'Tank-o-matic' aan Birkstraat: 24 uur tanken zonder contant geld mid 50 jaar geleden in Soest Jubileumconcert door de Kapel Koninklijke Luchtmacht Soester Natuurbad 50 jaar ABN-Bank opent in Soest groot nieuw kantoor 36 Mei 1933 vraagt uw aandacht voor: TANKPAS GEMEENTE Hinderwet ontwerp beschikking Bestemmingsplan Nieuwe Gracht Beschikking Hinderwet Openbare commissievergaderingen Landelijke VVV-Geschenkbon nu ook in Soest verkrijgbaar In Petrus- en Pauluskerk Diefstal uit caravan DE KORTE DUINEN 10JAARJONG cDccl\^rkcDuiiwv Perzisch tapijt gestolen SHIRTS 'Dik Trom' in de Flint 5 Soester Courant van woensdag 23 mei 1983 5 Op de gemeentesecretarie (afdeling 1) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan (de Soesterbergse zaak ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie) liggen ter inzake verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van: Forbo Tapijt BV, Weteringpad 7 te Soest voor een uitleveringsmagazijn voor rollen tapijt op het perceel Weteringpad 2 te Soest J. Hiimering, Veldm, Montgomeryweg 7 te Soesterberg voor een auto- herstelinrichting op het perceel Veldm. Montgomeryweg 7 te Soesterberg Maatschap van 't Klooster, Olijkweg 1 te Soest voor een agrarisch be- bedrijf (veehouderij en varkensfokkerij) op het perceel Olijkeweg 1 te Soest Gebroeders Roest BV, Nijverheidsweg 7 te Soest voor een onderhouds- garage op het perceel Nijverheidsweg 7 te Soest De strekking van bovengenoemde ontwerpen van de beschikkingen luiden 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 9 juni 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met ingang van 27 mei 1983, gedurende een maand ter gemeente-secretarie, afdeling I (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) in het gemeentelijke INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a alsmede in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruike lijke openingstijden), voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeente raad bij zijn besluit van 21 april 1983, afdeling I, nummer RB 83-92, vast gestelde bestemmingsplan "Nieuwe Gracht", regelende de bestemming van gronden gelegen in Soest ten zuiden van de Koningsweg en ten noord westen van de Dorresteinweg, met de daarbij behorende kaart, voorschrif ten en toelichting. De gemeenteraad heeft bij de vaststelling enkele wijzigingen aangebracht in het ontwerp-bestemmingsplan. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn van een maand bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht te Utrecht bezwaren tegen het bestem mingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de. wijzigingen welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ont werp zijn aangebracht. Bij besluit van 10 mei 1983 heeft het college van b. en w. beslissingen geno men op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsvergun ning van: Technische Industrie en Handelmij A.S.I., Kostverlorenweg 6-14 te Soest voor een metaaltechnische onderneming op het perceel Kostverloren weg 6-14 te Soest T. van Rouwendaal, Nieuwstraat 13 te Soest voor een groente- en fruit- hal en opslag op het perceel Nieuwstraat 13 te Soest De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 27 mei a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21,22 tweede lid, of 28 eer ste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof l, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. donderdag 26 mei - 20.00 uur - Dorpshuis Soesterberg, Dorpsplein: commissie welzijn De agenda vermeldt o.a.toekomst dorpshuis Soesterberg maandag 30 mei - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg commissie algemene bestuurszaken dinsdag 31 mei - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat o.m. Ontwerp-bestemmingsplan "Winkelpool Soest-Zuid". Brief d.d. 21 april 1983 van de bewoners/gebruikers van percelen aan de Utrechtseweg/Amersfoortsestraat, Hoge Kleiweg en buurtschap Water- loo, waarin wordt geprotesteerd tegen het inrichten van een motorcross terrein op de Leusderheide, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ontwerpantwoordbrief. Voorstel tot het vaststellen van het werkplan RO1983. