Personeel Van Dam Super ging smullen Hulpverleningsadressen SOESTER COURANT Ouderling opgelicht Voetballer gewond Jeugdige inbrekers kochten pijl en boog Luilak verliep rustig Koeien losgebroken Bromfietsen in beslag genomen Regen in PUEM-gebouw Tips van VVV 'Baarns Bloei' Burgerlijke Stand 'Italië anders gezien' Toeristische avond Cantatedienst in Kruiskerk Baarn Vrijdagavond 27 mei: Demonstratieve voettocht van Amnesty tegen poltieke moorden ICTO-lezing in Baarn R.K.kerkdiensten Zaterdagmiddagmuziek Utrechtse Domkerk 'Beroepsonderwijs in de regio Eemland' ICTO vergadering Dixiedienst Maatschappelijk werk Predikbeurten Vleesverkoop Medische dienst Staan voor de vrede Bijeenkomst Werkgroep Kankerpatiënten 19 Soester Courant van woensdag 25 mei 19x:i 19 Zaterdagavond vertrokken van het parkeerterrein voor de Vivo-supermarkt van de firma Van Dam aan de Wiardi Beck- manstraat twee bussen, waarin zich het vrijwel voltallige personeel (met aanhang) bevond. Op initiatief van de personeels vereniging, onder het inspirerende leiderschap van voorzitter chef-slager G. Smeenk. werd koers gezet naar Woudrichem. waar het gezelschap - 86 personen sterk - zich zou overgeven aan de genoegens van een Middeleeuws eetfeest in een restau rant, dat is ondergebracht is het uit de 18e eeuw daterende Kruythuis en Arsenaal aldaar, waar vroeger de kanonskogels la gen opgeslagen. Het gezelschap had er voor het vertrek al duidelijk zin in, zoals op de foto blijkt. Redaktie-adres: Van Weedestraat 47 A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Een ouderling van de Gereformeerde Kerk deed vorige week bij de politie aangifte van oplichting. Onlangs was hij telefonisch benaderd door een ca. 30-jarige man. die met ernstige proble men zei te kampen. Al gauw bleek dat hij ook dringend om geld verlegen was om de logies te betalen voor het jeugd- hotel in Bunnik, waar hij zei te ver blijven. Na enig aandringen kreeg de man de ouderling zover dat deze met hem naar Utrecht reisde om bij het kantoor van de Grenswisselkantoren een cheque van 150,- te verzilveren. Het wantrouwen vande ouderling bleek later te worden bevestigd: de man stapte in de bus maar arriveer de nooit in Bunnik. Tijdens een voetbalwedstrijd tussen personeel en bezoekers van twee Soes- ter bars, die vorige week plaatsvond op een terrein langs de Koningsweg, werd een van de deelnemers zo ernstig geblesseerd, dat hij met een enkel blessure naar Zonnegloren moest wor den overgebracht. De twee knapen van resp. 12 en 14 jaar, die vorige week al door de Soester poli tie werden aangehouden op verdenking van het plegen van inbraken in een aantal scholen in Soest hebben van het buitgemaakte geld elk een pijl en boog aangeschaft. Deze zijn door de politie inmiddels in beslag genomen. De in braken werden gepleegd in de Wiek slag en de Waterinkschool aan de Smits- weg, in de school Overhees en de Weg wijzer aan de Di Lassostraat en in de Regentuuter aan de Weegbreestraat. De buit bestond verder uit viltstiften, horloges, kettinkjes. Vooral in de Re gentuuter richtten de jongens flinke schade aan. De politie kwam hen overi gens op het spoor omdat zij in deze school ook een aantal Engelse spreu ken op het bord hadden geschreven. Het vermoeden van de politie ging daardoor uit naar in elk geval een van de knapen. De traditionele luilak-viering in Soest, zoals die jaarlijks op de zaterdag ochtend voor Pinksteren plaatsvindt, heeft een redelijk rustig verloop gehad. De politie kreeg ongeveer 60 telefoon tjes te verwerken van opgeschrikte Soesters, en dat zijn er beduidend min der dan in andere jaren het geval is geweest. De jeugd beperkte zich doorgaans tot het veroorzaken van her rie. Slechts twee jongens werden aan gehouden wegens vernielingen. Deze beperkten zich tot het met vuurwerk opblazen van brievenbussen, het om trekken van een lantaarnpaal, het ver nielen van enkele plantebakken en het ingooien van een paar ruiten. Een meis je werd gearresteerd omdat zij tegen een politieauto schopte. In het weekeinde werd de politie ge