m vloerbedekking Feestelijk 'Open Huis' bij garage Hans Huigen VAARDERHOOGT Tt TAXI KLOMP 12984 ^br'van?379'~ Concert Luchtmachtkapel werd fantastisch muziekfestijn Scoutinggroep 'Don Bosco' dringend verlegen om leiding Plaatselijke afdeling 'Weigering Defensiebelasting' opgericht HET WITTE HUIS DOE-HET-ZELVERS Bloembakken vullen Stokstraat 138, Soest SOESTDIJK W- Aanvraag voor bouw Winkelcentrum Soest-Zuid naar G.S.gezonden Soester Courant onder ieder Soester dak! Meningen van lezers TEL. f 55,- £"<evKe°^ ZIT™ 'aPli' °p f135,- f155,- f175,- f200y- Inlichtingen en stalen; vrijdag 3 juni van 17 tot 21 uur - Hotel Alle consumpties 1.65 voor 13 Soester Courant van woensdag 1 juni 1983 13 Op 1 juli a.s. in het 70 jaar geleden dat op onze Soesterbergse hei een militaire luchtvaartafdeling werd opgericht. Ter gelegenheid van dit feit was er vo rige week donderdag een concert van de Luchtmachtkapel in de Petrus en Paulus Kerk, georganiseerd door de stichting V.V.V. Soest en de Vliegbasis Soesterberg. Ons land heeft vier militaire beroeps orkesten. De Koninklijke Militaire Ka pel, de Marinierskapel, de Jan Willem Fnsokapel en de Koninklijke Lucht machtkapel. Laatstgenoemde kapel is ook de jongste van dit viertal. Pas na de oorlog opgericht, speelde de kapel in 't begin o.l.v. kapitein van Diepenbeek, die al spoedig wat meer de moderne stijl ging toepassen, die in de oorlog in Amerika door o.a. de legendarische Glenn Miller werd ge- introduceerd. De Petrus en Pauluskerk was bijna tot aan de laatste plaats bezet met een aandachtig publiek. De kapel heeft reeds eerder concerten gegeven in Soest en dat was niet vergeten. De commandant van de Vliegbasis, heette de concertgangers welkom 'Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM en was verheugd ook burgemeester Scholten met zijn echtgenote te mo gen begroeten. "De basis geeft de Soester bevolking wel eens geluids overlast en vindt het daarom prettig nu eens een ander geluid, ter compen satie, te mogen aanbieden!", aldus de commandant in zijn openingswoord. Voor de pauze speelde de Luchtmacht kapel o.l.v. onderdirecteur eerste lui tenant Henk Heins, een min of meer klassiek programma. Geopend werd met de mars "Grammatique" van G. Boedien, gevolgd door drie dansen van de Russische componist Katcha- turian. Moeilijke composities, die met veei verve "opgevoerd" werden. Muziek met veel vreemde contrasten en dissonanten, waar men veel even en dissonanten, waar men wel even aan moest wennen. "Mannin veen", een bewerking door Hayden Wood van Ierse volksmuziek, lag voor de meeste bezoekers waarschijnlijk gemakke lijker in 't gehoor: wat rustiger mu ziek met prachtig warme klankpas- Het echte vuurwerk kwam in het ar rangement van "Jericho" van Martin Gould. Hierin veel te beluisteren wat een arrangeur allemaal voor zo'n be zetting kan schrijven. De verschillende groepen blazers kwamen ieder op hun beurt prachtig uit. Verbazingwekkend was het aandeel van 't koper in dit Foto: Goos van der Wilt stuk. Wat een perfectie, wat een disci pline! Na de pauze kwam dan het lichtere genre aan bod, waarom waarschijn- genre aan bod, waarvoor waarschijn lijk de meeste liefhebbers waren ge komen. In een wervelende show vloog de Lucht machtkapel ons naar verschillende windstreken. In Frankrijk kwam er heel origineel zelfs nog een accordeon aan te pas, in een heerlijke "Valse mu sette" Zuid-Amerika kwam aan de beurt met zijn typische ritmes en ook daarin is de kapel volkomen thuis. Rock en Roll, disco-stijl, alles swingde de pan uit en bracht het publiek tot enthousiasme. Solisten heeft het orkest natuurlijk ook en daarvan was de vibrafonist grandioos. Lionel Hampton zou z'n op volger in hem kunnen hebben. "In the mood", gelukkig in het originele Glenn Miller arrangement, mocht natuurlijk niet ontbreken en was een