Natuur O) Nabij R Stalenhoef b* d 50 jaar geleden in Soest TAXI KLOMP 12984 Tussen Soest en Eem TV-opnamen bezorgden Hees drukke week België 1 experimenteel op Soester kabelnet Scholengemeenschap 'Eemland' gaat oud papier verzamelen van ouders en buurtbewoners Meningen van lezers 9 Juni 1933 vraagt: uw aandacht voor: GEMEENTE Hinderwet Hoorzitting bestemmingsplan Amersfoortsestraat Bouwzaken Verleende bouwvergunningen TEL. Mishandeling Inbraak in Soesterberg Onder invloed gereden F.N.V. Demonstratie annex manifestatie Foto's, Soester Courant Elke 70 kg oud papier spaart één boom Z Profiteer nu van onze bijzondere aan biedingen. aan- ~L M g|| biedingen. V SHIRTS en U BLOUSES Korte mouw SPEEDWELL SOESTER COURANT Soester Courant van woensdag 8 juni 1983 Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage twee verzoeken om een oprichtings-cq. revisie-cq. uit breidingsvergunning van Trane Airconditioning B.V., Birkstraat 108 te Soest voor een kantoor/ma gazijn/montagewerkplaats op het perceel Koningsweg 4 te Soest Procar Verkoop B.V., Industrieweg 30 te Soest voor het vervaardigen van auto-reinigingsmiddelen, o.a. met een schoonmaak- en spuitinrich- ting voor vaten op het perceel Industrieweg 30 te Soest Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 8 juni 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 29 juni a.s. om resp. 9.00 en 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. woensdag 22 juni -19.30 uur, Dorpshuis Soesterberg. Hoorzitting bestemmingsplan Amersfoortsestraat Tijdens deze openbare avond hebben de bewoners van de Amersfoortse straat en omgeving gelegenheid t.o.v. de leden van de commissie ruimte lijke ordening hun mening en wensen te geven over de Amersfoortsestraat. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. G. P. Espeet, Kerkpad Z.Z. 63 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een berging met carport op het perceel Kerkpad Z.Z. 63; 2. R. van Beek, Beemden 20 te Leusden, ten behoeve van het vergroten van een verblijfsgelegenheid tot woning op het perceel Soesterbergse- straat 107 3. P. van Heugten, Heiligenbergerweg 4 te Amersfoort, ten behoeve van het herbouwen en het uitbreiden van een showroom op het perceel Amersfoortsestraat 22. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 juni 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. (niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 10 mei 1983 vergroten van een woonhuis op het perceel Kerkpad Z.Z. 57; gedeeltelijk vernieuwen van het restaurant/woonhuis op het perceel Mid delwijkstraat 2; plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Bartolloti- laan 30. Verlening d.d. 26 mei 1983 bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de De Colignylaan (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 1148). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondag 12 juni kunt u wandelen met IVN Eemland. We wandelen dan in het polderland tussen Soest en de Eem„ waarbij we in het bijzonder naar de planten van sloot en wei zullen kijken. Ook op het gebied van de weidevogels hopen we veel te zien. Natuur gidsen van IVN Eemland zorgen voor begelei ding. Vertrek om 14.00 uur van het par keerterrein naast de Oude Kerk in Soest. Let op de groen-gele IVN-bor- den. Wist u dat de mens er voor gezorgd heeft, dat er in Nederland weidevogels zijn? Je kunt het zelfs nog sterker zeg gen: Zonder menselijk ingrijpen zouden er in ons land nauwelijks weide vogels kunnen leven. Dit klinkt vreemd in een tijd, dat we steeds meer horen over de bedreiging van ons milieu, maar het is toch echt waar. Aan het begin van onze jaartelling be stond Nederland vooral uit bossen en moerassen. Open vlakten zoals heide, steppen of grasland waren nauwelijks te vinden. Pas toen de mens bomen ging kappen om er akkers of weilanden aan te leggen, kwam er ruimte voor vo gels, die zich graag op de vlakte ophou den. U kent hun namen vast wel: Kie vit. grutto, wulp, tureluur, kemphaan, leeuwerik enz. Ook veel watervogels zijn dankzij de hulp van