15 juni: onder deelnemers Jubileumstratenloop bij Van Dam Super 8c Knickerbockers-junioren verliezen van UW Europees Marathon- kampioen Gerard Nijboer LTC Soest: tevreden met negen kampioenteams Duinkikkers op derde plaats in zwemvierkamp Damverenigingen Soest en Baarn gaan samen 16e Ronde van Soest Geslaagde uitwisselings- wedstrijd ,De Bosruiters' Ruitersportcentrum Eldorado sloot winterseizoen met dressuurwedstrijden honkbal Winst voor dames Knickerbockers Verlies LBW Cricket Ruitervereniging De Bosruiters organiseert zomerfeest 16 36 maanden 156.04 249.66 312.08 405.71 499,33 17 Rein van Vriesland.één hand Een wedstrijd, die in feite in één onge lukkige inning werd verloren. Pitcher Jeroen Keijzer had een off-day, gooide in de derde inning liefst 6 maal 4 wijd, vroeg halverwege vervanging aan, maar wierp toch op advies van coach Soen de inning uit. De Utrechtse gasten scoorden in die slagbeurt liefst negen punten. In het overblijvende deel van de wedstrijd waren de Knickerbockers gelijkwaardig, zo niet sterker. De tweede pitcher, Arnold Hout veen, overtrof zichzelf; in door hem gewor pen slagbeurten gingen de Utrechters voor nul aan de kant. Het verschil was echter te groot. Van 4-12 konden de Soesters terugkomen naar 7-15. Het veld van de Knickerbockers-junio ren wordt duidelijk sterker. Wij zagen een door de trouwe scoorster met 2-5-2 genoteerde actie, waarbij catcher Donald Farrell (veldpositie 2) en der de- honkman Rein van Vriesland (5) honkloper Ramakers perfect insloten en uittikten. Ook de aangooi op het eerste honk wordt zuiverder. Van Vries land probeerde ook met één hand te slaan, maar de bal kwam in de (nog ontbrekende!) dug-out. Na de regen tijd een teleurstellend resultaat, maar het kan beter! f orse overwinning voor Knickerboc kers-senioren Nadat er 4 wedstrijden op rij werden afgelast konden de heren van de Knic kerbockers eindelijk weer eens honk ballen. Zaterdag werd in Amersfoort gespeeld tegen Quick 7. Tijdens de eer ste twee inning kon alleen Willie Meijer scoren voor Knickerbockers via 4 wijd en wat fouten van de tegenpartij. Quick scoorde tweemaal tegen door een fraaie honkslag van openingsslagman Ber kenbosch en een foute aangooi. In de derde inning kwam Willie Meijer op de honken door 4 wijd; Eric Plomp bracht hem verder door een honkslag en Rob la Rose zorgde met een stootslag voor het vervolg. Door een honkslag van Hans de Bruin kwamen beide spelers binnen. Hans de Bruin werd zelf bin- nengeslagen door Jack Menke. Deze voorsprong van 4-2 werd pas in de 5e inning vergroot door vooral drie honkslagen van Jaap Teeling, Hans de Bruin en Rob la Rose, die samen met Jack Menke en Willie Meijer ook in de 6e inning goed waren voor 5 honk slagen. De stand was toen 12-2. Ook in de laatste inning weer wat honk slagen van beide ploegen, zodat de eindstand 16-6 voor de Knickerbockers was. Opvallend was het goede veldwerk van de Knickerbockers: slechts 3 fouten, maar even opvallend was het sterke slaan: 15 honkslagen. Werpersresultaten: Rob la Rose 14 x 3 slag, 6x4 wijd, het veld maakte 3 fouten en hij kreeg 9 honkslagen tegen. Pitcher T. Zee van Quick gooide 9x3 slag, 8x4 wijd, het veld maakte 5 fouten en hij kreeg 15 honkslagen te gen. Beste slagman Knickerbockers: Hans de Bruis 0.750, Rob la Rode 0.750 en Willie Meijer 0.666. Bij Quick was beste slagman H. v.d. Bos 0.750 en H. Hoek 0.500. De heren proberen a.s. weekeind net zo te draaien als afgelopen zaterdag: dat spelen zij om 14.30 uur tegen de koploper in de 2e klasse B Phoenix Flyers uit Zeist. De traditionele stratenloop die Van Dam Super (Wiardi Beckmanstraat) samen