U t Competitieresultaten L.T.C. Soest beginnen zich af te tekenen Verlies en winst bij de Tennisvereniging Soest-Zuid Mark Dorrestein (14) wint Penalty-bokaal Avond-Fiets-Driedaagse van Van Dam Super en 'Tempo' wordt grootse happening Olympia wandelaars kampten met Belgische modder Diamanten jubileum Soester Schaakclub herdacht Griftland College en 'De Wegwijzer' kampioenen van schoolvoetbaltoernooi Weinig kans voor Knickerbockers junioren tijdens bekertoernooi Veenendaal TENNIS Gehoorzaamheids- cursus voor honden Zelfs op Paleis Soestdijk wordt de Soester Courant bezorgd! Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Veronica - Gemeente Soest: 2-0 Kaarleesrit AMAC 18 mei a.s. MOTORCROSS le Regio Eemland Cross Amersfoort, 14 mei 1983 Ruurd Dam wint 37ste editie schaaktoernooi SCHAKEN SOFTBALL 19 Soester Courant van woensdag 18 mei 1988 19 Voor sommige teams kan r.u langza merhand een prognose gemaakt wor den, al blijft voorzichtigheid geboden De landelijke competitie heeft 5 van de 6 wedstrijden gespeeld, de districts competitie 4 van de zes. Maar bij zo'n korte competitie kan één off-day de kansen doen keren. Soest I staat er goed voor met vier overwinningen en een afgebroken wedstrijd. Voor het team II pakken de donkere wolken zich samen. Vijf maal verloren. De laatste zondag tegen Laren zou mis schien nog redding kunnen brengen. Deze afdeling derde klasse is bijzonder sterk en het team heeft de eerste heer, Aernout Voogel, nog af moeten staan om een geblesseerde speler in het eerste te vervangen. Een gelukkige omstandigheid is, dat van de afdeling vierde klasse, waarin Soest III ope reert twee teams automatisch promo veren. Een kampioenschap zal er voor Gerrie ter Meulen, Leen Heemskerk, Marie Louise Lundberg en Desiree Voogel waarschijnlijk niet in zitten na twee nederlagen tegen Vleuten - de Meern, maar ze maken ene vlotte kans op de tweede plaats omdat zowel van Bilthoven als van 't Spieghel royaal ge wonnen werd. Soest IV liep de tweede zondag tegen een nederlaag op, maar hetstelde zich afgelopen zondag uitste kend door van dezelfde tegenstander met 6-2 te winnen. Heel belangrijk zijn de twee wedstrijden tegen TOZ Aem- stelspelers, een tegenstander, die - ge zien de resultaten van de eerste twee competitiedagen - zeker niet onder schat moet worden. Soest V staat er ook goed voor, al moest j.1. zondag met een 4-4 gelijk spel genoegen genomen worden. Dit team zag de eerste de beste zondag al een van de heren in de ziekenboeg verdwijnen. Soest VI kan het kampioenschap nauwelijks meer ontlopen. Occo van IJsseldijk, Stef penaal, Saskia v.d. Hulst en captain Willemien de Buck boekten al vijf klin kende overwinningen. Soest VII moet de laatste zondag nog tegen Leusden spelen, waar in de eerste wedstrijd met 6-2 van verloren werd. Het team heeft in totaal 12 verliespartijen. De grote vraag is hoeveel verliespartijen Leus den opgelopen heeft. Het herenteam op zondag verloor eenmaal van (ook) Leusden, maar het afgelopen weekein de werd tegen hetzelfde team een 3-3 gelijkspel afgedwongen. Op zaterdag behaalde het A-team een mooie 4-1 overwinning op Blaricum, waar in de eerste helft met 3-2 van verloren was. In de overige twee wed strijden werd geen enkele partij