!ÏV R Stalenhoef b* Weer succes voor Stal Duinbak Maar liefst zeventien trainers bij S.O. Soest S.O. Soest 7 wint 'Miskend-talent-trofee' Soest 11 kampioen Zitvolleyballers in 'De Borg' «lift VOLLEYBAL 7e Soester Scholieren Softbaltoernooi ondanks regen zeer geslaagd SOFTBALL RUITERSPORT Geslaagd springconcours 'De Bosruiters' Foto's, Soester Courant Vrouw beroofd Aanrijding met letsel Verkeerszuii omvergereden clubkampioenen bijShot TAFELTENNIS Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 15 -J5 Soester Courant van woensdag 25 mei 1983 ai#) Op zaterdag 8 mei a.s. organiseert vol leybalvereniging Olympia voor haar zitvolleybalaf deling de "Bentinck Stars" een toernooi met een internatio naal vleugje. Een der deelnemende verenigingen is namelijk het uit Merk- sen (België) afkomstige Ikaros, dat zo wel met een team in de wedstrijd- als in de recreatieklasse uitkomt. De overige deelnemende teams komen uit het hele land, o.a. zal Olly B. uit Bussum aanwezig zijn en een validen- team van S.V.V. en Olympia. Het toer nooi is in de sportzaal van dorpshuis "De Borg", Willaertstraat in Soest. Het begint om 10.00 uur en zal om circa 17.00 uur zijn afgelopen. Zitvolleybal, dat volgens de gewone volleybalregels wordt gespeeld in een kleiner veld en een op 1,10 meter ge spannen net, is uitermate geschikt voor gehandicapten. Het toernooi is een prima gelegenheid eens kennis te maken met deze spelvorm. Op dinsdag 17 mei, woensdag 18 mei en donderdag 19 mei vond op de VVZ- velden het grootste Softbaltoernooi van Nederland plaats. In de zeven jaren dat dit toernooi door de Knickerbockers georganiseerd wordt is het uitgegroeid tot een evenement dat in Nederland zijn weerga niet kent. Op acht veldjes werden op drie avonden van 18.00 uur tot 21.30 uur 85 wedstrijden gespeeld. Ieder deelnemend team speelt mini maal 100 minuten softbal, terwijl een team dat een finale bereikt van 18.00 uur tot 21.30 uur moet softballen, dus 3% uur onafgebroken spel! Alleen donderdagavond moest het toer nooi tot twee keer toe worden onder broken vanwege het zeer slechte weer, maar het was géén belemmering om door te gaan. Er wordt op deze avonden veel geleerd van het spel. De eerste klassers van het voortgezet onderwijs hebben vaak voor het eerste jaar kennis gemaakt met het softbal en leren daarom op zo'n avond veel nieuwe regels, waar tijdens de les nog niet aan toegekomen is. De leerlingen die al het jaar daar voor zijn geweest spelen het spel al heel wat beter. Niet alleen de scholieren zijn na een avond moe maar voldaan. Ook de leer krachten moeten iedere avond weer tot op de bodem van hun kunnen gaan, om hun leerlingen zo goed mogelijk te begeleiden. In de diverse afdelingen waren finale poules of direct al een finale. Hier onder volgen de finalisten van de afde lingen en de uiteindelijke winnaars. Afdeling A meisjes (boven 17 jaar) Griftiandcollege 1 - Baarnsch Lyceum 1, winnaar Baarnsch Lyceum 1 (7-28) Afdeling A jongens (boven 17 jaar) Griftiandcollege 1 - Griftiandcollege 2, winnaar Griftiandcollege 2 (3-19) Afdeling B meisjes (4e klas) Winnaar Griftiandcollege Afdeling B jongens (4e klas) Winnaar Baarnsch Lyceum (door be ter rungemiddelde Afdeling C meisjes (3e klas) Eemlandcollege A'foort - Kardinaal Alfrink Mavo 1, winnaar Afrink Mavo (4-3) Afdeling C jongens (3e