de mensen sterk in aantal toegenomen. Denk maar eens aan alle sloten, weteringen, kanalen en plassen die door de mens zijn gegraven. Ook hier heeft de mens het oorspronkelijke milieu dus zó ver anderd, dat het voor dit soort vogels een goed woongebied werd. Als je nu gaat wandelen in het polder gebied van Eemland, dat loop je in een terrein, dat eigenlijk geschikt is voor beide vogelgroepen. Je vindt er vogels van de grasvlakten, vooral kievit en grutto, maar ook de vogels van de wa terkant zoals wilde eend, waterhoen, blauwe reiger, knobbelzwaan en heel misschien de watersnip. Maar het is heel jammer dat de mens op het moment heel hard bezig is om al deze vogels weer te verjagen. Eerst - heel lang geleden - werden al die vogels geholpen door milieuveranderingen, nu worden ze er juist door geplaagd. Met name in de polders vinden grote veranderingen plaats. Door verlaging van de waterstand wordt het land dro ger en daardoor kunnen de koeien er langer op grazen en komt er meer kuil- gras en hooi af. Die drogere grond is echter voor sommige vogelsoorten erg vervelend. De bodemdieren waar ze naar zoeken gaan namelijk dieper de bodem in en worden onbereikbaar. Het beroemdste en meeste trieste voor beeld is de kemphaan - vroeger kwamen deze bij tienduizenden in ons woongebied voor, tegenwoordig leven er nog maar enkele tientallen. Het vee zelf is ook een groot gevaar voor de vogels. Door de betere bemes ting en door het bijvoederen kan de boer per hectare veel meer koeien hou den dan vroeger. Aangezien die bees ten niet altijd uitkijken waar ze hun po ten neerzetten, vertrappen ze nogal wat nesten. Bovendien worden de broedende vo gels door het grazende vee regelmatig van het nest opgejaagd. De nesten lig gen er dan onbeschermd bij en kraai en, kauwen en eksters zijn er gauw bij om eieren of jonge vogels op te eten. Blijkens een recent rapport van het Ministerie van Landbouw is deze ver storing de belangrijkste doodsoorzaak van Jonge weidevogels. Daar komt nog bij, dat de graslanden tegenwoordig steeds vroeger worden gemaaid, waardoor nogal wat nesten worden vernietigd of jonge vogels ver stoord. Sommige goedwillende boeren plaatsen daarom markeringen bij de nesten en maaien er dan omheen. Maar de kraaien en eksters zijn ook niet gek - ze gaan juist bij die mar keringen op zoek naar nesten en zo komt er toch weer schade. Nu is het al te gemakkelijk om de be schuldigende vinger uit te steken naar de boeren, maar dat is niet eerlijk. Landbouw en veeteelt moeten natuur lijk ook efficiënt en economisch wor den gevoerd en dat de natuur daar schade van ondervindt is dan helaas een triest bijverschijnsel. Toch is er wel een oplossing mogelijk, waarbij de belangen van de landbouw worden ge diend en toch de schade aan de natuur De opnamen voor de achtdelige NCRV- televisieserie "Schoppen Troef" heb ben in de afgelopen week voor heel wat drukte gezorgd op de terreinen van de voetbalvereniging Hees. Op en rondom het veld van de voor de gelegenheid tot HDL ("Hoop Doet Leven") omgedoop te Soester club vonden bijna elke dag opnamen plaats, onder de wisselende regie van Dick van 't Sant, Ruud Keers en Aart Staartjes. Een van de hoogte punten was ongetwijfeld de opname van de "Fancy Fair,waarvoor de kin deren van de naburige Insingerschool waren opgetrommeld. Voor de mees ten daarvan was het lang niet eenvou dig om het vol te houden, al hoefden ze dan niet naar school. De Fancy Fair (donderdag) werd onderbroken door een flinke stortbui. Vrijdag was het daarentegen weer zulk mooi weer dat de Soester brandweer ervoor moest zorgen dat het tijdens de opnamen "regende." Er werden scè nes opgenomen van de jubileumwed strijd van HDL (ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan) tegen een elftal van oud-internationals. Ook P.V.O. trad daarbij voor het voetlicht, om de feestelijkheden luister bij te zetten (fo to). In de "wedstrijd" zelf deden naast een aantal Hees-veteranen bekende ac teurs mee als Pieter Lutz, Piet Hen driks, Gerard Cox, Onno Molenkamp maar ook heuse oud-Nederlands-elftal spelers als Reinier Kreyermaat, Klaas Nuninga, Roel Wiersma, Jan Mulder, Theo van Duivenbode en anderen. Scheidsrechter was Lau van Ravens. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Een aantal bezitters van televisie die op het Soester kabelnet zijn aangesloten zullen in de komende weken kosteloos kunnen meegenieten van de uitzendingen van de Belgische TV-zender BRT 1. Sinds vorige week experimenteert het gemeentelijk Gas en CAI-bedrijf met de ontvangst, om de beeldkwaliteit ervan te testen. De BRT is te ontvangen via de VHF-band op de kabel, op 231,25 MHz. Overigens kan de zender daardoor juist maar op een relatief gering aantal ontvangers binnenkomen. De meeste TV-toestellen hebben een VHF-band die maar tot 230 MHz loop. Te verwachten is dat het CAI-bedrijf binnen afzienbare tijd de gemeenteraad met een voorstel benadert om de ont vangst officieel mogelijk te maken, wanneer daarvoor althans voldoen de belangstelling zou bestaan. Uit de tot dusver opgevangen uitzendingen is overigens gebleken dat de kwaliteit van het beeld nog lang niet-optimaal is. Verbetering lijkt echter wel tot de mogelijkheid te behoren, al is de antenne van het ont- vangsstation op de Eng niet voldoende hoog voor een echt vlekkeloos ontvangst. Van Mandersloostr. 7 Alphen a/d Rijn, Tel.: 01720 - 7 30 37 Laanstraat 94 Baam, Tel.: 02154 - 1 44 08 Blokhuis 2 Lisse, Tel.: 02521 - 1 14 50 Een 28-jarige inwoonster van Baarn, die hier vorige week over de Van Weedestraat fietste, werd plotseling staande gehouden door haar ex-echtge noot, die haar een klap in het gezicht gaf. De vrouw deed bij de politie aan gifte van de mishandeling. Een bewoner van de Oude Tempellaan deed vorige week bij de politie aangifte van diefstal van een aantal oude Duitse, Indische en Amerikaanse mun ten, alsmede van drie gouden ringen, een stel gouden oorbellen met diaman tjes en een stel gouden manchetkno pen. Omdat de politie geen sporen van braak aantrof vermoedt men dat de dieven gebruik hebben gemaakt van een valse sleutel. Een aantal malen betrapte de politie vorige week weer dronken bestuurders van auto's, die na het ondergaan van blaas- en bloedproeven met een rijver bod en een proces-verbaal werden heengezonden. Het betrof een 29-jarige Baarnaar op de Stadhouderslaan, een 46-jarige Blaricummer op de Noorder- weg en een 23-jarige Soester op de Jachthuislaan. Men verzoekt ons opname van het navolgende: Het bestuur van de Abva-Kabo afde ling Soest-Soesterberg roept hierbij de leden van alle bij de F.N.V. aangeslo ten organisaties op, deel te nemen aan de landelijke F.N.V.-aktiedag, zaterdag 11 juni a.s vanuit de Irene- en Berhardhal van het Jaarbeurs complex in Utrecht Het doel van deze aktiedag is: Het ui ting geven van onvrede met het re geringsbeleid ten aanzien van de toene mende werkloosheid en haar econo misch beleid. Het presenteren van F.N.V. plannen voor het helpen bestrij den van deze problemen. - Het door uw aanwezigheid, daadwerkelijk geven van inhoud aan het F.N.V. verzet ten aanzien van het regeringsbeleid. Aanvang van de manifestatie 11.00 uur. Bij de u verstrekte aktiekranten vindt u een vervoersbiljet voor het gratis rei zen naar en van Utrecht naar uw woon plaats. geplaatst in de Soester Courant, kunnen worden afgehaald of nabesteld tegen de prijs van 10,- per foto, "acontant. Van Weedestraat 47A Soest De ruim 400 leerlingen van de Scho lengemeenschap "Eemland" gaan maandelijks het oud papier verzame-' len waarvan de gemeente vindt, dat het niet met het huisvuil meegege ven zou moeten worden. Met deze milieu-actie haakt de school voor lager beroepsonderwijs aan de Soester Engweg in op de oproep van de directeur van Gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, om als verzamel punt te dienen voor de bewoners rond om de school op de Eng, die graag hun oud papier willen afstaan voor een goed doel. beperkt. Zo'n oplossing heeft men bij voorbeeld gevonden in Waterland, een poldergebied bij Purmerend met erg veel weide- en watervogels. Het