van de hoog tepunten. Tot slot een mars in Samba ritme, en dat klonk fantastisch. Wat een muziekfestijn, wat een show, wat een feeling en wat een kunde! Het publiek beloonde dan ook met een staande ovatie. Hartelijk dank, Lucht machtkapel, hopelijk gauw tot ziens! Hans Kraal Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Het gemeentebestuur heeft de bouw- aanvraag voor het nieuwe winkelcen trum Soest-Zuid voor het verkrijgen van de "verklaring van geen bezwaar" als bedoeld in artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, toegezonden aan het College van Gedeputeerde Sta ten van Utrecht. Met de bouwaanvraag zijn tevens mee gezonden de ingediende bewaarschrif ten tegen het bouwplan, alsmede het door Burgemeester en Wethouders op gestelde commentaar op die bezwaren. De aan Gedeputeerde Staten verzon den brief, ligt vanaf heden ter inzage in het gemeentelijk INFOcentrum, dat geopend is op de werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. De indieners van de be zwaarschriften hebben inmiddels bericht gekregen dat ook zij in het INFOcentrum kennis kunnen nemen van de stukken. Ondanks het feit dat de scoutinggroep "Don Bosco" uit Soest een enthousias te en snel groeiende groep is, hebben de welpen en kabouters, gidsen en ver kenners te kampen met een groot pro bleem, waarvoor ze tot dusver geen op lossing hebben kunnen vinden: Ze ko men nogal wat leiding te kort en zitten dus dringend verlegen om mensen die in die hoedanigheid met de verschillen de groepen willen meedraaien. "We hebben al van alles geprobeerd," aldus Peter Ingels. "Er zijn affiches uitgedeeld op de scholen en we zijn zelfs met een stencil langs verschil lende huizen gegaan, maar tot nu toe hebben we geen enkele reactie gekre gen. We weten niet zo goed wat we ver der nog zouden kunnen doen." De leiding van de scoutinggroep komt voornamelijk neer op het begeleiden van de kinderen. De leiding stelt het programma op en verricht de voorbe reidingen. De scoutingsgroep in onderverdeeld in drie leeftijdsgroepen. De jongste - de welpen en de kabouters - bestaat uit jongens en meisjes van 7 tot 10 jaar. De activiteiten bestaan hier voornamelijk uit speurtochten, sport, kamperen, spelletjes, etc. De tweede groep - de gidsen en de ver kenners - wordt gevormd door jongens en meisjes van 11 tot 16 jaar. Zij trek ken er vaak op uit met tenten en onder nemen allerlei andere leuke activitei ten. De oudste groep bestaat tot dusver al leen uit jongens - de rowans - vanaf 16 jaar. Een meisjesgroep is er (nog) niet. De rowans komen elke vrijdagavond bij elkaar; de jongere groepen op zater dagmorgen, in het eigen clubhuis van 'Don Bosco' aan de Dalweg, hoek Steenhoffstraat. Ook voor het komende zomerkamp van de groep, dat van 9 t.e.m. 16 juli in Driebergen wordt gehouden, worden nog leiders en leidsters gezocht. De enige eis die aan eventuele gegadigden voor een leidersfunctie wordt gesteld is dat hij of zij ten minste 18 jaar oud is. Wie er iets voor voelt kan kontakt opne men met Peter Ingels, Plasweg 2A, tel. 22035. Op 17 mei hebben een vijftal inwoners van Soest en Baarn het initiatief geno men tot oprichting van een plaatselijke afdeling van de Beweging Weigering Defensiebelasting (B.W.D.) Zij zelf hebben inmiddels een individuele wei- geraktie gestart; van eenzelfde aantal is bekend dat zij deze elk moment kun nen aanvangen. Enkelen hebben een bedrag ingehouden op hun aanslag in komstenbelasting of motorrijtuigenbe lasting, anderen op de b.t.w. op hun gasrekening. Motieven Het niet op de voorgeschreven wijze betalen van je belasting is een daad van burgelijke ongehoorzaamheid Voor de initiatiefnemers geldt dat zij die stap niet lichtvaardig hebben gezet, en dat zij de gevolgen daarvan willen aanvaarden. Zij zijn uiterst verontrust over de voortgaande bewapeningswed