is onJ* Garage Hans Huigen op nieuw adres t Deining over bezuinigingen bij sport amniT. Artishock vooral beducht voor toekomstige bezuinigingen Raadsleden weigeren deelname aan gesprek over brandweer-vacature 'Agressie in de kinderwereld' COLLECTE EPILEPSIE BESTRIJDING 24 lm 28 mei brilmode er0 Danscentrum Slingerland weer succesvol bij Ned. Kampioen schappen Ballroom- en Latijns- Amerikaanse dansen 0215517954 postgiro 34781 heemstede DeSoestef Dumeii Plomp: 'Dit is ongehoord! K^TOMiTiER WASSEN in de Wasserette? GESLAAGD VOOR MAV0-HAV0-VW0? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Ernst Dienaar tijdens behandeling beroepschrift: Hans Blom: 'Geen massage onder kop koffie' Geslaagde thema-avond van vrouwen voor vrede PINKSTERBUFFET DANSANT Vanaf a.s. maandag op Kerkstraat 109 f -«-• ATRIO BRILLEN .„der Mode wegen Soester Courant van woensdag 18 mei 1983 3 :v'9as '9ging tum 'oilei en aapkamers Vaste trap a'age. Dak. ien vriende. tüln om het 'gaving arderop bel balken p|a. metselwerk, irdieping; 3 et en over- Kamer in- ponhuis op ijke gedeel- J's dat niet maar zeker onderhoud, zonligging, iet moeder- met open niet appa- 'dieping: 3 er en over- Pkamer en 'P 335 m2 en de Dal- 3n aantrek king kent koop. euken, toi- apkamers, terdieping: mde archi- !t aantrek- een dub- trage. keuken, i slaapka- toilet en vaste trap „Het is echt ongehoord." De voorzitter van het bestuur van de sportstichting wethouder G. Plomp, reageerde boos op een eerdere uitlating van het CDA-- raadsiid J. Blom. Het raadslid had zich tijdens een vergadering van de finan ciële commissie inhoudelijk uitgelaten over de bezuinigingsoperatie bij de sportstichting. Hij stelde dat de CDA-- fractie niet akkoord zou kunnen gaan met een verhoging van het passe-par- tout. Wethouder Plomp noemde het ongepast van het raadslid Blom, omdat het CDA (en ook de PvdA en VVD) een vertegenwoordiger in het bestuur van de sportstichting heeft. Niet alleen raadslid Blom had zich hieraan schuldig gemaakt. Ook fractie voorzitter Raymond van Gelder van de PvdA zou zich over het voorstel van het college met betrekking tot de bezui nigingen binnen de sportstichting heb ben uitgelaten. De wethouder vroeg de vertegenwoordigers van het CDA - H. Strietman - en de PvdA - J. van den Brakel - naar de juistheid van de uitla tingen van hun partijgenoten. Strietman en Van den Brakel zeggen toe over deze, volgens wethouder Plomp ongepaste, gang van zaken te zullen praten. Ook volgens hen hoort het zo te zijn, dat vertegenwoor digers van de politieke partijen in het bestuur van de sportstichting zich bin nen dat bestuur uitlaten over het stand punt van hun fractie. Wethouder Plomp zei het ernstig te betreuren dat de heer Blom voor de bestuursverga dering van de sportstichting al derge lijke uitlatingen had gedaan. ,,Er is volledig over de vertegenwoordigers van de politieke partijen in het bestuur van de sportstichting heen gelopen. Het is echt ongehoord!" aldus de wet houder die zich zichtbaar opwond over deze aangelegenheid. De heer Plomp legde vervolgens het vuur na aan de schenen van CDA-er Strietman door te vragen of de uitla tingen van de heer Blom juist waren. Dit zou betekenen dat de CDA-fractie niet akkoord zou kunnen gaan met een verhoging van tien procent van het passe-partout, dat de verenigingen be talen voor het gebruik van de accom modaties. Strietman zei hierop ver twijfeld dat er over dit punt uitgebreid in de fractie was gesproken, maar hij wilde zich er verder niet over uitlaten. „Dan weet ik genoeg," aldus de wet houder, ..ik ga ervan uit dat de uitla ting van de heer Blom juist is. De PvdA-vertegenwoordiger Van den Brakel uitte ook kritiek op zijn fractie voorzitter Van Gelder. „Het is geen be stuur om op en dergelijke manier uitla tingen te doen. De fractievoorzitter is buiten zijn boekje gegaan." Het verwijt van enkele raadsleden dat de sportstichting te lang bezig is met de bezuinigingsoperatie werd door voorzitter Plomp naast zich neerge legd. „Dan hadden de fracties maar meer ideeën en voorstellen mee moe ten geven aan hun vertegenwoordigers in het bestuur van de sportstichting," aldus de heer