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van een handels- en transport bedrijf op het perceel Zwaluwenweg 22. Lokatie volkstuinen Soesterberg. woensdag 1 juni - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg commissie culturele zaken. De agenda vermeldt o.a. Regionale Muziekschool Amersfoort Kunstaankopen woensdag 1 juni - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg commissie bedrijven Op de agenda staat o.m. voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een gasmotor/warmtepompinstallatie ten behoeve van het Soester Natuurbad Voorstel tot het vaststellen van de "Verordening Geluidmeetdienst ge meente Soest" voorstel tot het vaststellen van de "Verordening Geluidhinder gemeente Soest" donderdag 2 juni -19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken Lange Brinkweg commissie financiën De agenda's en de stukken die op de vergaderingen betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur De Landelijke VVV-Geschenkbon, u weet wel die bon die in meer dan 100 plaatsen te verzilveren is, is nu ook te koop in Soest. Vanaf 1 juni kunnen de bonnen worden gekocht bij de vier vestigingen van de RABO-Bank. De adressen zijn Kerkplein 9, Soesterbergsestraat 14, Koninginnelaan 28 en Smitsweg 28. De WV-Geschenkbonnen zijn verkrijgbaar in de volgende waarden. f 10,-, 12,50, 15,-, 20,-, 25,-, 50,- en 100,-. Zij zijn in bijna alle plaatsen in Nederland te verzilveren bij een groot aantal winkels en restaurants. In de naaste omgeving bijvoorbeeld in Amersfoort, Baarn, Hilversum, Zeist, Utrecht en Amsterdam. Maar ook in een groot aantal winkels in Soest. Een lijstje met de deelnemende winkeliers krijgt men bij aan koop van een VVV-bon. De bon blijft ongeveer twee jaar geldig. De juis te datum staat op de bon afgedrukt. De 50 man sterke Kapel van de Koninklijke Luchtmacht, In het kader van de festiviteiten van yoor de pauze brengt de Kapel de vol de viering van het 70-jarig bestaan gende muziekstukken ten gehoreMars zal de Koninklijke Luchtmacht, onder Grammatique van G. Boedien: Drie auspiciën van de Stichting VVV, de in- dansen van KatchaturianMannin Veen van H. Wood en Jericho van M. Gould. Na de pauze presenteert de Kapel een 50 minuten durende non-stop-show van amusementsmuziek in allerlei vormen zoals jazz, pop, rock, Zuid-Amerikaans etc. De toegang is gratis doch alleen op vertoon van een toegangsbewijs, woners van Soest op donderdag 26 mei a.s. een goodwillconcert aanbieden. Dit populair/semi klassiek concert zal worden uitgevoerd door de Kapel de van de Koninkljke Luchtmacht, onder leiding van de onderdirecteur de eerste luitenant Henk Heins, in de Petrus en Pauluskerk te Soest. Aanvang 20.00 uur dat bij de volgende adressen kan wor den afgehaald Gemeentelijk Informatie Centrum, Steenhof fstraat 9a; Nederlandse Kre dietbank, Kerkstraat hoek Torenstraat; Restaurant "De Korte Duinen" Birk- straat. Voorafgaand aan het concert maakt het Tamboer Korps van de Kapel een rond gang door een gedeelte van de gemeen te Soest. Uit een aan de Van der Griendtlaan in Soesterberg geparkeerde caravan werd vorige week door onbekenden een flink aantal voorwerpen gestolen, zoals kop en schotels, een kam, tandeborstels, een waterpas, een pen, en nog enkele artikelen. De eigenares deed aangifte bij de politie. In de maand juni iedere maan dag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts/10,-. Met tal van originele gerechten voor de prijs van 1973.' i*ïït-s»B Na de opening op 30 april jl. en het dauwzwemmen op Hemelvaartsdag, waaraan door ongeveer 200 enthousiastelingen werd deelgenomen, wor den in het Soester Natuurbad nog een aantal evenementen voorbereid. In chronologische volgorde staan de volgende aktivtiteiten op het pro gramma: - In het weekeinde van 18 en 19 juni a.s. zal de z. v. 