Bouw winkelcentrum Soest-Zuid begint op 1 oktober 'Dik Trom' - een bijzondere musical, en dat is 'ie 'De Zoyse Ruiters' nieuwe naam van landelijke rijvereniging 'Eldorado' Marathonkampioen Gerard Nijboer aan de start bij Van Dam-Stratenloop Sportclubs gaan op 8 juni met fractievoorzitters om de tafel zitten Soesterbergse sport wil sporthal aan Banningstraat 'lÉfcïl Bowuxmnvraag mét bezwaarschriften naar G S ai mi II ifBf Soester Courant, al zestig jaar 'thuis' in Soest Goede resultaten S.O.Soest-jeugd in Amsterdam Soesters volbrengen eerste Hollandse Grenzentoer Zaterdag: vervolg op vaardigheidsdag S.O.Soest-atleten bij nationale atletiekwedstrijden Verwarring rondom standpunt CDA 15 15 Het gemeentebestuur heeft de bouw- aan vraag voor het nieuwe winkelcen trum Soest-Zuid toegezonden aan het College van Gedeputeerde Staten, voor het verkrijgen van een "verkla ring van geen bezwaar". Met de bouw- aanvraag zijn ook de 52 bezwaarschrif ten meegezonden, die tegen het plan zijn ingediend, en het commentaar van het College van B. en W. daarop. Het college streeft er naar om op 1 ok tober van dit jaar met de bouw van het centrum te kunnen starten. Alleen een bezwaarschrift dat door 17 buurtbewoners van Soest-Zuid is ingediend, werd door de gemeente ge grond verklaard. De buurtbewoners vrezen toenemende verkeersdrukte op de buurtwegen door de komst van het winkelcentrum. Met name op de Schoutenkampweg, de Buntweg en de Eikenlaan dreigt de verkeersdrukte volgens hen onaanvaardbaar hoog te worden. Men verzoekt het niet - be stemmingsverkeer uit de woonstraten te weren. De gemeente wil aan deze bezwaren tegemoet komen door het treffen van een aantal maatregelen. Er wordt voor gesteld om de Verlengde Kolonieweg bij de aansluiting op de Schoutenkamp weg af te sluiten. Hiermee wordt voor komen dat het verkeer het aan te leg gen parkeerterrein via de woonwijk kan bereiken. De gemeente wil de ver- keerscirculatie zó regelen, dat voor het bereiken en bevoorraden van de bestaande en nieuwe winkels uitslui tend gebruik wordt gemaakt van de bestaande hoofdwegen. Door een ver bod om vanaf de Korte Ossendam linksaf de Soesterbergsestraat op te rijden, moet het onmogelijk worden ge maakt om het winkelcentrum via de Korte Ossendam te bereiken. Verder stelt men het instellen van één richtingsverkeer voor op de Buntweg, een gedeelte van de Schoutenkampweg, een gedeelte van de Verlengde Kolonie- weg en 't Driftje. Ook denkt de gemeente aan een eenzijdig parkeerverbod in een aantal straten. De bewoners kunnen met deze maatregelen instemmen en het is de bedoeling om deze te reali seren direct na de bouw van het winkel centrum. Leefmilieu De overige bezwaarschriften van om wonenden en winkeliers werden on gegrond verklaard. In veel bezwaar schriften wordt gewezen op de groot schaligheid van het winkelcentrum. Volgens de indieners is een dergelijke winkeluitbreiding, zeker in deze tijd, veel te omvangrijk en men verwacht overlast van het toenemende verkeer. Het leefmilieu zal er volgens de in dieners niet beter op worden en de ge luidshinder zal tot onaanvaardbare hoogte stijgen. Ook de parkeergelegen heid zou onvoldoende geregeld zijn. Er wordt zelfs een vergelijking ge maakt met de problematische situatie op de Van Weedestraat. De gemeente vindt het nieuw te bou wen winkelcentrum niet omvangrijk. Men gaat uit van een twee-polige win kelstructuur (Van Weedestraat, Soest- Zuid), waarbij het winkelcentrum een buurtverzorgende functie heeft voor het gehele zuidelijke deel van de kern Soest. Ook zal van parkeerover last geen sprake zijn. Het parkeren wordt geconcentreerd op een nieuw aan te leggen parkeerplaats ter hoog te van de Verlengde Kolonieweg en langs de Soesterbergsestraat. In