verlo ren. Soest B heeft drie overwinningen en een kleine 3-2 nederlaag op de resul- tatenlijst staan. Elly van Dongen viel in voor de geblesseerde Mary Blok- poel. Soest C heeft van de 20 gespeelde partijen er slechts 2 verloren en staat dus riant bovenaan. Soest D 3 maal winst, éénmaal een 3-2 verlies. De re turn tegen Alta is dus zeer belangrijk. Soest E kwam voor de vierde maal met een overwinning thuis. Ditmaal 5-0 winst op Bilthoven. Het herenteam leed een 4-2 nederlaag. Renee Frans- sen en Eric Timmer zorgden voor de winstpunten. Junioren A Remko Blok- poel, Laurens Ros, Ciska Cassa en Bar- bara Winter namen revanche op 't Laer A, door met 3-2 te winnen na een nederlaag met dezelfde cijfers in de eerste helft. In de overige twee wed strijden werd slechts één partij verlo ren. Junioren B (Judith van Beuse- kom, Leonie Ros, Jeroen v. Veenen- daal en Marco Tromer) wonnen hun vierde wedstrijd met grote overmacht. Ook het C-team junioren (Norbert Si- mons, Angélique Winter, Lizet v.d. Kolk, en Mark v. Beusekom) won al vier maal. Soest D driemaal en dit team heeft nog een wedstrijd in te halen. Soest E heeft drie verloren wed strijden en Soest F zal met tot nu tot 2 gewonnen en 2 verloren wedstrijden in de middenmoot eindigen. Het team meisjes t/m 15 jaar verloor met 7-1 sets van Maarn. In de damescompetitie op dinsdag ondervindt team A bijzonder veel te genstand. Na tweemaal gelijk spel moest dit team in de derde en vierde- wedstrijd de eer aan de tegenstanders laten. Soest B heeft eenmaal gewon nen, eenmaal gelijk gespeeld en twee maal verloren. Het zal dus noch de bovenste noch de onderste plaats wor den. Soest C won afgelopen dinsdag met 4-0 van een team van Alta, waar in de eerste wedstrijd met 3-1 van verlo ren was. Een mooie prestatie van Greet Ros. Marlies Davina en Miriam Koks. Els Scholten, Yvonne Hurkens en Irene Koldewijn laten er geen twij fel over bestaan, dat zij - Soest D vor mend - de sterksten in de afdeling zijn. In vier wedstrijden werd geen enkele partij verloren, slechts één set ging verloren in 16 partijen. Soest E (Ria Musters, Jenny van Kooy en Ineke Feldbrugge) wonnen tweemaal en speelden tweemaal gelijk tegen De Geeren (Baarn). Deze twee teams zullen dus waarschijnlijk om de hoogste eer te strijden. Soest F verloor tweemaal en won ook twee keer. Soest G staat aan het hoofd van vier over winningen en Soest H moest helaas vier nederlagen incasseren. In het Pinksterweekeinde worden al leen de afgebroken wedstrijden uitge speeld. De week daarn is de laatste dag voor de Zondagcompetitie, de midweek en de zaterdagcompetitie spelen dan hun 5e wedstrijd. De inhaalwedstrijden op Hemelvaarts dag en het laatste tennis weekend heb ben wat meer duidelijkheid over even tuele kampioenskansen of degradatie- zorgen van de verschillende teams ge bracht. Het eerste senioren-zondag team kreeg twee nederlagen te slikken. Op Hemel vaartsdag was het zeer sterke Maccabi Amsterdam de tegenstander. Met de 6- 2 nederlaag kon ieder nog vrede hebben, omdat dit team tot dan toe alles met overmacht had gewonnen. De 5-3 ne derlaag van afgelopen zondag tegen Oudenrijn kwam harder aan en zette de promotiekansen wel op een zeer laag pitje, temeer omdat concurrent Vinkeveen