Sloepenbar van 't Luykje officieel geopend Alkmaars kaasmuseum toont verleden en heden Nederlandse zuivel Grandioze modelvliegtuigshow Stefanie Waarom ben ik te zwaar? Met Raad en Daad Th. Wigtman wint Zwaluw' - wedvlucht vanaf Soissons DAMMEN Eervolle plaats D.V.S. in Bekerfinales U.P.D.B. DUIVENSPORT FOTO'S Soester Courant Voorjaarsmarkt in De Borg Meningen van Lezers De 'veilige' vrede van de JOVD Portemonnee gestolen Gewonden bij diverse aanrijdingen Vermageren Uw advertentie heeft voor Soest de meeste attentiewaarde in de Soester Couranti Twee ACJN-excursies Brandalarm Biggen-diefstal Diefstal van terrasstoelen Dia's van 'Oud Soest' in Oudheidkamer 13 13 len vergast op een drankje van de zaak. Het nieuwe buitenterras, ontworpen en vervaardigd door de Soester firma Voortjes, is geheel overdekt en kan worden verwarmd. Wanneer de weers omstandigheden daartoe aanleiding geven kan de overkapping ook worden weggerold. Bij 't Luykje wordt in de zomermaan den iedere zondagavond live muziek gebracht, die de bezoekers op het ter ras kunnen aanhoren zonder dat de buren overigens al te veel te lijden heb ben van het "gerucht." 't Luykje is alle dagen van 16.30 tot 01.00 uur geopend, in de weekeinden tot 02.00 uur. Vooral in de komende tijd zal het ongetwijfeld buitengewoon druk zijn in de Sloepenbar, ook al omdat de gasten van tegenvallend weer niets te vrezen hebben. Vorige week zater werden in Utrecht de finales van deze wedstrijdenreeks afgewerkt met de teams van O.G. Utrecht tegen A.D.G. (A'foort) en O.G. Zeist tegen D.V.S. (Soest). De Damvereniging Soest was tot de finales doorgedrongen via overwinnin gen op O.G. Utrecht en Huizen ter wijl in Amersfoort verloren werd van het zeer sterke team van A.D.G. Als enige le klasser was D.V.S. door gedrongen tot de finale en ontmoette in Utrecht de hoofdklasse spelende ploeg van O.G. Zeist. Jammer dat er met een aantal invallers moest worden aange treden om de strijd voor de 3e plaats mar de D.V.S.-ers hebben zeer goed ge speeld en de uitslag 11-9 voor O.G. Zeist was de kleinst mogelijke. A.D.G. uit Amersfoort verloor met dezelfde cij fers van O.G. Utrecht zodat de eind stand werd: 1. O.G. Utrecht, Hoofdklasse. 2. A.D.G. (Amersfoort), Hoofdklasse. 3. O.G. Zeist, Hoofdklasse. 4. D.V.S. (Soest), le Klasse. Een zeer verdienstelijke 4e plaats voor D.V.S. Het aantal deelnemende ver enigingen bedroeg 16 en een zó hoge klassering is een goede prestatie voor onze plaatselijke vereniging. Uitslagen groep A onderlinge competi tie maandag 16 mei C. de Bruin-M.A.v. Heiningen 0-2 J. J. den os-R.M. Entken 1-1 E. Davelaar-C. v. Oosterom l-l J. v. Vuurde-Chr. Bakker 0-2 J. Riewald-T.v.d. Meer 1-1 E. Spiegel-M. Bakker 1-1 W. E. Meyerink-A. v. Oosterom 0-2 GroepB Mevr. Leeuwenkamp-J. C. Bonneau 0-2 E. Buuning-A. Middendorp 0-2 L. Middendorp-M. D. Mahabir 1-1 J. Mahabir-B. Boobé 0-2 A. Breukel-W. v.d. Meij 1-1 H. v.d. Heiden-J. v. Dasselaar 0-2 M. Veldhuizen-J. Stins 0-2 P. Verwoerd-M. D. Mahabir 0-2 geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van ƒ10,- per foto, a contant. Van Weedestraat 47A Soest Will. De lange weg, stap voor stap, naar het begeerde 'Moederschap' Toch negen maanden in 'Moeders schoot' zo wordt je langzaam groot. Totdat je het eerste licht aanschouwt en iedereen al van je houdt. Je kleine knuistjes, je eerste kreet, het is, alsof je nu al weet, hoe je ze moet bekoren, en toch ben je nog maar