meld dat drie drachtige koeien waren losgebroken uit een stal aan de Weide- weg. De politie slaagde erin de koeien in een naburig weiland te drijven, zo dat zij weer ter beschikking kwamen van de eigenaar. Op de Steenhoffstraat ontdekte de poli tie bi het weekeinde twee bromfietsers die met een snelheid van ca. 100 kilo meter in de richting van het Kerkpad reden. Ofschoon de achtervolging werd ingezet lukte het in eerste instantie niet de berijders aan te houden. Later trof men bij het postkantoor echter één van de jeugdige bromfietsers aan die vol trots meldde dat hij wel 108 kilometer met zijn voertuig kon halen. De bromfiets werd in beslag genomen voor technisch onderzoek. Via de eerste jongeman, een 18-jarige uit Soest kwam men ook het spoor van de twee de. een 16-jarige plaatsgenoot. Deze werd thuis aangehouden en ook zijn brommer werd in beslag genomen. Oplettende politiemannen constateer den zondagochtend dat het binnen het PUEM-gebouw aan de Soesterbergse- straat harder leek te regenen dan bui ten. Het dak bleek lek te zijn geraakt Via het storingsnummer werd het per. soneel van de PUEM gewaarschuwd dat zelf voor de afwikkeling zorgdroeg Tip 1 Cadzand-Bad voor rust en zuivere lucht! Cadzand, de bekendste badplaats van Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat uit twee delen: het dorp zelf en het onmiddellijk aan zee grenzende badplaatsje. Het be vindt zich in de buurt van een interes sant natuurgebied, dat zich tot ver in België uitstrekt. Vanaf het strand en de duinen heeft men een prachtig uit zicht over de Westerschelde en de Noord zee met internationaal scheepvaart verkeer. Ten westen van deze plaats ligt het Zwin, een dichtgeslibde zee arm. die in vroeger tijden de stad Brug ge met de Noordzee heeft verbonden. Men vindt hier een merkwaardig schor renlandschap, dat wordt bewoond door vele zeldzame vogels. Het Zwin loopt door tot in België. Men vindt in dit ge bied herhaaldelijk fossiele haaietanden. Arrangementsduur: 3 dagen, resp. 2 overnachtingen. 5 dagen, resp. 4 over nachtingen. 8 dagen, resp. 7 overnach tingen. Geldigheidsduur: 1 januari tot 30 juni en van 1 september t/m 31 december met uitzondering van de scnoolvakan- ties. Akkommodaties: A. Hotel aan zee: al le kamers met bad of douche en toilet. B. Hotel te Cadzand-Dorp; alle kamers met douche en toilet. C. Appartement aan zee met woon-/ eetkamer, 2 of 3 slaapkamers,, bad kamer. D. Appartementenhotel met uitzicht op zee. De indeling van het apparte ment bestaat uit woon-/eetkamer, kookhoek, 1 tot 3 slaapkamers, bad kamer. Aankomst: Akkommodatie A en B: el ke dag mogelijk, voor het diner. Akkommodatie C: Elke dag mogelijk. Akkommodatie D: maandag voor 5- daags verblijf, zaterdag voor 8 daags verblijf. Verzorging: Akkommodatie A en B op basis van half pension. Akkommodatie C en D op basis van logies. Prijzen hotels: van 95,- t/m 542,50 p.p. Appartementen aan zee:; van 150,- T/m 300,-p.p. Appartementen in hotel: van 450,- t/m 750,- p.p. Verlenging is op aanvraag verkrijgbaar. InklusiefCouponboekje met gratis at- traktie. Bijzonderheden: Niet inbegrepen zijn. de administratiekosten ad 5,-, totaal en de toeristenbelasting. Tip 2 Drie dagen Noordwijk aan zee (kust) De bekende badplaats Noordwijk biedt ook buiten de seizoenen vele mogelijk heden om er zo-maar-tussen-door eens heerlijk een paar dagen "uit" te zijn; lekker uitwaaien langs kilometers lang en breed zandstrand, wandelen en fietsen in een fraai duinlandschap en een duik in een prachtig overdekt zwembad. En wat dacht u van een be zoek aan de sauna? Dat alles biedt u dit arrangement met verblijf in drie kategorieën hotel en pensions. Arrangementsduur: 3 dagen, resp. 2 overnachtingen Aankomst: Elke dag mogelijk, bij half- pension voor het diner. Geldigheidsduur: Januari t/m decem ber met uitzondering van de vakantie periode en feestdagen. Akkommodatie: A. Midden- tot eerste klas hotels, voor het merendeel aan zee gelegen. Kamers voorzien van bad of douche en toilet. B. Middenklas hotels meestal op korte afstand van zee gelegen. Kamers voor zien van douche en/of toilet. C. Eenvoudige tot betere hotel/pensions. Kamers voorzien van warm en koud stromend water. Verzorging: Logies/ontbijt en halfpen- sion. Prijs: Akkommodatie A logies/ontbijt 150,- p.p., halfpension 195,- p.p. Akkommodatie B logies/ontbijt 120,- p.p., halfpension 145.