Lammers en ik zelfs for mule één-ervaring hebben en Geerlof alleen maar ervaring met de Renault 5-klasse heeft. Als je dan zo goed mee a*. blaast moet je over goede kwaliteiten bezitten. Ik zie hem dan ook dit jaar nog wel verder komen. A.s. weekend kan Geerlof dit al waar maken. Dan wordt er in België gere den op het circuit van Francorchamps. In de tweede beslissingswedstrijd heeft SEC eindelijk kans gezien het over wicht op BFC in doelpunten om te zet ten en daarmee het vierde-klasser- schap te behouden. In de eerste helft kwam SEC op voorsprong. Toen na rust BFC niet krachtig genoeg bleek om terug te komen kon SEC de overwin ning door een tweede doelpunt veilig stellen. Toen SEC en BFC startten voor hun tweede beslissingswedstrijd hadden ze zelfs meer toeschouwers dan vorige week. Onder de ca. 1500 belangstellen den bevond zich ook burgemeester Schol ten uit Soest. De eerste aanvallen waren van SEC, een hoekschop in de eerste minuut en na een snelle aanval over rechts werd een inzet van Theo Al tenaar nog maar net weggekopt. Het spel was in deze beginfase erg ner veus en speelde zich vooral op het mid denveld af. SEC startte in dezelfde op stelling als vorige week alhoewel Ro- bert Sakkers nog niet geheel hersteld was van de vorige week opgelopen blessure. De beste kansen waren toch voor SEC. De verdediging van BFC liet veel ruimte aan de middenvelders van SEC die daardoor gevaarlijk konden opko men. In de achtste minuut had Walter de Boer pech toen hij een keihard schot van grote afstand gelost via de paal terug in het veld zag komen. Even later speelde hij zich opnieuw vrij maar vond toch keeper Mink op zijn weg toen hij het strafschopgebied binnenrukte. Een paar gevaarlijke situaties ontston den voor het doel van SEC toen een paar keer de uittrappen niet goed te rechtkwamen. Uit een van deze aan vallen kwam een hoekschop, voort, waaruit de bal goed werd voorgezet en net naast gekopt. Meteen daarop een gevaarlijke uit val via Ruud van Rouwendaal die niets opleverde. Na ruim twintig minu ten kwam SEC op voorsprong. Hans Berkhof kreeg de bal goed aangespeeld en mocht ongehinderd doorgaan tot dichtbij het strafschopgebied, waar hij van afstand onverwacht hard en zuiver uithaalde en keeper Mink in een wan- hoopsprong de bal slechts over zijn hoofd kon horen fluiten (1-0 na 22 minu ten). Even later speelde Wim Altenaar zich goed vrij maar zijn schot dat wel zui ver was bleek niet hard genoeg te zijn. BFC kwam wat terug en probeerde SEC onder druk te zetten. Eric Heems kerk greep goed in bij een hoekschop en de vleugelspelers van BFC werden lamgelegd door de steeds ingrij pende John Derksen en Ruud van Rouwendaal, waarbij de middenvelder Theo Altenaar en John Westerveld goed meeverdedigden. Een scherp ge nomen vrije trap voor BFC leverde een blessure op zowel voor een aanvaller van BFC die in buitenspelpositie trachtte in te koppen als voor Eric Heemskerk die bij deze aktie geraakt werd. Na enkele minuten konden bei den weer meespelen. Kleine sport In een kort vraaggesprek met voorzit ter W. S. L. van Nierop en secretaris H. W. D. Bernheim (beiden woonachtig in Soest, waaruit mag blijken dat Soes- ters een belangrijk aandeel in de ver eniging hebben) wordt duidelijk dat de cricketsport nog een beetje lijdt onder het "onbekend maakt onbemind." "In Nederland is het inderdaad een kleine sport. Cricket heeft hier nog maar zo'n 4000 beoefenaars. Toch is cricket al een oude sport: al in de 14e eeuw werd het in Engeland ge speeld en in de loop van eeuwen is het min of meer "overgewaaid" naar het