Plomp. „Maar ze moeten niet in het wilde weg iets gaan roepen. TAPIJT-' en MEUBELREINIGING Specialisten in wol en katoen Tevens verhuur Tapijtreinigingsapparatuur Noorderstraat 25 - Baarn Tel. 02154-17281/18141* Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19- Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) Telefoon 15229 Vergroot uw aktieve talenkennis via de individuele talenpraktikummethode op de door u gewenste tijd (overdag of 's avonds) in uw eigen tempo met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten. ENGELS - DUITS - FRANS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - RUSSISCH - NEDERLANDS Inlichtingen: 033-729097. Niet zozeer tegen de subsidiekorting met 58.200 gulden die in 1983 aan Arti shock is opgelegd, maar wel tegen het feit dat het dubbele van dit bedrag als „indicatief" voor 1984 en volgende ja ren staat aangegeven, heeft de Stich ting voor Kunstzinnige Vorming Arti shock bij de gemeenteraad bezwaar aangetekend. Dat bleek woensdagmid dag, toen het beroepschrift in de daar voor bestemde commissie werd behan deld. Directeur Ernst Dienaar, die het be roepschrift tijdens de hoorzitting mocht toelichten, wees erop dat Arti shock de opgelegde bezuiniging dit jaar wel zal weten te realiseren, maar dat het onmogelijk is een begroting voor 1984 te maken. Voorzitter mr. J. Beijering wees hem erop dat slechts de korting op de subsidie voor 1983 aan de orde moest zijn, omdat alleen daarover een raadsbesluit was genomen. Dienaar maakte duidelijk vooral be ducht te zijn voor de „beleidsvoorne mens" van het gemeentebestuur. „Als ik nu niet reageer, zou de rechter dat volgend jaar bij een eventuele proce dure als een vorm van stilzwijgende in stemming kunnen opvatten." Hij vroeg zich af waarom het gemeentebestuur de voorstellen die Artishock zelf had ontwikkeld om zo dicht mogelijk In de buurt van de voor de komende jaren indicatief vastgestelde bezuinigingen te komen niet in het beleid had „mee genomen." „Als deze lijn zonder meer wordt voortgezet, ziet Artishock geen kans om het bestaande werk te hand haven. Als dat de consequentie is, dan moet het gemeentebestuur dat aan de gemeenschap van Soest maar duidelijk maken, en Artishock niet een langza me dood laten sterven." Wethouder drs. J. L. Menne, die het college van b. en w. vertegenwoordigde, wilde misverstanden zoveel mogelijk uitsluiten en stelde Dienaar de vraag of Artishock inderdaad akkoord gaat met een bezuiniging zoals die nu was vast gesteld. Dienaar antwoordde daarop dat het vooral een kwestie van tijd is om in de buurt van de verlangde bezui nigingen te komen. Het werk van Arti shock kan ook met een korting van 25 onder meer de provinciale steunfunctie behouden blijft. Wethouder Menne sprak overigens wel zijn waardering uit voor de moeite die men zich bij de stichting heeft gegeven om te zoeken naar mogelijkheden tot bezuiniging. Hij stelde met genoegen vast dat het over de bezuinigingen ge voerde overleg door Artishock ook in derdaad als overleg werd erkend. „Dat is in vorige gevallen niet zo geweest." aldus de heer Menne, doelend op de kinderboerderij. De heer J. van den Brakel (PvdA) vroeg zich af of de raadsleden wel vol doende informatie kregen over de be stuurlijke problemen die gepaard gaan met het opleggen van bezuinigingen. „Wij kijken alleen naar de cijfers, maar het is wel duidelijk dat we de kraan niet van de ene dag op de andere kunnen dichtdraaien." Wethouder Menne en de overige com missieleden vielen hem daarin niet bij. Het feit dat de bezuinigingen pas per 1 julli en niet per 1 januari ingaan, wijst erop dat het gemeentebestuur niet zo maar aan het kappen is gegaan, aldus de heer Menne, „terwijl de gemeente zelf wél van de ene op de andere dag wordt geconfronteerd met door het rijk opgelegde kortingen." Hij maakte duidelijk dat het college wel enige soepelheid zal betrachten als Artishock aantoont dat het structureel aan het ge wenste bedrag kan komen. Jenny Allard (D'66), Hans Blom (CDA) en Jan Visser (Prog. Soest) hebben vorige week tijdens de vergadering van de commissie financiën laten we ten dat zij zouden wegblijven van de gecombineerde vergadering van de commissies ABZ en Financiën, die gisteravond zou worden gehouden. Enig agendapunt van deze vergadering, die zou plaatsvinden onder leiding van wethouder drs. G. Plomp (VVD) is de vacature voor de brandweercomman dant. Dit werd vorige week in de financiële commissie meegedeeld op een vraag van P.S.