Hees moest wennen aan de camera Zomer in het hoofd N INSTALLATIE SERVICE rasT-"" Bestuur 'De Soester Ondernemer' stelt opheffing voor Filmhuisook in juni films HOUT LAND mmi. VOORDEEL: HOUTLAND Kies zekerheid - kies veiligheid het HELE jaar door Technisch buro Eerste opnamedag voor t.v.-serie 'Schoppen troef' Hondje weg Hondje terug Nieuwe vereniging 'Federatie MKB Soest' Koffieconcert in De Borg Woensdag 1 juni: Donderdag 2 juni: II Bidone SOEST Soester Courant, al zestig jaar 'thuis' in Soest? Vanaf 59,75 Beeldschone collectie stoelen en banken.. 13 12 ^oestei^ouran^vai^oen8da^UunH98^ "Niet in de camera kijken". Deze kreet schalde maandagavond veelvuldig over het prachtig gelegen terrein van de voetbalclub Hees bij de opnamen voor de tv-serie "Schoppen Troef". Regisseur Dick van 't Sant kon tevre den terugkijken op de eerste opname dag. Het grootste probleem voor de ve le Hees-spelers die hun medewerking aan de NCRV-serie verlenen was om gewoon te doen. Behalve dat was er nóg een algemeen erkende moeilijk heid: muggen. Gezellig was het zeker bij de voetbal club Hees, die deze week als HDL (Hoop Doet Leven) de bal over het groene gras laat rollen. De spelers die gedacht hadden dat de tv-opnamen niets meer zouden zijn dan de opnamen van een "lekker partijtje voetbal", kwamen bedrogen uit. Niet twee keer drie kwar tier achter de bal aan, maar lange wachttijden. Regisseur Dick van 't Sant legde uit dat er voor een groot deel opnamen waren gemaakt die steeds aan het be gin van de serie terugkomen. Korte flitsen uit de kantine en de bestuurs kamer en natuurlijk van het voetbal, want daar draait het allemaal om in de komische serie van Chiem van Hou- welinge en Alexander Pola. De spelers van Hees lieten na afloop van de eerste draaidag weten dat ze liever "een partijtje" hadden ge speeld. Dan was het veel beter en na tuurlijker gegaan. Nu moest er een voorzet in scène worden gezet en het spreekt bijna vanzelf dat dit veelvul dig misging. De spanning zat duidelijk in de benen en was ook van de gezichten af te le zen. Maar alles went. ook gefilmd wor den. In eerste instantie waren de mees te blikken gericht op de camera en de microfoon en nog meer van die za ken, die normaliter niet op een voet balveld thuishoren. Maar dat verbeter de allengs en de opnameploeg kon keurig volgens schema de scènes vast leggen. "Ze doen het echt leuk", reageerde Van 't Sant op de vraag hoe de 'Hezia- nen' het er van af brachten. "Het is echt niet eenvoudig om met al die techniek om je heen gewoon te blijven doen, net alsof er niets aan de hand is". Hilariteit veroorzaakt vooral de opna me van een scène, waarbij een speler van HDL geblesseerd op de grond ligt te kreunen. De verzorgster liet de won- derspons wat al te veel water opne men, zodat de "gewonde" speler een volledig verzorgde koude douche te verwerken kreeg. Hoewel het voor beide, partijen even wennen was overheerste toch tevre denheid over de eerste dag. Het blijft natuurlijk enorm leuk om aan een dergelijke serie mee te doen. "Je ziet nu eens een keer van dichtbij hoe zo iets in z'n werk gaat", lieten enkele spelers weten. "Alleen het wachten, dat duurt wel eens wat te lang. Je staat eigenlijk het meest stil en het zijn maar Doorrijder aangehouden De politie heeft een 44-jarige inwoner van Soest aangehouden op verdenking van doorrijden na een aanrijding. Op het Kerkplein had de man een daar ge parkeerd staande auto aangereden, maar was zonder zich bekend te maken verdwenen. Twee getuigen achtervolg den de man en konden de politie aldus op zijn spoor zetten. Bij zijn aanhou ding bleek te man gedronken te heb ben. Hij zei niets van het ongeval te hebben gemerkt. Een proces-verbaal was het gevolg. Vernielingen aan jury wagen fietscrossers Vorige week hebben onbekende daders aanzienlijke schade aangericht aan de directiekeet die dienst doet als jurywa gen voor de fietscrossvereniging The King's Road