Dealerschap voor Autobedrijf Verkerk Suzuki, een nieuw gezicht in Soest Weekvoorde Nederlandse Missionaris JU is Veilig Snel Kwaliteit oi" Bedrijfsleven Soest maakt programma voor studenten uit Titusville mogelijk Kwaliteitsmeting door PTT van Centrale Antenne Inrichting Vrijwilligers Vakaturebank FilmhuisKagemusha Kledingwerkplaats COLLECTE EPILEPSIE BESTRIJDING 24 t/m 28 mei Bij elk ingeleverd filmrolletje een 20x28 kleuren afdruk voor één gulden estraat Tel. 02155-13109 60 Vrijdag 20 mei, 20.00 uur Dik Trom in 'De Borg' Theaterbespreek bureau VVV 'Baarns Bloei' Vernielen aan auto 'Diesofiel' op strooptocht HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 19 mei: postgiro 34781 heemstede Soester Courant van woensdag 18 mei 1983 O alle films blijven in huis voor 4 uur 's middags gebracht, na 4 uur volgende dag gereed alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. 1 Het meest opvallende herkenningspunt van de hoek Nieuweweg/Eigendom- weg 2A is de aanduiding: Autobedrijf Verkerk. Daarin sinds oktober '72 ge vestigd eigenaar Gerrit Verkerk (33), zijn broer Joop en plaatwerker Reijer Looysen. Minder op de voorgrond tre dend, maar onmisbare schakel in de zaak echtgenote Adri, goed voor het bijhouden van de complete boekhou ding, het poetsen van auto's en het zet ten en serveren van overheerlijke kof fie. Autobedrijf Verkerk, een vier-mans- zaak, tot 15 april j.1. aktief met uitdeu ken. spuiten, reparaties en de in- en verkoop van 2e hands automobielen. Een autobedrijf dat in de loop der jaren grote populariteit geniet bij de man en de vrouw met de bescheiden portemon nee, bij knutselaars en doe 't zeivers. Autobedrijf Verkerk staat voor deskundige adviezen. redelijke prijzen, vakmanschap en een stuk be trouwbaarheid. Wat deze pijlers be treft een zaak van grote omvang. Het mist misschien net dat tikkeltje .sjiek' waarmee de meeste automobielbedrij ven graag pronken, de gemoedelijke sfeer maakt 't er wel een stuk gezel liger door. Binnen het kleine bedrijf is sinds 15 april j.1. een opvallende verandering opgetreden. Suzuki is de naam van het Japanse automerk waarvoor Gerrit Verkerk in Soest het dealerschap kreeg toegewezen. Een merk en type auto aangepast aan de uitgebreide klanten kring van de eigenaar. Oordeelt u zelf. De Suzuki is al leverbaar vanaf 9999,-. Hij is ook te koop als zeer gangbare be stelwagen, kent een uitvoering als jeep en is ook als automaat leverbaar. Belangrijkste eigenschappenZeer lage onderhoudskosten 250,-- voor een 10.000 km. beurt) - relatief lage prijzen voor vervangende onderdelen, een lichtgewicht in de belasting, en wat de dorstigheid betreft een zeer zuinige jongen. Bij gebruik van normale ben zine is één liter ruim voldoende voor achttien af te legen kilometers. "Daarom," vertelt Gerrit Verkerk, "is het ook logisch dat de Suzuki's binnen korte tijd in ons land ongelooflijk po pulair geworden zijn. Bovendien heeft de klemt de zekerheid dat hij geen geld neertelt voor een auto die na drie jaar isssmm mmm u piipi|j§PB!MW BB meer roest dan lak te zien geeft. Ik geloof absoluut in het sukses van deze auto." Een uitspraak van iemand, die als 't om automobielen gaat, weet waar hij 't over heeft. Met zijn vakmanschap trok hij de aandacht van de nationale en in ternationale vakpers. De liefde voor 't vak is in een geïmproviseerde show room zichtbaar aanwezig. Daarin op gesteld een super-luxe Volvo, waarvan er slechts 200 stuks in Nederland rij den, een hagelwitte Mercedes-cabrio- let, een Anglia. Allemaal automobielen uit lang vervlogen tijden. 