'De Duinkikkers' zorg dragen voor een groot zwem- en waterpolotoernooi in het Soester Na tuurbad. - Van maandag 4 t/m vrijdag 8 juli 1983 de Nationale Zwem vierdaagse. Tijdens de zwemvierdaagse zullen weer demonstraties en attrakties worden verzorgd. - In de schoolvakantie zullen op de woensdagmiddagen 13, 20 en 27 juli en 3,10 en 17 augustus spelinstuiven worden georganiseerd. - Begin augustus staat een minitiathon op het programma. - In het weekeinde van 27 en 28 augustus zal weer een zwem marathon plaatsvinden, dit in samenwerking met de z.v. 'De Duinkikkers.' - Op 4 september is de feestelijke sluiting van het seizoen gepland. Ge durende het gehele seizoen bestaat de mogelijkheid tot het gebruiken van sport- en spelmaterialen. Enkele bijzondere festiviteiten worden nog voorbereid, maar worden als verrassing bewaard. Al met al een feestelijk programma met voor iedere gebruiker de moge lijkheid om de 50e verjaardag van het Soester Natuurbad mee te vieren. Publikaties met nadere gegevens volgen. TA UUR DAG TANKEN Om dit apparaat draait alles bij het nieuwe Tank-o-matic benzinestation aan de Birkstraat. Foto: Goos van der Wilt Deze week is het voor het eerst in Soest mogelijk om ook in het holst van de nacht benzine te tanken. Dat kan bij het nieuwe, onbemande benzinestation van de Gebroeders Broere (een Dor- drechtse Firma die in het hele land bijna tweehonderd pompstations ex ploiteert) aan de Birkstraat 9 - het voormalige Chrevronstation van auto bedrijf Geval. Aan de 24-uurs service ligt een systeem ten grondslag waarbij gebruik wordt gemaakt van een "tankpasje." Omdat hieraan geen contant geld meer te pas komt is het ook een zeer veilige manier om de consument ter wille te zijn. Om dat het station geen personeel vereist is het niet alleen onbemand (al komt er regelmatig iemand kijken voor de no dige controle- en schoonmaakwerk- zaamheden) maar bovendien 24 uur per etmaal "open." De Gebroeders Broere - een bijna 60 jaar oud bedrijf uit Dordrecht dat zich hoofdzakelijk bezighoudt met de ver koop van olieprodukten, maar ook met opslag, tankvaart en nog een aantal ac tiviteiten op dit gebied - heeft sinds de vijftiger jaren een net van benzinesta tions opgebouw, verspreid over het hele land. In het begin van de jaren 70 was het Dordste bedrijf het eerste dat de zgn. "self service" introduceerde. Ofschoon het systeem van de pasjes ook al door andere maatschappijen wordt gebruikt, is het Soester station het eerste dat door de firma Broere als "Tank-o-matic" is uitgerust. Het be drijf heeft inmiddels vaste plannen om het systeem ook door te voeren bij een aantal andere benzinestations in het land, waardoor de automobilist met het pasje ook op andere plaatsen kan tanken. Het systeem is gebaseerd op het ge bruik van een pasje (soortgelijk als bank- en giropasje), waarop zich een magnetische strip bevindt waarin een geheim nummer is opgenomen. Dit nummer wordt alleen aan de eigenaar van het pasje bekend gemaakt. Als men wil tanken dient het pasje in een apparaat te worden ingevoerd. Op een klein toetsenbord dienen vervolgens dat nummer, het nummer van het pasje, de hoeveelheid benzine die men wenst en de soort (eventueel ook de kilome terstand) te worden aangeslagen. Wanneer het verkeerde nummer wordt opgegeven is tanken onmogelijk. De klant krijgt overigens driemaal de gelegenheid om de ingetoetste gege vens te corrigeren. Het uiteindelijke totaalbedrag (zowel te lezen op de pomp als op een gespeci ficeerde bon die door het apparaat wordt geleverd) wordt van bank- of girorekening van de klant automatisch overgeboekt. Uiteraard moet men de bank of de girodienst daartoe tevoren machtigen. Alle handelingen aan de pomp worden geregisteerd op een computerschijf. De apparatuur in het station is direct verbonden met de moeder-computer in Dordrecht. Het systeem is een volop Nederlandse vinding en onderscheidt zich vooral door de grote veiligheid en het