continent, waar het alleen aansloeg in Denemarken en Nederland. IN de landen die eeuwenlang onder Brits be stuur hebben gestaan is het inmiddels uitgegroeid tot een echte volkssport. "In Nederland is cricket - evenals voet bal, korfbal, etc. - geïntroduceerd door de legendarische Pim Muiier, aan het einde van de vorige eeuw," lichtten de heren Van Nierop en Bernheim toe. "De sport kreeg een stimulans toen in de Eerste Wereldoorlog Engelse krijgsgevangen deelnamen aan de competitie." Niet duur Cricket is overigens in het geheel geen dure sport. "Het enige wat je ervoor nodig hebt is een witte blouse en een witte broek. De club verschaft verder al het benodigde materiaal. En de club contributie bedraagt voor de senioren 120,- per jaar. De dames betalen 80,- en de jeugd 60,-. Gedurende het sei zoen verschijnt daarbij ook het club blad "Cover" elke week gratis. De grote onbekendheid met het cricket het door sommigen wordt beschouwd als door sommigen wordt beschouwd als een "elitaire" sport - maar daartoe is geen enkele reden, aldus de bestuursle den. "Het gaat in het algemeen netjes toe, er wordt niet geschreeuwd of ge joeld. Het heeft een bepaalde stijl, dat wel." Cricket is bij uitstek ook een kijksport. In Nederland zijn de toeschouwersaan tallen dikwijls (nog) bescheiden, maar in de landen waar het als één van de be langrijkste sporten wordt beschouwd trekt een cricketwedstrijd vaak vele tienduizenden toeschouwers. Op 21 mei, zaterdag a.s. dus, worden op het terrein van de Cricketvereniging LBW (de velden van de Amersfoortse Hockeyclub AMHC (waarmee van oudsher een hechte samenwerking be staat), gelegen aan de Barchman Wuy- tierslaan tegenover het Bosbad Birkho- ven, de poorten geopend voor alle men sen die wat meer over cricket te weten willen komen. Om 10.00 uur begint de wedstrijd van de jongens LBW (t.e.m., 16 jaar) tegen Hercules uit Utrecht, om ca. 13.00 uur de wedstrijd dames LBW tegen het team van VOC uit Rotterdam. In het jubileumjaar staan nog verdere activiteiten op het programma. Zo wordt op zaterdag 11 juni een lande lijke wedstrijddag georganiseerd tus sen twee hooggeklasseerde teams uit de tweede klasse. Op 19, 12 en 21 juli volgt dan een veteranen-drie-landen- toernooi, waarvan de deelnemers ouder zijn dan 40 jaar. Hieraan nemen teams uit Engeland ("Fourty Club"), Denemarken, en twee Nederlandse ploegen deel: "President's XI" en "StÜi Going Strong." Wie over verdere infor matie wil beschikken kan zich wenden tot de heer Bernheim (tel. 14554) of de heer Van Nierop (tel. 16931), beiden in Soest. Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond organiseert de gezame- lijke cricketsport in Nederland op za terdag 21 mei a.s. een "Open Dag," met de opzet het cricket grotere be kendheid te geven en daarmee belang stelling te wekken voor "die mooie zomersport." Alle (ca. 60) cricketclubs in ons land nodigen iedereen die wat meer over cricket wil weten op die dag uit voor een bezoek aan hun terrein en clubhuis. De bezoekers zien dan een wedstrijd en krijgen uitleg over de regels en het ver loop van het spel, en eventueel kunnen ze zélf even aan het werk met de bal en cricketbat. Spannend Cricket is al een eeuw lang een echte wedstrijdsport in Nederland. Het sei zoen loopt van 1 mei tot 1 september. Het is een echte wedstrijdsport, met vaak een geweldig spannend verloop. Cricket is bovendien een teamsport, maar met volop kansen voor indivi duele prestaties. Het wordt door alle categorieën sport beoefenaars gespeeld, vanaf 8 jaar tot ver boven de 50, door jongens en meis jes, mannen