-voorman Jan Visser. Ray mond van Gelder (PvdA) adviseerde de hele vergadering af te gelasten. De meeste commissieleden geven de voorkeur eraan de zaak in de norma le commissievergadering te behande len. De leden maakten ook bezwaar tegen het feit, dat de portefeuillehou der van brandweerzaken, burgemees ter Paul Scholten, te kennen heeft ge geven niet bij het gesprek aanwezig te willen zijn. Artishockgebouw De leden van de financiële commissie waren verder verbaasd over het raads voorstel om 33.000 gulden beschikbaar te stellen voor het treffen van brand veiligheidsvoorzieningen in het Arti shockgebouw. Na de restauratie drie iaar geleden waren de voorzieningen grotendeels aangebracnt en niemand begrijpt waarom het gebouw nu plotse ling zo brandgevaarlijk is. "Ik trek mijn handen ervan af, neem geen enke le verantwoordelijkheid, dit is abso luut het minimum", heeft de brand weercommandant gezegd. Mevrouw Neks Blommers (WD) stel de geen enkele vertrouwen te hebben in adviezen die zo afwijken van wat drie jaar geleden nog gold. De commis sie wil inzicht hebben in het brand weerrapport over het Artishockge bouw en verwees de zaak terug naar de commissie ABZ. Verordening Eveneens kwam ter sprake de nieuwe verordening op de heffing en invorde ring van rechten voor door de gemeen telijke brandweer verleende diensten. Mevrouw Blommers verbaasde zich erover, dat een vrijwillige brandweer man 2,50 voor een kop koffie ont vangt en dat de gemeente het tienvou dige gaat ontvangen voor de diensten die hij verricht voor de gemeente. „Straks zit er een poes in de boom. Dan betaalt de baas van een vrijwillige brandweerman de tijd die hij nodig heeft het beest te redden en de gemeen te int de gelden die de eigenaar van de poes moet betalen voor de bewezen diensten." Mevrouw Blommers krijgt van het college van b. en w. nader ant woord op de vragen. De thema-avond die Vrouwen voor Vrede Soest in het kader van de Arti- shock-themaweek over Agressie orga niseerden over 'Agressie in de kinder wereld' is uitstekend geslaagd. Tineke Dorr opende de avond, en leidde de Ikonfilm over agressie in het alge meen in. Zij introduceerde Geu Visser, "pedagoog van Vredes-opbouw" die na de film een indrukwekkend betoog hield over de vraag: "Is agressie aan geboren of aangeleerd?" Hij bleef vooral stil staan bij deze twee visies en diepte ze uit, waarbij hij nog een derde oorzaak aangaf: "frustratie." In zijn eerste zinnen maakte hij duideljk, dat hij geen recept klaar had voor het agressieve kind, maar hij wees erop dat door alleen agressief gedrag te bestrijden de oorzaak niet wordt wegge nomen, waardoor het kind zich telkens weer agressief zal opstellen en gedra gen. Doordat volgens hem ieder mens geboren is met een stuk agressie in zich, moet hij leren met konflikten om te gaan, en ze op te lossen. Ook stond Geu Visser stil bij nog niet genoemde vormen van agressie, o.a. behoefte aan aandacht (positief en negatief) zin wil len krijgen ("Ik sla je in elkaar als ik die pop niet krijg"), discriminatie (je buiten gesloten voelen) en angst "Wie bang is sla van zich af"). In de pauze werd iedereen in de gelegenheid ge steld de informatiestands te bekijken. Na de pauze volgde een geanimeerde discussie in kleine groepjes. Vooral kwam naar voren, dat veel ouders moeite hebben met een blijvend conse- qente opstelling in kwesties als wel of geen oorlogspeelgoed. De discussie was oermate hevig, dat het moeilijk was de avond af te sluiten, daar men het ge voel had nog uren over dit onderwerp met elkaar te kunnen praten. 