net geboren. Het bekende Soester établissement ,,'t Luykje" aan de Steenhoffstraat is sinds vorige week een buitengewoon aantrekkelijk buitenterras rijk, dat onder de naam Sloepenbar de bezoe kers in de gelegenheid stelt zich ook in de buitenlucht over te geven aan de ge nietingen die 't Luykje ruimschoots verschaft. Het terras, waarop de bar in de vorm van een echte sloep prijkt, is trouwens helemaal uitgevoerd in de zeemanssfeer. Dat blijkt niet alleen door het uiterlijk, maar ook door het aanbod van gerechten, vooral vis, die aan het toch al gerenommeerde reper toire zijn toegevoegd. Op het gebied van mosselen had 't Luykje trouwens toch al een naam hoog te houden. Het openingsfeest werd maandag avond j.1. luister bijgezet door de klanken van de "all round groep" Naar aanleiding van de ingezonden brief van de JOVD-Soest/Soesterberg in de Soester Courant van 18 mei 1983 het volgende: 1. De JOVD is van mening dat de be grippen Vrede en Veiligheid veelvuldig foutief naast elkaar gebruikt worden. Vraag: hoe moeten ze dan wél naast elkaar gebruikt worden? 2. Er wordt gesproken over een ram melende Vredesnota van Jan Visser. Vraag: op welke punten rammelt deze nota dan wel? 3. De JOVD spreekt in de ene alinea over "opheffing en-ontbinding van de Westerse defensie en eenzijdige ont wapening", terwijl in de volgende ali nea "eenzijdige stappen op het gebied der ontwapening" aan de orde zijn. Vraag: wat bedoelen de liberale jon geren nu eigenlijk? 4. Genoemd wordt een "veilige vrede" zoals ieder die wil. Vraag: hoe weet de JOVD welke vei lige vrede ieder wil en hoe zou die vre de eruit moeten zien (met of zonder kernwapens)? 5. De JOVD schijnt alle heil van "Ge- nève" te verwachten. Vraag: zouden de VVD-jongeren in de ze rubriek willen uitleggen hoe via de huidige onderhandelingen het aantal kernwapens werkelijk verminderd kan worden en dus de bewapeningsspiraal omgebogen? Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) hecht nauwelijks waarde aan Genève, omdat alleen al niet gerekend kan wor den op werkelijke wapenvermindering zolang beide grootmachten denken vanuit overwicht in plaats vanuit even wicht. Via de media horen wij steeds dat de nieuwe raketten van de NAVO een te genwicht moeten vormen tegenover de SS-20, waarvan er 300 dreigend op ons gericht staan. Zo lijkt het net alsof het Westen niets heeft wat opweegt te gen die beruchte Russische wapens. Niets is echter minder waar. Het gaat in Genève om middellange-afstands- wapens en op dat gebied zijn er aan onze kant behalve de Engelse en Fran se kernmacht (251 kernkoppen) de bommenwerpers, vliegdekschepen en vooral de onkwetsbare onderzeeërs. De zg. nul-optie: alle SS-20's wegstre pen tegen onze nieuwe wapens, is voor de Sowjet-Unie dan ook onaanvaard baar. Komen de kruisraketten en Pershings er toch, dan acht Rusland het evenwicht verbroken en komt men daar weer met een nieuwe bewape ningsronde, die de VS natuurlijk niet op zich kan laten zitten, enz. enz. In plaats van een doorbreking van de be wapeningsspiraal is er dan naast de bestaande ook nog een eigen Europese wedloop ontstaan. Ook bij het bereiken van een tussen-akkoord (gedeeltelijke ontmanteling SS-20 tegen een kleiner aantal nieuwe raketten hier) zal de nieuwe bewapeningsrace een feit zijn. Het bestaan van SS-20 en nieuwe Euro raketten is daarmee over en weer als het ware goedgekeurd en vastgelegd. Daarbij komt: met al dat