odcima Chatoux 2?8 AVOND FIETS DRIED 'MlUp. ItfMit M® Jl^Cingh's jf ^Hairfashion Oude Ambachtenmarkt groot succes ondanks guur weer Kraaikampioenshaan heet 'De Kromme' Receptie echtpaar Van Wijngaarden werd groot feest Teletronic Nederland b.v. inbraakbeveiligingen De Eekhoorn huizenkrant IMIlP 475 tMIlp f&sro 61e jaargang no. 38 Café verkeerd TAXI TAK 12636! NAAIMACHINES margarine Honsbergen Huzaren salade Honsbergen Krop sla komkommer V9 Honsbergen Japanse mix Honsbergen ribbetjes o50 Honsbergen Woensdag 18 mei 1983 Tot en met zaterdag a.s. nog voordelig voorinschrijven in de afd. Drogisterij bij VAN DAM SUPER Wiardi Beckmanstr. en 's avonds 19 mei in Clubhuis Tempo, Industrieweg 6. Daarna inschrijven voor deelname ƒ1,- per pers. hoger. Alleen op le startavond 24 mei vanaf 18.00 uur SPAART DUS TIJD GELD! Felicitatiebrief van koningin Beatrix Diefstal in Zonnegloren Poging tot verkrachting ItfMit 'De Kromme' herenmode Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar f 24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag GERARDPAUL Tussen uitgestrekte velden met paardebloemen als even zo ve le zonnetjes, zagen we een lan delijk cafeetje. In de wijde om trek was er geen huis te beken nen, behalve dat eenzame, wei nig uitnodigende koffiehuisje dat als zodanig herkenbaar was door de aanwezigheid van een kwijnende vlag en een verroest bord, die beide niet meer deden dan zuchtend aangeven welk bier binnen werd getapt. Wie weinig dorst heeft rijdt er aan voorbij. Maar voordat we ons op de paardebloemen zouden storten konden we ons eerste coffeïneshot van die dag daar best tot ons nemen. We stalden de auto in het opspattende en luid knerpende grint, vonden na enig zoeken de ingang van de weinig herbergzaam aan doende biertent en voelden ons bij de deurknop al ongenode gasten. Nu is de vriendin met wie ik die ochtend de wei in zou gaan welis waar goed gevormd en schoon van aanzien, maar wat er nu gebeurde was beklemmender dan ik verwachtte. Ik sloot de deur achter mij en zag tegen over de waard zeven mannen op barkrukken die haar zwij gend aankeken en met de ogen volgden tot wij aan het andere eind van de bar zaten. Behalve mooi is ze ook vrijmoedig en ik geloof dat ze stiekem genoot van de situatie. Terwijl ik nog onwennig om me heen keek om mij te bevrijden van ald ie staar- ogen, schikte zij haar lange golvende haren, rechtte haar rug en bestelde twee kopjes koffie. Zonder iets te zeggen slofte de cafébaas traag naar een koffie- machientje en na verloop van tijd bracht hij inderdaad de twee gebloemde kopjes donker bruin. dampend vocht. Alsof hij bevreesd was dat de man nen aan de bar het zouden ho ren boog hij zich voorover, fluisterde dat kan eigenlijk niet; dit is een besloten café" en schildpadderde terug naar zijn stekkie. We keken elkaar verbaasd aan en wisten met de situatie niet goed raad. De conversatie tussen de bier drinkende mannen was lang zaamaan weer wat op gang ge komen toen we wilden afreke nen. Hij noemde een veel te hoog bedrag, maar gaf bijna alles in wisselgeld terug. Ik durfde niet te kijken hoeveel, want tegelijk met het overste ken vroeg hij: "Wat zoeken jul lie hier eigenlijk? Argeloos zei mijn vriendin dat we paardebloemen gingen pluk ken om daar wijn van te maken. "Wijn? vroeg hij zorgeloos luid. "Wijn van paardebloemen? En of ik hem al vertelde dat ik dat elk jaar deed en dat het prima smaakte, hij bleef onge lovig kijken. Toen het ijs goed en wel gebroken was beloofden we hem over een jaar een fles paardebloemenwijn te bezor gen. Vorige week hebben we onze belofte ingelost maar niet nadat we hem eerst het raadsel van het besloten café ontfut seld hadden. Hij grijnsde breed toe we hem er naar vroegen en zei: "Ach, dat was maar een geintje. DAG NACHT Ruime sortering fournituren o.a. knopen, ritsen, garens, etc. Ook div. aanb. van nieuwe en gebruikte naaimachines. Ook reparaties alle merken. Van te voren prijsopgaaf. Singer speciaalzaak Amersfoort. Utrechtsestraat 7 033-17583 Juwelier f GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES Burg. Grothestr. 