'O V BOEKEN VAN OUD SOEST zoals in Oude Ansichten deel I en II, Soest getekend en verteld, koopt U vanaf 16,- bij boekhandel Van de Ven (Hartje Zuid), De Stadhouder (Middenin de Winkelkring). Huursubsidie 1983/1984 aanvragen De aanvraagtermijn voor het aan vragen van huursubidie voor de periode 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 is begonnen. De aanvragers, die in de periode 1982/1983 huursubsidie hebben gekregen, hebben een aanvraagformu lier toegezonden gekregen. Uitsluitend dut formulier dient te worden gebruikt. Wie geen formulier heeft ontvangen kan er één afhalen in het gemeentelijk 1 NFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a. Om voor huursubsidie in aanmerking te komen moet men tenminste voldoen aan de volgende voorwaarden: a. de huur voor gehuwden, duurzaam sa menwonenden en alleenstaanden van 30 jaar en ouder moet minimaal 232,90 gulden per maand en maximaal 735 gulden per maand bedragen. Als maxi mum voor het gezamenlijk inkomen voor deze categorie aanvragers geldt een bedrag van 39.000 gulden (belast baar inkomen 1982 3 procent opslag), b. de huur voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar moet minimaal 171,25 gul den per maand en maximaal 495 gul den per maand bedragen. Als maxi maal inkomen voor deze categorie aan vragers geldt een bedrag van 26.500 gulden, (belastbaar inkomen 1982 3 procent opslag). Alleen huurders van een zelfstandige woning kunnen huursubsidie aanvra gen. behalve als het gaat om zoge naamde wooneenheden die tot de door de minister aangewezen complexen behoren. Alle aanvragen moeten vergezeld gaan van een kopie van het belastingaangif tebiljet 1982 van alle verdienende ge zinsleden/huisgenoten. Als er geen be lastingaangifte wordt gedaan, kunt u volstaan met een fotokopie van de jaar opgaven^) 1982 van alle verdienende gezinsleden/huisgenoten. Geen wachtverbod op Hildebrandlaan Er komt geen wachtverbod op de Hil debrandlaan. De ouderraad van de St. Ludgerusschool had daar om gevraagd. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het rechtsafslaand ver keer op de Hildebrandlaan richting Soesterbergsestraat, tijdig de overste kende kinderen kan signaleren en om gekeerd de klaarovers ook tijdig het autoverkeer kunnen opmerken. Het in stellen van een wachtverbod, naast het reeds bestaande parkeerverbod aan de andere zijde van de Hildebrandlaan zal tot gevolg hebben dat het autoverkeer op de Hildebrandlaan de Soesterberg sestraat sneller zal naderen, hetgeen de verkeersveiligheid op de Hildebrand laan zeker niet ten goede zal komen. Op beide Pinksterdagen organiseren wij in ons vernieuwde restaurant een Levende muziek, een uitgebreid koud en warm buffel fondue met gourmet zorgen voor een ouderwets qezellige avond. f 30,- p.p. inderen tot 12 jaar f 17,50 p.p. ^■■restaurant^NHN .SOESTERBERGSESTRAAT 186. SOESTDUJNEN. 02155 12738. Garage Hans Huigen is met ingang van a.s. maandag 23 mei op een nieuw adres gehuisvest. Recht tegenover de Bata aan de Kerkstraat is wekenlang hard gewerkt om de ruime hal geschikt te maken als auto-showroom. Ook aan de buitenkant is er een en ander ge wijzigd. In de lange zijgevel zij twee kolossale etalageruiten aangebracht die de auto's al op verre afstand zicht baar maken. Voor de deur is een ben zinepomp verschenen, terwijl ook de entree een gedaantewisseling heeft on dergaan. Uitbreiding Het nieuwe onderkomen was heel hard nodig. De voormalige behuizing in de panden aan de Stationstraat was dus danig ontoereikend voor een ruimte verslindend bedrijf als dat van een garage, annex verkoopruimten, dat het grootste gedeelte van de voorraad au to's op straat vertoefde. De situatie was niet langer verantwoord en het vrijkomen van de panden aan de Kerk straat betekende voor Huigen dé kans van zijn leven. Er is niet alleen veel ge legenheid voor het showen van nieuwe en gebruikte auto's, ook het aantal vierkante meters voor het garage werkplaats-onderdeel biedt veel meer mogelijkheden dan voorheen. Off Road - Key - dealer Tegelijk met de ingebruikneming vol gende week van de nieuwe panden, breidt Hans Huigen zijn auto-service voor Midden-Nederland uit met het starten van een speciaal dealerschap voor Off-road-cars. Het merk Daihat su, dat naast Lada en Zastava bij Hui gen te koop is, beschikt over een prach tige lijn terreinwagens. Een waar luilekkerland voor de ken ners wordt gevormd door een serie ste vige en betaalbare