en vrouwen. De dames zijn georganiseerd in de Nederlandse Dames Cricket Bond. Ook voor Soest, Amersfoort en omge ving bestaat op 21 mei een uitstekende mogelijkheid om kennis te maken met deze sport, door de lang geleden over leden journalist K. Peereboom eens als volgt beschreven: "Er is iets onvergan kelijks in dit spel. Het blijft met rustige voornaamheid oude, hoge waarden als blijvend voorop stellen. Misschien zit er in cricket een beeld van het le ven. zoals het eigenlijk is en geleefd moet worden: afwisselend en vol kan sen op succes en tegenslag, zelfbeheer sing eischend en stugge volharding vragend, geen andere uiterlijke belo ning gevend dan het even-traag-opkla- terend en snel-wegstervend applaus van het publiek." De Amersfoortse Cricketvereniging LBW (de letters staan zowel voor "Laan Barchman Wuytiers" als voor de typische cricket-term "Leg Before Wicket") treedt op 21 mei op als gast vrouw voor belangstellenden. Vlak voor rust trok Jan van Rees nog een keer mee naar voren, speelde zich goed vrij maar werd daarna fors neer gelegd hetgeen zijn tegenspeler op een boeking kwam te staan. De vrije trap leverde echter niets op. Na rust was de eerste aanval van BFC die resulteerde in een hoekschop. Na dat deze was afgeslagen kwam BFC terug en dwong opnieuw een hoekschop af waarbij de bal werd ingekopt maar goed werd opgevangen door Eric Heemsker, die in de tweede helft steeds resoluter ingreep. Even later kwam Ruud van Rouwen daal sterk opzetten met een solo maar zag zijn schot uiteindelijk toch over gaan. SEC kreeg weer meer vat op het spel en BFC had steeds meer overtredingen nodig om de aanvallen te onderbreken. Vooral Theo Altenaar werd nogal eens neergelegd. Na een kwartier spelen werd Robert Sakkers die al geblesseerd aan de strijd was begonnen vervangen door Cees van Dorrestein. In dezelfde minuut haalde Walter de Boer weer eens uit maar zag zijn schot net over getikt. SEC leek de wedstrijd onder controle te hebben. In de voorhoede groeide Wim Altenaar uit tot een van de besten van het veld, terwijl in de achterhoede Jan van Rees de defensie steeds goed organiseerde. De gevaarlijkste situa ties ontstonden voor SEC bij vrije trap pen van BFC. Eenmaal moest Cees van Dorrestein op de doellijn redding brengen maar verder kwam BFC niet. Even later kwam Ries Hoed de gebles seerde Theo Altenaar vervangen. Na goed voorbereidend werk van Ries Hoed kreeg Hans Berkhof nog een kans die op de vuisten van keeper Mink ein- Na een half uur speelde Wim Altenaar zich goed vrij draaide het strafschop gebied in en werd neergelegd. Jan van Rees schoot hard in op de lat maar Ruud van Rouwfindaal behield het overzicht en schoot de terugspringende bal alsnog in het1 net (2-0). SEC speelde toen een gewonnen wedstrijd, de aan val van BFC had geen kracht meer en bovendien had Jaap Holleman in het centrum zijn tegenstander volledig onder controle. Walter de Boer en John Westerveld konden de ene na de an dere aanval opbouwen maar de pre cisie ontbrak om de score op de voeren en BFC daarentegen was uitgeblust en zag dan ook geen kans meer nog een slotoffensief te ontketenen. Een opgelucht SEC juichte na het eind signaal en kan zich nu opmaken om volgend jaar een beter seizoen te gaan spelen. OOk dit jaar zullen de tennisvereni gingen LTC-Soest, TV-Soest en LTV- Soesterberg de "Soester tenniskam pioenschappen" organiseren, evenals het vorig jaar zo succesvol verlopen re- creantentoernooi. De eerste wedstrijden van het kam pioenschap worden gespeeld op 25 juni en de finale is gepland op zondag 3 juli. De recreanten