tegen Maccabi zeer verras send uithaalde met een 6-2 overwin ning. Het tweede team verloor eveneens met 5-3 van Hil verheide. Lammy Nijhuis en Ank van Groningen wonnen beiden hun enkelspel. In deze poule is de stand van zaken iets minder duidelijk, omdat er nog enkele wedstrijden ingehaald moe ten worden. Er zijn nog zer reële kansen voor dit team Het derde team doet het goed. Eén ge lijkspel en drie kleine overwinningen geven aan dat de krachtsverhoudingen in deze poule minimaal zijn en er ie dere week met volledige inzet en vecht lust moet worden gestreden. Daar ont breekt het dit team, bestaande uit Sa- bine Petersen, Stella en Marcel Meer- ding en Hans Römer niet aan. Worden de afgebroken wedstrijd tegen Rhij- nauwen (3-2 voorsprong) en de laatste wedstrijd tegen Lockhorst eveneens winnend afgesloten, dan heeft dit team het gepresteerd om voor het tweede achtereenvolgende jaar te promo veren. Het vierde team won met 8-0 van Zui len. Over veertien dagen kan in Utrecht al vroeg het kampioenschap worden gevierd. Tegen wilskracht is één winstpartij voldoende om de bloe men in ontvangst te nemen. Het vijfde team verloor op Hemel vaartsdag met 6-2 de belangrijke wed strijd tegen Meijenhage. Beide teams hadden hun vorige wedstrijden met overmacht gewonnen: Soest-Zuid afge lopen zondag weer met 8-0 tegen Groe- nekan. De laatste wedstrijd Soest-Zuid- Meyenhage zal de beslissing moeten brengen. Het zondag-juniorenteam won met 5-3 van Tautenburg en blaast zijn partij behoorlijk mee. Met een 3-3 afgebroken wedstrijd tegen Volta en de uitwed strijd tegen Phonosmash is er voor dit team nog alles te winnen. Met de herenteams op zondag is het kwakkelen. Alleen het tweede team blijft in de race om de bovenste plaats. Het won met 4-2 van Hoogland. Voor de districtscompetitie was het af gelopen zaterdag de vierde speeldag. Van de seniorenteams kwam alleen het A-team tot winst. Team B verloor met het geringste verschil, maar verklein de hierdoor wel de kampioenskansen. Zowel het C- als het D-team verloren tot nu toe hun wedstrijden. Ook het heren-A-team heeft nog geen wedstrijd kunnen winnen, maar zij krijgen nog twee thuiswedstrijden waarin zij het tij moeten zien te keren. Heren B draait goed: tot nu toe slechts één wedstrijd verloren, tegen een wel erg sterke tegenstander. Totaal toch een redelijk resultaat. De uitslagen Zaterdag 7 mei: Senioren jA - 't Laer D 3-2 Senioren C - Vianen B 0-5 Rijnhuijse F - Senioren D 4-1 Manger Cats A - Heren A 5-1 Heren B - Volta C 4-2 Junioren A - Naarden C 1-4 't Melkhuisje C - Junioren C 4-1 Junioren D - Drike Rijst B 2-3 Junioren E - Bosch en Duin D 1-4 Meisjes t/m 15 jr. - Larsheim B 7-1 Zaterdag 14 mei: Huizen C - Senioren A 2-3 Senioren B - Bosheim D 2-3 Senioren C - Vreeswijk B 0-5 Iduna H - Senioren D 5-0 Leusderpark A - Heren A 4-2 Heren B - Hooglanderveen A 5-1 Alta B - Junioren A 3-2 Junioren D - Manger Cats C 1-4 Junioren E - Gooiland C 0-5 Manger Cats - Meisjes t/m 15 jr. 6-2 Eemelaar B - Jongens t/m 15 jr. 3-5 Jongens t/m 17 jr. - Blaricum A 4-4 Zondag 15 mei: Oudenrijn 1 - Soest-Zuid 1 5-3 Hilverheide 2 - Soest-Zuid 2 5-3 Soest-Zuid 3 - Ludenti 2 5-3 Soest-Zuid 4 - Zuilen 4 8-0 Groenekan 2 - Soest-Zuid 5 0-8 Soest-Zuid