Vredesnota Progressief Soest door raadsmeerderheid afgewezen scIiociiisiIlcb Nationale collecte alcohol- en drugsvoorlichting 35 jaar Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Welles-nietes rond subsidie 'Odeon' Jaarlijkse braderie 't Hart op 2 en 3 juni 02155-17954 WASSEN in de Wasserette? Schoemaker demonstreert: B&O 30 mei - 4 juni 1983 DIT KAN ALLEEN BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. Vrijwilligers - V akaturebank 'Koop in 't Hart en maak kans op een winnend lot!' Soester Courant van woensdag 25 mei 1983 De Ideeën die Jan Visser (Prog. Soest) heeft neergelegd in zijn Vredesnota hebben tot dusver nog geen wortel ge schoten bij de brede meerderheid van de Soester gemeenteraad, bestaande uit de fracties van VVD, CDA en SGP/GPV/RPF. Dat is vorige week nog eens te meer duidelijk geworden tijdens de behandeling van de Vredes nota in de raadsvergadering, die werd bijgewoond door een opvallend groot aantal mensen op de publieke tribune. Met uitzondering van zijn suggestie om het onderwerp "Vredesopvoeding" binnenkort in de commissie Onderwijs aan de orde te stellen (om dit op de scholen in de voeren), werden de drie overige concrete vragen die in de Vre desnota waren opgenomen door de meerderheid van de raad negatief be antwoord. De traditionele anti-kernwa penmotie, die Visser overigens ook al bij de begrotingsbehandeling in maart behandeld had willen hebben, was een zelfde lot beschorens de raad verwierp de motie, ondanks de steun van PvdA enD'66. Noodkreet Voordat de nota in een ronde "alge mene beschouwingen" aan de orde kwam, lichtte Jan Visser zijn werkstuk toe. "Praten over vrede mag liever niet m Soest", aldus Jan Visser. "De nota is niets minder dan een noodkreet, waarin de zaken die ons bezighouden even op een rijtje zijn gezet." Visser vroeg in zijn betoog om de in voering van Vredesopvoeding ("Vrede begint bij de jeugd") en om de instel ling van een werkgroep tegen het jeugdvandalisme. Verder stelde hij voor om op de begroting een post voor ontwikkelingssamenwerking op te ne men, om het mondiaal denken aan te leren. "Onze broeders en zusters wonen niet in Florida" (dit laatste met het oog op de aanwezigheid van burge meester Truman Scarborough van Ti- tusville, die de raadsvergadering bij woonde) "maar in de Derde Wereld." "De vrede wordt in Soest niet bevor derd door uitbreiding van de Ameri kaanse wijk in Soesterberg of de ver koop van Zonnegloren aan Defensie," aldus Visser. "Evenmin met een schuilkelder of het plaatsen van kruis raketten, misschien in Soesterberg." Hij drong er op aan alsnog een oproep te doen aan de bevolking om de grote demonstratie in Den Haag tegen de kruisraketten bij te wonen en om de conferentie van gemeentebestuurders over het vraagstuk in Amersfoort bij te wonen. "Het is nog niet te laat. De uit nodiging is nu ook aan de raad ge richt." Hij verklaarde zich bereid namens de gemeente Soest de conferentie te gaan bezoeken. CDA-woordvoerder A. Bolhuis betoog de dat Defensie een rijkstaak is en dat de gemeente geen bevoegdheden heeft. Hij vreesde dat de raad buiten "zijn boekje zou treden" en meende dat een uitspraak van onbevoegden door twij fels omgeven zou blijven. "Ook bij ons leeft grote bezorgdheid over de toene mende bewapening, maar die wordt niet opgeheven door uitspraken die geen consequenties hebben, maar door het kiezen van de juiste stappen. "In dat verband wees Bolhuis andere we gen dan onderhandelingen in Genève van de hand. "Het terugdringen van de bewapeningsspiraal is de hoeksteen van het CDA-beleid. Dat houdt tweezij digheid in. De onderhandelingen worden alleen ernstig genomen als we sterk staan. Eenzijdige stappen ver zwakken deze positie en verkleinen de kans van slagen in GenèveWie twijfel zaait over de betekenis van Genève (Visser had gezegd dat er toch geen akkoord kon komen) "kan