Nieuwe 'Grootjesbar' gezellig trefpunt voor Soest-Zuid y® PHILIPS MAGAZINE scliocmsikci X G//OH BAR Jubileumconcert Ned. Motet- en Madrigaalkoor Gt20/>- Een levenslang Vaderdagkado SWIFT PRISMAKIJKERS brilmode Boek en bloemen van Milieugroep Soest voor wethouder Oudemans Houten 'pionierswoningen' voor Overhees B. en W. 'Motorcrossen overschrijdt normen van de wet niet' UI - www HUIS AAN HUIS IN SOEST Philips een vertrouwd merk van eigen bodem! Schoemaker staat er achter Erkend Philips dealer voor snelle service en garantie. FNV-Soest vraagt gemeentebestuur speciale aandacht voor gehandicapten Blikseminslag UNIEK IN SOEST Objectief gezien het verst! Speciale aanbieding Birkstraat 2 Soest Tel. 12874 Jongen lastig gevallen DIT KAN ALLEEN BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. Soester Courant van woensdag 8 juni 1983 Foto: Goos van der Wilt Peter de Groot aan de tap van de nieuwe "Grootjesbar" aan de Soesterbergsestraat. Sinds kort bechikt Soest-Zuid weer over een gezellige bar, aan de Soester bergsestraat 20. Het is de "Grootjes bar," gedreven door Yvonne van Eg- dom, in samenwerking met Peter de Groot, die niet alleen in het zakelijk leven haar onmisbare steun en toever laat is. De bar is gevestigd in het pand waar nog niet zo lang geleden slijterij Man- ders was gevestigd en bevindt zich naast het restaurant "De Kroon," waarmee een intensieve samenwer king bestaat. Klanten aan de "Groot jesbar" kunnen de honger stillen met een keuze uit het gehele repertoire van "De Kroon," waarmee de bar binnen door verbonden is. De inrichting van de bar is het zeer ge slaagde resultaat van de goede samen werking met een collega-horecaman uit Soest, vertelt Peter de Groot. Aan de bar worden Yvonne en Peter in wisselende diensten geassisteerd door Ada en Marga. Vol lof zijn Yvonne en Peter over de snelle en uitstekende samenwerking met de gemeente. Op Soest-Zuid, zoals Peter uitlegt, was echt behoefte aan een gezellig trefpunt voor mensen die (vanaf 's morgens 10.00 uur) even wil len aanwippen voor een kop koffie of later op de dag voor iets sterkers. Het tweede en derde kopje zijn overigens gratis, en de "Grootjesbar" heeft daar naast nog een unieke service voor zijn laat blijvende klanten: Een half uur vóór sluitingstijd wordt er gratis koffie geserveerd aan iedere bezoeker! De "Grootjesbar" is dan ook onmid dellijk goed aangeslagen bij het pu bliek, dat "buiten verwachting is komen opdagen," aldus Peter de Groot, zelf ex-eigenaar van het Ruiter sportcentrum Soest. Binnenkort wordt de bar uitgebreid met een gezellig terras aan de Soester bergsestraat, zodat er bij het mooie weer dat deze zomer wel moet komen ook in de openlucht genoten kan wor den van de "Grootjesbar"-verfris singen. Foto: Goos van der Wilt Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor tijdens het laatste concert in de Oude Kerk aan de Torenstraat in Soest. Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 17253 Zondag 12 juni geeft het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor een jubileum concert in de Nicolaaskerk in Baarn. Onder leiding van haar nieuwe dirigent Krijn Koetsveld zullen werken worden uitgevoerd van J. S. Bach en W. A. Mo* zart. Orkestrale medewerking zal worden verleend door het Nieuw Rotterdams Kamerorkest. Solisten zijnMaayke Suurmond sopraan, Rita Dams alt, Jaap Smit tenor en James tucker bas. Het thans 35 jaar bestaande koor telt 65 leden, voornamelijk afkomstig uit Soest en Baarn. Bach's cantate nr. 78 "Jesu der du meine Seele" vormt het eerste onder deel van het programma. Hierna voe ren leden van het orkest de trio sonate in C uit, eveneens van J. S. Bach. Na een korte pauze wordt het concert besloten met Mozart's mis in C dur, be kend onder de naam Krönungsmesse. Het concert begint om 20.15 uur. De kerk is geopend om kwart voor acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de voor verkoopadressen, vermeld op de affi ches en vóór het concert in de kerk. Prijs 10,- (voor houders C.J.P. en 65 ƒ7,50). Over de twee koorwerken het volgen de De cantate nr. 78 behoort bij de 14e zondag na Trinitatis. De tekst is deels uit een kerklied van Johannes Kist (1629), deels een poëtische interpreta tie hiervan. In het eerste deel van de koraalcantate voegt Bach de koraal melodie samen met het basthema, dat veelvuldig voorkomt. Van de delen 2 t/m 6 noemen we het beroemde duet voor sopraan, alt, obligate, cello en continuo in deel twee. Deel zes, in de vorm