terrein-auto's in vele variaties. Hans Huigen verwierf het dealerschap voor heel Midden-Ne derland. Huigen verwacht veel van die aktiviteit. "De toekomst zal wel uitwij zen hóe druk het wordt, maar er zal on getwijfeld veel belangstelling voor zijn," aldus Hans Huigen, wiens hoofd omlcopt van de organisatiezorgen om het geheel voor volgende week woens dag piekfijn in orde te krijgen. Open huis Op woensdag 25 mei a.s. houdt Huigen Open Huis. Zonder toespraken, zonder lintendoorknipperij, zonder bruisende champagne. "Gewoon open doen, geen toestanden," is het commentaar van de baas. "Ze moeten voor de auto's ko men, niet voor een lint dat voor de in gang hangt of zoiets. Ik denk dat het heel gezellig wordt. Het interieur van de grote hal belooft die gezelligheid. Er is een leuke koffie hoek, waarvoor een prachtige vijver partij klatert, er is een ruime acces- soireshoek en er staat een speciale Lada 1200, waarvan idereen mag ra den hoeveel kilometer die heeft ge reden. Bezoekers kunnen een wed strijdformulier invullen en wie weet valt men in de prijzen, zoals een Ste- reo-casette-radio, een dinertje bij Bau- ers' Stüberl, een FM-radio, Hella-ver- stralers, een pechlamp, enz. Zeker is aan te bevelen om een kijkje te gaan nemen. Gedurende de daarop vol gende drie dagen is er show met aan trekkelijke aanbiedingen. Hans Huigen op een nieuw adres in Soest: Kerk straat 109. Vanaf woensdag a.s. Het Open Huis begint om 15.00 uur en is om 19.00 uur afgelopen. "Dat hoop ik ten minste," zegt Huigen, "want daarna is er feest voor de familie." Hans Huigen en medewerkers rekenen op een flinke drukte volgende week woensdag. "-ïT Gediplomeerd optometrist lid O.V. Birtetraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874 Henny Henken en Monique Kerstholt. Op 7, 8 en 12 mei werden in gebouw „Amicatia" in Den Haag de Ned. dam kampioenschappen gehouden. Op 7 mei de Latin-kampioenschappen, op 8 mei de ballroomkampioenschappen en op 12 mei de jeugdkampioenschappen in de klassen 10-12 jaar en 13-16 jaar de medaillisten kampioenschappen in brons en zilver en goud. Hennie Henken en Monique Kerstholt werden onbedreigd Nederlands kampi oen. Dit paar, dat een jaar geleden door een ernstig auto-ongeluk van Monique, (dubbele beenbreuk) uit de competitie verdween, heeft een grandioze come back gemaakt, waarvoor de laatste 2 maanden zeer hard is getraind. Door dit kampioenschap promoveren zij naar de hoogste klasse en zullen vol gend jaar gaan proberen daar een eer volle plaats te bereiken. In de Ballroom-afdeling startte voor DC Slingerland in de allerhoogste klas se het sympathieke paar Henk en Loes Vooys en zij wisten in een zeer span nende finale beslag te leggen op de bronzen medaille. De trainer Wim Slingerland is zeer ge lukkig dat hij thans in de beide dansdi- ciplines, Ballroom en Latin, in de hoog ste klasse een toppaar heeft. Ook het Latin Formationtteam „Quick Motion Soest" is na ruim een jaar weg geweest weer terug aan de top en zal Nederland op 12 november in Stuttgart (Dld) gaan vertegenwoor digen op de Wereld-kampioenschap pen. Deze resultaten bewijzen dat de wed strijddansers van deze Soester dans school tot de top van Nederland beko ren en het Formationteam zal op 12 no vember weer bewijzen dat Soest ook Internationaal aan de wereldtop mee draait. Auto-onderdelen gestolen Een bewoonster van het Scalmeierpad deed bij de politie aangifte van dief stal van een aantal onderdelen uit de motor van haar auto, die aan de weg voor haar woning geparkeerd stond. Inbraak Onbekenden hebben ingebroken in het kantoor van de Bedrijfsgezondheids dienst Gooi en Eemland, achter het ziekenhuis Zonnegloren. Zij kwamen het kantoor binnen via een bovenlicht en maakten een aantal metalen kasten open. Er wordt een geldbedrag vermist van ca. 150,-. Danscentrum Slingerland bestaat 10 jaar. Hier komt het eerste voordeeltje al: Wie nü inschrijft voor het nieuwe seizoen (dat begint in september) krijgt 25,- jubileumkorting Meteen even bellen. Best de moeite waard Dit is het telefoonnummer: DANSCENTRUM Weegbreestraat 205 - 207 3765 XE Soest.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3