gaan zondag 26 juni voor het eerst de baan op. Dit toernooi wordt afgesloten op 2 juli. Dankzij de financiële steun van de Ne derlandse Middenstandsbank NV in Soest en sportschop Nic. van Dam zijn de voorbereidingen reeds in volle gang. De inschrijfformulieren voor de beide toernooien liggen reeds gereed bij de twee sponsors en de organiserende ver enigingen. Vooral voor het recreantentoernooi verwacht de organisatie een groot deelnemersveld. Vorig jaar telde dit toernooi 128 deelnemers en werd als "proefballon" nauwlettend door de Koninklijke Nederlandse Lawntennis- bond gevolgd. Het toernooi heeft toen zijn levensvatbaarheid bewezen en het initiatief van de drie Soester tennisver enigingen is inmiddels elders in Neder land gevolgd. Na het succes van vorig jaar verwacht de organisatie dit jaar in totaal zoveel deelnemers, dat deze met behulp van een computer zullen worden ingedeeld. De computer wordt tevens ingescha keld bij het verwerken van uitslagen. Nadere informatie over en inschrijf formulieren voor de "Soester tennis kampioenschappen" kunnen worden verkregen bij de Nederlandse Midden standsbank (02155-18054), sportshop Nic. van Dam (02155-13473) en de orga niserende verenigingen LTC-Soest, TV-Soest en LTV-Soesterberg. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Bij de N.B.V.R.-wedstrijden in Hol- landsche Rading was het Heine Buis met Pitty die het eerste oranje lint in de wacht sleepte en wel in de B 2 voor promotie, met 117 punten goed voor één winstpunt. In de B 4 was het ook Heine Buis die de eerste plaats bezet te met 129 punten, weer twee winst punten. In de verenigingsklasse was het Re- gina Luytelaar die op haar pony Pin keltje tussen alle grote broers en zus sen 120 punten wist te halen. Daarna kwam Christiaan de Ruig met 113 pun ten en Richard de Gier, die evenals Regina een pony bereed, met 110 punten. Christiaan de Ruig kreeg oranje in de B4 voor de vereniging met 123 punten. Bijzonder knap gedaan van deze jonge ruiter! In de L2-promotie was het Ineke Mees ters die met Pastor de eerste plaats bezette, met maar liefst 133 punten, goed voor twee winstpunten. In de L4 Ineke Meesters: 7 winstpunten in twee wedstrijden. was ze 3e met 128 punten, wat één winst punt opleverde. De sensatie was compleet toen deze amazone ook in de M2 de grote beker in ontvangst kon nemen met 121 pun ten. Weer een winstpunt! Een bijzonder succesvolle dag, temeer daar deze amazones en ruiters te paard de wedstrijd bezochten waardoor ze er toch een rit van een kleine twee uur op hadden zitten voor de wedstrijd be gon. Op 8 mei was het Ineke Meesters die bij de wedstrijden in Zeist ook 2 M proeven op haar naam zette en wel de M2 met 134 punten en de M4 met 125 punten. Dat was in één keer drie winst punten. Met haar paard Rennette hoopt ze dan ook spoedig de Z-klasse te be reiken. Op zaterdag 7 mei j.1. deed de L.R. 'Eldorado' mee aan de gebruikelijke wedstrijden in Blaricum. De gelederen van Eldorado waren door ziektes bij amazones en paarden aardig en het resultaat was dat Claudia de Borst en Marcelle van Tol langs de kant de verrichtingen van hun clubge noten moesten volgen. Verwacht mag worden dat Marcelle van Tol bij de volgende wedstrijden weer aan wezig zal zijn. Claudia de Borst zul len wij een langere tijd niet aan het werk kunnen zien. Wel deden mee Ger da van Essen en Jeanette v.d. Velde in resp. de L2- en de Ll-klasse. Gerda van Essen reed, prima ontspan nen, een meer dan goede proef waar over de jury zeer tevreden was. Het resultaat was een le prijs en 136 pun ten, goed voor maar