klas) Kardinaal Alfrink Mavo 1 - Kardinaal Alfrink Mavo 2, winnaar K.A.M. l (9-4) Afdeling D meisjes (2e klas) Baarnsch Lyceum 5 - Baarnsch Ly ceum 7, winnaar Baarnsch Lyceum 5 (17-4) Afdeling D jongens (2e klas) Eemlandcollege 1 - Christelijke Mavo 2, winnaar Christelijke Mavo 2 (3-7 Afdeling E meisjes (brugklassen) Baarnsch Lyceum 10 - Koningin Julia- na Mavo 1, winnaar Baarnsch Lyceum 10(6-5) Afdeling E jongens (brugklassen) Alfrink Mavo 6 - Baarnsch Lyceum 3, winnaar Baarnsch Lyceum 3 (5-9) Na afloop was de organisatie zeer te vreden over het verloop van het toer nooi, met iedere avond zeer veel en thousiaste leden van de Knickerbockers. De Knickerbockers hopen ook volgend jaar een dergelijk groots toernooi te organiseren. Op Tweede Pinksterdag was het bij manege Any Dale in Muiderberg Ineke Meesters weer die vier strikken in de wacht wist te slepen. De vele Duinbaksupporters waren niet voor niets meegegaan en konden zien hoe deze amazone de Ll-proef op haar naam zette met 127 punten, goed voor één winstpunt. De L3 leverde ook weer een lint op, n.1. blauw, dus de vierde plaats net 117 punten. In de Ml was de tweede plaats voor haar met 120 pun ten, goed voor weer een winstpunt en de M3 was met 124 punten goed voor een tweede plaats met een w.p. Een zeer goede prestatie van deze amazone, die binnenkort met een Z-- paard en een M-paard zal uitkomen. De deskundige begeleiding van de heer F red Pols van Manege Eldorado werpt, nu al succes af. Ineke Meesters Helaas, het weer zat niet mee. Dagen achtereen regen en nog eens regen. En tussen de buien door werd ge tracht de prachtige springtuin van het paardencentrum aan de Bosstraat een begaanbaar parcours te maken. Alle inzet ten spijt mocht het niet lukken. Geen gezeur, dan springen we binnen. En zo werd er toch een sportief evene ment gehouden. Die dag was de mane ge Fuehren uit Hilversum te gast voor onderlinge wedstrijden in 4 rubrieken, w.1. 60,80.100 en 110 cm. Het werd een geslaagde dag en er werd hard gestreden voor de eerste plaats. Onder deskundige leiding van de heren Verweij en Van Reijn, met assistentie van de lady-speaker Edith Kuiper scheerden de paarden over de hinder nissen en werden onderstaande uitsla gen behaald: Rubriek 60 cm. 1. C. Eisenburger met Ivanhoe. 2. Y. Hartman met Fame. 3. E. Rensenbrink met Manolito. 4. E. Heykoop met Sandor IV 5. W. de Ruig met Bartje. Rubriek 80 cm. 1. M. Tijsma met Ivanhoe. 2. C. de Ruig met Uniboy. 3.1. Bizot met Ivanhoe. 4. Y. Hartman met Fame. 5. C. Ghironi met Patrick. Rubriek 100 cm. 1. D. v.d. Broek met Ranger. 2. H. v. Reijn met Black Beauty. 3. C. Kramer met Majoor. 4. B. Huurdeman met Marco. 5. S. Voorma met Jargo. Gelukkig klaarde het weer zondag in de loop van de middag op en werd in overleg met de gasten van Fuehren besloten de laatste rubriek "110 cm te verrijden in de springtuin. Onder een voorzichtig zonnetje werd hier ge streden om deze prijs en na barrage zag de uitslag er als volgt uit: 1. C. Kramer met Majoor. 2. W. Schallies met Revanche. 3. H. van Reijn met Black Beauty. 4. J. Schaap met Memphis. 5. H. S. de Ronde met Ranger. Prijzen waren beschikbaar gesteld door de plaatselijke winkeliers en in dustrie in de vorm van bekers, rozetten, hoofdstellen e.d. Voor iedere deelne mer was er een attentie ter herinnering aan deze eerste uitwisselingswedstrijd. De uitwedstrijd wordt zondag 5 juni a.s. in Hilversum gehouden. Manege Fuehren krijgt dan kans op revanche want "De Bosruiters" waren hen dit maal voorbij gegaan. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, acontaint. Van Weedestraat 47 A Soest 'Oefening baart kunst' is een eeuwen oud gezegde, dat zoveel wil zeggen als: Je kunt alleen resultaten boeken als je je talenten ontplooit door intensieve training en goed begeleide oefening, oefening. Dat hebben ze bij de Sportorganisatie Soest goed begrepen. De tijden van de 'voetbalkundige' man die één avond in de week de senioren trainde en en passant ook 'even de jeugd meenam' zijn voorgoed voorbij Met de hulptrainers mee gaat de S.O. Soest het komende seizoen met zeven tien trainers 'te lijf' Een imposant aantal. Onnodig te zeggen dat de post 'betaling trainers' een forse post op de komende begroting van de sportorganisatie zal zijn. Men heeft dat er graag voor over. De resultaten zijn er naar. Want al speelde Soest 1 niet zo'n gelukkig seizoen 82-83, het feit dat het derde kampioen werd ten koste van Baarn 2 en promoveerde naar de vierde klasse, en dat men er ook ernstig rekening mee houdt dat de A-junioren weer interregionaal willen gaan spelen, houdt in, dat er vier ploe gen op KNVB-niveau zullen gaan spe len. Bovendien zijn veel elftallen uit de niet-selectiegroep hoog in de competi tie geëindigd: het zesde, het tiende en het elfde werden kampioen. Ook het feit, dat bij de jeugd eveneens hoge klasseringen zijn bereikt (BI en Cl kampioen, Al vierde in de inter regionale competitie achter Haarlem, Elinkwijk en Volendam; A2 en A3 bo venin geëindigd) vroeg om voortzet ting van een goede trainers-bezetting. Het Soestbestuur is er in geslaagd een trainersteam op de been te brengen, dat klinkt als een klok. De A-selectie van de junioren wordt een uitdaging voor de voormalige hoofdjeugdtrainer Ernst Brandes. De bijna 36-jarige oud-eerste-elftalspeler van Soest, die in Kamerik geboren is en via SDDUC naar Soest kwam onder de training van Jan Zwartkruis, van wie hij veel heeft geleerd, is maatschappe lijk werker en KNVB-docent bij trai ningsopleidingen. Hij is in het bezit van een B-diploma en 'lonkt' naar A (een A-licentie geeft recht op werk in het betaalde voetbal). Als trainer heeft hij 'slechts' ervaring bij S.O. Soest. Acht jaar lang trainde hij de jeugd van Soest en in die periode is de stijgende lijn bij de jeugdelftallen duidelijk waarneem baar geweest: drie kampioenschappen bij de Al, twee keer interregionale competitie, voorwaar geen peuleschil, en vijf kampioenschappen met de BI is de resultatenlijst voor een deel. Bovendien vroeg het jarenlange beleid van Ernst Brandes steeds meer trai ners, zodat nu de zeventiende man werd 'ingelijfd'. Het bestuur stelt veel vertrouwen in deze opvolger van de scheidende Jan van Renswouw (die met een feestje afscheid neemt, omdat hij het vijf jaar naar de zin heeft gehad) De selectie is met vier elftallen natuur lijk veel te groot voor één man en daar om volgt Anton Vugts, ook al een eigen 'kweek' van 29 jaar met een C-diploma (oefenmeester II). Anton is al 19 jaar lid van Soest en heeft in tien jaar in het eerste elftal 300 wedstrijden gespeeld. Hij is vier jaar in de jeugd bezig en durft de klus voor het derde en vierde elftal wel aan. De