niet op onze steun rekenen." Hij noemde het niet alleen onzin maar ook een belediging voor allen die op de vliegbasis werken dat Soesterberg niet zou meewerken aan de vrede. Spruitjeslucht VVD-fractieleider Bert Krijger vond dat het hele vraagstuk niet op de tafel van de raad mocht komen. "Raadsle den zijn niet gekozen om hierover iets te zeggen, zij hebben geen mandaat van hun kiezers. We zitten hier niet om het de hogere overheid lastig te ma ken." Hij vond het trouwens "in-triest en onbehoorlijk" dat de Vredesnota op de agenda stond tussen kwesties als de Lazarusberg en de Kinderboerderij. "De spruitjeslucht die daarvan uit gaat doet de zaak onrecht Raymond van Gelder (PvdA) stelde Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.- Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) - Telefoon 15229 Zo'n kombinatietoestel is natuurlijk mooier én praktischer dan zo'n hifi-toren. Maar is het nou echt net zo goed?» Alle tests van de Beocenter 7007 -15» zeggen ja en anders"' uw oren wel. v Daarom heeft B&O dan ook duidelijk gekozen voor de geïntegreerde kombinatie van radio, platenspeler en cassette deck. Betrouwbaar, pro bleemloos te bedienen en een weergaloze geluidsweergave. Bang Olufsen Dealer: Voor alle zekerheid! Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 172 53 (Technische dienst 10344 Alcohol? Niet gezellig meer. Nog niet zo lang geleden had alcohol vooral met gezelligheid te maken. Al leen bij visites en feestjes kwam de fles op tafel. Nu wordt er ook gedronken op het werk, bij sport, op school. Het mag tegenwoordig een sterk gebaar worden genoemd als iemand zegt: "Nee dank je, ik wil niet." Met z'n allen drinken we meer dan ooit: nu al zo'n 170.000.000 (170 miljoen) gla zen per week! Toch is het niet veel gezelliger gewor den. Voor 700.000 landgenoten heeft al cohol helemaal niet gezelligs meer. Ze kunnen geen dag meer zonder, ze zijn eraan verslaafd. Elke dag sterven zelfs 5 Nederlanders aan de gevolgen van alcoholmisbruik. Bijna ongemerkt alcohol een reusach tig nationaal probleem geworden. Tegenwicht is hoognodig Toch lijken we ons liever druk te ma ken over andere drugs. Die zijn tenslot te weteelijk verboden. Maar alcohol mag. Het is overal te koop, is in bijna elk huis aanwezig, wordt in reclame-ui- tingen veelvuldig aangeprezen en is een bijna vanzelfsprekend onderdeel van talloze TV-films en. boodschap penlijstjes! Alcohol is zelfs zó gewoon geworden, dat bijna niemand meer denkt dat het om een verslavende drug gaat. Dat is gevaarlijk. Het grootste gevaar ls mis schien wel dat onze opgroeiende kin deren denken dat veel alcolhol drinken normaal is. Recent onderzoek heeft aangetoond dat een pilsje tijdens de schoolpauze al geen uitzondering is. Zeven van de tien middelbare scholieren drinken regel matig en veel alcohol. Ruim 15van de 17-jarigen drinkt zelfs al meer dan 20 glazen per week. En blijkt daarbij hoegenaamd niets af te weten van alcohol en de mogelijke gevolgen! Hoe zouden ze ook, als ze op groeien in zo'n alcoholvriendelijk kli maat? Daarom vindt de NCA (NCA Nationale Commissie tegen het alcoho lisme en andere verslavingendat voorlichting noodzakelijk is. Kinderen weten niet beter. Tenzij wij het ze ver tellen. Wij moeten wél beter weten! Wat doet de NCA met uw geld? De NCA wil vooral de ongezellige kant van alcohol belichten. En iets doen tegen de vanzelfsprekendheid waarmee alcohol wordt gedronken én aangeboden. Met posters, folders en brochures over de nuchtere feiten. Met preventie-programma's voor volwas senen. Met lesprogramma's op duizen den scholen. Met film- en diapresenta ties door eigen vakdocenten. Zodat kinderen geléérd wordt hun ver stand te gebruiken als het om alcohol gaat. Het onderwijs en de ouders zijn er blij mee. Maar al dat voorlichtingsma teriaal kost veel geld, en de NCA krijgt daarvoor geen