13 EPARATIES Soest 02155-23271 Dit weekend Gouda's Glorie Doos a 20 pakjes Alleen donderdag van 7.05 voor Alleen donderdag Samen Alleen donderdag 250 gram van 3.98 voor Alleen donderdag KILO DIKKE van 5.50 voor O 2 KILO voor slechts Voor haar en hem VAN HOGENDORPLAAN 20 - HILVERSUM 043100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST 017756 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47 A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 SOESTERCOURANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Tienduizenden bezoekers hebben op Hemelvaartsdag de soms ronduit gure weersomstandigheden getrotseerd en een kijkje genomen op de Oude Ambachtenmarkt in de Kerkebuurt. 's Morgens gebeurde dat vooral onder de bescherming van de pa raplu, want de regen viel gestadig neer. In de loop van de middag klaarde het weer weliswaar wat op, maar het was goed te merken dat de wind tot stormkracht was aangewakkerd. Zoals gebruikelijk was er weer een bonte verzameling van kramen, waarin allerhande koopwaar werd aangeboden. Vooral de kraampjes die "iets warms" konden leveren deden donderdag goede zaken. Mede door het weer moet het verblijf van de "bemanningen" de hele dag door bepaald geen pretje zijn geweest, maar er was vrijwel niemand die afhaakte. Het schapenscheren werd wel vroeger beëindigd dan oorspronkelijk de bedoeling was. Ondanks het herfstweer kan de organi satie (de stichting V.V.V.) terugzien op een uitstekend geslaagde achtst Oude Ambachtenmarkt. "De Kromme" is de welluidende naam van de haan die op Hemelvaartsdag het Soester kampioenschap Hanen- kraaien heeft gewonnen. Op overtui gende wijze - elf maal - liet het dier in de meer dan overvolle ruimte van café De Rode Haan aan de Birkstraat zijn doordringende stemgeluid horen ten overstaan van de jury, die bestond uit de wethouders drs. G. Plomp en drs. J. Menne en Willem Dorrestein van café Willem I. Uitgerust met een keukenwekker en een bakje met paaseitjes, waarmee zij elke kraai "noteerden," kreeg de jury in series van telkens drie maar liefst 21 hanen te beoordelen. In kooien werden zij (de hanen dus) op het biljart neer gezet. waar zij ten overstaan van jury en een zeer groot publiek hun kunsten ten gehore konden brengen. Dat lukte niet al te best. Zestien hanen lieten geen kik horen, ook niet toen ter stimu lering van hun aktiviteiten "Hitsige Henriëtte," een uiterst aantrekkelijke kip, op het biljart verscheen. Eén deel nemer had zich alvast voorbereid op het falen van zijn vogel, die de naam "Braadkuiken" droeg (en waarvan niet kon worden vastgesteld of het in derdaad een gewaarmerkte haan was) en liet het geluid via een pocket-casset te-recorder ten gehore brengen. Het "kukeluku" klonk daardoor weliswaar 42 keer op in de wedstrijdperiode van vijf minuten, maar de ietwat metalige klank verried boos opzet. De jury was dan ook onverbiddelijk. De tweede prijs ging naar Pico II van Maaike Hop uit Amersfoort, die vier maal had gekraaid, evenals trouwens Kantekleer van de familie Van Hooff uit Bilthoven en Joop van de heer Strengholt, die beslag legden op de der de en de vierde plaats. De plaatsver deling werd uitgemaakt door een bar rage, waarbij Pico II zelfs dertien maal "kukeluku" liet horen. "Braadkuiken" werd tenslotte toch nog verrast met de poedelprijs, uit handen van de organisatoren Pred van Dijk, Jan Kroon en presentator Anthon v.d. Neut. De heren konden terugzien op