waterpeil is daar niet verlaagd en doordat ook niet zo vroeg mag worden gemaaid is de veebezetting per ha. minder hoog. De financiële schade die de boer daarvan heeft wordt echter be rekend en door Natuurmonumenten vergoed. Het moet mogelijk zijn om veel vaker dergelijke "Beheersover eenkomsten" op te stellen, waardoor de belangen van boer en natuur beide worden gediend. Zondag 12 juni krijgt u de kans dit alles zelf in ogenschouw te nemen tijdens de maandelijkse IVN-wandeling. De gid sen zullen u vogels laten zien en horen, maar zij zullen ook wijzen op de plan tenwereld waarvan we in deze tijd kun nen genieten. Het is nu de tijd van de grote voorjaarsbloei en de polders en slootranden gaan getooid in een bonte kleurenpracht. Meidoom, zwanebloem, valeriaan alsook de "ge wone" paardebloemen, boterbloemen, hondsdraf en flultekruid zullen te zien zijn. Vertrek om 14.00 uur van de Oude Kerk in Soest. Brief Al deze bewoners in de 'schilders- buurt' krijgen een brief thuis, waarin staat dat zij voortaan elke tweede dins dag van de maand (drie dagen lang) hun oude kranten kwijt kunnen in de container die dan achter de school staat: ingang Albert Cuyplaan. Van 's morgens 8 uur tot 's middags 5 uur. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen de school bellen (14244) om nadere inlichtingen. De actie start op dinsdag 14 juni, daarna ligt de zaak twee maanden stil in de vakantietijd, terwijl in het nieuwe schoolseizoen maandelijks definitief de gelegenheid bestaat het oud papier bij de school in te leveren. De veertiende juni wordt een proef ge nomen met deze manier van inzamelen. De leerlingen van de school zijn goed voorbereid. Een medewerker van de Eerbeekse Papierfabriek "De Hoop" (waar het oud papier naar toe gaat) heeft op school de leerlingen verteld, aan de hand van de film "De Kring loop", waarom het zo belangrijk is het oude papier niet aan de vuilnisman mee te geven. "Elke 70 kg oud papier spaart één boom uit", aldus de heer Hendriks, die vertelde dat "De Hoop" in Eerbeek al 350 jaar bestaat en ge specialiseerd is in het maken van (golf )karton. Voor deze fabriek plaatst het Amersfoortse zusterbedrijf "Euro grondstof BV" de container bi] ae school. Bij zo'n 120 scholen in de regio Amersfoort haalt deze groothandel het oud papier op, om zodoende de kring loop oud papier - nieuw karton in stand te houden. Opbrengst Het inzamelen van oud papier levert geld op. In een tijd van bezuinigen kan de school best een extraatje gebruiken. De opbrengst van deze actie wordt be steed aan zaken waar eigenlijk geen geld meer voor is. Een AVO-leraar, initiatiefnemer van deze milieu-actie, hierover: "het geld komt alleen de scholieren ten goede. Wij willen onze schoolkrant ermee financieren, we hebben plannen om de kantine meer aan te passen voor de leerlingen die 's middags overblijven en we hebben geld nodig om in de laat ste schoolweek van het seizoen een aantal noodzakelijke excursies met de jongens en meisjes te ondernemen enz." Alle ouders krijgen via de leerlingen bericht thuis om aan deze actie mee te werken en maandelijks hun opge spaarde, oude kranten op de tweede dinsdag van de maand te (laten) be zorgen. Ouders, leerkrachten en buurt bewoners kunnen op deze manier aan het experiment op 14 juni meewerken, waarna zal worden bekeken of de inza meling voldoet. Ook de beide bejaar dencentra vlak bij de school, Molen schot en Groot Engendaal, zullen per soonlijk benaderd worden om mede werking. Volgens de directeur van Gemeente werken moet het mogelijk zijn op deze manier in Soest zo'n 700 ton via scholen en verenigingen op te halen, wat een besparing oplevert voor de gemeente lijke ophaaldienst van 55.000 gulden. Nu wordt nog maar 150 ton door een ge ring aantal instellingen opgehaald. Jaarlijks wordt er in Soest zo'n 2500 ton papier weggegooid. Een kleine enquête onder de eerste-klassers van "Eemland" wees uit dat meer dan de helft toegaf dat thuis het oud papier met de vuilnisman wordt meegegeven, De Scholengemeenschap "Eemland wil hier iets