Riders aan de Konings weg. De politie heeft de zaak in onder zoek. Inbraak in school Onbekenden hebben deze week een be zoek gebracht aan de Openbare Basis school Overhees aan de Willaertstraat. Aan de achterzijde van het schoolge bouw werd een schuifraam openge- wrikt. Er kon niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist Politieman houdt 12-jarige vandaal aan Een 12-jarige jongeman uit Soest werd door de politie op heterdaad betrapt toen hij op de Betje Wolfflaan een auto stond te bewerken met een mes. Onder invloed gereden Een 24-jarige Soester automobilist werd door de politie aangehouden toen hij over de Burg. Grothestraat reed. De man onderging de blaastests en de bloedproef en kreeg een proces-ver- baal. EO 1 m&mmBR De scène van de verzorgster-met-de-natte-spons tijdens de t.v.-opnamen bij Hees. hele korte momenten waarop je in actie moet komen' Tijdverdrijf was er overigens voldoen de in die tussentijd, want de muggen waren niet van de lucht. Hier en daar werden rake klappen uitgedeeld en vanuit de keuken werd een wondermid del aangeraden: soep-aroma. Nadat de opnamen geslaagd waren konden de spelers zich even echt uit leven in een stevig partijtje voetbal. In de kantine werd nagepraat en voor uitgekeken. Vooral naar a.s. vrijdag, want dan speelt het veteranenteam van HDL een wedstrijd tegen oud internationals. Het gonsde gister avond van de bekende namen die een plaatsje in het team van de oud-inter nationals zouden gaan innemen: Wil lem van Hanegem, Johan Cruijff, Rob Rensenbrink, Jan Jongbloed, Dick Schneider, Piet Keizer... VERMIST: 16-5. Greyhound, teef, grijs/bruin/wit, gester. "Speedy" Steenhuis, Beetzlaan 47, Soest, tel. 11997. 28-5. Border Collie, reu, zwart/bruin, witte sokken en punt staart "Che" Van Ommen, v. Heemstralaan 5, Baarn, tel. 02154-13153. 17-5. Kater, zilver/grijs cypers, ge- castr. v.d. Ploeg, van Goyenlaan 62, Soest, tel. 18680. 18.5. Poes, zwart/wit, witte punt staart, gester. "Wollie" De Vries, Piersonlaan 4, Amersfoort, tel. 033-10317. 25-5. Poes, langharig, zwart, Teunis- sen, F. Huycklaan 16, Baarn, tel. 02154- 12535. 27-5. Kater, beige/rood, blauwe hals band met bel, gecastr. Schuyff, Witte- laan 11, Baarn, tel. 02154-13314. 23-5. Mannetjes Pauw, Niehof, Barto- lottilaan 61, Soest, tel. 17931. GEVONDEN: 18-5. Rode cyperse poes, dood, gev. te Baarn. 22-5. Kat, zwart/bruin dek, witte onder kant, vlooienband. Dood gevonden op Amsterdamsestraatweg te Baarn. 27-5. Bast. Kees/Herder, reu, beige/ wit/donkerbruin, klein halflangharig, hangoren. Gev. Zandvoortweg te Baarn. Dood. Inlichtingen Asiel Crailo, Hilversum, tel. 035-858062. 28-5. Kater, zwart, 12 jaar. Gev. Hya- cinthstraat te Baarn. Naar Asiel Crailo te Hilversum, tel. 035-858062. 17-5. Gele Parkiet. Gev. Hyacinthstr. te Baarn. Naar Kranendonk, Wijkamp- laan 27, Baarntel02154-18827. Tijdens de algemene jaarvergadering van de ondernemersvereniging Soest ("De Soester Ondernemer"), die op maandag 13 juni wordt gehouden in restaurant "Het Witte Huis", komt het voorstel aan de orde om de vereniging op te heffen en een nieuwe vereniging op te richten onder de naam 'Federatie MKB Soest" - waarbij de afkorting MKB staat voor "Midden- en Klein Bedrijf". Het is de bedoeling dat de leden van de nieuwe vereniging niet bestaan uit individuele personen, maar dat de Fe deratie wordt gevormd door de nu in Soest bestaande vier winkelgroepen (Winkelkring Van Weedestraat, Win kelkring 't Hart, Hartje-Zuid en Smits- hof). Het bestuur van de Federatie zou moeten bestaan uit twee vertegen woordigers van elke winkelgroep. Het voorstel is door het bestuur van "De Soester Ondernemer" opgesteld na uitvoerig overleg met de besturen van de vier winkelgroepen, die elk op hun beurt hebben overlegd met de eigen leden. Aanleiding tot het voorstel is, zo blijkt uit het jaarverslag over 1982, het ge brek aan overtuiging bij het bestuur van "De Soester Ondernemer" dat