aan Zonnegloren verbonden fysiotherapeut zal van zijn vak evenveel last ais gemak hebben. Daarna komen er vermoedelijk vol gend seizoen nog twaalf niet geselec teerde elftallen in de wei en omdat de trainingsopkomst toch al redelijk is bij Soest (anders krijg je géén kampioe nen in die klassen is het duidelijk, dat die 40 tot 50 mannen, die er op woens dag geregeld rondlopen, teveel is voor één trainer. Bas Bakker, ook een oudgediende uit het eerste elftal en de A-junioren-secretaris Toon van Megen sr., een nog oudere gediende en ere-lid van de vereniging, gaan zich met deze toch ook belangrijke groep bezighou den. De jeugd komt dit seizoen na acht jaar onder een andere leiding te staan:n.l. van een import-jongen uit Eemnes van 33 jaar, met een goede eigen ervaring in de selectieteams van Eemnes en LVV, Wim Peek. Hij is via de pupillen van LVV en de A- en B-junioren van Eemnes en Hercules (Utrecht) vier jaar lang als hoofdjeugdtrainer bij HMS (Utrecht) actief geweest. Hij heeft ook een C-licentie en streeft naar hogerop. Hij zal trachten de goede prestaties van Ernst Brandes te evenaren. Zijn assistent is de na één jaar 'uithui zig' te zijn geweest, weer teruggekeer de Geert Oudènaller, ook in het bezit van een C-diploma en iemand die zijn sporen bij Soest al eerder heeft ver diend. Terwijl ze samen de Al en NI gaan trainen zal Wim Peek begeleider zijn bij de A-junioren, die van zijn diploma sportmassage nog kunnen profiteren en zal Geert Oudenaller de BI gaan be- geléiden. De niet-selectieteams van de A- en B-junioren worden getraind door Otto Hooft en Wim de Beer, beiden nog voet ballend voor de Soest niet-selectie-elf- tallen en geboren Soesters. Bij de B-niet-selectie voegt zich daar nog de 'oude rot' in het vak Piet Daalhuizen 'bij, een ervaren man van 44 met het enthousiasme van een jonge kerel. De geboren Hilversummer vierde zijn eigen triomfen bij OSO. Bij dé C-junioren komt wederom een geboren Soester 'aan het roer' te staan. Jan Paauw gaat zich toeleggen op het trainen van de C-selectie, onder het toeziend oog van Hans Dreef, die ook begeleider wordt van de C2. Jan Paauw heeft ook zijn sporen bij de S.O.Soest, voorheen BDC, verdiend in het eerste elftal. De 34-jarige Soester heeft geen trainerservaring, maar doet wel zijn best om zijn trainingservaring bij voetbal zowel als bij atletiek over te brengen op de jongens. Hij is daarin zeer enthousiast. De niet-selectie-elftallen van de C-ju nioren worden evenals voorgaande ja ren getraind door Toon van Megen jr., die daarmee sociaal gezien in de voet sporen van zijn vader treedt en weder om Wim de Beer, die zo zoetjes aan ook vele (trainers)taken bij Soest vervult. De D-selectie, ook weer twee elftallen, staat ook dit seizoen weer onder de lei ding van Hans Dreef, een 35-jarige leraar lichamelijke opvoeding met een B-licentie. Hij wordt de begeleider van de C2, maar dat staat in de schaduw van de training van de C-tjes. De Leidenaar van geboorte heeft zelf in de eerste klasse van de KNVB gevoetbald en weet dus zijn weetje. Al jaren lang mogen de jongens van Dl hem graag bij Soest. Assistentie bij die D-selectie is natuur lijk ook broodnodig en daarvoor heeft Soest Henk van Asch weten in te lijven. Henk, een 'meester Jansen-boy' en nog steeds vaste keus voor het eerste team Jos v. Let Wim Peek