gereken over kernkoppen, verschillen in technische kwaliteit e.d. ben je op een intelli gente! manier over waanzin aan het praten. Want eigenlijk is het veel sim peler. Onze wereld lijdt aan een enor me overbewapening. Er zijn nu onge veer 50.000 kernkoppen. Dat aantal zal tegen 1990 opgelopen zijn tot 70.000, als we zo doorgaan. Mc Nam ara (inder tijd Amerikaans minister van defen sie) wees er in de zestiger jaren al op dat 400 kernkoppen voldoende zijn om de Sowjet-Unie uit te schakelen van de bevolking dood en van de industrie verwoest). Als je al voor afschrikking met kernwapens kiest, zijn daarvoor Uit de kleedruimte van de afdeling fysiotherapie van ziekenhuis Zonne gloren werd vorige week een porte monnee gestolen, waarin zich een bankpasje en 35,- had bevonden. De eigenares deed aangifte bij de politie. Vorige week deden zich in Soest di verse aanrijdingen voor, waarbij een aantal betrokkenen uiteenlopende ver wondingen opliepen. Op de Koningsweg stak een 6-jarig kind vijf meter naast het Zebrapad de weg over, juist op het moment dat daar een 40-jarige Soester automobilist kwam aanrijden. Hij kon het kind niet meer ontwijken. De ambulance bracht het jeugdige slachtoffer, dat over pijn in de rug klaagde, voor verder onder zoek naar Zonnegloren. Op dé hoek van de Beukenlaan en de Wijnand Toplaan deed zich een aanrij ding voor tussen een 48-jarige automo bilist uit Baarn en een 17-jarig meisje uit Soest, dat op de fiets de Beukenlaan wilde oversteken. Bij de botsing kwam zij ten val. Voor onderzoek werd zij overgebracht naar Zonnegloren. Op de Soesterbergsestraat verleende een 63-jarige Soester met zijn auto geen voorrang aan een passerende brom fietser, een 18-jarige jongeman uit Soest. Deze kwam te vallen en moest met verwondingen aan zijn linkerbeen naar Zonnegloren worden gebracht. De belangrijkste toeristische trekpleis ter van de zuivel in Nederland, de kaasmarkt in Alkmaar, heeft er op 21 april 1983 een attractie bijgekregen. In het meer dan 400 jaar oude gebouw van de Kaaswaag is het Hollands Kaasmu seum ondergebracht. Het Hollandse Kaasmuseum wil niet alleen het rijke verleden van de Hol landse zuivel en de kaasmarkt in Alk maar oproepen. Het biedt tegelijker tijd plaats aan een expostitie over de moderne Nederlandse zuivelindustrie. Aan de hand van oude tobbes, messen, kaaspersen en karntonnen is het pro ces van kaas- en boterbereiding in vroeger eeuwen gereconstrueerd. Ook de ontwikkeling van de eerste fabriek jes sinds het eind van de vorige eeuw is in beeld gebracht. Het Nederlandse Zuivelbureau heeft op panelen de zuivel anno 1983 laten uit beelden. De moderne melkveehou derij, de kaasbereiding op de boer derij, de fabriekskaas en andere zui- velprodukten, de betekenis van de zui vel voor de economie zijn via foto's, te keningen, grafieken en teksten toege licht. Informatiewinkeltje In de Waag is ook een informatie winkeltje ingericht waar souvenirs ge kocht kunnen worden, maar ook bro chures, folders, kookboeken en affi ches. De openingstijden van het reeds geopend nieuwe museum zijn t/m 29 oktober 1983, dagelijks van 10.00 -16.00 uur, vrijdag van 09.00 - 16.00 uur, maar op zondag is het museum gesloten. De toegangsprijs bedraagt 1,-- Groepen zijn welkom nadat er een afspraak voor is gemaakt (ook buiten het sei zoen). Reserveringen: "Alcmaria" VVV, telefoon 072-114284. Heel eenvoudig: omdat u daar aanleg voor heeft. U eet meer dan u nodig heeft. Het grootste deel van ons voed sel wordt omgezet in energie. Die heb ben we nodig om te kunnen bewegen, te kunnen denken enzovoort.