- p.p. Akkommodatie C logies/ontbijt 90,- p.p., halfpension 110,- p.p. Inklusief: - 1 maal Daghuur van een fiets. - 4 fietsroutebeschrijvingen. -1 maal Toegang tot zwembad en sauna. - Toegangskaart voor de duinen. - Dokumentatie over Noordwijk. Tip 3 Weekend in de Delta (stad en land) De bouw van de Deltawerken hebben Zeeland wereldberoemd gemaakt. Voor al het laatste en grootste projekt, een stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde, wordt vanuit de hele wereld met grote belangstelling ge volgd. De bouw van de 66 benodigde pijlers op een kunstmatig eiland, de indrukwekkende schepen zoals de "Mytilus", "Cardium" en "Ostrea", trekken tienduizenden bezoekers uit binnen- en buitenland. Dit arrange ment biedt de mogelijkheid om dit gi gantische bouwprojekt, gekomineerd met een verblijf in een van de mooiste natuurgebieden van Europa, te be zoeken. Arrangementdsduur: 3 dagen, resp. 2 overnachtingen. Aankomst: Vrijdag of zaterdag voor het diner. Geldigheidsduur: Vanaf 19 augustus tot 1 december. Akkommodatie: Verblijf in motel de Zeeuwse Stromen te Renesse, op kor te afstand van het strand, de bossen en de duinen van Westerschouwen. Alle kamers beschikken over privé bad/ douche, toilet, centrale verwarming en wekkerradio. De meeste kamers zijn op de parterre gelegen en hebben ook een zonneterras. Het motel beschikt over een overdekt verwarmd zwem bad, sauna en zonnebank. Verzorging: Halfpension. Prijs: 175,-p.p. Inklusief: Kopje koffie of welkomst- dank je; - Dokumentatiepakket - Gratis entreekaartje voor het werk- eiland Neeltje Jans waar de storm vloedkering voor de Oosterschelde wordt gebouwd. - Gratis gebruik zwembad, rekreatie- ruimten en enkele fietsen. Bijzonderheden: Huisdieren mogen aangelijnd worden meegenomen a 10,- per dag. GEBOREN: Vincent Andreas, zoon van A. J. M. Schokker en C. M. J. Heeremans. - Dominique Melloney, dochter van P. M. N. Jansen en C. A. M. van der Meer. - Romana, dochter van R. van Marle en L. M. M. Keijser. - Johannes Hierony- mus, zoon van J. J. van den Bremer en A. H. van Kempen. - Victor Jefta, zoon van F. Noordzij en M. Brouwer. - Hen- drika Helene, dochter van C. Beumer en H. C. van Brummelen. - Leon Mar cel, zoon van A. Ekkels en M. A. L. Wennekers. - Bart, zoon van W. L. E. Houtman en P. van den Deijssel. - Da niël Chrétien, zoon van F. C. P. La Rose en P. W. van Hertom. - Suzanne, dochter van F. J. S. M. Geerlings en E. den Engelsen. ONDERTROUWD: Jozef Maria Wildenburg en Juliana Catharina Petronella van den Bedum. - Johannes Bastiaan Knook en Grietje Deuring. - Robert Willem de Boer en Carolina Aletta Walvisch. GEHUWD: Willem van den Broek en Betty Nelly de Ruiter. - Jozephus Gerardus van Se- venter en Maria Theresia Catharina Mets. - Frank van Essen en Annemieke Johanna Rademaker. - Eric Alexander van Tol en Truusje Therese Annette de Bree. - Hans van der Linden en Antje Pieper. OVERLEDEN: Willem Johannes de Jong, echtgen. van M. D. Dekker. - Teuntje de Groot, echtgen. van G. van Kooten. - Wille- mijntje van den Breul, wed. van H. Deijs. - Jannetje van Kempen, wed. van P. Geers. - Johannes Cornelis van Heusden, echtgen. van A. J. de la Chambre. - Sikke van de Braak, echt gen. van B. G. van der Wal. - Maria Adriana Cornelia van de Werken, wed. van A. Versluis. - Krijn Verbaan, wed. van N. den Boef. De vestingstad Naarden ontvangt Inwoners van Naarden, die door stu die, instructie en eigen ervaringen veel weten te vertellen, leiden elke laatste zondag in de maand bezoekers rond. De wandeling duurt 1% uur en begint bij het VVV-kantoor aan het Adriaan Dortsmanplein. De tochten zijn op de volgende dagen: 26 juni, 24 juli, 28 augustus en 25 sep tember. Bunschoten 600 jaar stad Vrijdag 27 