met S.O. Soest-atletiek organi seert beleeft dit jaar zijn eerste lus trum. In 1979 werd de eerste straten- loop gehouden, in het kader van de vie ring van het 950-jarig bestaan, en sindsdien is het evenement niet meer weg te denken uit het Soester sportge beuren. Op woensdag 15 juni a.s. is het weer zo ver. Om 18.30 uur start de vijfde editie van de "Van Dam-Stratenloop" bij het parkeerterrein aan de Wiardi Beck manstraat. Dit keer heeft het evene ment trouwens een heel bijzonder tint je, nog afgezien van het jubileum: Onder de deelnemers bevinden zich een aantal top-atleten, onder wie Euro pees Marathonkampioen Gerard Nij boer, Gerard Vriend en Henk Kalf. Opnieuw bijten de scholen de spits af. Om 18.30 uur precies lopen de jongens en de meisjes van de lagere scholen de mijl. Elke school komt uit met een groepje van 5 jongens en 5 meisjes, plus één reserve. Voor de drie beste scholen 13 - zowel voor de jongens als voor de meisjes - een beker beschik baar. De beste school legt daarnaast beslag op een wisselbeker. De indivi duele nummers 1, 2 en 3 bij de jongens en bij de meisjes mogen bovendien een half jaar lang gratis meetrainen bij SOSoest-atlektlekmits ze natuurlijk nog geen lid zijn. Om 19.00 uur begint de Recreatieloop voor de lagere scholen, voor al die jongens en meisjes die zich niet voor de scholenwedstrijd hebben gekwalifi ceerd. Inschrijven moet plaatsvinden bij de caravan. Iedere deelnemer ont vangt een herinnering. Om 19.15 uur start de wedstrijdloop voor de middelbare scholieren. Daar bij geldt dezelfde prijzenverdeling als bij de lagere scholenwedstrijd. Om 19.30 uur vindt de start plaats van de Recreatieloop voor iedereen, over de afstanden 1 mijl en 3 mijl. Ook hier geldtinschrijven bij de caravan. Om 20.30 uur volgt dan de wedstrijd loop voor dames en heren senioren, over een afstand van 5 mijn. Deel nemers aan deze officiële wedstrijd loop dienen lid te zijn van de KNAU, de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Op deze afstand verschijnen en kele topatleten aan de start, zoals Gerard Nijboer, de Europese Marathon kampioen. Hij heeft zijn deelname toe gezegd, mits hij in de komende tijd niet geblesseerd raakt. De prijzen voor de ze wedstrijd worden beschikbaar ge steld door Van Dam Super. De lange-afstandslopers van S.O.Soest komen ditmaal niet aan de start. Zij zijn ingezet bij de organisatie, die na 5 jaar van zeer vruchtbare samenwer king tussen Van Dam Super en T Gerard Nijboer. S.O.Soest-atletiek is uitgegroeid tot een uitstekende vorm van "Soest-promo- tion." De stratenloop wordt zoals gebruike lijk omlijst met een gezellige braderie, verzorgd door Van Dam Super. De ongetwijfeld weer zeer talrijke toe schouwers wordt nu al verzocht er re kening mee te houden dat honden aan de lijn moeten worden gehouden. Auto bezitters wordt gevraagd niet op het parcours te parkeren. Weddenschap om nieuwe atletiekbaan Eén van de hoogtepunten tijdens de re creatieve lopen wordt ongetwijfeld de krachtmeting tussen wethouder van Financiën J. Menne (CDA) en gemeen- tevooriichter Ben van Os. De eerste heeft de laatste uitgedaagd, met als in zet de aanleg van de atletiekbaan, waarop S.O.Soest al zoveel jaren smartelijk wacht. Wethouder Menne is er vast van overtuigd dat hij - op de nieuwe loopschoenen met de toepasse lijke naam "Adidas - Gerard Nijboer"- de voorlichter vóór zal blijven. Hij heeft daarvoor zelfs de aanleg van een nieuwe atletiekbaan over. Wint hij, dan komt de baan er niet. Verliest hij echter, dan heeft hij beloofd er alles aan te doen om S.O. Soest de baan aan de Wieksloterweg te bezorgen. De