Ci^YI^C^nM>ÉSfe^^YlTWï A \TX Nieuwe ABN-Bank Van Weedestraat feestelijk geopend 1 Ghatoux 1 10!° BIG lil DOT JL .BbDnI Hrmll i?5 r ^airfashion Burgemeester Scholten bezorgd over vervreemding burgers van gemeentebestuur Teletronic Nederland b.v. inbraakbeveiligingen DeEekhoorn huizenkrant Woensdag 1 juni 1983 61 jaargang no. 40 jjp9 H H^ )'?f| PR b BH H i .n.' 9w| H Brandje in Oude Kerk VVV-kadobonnen kunnen besteed worden tot eind juni Partij van de Arbeid met aktie de straat op Monsieur sans gene TAXI TAK 12636 Vliespinda's 098 Honsbergen Gelderse worst Honsbergen 2 verse kippen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Halvarine Lederwaren van naam... bij Nic van Dam Bureau «oor redactie en S WjA B^. ■U'>/ .^»SsT k-M BH H B "i# JB IBk. 9 H Abonnement per half Postgiro 1261S6 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Verschijnt iedere woensdag Foto: Goos van der Wilt toeziend en van ABN-directeur Erdmann opent Scholten de uis Onder he nieuwe ABN-kantoor aan de Van Weedestraat. De nieuwe hoofdvestiging van de Alge mene Bank Nederland in Soest aan de Van Weedestraat, op de hoek van het Nassauplantsoen, is vrijdagmiddag j.1. op feestelijke wijze officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde in aanwezig heid van een groot aantal genodigden door burgemeester P. Scholten, die als eerste de immense kluisdeur in het nieuwe bankgebouw opende. In zijn openingtoespraak had directeur drs. H. T. J. Erdmann gezegd dat hij en de overige personeelsleden zeer trots waren op het nieuwe gebouw. "We groeiden aan alle kanten uit het oude In de Oude Kerk aan de Torenstraat deed zich vorige week een brandje voor, vermoedelijk veroorzaakt door wegspattende vonken bij het verrich ten van laswerkzaamheden in de kel derruimte onder de consistorie. 's Middags waren medewerkers van een bedrijf, dat een oude luchtverwar mingsinstallatie demonteerde, nog met lassen bezig geweest. De vonken kwa men terecht in een doos met zacht- board. dat begon te smeulen. In het begin van de avond hield de can- torij van de Oude Kerk een repetitie in de koorruimte, waarbij al direct een brandlucht werd geconstateerd. Eén van de deelnemers, die wat later arriveerde, ontdekte dat er rook uit de kelder kwam en direct werd de brand weer gewaarschuwd, die het vuur smoorde. Daarbij moest zelfs gebruik worden gemaakte van persluchtmas kers. gebouw," aldus de heer Erdmann. Nog maar in 1967 was de vorige bankves- tiging opgezet, nadat de behuizing daarvóór tegen de vlakte was gegaan. "We zijn met Soest meegegroeid, zeker in personeelssterkte, maar niet wat de ruimte betreft." In dat verband sprak de heer Erdmann woorden van lof aan het adres van zijn voorganger, de heer Van Amelsfoort, die destijds het initiatief tot de nieuw bouw had genomen. In 1982 werd voor de huidige vestiging de eerste paal ge slagen en door de zachte winter was het mogelijk geworden dat de nieuwe bank nu al in gebruik werd genomen, in het Foto: Goos van der Wilt een maand eerder dan vorig jaar was voorzien. Het voorspoedige verloop van de bouw was grotendeels te danken aan de inzet van de uitvoerder, de heer Van Wee, en alle anderen die bij de inzet waren betrokken. Ook het personeel dat zonder morren veel vrije tijd had opgeofferd om de verhuizing mogelijk te maken, deelde in de complimenten. "Als we die tijd zouden moeten com penseren met vrije dagen, zouden we de bank 1 a 2 maanden moeten sluiten," aldus de heer Erdmann. Hij vervolgde zijn toespraak met een korte uitleg over de indeling van het nieuwe kan toor. Tenslotte bood de heer Erdmann Tot en met donderdag 30 juni kan men nog gebruik maken van de voor malige plaatselijke WV-kadobon. Dit geldt zowel voor de consument die de kadobon nog kan gebruiken voor het kopen van een artikel, als voor de winkelier die de bon kan verzilveren bij de RABO-bank. Vanaf 1 juli is het helemaal afgelopen met de bonnen en kunnen