mei, nachtzeilwedstrijd. De gezamenlijke watersportverenigingen van Spakenburg organiseren van vrij dagavond 27 mei t/m 28 mei een zeil wedstrijd voor gemeten en ongemeten scherpe, rond- en platbodemjachten. Gestart wordt tussen 19.00 en 21.00 uur. In de Chr. Openbare Bibliotheek aan de Bikkersweg is van 31 mei t/m 3 juni een prachtige fototentoonstelling te zien van het Oranjehuis in de afgelopen eeuw. Programmaboek. Ter gelegenheid van het feit dat de bisschop van Utrecht 600 jaar geleden de gemeente Bunscho ten de stadsrechten verleende, is een groots aktiviteitenprogramma opge steld. Het hierboven vermelde betreft slechts enkele evenementen in de maand mei. Uitgebreide informatie bevat het pro grammaboekje dat voor een gulden te koop is bij de VVV. Theaterevenementen Eddy Grant, 24 juni, Edenhal, Amster dam. De Maastreechter Staar Concertge bouw, Amsterdam 28 juni Extra concert Dire Straits, 15 juni, Edenhal, Amsterdam. Holland Festival voorverkoop start 25 mei, Folders verkrijgbaar bij de VVV Daktimo-Toptennis 35+ Toernooi, 9, 10,11 en 12 juni, te Molenhoek. Steve Winwood, 17 juni, Carré, Amster dam. Northsea Jazz Festival 1983, 8, 9 en 10 juli, Nederlands Congresgebouw, Den Haag. Iron Maiden, 12 juni, Edenhal, Amster dam. Crosby Stills Nash, 12 juni, Groen- oordhallen, Leiden. Aardschokdag, 25 juni, Brabanthallen, Den Bosch. Supertramp, Olympisch stadion, Am sterdam. Wist u dat de VW kaarten verkoopt voor de Kopermolen in Amsterdam? Dit is een Theater-Restaurant. U kunt genieten van een diner terwijl u naar een theatershow kijkt. U kunt ook een show met snacks reserveren. De prij zen zijn resp. 85,- en 45,-. Boven dien krijgt u op vertoon van uw ticket een leuk cadeautje bij Amsterdam Dia mond Centre. VW Geschenkbonnen De Landelijke VVV Geschenkbon wordt in verschillende bedragen verkocht. NJHC Lidmaatschapskaarten voor de NJHC kunt u verkrijgen bij de VW voor 21,-. Museumkaarten De VVV verkoopt museumkaarten, die u toegang verschaffen tot vele musea in Nederland, de kosten zijn: leeftijd t/m 25 jaar 5,-houders van een 65 pas/7,50; en ouder dan 25 jaar 15,-. VW Baarns Bloei. Stationsplein 7, tel. 13226. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 17.00 uur en zater dag van 10.00 -14.00 uur. De vereniging Dante Alighieri, afde ling Amersfoort, organiseert in samen werking met het Italiaanse Toeristen- buro ENIT een dia- en filmavond op donderdag 26 mei. Na een overzicht van de meest bekende Italiaanse toe ristische oorden zal speciale aandacht worden geschonken aan Umbrië, de parel onder de Italiaanse provincies. Umbrië is een zeer interessant gebied, zowel uit het oogpunt van het land schap als van kunst en cultuur. Het ligt in midden-Italië; de hoofdstad is Peru- gia; ook de plaatsen Assisi en Foligno liggen in Umbrië. De toelichting zal in het Nederlands zijn. De avond wordt gehouden in de Groene Stee, Wiekslag 92. Het begint om 20.00 uur. De toegang is voor Dante-leden vrij. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Zij betalen 5,-. Zondag 29 mei a.s. des avonds om 19.30 uur wordt tijdens de cantatedienst in de Kruiskerk te Baarn (vlakbij het station uitgevoerd cantate 39 "Brich dem Hungrigen dein Brot" van Joh. Seb. Bach door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Hans Linnartz. De dienst wordt geleid door drs. J. H. de Vries. Op vrijdagavond 27 mei a.s. organi seert de groep Soest van Amnesty In ternational een demonstratieve voet tocht in het kader van de campagne te gen politieke moorden. De optocht begint om 19.30 uur bij de RABO-bank aan de Koninginnelaan en gaat via Nieuwstraat, Beetzlaan, Nieu- weweg, Ossendamweg naar het bussta tion Soest-Zuid. Iedereen wordt opgeroepen aan de voettocht deel te nemen, om op deze wijze zijn of haar ongenoegen kenbaar te maken over de tientallen moorden die elke dag weer in vele landen van de wereld worden gepleegd. Politieke moorden, uitgevoerd in opdracht van de overheid of met haar goedkeuring of medeweten. Veelal is er sprake van moorden die niet voorafgegaan worden