heren treffen elkaar op de drie mijl (3 ronden van 1600 meter). Minlkermis en Braderie Tijdens de stratenloop is de Stichting Jeugzorg Soest present met een zgn. "Mini-kermis," met diverse attracties voor kinderen, zoals een Rad van Avontuur, een Knikkerspel, ballen gooien, een grabbelton, etc. ar Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant TENNIS Nu de competitie er practisch opzit kan de "winst en verliesrekening" weer worden opgemaakt. Van de 8 teams op zondag zijn er drie kampioen en zij pro moveren alle drie automatisch, vier teams eindigden op de 2e plaats, één hiervan promoveert automatisch een ander team mag een promotiewed strijd spelen. Op zaterdagmiddag 5 se niorenteams, waarvan 3 kampioen, vier jeugdteams waarvan 2 kampioen en ook in de midweekdamescompetitie een kampioen. Soest I met Maria Schothuis, Renée de Jong, Volkert Lichtenvoort Cats en Joost van Löben Seis (later wegens een blessure vervangen dor Aernout Voo- gel) werd kampioen door simpelweg alle wedstrijden te winnen. Vooral de dames toonden zich sterker dan hun tegenstanders. De 'plaats in de Over gangsklasse B is hiermede weer terug- veroverd. Soest IV (Frank Meijer, Robin Zahn, Helen Blokpoel en Saskia v.d Hulst) be reikte een tweede plaats, die recht geeft op het spelen van een promotie wedstrijd. Dit wordt een promotiewed strijd (thuiswedstrijd) tegen de num mer 2 uit afdeling 192. Helen Blokpoel, die in het Pinksterweekeinde het dis trictskampioenschap meisjes t/m 14 jaar behaalde zal dus op die dag met haar teamgenoten een poging doen om in de derde klasse te komen. De teams V en VI waren vorige week al kampioen geworden. Soest VII (met Gerard Beek, Jan Willem Oosterbaan, Petra Blank en Dinky van Wel) eindig den op een mooie tweede plaats even als het herenteam (met als vaste spe lers Jan-Willem Hovestad en Roel Vis; meegeholpen aan dit resultaat hebben verder Willibrord v. Koningsbruggen, Henk Grift, Piet Dorsman, Wim Schimmel en Ton Stalenhoef. Verleden week konden wij u al berich ten, dat zaterdagmiddagteam C en ju nioren D kampioen geworden waren, jongsleden zaterdag kwamen daar nog de teams A en B bij. Als voorzitter Technische Commissie heeft Karei Winter (met jeanette Beijer, Bep ter Meulen en Henk ter Muelen) dan ook het goede voorbeeld gegeven en het A-- team naar de eerste plaats in de le klasse geleid. Misschien lukt ook de sprong naar de Hoofdklasse? Het B-team moest zaterdag spelen én zondag een inhaalwedstrijd. Mary Blokpoel mocht weliswaar zelf nog niet spelen (blessure), maar haar morele steun heeft zeker tot het resultaat bij gedragen. Pierre en Ellen Dam en Ron Kuiphof wonnen zaterdag (met Aafke Gaasbeek als invalster) met 3-2 van Hilverheide. Zondag móest met 4-1 ge wonnen worden en dat lukte ook. Dit maal viel Sunny Simons in. Soest D moet op 11 juni nog een wedstrijd in halen. Wanneer Ton Schneider, Joop van Veenendaal, Sunny Simons en An neke Otten kans zien om van Alta te winnen, dan zijn zij het tiende kam pioensteam. Soest E strandde zaterdag ZWEMMEN Zaterdagavond werd door 4 ploegen meegedaan aan een zwemwedstrijd in Amersfoort, georganiseerd door zwemvereniging "De Amer." Een aan tal zwemmers was gebrand op een goede tijde, na de wat tegenvallende prestaties van de vorige week. Ook nu waren de resultaten weer wis selend, maar het feit dat het seizoen ten einde loopt zal hierbij wel een rol spelen. Toch zal er nog hard moeten worderi getraind, om op 18 juni bij de wedstrijden in het Soester Natuurbad goed voor de dag te komen. De uitsla gen van Amersfoort waren 50 meter vlinderslag: Barbara Schip, pers, 46,1, Annet de Kiewit 41,3 3, Karin Dorrestein 48,7, Annelieke Druyff 43,7. 