van Soest, heeft het trainersdiploma D op zak en zal dat optimaal gebruiken, omdat hij ook de Dl gaat begeleiden. De grote groep niet-selectie D-spelers, waarvan er in de toekomst wellicht wat zullen afvallen, wordt toch enthousiast gemaakt voor de voetbalsport, ook weer door Hans Dreef, die daarin gesteund en geholpen wordt door Frank Smits, ook al een fervente Soest- aanhanger, zelf spelend in de lagere seniorenteams wegens tijdgebrek (hij is immers tevens wedstrijdsecretaris C-junioren) die ook al het D-diploma heeft behaald. Frank is een stille fi guur, die er veel werk van maakt, het erg naar zijn zin heeft bij S.O. Soest end at dan ook (als student landbouw hogeschool Wageningen) uit leeft als leider van de El, een groep, die ook al door hem zal worden ge traind. De niet geselecteerde E-spelers en de F-jes, waar bij Soest nog niet gese lecteerd wordt (twee turven hoog; daar moet iedereen Cruyff na kunnen doen op zijn manier) worden elke woensdag de eerste beginselen bijge bracht door 'meester' Bert Huisman, onderwijzer bij de o.l.s. Overhees. Hij kan met jongens omgaan. De man uit Twello vindt dat de jongens in de eerste plaats gewoon plezier in het voetballen moeten krijgen. Blijft bij Soest nog over de jongste loot aan de spelersboom: de dames, of lie ver gezegd de meisjes. Vorig seizoen gestart en nu reeds met twee elftallen in de competitie en nog steeds komen er meisjes bij. Da,t gaat natuurlijk niet zó maar. Daar staan vele bélangeloze uren en dus ook trainersuren tegen over, die het voetbal bij de dames moe ten 'maken'. Hoofdtrainer op deze tak is Jos van Let. Werkend in de sociale sector en vader van een zoon, dwingt hij respect af door zijn omgang met de meisjes. De resultaten zijn er dan ook naar. Geen trainersdiploma, maar wel een dosis enthousiasme dat op den duur resultaten afdwingt. Hij wordt daarin gesteund door Wim Dijkman, die ook niet meer bij Soest weg te denken is. Samen hebben ze bij de mannelijke S.O.Soest-leden veel res pect afgedwongen. Als we omzien naar de vele foto's bij dit verhaal, dan hebben wij ook respect voor het hoofd- en ieugdbestuur van de Sportorganisatie Soest, dat met maar liefst zeventien trainers een poging doet om de voetbalsport bij dé jeugd" en de senioren op een hoger plan te brengen. Dat trainers bij S.O.Soest het erg naar hun zin hebben bewees de scheidende trainer Jan van Renswouw, door een afscheidsavond aan te bieden aan de selectie en aan het voltallige bestuur. Aan deze avond ging vooraf een af- scheidswedstrijd tegen spelers uit Bir- mingham. Jan van Renswouw sloot daarmee niet alleen vijf jaar van hard werken af bij S.O.Soest, maar ook vijf jaar gezellig werken. Dat mag in deze veeleisende tijd een unicum heten onder prestatie gerichte verenigingen. G.A.H. Anton Vugts Toon v. Megen Frank Smits Ernst Brandes Piet Daalhuizen Henk v. Asch Otto Hooft Wim Dijkman Toon v. Meegen Sr. Bert Huigen Vorige week werd in een supermarkt aan de Soesterbergse'straat een in woonster van Soest van haar handtas beroofd door een 28-jarige plaatsge noot. Op grond van zijn signalement kon de dader later worden aangehou den in de buurt van het NS-station Soest- Zuid. De tas werd teruggevonden. De man bleek er een bedrag van 275,- uit te hebben gehaald. Op de Amersfoortsestraat deed zich af gelopen zondag een ongeval