liefst twee winst punten, waardoor deze amazone pro moveerde naar de M-klasse, een bij. moveerde naar de M-klasse, een bij zonder goede verrichting die in zeer korte tijd tot stand werd gebracht, en ook leuk voor haar vereniging, die weer een amazone heeft die richting Z-klasse gaat. Jeanette v.d. Velde trad aan met Scyl- la en reed een proef die, indien zij met een beetje meer flair had gereden, makkelijk 120 punten had opgeleverd. Nu bleef zij echter steken op 117 pun ten, gezien de mogelijkheden van paard en amazone toch duidelijk beneden de mogelijkheden. Gerda van Essen met Pascal promo veerde van de L* naar de M-dressuur. "Het was de bedoeling dat we op Twee de Pinksterdag onze jaarlijkse grote cross zouden verrijden, maar ook die heeft de gemeente ons afgenomen." In 1983 bestaat het CTS tien jaar, dus het is een heel belangrijk jaar voor de crossliefhebbers. Het is de bedoeling op 25 juni a.s. een jubileumcross te organiseren, maar of die in Soest wordt verreden is vooralsnog onzeker. Toch zijn er ook positieve berichten: Op zaterdag 21 mei a.s. houdt het CTS zijn tweede competitiecross op de baan van "De Flinstones" in Biddinghuizen, en niet in Garderbroek, zoals wellicht ten onrechte is aangenomen. De start vindt plaats om 13.00 uur. De rijders en rijdsters moeten echter al om 12.00 uur ingeschreven staan bij de jurybus. De uitspraak van een van de raads leden, gedaan in de raadsvergadering van april j.1., namelijk dat het auto crossen uit Soest moest worden uitge bannen, is bij het Cross Team Soest (CRS) in het verkeerde keelgat ge schoten. Het CTS wil zijn wedstrijden graag in Soest rijden, maar de ge meente "vertikt het om daarvoor toe stemming te geven", aldus woordvoer ders van het Cross Team. "Het terrein aan de Koningsweg, waar wij onze wedstrijden verreden, is ons door de gemeente gewoon afgenomen, en we stonden machteloos op straat." De ge meente liet ons gewoon barsten toen het bestuur het niet opgaf en toch pro beerde een baan te krijgen. We zijn tientallen keren afgescheept." De CTS-ers verwijzen naar de naam van de vereniging, waarin niet voor niets de naam "Soest" is opgenomen. "Dat betekent dat we in Soest willen rijden, voor ons eigen publiek en onze eigen supporters, want die heeft het CTS meer dan genoeg. Toch is de gemeente nog lang niet van het CTS af, laten zij weten. Het Cross Team zal toch eens een keer winnen. Op de kunststofatletiekbaan Overvecht in Utrecht werd de eerste competitie wedstrijd voor dames en heren ge houden. Zowel de dames als de heren teams van S.O.Soest komen in de derde klasse uit. Bij de dames waren de Soester resulta ten redelijk goed te noemen. Helaas kon niet met een volledige ploeg uitge komen worden. Arja Greefhorst liep de 800 m. in 2.38.1; Karin de Nijs won de 3000 m. in 10.08.2. Op de 100 meter liep Marin v.d. Broek 13.7 en Gisella van Kouwen 15.4, Pauline Balvers deed over de 400 m. 70.5. Bij het verspringen kwam Marion v.d. Broek tot 4.83 m. en Pauline Balvers tot 3.62 m. Arja Greef horst wierp de discus naar 31.30 m. en Nelly Uyland naar 34.46 m. De speer werd door Gisella van Kouwen naar 22.52 m. gegooid en door Linda Rou wendaal 31.44 m. Tenslotte kwam Nel ly Uyland met de kogel tot 8.79 m. en Linda Rouwendaal tot 10.72 m. De sprinttijden werden nadelig beïnvloed door de sterke teeenwind. De herenploeg kwam sterk voor de dag. Veel atleten verbeterden hierbij hun persoonlijke rekord. Zo lieD Jan-Wil lem Greefhorst de 100 meter horden in 17.7 en sprong bij het polsstokhoog springen naar een nieuw persoonlijk rekord van 3.40 m. Op