totaal zijn er volgens de gemeente 182 par keerplaatsen en daarmee wrodt vol daan aan de gangbare norm. Ook de angst voor het toenemende verkeer en daarmee de aantasting van het leefmilieu is volgens het commen taar van de gemeente ongegrond. Hooguit zal er sprake zijn van iets meer bestemmingsverkeer, maar wordt minder verkeer verwacht door dat een deel van het winkelend publiek nu fietsend of lopend bij het winkel centrum kan komen. Mocht er van een toename sprake zijn, dan zal die zeer beperkt zijn en op de hoofdwegen nauwelijks merkbaar, zo meent de ge meente. Levensgevaarlijk In de bezwaarschriften wordt ook ge wezen op het gevaar van verplaat sing van de bushalte naar de verkeers lichten op de Soesterbergsestraat. Verplaatsing van de halte naar dit drukste kruispunt van Soest is vol gens omwonenden levensgevaarlijk en vraagt ongevallen en slachtof fers. Ook wordt geluidhinder verwacht van aan- en afrijdende bussen. De ge meente komt tot de conclusie dat deze angst onnodig is. Busreizigers die willen oversteken kunnen gebruik maken van de met ver keerslichten beveiligde voetgangers oversteekplaats. Deze sluiten direkt op de halteplaatsen aan. Het aantal busreizigers dat de weg moet oversteken zal overigens ge ring zijn, aldus het commentaar van de gemeente. Het verkeer heeft van de bussen geen last, omdat deze op spe ciaal aangelegde stroken langs de rij weg staan. "Er gaan zelfs een ge wenste snelheidremmende werking van uit, omdat het overige verkeer wel moet letten op in - en uitvoegende bussen. Dit is op zichzelf een positieve ontwikkeling in de nabijheid van een druk kruispunt", verklaart de ge meente. De twee supermarkten aan de Soester bergsestraat dienden afzonderlijk ook een bezwaarschrift in. Hierin stelt men dat „de trekker" van het winkel centrum, in de vorm van een super markt, overbodig is en onaanvaard baar. „De gevolgen zullen rampzalig zijn", aldus een van de bezwaarschrif ten. De gemeente acht een dergelijke ..trekker" noodzakelijk in het belang van de winkelpool Soest-Zuid. De aan Gedeputeerde Staten verzonden brief ligt ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum y'- SP»»??!® - m Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Rijvereniging 'Eldorado', binnenkort 'De Zoyse Ruiters' hier een aantal van de leden te paard. ATLETIEK De musical "Dik Trom" beleefde vo rige week in de uitverkochte theater zaal van De Flint zijn schitterende pre mière in een w#frvelende show vol hu mor, met opzwepende en mooie muziek en niet alleen vrolijke, maar ook ge voelige teksten, een prachtig ballet en snel wisselende decors. Ongeveer 70 jongeren uit o.a. Amersfoort, Hoogland, Hoevelaken, Soest en Soes- terberg vormen de jeugdtheatergroep "Mirakel" i.o. die 'Dik Trom' voor het voetlicht bracht. In de door Ernst Pels geschreven musi cal (waarvoor Rob v.d. Vlugt de mu ziek componeerde en waarin de choreografie verzorgd werd door Eddy Thijssen herleefde Dik Trom zoals schrijver C. Joh. Kiewit ons in zijn boeken van deze schelmachtige figuur liet genieten. De groep werkt zonder subsidie. Een groot kompliment voor de decors, kle ding (Gemma en Bernadien v.d. Heij den, Bonneke v. Ommen) techniek (Ben Hamelink, Gert v. Wee, Mare Dhaeze) is daarom zeker op z'n plaats. De licht- en geluidseffecten waren pro fessioneel. Een leuke vondst was dat tijdens het wisselen van de decors het publiek werd bezig gehouden met de stemmen van de burgemeester en veldwachter Flipse (Hareld Bant). Daardoor werd de musical een vloeiend geheel. Het was goed te merken dat er veel tijd aan was besteed. Alle spelers bleken goed tekstvast te zijn. Dat de groep een aantal mooie zangstemmen in haar gelederen heeft bewees o.a. Anneke (Jomien