-Net als benzine voor een auto dus. Maar uw lichaam is zuiniger dan vele andere. Het heeft maar weinig energie nodig om veel te kunnen doen. U heeft dus al gauw energie te veel. Dat over schot bewaart het lichaam. Het wordt opgeslagen als vet. Dat gebeurt om in magere tijden wat energie als reserve te hebben. Heel vroeger was dat ook nodig. Nu niet meer. We hebben tegen woordig elke dag meer dan genoeg te eten. De reserve wordt dus niet ge bruikt. En daarom blijft al dat vet ge woon zitten. Tenminste, als u er niets aan doet. Maar dat kan toch geen kwaad? Toch wel. Een groot gewicht is een ex tra belasting voor uw lichaam. Vooral voor uw hart en uw gewrichten. Meestal worden mensen met een normaal ge wicht ouder dan mensen die te zwaar zijn. Ze voelen zich over het algemeen ook fitter. En, mooi slank is ook een leuker gezicht dan te zwaar. Hoe kan ik vermageren? In vele gevallen is het geheim: uw li chaam een tijd lang minder voedsel geven. Minder energie dus. Dan gaat het vanzelf de reserves aanspreken. En het vet verdwijnt op den duur. Dat lukt het beste als u precies een aantal regels volgt. Die regels noemen we dieet-richtlijnen. Niet alles wat we eten geeft ons lichaam evenveel energie. Vet, suiker of zetmeel geven veel, maar verse groenten en vruchten weinig brandstof. De hoeveelheid ener gie noemt men calorieën. Boter en sui ker heeft dus veel calorieën en sla maar weinig. U zult begrijpen dat u om slanker te worden datgene moet eten waar weinig calorieën in zitten. Hoe lang moet ik dat doen? Net zo lang tot uw gewicht normaal is. Het hangt er dus vanaf hoeveel u te zwaar bent. Van de meeste diëten valt u in het begin 2 a 3 pond af. Daar na gaat het langzamer, maar dat is juist goed. Uw lichaam raakt er beter aan gewend om minder voedsel te krij gen. Langzaamaan zorgt ud dus dat uw lichaam niet meer energie opneemt dan nodig is. Die hoeveelheid is voor ieder mens verschillend. De dokter weet wel wat uw ideale gewicht is. Daarom is het ook goed om u regel matig te wegen. Zij er nog ander manieren? Beweging is altijd goed. Maar verwacht er niet te veel van. Weet u hoeveel u moet wandelen om één kilo af te val len? 160 kilometer! En als u thuiskomt, hebt u honger als een paard. Die kilo zit er dan zo weer aan. Stoppen met eten is niet goed. U wordt er moe van en uw lichaam zwak, omdat u dan energie te kort komt. Met speciale afslankmiddelen, zoals u die bij uw drogist kunt kopen, moet u uitkijken. Veel van die kuren zijn eenzijdig en daardoor riskant. Ze putten uw lichaam uit. Eén van de weinige grondig ge teste produkten is Equiline, een drankje dat de maaltijden enige tijd vervangt en dat alle benodigde vitaminen en mineralen bevat. Dit middel werd o.a. onderzocht door de Rotterdamse Eras mus Universiteit, waar men een ge middeld gewichtsverlies van 3 kg per week bereikte, zonder medische pro blemen en zonder hogergevoel. Wat mag ik verder niet eten en wat wel? Geen voedingsstoffen met veel calo rieën. Dus: suiker, boter, reuzel, bak en braadvet (en dingen die daarmee klaargemaakt zijn), margarine, room, vet vlees, karbonade, wordt, gebakken vis, sardientjes, hamburgers, frites, chips en dergelijke. Ook geen bier, frisdrank, gebak, cho colade, zoetigheid en pasteitjes. Maar wel: magere kaas, yoghurt, mager vlees zoals rookvlees, gekookte of ge stoofde vis, de meeste groenten en vruchten (ongezoet!), graansoorten, thee en koffie zonder suiker. En heel goed is het om een vezelrijk dieet te volgen, eventueel met vezel- slanktabletten. Hoe u ook wilt afslanken: doe het met zorg en hoed u voor methoden die goed zijn voor de lijn, maar slecht voor het lijf. Overleg eventueel met uw huisarts of een diëtiste. JOOST KON HET WETEN- Wat bete kent Joost in de uitdrukking "Joost mag *t weten." Was dat een geleerd persoon? Antwoord: Velen menen, dat daarmee de duivel bedoeld wordt, maar dat is helemaal niet waar. Er was sprake van Joost van Laren, ook wel genoemd Joost de Jongere, omdat zijn vader (Joost de Oudere) ook niet dom was. De jonge Joost werd op 27 februari 1586 in Arnemuiden geboren en studeerde te Leiden, Franeker en weer in Leiden. Hij werd predikant in Ellewoutsdijk, Oudelande, Koudekerke en Vlissingen. Hij nam deel aan de vertaling en ver betering van de Statenbijbel en schreef vele werken, zowel in het Nederlands als in het Latijn, over allerlei onder werpen. Hij stierf op 6 oktober 1653 en was toen zeer beroemd. Bij zijn begra fenis volgden zo'n 700 mensen, onder wie vele binnen- en buitenlandse ge leerden, de stoet. Zijn geleerdheid werd spreekwoordelijk. Vooral in Zee land zei men zo vaak: "Dat weet Joost Dat weet Joost alleen! Dat zal Joost wel weten!" dat het als een gezegde verspreid werd in de betekenis "Joost zou het wel geweten hebben." Toen hij als wetenschapper geheel vergeten was, dichtte men de naam Joost wel eens toe aan de duivel. Terwijl Joost van Laren daar juist zo fel tegen ge streden had! SCHENKING AAN KLEINKIND - Hoeveel mag ik jaarlijks aan mijn kleinkinderen sturen zónder dat ze last krijgen met de fiscus? Antwoord: VOor 1983 is het bedrag dat vrij van successierechten aan kleinkin deren mag worden overgedragen, vastgesteld op maximaal 3583,- per kleinkind. Maar. dat geldt dan ook voor twee jaar. Dat wil zeggen, dat u als grootouder(s) dat bedrag uitslui tend vrij van rechten kunt schenken, indien er binnen de 24 maanden na de datum van schenking niets bijkomt. POMP SLAAN Vanwege de waterver ontreiniging denk ik erover, op eigen erf een nortonpomp te laten slaan. Waar moet ik vergunning aanvragen? Antwoord: In uw geval hebt u geen ver gunning nodig, wat het is geen bouw werk en er is ter plekke geen waterlei ding. Pas wanneer u zoveel water aan de grond zou onttrekken dat anderen daardoor benadeeld worden, zou men iets tegen u kunnen ondernemen. KUN JE NOG ZINGEN? - Is die oude bundel "Kun je nog zingen, zing dan mee" nog verkrijgbaar? Antwoord: Ja, die is pas herdrukt. Het is een uitgave van Wolters-Noordhof Groningen en ze kost ca. 28,- bij de boekhandel. Jumbo. Niemand minder dan wet houder Plomp verrichtte het offi ciële openingsceremonieel door een fles champagne met forse kracht tegen de boeg van de sloep kapot te slaan, waarmee de doop van de Sloepenbar een feit was. In een korte toespraak wenste de heer Plomp eigenaar Thijs v.d. Brakel van harte succes met het fraaie buitenter ras, als vond hij het jammer van de champagne. Hij meende uit de lage lig ging van 't Luykje op te maken dat de sloep ook anderszins nog diensten zou kunnen bewijzen. Hij wenste Thijs v.d. Brakel en zijn medewerkers nog veel geluk met de aanwinst en sprak tegen over de vele tientallen bezoekers - stamgasten en