100 meter vlinderslag: Axel de Zoete zwom 1.17,2 en Ronald Smits noteerde 1.15,3 een persoonlijk record en goed voor een 2e plaats. 500 meter vrije slag: Ronald Plagge werd 3e met een tijd van 45,9 en voor Evert-Jan v.d. Hengel werd 51,4 ge klokt. 100 meter vrije slag: Barbara Schip pers 1,24,7, Annet de Kieiwt 1,15,2, Axel de Zoete 1.06.0, Ronald Smits 1.11,2, Lauret Uyland 1,25,5, Susan v.d. Hengel 1.31,5, Arnoud Banda 1.07,8, Ralph Hellebrand 1,16,6. Arnoud en Axel werden in hun groepen 2e en Annet behaalde een 3e plaats. 100 meter schoolslag: Lauret Uyland 1.49,8, Susan v.d. Hengel 1.43,0, Arnoud Banda 1.3L0, Ralph Hellebrand 1.26,7, Annelieke Druyff 1.56,3, Karin Dorre stein 2.10,8, Ronald Plagge 1.56,6, Evert-Jan v.d. Hengel 1.58,5. Alleen Ralph haalde en 2e plaats, maar helaas kwam hij net 1 seconde tekort om de A-limiet te halen. Wel een nieuw officieel persoonlijk record. 100 meter rugcrawl: Petra Rademaker werd op deze afstand le met een tijd van 1,28,2 en Antonio v.d. Hengel haalde een 2e plaats in 1.35,4 wat te vens een persoonlijk record was. Anuschka Spelbos zwom 1.39,3 en Se- bastian Borsje 1.44,2. DAMMEN Fusie tussen DVS. (Soest) en O.K.K.,. (Baarn) onder de naam "Damver eniging Soest-Baarn" (D.V.S.B.) In december j.1. zag de ruim 70 jaar oude gerenommeerde Baarnse dam vereniging "O.K.K." zich wegens een sterk teruglopend ledental genood zaakt haar zelfstandig bestaan op te geven. Door het uitstekende contact met O.K.K. van de nog geen vijf jaar oude, florerende en reeds alom beken de Damvereniging Soest (ook al door haar fraaie maandelijke clubblad) ont stond van stonde af aan de beiderzijdse wens om tot een fusie te komen onder de naam "Damvereniging Soest- Baarn" (D.V.S.B.). Deze fusie nu is per 30 mei j.1. officiëel tot stand geko men. De tot de D.V.S.B. toegetreden twaalf merendeels sterke Baarnse dammers zijn zodoende voor de damsport behou den gebleven en betekenen ook een ver dere stimulans voor de D.V.S.B., niet in het minst ook wat betreft het spel peil. De Utechtse Provinciale Dambond heeft de nieuwe vereniging toegestaan de plaats van O.K.K. in de eerste klas se over te nemen. De D.V.S.B. telt nu 54 leden en is voor nemens aan de in september beginnen de bondscompetitie van de U.P.B.D. deel te nemen met één tiental in de eerste klasse, twee tientallen in de tweede klasse en één a vijf vijftallen in een nieuw in te stellen derde klasse. De nieuwe vereniging blijft in Soest ge vestigd. Haar clubavonden zijn ge handhaafd op de maandagen in het verenigingsgebouw van "De Zwaluw" aan de Schrikslaan te Soest (t.o. de ten- nishal). Het lopende speelseizoen eindigt op 11 juli a.s., terwijl de clubavonden dan weer worden hervat op maandag 22 augustus. De vereniging telt leden van uiteenlo pende sterkte, zodat ook de "recreatie dammer" zich bij D.V.S.B. thuis voelt. Aan geïnteresseerden worden gaarna nadere inlichtingen verstrekt. Tel. Soest (02155) 13694; Baarn (02154) 13910. Bowling in De Borg Zondag 19 juni a.s. is het weer zover: de afsluiting van alweer een succesvol bowlingseizoen in 'De Borg.' Er zal ge speeld worden om het kampioenschap van Soest. 15 Teams, alle periodenkam- pioenen, zullen hieraan meedoen. Het eindtoernooi zal de gehele dag in beslag nemen. De loting voor de inde ling geschiedt om 9.15 uur waarna de eerste serie om 9.45 uur aanvangt. De finaleronde vangt aan om 17.30 uur. De kampioen is dan om ongeveer 19.00 uur bekend, de prijsuitreiking volgt. Daar de laatste periode nog niet afge lopen is (deze eindigt op 12 en 13 juni) zijn er pas 11 periodekampioenen. Hier komen dan nog vier teams bij, die nu nog twee wedstrijden voor hun punten spelen. De volgende teams zijn al zeker van deelname aan het toernooi: 1. De Kroon, 2. Mystery team, 3. Bowlshit, 4. Pinnenes, 5. Tai Wan, 6. Conventionels, 7. Baselinens, 8. Snow- ball, 9. 