gemak van andere vormen van "onbemand" tanken. Het wordt in het buitenland al geruime tijd met groot succes toege past. De ervaringen die het bedrijf al jarenlang heeft opgedaan met zelfbe diening heeft geleerd dat snelheid in de afwikkeling door de consumenten op hoge prijs wordt gesteld. Daaraan hoopt men door het nieuwe geavan ceerde systeem van de "Tank-o-ma tic" nog verder tegemoet te komen. In de afgelopen weken heeft het bedrijf al diverse grotere bedrijven in Soest benaderd met het aantrekkelijke aan bod van dag- en nacht service zonder contant geld. Daarop is tot dusver ent housiast gereageerd. Ook de overige in woners van Soest kunen gebruik gaan maken van het nieuwe systeem. Bij het benzinestation aan de Birkstraat lig gen formulieren gereed voor het aan vragen van een pasje en eventueel kan men ook gebruik maken van de coupon, die in de advertentie in deze krant is opgenomen. De klant betaalt voor het pasje wel een waarborgsom van 10,- die dient als een soort "statiegeld." Bij het opzeg gen van de relatie wordt dit bedrag terugbetaald. Omdat het station "onbemand" is, heeft het geen winkeltje waar aller lei accessoires en artikelen te koop zijn. De klant kan er dus uitsluitend te recht voor benzine (normaal en super) en dieselolie. Onderdirecteur van de Kapel, eerste luitenant Henk Heins. Bewoners van de Birkstraat kwamen vorige week tot de onaangename ont dekking dat uit hun woning een Per zisch tapijt met een waarde van 3500,- verdwenen was. Zij deden aangifte bij de politie. Steengoeie V In vele kleuren Alléén bij ons Op vrijdag 27 mei a.s. zal burgemees ter mr P. Scholten het moderne nieuwe ABN-knatoor aan de Van Wee- destraat, hoek Nassauplantsoen offi cieel in gebruik stellen. Met deze nieuwbouw, die is uitgevoerd onder leiding van het architectenbu reau Van Wijk, Gelderblom en part ners in Soest, is geruime tijd gemoeid geweest. Thans is echter aan alle ongerief een einde gekomen en is de Van Weede- straat verfraaid met een groot nieuw kantoorgebouw, dat de centrumfunktie van deze winkelstraat ongetwijfeld zal versterken en de loop naar deze win- kelbuurt zal vergroten. Uniek is verder dat ondanks de uitbrei ding bij de bank ruimte is gevonden voor extra parkeergelegenheid voor circa 20 auto's, hetgeen een verbe tering betekent voor het parkeren in dit winkelcentrum van Soest. Het nieuwe ABN-kantoor is geheel aan gepast aan de eisen, waaraan een mo dern bankkantoor dient te voldoen om zijn cliënten op een rationele en effi ciënte wijze te helpen. Met name is aandacht besteed aan de mogelijkheid van automatisering van het betalings verkeer. ABN Soest vormt thans onderdeel van een netwerk waarop in de loop van een jaar een 200 ABN-kantoren zullen wor den aangesloten, die rechtstreeks in verbinding staan met de computercen tra in Amstelveen en Breda. De ver werking van de opdrachten van cliën ten wordt hierdoor aanmerkelijk ver sneld. Na de officiële opening door de burge meester, die uit handen van ABN-di- recteur drs. H. T J Erdmann een beeldje voor de gemeente zal ont vangen, wordt een receptie voor geno digden gehouden, gevolgd door een open huis. Alle bezoekers zullen een fraaie reproduktie ontvangen uit de wereldberoemde atlas van j. Bleau, uitgegeven in 1664. Het nieuwe ABN-kantoor zal als moe der-kantoor fungeren voor de ABN-kan toren in Soest, waarvan één gevestigd is aan de Soesterbergsestraat en een ander aan de Wiardi Beckmanstraat. De wereldpremière van de musical 'Dik Trom' vindt plaats in theater De Flint te Amersfoort. Het stuk wordt op gevoerd door de Amersfoor*se Jeugd Theater Groep "Mirakel" op 28 mei, aanvang: 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ10,-. Ook is er een voorstelling op 11 juni, zelfde tijd, zelfde plaats. Tevens is er op 11 juni een kindermatinee Deze vangt aan om 14.