Sissink). Heel zuiver bracht ze het nummer "Jij was vijf en ik was vier" subliem bege leid door het vijf-mans combo. Eén van de hoogste punten uit deze mu sical was zeker de schoolklasscéne. Daphne du Bois was heel sterk in haar vertolking van de schooljuffrouw Soeksema, die een klas vol belhamels in bedwang moet zien te houden. dik Trom, overtuigend en vol overge- ve gespeeld door Jeffrey "Spoor, kon zich met z'n vrienden in de klas ten volle m het kattekwaad uitleven. Bruintje Boon (Marcel Kieliger) kwam daarbij heel goed over als de schijnheilige jongen. Menigmaal schaterde het pu bliek, er werd ook veel geapplaudi- seerd. Jeffrey Spoor (14) uit Soest speelt de (hoofd)rol van Dik Trom In de gelijk namige musical. Ook Denappel (Robert Treffers) werd op bijzonder komische manier ge speeld. De toch vrij lastige tekst (hij kon de r niet zeggen en spreekt in plaats daarvan een g), bracht vaak ko mische woordspelingen. De droomscéne gaf duidelijk weer waar toe deze groep m staat is. De verwar rende droom van Dik werd uiterst rea listisch weergegeven, alsof we het zelf gedroomd hadden. Het was een bijzonder geslaagde uit voering, die op 11 juni a.s. ('s middags in de kindermatinee en 's avonds in een gewone voorstelling) nog een keer in de Flint gebracht zal worden. Na afloop dankte het publiek de spelers en medewerkers met een staande ova tie. Het is zeker de moeite waard de musical te gaan bekijken. Misschien zegt u dan ook na afloop "'t is een bij zonder kind, en dat is ie! J.S. 'Vogelvreugde' bezocht vogelpark Op zondag 29 mei ging de Vogelver eniging Vogelvreugde uit Soest op stap met leden en donateurs naar het Die renpark Amersfoort. Daar is ook een vogelpark ondergebracht. De leden kregen hier een 2 uur durende rondleiding o.l.v. Dhr. Mario Hoe- demaker. Het geheel was zeer in teressant en deskundig. Ondanks het twijfelachtige weer werd het een ge slaagde trip, financieel ook erg aan trekkelijk voor de vereniging gezien de behoorlijke korting die genoten werd. De beschikbaar gestelde Taxibus van de Fa. Klomp uit Soest behoefde niet in dienst te komen, ook al door het nare weer, maar de firma wordt langs deze weg wel bedankt voor het mooie aan bod. Vogelvreugde kan terugkijken op een geslaagde dag. Er vinden grote veranderingen plaats bij de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub 'Eldorado'. Het nieuwe be stuur, dat sinds enkele maanden de koers uitzet van de vereniging, heeft een beleid uitgestippeld dat terecht kan worden omschreven als „een fris se wind". Voorzitter J. L. Gerretsen en mede-bestuursleden Gerda van Essen en de heer R. Doucet hebben de zaken voortvarend aangepakt, en dat heeft geresulteerd in een aantal drastische wijzigingen. De meest in het oog vallende daarvan - voor de buitenwacht althans - is de naamsverandering waartoe de vereni ging in een ledenvergadering onlangs besloot. Per 1 januari 1984 zal de club, die tot dusver onder de naam "Eldora do" optrad (omdat zij als het ware ge boren is op het terrein van de manége "Eldorado" aan de Bosstraat) verder gaan onder welgekozen naam "De Zoy se Ruiters". Daarmee wordt dan in de eerste plaats duidelijkheid betracht in het onderscheid dat tussen manége en rijvereniging moet worden gemaakt. "Het zijn twee verschillende dingen", aldus de heer Gerretsen. "De vereni ging is destijds, in 1977, opgericht door de heer Kraay, die zelf instructeur was bij "Eldorado". In de praktijk zijn de manége en de vereniging na tuurlijk toch enigszins uit elkaar ge groeid, zodat het maar moeilijk was om het onderscheid uit te leggen". Landelijke Rijvereniging en Pony club "De Zoyse Ruiters" - dat is de nieuwe naam van de weliswaar nog niet zo grote, maar wel enthousiaste vereniging. Verhuizing