van een klein concerto, brengt in tekst en melodie een verstilde vreugde tot uiting. De cantate wordt afgesloten met de laatste strofe uit Kist's kerk lied. De Krönungsmesse werd door Mozart geschreven in 1729 in opdracht van aartsbisschop Colloredo ter opluistering van de viering van het kroningsfeest van een Mariabeeld bij Salzburg. Mozart kreeg de opdracht een volwaar dige mis te schrijven met orkest en solisten, waarin de tekst verstaanbaar In een brief, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, met afschriften aan alle politieke partijen in Soest, heeft de Federatie Nederland se Vakbeweging, afdeling Soest, vorige week de speciale aandacht van het gemeentebestuur gevraagd voor de geestelijk en lichamelijk gehandicap ten in de gemeente Soest. De FNV doet dat omdat bekend ge worden is dat het vervoer van gehan dicapten naar scholen in Amersfoort, etc. niet langer door de gemeente zal worden betaald. De ouders moeten nu zelf zorgdragen voor het vervoer van de kinderen naar de diverse opvang centra in de omgeving van Soest, met alle moeilijkheden van dien, zoals de FNV laat weten. Met name wordt ge wezen op het probleem dat de achter blijvende kinderen ook verzorgd en naar school gebracht moeten worden. De FNV-Soest doet dan ook een be roep op het gemeentebestuur om dit vervoer te blijven steunen, zodat dege nen die toch al extra belast zijn van deze maatregel niet nog meer de dupe zullen worden, evenals degenen die het speciale aangepaste transport verzorg den. In de nacht van dinsdag op woensdag sloeg vorige week de bliksem in op de spoorlijn Utrecht-Baarn. Alle spoor wegovergangen raakten daardoor ge stoord. Gedurende enige tijd moesten de spoorbomen met de hand worden bediend. Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Tijdens openingsweek GRATIS BORRELHAPJES Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 Tecnar 8 x 30 van 168,- voorƒ145,- Tecnar 8 x 40 van 182,- voorƒ155,- Tecnar 7 x 50 van 195,- voorƒ165,- Tecnar 10 x 50 van 197,- voor167,- Belmont de Luxe 7 x 50 van ƒ249,- voor ƒ219,- Belmont de Luxe 8 x 40 van 235,- voor ƒ205,- Trilyte 8 x 40 van 429,- voor ƒ365,- Audubon 8,5 x 44 van 598,- voor 539,- Inclusief luxe tas, draagriemen, beschermdoppen en geschenk verpakking. 5 jaar garantie, boven 300,- levenslang garantie. gediplomeerd optometrist Lid O.V. 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 a Tijdens de vorige week gehouden ver gadering van de commissie "Bedrij ven en Personeelszaken" hebben drie Vrouwen van de Milieugroep Soest aan de voorzitter van de commissie, wet houder J. Th. Oudemans, het boek "Spuiten kan niet meer" - een uitgave van de Vereniging Milieudefensie - offi cieel aangeboden. Namens de milieugroep woordvoerster Astrid Ruepert, gebruik makend van het spreekrecht voor het publiek, de aandacht op de chemische onkruidbestrijding in Soest, die door de actiegroep verwerpelijk wordt geacht. Zij vroeg de commissieleden tijdens de volgende vergadering antwoord te ge ven op de over deze kwestie schriftelijk gestelde vragen. Voor de leden van de commissie had de Milieugroep een fraaie ruiker "wilde flora" meegebracht, bestaande uit bos viooltjes, lievevrouwenbedstro, ere prijs, vergeetmijnietjes, thijm en andere bermplanten. "Wanneer u niet spuit in Soest houdt u dit over", was de boodschap van de vrouwen. Wethouder Oudemans toonde zich blij verrast met het geschenk, zette de bos bloemen midden op tafel en beloofde het milieuboekje te zullen bestuderen. Na afloop van de vergadering werd de vaas met bloemen in de kamer van de heer Klandermans, hoofd van de af deling "Groen en recreatie," op zijn bureau gezet. Het College van Burgemeester en Wet houders is bereid grond te verkopen voor de bouw van een twaalftal houten pionierswoningen in Overhees 3. Het College heeft daarmee het verzoek in gewilligd van de Soesters Pier de Jong en Aad Ernst. De eerste is beheerder van het bungalowpark De Eekhoorn aan de Birkstraat, waar hij als eerste in Europa een dergelijke woning heeft gebouwd. Aad Ernst is architect. De woningen hebben als groot voordeel dat zij gemakkelijk en snel gereali seerd kunnen worden. Binnen twee we ken kan het "casco" glas- en water dicht opgeleverd zijn. Ook I technisch gezien heeft de bouw van deze wo ningen grote voordelen. Deze week komen de gemeente en de meer dan dertig personen die reeds interesse hebben getoond in het project bij el kaar. De kavels die voor de bouw van de pionierswoningen