jun. - Tautenburg iun. 5-3 Heren: Soest-Zuid 2 - Hoogland 1 4-2 Luck; Raeck 2 - Soest-Zuid 3 5-1 Soest-Zuid - 't Stort 1 1-5 Dames dinsdag competitie: Triag A - Soest-Zuid A 3-1 Soest-Zuid B - Laren A 2-2 't Schilt A - Soest-Zuid C 4-0 Soest-Zuid D - Hoogland A 3-1 Soest-Zuid E - Baarn D 3-1 't Stort - Soest-Zuid F 0-4 Maarsenbroek C - Soest-Zuid G 4-0 TV Odijk E - Soest-Zuid H 1-3 Soest-Zuid J - Eemelaar B 0-4 't Stort E - Soest-Zuid K 4-0 Soest Zuid L - 't Laer E 1-3 Gehoorzaamheidscursus voor honden, tevens puppietraining vanaf 3 maan den. Voor meer informatie kunt u bellen, tel. 22542 (tussen 18.30 en 21.00 uur) b.g.g. tel. 12269. Het elftal dat de eer van de gemeente Soest had moeten verdedigen. Burgemeester Scholten ontbreekt op de foto; hij arri veerde iets te laat. De eerste Soester Penaltykampioen schappen zijn gewonnen door de 14- jarige MAVO-scholier Mark Dorre stein,die in de beslissende ronde Ajax- doelman Piet Schrijver maar liefst vier keer passeerde, evenals hij dat in de halve finales had gedaan. Daar mee liet hij alle andere deelnemers ver achter zich, zodat hij uit handen van burgemeester P. Scholten aan het eind van de middag de Penaltybokaal 1983, een wandbordje en een kleuren foto van Schrijvers ontving. Zo'n foto kregen trouwens ook de andere elf deel nemers aan de finalewedstrijden. Ondanks het slechte weer was er toch veel belangstelling op het terrein van de voetbalvereniging Hees, die het toernooi samen met de Stichting Jeugd zorg Soest had georganiseerd. Door ziekte van Harry Vermeegen (Pisa), werd het evenement overigens zonder commentaar afgewerkt. Vermeegen verscheen wel even ter plaatse, maar beperkte zich tot het verstrekken van handtekeningen en verdween weer snel naar warmer oorden. De zes deelnemers die de halve finales "overleefden" waren behalve Mark Dorrestein: Peter Wolfsen (13), Net- tert Smit (13), Vincent Bitteriing (10), Patrick Dokter (9) en Bastiaan Hil- horst (9). Scheidsrechter was de heer J. van Steendelaar. Voordat de beslissende strafschoppen genomen werden had sport-wethouder drs. G. Plomp al drie schoten gelost op het door Piet Schrijvers verdedig de doel. Twee daarvan waren raak, zodat de kinderafdeling van Zonneglo ren 200,- rijker is geworden. De middag werd besloten met een voet balwedstrijd tussen een team van Ve- ronica-medewerkers en een gelegen- heidsploeg van de gemeente Soest, be staande uit burgemeester P. Scholten, de wethouders G. Plomp en J. Menne, en de raadsleden Jan Visser, Ries van Logtenstein, Arie van den Breemer, Jan Jacobs, Frans Ribbink, aangevuld met de ambtenaren Van Tol, Van de Haar, Van Zweeden en Van der Graaf. In tweemaal een half uur spelen moest de wedstrijd worden beslist. Het team van de gemeente Soest maakte zich daarbij trouwens schuldig aan po gingen om de scheidsrechter (voorzit ter Lazonder van Hees, met J. van Steendelaar en H. Kok optredend als grensrechters) te misleiden, door met twaalf man in het veld te verschijnen. Pas na verloop van tijd trad de scheids rechter corrigerend op. De wedstrijd eindigde in een overigens verdiende 2-0 overwinning voor Ve ronica, dat de spaarzame kansen beter wist te benutten dan het Soester team. In de tweede helft viel Van Logtenstein uit met een