Al op 1 juli a.s. vindt overigens de twee de belangrijke verandering plaats. De rijvereniging verhuist naar het Paardensportcentrum aan het begin van de Bosstraat, waarmee niet alleen een scheiding van naam, maar ook van plaats een feit zal zijn. "Bij het Paardensportcentrum krijgen we de beschikking over een aanzienlijk bete re outillage", licht de heer Gerretsen toe. "Bij Eldorado konden we alléén in de binnenbak terecht, maar het Paardensportcentrum beschikt ook over een buitenbak en een springtuin' Vanaf 1 juli vinden de instructies van de vereniging, onder de bekwame lei ding van Kees van Nunnikhoven (op woensdagavond voor de paarden) en van Fer Leek en Claudia de Borst (op zaterdag en maandag voor de pony's), dus plaats bij het Paardensportcen trum. Het nieuwe bestuur zit ook vol plannen voor de toekomst. Onlangs organiseer de het al de Dauwtraprit op Hemel vaartsdag, die een aardig succes is ge worden, en op 18 juni a.s. vindt een "Rally" plaats - een puzzelrit voor paarden en pony's in de directe omge ving. Voor de periode na 1 juli staan (in overleg met de leiding van het Paar densportcentrum) een aantal dres- suurwedstrijden op het programma, terwijl men er voor de toekomst ook rekening mee houdt dat er springwed- strijden georganiseerd gaan worden. "Maar dat is nog een beetje afhanke lijk van de belangstelling", aldus de heer Gerretsen. Dat de naamswijziging van de vereni ging pas per 1 januari a.s. kan ingaan heeft te maken met de voorschriften van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen, waarbij de vereniging is aangesloten. Het lidmaatschap van de vereniging staat overigens open voor iedereen, en er is sprake van een nog steeds groeiende belangstelling voor de paar densport in het algemeen en voor de wedstrijdsport daarin in het bijzonder. Ook mensen die zelf niet rijden kunnen lid worden van de vereniging en ook leden van buiten Soest zijn van har te welkom. De statuten van de ver eniging zijn in die zin aangepast. De relatief hoge kosten van het lid maatschap, worden veroorzaakt door de huur van de bank; de vereniging beschikt nu eenmaal niet over eigen voorzieningen. Wedstrijden Voor het lidmaatschap is verder geen ervaring vereist. Wel is het uiteraard de instructeur die beslist over even tuele deelname aan wedstrijden, waar van er per seizoen zo'n tien - zowel bij de paarden als bij de pony's - wor- Soester Courant van woensdag 1 juni 1983 den georganiseerd. Bij de goede voornemens van het be stuur behoort ook de wens om de pony rijders (de kinderen tot 18 jaar) nog meer bij de activiteiten te betrekken. "Tenslotte zijn zij de paardrijders van de toekomst", zegt de heer Gerretsen. De pony-rijders betalen voor het lid maatschap een bedrag van 175,- per jaar. Voor de paardrijders is dat 225,-. Elk nieuw lid betaalt daarnaast nog een entreebedrag van 84,-. Voor de instructie gelden andere bedragen, afhankelijk van het aantal deelnemers dat de lessen volgt. Een proefles kost bij de paarden 10,-, bij de pony's 5,-. De chabrakken (de bekende „kleedjes onder het zadel"), waaraan de vereni ging herkend kan worden, zijn inmid dels ook vernieuwd. In plaats van de groen chabrak met de gele rand is dat nu een groene met een witte rand en het embleem van de vereniging ge worden. De chabrakken worden overi gens door de vereniging ter beschik king gesteld. Alle andere uitrusting moet door de deelnemers zelf worden aangeschaft, al heeft de vereniging een uitstekende relatie met de beken de zadelhandel Fugers in Soest, waar door er op de aanschaf een aardige korting wordt verschaft, die zowel de leden zelf als de vereniging ten goede komt. Hechte club Dat "Eldorado/De Zoyse Ruiters" een hechte club is mag ook blijken