door enige vorm van proces en waar naar geen deugdelijk onderzoek wordt ingesteld. De tocht zal geheel te voet afgelegd worden, ev. met fiets aan de hand, en belangstellenden worden bij het eind punt in Soest-Zuid in de gelegenheid ge steld een petitie te ondertekenen tegen de politieke moorden in Libië. Verdere informatie is verkrijgbaar bij H. Aerts, Kerkpad zz 22, tel. 20161. De afdeling Baarn-Soest e.o. van het ICTO (Interkerkelijk Comité Tweezij dige Ontwapening) heeft Drs. J. W. Schneider, Remonstrants-Gere formeerd predikant (legerpredi- kant) bereid gevonden om op 31 mei a.s. een lezing te houden met als onder werp: "Macht - Recht - Liefde." De lezing vindt plaats in gebouw "Brandpunt." Oude Utrechtseweg 4a te Baarn. Aanvang: 20.30 uur. Iedereen is welkom. Na de pauze zal er gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. Aan de uitgang zal een kollekte worden gehouden ter bestrijding van de onkos ten van de avond. Drs. J. W. Schneider behoort tot de Re monstrantse Broederschap en was achtereenvolgens predikant te Dokkum en Leeuwarden, te Paramari bo (voor de Evangelisch-Lutherse Kerk in Suriname) en legerpredikant te Assen en - sinds 1980 - te Hilversum. Hij is lid van de Vereniging van Re monstanten "Waakt en Weegt," die - geboren uit verontrusting over de ont wikkelingen in het kerkelijk leven - in 1979 werd opgericht en sindsdien ver scheidene malen kritische vragen en bezwaren ten aanzien van de koers van de Remonstrantse Broederschap, met name in verband met het I.K.V., heeft laten horen. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid. St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51. tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. O'aroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 28 mei het laatste concert worden gegeven in de serie klavierconcerten van Mozart tot Beethoven. Het eerste pianoconcert van Ludwig van Beethoven zal uitge voerd worden door Jan Jansen op een Broadwoodvleugel uit 1810. Het orkest bestaat uit originele instrumenten, zo dat de bezetting van dit werk uniek kan worden genoemd. Het orkest van de Domcantorij staat onder leiding van de Domcantor Maarten Kooy. Zoals ge woonlijk begint het concert om 15.30 uur en is gratis toegankelijk. Vorig jaar hebben het Gewestelijk Ar beidsbureau en de Kamer van Koop handel voor de eerste maal de bro chure "Beroepsonderwijs in de regio Eemland' uitgegeven. Gezien hetsuces van de uitgave van vorig jaar, hebben beide instanties besloten dit jaar de tweede herziene uitgave van de bro chure uit te geven. De brochure is be doeld voor mensen die een beroepsop leiding willen gaan volgen, maar niet weten waar ze daarvoor terecht kun nen of voor diegenen die nog niet weten welke opleiding ze zouden willen gaan volgen. Een exemplaar van de brochure is verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel. A.s. dinsdag 31 mei hoopt drs. J. W. Schneider, Remonstrants-Gerefor meerd predikant (legerpredikant), te Hilversum een lezing te houden over: Macht-Recht-Liefde. Bent U geïnteresseerd in het werk van ICTO of in deze lezing, U bent van har te welkom. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De le zing wordt gehouden in gebouw "Brand punt", Oude Utrechtseweg 4a te Baarn. De aanvang is om 20.00 uur. Aanstaande zondag, 29 mei, staan om zeven uur 's avonds de deuren van de Emmakerk aan de Regentesselaan weer wagenwijd open. De laatste Dixi- dienst van dit seizoen, waarvoor de Ge loofsbelijdenis het uitgangspunt vormt, heeft als thema „Geest-ig. Medewerking zal verleend worden door ds. H. K. de Wilde en het Dixikoor en combo o.l.v. Freek Berrier. Na af loop van de dienst is er gelegenheid om onder het genot van een kop koffie of chocolademelk nog wat na te praten. Iedereen is van harte welkomMensen die zitting willen nemen in de jeugd dienstcommissie van de Emmakerk kunnen elke dag na zes uur 's avonds tel. 14479 in Soest bellen en vragen naar Alma Kikkert. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn Eemnes Burg. Grothestraat 74, Soest. tel. 02155- 19004 Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur. in ,,De Borg" gedurende de zomermaanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 74. In Soesterberg: Geref. Kerk. Gen. Win kelstraat 103, iedere donderdag van 14.00 -15.00 uur. tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. in ,,de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: :Geref. Kerk. Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 -10.30 uur, tel. 03463 -2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk Kantoor- Lange Brinkweg79. tel 16744 toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur CPS-Centrum Psychosociale hulpver lening Soest Buro voor levens- en gezinsvragen, toe gepaste omgangskunde en zelfbezin ning. Hulp bij echtscheidings- en rela tieproblemen. moeilijkheden met je zelf, anderen. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur. spraak. Buro: Van Goyenlaan 142, Soest. tel. 21598. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks vna 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99. tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C v.d. Brul. Harperpad 13, tel. 16640 Soesterberg: K. Baars. Postweg 73. tel. 3706: J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66. tel. 2404. zondag 29 mei HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. A. v.d. Beid, Bilthoven 19.00 uur ds. H. K. de Wilde; jeugd dienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. J. Swijnenburg, Amers foort Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. C. G. Geluk, Baarn 17.00 uur ds. A. de Hartogh, Leusden Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur mevr. ds. J. M. Meijer, Amersfoort In alle kerken chèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. D. Land 17.00 uur ds. J. E. Brederveld, Soest Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. J. O. C. Bouma, Noorde- bos 17.00 uur dr. J. Rinzema De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. J. Rinzema 17.00 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 uur leesdienst 17.00 uur ds. P. Houtman GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 14.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. v.d. Laarse 19.00 uur ds. P. v.d. Laarse (Braam- hage) EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 geen opgave ontvangen JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur ZONDAGSSCHOOL De Bron, Sweelinckstraat 2 11.30 en 12.30 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. E. S. Klein Kranenburg, Ter Aar Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. D. Bouwknegt, De Bilt 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. C. Inja, Baarn NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 en 17.00 uur stud. H. J. Bruins, Zwolle EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v.d. Horst; bloemen- dienst EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. C. Voogt, Hollandse Ra ding. Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. HUISARTEN Soest De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 08.00 tot zondag_24.00 uur waargenomen door: dokter P. J. H. M. Rupert, Schouten- kampweg 4, tel. 12395, en dokter A. W. Chavannes, Prins Bernhardlaan 54, tel. 14545. Soesterberg Weekenddienst: (zaterdag en zondag spreekuur voor spoedgevallen van 13.00 tot 13.30 uur) dokter P. L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21. tel. 1200. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag, 9.30 - 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16, tel. 13842. DIERENARTSEN Vanaf vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote en kleinen huisdieren: J. H. J. Meursing, Van Mecklenburg- laan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. Het IKV en Vrouwen voor Vrede hou den vrijdagavond 27 mei a.s. weer hun maandelijkse actie "Staan voor de vre de." De vredesgroepen staan met een spandoek in de Van Weedestraat (voor de NMB-bank) van 19.30 tot 20.30 uur. Een soortgelijke actie vindt in het Duit se Soest wekelijks plaats. Op