't Juk, 10. De 3 Musketiers, 11. Pins Down II Natuurlijk is publiek van harte welkom Men kan van dichtbij de wedstrijd gra tis volgen. Daders vernieling jury wagen gepakt De politie heeft de jeugdige daders van de grootscheepse vernieling van de als jurywagen dienstdoende directiekeet van de fietscrossclub de Kings Road Riders aangehouden. Het gaat om drie jongens uit Soest, van resp. 18, 20 en 19 jaar. Uit baldadigheid winkel ruit vernield De politie heeft vorige week de dader aangehouden van de vernieling van een winkelruit van een sigarenzaak op de Smitshof. Het bleek een 21-jarige Soester te zijn.d ie zijn wandaad beken de. Hij merkte op de ruit uit baldadig heid te hebben ingetrapt, maar toonde zich bereid de schade alsnog te vergoe den. in het gezicht van de (kampioens) ha ven. Cor Heemskerk, Jan Smit (inval lend voor Jan van Kooy, die op Hemel vaartsdag een vinger brak) Hilde Geij- tenbeek en To Felix hadden in theorie voldoende aan 2 winstpartijen 1 set. Dat lukte niet, via een 4-1 nederlaag be landden ze op de 2e plaats. Junioren A kwma ook net niet op de eerste plaats. Jammer voor Laurens Ros, Remco Blokpoel, Cisca Cassa en Barbara Winter. Zondag 6 juni werd voor Soest B junioren een teleurstel lende dag. Nog twee partijen moesten gespeeld worden tegen Volta A, een he ren- en een damesdubbel. Leonie Ros en Judith van Beusekom verloren en daarna moesten ook Marco Tromer en Jeroen van Veenendaal het hoofd bui gen. De uitslag 6-7, 6-4, 6-7 bewijst hoe spannend het was. Tweemaal een ze nuwslopende tie-break. Wel kampioen werd Soest C Norbert Simons, Mark v. Beusekom, Angélique Winter en Lizet v.d. Kolk hadden de bloemetjes echt verdiend. In de damescompetitie hield Soest D de eer van de club hoog, en hóe. Irene Koldewijn, Yvonne Hurkens en Els Scholten verloren niet één set. De over het algemeen koude, natte competitie heeft tenslotte toch nog een warm en zonnig einde gekregen. SOFTBALL Dat het er bij het dames-softbal soms hard aan toe gaat bewees de wedstrijd van 2 juni j.1. tussen de Knickerbockers en FAK 3. Het was een vrij hard partij, waarin de emoties soms hoog opliepen. De wedstrijd begon met matig spel van beide partijen. De Knickerbockers hadden de afgelopen twee weken niet meer gespeeld, waardoor ze in het be gin van de wedstrijd nog niet helemaal ingespeeld waren. FAK maakte van deze situatie gebruik om het eerste wedstrijdpunt te scoren. In de tweede inning gingen de Soester dames beter spelen. FAK scoorde weliswaar weer één punt, maar de Knickerbockers kwamen duidelijk terug. Ze wisten met goede slidings; hun totaal op drie te brengen. Niet alleen aan slag, maar ook in het veld bewezen ze hun klasse. Eén speler van FAK had het thuishonk bereikt, maar voordat een tweede speler de plaat kon aantikken scoorde Flos Khalil met een prachtige flying-catch de derde nul voor haar team. In de derde inning kreeg de wedstrijd een meer gespannen karakter. De Knickerbockers hadden de stand in middels op 4-3 gebracht, waarna FAK op onsportieve wijze de Knickerboc kers van "slag" probeerde te brengen. In de vierde en tevens laatste inning bereikten de onderlinge woordenwis selingen tussen spelers, coaches en scheidsrechter hun hoogtepunt. Aan slag bleven de spelers van FAK op merkingen maken aan het adres van de Knickerbockers en toen de