uit het feit dat deze week (als alles goed gaat) de nieuwe clubkrant zal verschijnen, die in het vervolg maandelijks aan de leden wordt gezonden. Met het nieuwe onderkomen bij het Paardensportcentrum is het bestuur erg gelukkig. De heer Gerretsen: "Het is extra aantrekkelijk, omdat het in het Paardensportcentrum al bruist van de activiteiten. Er is daar ook een enorme klantenkring' Wie geïnteresseerd is in de landelijke rijvereniging kan kontakt opnemen met secretaris/penningmeester Gerda van Essen, Wiardi Beckmanstraat 198, tel. 19413. De Europees Marathon-kampioen Gerard Nijboer komt woensdagavond 15 juni aan de start bij de Van Dam- Stratenloop in de wijk KI aarwater. Met nog een aantal andere Neaermnüse topatleten, zoals Peter Rusman, neemt hij deel aan de wedstrijdloop over 5 mijl, die om 20.30 uur aanvangt. De Van Dam-Stratenloop wordt begon nen met de verschillende scholenlopen over 1 mijl (1500 meter). De starts hiervan zijn om 18.30 uur. Om 19.00 uur is de recreatieloop voor scholieren, ge- Een aantal CD-atleten van S.O.Soest heeft verschillende goede resultaten behaald tijdens atletiekwedstrijden in Amsterdam. Zo liep Dave Brouwer de 80 m. in 11.0 (2e) en sprong hij 3.86 m. ver. Valeska Janssen liep de 600 m. in 2.13 en de 60 m. in 9.7. Astrid Boerboom kogelde naar 5.05 en liep de 60 m. in 10.1. Prunella Rademaker liep de 80 m. in 12.2 en de 600 m. in 2.08. Nyree Rade maker liep de 60 m. in 8.9 (2e) en stoot te de kogel 5.46 m. ver. Eelco Moree liep de 800 m. in 2.20 en stootte de kogel tot 9.43 m. Christiaan Vonk sprong 4.42 m. ver (3e) en liep de 1000 m. in 3.24.0. Lars Alkema deed over deze afstand 3.27. Angelo van Leijenhorst liep de 800 m. in 2.27.0 kreeg de kogel 8.33 m. ver. Erik Jan Ransdorp sprong 3.87 m. ver en liep de 1000 m. in 3.31. Leo van Thuyl liep de 100 m. in 13.4 (6e) en de 800 m. in 2.25. Arnold Vonk sprong 1.40 m. hoog. Esther v.d. Bolt gooide de speer naar 19.34 m. en sprong 4.23 m. ver (5e) en Angelique van Oosterum sprong 3.32 m. ver en liep de 80 m. in 11.8. Sparta Den Haag organiseerde afgelo pen zaterdag atletiekwedstrijden voor pupillen. De Soester vertegenwoor diger Brit Gijtenbeek kwam daar goed voor de dag. Door zijn 8.9 op de 60 m., zijn verspringen van 4.27 m. en 7.63 m. Kogelstoten wera nij op ae Meerxamp eerste. Ook won hij de 1000 meter in 3.34.1. Uitstekende prestaties! Eef van den Brink sterk in Drunen De S.O.Soest-alteet Eef van den Brink heeft het afgelopen weekeinde met suc ces deelgenomen aan een 15-km. weg wedstrijd in Drunen. Het was reeds be kend dat deze atleet met een zeer sterk seizoen bezig is, maar dat hij nu reeds per onder de 50-minuten-grens zou blij ven werd niet verwacht, nog niemand verwacht In het sterk bezette deelnemersveld wist hij zich als negende te klasseren in een tijd van 49.59 min., hetgeen tevens een ruime verbetering van zijn per soonlijk rekord betekende. Hij is met deze prestatie ruimschoots leider in het tussenklassement voor de Soester Runnerscup. Het blijft span nend, omdat de concurrentie groot is. Er is één nog te lopen marathon met een goede tijd nodig om de felbegeerde cup veilig te stellen. den die op de begroting van de sport stichting drukt. Verder wil men de huurkosten van dorpshuis De Borg sterk drukken, omdat zij onevenredig hoog zouden zijn. Overhevelen van on derhoudskosten en onroerendgoedbe- lasting naar de veldsporten en de ten nisvereniging, zoals het college voor stelt, druist volgens de deelnemersver gadering in tegen het passe-partoutsy- steem en is niet aanvaardbaar. Hoewel duidelijk gesteld werd dat men niet twijfelde aan de capaciteit van de raadsleden in het bestuur van de sport stichting, diende men toch een tweede motie in. Deze bepaalde