subsidie. Daarom vraagt zij u eenmaal per jaar om een bijdrage. Tijdens de nationale collecte week van 30 mei t/m 4 juni. Treft u toe vallig geen collectant, dan kunt u ook een bijdrage storten op giro 7575, of banknummer 707070775. Help als u kunt, het is hoognodig! zich positief op tegenover de Vredes nota. Hij noemde het wel degelijk ge wenst om een standpunt te bepalen, met het oog op de groeiende zorg onder de bevolking, "zeker met de wapens eventueel vlak naast de deur." "Wie dat afwijst," aldus de PvdA-fractielei- der, "verschuilt zich achter een forma listische benadering die twijfels doet rijzen over de uitgesproken zorg." Hij verwonderde zich erover dat het Col lege niet bereid is met een notitie over de veiligheid van Soest te komen "Over de meest doldwaze onderwerpen krij gen we pakken papier!") en het ont ging hem waarom het gemeentebe stuur niet zou kunnen meedoen aan een discussie over de problematiek. Jenny Allard (D'66) bracht naar voren dat de bevolking er recht op heeft te weten hoe de bestuurders over het vraagstuk denken. "Ik heb weinig re spect voor een gemeenteraad die er niet over wil praten. We zouden kunnen beginnen door ons gezamelijk te ver zetten tegen de eventuele plaatsing van kruisraketten in Soesterberg." Zij stelde voor een referendum te houden onder de bevolking, en de resultaten daarvan door te geven aan de regering. Bidstond Het SGP/GPV/RPF-raadslid J. van Garderen stelde zich achter de opmer kingen van de heer Bolhuis. De ge meente behoorde geen actief vredesbe leid te voeren, meende hij. Dat is zaak van de landelijke overheid. Sterker dan een demonstratie, aldus de heer Van Garderen, was de kracht van het gebed. Hij riep College en raad op tot het houden van een bidstond voor Soest en het gehele land en eindigde met het citeren van een couplet uit het Wilhel mus. In tweede instantie wees Visser de opmerking van de heer Bolhuis over de belediging van militairen van de hand. "Het laatste wat ik wil is iemand bele digen. Maar Soesterberg overleeft een kernoorlog niet. Kernwapens waarbor gen geen vrede." Hij toonde zich met het IKV voorstander van tweezijdige ontwapening door eenzijdige initiatie ven. Hij wees de heer Bolhuis op de fi guur van Christus: "Iemand die ook eenzijdig de problemen in de wereld te gemoet was getreden." "Liever tussen de spruitjes erover spreken dan hele maal niet," reageerde Visser op de opmerking van Bert Krijger. Hij stelde dat hij wel degelijk een mandaat van zijn kiezers had om over deze zaken te spreken. "Daar hebben ze mij nu juist voor gekozen!" Antwoordend op de heer Van Garderen merkte hij op dat "je de vraagstukken van vandaag niet kunt afdoen met een lied van 400 jaar geleden, en daar helpt ook geen bidden tegen." Volgens de heer Van Garderen stond echter in de bijbel dat bidden wel degelijk helpt. De heer Bolhuis repliceerde op Vissers opmerkingen met te stellen dat de Ne derlandse defensie geen offensieve doeleinden nastreeft en dat Vissers verwijzing naar Christus geen aanlei ding kon zijn om van een krijgsmacht af te zien. Raymond van Gelder stelde nog, het maar raar te vinden dat voorstellen die slechts zouden leiden tot bewustwor ding hier de grond is werden geboord. "Als een bestuurder zegt dat hij bezorgd is, dan heeft dat consequenties in zijn bestuurlijk handelen." Tijdens de behandeling van de concre te vragen van Visser (de oproep tot deelname aan de demonstratie in okto ber, een notitie van het gemeentebe stuur over de veiligheid van Soest, en de deelname aan de "kruisraketten- conferentie") werd tenslotte gestemd. De erin vervatte voorstellen werden met 20 tegen 6 stemmen verworpen. Persoonlijke titel Wél bleek tijdens de discussie dat Snel. Lever vandaag nog uw kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na de lunch genieten van uw schitte rend afgedrukte kleurenfoto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917 Op 26 april 1948 besloten 24 enthousias te mensen uit Soest met één van de meest natuurlijke uitdrukkingsmoge lijkheden, de menselijke stem, hun spaarzame vrije tijd te vullen. Echter de wil om te funktioneren bin nen een koorverband is wel afhankelijk van een aantal voorwaarden: n.1. de soort muziek waarmee men bezig wil zijn, de mensen waarmee je dit wil doen, de inzichten en intenties van de BOEKEN VAN OUD SOEST zoals in Oude Ansichten deel I en II, Soest getekend en verteld, koopt U vanaf f 16.