25e zien er uit alsof ze vandaag van de fabrieksband zijn gelopen. Vele p.k.'s bezittende parade-paardjes, die door iedereen die iets met autobedrijf Verkerk te maken heeft worden gekoesterd. Gerrit Verkerk over de aanwezigheid van deze fraaie exemplaren: "Ik wil 't geen liefde noemen, ik sta er ook niet bij te janken, maar een beetje maf van auto's zijn wij wel. Het is klassiek spul, en dat is best leuk om te showen. De vakbezetenheid van de Verkerk- ploeg uit zich ook op andere wijze. Geen draadje in een wiel of plaat of bij Verkerk hebben ze er een schroef voor in voorraad. De voor de hand liggende conclusie dat met de komst van Suzuki in Soest auto mobielbedrijf Verkerk van karakter zou kunnen veranderen wordt met grote stelligheid tegengesproken. "Wij blijven," zegt Gerrit Verkerk, "die wij zijn. Ik moet er niet aan denken een zaak met veel personeel te runnen. Alles zelf kunnen overzien en niet te veel van anderen afhankelijk zijn. Dat is een formule waarmee je een begrip als service tot een blijvend sukses kunt maken." Als betrekkelijk klein en gespeciali seerd autobedrijf hebben Gerrit Verkerk en zijn mensen het de afgelo pen jaren in Soest gemaakt. Suzuki gaat hun na. Op vier wielen de bocht door. Dankzij de inspanningen van het Soes ter bedrijfsleven zullen de kosten van het programma voor de studenten uit Titusville, die a.s. donderdag in Neder land arriveren, volledig worden gedekt, zodat het ongehinderd doorgang kan vinden. De pogingen om bij diverse Soester bedrijven bijdragen "los te peuteren" zijn heel geod gelukt. De acht studenten worden voorafge gaan door burgemeester Truman Scar- borough, die sinds gisteren in Soest ver blijft. Zaterdag a.s. reist hij met zijn echtgenote, die dan ook zal zijn aange komen, door naar Skandinavië, waar het echtpaar een vakantie zal door brengen. Ouders en leerlingen van het Griftland College zorgen goeddeels voor de op vang van de studenten, die op 11 juni weer terugreizen naar de Verenigde Staten. Op 13 juni reizen 12 Griftland- leerlingen hen achterna. Zij blijven in Titusville tot 8 juli. Op het Griftland College zijn een aantal leerlingen actief geweest met het samenstellen van een boekje over Soest, waarin allerlei bij zonderheden worden vermeld. Het be vat een programma-overzicht, met wat informatie over de excursies die het gezelschap gaat ondernemen. De kosten van het programma bedragen ca. 6000,-. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 19 mei: Aankomst op Schiphol Vrijdag 20 mei: 's Ochtends bij de gastgezinnen; 's mid dags op het Griftland College. Zaterdag 21 mei: Bezoek aan Almere, Afsluitdijk, Volen- dam en Marken. Zondag22 en maandag 23 mei: Wordt doorgebracht bij de gastgezinnen; Dinsdag 24 mei: Bezoek aan Soest en Soesterberg: Kaas boerderij, de Paardenkamp. Kerke- buurt (beklimming toren Oude Kerk), Amerikaanse basis. Woensdag 25 mei: Bezoek aan Den Haag: Amerikaanse Ambassade, Madurodam, Aalsmeerse bloemenveiling, Scheveningen. Donderdag 26 mei: Bezoek aan Amersfoort: bowlen, af sluitend Chinese maaltijd in Soest. Vrijdag 27 mei: Bezoek aan Haarzuilens. Van 28 mei tot 4 juni wordt een bezoek gebracht aan het Oostenrijkse Fieber- brunn. Zondag 5 juni is vrij. Maandagö juni: Bezoek aan Foxboro. Dinsdag 7 juni: 's Ochtends Griftland College's mid dags uitreiking diploma's, bezoek aan pannekoekenrestaurant. Woensdag 8 