dat alle frac tievoorzitters van de politieke partijen worden uitgenodigd voor een discussie bijeenkomst met de sportver enigingen. De sporters kunnen dan aan de raadsleden duidelijk maken hoe hoog de nood is. Volgens de verga dering zou de raad namelijk het idee kunen krijgen dat de sport niet wil be zuinigen. De bijeenkomst zal op 8 juni plaatsvinden in De Borg, aanvang 20.00 uur. Het gesprek wordt geleid door de heer H. Teeuwen. Na overleg tussen het bestuur van de sportstichting en het college van b. en w. zal het bestuur zijn definitieve stand punt inzake de bezuinigingen binnen de sport bekend maken. Vermoeid maar voldaan streken alle 40 deelnemers na 1400 zware kilome ters vorige week maandagavond neer in het clubhuis van de Pedaalridders aan de Havenweg. De door de fiets vrienden georganiseerde eerste Hol landse Grenzentoer, een monsterrit voor alleen de sterkste toerfietsers be hoorde weer tot het verleden. Zij wer den verwelkomd door een grote groep familieleden en kennissen. Alle deelnemers waren het erover eens dat dit de zwaarste tocht op toerge- bied door Nederland is, maar ook de mooiste. De weergoden gaven de ren ners alles wat ze in hun mars hadden: regen en storm, waardoor men met de wind in de rug met 65 km per uur over de Afsluitdijk vloog, maar ook de zon liet zich tijdens de tocht in de bergen in Limburg zien. Tijdens de monsterrit deed zich slechts één valpartij voor. Verder is de rit (behoudens ontelbare lekke banden, soms meer dan 60 op één dag) zonder incidenten verlopen. In Vlissingen was de politie zo enthou siast over het gebeuren dat zij spon taan het wielerveld over de boulevard uit de stad loodste naar het volgende aorp. Door niet voorziene omleidingen waren sommige etappes langer dan ge pland. De etappe van Vaals naar Vlis singen werd zelfs 310 km, waardoor ze meer dan 14 uur in het zadel zaten. volgd om 19.30 uur door recreatielopen over l en 3 mijl. Eén mijl betekent een rondje Wiardi Beckmanstraat, Joh. Poststraat, KI aarwaterweg, Titua Brandsmastraat en Wiardi Beckman straat. Voor de scholierenloop heeft de atletiekvereniging S.O.Soest een twee- tal trainingen ingelast, om de jeugdige lopers en loopsters kennis te laten nemen van zowel het lopen op straten als met de afstand. Woensdag 1 en woensdag 8 juni 's avonds om 19.00 uur wordt getraind in de omgeving van De Opèn Hof. S.O.Soest-atletiek haakt aanstaande zaterdag 4 juni in op de begin deze week voor de lagere scholen gehouden algemene vaardigheidsdag. Iedereen die op deze schoolsportdag - dinsdag 31 mei - meer dan 22 punten heeft be haald, wordt via de school uitgenodigd om op zaterdag 4 juni op het sportpark Bosstraat-Oost te komen, om daar deel te nemen aan een driekamp die bestaat uit 80 meter lopen, vérspringen en hoogspringen. Iedereen die deelneemt ontvangt een diploma. Voor de drie hoogst eindigenden bij de jongens en bij de meisjes zijn er prijzen in de vorm van een half jaar gratis trainen bij S.O.Soest. De kunststofatletiekbaan Overvecht was zondag het decor voor nationale atletiekwedstrijden voor senioren en jeugd AB. Temidden van erkende na tionale coryfeeën als Rob Druppers, Joost Born en Ciska Jansen kwamen ook verschillende S.O.Soest-atleten aan de start. Ze deden het niet slecht, want een aantal van hen bereikte een finaleplaats. Bij de jongens B bereikte Herman Breedewold in de finale 100 m. sprint een verdienstelijke vierde plaats met een tijd van 12.1 sek."Eenzelfde plaats was weggelegd voor Bas van Os op de 15UU meter cue nij in a.zi.x nep. oij net kogelstoten werd Bas van Os zesde in de finale met een stoot van 10.14 m. Marion van de Broek kwam in de finale verspringen meisjes B tot een sprong van 4.72. Helaas kwam ze met haar aanloop