loop en het defeniebeleid van onze re gering. Met de vredesbeweging en een toenemend aantal kerken wijzen zij het regeringsvoornemen tot plaatsing van de 572 kruisraketten af en bepleiten zij het zetten van vertrouwenwekkende stappen. Zij weigeren op grond van persoonlijke gewetensbezwaren nog langer mee te betalen aan een defen sie. die zich wil bedienen van middelen die het voortbestaan van de gehele schepping bedreigen. Individueel Belasting weigeren is een strikt indivi duele vorm van aktievoeren, die weer standen en maatregelen oproept, die men persoonlijk aan moet durven. On dersteuning door sympathisanten en steungroepen kan individuele weige raars tot grote steun zijn. Een plaatse lijke afdeling kan daarbij een belang rijke rol spelen. Vredesfonds Belasting weigeren is eigenlijk een wat misleidende term. De B.W.D.-aktie- voerders weigeren slechts een deel van de aanslag aan de ontvanger te beta len. De een kiest daarvoor 10% (het deel der rijksmiddelen dat naar defen sie gaat; 2,30 per hoofd per dag), de ander neemt 5,72 of 57,20 om daar mee het verband met de kruisraketten en pershings aan te geven. Het inge houden bedrag wordt door de wei geraars in depot gegeven bij het Vre desfonds te Amersfoort. De B.W.D. bewaart het overheidsgeld daar totdat de regering op aandrang van de bevol king een Rijksvredesfonds zal hebben ingesteld. Hoe meer vredelievende mensen deze stap zetten, hoe sneller de regering en parlement hiertoe zullen moeten besluiten. Het is een bekend verschijnsel dat de wetgeving achter de maatschappelijke ontwikkeling aanhobbelt. Ieder die belangstelling heeft of nadere inlichtingen wenst, kan zich wenden tot Tineke Dorr, Koninginnelaan 107, tel. 11859. De JOVD was bijzonder verrast om in deze rubriek een reactie aan te mogen treffen van een lid van het IKV op de door haar neergelegde opinie inzake de vredesnota van dhr. J. Visser. Helaas moeten wij als liberale jongeren con stateren dat deze brief van het IKV wel van de nodige kortzichtigheid getuigt en de vragen terug te voeren zijn op het slecht willen lezen van onze brief. Langs deze weg wil ik de door het IKV aan ons gestelde vragen beantwoor den, ik teken daarbij wel aan dat deze beantwoording nooit zo volledig kan zijn als ik wel zou willen en nodig daar om het IKV en Progressief Soest uit om gezamelijk een forum te vormen om deze materie op gepaste wijze uit de diepen. Vraag 1. In onze brief spreken wij van het veelvuldig foutief naast elkaar ge bruiken van de begrippen vrede en vei ligheid, het IKV stelt het op prijs om van ons te vernemen hoe deze begrip pen wel naast elkaar gebruikt moeten worden. Alvorens deze vraag als geheel te beantwoorden, zal ik eerst to nen hoe wij denken over de losstaande begrippen. Veiligheid betekent het vrij zijn van gevaar, het zich 'veilig' kun nen voelen. Belichten we dus de veilig heid van bv. West-Europa, dan vragen we ons af in hoeverre dit gebied veilig is voor invallen van (niet-gewenste) in dringers. Vrede is moeilijker te om schrijven. Je zou kunnen volstaan met te zeggen 'vrede is de toestand van geen oorlog tussen de volken,' maar o.i. heeft vrede een diepere betekenis, het impliceert ook eendrachteen eens gezindheid tussen de mensen. Nu kan ik komen tot het kernpunt van deze quaestie, vrede betekent geen vei ligheid zolang er een natie is die duide lijk kenbaar maakt dat als jij zwakker bent, hij jou gewoon inpikt. Daarente gen zal veiligheid de vrede met zich mede nemen, het Westen is door haar defensie veilig voor welke indringer dan ook en kan daarmede in vrede leven. Om de noodzaak van een goede defensie voor een veilige vrede nog eens extra duidelijk over te laten komen, ver wijs ik naar de quaestie Afghanistan, dit land was zwak genoeg om door de Russen overwonnen te worden (een noodzaak volgens de in de