aan doen. Ten eerste om de leerlingen milieubewust te maken ten tweede om de gemeente en haar inwoners een handje te helpen en ten derde om aan wat extra geldmiddelen te komen ten behoeve van de scholie ren. Alleen arbeidsinspanning is heilig! Gaarne enige opmerkingen naar aan leiding van hetgeen de heer Lambert Fokkema gesproken zou hebben bij de uitreiking van de "Export Scepter" (zie de krant van 1 juni 1983). HIJ noemt arbeidsverkorting en deeltijdar beid een waanidee. Natuurlijk, zou ik willen zeggen, indien men zelf nog een goed betaalde baan heeft. Bij verkorting en deeltijdbanen zou dan ook door hem een gedeelte van zijn salaris moeten worden ingeleverd en dat gaat natuurlijk niet. Dat ar beidstijdverkorting en deeltijdwerk wel voor zeer vele mensen, nu werk loos e.d., een betere leefomstandigheid kan brengen, ontgaat hem blijkbaar. Hij denkt alleen maar in geld en niet in "mensen." Verder vergelijkt de heer Fokkema het verdelen van werk met een bedlege rige patiënt, die de helft van zijn medi cijnen aan een gezonde geeft, zodat beiden misselijk worden. De gedachte dat een gezonde door zich wat meer met deze bedlegerige te gaan bemoeien en hem te helpen, beiden wél gezond worden c.q. blijven, komt in zijn filoso fie niet voor. Op het terrein waarop hij wel enige in vloed zou moeten hebben, n.1. de ex port, blijkt hij echter niet in staat de le den en potentiële leden van zijn club (de Nederlandse Export Combinatie) te leiden, want velen van hen zijn reeds met hun kapitaal naar het buitenland gevlucht, in plaats van dat ze het in eigen land, misschien met nog meer prestatie gerichte inspanningen beste den. Ik ben bang dat, wanneer de denkbeel den van de heer Fokkema nog meer in vloed krijgen, we teruggaan naar de oerstaat, waarin een ieder voor zich zelf moet knokken om te kunnen leven. Met als resultaat dat alleen de sterksten slimsten overblijven en de zwakkeren het onderspit zullen delven. Toch zou het wel eens goed kunnen zijn voor de heren die zo goed weten hoe het wel moet, maar dan alleen voor hen zelf, eens een jaartje op het niveau van een "minimum-uitkeringtrekkers" te leven. Dat ze eens aan de lijve onder vonden wat het zeggen wil iedere dag weer geconfronteerd te worden met het idee hoe ze rond moeten komen. Niet alleen dat hun inkomen gering is, maar ook komen er iedere dag weer nieuwe inhoudingen bij, zoals o.a. een knaak per recept, vermindering van huursubsidie, hogere gemeentelijke belastingen, enz. enz. Het zal wel een illusie blijven, dat ze dit doen, dus moeten wij, niet-prestatie- gerichten, het doen met de ideeën van diegenen, die van het leven van de zwakkeren niets weten, en alleen maar denken dat diegene die prestatie be wust is de enige echte mens is. Het woord solidariteit komt bij hen over als één van de ergste vloeken die geuit kunnen worden. Het is niet te hopen dat ook zij eens de andere kant van het bestaan mee gaan maken; dan zullen ze wel anders pra ten. Piet de Roos w vrijetijdskleding v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest REISBUREAU 3 GERTH LUXE TOURINGCAR- REIZEN Van WèedestraatBB 3761 CO Soest; Telefoon 02155-22144 Boesterbergeestroat 22 3766 EJ Soest; Telefoon 02155- iffWp) 12683-22756 Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Opening van het Soester Natuurbad Naar wij thans kunnen mededeelen, zal bovengenoemde inncnting za terdag 17 Juni a.s., des namiddags om 3 uur feestelijk in gebruik worden genomen. Voor alle liefhebbers van de zwemsport zeker een verheugen de mededeeling, te meer waar de laatste dagen het echte zomerweer uitlokte tot baden en zwemmen. Over wat wij omtrent de inrichting zagen en hoorden is er slechts één roep en ook volgens het oordeel van deskundigen is deze inrichting een unicum in ons land. Wij willen thans geen beschrijving daarvan geven, maar noemen alleen de wateroppervlakte van 11000 M2, de beide water vallen, de verschillende gebouwen, 't groote theehuis en dat alles te mid den van een zeldzaam schoone omgeving. Dit kan werkelijk een grootsch