beenblessure. De Avond-Fiets-Driedaagse die Van Dam Super (Honsbergen) en de Wieler vereniging Tempo gezamenlijk orga niseren op dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 mei a.s. belooft een groot se happening te worden. Vooral nu de weersverwachting voor de periode na Pinksteren zo gunstig uitvallen hou den de organisatoren rekening met een enorme toeloop. Het aantal voorinschrijvingen loopt al in de honderden en het lijkt allerminst onwaarschijnlijk dat het totaal aantal deelnemers dicht in de buurt van de 1000 komt te liggen. Vooral met het oog daarop blijft het raadzaam gebruik te maken van de mogelijkheid tot voor-inschrijving. Wie zo verstandig is zich niet op de avond zélf, maar van te voren te laten inschrijven bespaart daarmee niet al leen tijd en ergernis (omdat er vrij wel direct kan worden gestart; men behoeft alleen een stempel en een rou tebeschrijving in ontvangst te nemen), maar ook geld: het deelnemersbedrag is bij voorinschrijving 1,- per persoon lager. Inschrijven Bij voor-inschrijving is het deelnemers- bedrag 5,-. Kinderen tot 12 jaar beta len de helft: ƒ2,50. Ook groepen, gevormd uit leden van bestaande verenigingen, kunnen ge bruik maken van een lager tarief: 3,50 per persoon. Zij moeten zich daarvoor echter wel laten inschrijven bij het clubhuis van Tempo, Industrieweg 6. Op donderdag 19 mei a.s. is daartoe de laatste gelegenheid. Tot en met a.s. zaterdag 21 mei is het trouwens voor individuele deelnemers nog een mogelijk om zich te laten in schrijven bij Van Dam Super, afdeling drogisterij. Wie niet van de mogelijkheid tot voor inschrijving gebruik maakt zal dat dus nog op de eerste avond van de Avond- Fiets-Driedaagse moeten doen, vanaf 18.00 uur. De kosten zijn dan 1,- per persoon hoger. Prijsvraag Het is van belang dat de deelnemers een balpen meenemen voor het oplos sen van de prijsvraag onderweg, die in de routebeschrijving is opgenomen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden tijdens de slotavond in De Borg, op donderdag 26 mei, omstreeks 21.30 uur. De heer A. P. A. Mol van Van Dam Super zal daar enkele tientallen prijzen uitrei ken, variërend van rollades, tot fles sen wijn en waardebonnen. Eventueel wordt onder de winnaars geloot. Een dertigtal Olympia-wandelsporters heeft zondag deelgenomen aan een wandeltocht in het Belgische fUuis- bergen. Door de soms hevige regenval kwamen ook zij bemodderd via bijna onbegaanbaar geworden parkoersen aan de finish. De Soester wandelaars vertrokken vrijdagavond al met twee autobusjes en een auto naar België en namen hun intrek in het voormalige gemeentehuis in Kluisbergen. Zaterdag werd een uitstapje gemaakt naar Ronquières. Door deze plaats stroomt het kanaal van Charleroi naar Brussel. Er is echter een niveauver schil van 68 meter hetgeen men inge nieus heeft opgelost door de schepen in (twee) enorme metalen bakken, via rails en tegengewicht dan wel omhoog of omlaag te vervoeren. Ook bezocht men de tien-verdiepingen hoge uitkijk toren vanwaar men dit unieke schouw spel kan bewonderen of zich een blik gunnen over het wijdse en heuvelach tige landschap. Zondagmorgen was de start van de 12e Omloop van Kluisbergen, een dorp on der de rook van Oudenaarde, waarvoor zich