Braderie Winkelkring 't Hart wordt groots gebeuren uon Geslaagde Open Dag bij 'De Paardenkamp' Bekende artiesten in TROS-radioprogramma in 'De Soester Duinen' Getuigschriften Turkse cursisten 'Maatschappij-oriëntatie' Muziekfeest op straat Publiek welkom bij recht streekse uitzending V*P Vroeger was het altijd Wil met haar ziekenfondsbril... brilmode Vernielingen Ruit bij school ingegooid WASSEN in de Wasserette? V Ouders van (toekomstige) middelbare scholieren STUDIEBEGELEIDING '83-'84 Instituut voor Studiebegeleiding Meiners -Telefoon02155-17089 DE KORTE DUINEN 10 JAAR JONG <Tk<lserUcDuimv-. F Uitwisseling Soest-Titusville in volle gang Soester Courant van woensdag 1 juni 1983 Halfvrij- Het is vurig te hopen dat de weergoden morgen en overmorgen de bewoners van Soest en omgeving gunstig gezind zijn, zodat de braderie die de winke liers van 't Hart gezamelljk organise ren ook wat dét betreft een succes kan worden. Het weer is dan ook het enige dat het organisatiecomité niet in de hand heeft. Om al het andere hoeft nie mand zich zorgen te maken: de bra derie wordt een groots opgezette mani festatie, waar voor iedere Soester veel te beleven, te bekijken en te kopen zal zijn. De braderie wordt gehouden op de speelweiden en de trimbaan aan de Ko- ninginnelaan 42-44 (achter drogisterij De Pil). De aanvangstijd is op beide dagen 19.00 uur, en het feest gaat door tot ongeveer 22.00 uur. De braderie wordt opgeluisterd door de welluiden de klanken van een echt Amsterdams draaiorgel, dat een plaats vindt bij de ingang van het braderieterrein. Eén van de vele hoogepunten tijdens de braderie is de grote fietsenloterij, die ter gelegenheid van het openlucht evenement door de winkelkring 't Hart is georganiseerd. De loten zijn ver krijgbaar bij de stands van de winke liers op de braderie. In de afgelopen weken zijn er vele honderden over de diverse toonbanken gegaan, omdat ze ook verstrekt werden bij de aankopen tijdens de "gewone" openingsuren van de winkels. Maar liefst vijf fietsen worden ver loot onder de winnaars. De trekking vindt plaats op de braderie, zowel op donderdag als op vrijdag, beide malen om 20.00 uur, door niemand minder dan de wijkagent van 't Hart, de heer Paper. Overigens worden de lotnummers later bekend gemaakt in de krant. De (voorlopige) lijst van deelnemers met hun attracties zag er bij het afslui ten van deze editie als volgt uit: Politie Soest - Voorlichting over in braakpreventie in de vakantiemaan den; Brandweer Soest - Voorlichting over brandpreventiebrandweerauto Stichting VVV Informatie over Soest en omstreken; Ben Rademaker Drankenshop; terras op de braderie Frans Broeze - Autoshow, met een ver rassing. De Waakvlam - Kachelshow en voor lichting over gas- en cv-installaties Groenten- en fruithal 't Hart - Marmot ten-racebaan, met medewerking van de hardlopers "Beer uit de Meer," "Rondborstige Vanessa" en "André Hazes"; Van Breukelen Grote textielkraam met stoffen en broeken De Snuffeldoos Boeken en sieraden; demonstratie spinnen op een spinne wiel; Foto De Smalen Verkoop foto-arti kelen; wedstrijd jaartal raden van antiek fototoestel; Banketbakkerij Oudwater Verkoop van gesorteerde gebakjes en stroop wafels De Gulle Lach kledingverhuur; de monstratie schminken; Drogisterij At Breij - Verkoop van di verse soorten drop; wedstrijd raden verkoopprijs van tentoongestelde arti kelen; Firma Holl Verkoop van sieraden en bijoux; Davo Ijzerwaren Voorlichting en verkoop gereedschappen; wedstrijd boomzagen met een beugelzaag over 2 avonden Banketbakkerij Rademaker