de 100 meter kwam Ben Rademaker tot 12.5 en Kees Versteegh tot 13.8. De discus werd door Rolf van Kou wen naar 25.19 m. gegooid en door Mark Schaatsbergen naar 32.24 m. Bij het speerwerpen kwam Ben Ra demaker tot 42.57 m. en Mark Schaats bergen tot 44.63. Kees Versteegh liep de 400m in 61.3 en Randolf Wijnmalen in 52.8. Dick Kamerbeek liep de 1500 m. in 4.29.6 en Ebo Ebens in 4.13.9. Bij het verspringen kwam Randolf Wijnmalen tot 5.10 m. en Ard Vermeulen tot 6.45 m. Op de 5000 meter was Menno Lie- vers een klasse apart. Hij kwam tot 14.40.3. Eef v.d. Brink liep deze afstand in 16.05.0. Pieter te Vaarwerk stootte de kogel naar 8.39 m. en Rolf van Kou wen naar 8.95. Ard Vermeulen sprong 1.80 hoog en Pieter te Vaarwerk 1.70 m. De 4x100 m. estafette liep de S.O.Soest ploeg bestaande uit Dick Kamerbeek, Rolf van Kouwen, Ard Vermeulen en Randolf Wijnmalen in 47.5 sekonden. Tijdens pupillen atletiekwedstrijden bij GAC in Hilversum heeft een aantal S.O.Soest atleten voor zeer goede uit slagen gezorgd. Zo deed Brit Gijten- beek weer van zich spreken door zowel de driekamp als de 1000 meter bij de A- pupillen te winnen. Daarnaast waren er derde plaatsen op de driekamp voor André Blik bij de A-pupillen en Martin Balvers bij de B-pupillen. De uitslagen waren (40 m., ver., kogel., en 1000 m.) biuj de B-pupillenjPatric OPmeer 7.6, 2.90, 3.78 en 4.10; Martin Balvers 7.2, 3.06, 5.63 en 4.02; en Peter Doornbos 6.9, 2.92,3.79 en 4.02. De A-pupillen maakten de volgende uitslagen (kogel, 60 m.. hoog en 1000 m.): André Blik 6.99, 9.6, 1.10 en 4.02; Nic Vonk 7.11,10.8, en 0.95; Brit Gijten- beek 7.36, 9.2, 1.10, en 3.31.6; Marcel de Bruin 5.92, 10.0, 0.95 en 3.55.2, Remco Braspenning 4.98,10.0, 1.20 en 3.53.9 en Rogier Kalverda 5.88,10,3,1.10 en 4.07. Een aantal junioren CD-atleten van S.O.Soest heeft zaterdag deelgenomen aan atletiekwedstrijden in Breda. Ver schillenden atleten zorgden daar voor goede uitslagen. Bij de meisjes C wierp Esther Balvers de speer 16.32 m. ver. Bij de meisjes D sprintte Valeska Jans sen de 60 m. in 9.8 sek. Nyrée Radema ker deed er 9.1 sek. over terwijl ze 3.61 m. ver sprong. Astrid Boerboom legde de 60 m. in 10.1 sek. af en sprong 3.58 m. ver. Prunella Rademaker legde bij de meisjes C de 600 m. in 2.02 min. af en de 80 m. sprint in 12.0 sek. Christiaan Vonk sprong bij de jongens D 4.27 m. ver en liep de 1000 m. in 3.18 min. Dave Brouwer werd derde bij het verspringen met 4.67 m. en liep de 80 m. in 11.0 sek. Arvid Janssen kwam op de 80 m. tot 12.0 sek. Jan Jaap van Beest sprong 3.94 m. ver en liep de 1000 meter in 3.18 min. Bij de jongens C kwam Nedja Ensdorff bij het speerwerpen tot 16.32 m. en liep de 100 m. in 13.08 sek. Araolf Vonk sprong 1.40 m. hoog en liep de 800 m. in 2.28 min. Hans Blik legde de 100 m. in 14.1 sek. af en de 800 m. in 2.31 min. Angelo van Leijenhorst deed over de 800 m. 2.31 min. en kwam met de speer tot 29.71 m. Kaj Janssen liep de 800 m. in 2.28 en wierp de speer naar 21.12 m. Tenslotte kwam Leo van Thuyl op de 800 m. tot 2.24 min. en legde hij de 100 m. in 13.1 af. Zaterdag 14 mei werd de laatste van de drie dressuur-competitiewedstrij- den voor pony's verreden in de bin- nenmanege van het Ruitersportcen trum Eldorado aan de Bosstraat. Dat er voor dit soort evenementen bij de jeugd een groeiende belangstelling bestaat, bleek ook deze keer weer door het grote aantal inschrijvingen. De jury was in goede handen bij mej. N. Rotgans uit Woudenberg. Zij werd daarbij geassisteerd door de schrijf ster Helen Swinarski. Om ca. 15.00 uur werd gestart met de categorie