maar liefst 5.609 enthousiastelingen hadden aangemeld, waaronder 242 Fransen, 103 Nederlanders, 13 Engel sen en 6 Duitsers. Tussen half acht en half tien vertrokken 1.725 deelnemers voor de 50 km. en vanaf half tien 3.884 voor de overige twee afstanden de 20 en de 8 km. Drieëntwintig leden van Olympia ko zen voor de 8 km., terwijl zeven se nioren de 20 km. aandurfden. Er waren weer schitterende en afwisselende par koersen uitgezet in de zgn. Vlaamse Ardennen waarin diverse steile hel lingen en afdalingen met mooie pano rama's waren opgenomen. Jammer was het dat na enkele regen buien de parkoersen door de bossen en landerijen bijna onbegaanbaar waren geworden. Glijpartijen waren op deze kleigronden dan ook het gevolg. De organisatoren zagen zich daarom van wege de slechte weersomstandig heden, genoogzaakt de routes te wij zigen. Om de 6 km. was er een ver- zorgingspost waar de doornatte en bemodderde lopers drank of fruit naar keuze konden verkrijgen en indien nodig medische verzorging. Alle Olympia-wandelsporters bereikten on beschadigd de finish., Woensdag 18 mei a.s. organiseert de Amersfoortse motor- en automobiel club een kaarleesrit voor auto's. De uitzetter van deze "Meirit"; Cees van Hattum heeft voor de C-klasse (spe ciaal voor de beginners) een eenvou dige rit uitgezet. De B- en A-klasse kan rekenen op een pittige, maar toch ge zellige rit. Alle déelnemers krijgen na afloop van de rit een duidelijke schriftelijke uit leg. Ingeschreven kan worden vanaf 19.30 uur in café-rest. "de Faam," Hamseweg 9 te Hoogland. Het in schrijfgeld bedraagt voor leden 8,- en voor niet-leden 12,-. Vor meer infor matie: Pim Schol, tel. 03240-16613. De uitslagen waren: Mini Automaten 1. Raimond SMit 2. Michael Dral 3. Mare Merts 4. Andreas Dral Mini Verstellingen 1. Marco Smit 2. Patric de Vries 3. Jeroen Smit 4. Boy Schooneveld 80 cc Junioren 1. Henri Bos 2. Jeroen Metz 3. Paul Kreijnen 4. Rudi Schimmel 80 cc Senioren 1. Dennis v.d. Gracht 2. Vincent Vendrick 3. Mauris Aquino 4. Diky Baaiman 80 cc Hoge wielen 1. Johan Paul 2. Gert Lam 3. Etken v. Hout 125 cc Junioren 1. Jan v. Veen 2. Eric de Bree 3. Jaap Hopman 4. Henk Brouwer 125 cc Senioren 1. Jan van Wilgenburg 2. Menno Bijlaard 3. Hans Reyerse 4. Dik van Heugten 250 cc Junioren 1. Hilbrand de Graaf 2. Henk van Velsen 3. Jan Heynen 4. Pim Koele wijn 250 cc Senioren 1. Eddy van Gulik 2. Rob Vernet 3. Peter v. 't Spijker 4. Simon Schimmel 500 cc Junioren 1. Ruud Helders 2. Ton Stalenhoef 3. Peter van Gulik 4. Jaap Koele wijn 500 cc Senioren 1. René van Daal 2. Ries van Schalk 3. Ruud Helders De heer Plomp verrichtte de openingszet in het Hemelvaartstoernooi van de Soester Schaakclub. Donderdag 12 mei was het weer zover: de Schaak Club Soest organiseerde voor de 37ste keer haar Hemelvaarts toernooi. Maar liefst 82 schakers wa ren naar Credo getogen. Onder hen vele jeugdigen en één Belg, zodat het toernooi zelfs een beetje internationale allure kreeg. Na openingswoorden van voorzitter Vegter en wethouder Plomp werden 26 klokken ingedrukt. Zeven uren lang werd er in groepen van zes gestreden om drie prijzen. In groep A kwam de jeugdkampioen van de Stichts Gooise Schaakbond, de Amersfoorter Ruurd Dam, zeer sterk voor de dag. Deze 