Oliebollenkraam, met appelflappen en appelbeignets Rijwielhandel en Taxi Klomp - Wed strijd wielrennen op een hometrainer de drie snelste rijders (over 2 avonden vallen in de prijzen; Fa. Horsnveld Stand met eigenge maakte kinderkleding; Aannemer Cees Frank - Verkoop van barbecues met accessoires; demon stratie barbecuen met saté Schildersbedrijf Voortjes - Voorlich ting schilderwerkendemonstatieshow aerobic dancing; Bondsspaarbank - Voorlichtingsstand over verschillende spaarvormen Vrije Radio Soest V.R.S. - Voorlich tingsstand; verzorgt tevens het geluid en de muziek tijdens de braderie Open Haarden De Vries - Verkoop van barbecues en accessoires; verkoop bra derieworsten, die men zelf mag roos teren op de grote barbecue. Als de haringvloot intussen is terugge keerd zal er bovendien op de braderie een stalletje met de eerste "Hollandse nieuwe" zijn. Een beeld van de gezellige drukte die vorig jaar heerste tijdens de braderie van de Winkelkring *t Hart. )\v Moet je haar nu 'ns zien. Waar vakbekwame hulp en 'n uitgebreide kollektie modieuze brillen al niet voor kunnen zorgen. gediplomeerd optometrist lid 0.V, In het kader van de kunstzinnige vor ming schooljeugd Soest wordt er op 8 juni a.s. een groot 'muziekfeest op straat' georganiseerd. Het feest vormt de afsluiting van een muziekprojekt rond het onderwerp 'Muziek op straat'. In de klassen 5 en 6 van 17 lagere scholen in Soest, heeft dit projekt ongeveer een maand lang een rol gespeeld bij de lessen muziek. Het projekt is ontwikkeld door de konsulente muzikale vorming van de Regionale Muziekschool Amersfoort, Baukje Colpaart-Vellekoop. Het eindfeest op woensdagmorgen 8 juni a.s. bestaat uit twee delen. Het eerste deel begint om 9.30 uur en ein digt om 11.00 uur. Tijdens het eerste deel van het eindfeest, lopen ca. 1000 kinderen met hun begeleiders langs een speciale route. Al wandelend ont moeten de kinderen op ongeveer der tig plaatsen, 'straatmuzikanten'. Het zijn zowel muziek-groepen als enke lingen, zowel echte straatmuzikanten als gelegenheids-straatmuzikanten (o.a. docenten en leerlingen van de muziekschool, muziekstudenten uit Hilversum en Utrecht). De route is uitgezet in het gebied rond het Kerkpad en loopt tussen de Oude Kerk en het Hoofd-Postkantoor. Er wordt langs de gehele route muziek gemaakt, die op de een of andere ma nier ook werkelijk op straat kan klin ken. Soms is dat muziek van vroeger bijvoorbeeld uit Middeleeuwen en Re naissance, of Klassieke muziek. Soms is het muziek uit andere landen, zoals volksmuziek, jazz, zigeunermuziek etc.. Vanzelfsprekend zijn er ook zeer verschillende instrumenten te bewon deren, van fluit, klarinet, saxofoon, mondharmonika tot kromhoorn, van viool, bas, vedel, cello tot draailier en doedelzak. Tijdens de wandeling maken de kin deren spelenderwijs kennis met de diverse soorten muziek en de grote verscheidenheid aan instrumenten. Het tweede deel van het eindfeest be gint om 11.00 uur. Zowel de kinderen als de muzikanten gaan zich dan ver zamelen op het 'feestplein' voor de grote finale. Op de parkeerplaats naast het Postkantoor aan de Steenhoffstraat zal gezamenlijk een lied worden ge zongen, waarvoor elke school een eigen couplet heeft gemaakt. De aanwezige straatmuzikanten zullen zorgen voor een feestelijke begeleiding. In verband met het grote 'Muziek op straat'-feest moet het plein naast het postkantoor in Soest op woensdagmorgen 8 juni a.s. geheel autovrij zijn. Daarom zal de parkeerplaats op dinsdag 7 juni vanaf 's avonds 19.00 uur afgesloten worden. Zowel aan de Wiardi Beckmanstraat als aan de Van Weedestraat moesten, geparkeerde auto's het vorige week ontgelden. Bij de eerste wagen werd voor 600,- schade aangericht, doordat het achterspatbord werd bekrast. Een soortgelijke operatie zorgde bij de tweede auto voor een schade van maar liefst 2000,-. Een ruit van het gebouw van de scho lengemeenschap Eemland aan de Soester Engweg werd in het weekeinde met een trottoirtegel vernield. De schade bedraagt 275,-. Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.- 's morgens gebracht, 's middags klaar. Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) - Telefoon 15229 Op twee achtereenvolgende maandagen, 6 en 13 juni a.s., verzorgt de TROS een live-pro gramma vanuit het bekende restaurant 'De Soester Dui nen,' onder de titel "En Rou te." Het programma wordt omschreven als een muziekshow, die wordt gepresen teerd door Jan Kok. De twee uitzen dingen, die op zichzelf staan, gaan de ether in via Hilversum 1, vanaf 12.03 (direct na het nieuws) tot 13.00 uur. In beide uitzendingen treedt op The Michael Mill Company onder leiding van Peter Bochem. Daarnaast zullen een aantal bekende artiesten aanwezig zijn. Op 6 juni zijn dat niemand minder dan de zangeres Conny Vandenbos, de zanger Benny Neyman en de mondhar- monikaspeler Jan Verwey. Op 13 juni Ben Cramer, Greetje Kauffeld, Frank en Mirella en de violiste Jossche Mo- nitz. Het programma duurt een uur, maar voor het publiek is de zaal al open om 11.30 uur. Het bijwonen van de uitzending is uiteraard voor een be perkt aantal bezoekers mogelijk. Zij be talen een entree van 15,-, waarin dan begrepen zijn de kosten van koffie en een eenvoudige lunch. "En route" wordt in de eerste plaats een amusementsprogramma, waarin ook gesprekken worden gevoerd met gasten die op een of andere manier in het nieuws zijn. Mogelijk worden van uit 'De Soester Duinen' ook telefoonge sprekken gevoerd met mensen in het land, of met mensen die in "De Soester Duinen" aanwezig zijn. Het is de be doeling ook het publiek in de uitzending te betrekken. 'En route' wordt geregis seerd door de Soester Piet Daalhuizen. Kaarten a 15,- zijn verkrijgbaar aan het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 47a, en bij restaurant 'De Soester Duinen,' Soesterbergse- straat 188. Eventueel kan men ook tele fonische reserveren bij 'De Soester Duinen,' tel. 12739 of 19942. De kaart verkoop is maandag j.1. begonnen. Voorkom het volgend schooljaar drama's en zet uw kind met het huiswerk-maken onder deskundig toezicht! Vanaf heden kunt U Uw kind inschrijven De zaterdagmiddag j.1. gehouden Open Dag bij de Paardenkamp aan de Birkstraat is wederom een succes geworden, al waren er ditmaal wat minder bezoekers dan bij vorige gelegenheden. Het wisselvallige weer van de afgelopen tijd zal daar aan in belangrijke mate schuldig zijn geweest. Het evenement werd desondanks door honderden bezoekers uit het hele land bijgewoond. Ook de Shell-harmonie uit Rotterdam gaf acte de présence. Paardenkamp-voorzitter C. J. 