vrijdagochtend 3 juni, van 10.00 12.30 uur, houdt de Werkgroep Kanker- patiënten een bijeenkomst in het Oude Raadhuis, Kerkbrink 6, Hilversum. Be gonnen wordt met een lezing door Gré Strating-IJben uit Eist, secr. van de patiëntenvereniging "Amnestie." Het thema luidt: "Vitaminen tegen kan ker?" De toegang is vrij voor iedereen. Er zal gelegenheid zijn tot vragenstel len. Verder kan men inlichtingen krij- gen over de Moermanvereniging en goede lectuur. De werkgroep organiseert eveneens gespreksgroepen, waaraan men kosteloos kan deelnemen. Momenteel draaien er gespreksgroepjes in Hilver- suni, Soest en Amersfoort. Voor inlich tingen over deelname kan men bellen met 035-853489, 854030 en 02155-13361, liefst tussen 12 en 2 uur. Van tijd tot tijd, afhankelijk van de aanmeldingen, worden kookcursussen in het Moermandiëet gegeven. Deze bestaan uit 5 wekelijkse lessen van 2^6 uur. Bij voldoende deelname wordt ook een kookcursus in Amersfoort overwo gen. Geïnteresseerden hiervoor wordt verzocht te bellen met 035-854030, liefst tussen 12 en 2 uur en 035-17115. Beide telefoonnummers kunnen ook gebeld worden voor algemene informatie en een gesprek, alsmede 02155-13361. Weekend-Opvangdienst Maatschappe lijke Dienstverlening Hulp bij dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur. tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- 233493. Opvang in crisissituaties. Opvang borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. M. Hermsen, tel. 15293. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg. tel. 03463-1283. Medisch Centrum, Rademakerstraal 43, Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke I werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest, tel. 15628 en tel. 14796. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursus me vrouw H. H. Heibloem-Cramer, Logo pediste. Smitsweg3. Soest. tel. 11405. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie: mevr E. H. van Mierop-van der Dus- sen, tel. 23786. Vrouwen bellen vrouwen Luistertelefoon033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. Werkgroep 'Vrouwen in de Bijstand' Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de 'Bijstand' kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep 'Vrou wen in de Bijstand Soest/Soesterberg. Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur. Soest: tel. 22478, Soesterberg: tel. 03463-1303 (b.g.g. Soest 23461 VTO Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij Kinderen). Post bus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033- 637285. Kruisvereniging Soest en Soesterberg De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon Soest 02155-18770 antwoordapparaat Soesterberg 03463-1540 antwoordap paraat Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest. tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00 uur. „Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging „Borstvoeding. Natuur lijk." afd. Soest houdt iedere maand in formatie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. H. Stroband-Collard tel. 17551. Mevr. J. Lieve. tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en) Eem land: Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoonnummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele foonnummer: 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytelaar Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein En gendaalweg van 14.00 tot 15.00 uur. 'Voor inlichtingen: Tel. 12855. Vrijwilligersvacaturebank [V.V.B.] Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B., p/a gebouw Ar- tishock, Steenhoffstraat 46. tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 16.00 uur, behalve op woensdag. Gast Ouder Project Soest (Kinderopvang) Rina Brinkman-Stoffer, Schouten kampweg 73. tel. 23605. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17. tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep „De Volharding," Eemnesserweg 10. Baarn. Woensdagavond 19.30 uur. tel. 02155- 11188- 15710.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19