16-jarige scho lier scoorde 4% uit 5 en bleef daarmee voor op enkele sterke spelers uit de regio en Carla Bruinenberg, rege rend dameskampioene van Nederland. Laatsgenoemde had een excuus: ze had net twee toernooien in Joegoslavië en Israël achter de rug. Vele Soester schakers wisten prijzen in de wacht te slepen, namelijk Vennik, Muis, Van Tuinen, Molenaar, Braf (5 uit 5!Wolzak, Chavannes, J. de Gier en Swinkels. Iedereen ging overigens met iets naar huis. In plaats van een herdenkings lintje kreeg iedere deelnemer een boekje, getiteld "Soester Schaakzang". Het gaat hier om een verzameling schaaklimericks, die door diverse le den van de verjarende, maar niet ver grijzende Schaakclub Soest gemaakt zijn en zelfs voor een niet schakende bibliofiel een lust voor het oog zijn. Misschien wordt het boekje nog eens uitgegeven. Ten overvloede volgen hier de namen van alle prijswinnaars Groep A: 1. R. Dam, 2. R. Timmer, 3. S. Drent Groep B: 1. H. Quint, 2. D. de Beer, 3. W. Velker GroepC: 1. J. Hut, 2. C.Vennik (Soest), 3. J. v.d. Berg Groep D: 1. R. v. Aurich, 2. P. v.d. Bergh, 3. G. Muis Soest Groep E1. K. den Boer, 2. F. v. Tuinen (Soest), 3. R. de Vries Groep F: 1. A. Kleyberg, 2. L. Rutgers, 3. R. Molenaar (Soest) Groep G: 1. J. Braf (Soest), 2 J. Evers, 3. H. de Graaf Groep H: 1. J. Giri, 2. D. v.d. Speybroek, 3. H. v. Diermen Groep I: 1. P. Cram, 2. M. Penning, 3. P. Tak Groep J: 1. H. Vossebeld, 2. E. Wern- sen, 3. S. Sondy Groep K: 1. B. v. Maanen, 2. B. v.d. Berg, 3. R. Wolzak (Soest) Groep L: 1. M. Cruyff, 2. T. Kuiper, 3. R. Bontrop Groep M(jeugd): 1. I. Chavannes (Soest), 2. B. den Boer, 3. M. Geelen Groep N(jeugd): 1. J. v.d. Griendt, 2. R. Vedder, 3. J. de Gier (Soest) Groep 0(jeugd): 1. R. Oudewetering, 2. E. Swinkels (Soest), 3. H. Vedder. Het Schoolvoetbaltoernooi dat de Soes ter Politie Sport Vereniging SPSV vorige week voor de 26e keer heeft ge organiseerd, is bij de lagere scholen gewonnen door De Wegwijzer. Op de tweede plaats eindigde de Ludgerus- school; op de derde plaats De Acht baan. Bij het voortgezet onderwijs is het Griftland College als winnaar uit de bus gekomen. Hier legde de Chr. Mavo beslag op de tweede plaats en eindigde de Scholengemeenschap Eemland als derde. Vorige week dinsdag werd de tweede serie wedstrijden gespeeld. In onze edi tie van vorige week woensdag ver meldden wij reeds de uitslagen van de eerste series wedstrijden, die op maan dagavond werden gespeeld. Na afloop van het toernooi reikte SPSV-voorzitter hoofinspecteur E. W. Schutzmann de prijzen uit. De uitslagen van de tweede serie waren: Lagere scholen: Ingenhofschool-Regentuuter 2-0; Pr. W. Alexanderschool-De Schakel 1-7; Rinke Tolmanschool-OBS Overhees 0- 2; Insingerschool-Gr. v.d. Prinsterer- school 1-0; Basisschool S.dijk 1-Ludge- russchool 0-0; Da Costaschool-De Wiek slag 1-1. Savornin Lohmanschool-De Achtbaan 1-2; Prof. J. Waterinkschool-v. d. Huchtschool P.P.laan 0-1; Basisschool S.dijk II-Weth. De Haanschool 1-1; De Bron-Carolusschool 1-1St. Bonifacius- school-v.d. Huchtschool Di. Lassostr. 