niet altijd even goed uit. Kees Versteeg liep als jongen A bij de heren C een 5000 meter. In precies 18 minuten kwam hij door, wat een derde plaats opleverde. Jan Willem Greef- hörst kwam met de speer tot een fraaie 43 meter en ook zijn vertesprong van 5.70 meter mocht er zijn. Randolph Wijnmaalen liep de 100 me ter bij de heren in 12.1 en de 400 meter in 53.1, hetgeen finaleplaatsen beteken den. Ben Rademaker liep in de heren categorie de 100 m. in 11.8 en Dick Kamerbeek in 12.1. De 400 meter vol bracht Dick Kamerbeek in 55.0. Rolf van Kouwen tenslotte liep bij de heren de 400 m. in 58.2. De rijders gaven echter geen krimp en fietsten vrolijk door. De route ging door een zeer afwisse lend landschap. Enkele gedeelten gin gen door Duitsland en België. Zonder oponthoud werden de grenzen over schreden. Ook in het buitenland las men de bewondering van de gezichten, als men op de auto's de posters las van deze toertocht. Veel deelnemers hebben zich al inge schreven voor de tweede Hollandse Grenzentoer in 1984, die dan vier dagen in een iets wat gewijzigde vorm ver reden zal worden. Aan de tocht werd deelgenomen door de Tempo-leden Jan Noorlander, Jan Jansen, Arie Westhof en Paul Nijhuis uit Soest in de voorbereidingen elk 2500 kilometer aflegden. Jan Jansen reed 13 banden lek en had pech met renkabel en derrailleur; Jan Noor lander: 5 lekke banden, Paul Nij huis: 1 lekke band en Arie west hof kreeg 4 lekke banden en een de fecte remkabel. Recreatietocht Tempo-Toer Soest Op 5 juni a.s. organiseert Tempo-Toer de tweede recreatietocht, waarvan de afstand 35 km. bedraagt. De opzet van deze tocht is zodanig dat jong en oud kunnen deelnemen. De route voert door een afwisselend landschap dat zich in deze tijd van het jaar op z'n mooist laat zien. Vertrek- en afmeld- plaats is het clubhuis van R.T.V. Tempo gelegen aan de Industrieweg nr. 6 te Soest. Er kan vertrokken wor den tussen 10.00 en 12.00 uur. Op dezelf de dag kan men ook een sterrit rijden, de Recreatie-sterrit. De afstempeltijd is tussen 10.30 en 13.00 uur. Voor beide evenementen is het N.R.T.U.-regle- ment van toepassing. BRIDGE Oranjeboom Bridge Drive Op vrijdag 3 juni a.s. zal er in de zaal van "d'Oranjeboom" aan de Leusder- weg 43 te Amersfoort, een bridgedrive worden gehouden. Aanvang 19.30 uur. Kosten per paar fl. 15.--. Speciale aandacht wordt besteed aan beginnende bridgers, die allemaal in één lijn zullen worden ingedeeld. Er zal gespeeld worden in lijnen van max. 16 paren, 6 ronden van 4 spellen. Per 2de en 4de ronde heeft men de gele genheid het inschrijfgeld terug te ver dienen. Het inschrijfgeld wordt terug gegeven aan die paren, die na de 2de en de 4de ronde het hoogste gemiddelde hebben behaald, in de eigen lijn. Voor de eerste en de tweede plaats na 24 spellen, zijn er prijzen in natura, in elke lijn. De uitslag wordt berekend met de com puter, doorM. Wilbers. Aanmelding uitsluitend telefonisch: 033-15090. De deelnemersvergadering van de sportstichting kwam ook vorige week weer tot de conclusie dat een ton bezui nigen in de sport onhaalbaar is. Daar mee stelde de vergadering zich achter het standpunt van het bestuur. In twee moties, die massaal werden onder steund, gaf men de mogelijkheden tot bezuinigen aan en nodigde men alle fractievoorzitters van de politieke par tijen uit voor een bijeenkomst in juni. Alleen de CDA-er H. Strietman verkon digde het standpunt dat de ton gehaald dient te worden. Hij gaf hiervoor een aantal mogelijkheden aan. De heer Strietman, die namens de raad in het bestuur van de sportstichting zit, zorgde voor nogal wat verwarring. Hij kon de vergadering in eerste instantie niet duidelijk maken of zijn standpunt nu het fractiestandpunt is of niet. Hij zei