't Hart onderstreep te in zijn openingswoord de belangeloze medewerking van het muziekkorps, dat veel waardering oogstte. Hoogtepunt van de Open Dag was het binnenleiden van twee nieuwe bewoners van het „nationale rusthuis voor paarden". Onder grote belangstelling werden de merrie Carmen en de pony Puck naar de voor hen speciaal versierde stal gebracht. De bezoekers konden zich met koffie en koek nog lang vermaken met een bezichtiging van De Paardenkamp, waarbij het voor velen een genoeglijk weerzien was, ondanks het slechte weer. Zes Turkse deelnemers aan de cursus "maatschappij-oriëntatie," in het af gelopen seizoen voor de tweede maal georganiseerd door de Werkgroep Poli tieke Vorming Buitenlandse Werkne mers, hebben hun inspanning vorige week beloond gezien in de vorm van een getuigschrift, dat hun werd uitge reikt door Onderwijs-wethouder drs. J. L. Menne. Ali Beke Adkdag, Vehbi OralDes, Halil Ibrahim Enjelik, Halil Sert, Ömer Sön- mez en Mehmet Yigitsoy waren de ge lukkigen, die tijdens een korte, genoeg lijke bijeenkomst in het middelpunt stonden. In zijn welkomstwoord blikte de voor zitter van de werkgroep, Ab Hooijer, nog even terug naar de opzet van de cursus - een uniek project dat twee jaar geleden tot stand kwam door de een drachtige samenwerking van alle in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partijen. Elk van deze par tijen heeft ook in het afgelopen jaar een blokje van vier cursus-avonden ver zorgd, over diverse onderwerpen waarmee ook de buitenlandse werkne mers in Soest worden geconfronteerd. Eit Algra (CDA) behandelde "wonen," Jaap Ruiter (VVD), "leven," Ab Hooijer (PvdA) "werken," Pieter de Wind en Ineke Grijpma (D'66) "demo cratie," Klaas v.d. Schoot (Prog. Soest) "cultuur," en Wiebe Meilof (SGP/GPV/RPF) tenslotte "milieu en gezondheidszorg. Ofschoon de cursusavonden door meer deelnemers werden bezocht (er zijn avonden geweest dat er meer dan 20 waren), konden toch maar 6 getuig schriften worden uitgereikt, al is dat weer iets meer dan vorig jaar, aldus Ab Hooijer. Hij wees op de doelstelling op langere termijn: de buitenlandse werknemers inzicht in de Soester sa menleving te verschaffen, met het oog op de raadsverkiezingen van 1986, waaraan zij mogen deelnemen. Hij hoopte dat de politieke partijen en de buitenlandse werknemers deze bij zondere vorm van samenwerking nog lang zouden kunnen voortzetten, al klonk ook bezorgdheid door in de op merkingen die hij wijdde aan "andere partijen, die nu zelfs al in de Tweede Kamer zijn doorgedrongen": "Laten we oppassen de buitenlandse werkne mers niet de zondebokken te maken van de recessie, en er in elk geval in Soest voor zorgen dat het die kant niet uitgaat." Wethouder Menne sprak de waar dering van het College uit voor de inzet en de volharding van de zes Turkse deelnemers. "U hebt het al die 24 avonden volgehouden, en dat is een hele prestatie." Hij toonde zich ver heugd over de toegenomen belangstel ling en hoopte dat deze stijgende lijn zich ook in de komende jaren zou voort zetten. "Het is goed om attent te zijn op wat er in de samenleving gebeurt. Het is de neerslag van het handelen van al lerlei mensen, ook in de politiek." Ver volgens reikte hij aan vijf deelnemers het getuigschrift uit. De bijeenkomst werd voortgezet met de vertoning van een serie dia's over Turkije van Jan Schutte, die een in drukwekkend beeld gaven van het land, waarover in Nederland bij zeer veel mensen nog zo weinig bekend is. Vooral de talrijke sporen van verschil lende oude culturen, die in Turkije nog zijn terug te vinden, vielen daarbij op, evenals de zeer uiteenlopende land schappen. Binnen de werkgroep wordt momen teel gewerkt aan de samenstelling van een "handboek," waarin verslag wordt gedaan van de ervaringen met het unieke scholingsproject in Soest. Uit andere gemeenten is daarvoor al veel belang stelling getoond, aldus secretaris Eit Algra. In de maand juni iedere maan dag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts MO,-. Met tal van originele gerechten voor de prijs van 1973.'