1-0; De Wegwijzer-Min. De Visser- school 1-0. Ingenhof-OBS Overhees 0-2; Pr. W. Alexanderschool-Regentuuter 1-7; Rinke Tolmanschool-De Schakel 2-0; Insingerschool-De Wiekslag 0-3; Basis school S.dijk 1-Gr. v. Prinstereschool 1- 1Da Costaschool-Ludgerusschool 0-3. Savornin Lohmanschool-Weth. De Haanschool 0-0; Prof. J. Wate rink - school-De Achtbaan 0-2; Basisschool S.dijk II-v.d. Huchtschool P.P.laan 0-1; De Bron-Min. De Visserschool 1-0; St. Bonifaciusschool-Carolusschool 0-1De Wegwijzer-v.d. Huchtschool Di Lasso str. 2-1. Halve finale: Basisschool Overhees- Ludgerusschool 2-2 (0-2 na strafschop pen) De Achtbaan-De Wegwijzer 0-1. Finale: De Wegwijzer-Ludgerusschool 0-0 (3-1 na strafschoppen)om de derde en vierde plaatsAchtbaan-Overhees 2- 2 (3-2 na strafschoppen). Overhees, de winnaar van vorig jaar, eindigde daar door op de vierde plaats. Middelbare scholen Christelijke Mavo-v.d. Hucht MAVO/- IVO 4-1; Scholengemeenschap Eem- land-College Griftland 1-4; Kard. Al- frink MAVO-v.d. Hucht MAVO/IVO 0- 5; Christelijk MAVO-Scholengemeen- schap Eemland 2-1. Het damesjuniorenteam van de Knickerbockers deed zaterdag j.1. mee aan het Jeugdbekertoernooi in Veenen daal. Het team, voor de ene helft be staande uit meisjes die dit seizoen voor 't eerst spelen en voor de andere helft uit al wat meer ervaren softbalsters, speelde, begeleid door coach Flos Khall, in eerste instantie drie wed strijden. Later zouden de meisjes eventueeel nog een finalewedstrijd kunnen spelen, maar deze eer was voor hen niet weggelegd, ondanks redelijke tot goede prestaties. De eerste wedstrijd werd gespeeld te gen het Amersfoortse Quick. De beide teams waren aan elkaar gewaagd en de punten gingen ongeveer gelijk op. De Knickerbockers speelden nu eens slecht, dan weer beter, bijvoorbeeld toen korte stop Elsbeth de Bruin en pit cher Karin Keizer beiden voor een 3- honkslag zorgden. De uiteindelijke stand werd 12-10 voor de Knickerboc kers, die wel blij waren met één van de weinige overwinningen van dit seizoen. De volgende wedstrijd was tegen de thuisclub van het toernooi, de Blue Soeks. Optimistisch gestemd door de net behaalde zege begonnen de Knic kerbockers aan de wedstrijd. Maar al gauw werden ze in hun verwachtingen teleurgesteld door de zeer snel gooien de pitcher en het perfecte samenspel van de Blue Soeks. Punten bleven dan ook uit. Nog meer verbluft raakten de meisjes door het feit dat de Blue Soeks twee keer achter elkaar een homerun sloegen. Karin Keizer wist gelukkig voor de Knickerbockers nog 1 punt te scoren, zodat de eer gered was en de uiteindelijke stand 18-1 werd. De derde en laatste wedstrijd speelden de Knickerbockers tegen HMS uit Utrecht. Ze dachten dat de HMS-meis- jes wel te verslaan waren, zeker door het feit dat in de le inning door goed samenspel van le honkvrouw Sandra Wessel, catcher Sylvia Hester en pit cher Karin, drie slagvrouwen van HMS binnen een paar minuten uit waren. Maar later bleken de tegenstanders toch redelijk goed te spelen, zó goed zelfs, dat ze uiteindelijk de wedstrij/i. wonnen met 5-4. De Knickerbockers hadden deze wedstrijd moeten winnen om in de kwartfinale mee te kunnen spelen. Ze eindigden weliswaar als tweede in hun poule, samen met HMS, maar deze laatste club had een beter puntengemiddelde, zodat de HMS-ers i.p.v. de Knickerbockers zich voor de kwartfinale kwalificeerden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19