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 5,- Kaarten zijn te verkrijgen onder de nor male kondities, één week van te voren bij De Flint. De teksten zijn van de hand van Ernst Pels en de muziek is van Rob v.d. Vlugt. Het is een avondvullende pro- duktie - met massascènes, afgewisseld met prachtige ballades. Uitbrreiding zuivelfabriek Naar ons wordt meegedeeld zal in de onder leiding van den architect A. Brouwer verbouwde en daardoor zeer veel verfraaide Coöp. Zuivelfa briek aan de Middelwijkstraat een afdeeling worden ingericht voor de samenstelling van roomijs. Burgerwacht Donderdag hield de Vrijwillige Burgerwacht in onze gemeente, welk lichaam door de laatste actie wederom nieuw leven werd ingeblazen, haar eerste oefening op het terrein der R.K. U.L.O.-school, Steenhoff- straat. Niet minder dan een 50-tal leden waren opgenomen, welke perso nen door den commendant, den heer H. Broekhuis, gep. majoor van het N.I.-leger, werden toegesproken. wapend gedeelte, zullen steeds Donderdagsavonds oefenen van 8-10 uur onder- leiding van den instructeur, Sergeant Snijders uit Amersfoort. Chr. Boeren- en Tuindersbond Op Woensdag 17 Mei werd in de Chr. School op Hees door de Chr. Boe ren- en Tuindersbond een vergadering belegd. De leiding beruste bij den heer Zijlstra uit Amersfoort, die de vergadering, welke door 24 personen was bezocht, opende met gebed. Spreker heette allen hartelijk welkom, en sprak de wensch uit, dat er ook dien avond te Soest een afdeeling van C. B. T. zou worden opgericht. Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd de Weled. Heer Chr. van de Heuvel, lid van de Tweede Kamer, wien het woord werd gegeven voor zijn onderwerp Crisis, Overheid, Organisatie. Op duidelijke wijze zette spreker zijn onderwerp uiteen. Enkele vragen werden hierna gesteld en tot genoegen der vragers beantwoord. Spr. besloot met de aanwezigen aan te sporen een afdee ling op te richten te Soest en hoopte, dat allen lid zouden worden. De voorzitter bracht spr dank voor de keurige uiteenzetting van het onderwerp. 14 Aanwezigen gaven zich direct als lid op, welk getal later nog met enkelen is vermeerderd. Het daarna gekozen bestuur bestaat uit de heeren T. Dorresteijn, voorz,, C. Lam, secretaris en H. van de Bor, pen ningmeester. Streng toezicht Zooals ieder jaar ontzien velen het koren en het gras niet en loopen daar door, alsof het een pad ware voor ieder opengesteld. Klachten daarover zijn bij de politie ingekomen. Een streng toezicht is het gevolg van deze klachten. Wie dus niet met de politie en justitie in aanraking wil komen, loope niet door het koren op den Eng en het gras in de weilanden. Valsche naam Zekere D. van Lier, welke Zondagavond te Laren zonder licht had gere den, moest daarvoor van de Larensche politie een proces-verbaal accepteeren. Daar een sterk vermoeden rees, dat een verkeerde naam werd opgegeven, werd hij ingesloten, om den volgenden morgen te wor den naar de politie alhier, alwaar spoedig de juiste naam naar voren kwam. Met 2 processenverbaal en een nacht logies is deze aangelegenheid wel behoorlijk betaald. Teeltbeperking De Gewestelijke Varkenscentrale verzoekt ons het navolgende te melden Wij herinneren de leden-varkensfokkers er aan, dat zij met hun fokkerij zich naar het aantal aan hen toegewezen biggenmerken dienen te rich ten en derhalve met het aantal te dekken zeugen hiermee rekening dienen te houden. De thans loopende periode (2e periode) duurt tot 31 December a.s. en de biggenmerken van de volgende (3de periode) worden niet eerder over te merken van de 3de periode kan worden beschikt, hetgeen dus be- teekent, dat de fokkers 5 weken langer met hun merken van de 2e periode moeten rondkomen. In deze periode (2de periode) kunnen geen merken van de volgende (3de periodeworden gebruikt. Zij, die dus meer biggen zouden willen houden dan met hun toewijzing overeenkomt, dienen te bedenken, dat het merkgeld voor iedere big bo ven de toewijzing 5,- bedraagt en hieraan, ingevolge de wet. streng de hand moet worden gehouden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5