--w M restaurant, ^BIRKSTRAAT 108. SOEST 02155-13720 f 12 Soester scholieren hebben vorige week dinsdag hun 7 Amerikaanse gas ten uit Titusville laten zien dat Soest het bezoeken waard is. Ondanks de regen, die ook op deze dag weer gesta dig uit de hemel viel, werden er op de fiets bezoeken gebracht aan de Kaas boerderij, de Kerkebuurt en de Ameri kaanse basis te Soesterberg. Het gezelschap van Amerikanen en Nederlanders werd dindsdagmorgen om 10.00 uur al door mevrouw Hil- horst, de boerin van kaasboerderij De Staelenhoef' aan de Birkstraat, opge wacht. Aldaar kreeg het gezelschap een rondleiding en verkreeg men in zicht in het kaasmaken. Mevrouw Hil- horst vertelde niet zonder trots over haar werk op deze unieke kaasboerderij, waar nog echte boerenkaas gemaakt wordt. Aan de hand van dia's werd één en ander nog eens verduidelijkt voor de Amerikanen, die overigens in de persoon van de heer Wind, leraar Engels van het Griftland College, een uitstekende tolk hadden. Na deze leerzame ochtend voor zowel Amerikanen als Nederlanders, ging het richting Kerkebuurt, waar de toren van de Oude Kerk met haar 182 treden bedwongen moest worden. Met veel pijn en moeite werd deze hindernis ge nomen en kon men zien hoe Soest er tijdens een wolkbreuk van bovenaf uitziet. Deze oude toren sprak vooral bij de Amerikaanse dames tot de ver beelding; de donkere afdaling en de aanwezigheid van spinnewebben deed menige Amerikaanse griezelen. Hierna vertrok het gezelschap richting Soesterberg, waar de jeug dige inwoners van Titusville om 14.00 uur door landgenoten ontvangen werden op de basis van het 32-ste Tactical Fighter Squadron. Na de ontvangst volgde een rondrit over de vliegbasis en de vertoning van een film over dit Squadron, waaruit bleek dat de Amerikanen over onze nationale veiligheid waken. Een verdere rond gang over de basis werd door het slech te weer onmogelijk, zodat men toen overging tot het nuttigen van een aan tal Hamburgers in een op de vliegbasis gelegen restaurant. Hier kregen de op 13 juni voor een te genbezoek vertrekkende Soesters trouwens te horen dat het Amerikaan se hoofdgerecht in Titusville uit Ham burgers zal bestaan. 's Avonds voerde de sport de boven toon. In de gymzaal van het Griftland College werd namelijk een vriend schappelijke wedstrijd Amerika - Ne derland gespeeld. Een spel waarbij het niet om de knikkers maar wel om de sportiviteit ging. Woensdag stond Den Haag op het pro gramma. Met een bus vertrok men uit Soest voor een bezoek aan de bloemen veilingen van Aalsmeer. Vervolgens naar Madurodam, het kleinste stadje van Nederland. Verder bezochten zij het Scheveningse strand en het Bin nenhof. Een bezoek aan de Amerikaan se ambassade kon om organisatorische redenen niet doorgaan. Een bezoek aan Amersfoort op donder dag viel door de regen weer "in 't water", en het programma moest we derom ingekort worden. Eén van de Amerikaanse gasten Gina Styles, kwam in het gips door het scheuren van haar enkelbanden. 's Avonds was zij echter weer van de partij in een plaatselijk Chinees-In disch restaurant. Ook was zij in staat om zaterdag in alle vroegte in de bus naar Oostenrijk te stappen, waar de Amerikanen een week zullen doorbren gen. De Amerikanen worden komende za terdag weer terugverwacht, waarna het uitwisselingsprogramma tussen Soest en Titusville zijn laatste week ingaat en waarin de banden tussen deze twee zusterplaatsen nog strakker worden aangehaald. Wethouder Menne wenst de Turkse cursisten geluk met het behaalde ge tuigschrift.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3