Bl op eigen pony's. Het was duidelijk zichtbaar dat de deelnemers (sters) dit seizoen goede vorderingen hebben gemaakt. Het peil van de ver richtingen lag duidelijk hoger dan bij de eerste wedstrijd. Dat de kinderen voor hun favoriete sport alles over hebben bleek ook nu weer uit de wijze, waarop zij met een eindeloos geduld hun pony's gepoetst en ingevlochten hadden. Echt een pluim waard! Doordat de heer G. van Duinkerken voor het zgn. losrijden zijn buitenbak spontaan ter beschikking had gesteld, kon het programma vlot worden afge werkt, zodat de jongsten op tijd huis waarts konden keren. De organisatie van deze dressuurwedstrijd berustte in deskundige handen van de wnd. be drijfsleider de heer F. Pols. De sfeer in de tjokvolle foyer was ook weer als vanouds. Veel ouders, familie leden, vrienden en kennissen hadden de zaterdagmiddag ervoor uitgetrok ken om dit evenement bij te kunnen wonen. Het spreekt vanzelf dat hun aanwezigheid voor de kinderen een extra stimulans was om hun beste beentje voor te zetten. Voor de prijsuitreiking bedankte het bestuurslid, de heer A. van 't Net, na mens het stichtingsbestuur iedereen, die aan het goede en sfeervolle verloop van deze wedstrijd zijn of haar steen tje had bijgedragen van harte voor hun inzet. Een bijzonder woord van dank aan het jurylid, mej. N. Rotgans, liet hij vergezeld gaan van een boeket rozen. Hij sprak de wens uit dat zij nog menigmaal in manege Eldorado zou willen jureren. Ook de heer Pols werd gecomplimen teerd met zijn prima organisatie, ter- wijk hij voorts de stagiaires en Helen Swinarski in zijn dankwoord betrok. Daarna reikten de heren Van 't Net en Pols aan de onderstaande ruiters en amazones de rozetten en de prijzen uit. Categorie eigen pony's B: 1. Wilma de Ruig met Bartje, 133% pnt. 2. Natalie Wollenberg met Trigger 130% pnt. 3. Stefan Zoetelief met Rawhide, 122% pnt. 4. Annemieke Meesters met Misty, 121% pnt. 5. Jacky v.d. Tol met Be 11a, 119% pnt. 6. Wanda Bok met Bartje, 117 pnt. 7. Heidi van Mossel met Inge, 116% pnt. Categorie eigen pony's L: 1. Richard de Gier met Norman, 133 pnt. 2. Christiaan de Ruig met Bartje, 126 pnt. 3. Regina Luytelaar met Pin keltje, 124% pnt. Categorie manege pony's B: 1. Sacha van Lierop met Charmanta, 132% pnt. 2. Sacha v.d. Veer met Foxy, 120 pnt. 3. Suzan Rademaker met Mae- ve, 118% pnt. 4. Diana La Mark met Maeve, 117 pnt. 5. Ellis de Bruin met Corrie, 116 pnt. 6. Silvia Vos met Char manta, 114 pnt. 7. Mirjam Kuggeleyn met Charmanta, 113% pnt. Eindklassement Categorie eigen pony's Ben L: 1. Wilma de Ruig 2. Natalie Wollenberg 3. Christiaan de Ruig 4. Heidi van Mossel Categorie manege pony's B: 1. Silvia Vos 2. Sacha v.d. Veer 3. Ellis de Bruin 4. Jacky v.d. Tol 5. Mirjam Kuggeleyn Het Gildekorps is zondag 15 mei j.1. te gast geweest bij het Sint Jansgilde te Gassel. Daar werd de Kring-Gildedag gehouden. Er waren 27 gilden aanwe zig. In het algemeen klassement (op tocht, tentoonstelling en deelname wedstrijden) behaalde het Groot Gaes- beeker Gilde uit Soest de 2e prijs. Bij individueel vendelen, afd. Vaandel klasse, behaalde Henk Hagen de le prijs. Het klaroenblazen van Soest won de le prijs. Verder werd deelgenomen aan de wed strijden groepsvendelen. individueel trommelen en schieten. Hierin werden geen prijzen gewonnen, maar zeer goede beoordelingen en resultaten in de wacht gesleept.1 Zondag 12 juni a.s. gaat het korps naar Boxmeer. Daar is een feest ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de Kring van Schuttersgilden "Land vanCuyk." f

Soester Courant | 1983 | | pagina 15