juni Bezoek aan Amsterdam. Donderdag 9 juni Vrij; poffertjes-eten in Soest-Zuid en bezoek aan Boekhandel V.d. Ven. Vrijdag 19 juni: Bezoek aan Rotterdam en de Delta werken; 's avonds afscheidsavond in het Griftland College. Zaterdag 11 juni: Vertrek naar Titusville vanaf Schiphol. De Soester firma's en instellingen die een bijdrage hebben geleverd aan de realisering van het programma zijn: - Foxboro -Nederlandse Kunststof Industrie Soes terberg - Hendrikse Aannemingsbedrijf en Wegebouw - Apparatenbouw Van Hengstum - Karosserie-/en Tankwagenbedrijf A. J. v.d. Dijssel - Machinefabriek Frejo - Soester Zakenkring - Algemene Bank Nederland - Rabobank - Nederlandse Credietbank - Procar Chemie - Philip Schaap Assurantiën - Nederlandse Export Combinatie - Van Dam Super - Brandsma Glas - Slagerij Van Asch - Boekhandel Van de Ven - Winkeliersvereniging Hartje-Zuid - Bottelmij. het Gooi (Coca Cola) - Super Cleaner - Hugo Bakhuyzen - Jac. Hermans - Avia/Korte Duinen geval na 16.00 uur 's middags de sig naallevering niet meer te beïnvloeden. Op de woensdagmiddag zullen de bin nenlandse T.V.-programma's niet on derbroken worden. In de eerste week van juni zal ook bij een aantal percelen in het D.K.S.-net en in het mini-sternet gemeten worden. Daarvoor zullen de betrokken abon nees afzonderlijk worden benaderd. De PTT gaat een kwaliteitsmeting uit voeren aan de Centrale Antenne In richting. Vorig jaar juni heeft de PTT uitgebreide metingen verricht in het ontvangstation van de Centrale An tenne Inrichting in Soest en in meer dere percelen die aangesloten zijn op het D.K.S.-net in de wijken Smitsveen en de Eng. Als gevolg van dit onderzoek werd be gin van dit jaar het ontvangstation verplaatst en werd de apparatuur op nieuw afgesteld en ingeregeld. Een ver betering van de kwaliteit van met na me de radio-ontvangst is - zoals ook blijkt uit reacties van abonnees - het resultaat. Ook in het D.K.S.-net werden de nodige verbeteringen aangebracht zodat ook daar de kwaliteit van de T.V.- en ra diosignalen goed is. Om nu de uitge voerde werkzaamheden te controleren zal de PTT opnieuw een kwaliteitsme ting uitvoeren. Op vrijdag 20 mei zal gestart worden met het meten van het ontvangstation. De week na Pinksteren zal daarvoor ook nog nodig zijn. Helaas is het niet te voorkomen dat de signalen geduren de enige tijd onderbroken moeten wor den. Er wordt naar gestreefd om in ieder Op vrijdag 20 mei a.s. organiseert de de Wijkvereniging Overhees in De Borg een voorstelling van de musical "Dik Trom", geschreven door Ernst Spels en Peter v.d. Bunt, met muziek van Rob v.d. Vlugt. Aan de uitvoering werken zo'n 40 a 50 kinderen mee, waaronder velen uit Soest. De groep won hiermee onlangs de Gou den Stuiver in "Stuif es in het AVRO- kinderprogramma van Ria Breemer. Liefhebbers van een gezellige avond vol zang, dans en muziek kunnen hun hart ophalen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Leden en donateurs betalen 3,-. Niet- leden 6,-. Bezoekers aan de Vrijw. Vak. Bank vragen ons welke plannen we ontwik kelen ter bestrijding van de werkloos heid waarover in voorgaande krante artikelen sprake was. Dat we op grote schaal slechts weinig kunnen uitrich ten zijn we ons goed bewust, maar we zien wel mogelijkheden voor aktieve en vooruitstrevende mensen om zich in de toekomst als kleine zelfstandigen een bestaan op te bouwen zonder al te grote investeringen en met een minimum aan eigen risico. Het zal voornamelijk van