geheel worden genoemd waarvan velen kunnen profiteeren. Zooals bekend is, zijn de tarieven zeer laag gehouden en is zooveel mogelijk rekening gehouden met de belangen van iedere groep der be volking. Nu reeds kunnen aanvragen voor abonnementskaarten ten ge meentehuize worden ingediend en daartoe wordt een ruime gelegenheid gegeven, zelfs in de middag- en avonduren. De prijs van de abonnementen voor het geheele badseizoen bedraagt 5,- tot 2,50, terwijl scholieren voor 1,- en zelfs voor 50 cent een abon nement kunnen verkrijgen. Omtrent het programma voor de opening kunnen wij het volgende mededeelen. Het terrein is tegen betaling van een entree-prijs voor een ieder toegankelijk. Door den Bond voor lichamelijke opvoeding in aangeboden om dien dag voor het gemeentebestuur en genoodigden te defileeren en van dat aanbod is dankbaar gebruik gemaakt, terwijl het op prijs gesteld zal worden wanneer ook andere vereenigingen daaraan willen deelnemen. Daarna zal door den Burgemeester een openingsrede worden gehouden, waarna een demonstratie zal wroden gegeven door de bloem van de Ned. zwemsport, waartoe zwemsters en zwemmers zich belangeloos bereid verklaarden. Dat verschillende muziekcorpsen hun medewerking zullen verleenen behoeft nauwelijks vermeld. Na af loop van de officieele plechtigheden zal gebruik gemaakt kunnen wor den van het bad door hen, die hun medewerking hebben verleend, ter wijl op een nader vast te stellen uur de openstelling van het bad voor het publiek zal plaats hebben. Wij raden hen, die gebruik willen maken van de gelegenheid om na de demonstratie te gaan zwemmen aan om hun eigen badgoed mede te brengen, want bij dergelijke massa-aanvra ge zal mogelijk niet aan alle kunnen voldaan worden. Dat dien dag op mooi weer wordt gehoopt is te begrijpen en dat velen door het uitsteken van de vlag uiting zullen geven aan hun blijdschap over de vervulling van hun wensch, is wel te verwachten. Wij hopen dat deze zweminrichting zal voorzien in een lang gevoelde behoefte en voldoen aan alle redelijke te stellen eischen. Werkeloozen en Nieuwe Hollandse Maatjesharing Ten einde de werkeloozen in de Gem. Soest (Soestdijk, Soestduinen en Soesterberg) de lekkernij van ons Hollandsch zeebanket niet te laten ontgaan, stelt de firma J. W. Quelle, Torenstraat lc, Soest aan iederen werkelooze en zijn gezinsleden A.s. Dinsdag en volgende Dinsdag een nieuwe Hollandsche maatjesharing, extra kwaliteit, beschikbaar tegen een gereduceerde prijs van 2,5 ct. per stuk (schoongemaakt en ontgraat 1 ct. extra, echter niet verplicht). Deze moeten echter 's Maandags besteld worden onder overlegging van de werkloozenkaart. Er worden hoogstens zooveel haringen beschikbaar gesteld, als het gezin leden telt. Gemeente- en Vakvereenigingsbestuur- ders zijn bevoegd te controleren, dat deze menschen dezelfde kwaliteit haring ontvangen als in den winkel cliëntèle wordt aangeboden tegen den vastgestelden winkelprijs. Een voorbeeld ter navolging. Motie In de Donderdagavond gehouden vergadering van de plaatselijke afd. der S.D.A.P. is de navolgende motie aangenomen: De ledenvergadering van de afd. Soest der S.D.A.P., Donderdag 1 juni bijeen; stelt vast, dat de boycot één der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en wei-overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fas cisme kunnen worden aangewend heeft met groote instemming kennis genomen van het besluit van de Al- gemeene Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bureau uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan deze boycot een Interna tionaal karakter te geven; roept alle leden van haar organisatie op om het werk van het Centraal Boycot-Bureau en van het Plaatselijk Boycot-Bureau en van het Plaat selijk Boycot-comité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat haar leden zich voortaan zullen onthouden van het koo pen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste pro paganda voor deze boycot zullen voeren.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5