bestemd zijn zul len dan worden verdeeld, eventueel door loting. In de toekomst is het College, afhanke lijk van het verloop van dit project, be reid nog meer grond ter beschikking te stellen, ook voor andere vormen van houtbouw. Mogelijk al ln september of oktober wordt met de bouw van de twaalf houten woningen achter de Cle- mensstraat begonnen. Binnenkort krijgen de bewoners van de Amersfoortsestraat in Soesterberg, de Utrechtseweg in Amersfoort, de Hoge Kleiweg en de buurtschap Water- loo in Leusden antwoord van burge meester en wethouders van Soest op hun protestbrief aan de gemeente raden van Soest, Amersfoort en Leus den. Deze brief van de bewoners en instellingen ging vergezeld van 32 handtekeningen van mensen die be zwaar maken tegen de aanleg van een regionaal crossterrein op een deel van de Leusderhei. In de antwoord schrij ven B. en W. van Soest onder meer, dat deskundigen te kennen hebben ge geven „dat door het stellen van nor men waaraan de crossmotoren moe ten voldoen, de door de Wet Geluidhin der gestelde normen niet zullen wor den overschreden. Het grootste bezwaar van de omwo nenden is de geluidsoverlast van de crossmotoren, die gedurende een proefperiode op de zaterdag en de zondag op de kruising Kolonel van Rooijenweg/Rijksweg 28 op een daar toe aangewezen terrein mogen cros sen. Ook stelden zij vraagtekens bij de gehele gang van zaken rond de gevolg de procedures van voorlichting en inspraakmogelijkheden. De conceptbrief van B. en W. werd vorige week in de commissie Ruimte lijke Ordening behandeld en na enige kanttekeningen en opmerkingen van de heren R. van Logtenstein en J. Blom (beiden CDA) door de commissie leden goedgekeurd, om verzonden te worden. In de brief is te lezen dat de gemeen te Soest herhaalde malen moeite heeft gedaan om op eigen grondgebied een plaatselijk crossterrein te realiseren: door verschillende problemen moest daarvan worden afgezien. De te ver wachten geluidsoverlast, het behoud van natuurschoon en voorschriften van de provincie met betrekking tot een zandwinning bleken onoverkome lijk'bezwaren te zijn. Op aandringen van het provinciaal bestuur hebben de gemeentebesturen van Soest, Amers foort en Leusden en Zeist kontakt op genomen met defensie, wat resulteer de tot aanwijzing van het gebied op de Leusderheide, dat gedurende de weekenden beschikbaar is. Het college van B. en W. van Amers foort heeft, omdat het gebruik van het terrein afwijkt van het daar gelden de bestemmingsplan, op grond van een artikel in de Bouwverordening, vrij stelling verleend. Aan deze vrijstelling werd het voor schrift verbonden dat zo spoedig mo gelijk een vergunneingsaanvrage in het kader van de Wet Geluidhinder moet worden ingediend bij het col lege van GS. Uit deskundige kringen is vernomen dat door het treffen van voorzieningen, de normen door de Wet Geluidhinder gesteld, niet zullen worden overschreden. Daarvoor die nen er proeven genomen te worden, die zich over een bepaalde periode zul len uitstrekken. Voordat Gedeputeerde Staten een beslissing kunnen nemen, moet er een aantal procedures gevolgd worden en kunnen belanghebbenden eventuele bezwaren indienen. Een 14-jarige jongen uit Soest werd vorige week, toen hij over de Mon nikenbosweg fietste, aangesproken door een automobilist, die hem tot stop pen dwong, hem oneerbare voorstellen deed en hem vastpakte. De jongen ging daar eerst niet op in, maar om van de man af te komen maakte hij een af spraak met hem, om hem op een later tijdstip op dezelfde plaats te ontmoe ten. Vervolgens lichtte de jongeman de politie in. Deze begaf zich op het afgesproken tijdstip naar de plaats van de afspraak en hield daar de man, een 33-jarige in woner van Bunschoten aan. Aanvanke lijk ontkende deze de beschuldiging, maar later gaf hij toe. Enkele ogen blikken later bedacht hij zich blijkbaar en probeerde hij er met zijn auto van door te gaan. Eén van de politieman nen hield zich echter vast aan het por tier van de auto en trok zijn pistool. Daarop gaf de man zijn pogingen op. moest zijn. Het koor moest dus een homofone rol krijgen. De mis bevat een groot aantal prachtige thema's. Het feestelijk karakter krijgt extra gestal te door het gebruik van hoorns, trom petten en pauken. Snel. Lever vandaag nog uw kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na de lunch genieten van uw schitte rend afgedrukte kleurenfoto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917

Soester Courant | 1983 | | pagina 3