dat er binnen zijn partij nog over gesproken werd, maar stelde ook dat volgens een groot deel van de fractie de ton aan bezuinigingen in de sport op ta fel moet komen. Wel zei hij dat de be zuinigingen niet op de verenigingen verhaald dienen te worden, maar op het bureau van de sportstichting. Hij ziet voor 1983 kans te bezuinigen op de aankoop van materiaal, de aanschaf van inventarissen, de huur van zalen en de reiskosten. Desondanks blijft er in zijn voorstel toch een gat van 35.500 gulden dat door de sportstichting zelf ingevuld mag worden. Zijn voorstel werd verworpen omdat het geld gedeeltelijk via het onder wijs wordt binnengehaald. Daarbij geldt het alleen voor 1983 en niet voor de komende jaren. Het is dus geen structurele oplossing. De voorstellen werden gekwalificeerd als „voorlopige gedachten" en vonden geen enkele steun. In een motie gaf de vergadering aan welke bezuinigingen er mogelijk zijn; dit alles in reactie op het college-voor stel om tot een ton te komen. De deel nemersvergadering constateerde dat men nog steeds geen antwoord heeft op een brief aan de raad van februari, waarin beargumenteerd wordt waarom de sport die bezuiniging niet op kan brengen. „De raad moet erken nen dat de ton niet haalbaar is," aldus de motie. Hierin staat dat 28.500 gulden haalbaar is; een bezuiniging op het maaien van de velden, het personeel en de reis- en verblijfkosten. Verder stemt men in met een eenmalige ver hoging van het passé partoutsysteem van vier naar tien procent. Dit levert een bedrag van 14.000 gulden op. Hier bij stelt men dat er dan niet in augustus weer voor een ton bezuinigd moet wor den. Bovendien wil de motie kosten die niet op de begroting van de sportstichting thuishoren, afvoeren. Het gaat nier Bij voorbeeld om een rente van 80.000 gul- Tijdens de vergadering van de com missie welzijn in het Soesterbergse dorpshuis kregen de commissieleden een brief van de Soesterbergse sport verenigingen AGAVS, BADSO, Laeti- tia, KVO, voetbalvereniging Soester- berg en LTV Soesterberg, waarin zij aandringen (naar aanleiding van het eindrapport Interim bestuur Dorps huis Soesterberg) op de bouw van een sporthal n Soesterberg. De gezamenlijke sportverenigingen zijn van mening dat door het afbreken van de voormalige Carolusschool ten behoeve van een nieuwbouwplan, de realisering van een sporthal in Soester berg weer actueel is geworden. Zij stellen voor om op het terrein van de Gabriëlkleuterschool, die in de toe komst afgebroken zal worden, een sporthal neer te zetten, De vrijgeko men gronden zijn wat betreft de maten geschikt voor de bouw van een sport hal met nationale en internationale maten, waarin alle binnensporten be oefend kunnen worden. in net eindrapport van het Interimbe- stuur Dorpshuis Soesterberg wordt ge sproken over een bedrag van 600.000,- als de sporthal direct tegen de zijkant van de gevel van het Dorpshuis aan gebouwd zal worden. Dit is anderhalf miljoen gulden minder dan was be groot door de gemeentelijke instanties. Door het realiseren van een sporthal zullen de reeds bestaande sporten be oefend kunnen worden en nieuwe vor men van sportbeoefening zoals bas ketbal, zaalhandbal en zaalhockey etc. bevorderd worden. De sportverenigin gen vinden dat wanneer de grond van de Gabriëlkleuterschool voor andere bestemmingen wordt gereserveerd, de mogelijkheid om ooit in Soester berg tot een relatief goedkope sport hal te komen wordt uitgesloten. Wethouder F. Kingma vertelde dat het college een aantal serieuze aanbiedin gen heeft bereikt wat betreft de reali sering van een sporthal in Soesterberg. Een hal aan de Banningstraat is vrij concreet en wordt binnen het college bekeken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15