de dan nog in het bezit zijnde bonnen vernietigd worden. Sinds 1 januari 1983 kon men de VVV-kadobonnen niet meer kopen. Aangezien ze een half jaar geldig zijn, betekent 1 juli aanstaande het absolute einde van de kadobon als betalingsmiddel Aanrijding met letsel Op de kruising Koningsweg/Obrecht- straat deed zich in het weekeinde een aanrijding voor, waarbij een 28-jarige Soester automobilst en een jeugdige bromfietser, ook uit Soest, betrokken waren. Het meisje kreeg geen voor rang toen zij op het fietspad reed. Zij kwam ten val en werd per ambulance naar Zonnegloren overgebracht. Haar rechterbeen was zwaar gekneusd. A® Voor haar en hem VAIM HOGENDORPLAAN 20-HILVERSUM «543100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST Q17756 burgemeester Scholten een ingelijste kleurendruk van de wereldkaart van Blaeu aan. Voor mevrouw Scholten was er een fraai boeket. Districtsdirecteur J. Stikker van de ABN Utrecht en Gooi- en Eemland noemde het nieuwe gebouw een gewel dige verbetering voor zowel het perso neel als de relaties van de bank. Het leed geen twijfel meende hij, "dat hier goede dingen gedaan gaan worden." Ondanks de modernisering benadrukte hij de noodzaak van een goede persoon lijke binding tussen de bank en de klant. "Dat is goud waard. Het bank- werk blijft immers mensenwerk, dat niet alleen gedegen kennis vereist, maar ook hoge kwaliteit, begrip en het vermogen om op situaties in te spelen. De totale organisatie van de ABN kan alleen bestaan als de zaken op lokaal niveau goed worden aangepakt." aldus de heer Stikker. "Ik ben ervan over tuigd dat de heer Erdmann en zijn medewerkers de activiteiten van de ABN in Soest nog verder zullen uitbou wen. Naméns de Algemene Bank Nederland overhandigde de heer Stikker burge meester Scholten een fraai beeldje van een ruiter te paard, bestemd voor de gehele gemeenschap van Soest. De heer Scholten antwoordde dat hij hoopte voor het beeld een geschikt plekje buiten te kunnen vinden. Hij stelde vast dat Soest "tegen de ver drukking in verder weet te gaan." waarbij hij ook wees op de woningbouw in Overhees en de nieuwe winkelcentra in Overhees en in Soest-Zuid. "Veertig duizend mensen kijken scherp naar wat er gebeurt," aldus de burgemees ter. "Ondanks de malaise toch met nieuwe zaken bezig blijven, nieuwe voorwaarden scheppen, voor uitvoe ring straks als het nu niet kan. Het op lossen van de huidige problemen kan alleen geschieden door de blik op de toekomst te richten, en niet door navel staren en risicoloos te opereren. Die luxe kunnen we ons niet meer permitte ren." Sprekend over de bank merkte de heer Scholten op: "Het gaat bij bankieren behalve om geld in de eerste plaats om mensen, die zich willen inzetten voor de zaak, ook ter ondersteuning van an deren om een financieel moeilijke periode door de komen." Krachtig on derschreef de heer Scholten de aanprij zing van de heer Erdmann, in de Soes ter Courant gedaan, van Soest als ves tigingsplaats bij uitstek voor compu tertechniek en elektronica. "Met be drijven als Foxboro als trekker en onze ligging en mogelijkheden heeft Soest een vestigingsklimaat dat tot de beste van Nederland gerekend mag worden, voor bedrijven met een paar honderd werknemers tot beginnende durvers. Hij wees erop dat het er in deze tijd vooral om ging verder te kijken dan de neus lang is: "Niet aleen in je eigen kringetje ronddraaien. Daarom kan ook het bezoek van burgemeester Truman Scarborough uit Titusville van belang zijn." Over het nieuwe gebouw merkte de burgemeester op: "Ik hoop dat het de mensen die er werken zal inspireren. Een nieuwe behuizing voor de gemeen te, hoe simpel ook, zou wat dat betreft ook zijn uitwerking niet missen." Hij meende dat de bank aller steun ver diende wanneer zij zich inzet voor de verdere ontplooiing van activiteitn van mensen, alleen of in bedrijfsverband. De moderne aanblik van het gebouw vond hij "passend