voor waar bij een 28-jarige automobilist uit Zeist en een 17-jarige bromfietser uit Amers foort waren betrokken. Bij het afslaan gaf de automobilist geen doorgang aan de bromfietser, die ten val kwam en met waarschijnlijk een gebroken been en gezichtsletsel naar de Lichten berg werd vervoerd. Een 76-jarige Soester automobilist reed vorige week de verkeerszuii op het kruispunt Nassauplantsoen/Van Wee destraat omver, toen hij bij het links- afslaan werd afgeleid door een opmer king van zijn naast hem zittende echt genote. Daardoor draaide hij te vroeg naar links. De auto en de zuil liepen al lebei flinke schade op. Het voetbaltoernooi om de "Miskend- talent-trofee", dit jaar voor de derde keer gespeeld, is op magistrale wijze door het zevende gewonnen. Het zeven de had hierbij af te rekenen met het gerenommeerde en als favoriet gestar te zesde dat reeds kampioen was, als mede met het zeer getalenteerde elfde. ook reeds kampioen. Beide wedstrij den werden met resp. 2-0 en 6-1 win nend afgesloten. Later op de avond werd, onder toeziend oog van velen, de trofee door de heer Bas Bakker aan de aanvoerder var het zevende uitgereikt. i e Elk jaar wordt er in de maand mei bij de tafeltennisvereniging Shot gestre den om de diverse clubtitels. Dit keer stond de 3e week van mei geheel in het teken van de clubkampioenschap pen, want gedurende drie dagen werd er in de Shotzaal gespeeld om de diver se prijzen en wisselbekers. Ongeveer 90 deelnemers zorgden voor een ge slaagd evenement, waarbij Dirk Schui ling voor de 3e achtereenvolgende keer algemeen clubkampioen bij de senio ren werd en Berend Jonker zijn club kampioenschap bij de jeugd met suk- ses verdedigde. Senioren: De clubkampioenschappen gingen dins dag 17 mei van start met de senioren B-klasse, d.w.z. de spelers in de lagere competitieklassen en de rekreanten. In deze klasse waren alle deelnemers bijzonder goed aan elkaar gewaagd en het was van te voren dan ook onmoge lijk een favoriet aan te wijzen. Uit eindelijk plaatsten zich voor de finale Theo Daselaar, al meer dan 30 jaar Shotlid, en Thijs van Hoorn, voor het eerst bij de senioren uitkomend. Theo Daselaar plaatste zich voor de finale door na de poules Harry Wouters en Parend van Lunteren te verslaan, ter wijl Thijs van Hoorn na de poules te sterk bleek voor José Daselaar en Ton Kruis. De finale werd een hele goede partij, waarin de betere techniek van Thijs van Hoorn het wist te winnen van de routine van Theo Daselaar: 21-17, 20-22 en 21-15. Twee dagen later, donderdag 19 mei, werd om het algemeen clubkampioen schap bij de senioren gestreden in de senioren A-klasse. Hoewel het tournooi enigszins gedevalureerd was door het ontbreken van twee landelijke spelers, waren er toch nog voldoende kansheb bers aanwezig om er een interessante strijd van te maken. De drie grootste favorieten voor de titel plaatsten zich uiteindelijk ook voor de finaledriekamp, te weten Harry Maassen, Gerhard Busch en Dirk Schuiling. In de finale poule startte Harry Maassen met een eenvoudige overwinning op Gerhard Busch, waarna ook Dirk Schuiling in drie games van Gerhard Busch wist te winnen. In de beslissende partij toonde Dirk Schudding zich opnieuw de sterk ste door Harry Maassen in een aan trekkelijke wedstrijd te verslaan: 21-1 en 21-19. Dit betekende voor Dn Schuiling