de belangstelling van de werklozen voor dit projekt afhangen of en zo ja wanneer, we aan de uitvoering van de plannen kunnen gaan werken. Legt men zich bij de situatie van nu neer en is men niet bereid zich in te zetten voor een misschien wat betere toekomst dan zal elk streven naar zelfstandigheid ge doemd zijn te mislukken. Overigens zijn we uiteraard aanwezig in gebouw "Artishock" aan de Steen- hoffstraat 46 om u in te schrijven voor vrijwilligerswerk zonder gevaar uw uitkering te verliezen of om een keuze te doen uit het aanbod van voorhanden zijnde vakaturus. We zijn behalve 's woensdags, dagelijks geopend van 10.00 -12.30 uur en van 13.30 -16.00 uur. Ons telefoonnummer is 12630. De volgende vakatures willen we onder de aandacht brengen. De Algemene Radio Omroep Soest kan aan een aantal vrijwilligers zeer inte ressant werk aanbieden, gevraagd worden enkele medewerkers/sters met boekhoudkundige ervaring, voor o.a. het innen van contributies en donaties en div. administratieve werkzaamhe den. Bij dezelfde vereniging is plaats voor enkele medewerkers voor het doen van technische werkzaamheden, montage, bedradingen enz. Gedacht wordt aan een ervaren M.T.Ser. Representatieve en vriendelijke per sonen met A.B.N.-Nederlands en talen kennis kunnen na een inwerkperiode van 3 maanden de functie van omroe per vervullen. Werkgroep Landschaps beheer kan voor diverse werkzaamhe den in de bosbouw nog een aantal vrij- willigers plezierig onderhoudswerk aanbieden. Diabetes Fonds Nederland houdt van 4- 10 juli collekte en zoekt daarvoor een groot aantal aktieve collektanten bo ven de 16 jaar. Nog een groot aantal andere vakatures liggen bij ons ter inzage, loop voor meer informatie eens bij de Vrij. Vak. Bank aan de Steenhoffstraat 46 binnen en overtuig u van het aangeboden werk. Bij de Baarnse VVV kunt u voor bijna alle theaters in Nederland kaarten reserveren. Leden van de Baarnse VVV kunnen telefonisch hun reserveringen maken. Reserveringskosten bedragen 2,50 p.p. Leden van de Baarnse VVV krijgen een korting van 50%. Lidmaat schap van deze VVV kost 15,- per jaar. Theaterevenementen Iron Maiden, 12-6-1983, Edenhal, Am sterdam. "Basketbalwedstrijd Nederlands tegen Pudue USA20-5-1983. 't Huike Lange wijden 33, te Elburg. Dire Straits, 12-6-1983, IJsselhal, Zwol le. Crosby, Still Nash, Groenoordhallen te Leiden. Aardschokdag, 25-6-1983, Brabanthal len, Den Bosch. Supertramp, 8-6-1983, Olympisch Sta dion te Amsterdam. "Schlager Show", 22-5-1983, 't Heem te Hattem. "Iron Maiden", 9-6-1983, Rodahal te Kerkrade. Pinkpop Festival, 23-5-1983, Sportpark Burgemeester Daemen te Geleen. Evenementen Baarn Orchideeëntentoonstelling, 20-5- t.m. 25-5-1983, Cantonspark. Openingstijden: vrijdag 20-5 van 16.00 - 21.00 uur. Daar na eeoüend van 10.00 - 21.00 uur. Braderie, 25-5 in het centrum van Baarn. Concours D'Elegance", met de vereni ging "Het aangespannen paard", 28-5- 1983. Een muziekkorps te paard ver leent medewerking. Groeneveld, Tentoonstelling van Pie- ter d'Hont, Jan Noyons, Joop Willems en Arie Teeuwisse, van 29-4 t.m. 30-5-1983. Gert ter Horst met aquarellen van land schappen, t.m. 29-5-1983. Namens wederzijdse ouders; tentoon stelling van bruidsfoto's, gemaakt op het landgoed Groeneveld, 11-5 t.m. 30-5. Kasteeltuin Groeneveld, 6 t/m 30 mëi, Gene Holt: beelden en plastieken. Concerten in Kasteel Groeneveld. Concert door en voor kinderen, zater dag 22 mei, aanvang 13.00 tot 17.00 uur. Promenadeconcert door