vlam bijna in de pan sloeg, riep trainer- coach Willem Geuzebroek zijn Knicker bockers bijéén. Hij maande ze tot rust en droeg op de tegenpartij te negeren. De beste revanche zou een overwin ning zijn en het was dus zaak het hoofd nog even koel te houden. Het gebeuren had FAK echter wel twee punten opge leverd en de stand was inmiddels 4-5 geworden. Met nog maar één slagbeurt in het verschiet moesten de Knickerbockers dus minimaal nog twee punten scoren, om deze partij winnend af te kunnen sluiten. Ze wisten zich in deze beslis sende fase te beheersen en scoorde de benodigde twee punten, waarna de wedstrijd direkt werd beëindigd om verdere incidenten te voorkomen. Eind stand 6-5. Met deze overwinning bezetten de Knickerbockers de tweede plaats in de competitie, achter de Zuid Vogels. Donderdag 9 juni spelen de Knicker bockers thuis tegen de Falcons. De wedstrijd begint om 19.15 uur op het S.O. Soest terrein. Belangstellenden zijn van harte welkom. Zondag ging het eerste team van LBW Amersfoort op bezoek bij koploper Scharweyde uit Zeist. Het LBW team, dat de tweede plaats bezet in de com petitie, ging in deze belangrijke wed strijd eerst fielden. Scharweyde kon op het goede bowlen van N. Meijer en D. Coster slechts langzaam scoren. Doordat de Amersfoortse ploeg met alle Zeistenaren naar de kant kon terug sturen, werden alle 50 overs benut om tot een totaal te komen van 137 runs voor het verlies van 8 wickets. Hiermede had LBW een kansrijke positie om de wedstrijd te winnen. Aan vankelijk leek dit ook te gaan gebeu ren. J. J. v.d. Biezen opende de Amers foortse score met een overtuigende reeks van 29 runs. Hierna vielen, mede door het goede fielden van Scharwey de, de wickets snel achtereen en kon LBW niet verder komen dan 89 runs all-out, waardoor de nederlaag een feit was. De cijfers: Scharweyde 137 voor 8 (D. Coster 3-22, N. Meijer 3-22, P. Kroes 1-41, W. v. Nierop 1-17). LBW 89 all-out (J. J. v.d. Biezen 29, W. v. Nierop 12). WIELRENNEN Zondag 12 juni a.s. organiseert de R. en TV. "Tempo" voor de 16e keer de grote „Ronde van Soest." Ook nn zullen evenals andere jaren, de wedstrijden weer verreden worden op het parkoer aan de Industrieweg te Soest. Als eersten zullen de 100 liefhebbers om 12.30 uur starten om hun 40 kilome ter af te leggen. Om 13.30 uur zal dan de start plaats vinden van de categorie nieuwelingen, om ook hun 40 km. te rijden. OM 15.15 uur begint het grote spektakel als de 110 amateur-renners over een af stand van 100 km. de strijd aanbinden. Dat het felle wedstrijden zullen wor den, is het gevolg van de vele bekende namen, die hier in Soest zullen starten. Namen zoals bij de liefhebbers: C. Faber, K. Smid, K. Valkenburg, W. Visser en H. Westhof allen uit Soest. Uit Baarn M. v.d. Voort. Verder W. Hakvoort, Eemnes; F. v.d. Helder, Gouda; N. Den Hartogf, Harderwijk; B.v.d. Heuvel, Haaruzuilen; M. Lam- bo, Utrecht; A. Veenendaal, Zeist en W. Vlaanderen, Maarssen. Bij de nieuwelingen: R. Bon, Baarn ;M. Gerritsen, Hoogland; E. Hop, Baarn; Arno en Rob Semper, Amersfoort; J. Sprintintveld, Baarn; Fr. Tromp, Hil versum, en J. Wouterse, Baarn. En dan enkele namen bij de amateurs D. Ariesen, Veenendaal; Harry de Boer, Hilversum; J. Bon, Baarn; Rob v.d. Broek, Soest; E. Gent, Goor; W. Dolman, Vreeland; E. Geserick, Hil versum; Ron Groen, Baarn; E. v. Ha- mersveld, Baarn; J. Hendriks, Hil versum; de 3 gebroerders, Wiegert, Herman en Gerrit v.d Hoef, Baarn; M. Hop, Baarn; B. Lambo, Breukelen; J. Lieverst, Kortenhoef; G. Nederlof, Utrecht; N. Oord, Loenen; J. v. Ooster- beek, Soest; K. Rigter, Baarn; H. v. Rouwendaal, Soest; J. Schaap, Korten