Sowjet-Unie nog steeds gehanteerde Lenins these) en werd onder de voet gelopen door de rode barbaren. Indien dit nog steeds niet duidelijk is voor het IKV dan rest mij nog te verwijzen naar het sprookje van de wolf en de zeven geitjes. Vraag 2. De JOVD stelt dat de vredes nota van dhr. Visser rammelt, het IKV vraagt daarop waar deze nota dan wel rammelt. - Ten eerste is de veronderstelling dat een gemeente de beslissing kan nemen over het al dan niet plaatsen van kern wapens op haar grondgebied belache lijk, dit is een zaak van het parlement. Gemeenten gaan middels het plaatsen van bordjes "Kern wapen vrije Ge meente" voorbij aan nationale en in ternationale aspecten van kernbewa pening, plaatsing is pretentieus, draagt tevens niets bij aan de discussie rond de kernwapens en dient dien ten gevolge achterwege te blijven. - Daarnaast is het belachelijk te stellen dat Soesterberg na de Peel een aardige kans maakt om raketbasis te worden, dat de Peel raketbasis gaat worden is nog niet eens ter sprake gekomen (be halve dan in het IKV, en daar kunnen Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. (Het tapijt is niet versneden.O* b niet versneden, levering franke huis.) kwaliteit kost overal f 169,^ mtper^sn- mtr 828 400cmbreed, vanf 219,-, nu gemeleerd, ^id^eie^te d^We^en°berh 'api't'op 28™rn ïine 9a,es' 400 cm hreed 03e" van i t*B9, nu per str. mtr. ópdnW^Ie'j^t^fg rl0PPentapijt mTee"^ere;nweïIe™h°Uen,ap'i,0Pd^bele en o.a. in de kfeuTen beï^?96 P°?1400 bree «n f 439,-, nn pS Sr,er'Camel en ünde' Een kijkje in de nieuwe showroom van garage Hans Huigen. Het nieuwe onderkomen van garage Hans Huigen aan de Kerkstraat 109 is vorige week met een feestelijk, druk bezocht 'Open Huis' officieel in gebruik genomen. Na een periode van ongeveer 7 jaar aan de Plasweg, gevolgd door een ongeveer even lang verblijf aan de Stationsweg, heeft het bekende Soester autobedrijf (dealer van de merken Lada, Daihatsu en Zastava) nu de be schikking over een ruimte die onge veer drie keer zo groot is als het bedrijf aan de Stationsweg. Daardoor is er ook weer ruimte beschikbaar voor de zgn. "off the road"-wagens, zoals de Lada Niva en de Daihatsu Taft, die als ter reinauto's hoge ogen gaan gooien. Uiteraard is het service-aanbod van Hans Huigen voor de gewone auto's hetzelfde gebleven als altijd, met dien verstande dat de vergrote ruimte de mogelijkheid biedt de werkplaatsacti viteiten sterk uit te breiden. Door de Quick-service kent het bedrijf ook geen wachttijden meer en kan de klant vrij wel direct worden geholpen. De ruime showroom, die er met een fonteintje en vijver met goudvissen en een gezellige bar, zeer uitnodigend uit ziet, stelt de klant in staat op zijn gemak rond te kijken bij de nieuwe auto's en occasions in alle drie de mer ken waarvan Hans Huigen als dealer optreedt. Maar liefst 20 verschillende typen zijn direct uit voorraad lever baar. Zonder ceremonieel, maar wel een ge zellig Open Huis, compleet met een hapje en een drankje, werd de inwijding van het nieuwe bedrijf vorige week ge vierd. Talrijke bezoekers - veel klanten uiteraard, maar ook zakenrelaties en familieleden - kwamen dan ook een kijkje nemen in de met veel bloemen en planten opgeluisterde showroom. De gehele middag door was het een komen en gaan van mensen in een gestadige, vrijwel onafgebroken Foto: Goos van der Wilt stroom, die Hans Huigen en zijn mede werkers kwamen feliciteren met deze nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf, dat in Soest en wijde omge ving een uitstekende reputatie geniet. Het pand, waarin voorheen de firma Systel Open Haarden gevestigd was, heeft weliswaar geen ingrijpende ver bouwing ondergaan, maar om het ge schikt te maken voor de auto-activi teiten van Hans Huigen werden enkele grote ramen aangebracht en uiteraard een groot schuifraam in de voorgevel. Ter gelegenheid van de opening kon den de bezoekers meedoen aan een prijsvraag. Het ging er daarbij om de kilometerstand te raden van een in de showroom opgestelde Lada 1200 uit 1980. De uitslag van de wedstrijd zal in onze editie van volgende week wor den opgenomen. Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd, waarvan de prijsuit reiking over een paar weken zal plaats vinden. De kleurplaten kunnen nog worden afgehaald bij het bedrjf aan de Kerkstraat. ze het weten!daarnaast is Soester berg compleet ongeschikt om gebruikt te worden als raketbasis. Stel Zonne gloren wordt te koop aangeboden, dan heeft iedereen, ook defensie, het recht om een dergelijk stuk terrein te kopen. Dat dit terrein dan gebruikt zou wor den als raketbasis is een veronderstel ling die slechts bedoeld is ter onder mijning van ons vertrouwen in de democratie. De schuilkelder in Soest vergroot het 'vijanddenken,' weet dhr. Visser dat Moskou ondergronds één grote schuil kelder is? - Niet de gemeente heeft zich schanda lig gedragen tegenover het vrouwen- vredeskamp; juist andersom! De vrou wen zetten zomaar ergens tenten neer, vinden dat gewoon, terwijl een nor male kampeerder er niet eens in de hei mag gaan zitten. Daarnaast beledig den zij op meer dan schandalige wijze het personeel van de basis. Dit was slechts een kleine greep uit de ramme lende punten zoals de JOVD die terug vindt in de vredesnota. Als besluit bij deze vraag wilde ik nog de parallel trekken naar de "gebroken geweertjes politiek" in de jaren '30, die leidde tot de vijfjarige overheersing van een to talitaire macht; Duitsland. Vraag 3. Deze vraag valt terug te voe ren op het reeds eerder aangekaarte slecht willen lezen van onze brief. Dhr. Visser wil met zijn vredesnota en vrou- wenvredeskamp de Westerse defensie zoveel mogelijk opheffen en ontbinden. Wij zijn van mening dat elke eenzijdige stap op het gebied der ontwapening kortzichtig is een ondermijnend voor een veilige vrede zolang wij de Russische kernmacht op ons gericht zien. Vraag 4. Iedereen wil vrede blijven kennen, ik denk dat dat geen discussie punt hoeft te zijn. Deze vrede dient ge waarborgd te zijn; een veilige vrede. Indien daartoe kernwapens nodig zijn, gezien de Russische kernmacht, dan dienen deze geplaatst te worden. Vraag 5. De JOVD is van mening dat bij de huidige INF-onderhandelingen in Genève gestreefd dient te worden naar de nuloptie, desnoods via de weg van tussenovereenkomsten. Hoe het aantal kernwapens verminderd, en dus de bewapeningsspiraal omgebogen kan worden is dus duidelijk: de nuloptie draagt er zorg voor dat aan geen van beide zijden middenlangeafstandwa- pens staan opgesteld, een wezenlijke vermindering dus, daarmede de bewa peningsspiraal doorbrekend. BART KOOY CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Soestdijk Tel. 02155-12525 Voor bruiloften en partijen v.a. 20 personen (met uitz. van buitenl. gedist.) Koude buffetten v.a. 25.- Tot zover de beantwoording van de vragen de JOVD gesteld door het IKV. Als besluit wilde ik nog opmerken dat wij via onze avond met het thema 'Vrede en Veiligheid' reeds op genuan ceerde wijze onze visie hebben gepre senteerd, helaas was niemand van het IKV of andere linkse groepering aan wezig/ Ik begrijp daarom volkomen u onbekendheid met onze visie en beloof dat de JOVD-Soest/S'berg op redelijke termijm haar eigen nota op dit gebied zal presenteren aan het Soester pu bliek." Namens de JOVD-Soest/S'berg, Hans van Wuyckhuyse, voorzitter. Aanrijding met letsel Op de Beukenlaan deed zich vorige week een aanrijding voor waarbij een 77-jarige fietser uit Soest en een 33-ja- rige automobiliste, eveneens uit Soest, betrokken waren. Bij de kruising met de Dalweg leek de fietser aanvankelijk rechtsaf te willen gaan. Blijkbaar be dacht hij zich op het laatste moment, waardoor hij tegen de auto opbotste. Met een hoofdwond en een pijnlijke heup moest de fietser per ambulance naar Zonnegloren worden overge bracht. Pannen gestolen Uit een vrachtwagen die geparkeerd stond bij een transportbedrijf aan de Birkstraat werden vorige week acht dozen met pannen gestolen. Met een mes hebben de onbekende daders het dekzeil van de wagen vernield, waarbij zij voor 600,- schade aanrichtten. De waarde van de gestolen roestvrij stalen pannen bedraagt ca. 1000,-. Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Om tuin, terras en balkon op te fleuren zijn potten en bloembakken gevuld met kleurige éénjarigen ideaal. Die bakken zijn overigens ook de oplossing voor degenen die wel wat kleur in de tuin willen heb ben maar weinig gelegenheid hebben om een border of bloemperken te verzorgen. Alleen al een paar bloembakken hier en daar en verder een terras, een gazon en/of een paar struiken kan een geslaagde op lossing zijn. Bloembakken zijn tegenwoordig in tal loze uitvoeringen verkrijgbaar, in hout, plastic, steen, asbestcement en rood aardewerk, rond en vierkant, rechthoekig etc. Het is verder ook hele maal niet van belang naar welke bakken onze voor keur uitgaat als we maar op een paar punten letten. Een eerste voorwaarde voor een geslaagde bloem bak is een goede waterafvoer in de bak. We maken in de bodem van bak of pot of liever 2-3 cm. boven de bodem één of meer afvoergaten, waar door tijdens een regenperiode overtollig water kan wegvloeien. Is een dergelijk gat niet aanwezig dan verdrinken de plantjes. Op de bodem van de bak de poneren we eerst een laagje potscherven of kleikor- rels voor een nog betere drainage. Als laatste is een heel belangrijk punt dat de bak voor het soort plan ten dat we gaan gebruiken ruim genoeg moet zijn. In te kleine bloembakken droogt de grond namelijk erg snel uit en dat kan betekenen dat we zelfs geen dag weg kunnen, hetgeen volgens mij niet erg wenselijk is. Nu, wat zetten we in onze bak, schaal of pot? Keus te over in deze tijd van het jaar, maar welke planten zijn er van dat grote aanbod nu echt ge schikt! Het is ontegenzeggelijk, tot de aller dank baarste in onze bakken behoren toch altijd weer de geraniums met hun veelheid aan tinten en bloem vormen. Door het regelmatig verwijderen van de uitgebloeide delen, bloeit zowel de hang als de staande geranium van het moment van aanschaf tot ver in de nazomer. De rijkste bloeiers zijn ongetwij feld de zogenaamde Oostenrijkse hanggeraniums met een massa een kleine bloempjes. Fuchsia's zijn op niet te winderige plaatsen ook erg fraai in de bloembak. Vooral in schaduw of halfschaduw voelen ze zich erg thuis. Ook hier geldt: uitgebloeide delen verwijderen bevordert de bloei. Als overhangende plantjes gebruiken we de blauwe lobelia en de witte Lubularia (beter bekend onder de foutieve naam Alyssum), heel rijk bloeiend ideaal in combinatie met geraniums. Verder komen voor plantenbakken o.a. knolbegonia, Petunia, Vlijtig Liesje, zaaibego- nia en Afrikaan in aanmerking. Voor informatie om trent combinaties en de mogelijkheden van éénja rigen in bakken kunnen we natuurlijk altijd bij ver kopers-adviseurs op de tuincentra terecht. In sommige gevallen zal het nodig zijn om in het centrum van de pot een wat hoger element te plaat sen. Op beschutte plaatsen kan dit bijv. een stam- fuchsia zijn. Ook een struikmargriet kan als zodanig fungeren. Als we liever een blijvend gewas als mid delpunt nemen dan zijn er verschillende kweekvor- men van Picea, Pinus en Taxus te gebruiken. Een combinatie van zo'n altijd groene plant met bloelen de één jarigen kan zeer fraai zijn. Het is overigens heel decoratief om een bak eens op te vullen met kruiden of groenten (Tomaten, sla, thijm etc. i.p.v. bloeiende zomerplanten).

Soester Courant | 1983 | | pagina 13