de Baarnse Harmonie Crescendo in de tuin van het kasteeel, za. 11 juni, aanvang 20.00 uur. Lidmaatschapskaarten voor de NJHC kunt u verkrijgen bij de VVV. Het VVV verkoopt museumkaarten die u gratis toegang verschaffen tot vele musea in Nederland. De kosten hier van bedragen: leeftijd t.m. 25 jaar 5,-, houders van een 65 plus kaart 7,50 en ouder dan 25 jaar 15,-. Op zaterdag, 21 mei, en gedurende de Pinksterdagen, 22 en 23 mei, is de VVV Baarn geopend. De WV "Baarns Bloei" is gevestigd aan het Stationsplein 7, tel. 13226. Open maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. KERKKOLLEKTE GIRO 676 DEN HA AG VOOR MENSEN MET EEN MISSIE Onbekenden hebben vorige week op de Meidoornweg de buitenspiegel van een daar geparkeerde auto vernield. De eigenares van de wagen deed aan gifte bij de politie. De man die vorige week in het lande lijke nieuws kwam omdat hij bij een benzinestation aan de Soesterbergse- straat een liter dieselolie opdronk en sindsdien als "diesofiel" bekend staat, is inmiddels geïdentificeerd. Het gaat om een 32-jarige inwoner van Holten, die vroeger Soest als zijn woonplaats heeft gehad. Ook in de afgelopen week deed de man van zich spreken. In de Lage Vuur- sche nam hij in een restaurant de pas opgediende kip van één van de gasten weg. Na door het personeel te zijn heen gezonden beproefde hij zijn geluk bij een pannekoekenrestaurant, waar hij een pot stroop meenam. In Soest werd de man door een winke lier een hoeveelheid gistvlokken gele verd, die hij niet betaalde. In de Korte Bergstraat vernielde hij met een steen de ruit van de woning waarin hij des tijds heeft gewoond. De schade bedroeg hier/150,-. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. RegieAkira Kurosawa Met: Tatsuya Nakadai, Tsutomu Ya- mazaki, Kenichi Hagiwara, Daisuke Ruy e.a. Japan 1979. Kleur 179 minuten. Het verhaal, geschreven door Kurosa wa zelf, is gebaseerd op een legende over een historische figuur in de twee de helft van de zestiende eeuw. Japan is dan verwikkeld in een grote burger oorlog om de totale heerschappij van het land. Een van de belangrijkste lei ders, Takeda Shingen, wordt dodelijk gewond bij een veldslag. Om het mo reel van zijn trouwe volgelingen niet te breken en om de vijand in verwarring te brengen, wordt een ordinaire dief die sprekend lijkt op Shingen als dub belganger gekozen. Deze Kagemusha (schaduwkrijger) moet het overlijden van Shingen, zijn laatste wens, drie jaar verborgen houden. De Kagemus ha is een gewone man, die niets voor die rol voert, maar uit eerbied voor zijn ge storven meester toch aan het spel mee doet en ook niet anders kan, want an ders wacht hem de doodstraf. Hij heeft uiteraard geen macht. Maar na ver loop van tijd verliest de Kagemusha uit het oog dat hij niet echt de leider is en begaat uit overmoed een fatale fout, die hem door de mand doet vallen. Naast de geschiedenis van de Kage musha verfilmde Kurosawa een histo rische omwenteling in de manier van oorlog voeren. We zien hoe het voeren van strijd in het 16de-eeuwse Japan geen direkt politiek of religieus doel had. Het heeft meer weg van 'stratego' met serieuze inzet. Almachtige heer sers planden belegeringen en aanval len; soldaten lieten zich inzetten en be schouwden dat als eer. De intrede van het vuurwapen op het slagveld, die dat spel doorbreekt, is in de film verbeeld. Voor zijn 27ste film kreeg Kurosawa samen met 'All that jazz' van Bob Fosse de Gouden Palm van Canne» 1980. Kagemusha ontleent zijn groot heid niet aan de invoelbaarheid, aan da verfijnde analyse van de hoofdfiguur, maar aan de wijze waarop de onder gang van een tijdperk wordt verbeeld. De wijze waarop de oorlog wordt ver beeld, zowel in zijn afsurditeit als ln zijn fatale aantrekkingskracht. Vanaf kwart over acht is het filmhui® geopend. Thee en koffie zijn dan ver krijgbaar. Kom op tijd i.v.m. de lengte van de film 179 min. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,../CJP 4,-. Kunstzinnige vorming betekent letter lijk vorming met behulp van kunstzin nige middelen. Deze vorming wordt in cursusverband aangeboden door het kreatiecentrum op de terreinen van: handvaardigheid, tekenen, textiele werkvormen, dans, drama, fotografie en film. Over het algemeen in kursus- sen van 15 lessen. Het cursusaanbod voor kinderen van 4-6 jaar gaat via de kleuterscholen, van 6-12 jaar via het lager onderwijs en voor jongeren en volwassenen is er een folder die huis aan huis bezorgd wordt. In het najaar en het voorjaar zijn er bovendien korte kursussen b.v. etsen, kaarsen maken, stoffen verven, kleine sieraden ma ken enz. In het seizoen 1982/1983 hebben ruim 850 mensen deelgenomen aan onze cursusaktiviteiten. Een aan tal om trots op te zijn. Omdat deze belangstelling moed geeft voor de toekomst worden er nieuwe ideeën geboren en ontwikkeld. In het oosten van ons land zijn voor jongeren diverse vormingsprojekten ge start. Met de komst van de vrijwil ligers vakaturebank in Artishock ont stond het idee dat een kledingwerk plaats best op zijn plaats zou kunnen zijn in Soest. Kontakten met een centrum waarin een dergelijk projekt ontwik keld is maakte ons extra enthousiast. Wat is een kledingwerkplaats? En hoe willen wij - in samenwerking met de overheid - proberen een dergelijke werkplaats te realiseren? Kledingwerkplaats In een kleding-werkplaats kunnen ca. 15 jongens en meisjes zelf kleding ont werpen, maken, zelf bedrukken enz. Textiel, mode en kleding spreekt een grote groep van jongeren aan. Door heel praktisch bezig te zijn ont staat een leerproces dat op niet school se wijze wordt vormgegeven. De deel nemers kunnen op deze wijze kenni® maken met het kleding-vakgebied. Praktisch is de opzet ook door voortdu rend naar bruikbare en/of verkoop bare produkten toe te werken. Hier door ontstaat een waardering door zichtbare prestaties. De motivatie kan daarbij sterk vergroot worden. Tijdens de curus kan evt. voor eigen baat gewerkt worden waaraan middel® b.v. een mode-show ruchtbaarheid ge- geven wordt of in opdracht van derden. Na de cursus moeten de deelnemers zo ver zijn dat zij zelfstandig hun werk zaamheden voort kunnen zetten. Daar toe moet reeds vroegtijdig getracht worden een afzetgebied voor de pro dukten te vinden. De doelgroep De kleding-werkplaats richt zich op jonge mensen die affiniteit hebben met kleding en het maken of ontwerpen er van. Eventuele voorwaarden voor toe lating tot het projekt moeten nog wor den bezien. Scholing Om kennis en vaardigheid te vergroten en toepasbaar te maken voor de eigen werksituatie is het noodzakelijk een konstante groep gedurende 40 weken aan de slag te laten gaan. Voor deze deelnemers moet de verplichting be staan, op basis van afspraken vooraf gedurende 40 weken aan het projekt deel te nemen. Het kreatiecentrum hoopt dit plan voor het komend seizoen te realiseren. Mis schien al in de zomervakantie of ander® begin '84. V/ vs "v\N>

Soester Courant | 1983 | | pagina 9