andere belangstellen den - de hoop uit dat het nog een ple zierige avond zou worden. Dat zou wel lukken, want direct daarna werden al- enkele onderzeeërs genoeg. Kruisraketten verhogen de onveiligheid: zelfs functionarissen van het Pentagon hebben toegegeven dat kruisraketten militair niet noodzakelijk zijn. We kun nen er dus heel goed buiten. Sterker nog, ze verhogen de onveiligheid. De nieuwe raketten zijn deel van een ont wikkeling naar first-strike wapens, die bij een eerste aanval de vijand kunnen uitschakelen. Ingeval van spanning zal elke partij, het zekere voor het onze kere nemend, de ander vóór willen zijn en de eerste klap uitdelen. Kruisraket ten verlagen dus de drempel naar aan atoomoorlog. Het denken van de Amerikaanse rege ring heeft ook een levensgevaarlijke ommezwaai gemaakt: werden tot voor kort kernwapens alleen beschouwd als dienend ter afschrikking, tevens wordt in de begeleidende stukken bij de Ame rikaanse defensiebegroting gesproken over beperkt gebruik ervan, als de situ atie dat nodig maakt. Levensgevaarlijk voor ons, want heeft Weinberger niet zelf gezegd dat Euro pa het "theater" zal worden als het om een beperkte kernoorlog gaat? Het zal duidelijk zijn dat het IKV daarom zelfs met een tussenakkoord niet blij zal zijn. Het IKV is vóór onderhandelen, maar dan wel met reële voorstellen die wer kelijke ontwapening en ontspanning dichterbij brengen. En als er al sprake van dwang zou zijn, dan zou het morele dwang (i.p.v. bijv. economische) moe ten zijn, namelijk die van het goede voorbeeld. Naïef? De geschiedenis leert gelukkig wel beter. Zo kan het in ieder geval niet doorgaan. Iemand zal de spiraal moeten doorbreken. Tot slot: het gaat bij de binnen het IKV ontwikkelde visies en in de Vre desnota van Jan Visser niet alleen om Vrede en Veiligheid maar evenzeer om Vrede en Gerechtigheid. Mogelijk kunnen de liberale jongeren ook eens aan de Soester bevolking dui delijk maken welke genuanceerde vi sie zij op dit punt ontwikkeld hebben. Thea Weenink- van Dijk lidIKV-Kern Soest Valeriaanstraat 98 De leden van P.V. 'De Zwaluw' hebben deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Soissons, afstand 340 km. Door de slech te weersomstandigheden op zaterdag was de vlucht een dag uitgesteld en werden de duiven eerste Pinksterdag 's morgens om 7.20 uur in vrijheid ge steld bij een veranderlijke wind. Er waren 636 duiven in concours en de eerste duif werd geklokt om 11 31.08 snelheid 1351.28 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 11.51.45 uur. Uitslag: Th. Wigtman 1 5 20 43 97 122. J. van Dijk 2 11 59 123. H. de Bree 3 4 6 36 42 48 50 64 72 83 94 103 104 119. E. v.d. Brakel 7 31 34 41 77 96 99. G. Rijksen 8101314 16 32 35 68 90118. R. Voskuilen 9 18 27 30 46 58 79 86 117 126. A. de Bes 12 55 120. J. v.d. Belt 15 22 49 54 82 91 lil 115. B. Roest 17 2167 95 109127. J. Duijst 19 93. J. Stam 23 38 40 45 51 60 78 125. A. v. Dorrestein 25 53 92 100. Fr. Lim burg 26. J. v.d. Burg 28 108. L. v. 