hoef,; S. Smit, Soest; M. Veenman, Anke veen en H. Voorn, Hilversum. Dat deze Ronde van Soest weer gehou den kon worden, is hoofdzakelijk te danken aan de geweldige medewer king van de Soester Zakenkring. RUITERSPORT Afgelopen zondag, een stralende zomerdag, waren de Bosruiters uit Soest te gast bij manege Fuhren te Hil versum, waar de Ruitervereniging de Hoorneboeg haar onderdak heeft ge vonden. Twee weken geleden waren de ruiters en amazones uit Hilversum te gast bij de Bosruiters te Soest, bij het manege Paardensportcentrum aan de Bos straat, wat direct al een succes bleek, zodat ditmaal de Bosruiters op bezoek gingen in manege Fuhren. Het werd een sportieve dag met een perfect georganiseerd springconcours in vier rubrieken. Allereerst de rubriek 60 cm. voor de jeugdige deelnemers, welke nog maar kort de springruitersport beoefenen, en eerst ervaring moeten opdoen en ver trouwd raken met dit onderdeel. Er werd gevochten om de eerste plaats, de prestaties waren uitstekend en veel barrages werden foutloos gereden. Al leen de tijd maakte onderstaande uit slag duidelijk: 1. hr. Chr. de Ruig met Uniboy, 2. Mej. Yvonne Hartman met Fame, 3. Mej. K. Aalpol met Rese, 4. Mej. S. Laperse met May Day, 5. Mej. F. Busch met Rosita, 6. Mej. E. Heykoof met Sandor IV, 7. Mej. S. Führen met Sazoniere. Nadien werd het parcours met 20 cm. verhoogd tot 80 cm., een parcours voor iets verder gevorderden. Uitslagen: 1. Mej. S. Voorma met Sebastiaan, 2. Mej. J. Bizot met Ivanhoe, 3. Mej. M. Tijse met Ranger, 4. Mej. K. Winde- rink met Ibin, 5. Mej. Y. Hartman met Fame, 6. Mej. B. v. Deventer met Philip, 7. Mej. P. Knobelsdorf met San- dor IV. Voor het 1.00 meter parcours waren er veel deelnemers. Niet eenvoudig met vele z.g. stijlsprongen, waarbij echt wel ervaring werd vereist, zowel van ruiter als van paard. Uitslagen: 1. Mevr. E. v. Dijk met May Day, 2. Hr. F. Busch met Kaldi, 3. Mej. M. Tijsme met Ivanhoe, 4. Mej. D. Woodrow met Settan Seff, 5. Hr. W. Schallies met Re vanche, 6. Mej B. v. Deventer met Lucendro. 7. Mej. C. Kramer met Ma joor. Nadien de rubriek voor de echte top pers, de 1.10 meter. Een behoorlijke hoogte en uitsluitend voor de meer ge oefende springers. Alleen indien zeer regelmatig wordt geoefend zijn deze hoogten haalbaar; de barrage is immers 1.20 meter. Uitslagen: 1. Mej. C. Kramer met Majoor, 2. Mevr. E. v. Dijk met May Day, 3. Mej. H. v. Reijn met Black Beauty, 4. Mej. D. Woodrow met Settan Seff, Hr. K. Koster met Patrick. 5. Mej. E. Timmer met Jury. 5. Hr. W. Schallies met Revanche, 6. Hr. H. de Ronde met Ran ger, 7. Hr. O. Rave March met March Mellow. Het was een onvergetelijke dag voor de ca. 90 deelnemers en de vele enthou siaste supporters. Het geheel verliep in een sportieve sfeer en een ieder kan de zon in het water zien schijnen. Men gunde elkaar wederzijds alle succes en er werd veel geapplaudiseerd. Een prima sfeer in deze prachtige sport. De contacten tussen de Bosruiters en de Hoorneberg werden verstevigd en de spirngwedstrijden blijven in het na jaarsprogramma '83 uitgebreid met een aantal dressuurrubrieken. Dat de dressuursport zich in een toe nemende belangstelling, zowel van de deelnemers als van de toeschouwers, mag verheugen, bleek j.1. zondag weer tijdens de laatste van de drie competi tiewedstrijden voor paarden in de binnenmanege van Eldorado. Maar liefst 40 combinaties hadden hiervoor ingeschreven. Om 11.00 uur werd gestart met de ca tegorie B manegepaarden. Aangezien deze laatste wedstrijd erg belangrijk was voor de plaatsing in het eindklas sement, werd er met verve gereden. De volgende combinaties