de leden achter de activiteiten staan. Om daarvoor het bewijs te verwerven werd in september j.1. een brief ge stuurd aan de vier winkelgroepen, waarin in principe om een niet-vrij- blijvende Instemming werd gevraagd met het "onmisbare werk van het be stuur". Van geen van de winkelgroe pen werd daarop een officeel ant woord ontvangen. Dit was voor het bestuur reden om een rapport op te stellen waarin wordt geopperd de leden het voorstel te doen tot opheffing van de vereniging. In plaats daarvan zou een "commissie voor het Midden- en Kleinbedrijf Soest" moeten komen, die onder directe ver antwoordelijkheid aan en van de win kelgroepen werkt. Het jaarverslag eindigt nog met de opmerking: "Er zal iets moeten gebeuren wil het zit tende bestuur nog mogelijkheden zien om namens het Midden- en Kleinbe drijf in Soest te handelen op basis van begrip en de daaruit voortvloeiende steun van de eigen leden".» steun van de eigen leden". Volgens de statuten kan de vereniging slechts worden ontbonden als een voor stel daartoe door 2/3 van de geldige stemmen wordt ondersteund, in een speciaal daartoe belegde vergadering, waarin tenminste 3/4 van de stemge rechtigde leden aanwezig is. Vooruitlopend op de verwachting dat dit aantal leden zeker niet aanwezig zal zijn, nodigt het bestuur de leden ook alvast uit voor een tweede ver gadering - eveneens op 13 juni - waarop dan formeel een 2/3 meerderheid van de stemmen nodig is, ongeacht het aan tal aanwezigen. De ontbinding van "De Soester Ondernemer" is tijdens die tweede vergadering uiteraard het enige agendapunt. Op zondag 5 juni, aanvang 12.00 uur, wordt het laatste koffieconcert van dit seizoen in dorpshuis de Borg-gegeven. Tijdens dit concert treedt op een trio onder leiding van F. Attila Szabó, met medewerking van Michael Smith en Hans Kornac. F. Attila Szabó, klarinet en basset hoorn, is geboren in Hongarije. Hij stu deerde aan de Franz Liszt Muziekaca demie van Boedapest en aan het Am sterdams Conservatorium voor klari netsolist en later orkestdirectgie en muziekwetenschappen. Hij bespeelt ook de basset-klarinet (Mozart-klari- netsolist en later orkestdirectie en feit zeldzaam is in de hele wereld. Hij bezit ook een unieke verzameling van onbekende meesterwerken. Michael Smith, altviool, is geboren in Newcastle Engeland. Hij studeerde aan de Royal College of Music te Lon- don en is als solo-altviolist verbonden aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Hans Kornac, piano, is geboren in Am sterdam. Hij studeerde aldaar aan het conservatorium viool en piano. Later studeerde hij ook orkestdirectie en compositie te Rome. Hij is als docent verbonden aan de Muziekpedagogische Academie te Hilversum. Op het pro gramma staan werken van Mozart, Bruch, Michael Smith, Reinecke en Schumann. Toegang 2,50 (incl. een kop koffiekinderen gratis. Koplampen gestolen Een bewoner van de Noorderweg deed bij de politie aangifte van diefstal van de koplampen van zijn auto. De schade bedraagt 360,-. Fototoestel gestolen Tijdens een bezoek aan de bowling baan in De Borg werd een inwoner van Soest vorige week zijn fototoestel ont stolen, dat hij in een tas had achterge laten in de garderobe. De schade be draagt/459,-. Inbraak in Van der Huchtschool Onbekenden hebben vorige week de Van der Huchtschool aan de Di Lasso straat met een 'bezoek' vereerd, waar bij zij het gebouw doorzochten en hier en daar vernielingen aanrichtten. Bij onderzoek kwam niet vast te staan dat er iets werd vermist. Auto beschadigd met bierglas Op de Beatrixlaan werd een auto be schadigd door een 18-jarige jongeman uit Soest. Hij gooide een bierglas in de lucht, dat "per ongeluk" op de motor kap terecht kwam. De politie kon de jongeman later op de Dalweg aanhou den. Onder invloed gereden Begin deze week hield de politie op de Steenhoffstraat een 40-jarige Soes ter automobilist aan, wiens rijgedrag nogal opviel in het holst van de nacht. Hij onderging de gebruikelijke blaas- en bloedproef. Een rijverbod en een proces-verbaal waren het gevolg. Banden lek gestoken Een bewoner van de Eigendomweg meldde de politie dat onbekenden de banden van zijn auto hadden lek gesto ken. De wagen stond geparkeerd bij zijn woning. Tuinbank gestolen Een bewoonster van de Kerkstraat deed bij de politie aangifte van diefstal van een antieke gietijzeren tuinbank. De waarde van de bank bedraagt 3000,-. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Filmhuis Artishock neemt deel aan het Goois Filmcircuit Noord. Dit circuit bestaat uit de filmhuizen in de plaatsen Soest, Huizen, Blaricum, Weesp en Bussum. Het circuit is in februari 1978 opgezet om met name de kosten van het huren van films te spreiden. Want door aaneengesloten te draaien - een circuit vormend - is de huur per avond lager dan wanneer je de film alleen voor één avond zou huren. Het is voor de filmverhuurder aantrekke lijker (denk aan administratiekosten, brengen en halen van de film) om een aantal dagen achter elkaar te verhu ren dan incidenteel voor één avond. Zo begint in Artishock op de donder dag de circuitvertoning om via Huizen (vrijdag), Blaricum (zaterdag), Weesp (zondag), Blaricum (maandag) in Bussum (dinsdag) te eindigen. Zo rouleert wekelijks, van september tot en met mei, een film door het Goois Filmcircuit Noord. Enkele filmhuizen binnen het Goois Filmcircuit Noord hebben vorig jaar ook in de maand juni wekelijks een film gedraaid. Filmhuis Bussum heeft zelfs de hele zomer, maar dan od de zaterdag, wekelijks een film gedraaid! En doordat enerzijds binnen de film huizen en anderzijds de bzoek(st)ers er prijs op stelden om de wekelijkse ver toning te continueren heeft dit geleid dat ook in juni films in Artishock worden gedraaid! Dit houdt in dat de volgende films op de donderdagavond (21.00 uur) in Filmhuis Artishock te zien zijn: - Do. 2 juni: II Bidone - Federico Fel- lini (It. 1955) - Do. 9 juni: Come-back - Jonne Seve- rijn (Ned. 1981); - Do. 16 juni: Casablanca - Michael Curtiz (USA 1942). - Do. 23 juni: La Notte di San Lorenzo - Paolo VittorioTaviani (it. 1982) - Do. 30 juni: nog niet bekend zie t.z.t. de persberichten. Op dit moment is de werkgroep Film huis Artishock druk bezig met de voor bereidingen om óók in juli en augustus films te draaien. Dit in het kader van vijf jaar Filmhuis Artishock. Hoe dit programma eruit zal zien zal t.z.t. via persberichten, affiches en een speciaal filmschrift bekend worden gemaakt. Regie: FedericoFellini Met: Broderick Crawford, Richard Ba- sehart, Franco Fabrizi, Guillietta Ma- sinae.a. Italië 1955. Er zijn een paar filmregisseurs wier oeuvre het verdient telkens weer in zijn geheel te worden vertoond voor een nieuwe generatie. In de eerste plaats omdat de nieuwe films van die regis seurs zo sterk samenhangen met de eerdere, en in de tweede plaats omdat die eerdere films door de jaren heen hun kwaliteit blijven bewaren. Fellini is een voorbeeld vapzo'n regisseur. II Bidone, gemaakt in 1955 na La Stra- da, kan men vertalen als "De zwen delaar". Een drietal oplichters weet met behulp van allerlei trucs goedge lovige mensen geld afhandig te maken. Leider van het groepje is Augusto, een man van tegen de vijftig. Picasso en Ricardo zijn de assistenten van Augus to. Hun grootste triomfen vieren ze in hun creatie als drie geestelijken. Op een gegeven moment gaat Iris, de vrouw van Picasso, twijfelen aan de herkomst van de inkomsten van haar man. Ze dreigt er met haar dochtertje vandoor te gaan als hij niet stopt met zijn duistere praktijken. Picasso zwicht en verlaat de bende. Ondertussen wordt Augusto opgepakt en verdwijnt in de cel. Vrijgelaten zet hij opnieuw zijn zwendelpraktijken op poten. Wanneer Augusto een ontroerend gesprek heeft met de verlamde dochter van zijn slachtoffer, gaat hij door de knieën. Uit berouw wil hij het geld teruggeven. Maar zwakte en