't Klooster 29 81 89 106. K. de Jong 33. A. van Ginkel 37. J. Schimmel 39 56. J. v.d. Brakel Zoon 44 52 61 73 101 102 107. E. Derickx 47 116. J. de Beer 57 85. H. Smit 62. G. Visser 63 80. A. Boeklagen 65. H. den Dekker 66 70 113. H. Mol 69 74. E. Meijers 71 76. H. v.d. Schepop 75 124. C. v.d. Veen 84 87. C. v.d. Hoek 88. B. v.d. Deijssel 98 110 114. G. Zeypveld 105. G. M. Schimmel 112. Comb. Kanters-v. Roest 121. In Dorpshuis "De Borg" aan de Wil- laertstraat (ingang Joanneskerk) en Dorpshuis) wordt op zaterdag 4 juni een "Voorjaarsmarkt" georganiseerd door de R.K. Joannensparochie. Op die markt borden goede gebruikte spullen aangeboden, zoals boeken, huisraad, antieke spullen, meubilair, speelgoed etc. Ook draait er een Rad van Avontuur met prachtige prijzen en zijn er voor de kinderen leuke prijsjes te winnen bij dé ballengooien- kraam of te grabbelen in de grabbel ton. De opbrengst is bestemd voor de kerkelijke aktiviteiten van de pa rochie. De financiële commissie kan nog steeds goede spullen gebruiken. Kijkt u even rond en bel dan naar G. Roest (24305) of W. van Ruth (17097), dan kan het ophalen worden geregeld. De markt is van 10.00 tot 3 uur en er zal een veiling worden gehouden om ca. 11.00 uur. De ACJN Amersfoort (Jeugdbond voor Natuurstudie) houdt aanstaand wee kend twee excursies: Zaterdag wordt, samen met mensen uit Doorn, De Rijndijk bij Wijk bij Duurstede bekeken, en zondag wordt, in het kader van het wegbermen - on derzoek, de Flora en Fauna van de Schoolsteegh bij Leusden onderzocht. Vertrek: zaterdag 28 mei: 9.30 uur, Julianaplein, Amersfoort; Zondag 29 mei: 9.00 uur, Randenbroe- kerbos (ingang Bisschopsweg), Amersfoort. Informatie bij Theo Zeegers, tel. 02155- 15162. Het brandalarmeringssysteem in res taurant/motel Het Witte Huis bleek feilloos te werken, toen vorige week een bezoeker in het diepst van de nacht een sigaret zat te roken in zijn kamer. Door de rookontwikkeling trad het systeem in werking, al bleek er ge lukkig niets aan de hand te zijn. Een bewoner van de Lange Brinkweg meldde de politie vorige week diefstal van drie biggen. Onbekenden waren een schuur binnengedrongen en had den de dieren weggenomen. De schade bedraagt in totaal 390,-. De biggen waren nog geen tien weken oud. De eigenaar van een restaurant aan de Birkstraat deed vorige week aangif te van de diefstal van 20 terrasstoelen. De waarde van de buit bedraagt ca. 700,-. Enige tijd geleden verdwenen ook al een aantal stoelen en twee tafels. Iedere zondagmiddag zijn de dia's, gemaakt van oude foto's van de Kerke- buurt en rondom-de-Eng, te bekijken in de Oudheidkamer. Foto's van 70 a 80 jaar geleden. Zittend in de schoolbanken van het oude schoolklasje kan men ook de re- produkties van oude schoolplaten van Isings en Jetser bewonderen. De Oudheidkamer was met Hemel vaartsdag weer druk bezocht. Ook de "dikbil", waarvan het gewicht te ra den was, had veel belangstelling. Het gewicht was 680 kg. De prijswinnaars hebben inmiddels hun prijs thuisgekregen. De Oudheid kamer, Ferdinand Huycklaan 18, is ge opend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De modelvliegtuigshow die het Davo Modelbouw Centrum op Eerste Pinksterdag organiseerde op de Soester hockeyvelden is een grandioos succes geworden. Enige duizenden belangstellenden vonden de weg naar het terrein, waar meer dan 150 modelvliegtuigen, in alle soorten, te zien waren. Vier leden van de paraclub Icarus voerden een welhaast perfecte landing uit. Door de sterke wind kon de ballon van de Hartstichting helaas niet omhoog. Piloot Huzinga uit Lelystad voerde met zijn CAP-10 nog een aantal spectaculaire capriolen uit. Voor coördinator Jasperse, die eerder al met veel succes een modelbo- tenshow en een stockcarrace organiseerde, kon terugzien op een uitstekend geslaagd spektakel. X

Soester Courant | 1983 | | pagina 13