de 3e clubtitel in drie ja? wat betekende dat hij de wisselbe)»- definitief in zijn bezit kreeg. jn /re Jeugd: _,s De clubkampioenschappen voo,jet jeugd werden in zijn geheel op ajijc dag 21 mei afgewerkt in vijf ve lende categorieën. Deze kan rd zijn hde dri- schappen werden gekenmerkt do^1^ in de breedte erg goed niveau htrale grote inzet van alle deelnemers, jmngt. Bij de meisjes zorgde Connie voor een knap resultaat door gen de le plaats in de wacht tig In de beslissende wedstrijd u naamste rivale Marga Vosk.5 versies 22-20 en 21-14 verslagen. cent geïn- In de rekreantenklasse war' Verde) is veel deelnemers, maar dnechanisch minder terechte prijswir van Doorn wist hier ka den door in de beslisser Ellen Jansen voor te blij j Wel veel deelnemers pupillen/welpen klassel co Schimmel verloor poule één wedstrijd, toch voor de finale te' andere finalist, Rich kwam zijn poule ni& In de finale toonde/" lijk de sterkste. Bij de aspiranten^J duidelijk de sterl; dan ook zonder e staan de titel. de strijd om d ging tussen Rj§ Busch. In strijd wist ReJ nen met 25-23T Bij de juniorf verwacht tu? Mark Schu; verdiensté nende fina de cijfers Tenslottërieur hebben vooral betrek- in de ve^ bekleding en op de stoelen den orrVbank- De stoelen zijn in ana- schap opzicht geperfektioneerd; ze Jonkerleer zijdelingse steun en onder- pe vt het lichaam op de juiste plaat- Rem»et uitgekiende stiksel geeft een voor" homfort en accentueert de sen- ren,van een goede "zit" ook als er gare bochten worden genomen. Nieu- m( hoofdsteunen met een centraal wA-erk verbeteren het uitzicht. De ^filering van de achterbank werd fn die van de stoelen aangepast. Door gere plaatsing van stoelen en bank /on de auto aan zithoogte. De luid- iprekerroosters zijn opgenomen in de achterste zijpanelen. Hierin bevinden zich ook de oprolautomaten van de veiligheidsgordels en de asbakken. Het kontaktslot wordt automatisch verlicht bij het instappen. Deze verlichting dooft 30 seconden na het sluiten van de deur. Ook de binnenverlichting wordt op deze manier in- en uitgeschakeld. Een nieuw type schutbord tenslotte verbetert de isolatie van het interieur. Levering/prijzen: De vernieuwde GTV 2.0 en GTV 6 2.5 zijn volop leverbaar. De prijzen zijn vastgesteld op GTV 2.0 f 36.490,-, incl. B.T.W. GTV 6 2.5 f 43.590,-, incl. B.T.W. Als vierde en voor dit seizoen als laat ste team voor S.O. Soest is het elfde kampioen geworden. Na vier jaar als tweede te zijn geëindigd is het dit jaar gelukt, voor het elfde geheel eigen wijze, het kampioenschap te behalen. Soest elf is oorspronkelijk opgestart en bijeen gezocht door de in Soest be kende Piet Schimmel. Hij is jarenlang aanvoerder geweest maar heeft dit aan het begin van het afgelopen sei zoen overgedragen aan Johan van 't Klooster, die als kersverse aanvoerder het kampioenschap behaalde. Toeval of niet? Wie zal het zeggen. Soest elf bestaat uit: staande v.l.n.r.: Arnold Hagen, Adelbert Schimmel, Piet Schimmel, Johan van 't Klooster, Wim Kok en Leo Kool. Zittend v.l.n.r. Peter v.d. Brink, Airold van Dorre- steijn, Toon Schimmel, Wim van Log- testeijn, Wilfred Egberts en Hans Eps- kamp. Jos Loohuizen ontbreekt op de foto. Hij is geblesseerd en moest ver stek laten gaan. B. Bakker Geert Oudenaller Wim de Beer Hans Dreef Jan Paauw

Soester Courant | 1983 | | pagina 15