emotionaliteit zijn niet toegestaan in zijn beroep. Zijn kame raden geloven niets van zijn menslie vendheid en slaan hem in elkaar. Een zaam blijft Augusto achter. II Bidone is een duidelijk verlengstuk van La Strada en een aanzet tot latere films zoals La Dolce Vita (1959) en Giulietta van de geesten (1965). De zwendelaar in II Bidone is de cynicus die we vaker aantreffen in Fellini's films. Denk aan Zampanó (Anthony Quinn) in La Strada, Marcello (Mar cello Mastroianni) in La Dolce Vita en Casanova (Donald Sutherland) in II Casanova di Fellini, welke onlangs nog in het filmhuis te zien was. Zij den ken dat vrijheid en absolute ongebon denheid hun in staat stellen een ideaal leven te leiden. Zolang zij ongebonden blijven en zich vrij weten te houden van gevoelens, gaat die filosofie op. Zo gauw gevoel en emotie naar boven komen verliezen ze de greep op het bestaan. Ze worden verlaten en zullen eenzaam ten onder gaan. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Aanvang film21.00 uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. Cornet Te koop: moderne hoekwoning. Opp.: 245 m2 met gar.; grote voor- en achtertuin; met c.v.-gas. Ind.: entree, toilet, woonk. m. open haard, houten vloer, balkenplafond; open keuken met mod. app., verlaagd plafond. Ie verd.: 3 sl.kamers, badkamer m. 2e toilet, vaste trap: 2e verd.: gr. sl.kamer en droog- kamer Koopsom: 169.000.- k.k. InL: 11909 Draag het zoals je wilt! hemdje of als topje Zuiver katoenen (De Ster) v. Weedestr. 12 Modehuis MB heeft de zomer in het hoofd. Daarom een keur van zomerse en ^luchtigejaponnen, ^LJvuit Om van te profiteren. Zeist, Slotlaan 130. Telefoon 03404-25734. ^REGENTON "X— met kraantjeƒ39,95 HORDEUREN aluminium 90 x 215 cm, in bouwpakket 49, SCHROOTJESLAK 750 ccƒ13,95 TUINHEKBEITS 750 cc, bruin 7,95 TIMMERMANSDUIMSTOK 1 meter4,95 RAMBO CARBOLINEUM 1000 cc, groen en bruin 5,50 WIT GEPLASTIFICEERDE PANELEN, 20 X 250 cm 30x250 cmƒ13,95 40 x 250 cm ƒ17,95 50x250 cm ƒ21,95 60x250 cmƒ24,95 Deze aanbiedingen gelden de maand juni, zolang de voorraad 1 strekt. ALTIJD MAATGEVEND Maak 'tzelfj. C. Spruyt Nieuweweg 60 - 3765 GE Soest 'iyiJ S Telefoon 02155 -128 92 PAK 100 HOUTLAND SPECIAAL-ZAKEN IN NEDERLAND Mevr. A. G. van der Lugt- Bijlsma Geëxposeerd staat een zéér fraaie collectie stoelen, o.a. de befaamde "Giorgetti" stoelen met houten armleuningen en makkelijk te verplaatsen, gestoffeerd met prachtige stoffen in diverse tinten. Driezitsbanken, gemaakt als tweezitter dus ruime zitplaatsen met 10 jaar garantie op het binnenwerk, bekleed met prachtige wollen stoffen, gemaakt voor langdurig gebruik. Leuke ge bloemde tweezitsbanken en bankjes in leer. Nieuwe collectie lampen in rose tinten met bijpassende rose kussens op de banken, zelfs eendeprenten met rose passe- partout. Zéér veel verstelbare leeslampen in brons en glanskoper, kap pen handbeschilderd en met gedroogde bloemen en vlinders. Gespecialiseerd in cadeaux en interieur-accessoires. SOEST KERKSTRAAT 7A, 9 en 9A KERKPAD Z.Z. 160 TELEFOON 15758 De gehele week geopend tot half 6, zaterdags tot 5 uur. Maandags gesloten. Wat omvat een service abonnement? Het 1 x per jaar grondig reinigen van de brander en de daarbijbehorende regel-en beveiligingsapparatuur. Het doorblazen van de mengbuizen voor het gas- en luchtmengsel. Het kontroleren van de gasleiding en de apparatuur op eventuele lekkaaes en het opnieuw afstellen van de gasdruk. Het zonodig opheffen van tussentijdse storingen aan de gasbrander en de daarbijbehorende apparatuur. Alleen de eventueel vervangen onderdelen worden in rekenina oehrarht arbeidsloon wordt niet berekend. y 9eDracnt' Het zonodig 1 x per jaar bijvullen van de c. v. installatie. Serviceverlening op elk tijdstip van de dag. Er worden geen voorrijkosten in rekening gebracht. Gratis rendementberekening MOLENSTRAAT 150 3764 TJ RDfqt TELEFOON 02155-21188 SOEST V*. _L

Soester Courant | 1983 | | pagina 12