wisten zich te plaatsen: 1. Hellen Swinarski met Sylvia, 124 pnt. 2. Lydia Bouwman met Recer, 118% pnt. 3. Jenneke Weidema met Urolia, 118 pnt. 4. Carolien Bloemen- daal met El Sheila, 117% pnt. 5. Moud van Vuuren met Uranus, 117 pnt. 6. Mi randa Voskuilen met Romona, 116 pnt. 7. Hellen Swinarski met Tamara, 115 pnt. Vervolgens legden de ruiters en ama zones op hun eigen paarden de B-proef af. Het spreekt voor zich, dat deze combinaties een hoger puntenaantal scoorden. De uitslag hiervan leverde het volgende beeld op 1. Regina Luytelaar met Ultra, 131 pnt. 2. Karin van 't Net met Oran, 128 pnt. 3. Tjakko v.d. Meerendonk met Wikkie, 4. Stefan Zoetelief met Pastor, 120 pnt. 5. Wilma de Ruig met Unix, 114 pnt. 6. Christiaan de Ruig met Unix, 107 pnt. 7. Sacha Werlich met Natasja, 106 pnt. Tenslotte kwamen de L-ruiters en amazones op de manegepaarden en de eigen paarden aan de beurt. Het was duidelijk zichtbaar, dat hier de gevorderde combinaties aan het werk waren, waarvan de toeschouwers volop genoten. De plaatsing was als volgt: 1. Linda Eikelboom met Uranus, 133 pnt. 2. Regina Luytelaar met Pastor, 132 pnt. 3. Mevr. E. Dubois met Pithy, 131 pnt. 4. Marjan Dobben met Ramona, 128 pnt 5. Richard de Gier met Ramona, 125 pnt. 6. Mireille de Groot met Pastor, 117 pnt. 7. Heine Buis met Sylvia, 115 pnt. Voor de prijsuitreiking en vóór de be kendmaking van de stand in het eind klassement, bedankte het bestuurslid, de heer G. v.d. Heuvel, een ieder die zich had ingezet om dit evenement te doen slagen. Een bijzonder woord van dank aan het jurylid, de heer L. Alderkamp uit Zeist, liet hij vergezeld gaan van een ca deautje. De schrijfster, Marina Meijer, overhandigde hij een boeket rozen. De heer Van de Heuvel deelde nog me de, dat, door de grote belangstelling voor deze dressuurwedstrijden, het bestuur besloten heeft om ook in het komende seizoen deze wedstrijden weer te organiseren. De heer Alderkamp gaf hierna een dui delijke toelichting op de rijprestaties. Hij vond, dat er in deze manege over het algemeen zeer netjes gereden werd, daarmee een pluim stekend op de hoed van de bedrijfsleider, de heer F. Pols, die inmiddels samen met mej, N. Rot gans de puzzel van de drie competitie wedstrijden had opgelost, zodat het eindklassement bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt konden worden. Categorie B. manegepaarden: l. Jen neke Weidema. 2. Claire Bitter. 3. Moud van Vuuren. 4. Esther Hendrikx. 5. Mi randa van Asch, ex equo Mieke de Jong. Categorie L. manegepaarden: 1. Linda Eikelboom. 2. Joke Laseur. 3. Hellen Swinarski. 4. Heine Buis. Categorie L. eigen paarden: 1. Karin van 't Net. 2. Mevr. E. Dubois. 3. Chris tiaan de Ruig. 4. Gusta Friebel. A.s. zondag 12 juni worden eerst 3 ru brieken dressuur gehouden; BI - B3 en LI. Onder het oog van deskundige jury worden deze proeven in de binnenma nege gereden aan de Bosstraat 37. Nadien worden er buiten leuke, oud- Hollandse spelletjes gedaan, door jong en oud. Verder is er vor de leden een barbecue in Franse stijl, met aanslui tend een bingo met fraaie prijzen. Na Afloop wordt er nog een dansje ge- Jmaakt. Een ieder is van harte welkom. MOTORCROSS KNMV Jeugdcross Best 4-6-'83 Mini Automaat Raimond Smit 18. Mini Versn. B. Jeroen Smit 19. Mini Versn. B. Marco Smit 6. Mini Versn. A. Henkjan Wolfsen 6. 80 cc 12-15 jaar Richard Muis 3. 125 cc A. Hans Reyerse 10. KNMV Jeugdcross Gemert 5 KNMV Jeugdcross Gemert 5683 Mini Versn. B. Marco Smit 5. Mini Versn. A. Henkjan Wolfsen 7. 80 cc 10-12 jaar Marco Hagelen 3. 125 cc A. Hans Reyerse 7.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17