- bij boekhandel Van de Ven (Hartje Zuid), De Stadhouder (Middenin de Winkelkring). Optimistisch zijn en vooruitzien zal een ieder te waarderen menselijke eigenschappen vinden. Het kan echter ook wel eens nuttig zijn terug te kij ken op ervaringen die zijn opgedaan met bijvoorbeeld een projekt als de Vrijwilligers Vakaturebank. Na tien maanden werken met mensen uit di verse branches en beroepen, ook alle maal vrijwilligers dus, kunnen we ze ker tevreden zijn waar het de aange boden vakatures betreft. Dat het aangeboden werk de vraag verre overtreft is natuurlijk bemoedi gend, maar de doelstelling van de V.V.B. is er in de eerste plaats op gericht ieder een die uit het arbeidsproces is ge raakt aan een passende, onbetaalde baan te helpen, ongeacht of men ge pensioneerd, werkloos of arbeidsonge schikt is. Gezien het grote aantal ge registreerde werkzoekenden is het onduidelijk waarom niet al deze men sen, maar slechts 10% zich voor een vrijwilligersbaan lieten inschrijven. Mensen die het nog helemaal duidelijk Mensen die het nog niet helemaal dui delijk is wat vrijwilligerswerk precies inhoudt en daarover eerst wel eens wat meer willen weten, kunnen voor informatie terecht bij de V.V.B.Steen- hoffstraat 46, dagelijks van 10.00 -12.30 en van 13.30 - 16.00 uur (Op woensdag is de V.V.B. de hele dag gesloten.) Het telefoonnummer is 12630. Dan volgen nu wederom een aantal vakatures: De projektgroep 'Vrouwen voor Vrou wen' zoekt voor de opvang van kinde ren van buitenlandse vrouwen twee vrijwillige medewerksters; Bij enkele padvindersgroepen is plaats voor assistenten van de leiding; Voor het bezorgen van acceptgiro kaarten en het typen van adressen kan het Rode Kruis een aantal vrijwilli gers tijdelijk werk bieden; Het Rode Kruis heeft eveneens be hoefte aan een aantal collectanten Bij een internaat voor geestelijk ge handicapten is plaats voor een vrij williger/ster die met veel geduld men sen individueel wil begeleiden; Bij de Stichting Welzijnswerk voor ouderen zoekt men naar bijvoorbeeld een schoolverlater/ster om wat admi nistratief werk (o.a. typente doen; Ook bij de Algemene Radio Omroep Soest is nog een aantal vakatures te vervullen; zowel technische als admi nistratieve medewerkers zijn welkom. Voor bepaalde jobs is snel reageren ge wenst, want de mooiste banen zijn het eerste weg. man die er vóór staat en het gezamen lijke doel dat je wilt bereiken. De dirigenten Wiliy Francois, Lex Kar- sèmeijer en Carel Laoüt hebben ieder op hun eigen wijze invloed gehad op programma en werkwijze, waarop het koor steeds zo goed mogelijk heeft in gespeeld. In grote lijnen kan men stellen dat de eerste 15 jaar het programma een licht klassieke toon heeft gehad met een daarbij passende aanpak tijdens repe titie en uitvoering. Kenmerkend hier voor was een uitvoering in de veiling hallen in Hilversum met een aantal gezamenlijke koren, waaronder Pro Musica, het geheel onder leiding van Lex Karsemeijer. Ook verzorgde het koor menig programma voor de radio. De laatste twintig jaar hebben een wat ander karakter gehad, afgestemd op voorkeur en intentie van de dirigent Carel Laoüt en de gastdirigenten Mein- dert Boekei, Bart van Beinum, Dries Clement, Thijs Kramer en Jan Jansen. Speurend naar wat hoogtepunten her inneren wij ons dubbelkorige werken