in deze tijd, op de toekomst gericht." De heer Scholten besloot zijn toespraak met de woorden "Ik wens u veel succes. Een dag als vandaag geve de burger moed Tenslotte voerde de heer Van Zeeland namens het architectenbureau Van Wijk, Gelderblom Partners het woord. Hij bood de nieuwe bank twee zeer moderne klokken aan, "in plaats van de gebruikelijke barometers." Hij sprak de verwachting uit dat de nieuwe ABN-bank door zijn ligging en zijn identiteit een echt oriëntatiepunt in Soestdijk zou worden. Na het officiële deel van de bijeen komst konden de aanwezigen het nieuwe kantoor bezichtigen. Voor de talrijke relaties van de bank was er 's avonds de mogelijkheid om datzelfde te doen, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Vele honderden bezoe kers kwamen een kijkje nemen. Voor allen had de ABN ter gelegenheid van deze feestelijke opening een presentje klaarliggen: een reproduktie van de wereldkaart van Blaeu. In zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van het nieuwe ABN-- kantoor aan de Van Weedestraat heeft burgemeester Scholten vorige week bezorgde geluiden laten horen over de verhouding tussen de bur gers en het bestuur van de gemeente. "Soest is vaak erg met zichzelf bezig, soms wel eens te veel," aldus de heer Scholten. "Daarom ook zijn initiatieven in de richting van een kon- takt met de ontwikkelingslanden of aktiviteiten zoals Amnesty en het Rode Kruiswerk blikverruimend en geven nieuwe perspectieven aan vastgelopen inzichten, ook het werk hier. Maar, zo merkte de burgemeester op, "wie realist is moet ook de andere kanten van de zaak bekijken: Bezuinigen en inleveren lijken mensen meer uit elkaar te drijven, ook in de raad, ook in het college! Hij pleitte ervoor de hand in eigen boezem te steken en van de nood een deugd te maken, door middel van een "werkelijk gemeenschappelijk en voortvarend vastgesteld bezuinigingsprogramma voor onze gemeen te." Onder leiding van wethouder Menne komt binnenkort het 'spoor boekje uit voor de zgn. 'Aanpak Toekomstig Beleid.' 'Er wordt gecijferd aan een nieuw op te zetten meerjarenbegroting,' aldus de burgemeester. "We moeten onderwijl niet de tijd verdoen met eindeloos gedebatteer, overal commentaar op te hebben of procedures tot in het oneindige te rekken en daarna toch maar weer terugkeren tot eerdere standpunten. De heer Scholten vervolgde: "We zullen moeten beseffen dat het soms beter is compromissen te sluiten en niet het onderste uit de kan te willen halen. Beslissingen in de raad moeten voor de burgers begrijpelijk zijn, ongeacht of ze het ermee eens zijn. Het bestuur kan zich anders ver vreemden van de burgerij. Ik ben daar momenteel bezorgd over. Bezui nigen met de ogen goed open is beter dan met de ogen dicht, al is het wel moeilijker." De burgemeester bepleitte een goed gebruik van de tijd voor het be denken en opzetten van nieuwe mogelijkheden. "Gebruik je middelen alleen voor de strikt noodzakelijke continuïteit en concentreer je verder op een paar hoofdlijnen, die toekomstmogelijkheden bieden. Kiezen bij bezuinigingen is niet van alles een beetje eraf. Het lijkt rechtvaardig, maar het biedt geen toekomstperspectief." Tijdens het 'Open Huis' toonde ook het publiek veel belangstelling voor het nieuwe bankgebouw. In het kader van de aktie 'Voor een dubbeltje geboren' gaat een groot aantal leden van de Partij van de Ar beid uit Soest en Soesterberg in de ko mende tijd de straat op. Het is de be doeling dat met de aktie zoveel moge lijk ideeën worden aangehoord van an deren mensen over de huidige politieke problemen. De aktie wordt ondernomen omdat de Partij van de Arbeid het belangrijk vindt haar gezicht te laten zien, "ook als er geen verkiezingen zijn. De ledenvergadering van afgelopen maandag is speciaal voor de aktie af gelast. Er waren overigens toch geen dringende zaken te bespreken, deelt het bestuur mee. door GERARD PAUL "Hé, wat