een zeer geslaagd evenement, dat waarschijnlijk volgend jaar op Hemel vaartsdag ten derde male zal worden gehouden. De receptie die het echtpaar Van Wijn gaarden vorige week in 'Het Witte Huis' aan de Birkstraat hield ter gelegen heid van hun 65-jarige huwelijk is uit gelopen op een groot feest, dat voor vele honderden vrienden, kennissen en an dere relaties van het jubilerende echt paar werd bijgewoond. De feestmid dag begon in kleine kring, toen de heer en mevrouw Van Wijngaarden eerst samen met hun kinderen en kleinkin deren stilstonden bij deze belangrijke gebeurtenis. Toen om ca. vier uur de receptie begon verzamelde zich al gauw een enorme stoet van mensen die liet echtpaar geluk kwamen wensen. Zij deden dat niet alleen met woorden, maar ook met talrijke cadeaus en heel veel bloemen. De heer en mevrouw Van Wijngaarden werden zeer verrast door een brief van koningin Beatrix, waarin zij haar ge lukwensen aanbood. Onder de gasten waren ook burgemeester P. Scholten, die namens het gemeentebestuur zijn felicitaties en een bloemstuk overhan digde, directeur Hilhorst van de Rabo bank, notaris Van Veeren en de be sturen van de voetbalverenigingen SEC en WZ, ds. Jac Smit en een hele afvaardiging van mede-bewoners en - r>. w - (f! °3 X Erkend door TBBS en UNETO Gespecialiseerd ir» woningen, kantoren, winkels en scholen. Bouwkundige en elektronische systemen Stil-alarm aansluiting op centrale meldkamer v.a. 25,- p. mnd. 24 UUR service. Vrijblijvend offerteScherpe prijzen! F. C. Kuyperstraat 28a 3761 EG Soest 02155-18023 bewoonsters van "Honsbergen", die met een bus waren gekomen. Onder de honderden anderen die de re ceptie bijwoonden bevonden zich ook de heer en mevrouw Makkinga, het veeartsen-echtpaar uit Westwoud, met wie de familié Van Wijngaarden al sinds 1940 (toen mevrouw Van Wijn gaarden er als evacuèe verbleef), en de heer Voorbij, die zoveel werk heeft gedaan ten behoeve van de bejaarden in Soest. Ook het bestuur van de Soester Politie Sport Vereniging SPSV, in de persoon van voorzitter E. W. Schutzmann, en een groot aantal politiemannen (ex- collega's van de heer Van Wijngaar den) waren present, met hun dames. Het feest werd besloten met een diner in het Witte Huis. Uni- en streeppolo's 100% katoen vanaf 29,90 Katoenen broeken vanaf 55.- Aangevuurd door zijn baas liet (in hok 2) zijn gekraai luidkeels horen. S/a geen nummer over. Een ruime keuze van koophuizen in Amers foort, Soest. Baarn en omgeving. Bij ieder huis een foto en volledig adres. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneJ^Hft Soest. 02155-16251 Amersfoort, 033-630506 Bij een bezoek aan Zonnegloren wer den uit de jas van een invalide inwo ner van Soest niet alleen een sigaret ten-etui, maar ook zijn rijbewijs, auto papieren en een giropas met betaal kaarten gestolen. Vooral dpor het ge? mis van het rijbewijs is dë man buiten gewoon gedupeerd, omdat het hem on mogelijk is zich zonder zijn auto goed te verplaatsen. Gaat u pas een eigen zaak of een huwelijk beginnen? Ga dan voor een deskundig verzekerings advies bij van Rouwendaal naar binnen Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Een 20-jarige inwoonster van Soest deed bij de politie aangifte van een po ging tot verkrachting. In de bergruim te onderin een flatgebouw aan het V.d. Veldeplantsoen was zij opgewacht door een man, die haar tegen de muur druk te en haar begon te betasten. Doordat zij zich hevig verzette kwamen beiden op de grond terecht, waar de vrouw erin slaagde de man met een stuk hout een klap te geven. Omdat zij uit alle macht begon te schreeuwen sloeg de dader op de vlucht, Zijn signalement luidt: -25 a 30 jaar oud, donker haar, gekleed in een spij kerbroek en een kort jack.

Soester Courant | 1983 | | pagina 1