van Da Palestrina en Bach, werken van Mozart waaronder het Requiem en enkele bijzondere vocale werken van Bruckner en Verdi. Tijdens een uitvoe ring van het motet Jesu meine Freude improviseerde Louis van Dijk op diver se thema's van dit acapella uitgevoer de werk. De inspirerende werking welke kan uitgaan van een briljante begeleider kwam tot uitdrukking tijdens 'n Kerst concert met o.a. de Christmas Carols van Britten met medewerking van Ed- ward Witsenburg, harp en het jubi leumconcert met medewerking van George van Renesse, piano, in 1973. De bijzondere wisselwerking tussen diri gent, koor en begeleider zorgde voor hoogtepunten in onze koorgeschiedenis. Het programma van dit jubileumcon cert was symptomatisch voor het zoe ken naar een programma, muziek, die hoge muzikale en technische eisen stelde aan dirigent en koor (Laudate Dominum van Da Palestrina; Scene uit L'Amphiparnasso van Vecchi en de Zigeunerlieder van Brahms Als voorbeeld van muziek uit déze eeuw moet naast Britten nog genoemd worden werk van Pizetti en, met een wat lichtere toon, de uitvoering van de Schipbreuk van Wagenaar tijdens het 950-jarig bestaan van de gemeente Soest. De laatste jaren heeft ons koor het ge noegen gehad zich te kunnen verzeke ren van de medewerking van twee emi nente musici: Jan Jansen en Thijs Kramer. Onder soms wel zeer bijzon dere omstandigheden hebben zij het gepresteerd met volle inzet van hun artisticiteit en vakmanschap ons koor op een hoog peil te houden. Tot slot is een woord van dank op zijn plaats voor de man die het koor de laatste twintig jaar op krachtige en muzikale wijze heeft geleid tot een niveau dat vaak boven ons kunnen leek, Carel Laoüt. Over de jaarlijkse muzikale reizen in binnen- en buitenland en het komende jubileumconcert onder leiding van de huidige dirigent Krijn Koetsveld hoopt ik U in een volgend artikel nader te informeren. Th. BI. Na aanrijding doorgereden Een inwoner van Soest ontdekte in het weekeinde dat zijn auto, die aan de Molenstraat geparkeerd stond, door onbekenden was aangereden. De wa gen was aan de zijkant beschadigd. De eigenaar deed aangifte bij de poli tie. Politie slaags met motorcrosser In het weekeinde ontdekte een agent van de Soester politie in Soestduinen een gezelschap van drie motorcros sers, die met hun voertuigen in de weer waren op een plaats waar dat zeker niet wat toegestaan. Bij zijn poging om de heren aan te houden namen er twee direct al de vlucht. Met de derde man raakte hij verwikkeld in een kort hand gemeen, toen deze het opschrijfboekje van de politieman uit zijn handen gris te. De agent riep assistentie in van het hoofdbureau via de portofoon, maar de motorcrosser brak daarvan de antenne af. Bij de worsteling liep de man een wond in het ge zicht op en brak ook de zonneklep van zijn motorhelm. Binnen drie minuten arriveerde nog een aantal politiemannen, die op de Van Weerden Poelmanweg twee mo torcrossers tegenkwamen. Op het stop teken van de politie maakten deze ech ter rechtsomkeert in de richting Soester berg. Bij de Paltz verdwenen zij in het bos. De kentekenplaten van de mo toren waren onleesbaar gemaakt, zo dat langs die weg geen uitsluitsel over de berijders was te krijgen. Even later zagen de te hulp gesnelde politiemannen overigens de derde motorcrosser naderen, die eveneens in de richting Soesterberg verdween. Ook deze was niet meer te achterhalen. Het onderzoek wordt voortgezet. Brandstichting op kermis? Een van de exploitanten op de kermis die in de afgelopen week is gehouden op het terrein aan de Koningsweg meld de de politie dat het dekzeil boven de "autoscooter" in brand was gestoken. Het zeil liep flinke schade op. Ook het zeil van de naast hem staande exploi tant was door brand beschadigd. De vermoedens gingen uit naar een ca. 18- jarig meisje, waarmee eerder op de dag wat problemen waren