grappig zeg dat we elkaar hier treffen." De heer die zojuist tegen over hem in de trein plaats nam deed een mislukte poging om ook iet9 van enthousiasme in zijn stem te leggen» toen hij om toch maar wat te zeggen, zei: "Ja, de omstandigheden zijn nu ge lukkig heel wat gunstiger" en om hel gesprek direkt maar de grond in te bo ren nam hij een duik in zijn statuskof- fertje om er iets te lezen uit te vissen dat groot genoeg was om zich achter te verschansen. Maar voordat hij zo ver was wilde zijn overbuurman nog even weten hoe het er met de gezondheid van zijn vrouw voorstond nadat zij hel ziekenhuis verlaten had. Het "oh, wel goed" bevredigde hem maar half, want direkt daarop vroeg hij of ze dan helemaal geen medicijnen meer slikte. Zelfs een afgedankte leugendetector zou op de gegeneerde ontkenning alarm geslagen hebben. De goede man kreeg een hoofd als vuur en klauwde licht geagiteerd door zijn koffertje waar hij niets vond dat hem zou kun nen beschermen tegen zijn opdringe rige medereiziger. "Heeft ze die kuur dan wel afgemaakt? Mijn vrouw is er nog steeds mee bezig en ze waren destijds even ver, dachl ik." Hij gaf toe "van al die vrouwen kwaaltjes geen verstand" te hebben, maar toch. Alsof hij plotseling een geniale inval kreeg vroeg hij onverhoeds en met een stentorstem: "Dat is waar ook. Juist gisteravond hadden mijn vrouw en ik het nog over jullie. Dat wil zeggen over die zoon van jou. Is 'ie nou al vrij? hij zit zo langzamerhand toch al een aardig tijdje vast, is het niet?" Het koffertje klapte dicht en de man ging een lichtje op, graaide de krant uil zijn binnenzak en speelde tevreden heid. "Of praat je daar liever niet over? Dal begrijp ik best, hoor. Zo leuk is dat alle maal niet. Hoewel zulke dingen natuur lijk in de beste families voorkomen. Ik zeg altijd maar zo, wie zonder zonden is werpe de eerste steen. Ja, toch?" Dit gedeelte van de tekst ging voor de overige passagiers gedeeltelijk verlo ren door het lawaai van het driftig openvouwen van de krant en het om slaan van de pagina's. De veelgeplaagde reiziger bleef verbe ten zwijgen totdat hij geacht werd ant woord te geven op de van verbazing gevulde vraag: "Hé, lees jij de N.R.C.?" Langzaam zakte de krant als om de woorden onbelemmerd huns weegs te laten gaan toen hij nadrukkelijk ant woordde: "Ik probeer 't". Nog was de man niet verslagen. Hij rekte zijn hals om zijn woorden over de opnieuw opgetrokken papieren schutting te gooien. "Hoe zo?" vroeg hij. "Je vindt hem toch niet te moei lijk?" "Nee, hoor" sprak de man gela ten. "Als u nou even uw snavel dicht houdt lukt 't vast wel." Dat hielp, maar toen waren ze er ook bijna. Gaat het om een schade groot of klein? Voor hulp moet je bij van Rouwendaal zijnt Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 DAG NACHT Erkend door TBBS en (JNETO Gespecialiseerd in woningen, kantoren, winkels en scholen. Bouwkundige en elektronische systemen Stil-alarm aansluiting op centrale meldkamer v.a. 25,- p. mnd. 24 UUR service. Vrijblijvend offerte! Scherpe prijzen! F. C. Kuyperstraat 28a 3761 EG Soest 02155-18023 Juwelier I GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES ^^jSjöpREPARATIES Burg. Soest Grothestr. 1302155-23271 Donderdag Versgebrande 500 gram ém* 250 gram Donderdag Gekookte 500 gram van 5.45 voor Donderdag 1 kilo per stuk van 13.60 voor Dit weekend Gouda's Glorie Kuipje van 500 gram P.E. - Florence, Piero Erbacci, Di Napoli. Herwalt, Samsonite. Klinkende namen op leder- warengebied. En daarom te koop bij j Nic van Dam, al jaren bekend om keus in klasse. Wat natuurlijk ook geldt voor schoenen en sportartikelen. Kom maar gauw eens kijken. vakkundig, voordetig en vlakbij Exclusieve informatie over koophuizen in Soest, Amersfoort, Baarn en omgeving. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneJ Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-630506

Soester Courant | 1983 | | pagina 1