geweest, en die gedreigd had de boel in vlam men te laten opgaan. De politie zet het onderzoek voort. PvdA-wethouder Frans Kingma op persoonlijke titel aan de conferentie in De Flint in Amersfoort zal gaan deel nemen. De meerderheid van de raad onderstreepte overigens dat hij daar niet kan spreken als vertegen woordiger van de gemeente Soest. "Als raadslid ga ik er graag naar toe," al dus Kingma. Onderwijs-wethouder Menne zegde Visser wel toe het onderwerp "Vredes opvoeding" binnenkort in de commis sievergadering aan de orde ter zullen stellen. De motie van Visser, waarin wordt gepleit voor een kernwapenvrij Soest, werd met dezelfde stemverhou ding als eerder verworpen. Over de brief die het College wil schrij ven aan het Soester IKV (naar aanlei ding van vragen van die kant over de belangstelling van Defensie voor Zon negloren) zal eerst nog in commissie vergaderingen worden besproken. Raymond van Gelder oefende kritiek op het conceptantwoord van het Col lege, waarin het het IKV verwijst naar Defensie omdat het College geen kennis draagt van de plannen die het ministerie heeft met het ziekenhuis. Vooral de bestemmingsplan-aspecten van deze kwestie moeten nog worden doorgesproken en de raad voelde er niet veel voor om in het antwoord aan het IKV alvast vooruit te lopen op deze aspecten. Bloemen Na afloop van de raadsvergadering bood Peter Rote namens de Soester vredesbeweging een boeket bloemen aan burgemeester Scarborough van Titusville aan, "als een signaal aan de bevolking van Titusville dat in Soest J. Visser (Progr. Soest) een actieve vredesbeweging bestaat." De heer Scarborough zegde desge vraagd zijn medewerking toe om adressen te vinden van kerkelijke in stanties en de lokale pers in Titusville, met wie eventueel over de vraagstuk ken van oorlog en vrede te overleggen zou zijn. De heer Scarborough wees er overigens op dat de problematiek in de Verenigde Staten niet zo leeft als in Europa. De Amerikanen worden meer in beslag genomen door hun vrees voor een tweede "Vietnam" in Latijns Amerika, meende hij. Het zou naar zijn mening dan ook goed zijn de inwoners van Titusville met enige behoedzaam heid te benaderen. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften, mr. J. Beijering, heeft de muziekvereniging 'Odeon' uit Soesterberg geadviseerd het ingedien de beroepschrift in te trekken en een gesprek aan te vragen met PvdA-wet houder Frans Kingma van Welzijn. Mr. Beijering deed dit vorige week bij de behandeling van het beroepschrift van Odeon, tegen de verlaging van de gemeentelijke subsidie in 1983 met ruim drie duizend gulden. Voorzitter C. Lensink van Odeon be toogde dat vijf jaar geleden door de toenmalige PvdA-wethouder van Wel zijn, Milly van Stiphout, mondeling was beloofd, om de accomodatiesubsi- die jaarlijks met tien procent te verho gen, van vijftig naar honderd procent. Omdat deze belofte in de privaatrech telijke sfeer ligt, verzocht mr Beijering te overwegen het beroepschrift in te trekken. Milly van Stiphout, nu lid van Provinciale Staten, liet desgevraagd weten dat deze belofte nooit gedaan kan zijn. De voorzitter van Odeon hield, bijge staan door twee medebestuursleden en een ex-bestuurslid, een vurig betoog om niet op de subsidie voor 1983 te korten. Volgens de vertegenwoordi gers van Odeon is er vijf jaar geleden, bij de aanschaf van een eigen onder komen, een overeenkomst gesloten om de gemeentelijke subsidie voor de ac- comodatie vanaf 1978 jaarlijks met tien procent te verhogen, van vijftig naar honderd procent. Deze regeling geldt in de sport en er zou door Milly van Stiphout in het bijzijn van een ambte naar zijn beloofd om deze regeling ook voor Odeon te laten gelden. 'We hebben een gentlemensagreement gesloten', zo beweerde de heer Lensmk vurig. 'We weten zeker, dat het zo gezegd is'. Hij kon het schriftelijk bewijs hiervoor niet leveren, omdat het blijkbaar niet op papier is gezet. Maar de voorzitter beloofde de desbetreffende ambtenaar op te zoeken, om zijn bewering beves tigd te krijgen. Geen belofte De toenmalige wethouder van Welzijn, Milly van Stiphout, liet desgevraagd weten, dat deze belofte nooit gedaan kan zijn. 'Ik kan dat als bestuurder nooit hebben gezegd. Een dergelijke harde toezegging had door de raad goedgekeurd moeten worden en boven dien op papier moeten zijn vastgelegd. Ik kan hoogstens gezegd hebben dat er naar gestrééfd zou worden, om, net als in de sport, te komen tot honderd procent accomodatiesubsidie'. De heer Lensink zei dat de belofte wel gedaan moet zijn, omdat er anders geen gemeentegarantie was gegeven voor het eigen onderkomen. 'Die wordt alleen gegeven bij een sluitende exploi tatie-opzet. En bij die sluitende exploi tatie-opzet is rekening gehouden met het optrekken van de accomodatiesub sidie naar honderd procent'. Ex-secretaris J. Sukking liet weten, dat Odeon een groot gebrek aan geld heeft en erg veel organiseert om geld bij elkaar te krijgen: 'We zijn soms meer bezig met het ophalen van geld dan met het bespelen van de instru menten'. Ook hij beweerde met stellig heid dat het optrekken van de accomo datiesubsidie was beloofd. 'Hadden we die mensen niet moeten vertrouwen en meteen een schriftelijke verklaring met handtekening moeten vragen?' vroeg hij zich af. Wethouder Menne zei namens de ge meente dat de door Odeon genoemde belofte nergens op schrift is terug te vinden. 'Wij hebben ons dus neer te leggen bij het raadsbesluit om de sub sidie met ruim drieduizend gulden te verminderen' constateerde hij. Hij vergeleek Odeon als vereniging met PVO, die wél met de regeling accoord is gegaan. Omdat de twist rond de belofte van de accomodatiesubsidie in de privaat rechtelijke sfeer ligt en dus eventueel voor een burgerrechter uitgevochten moet worden, adviseerde mr. Beije ring het beroepschrift in te trekken en een gesprek aan te vragen met de wet houder van Wezijn. Odeon zal laten weten welke stappen het verder zal ondernemen. Na doorrijding aangehouden De politie hield in het weekeinde een 53-jarige automobilist uit Soesterberg aan, die bij een aanrijding met een 17-jarige jongeman uit Soest welis waar eerst was uitgestapt maar later was doorgereden zonder zich bekend te maken. De aanrijding vond plaats op de Nachtegaalweg. De fiets van de jongeman werd geheel vernield. Om dat hij het kenteken had onthouden kon de politie de automobilist snel opsporen. Hij kreeg een proces-ver baal. De winkeliers van 't 'Hart houden op donderdag 2 en vrijdag 3 juni a.s. weer één van hun jaarlijkse braderie-avon den. Zoals altijd is er weer hard ge werkt om er Iets heel speciaals van te maken, en dat is ze gelukt ook. Naast de diverse aantrekkelijke acties van de winkeliers zelf hebben zij geza melijk ook een grote Fiets-loterij op touw gezet. De hoofdprijzen daarin zijn drie kinderfietsen. De loten daarvoor worden ruim van te voren rond Pinksteren uitgegeven door Ut Aiim^iiers, die te herkennen zijn aan de blauwe vlag. Bij aankopen tot een bepaald bedrag (de hoogte daar van varieert per branche) ontvangt men een lot. De bekendmaking van de winnende lot nummers vindt plaats tijdjens de bra derie-avonden, onder toezicht van een ambtenaar of de wijkagent. Bovendien zal in het weekeinde vóór de braderie, en ook op de laatste donder dag en vrijdag, het eigen promotie team van de Hart-winkeliers te zien zijn. Weer een primeur voor de winkel- groep 't Hart! Danscentrum Slingerland bestaat 10 jaar. Hier komt het eerste voordeeltje al: Wie nü inschrijft voor het nieuwe seizoen (dat begint in september) krijgt 25,- jubileumkorting Meteen even bellen. Best de moeite waard. Dit is het telefoonnummer: DANSCENTRUM Weegbreestraat 205 - 3765 XE Soest. 207

Soester Courant | 1983 | | pagina 3