Waar sturen" ze uw filmpje heen? Braderie 't Hart werd waar winkelfestijn Veilig Balletuitvoering kreatief cultureel centrum Artishock Filmhuis Artishock Uitwisseling Soest-Titusville in laatste week Bezorgdheid over verkeers drukte rond winkelcentrum Soest-Zuid Dansmanifestatie van kreatief centrum Artishock Rijswijk, Steenbergen, Den Haag, Gouda, Amsterdam of zelfs naar Duitsland? Goed weer en grote drukte HET Donderdag 9 juni, 21.00 uur: Griftland College, 11 juni, vanaf Ut.00 uur: CENTRUM IN SOEST 9 Soester Courant van woensdag 8 juni 1988 9 57, tegenover Natuurbad' Tevens sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, koffietafels, buffetten etc Cap. 25 tot 250 pers. Inl. Tel. 02155-13156-11121 Café* Restaurant „Soest er v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Wij zijn het gehele jaar geopend. voor 4 uur's middags volgende dag gereed Q..-I gebracht, na 4 uur OllCl vc alle films blijven in huis a"e toto's worden RWdlIlCll met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd.en tóch geen extra kosten. De grote braderie die de winkeliers van de winkelgroep 't Hart vorige week donderdag en vrijdag hebben georga niseerd is een groot succes geworden. Onder buitengewoon goede weersom standigheden - zeker in vergelijking met het weer in de voorafgaande dagen - groeide het evenement op het speel veld achter de Koninginnelaan uit tót een waar winkelfestijn, waarop de organisatoren, de winkeliers en niet in de laatste plaats het publiek (dat uit alle windstreken van Soest was komen opdagen) met grote tevredenheid kun nen terugzien. Zowel op donderdag - als op vrijdag avond heerste er een gezellige drukte. Behalve de winkeliers van de winkel- groep 't Hart zelf, die vrijwel allemaal op een bijzondere manier acte de pré- Come-back! RegieJonne Severijn Met: Theu Boermans, Silvia Millicam, Annelies Knoop, Teuntje de Klerk, Derek de Lint e.a. MuziekHerman de Wit Nederland 1981 Een jazz-musicus, Ab Goeree, ge speeld door de Globe-acteur, zanger- musicus Theu Boermans, raakt betrok ken bij een kettingbotsing. In het zie kenhuis wordt hij, hoewel hij merkt dat zijn onderlichaam niet meer functio neert, aanvankelijk met vage bewoor dingen zoetgehouden. Langzaam maar zeker, dringt echter de waarheid tot hem door dat hij zijn verdere leven in een rolstoel zal moeten doorbrengen. Periodes van depressie en opstandig heid wisselen elkaar af. Zijn fixatie op de muziek blijft echter bestaan. Steeds weer denkt en praat hij over een ren tree met zijn saxofoon. Eenmaal in het revalidatiecentrum begint hij aan zijn eenzame strijd voor terugkeer in de maatschappij. Een strijd, die zich weerspiegelt in de reakties van de per sonen met wie hij aanraking komt. Vechtend met en voor zichzelf neemt hij afstand van zijn verleden en sluit hij zich af voor zijn omgeving. Gesti muleerd door enkele kamergenoten neemt Ab de saxofoon weer ter hand. Zijn zelfvertrouwen neemt nog toe als hij, ondanks zijn verlamming, een re latie aangaat met een van de verpleeg sters. Tijdelijk samenwonen met haar betekent tevens een gelegenheid om het revalidatiecentrum te ontvluchten. Samen met zijn vriend Mat maakt hij zich op voor zijn muzikale come-back. Jonne Severijn maakt al jaren korte speelfilms en documentaires, waaron der een groot aantal portretten van kunstenaars o.m. voor het NOS tv-pro- gramma Beeldspraak. Zijn korte films werden altijd juichend door de pers ontvangen en hebben ook internatio naal een publiek gekregen. Come back!, zijn speelfilmdebuut, kan zich zeker meten met die andere uitsteken de Nederlandse ziekenhuisfilm Opname. Ondanks goede kritieken in de pers flopte de film in de bioscopen. Niettemin werd Come-back voor Ne derland de officiële inzending voor de Oscar (1982). Vanaf 20.15 uur is het filmhuis geopend. Aanvang film21.00 uur. Entree5,--/CJP 4.--. De Amerikanen die betrokken zijn bij de uitwisseling tussen Soest en Titus- ville zijn na een weekje rust in het Oos- terijke Fieberbrunn weer terugge keerd in hun gastgezinnen te Soest. Van daaruit zullen deze week nog en kele karakteristieke plekjes in Neder land bezocht worden, n.1. Amsterdam, Haarzuilens, Rotterdam en utrecnt. Ook Soest wordt in dit programma niet vergeten. Na een korte onderbreking van hun verblijf in Soest zijn de jeugdige Amerikanen uit Florida weer per bus in Soest gearriveerd. Vermoeid, maar weer ervaringen rijker, stapte het ge zelschap zaterdag uit de bus. Het zeven-tal heeft na een regenach tige eerste week te Soest in Oostenrijk kunnen genieten van het zeer goede, maar ook warme weer. Vanuit het ho- tal in Fieberbrunn bestond de gelegen heid dagtochten te maken naar toeris tisch aantrekkelijke plekjes en kan men bergwandelingen maken. De Amerikanen werden tijdens hun verblijf in Oostenrijk door de heer Van den Brink, één van de gastouders, be geleid. Maandag bezocht men per trein Am sterdam, waar een bezoek gebracht werd aan het Anne Frank-huis, dat een'grote indruk op de Amerikanen maakte. Na het Anne Frank-huis en de Nieuwe Kerk maakte men een tocht per rond vaartboot, die het gezelschap het Vene tië van het Noorden, Amsterdam, liet zien. De rest van de dag, kon men naar eigen inzicht besteden en winkelend de rest van deze stad bekijken. In de na middag arriveerde men weer op sta tion Soestdijk. De avond werd sportief doorgebracht in de gymzaal van het Griftland College. Dinsdag volgden de leden van het Amerikaanse gezelschap enkele lessen op het Griftland College om een inzicni te krijgen in het Nederlandse schoolle ven. Tussen de middag kon men smullen in pannekoekhuis "De Schmickel." Later in de middag bezocht men het Grift land weer, maar nu om de diploma-uit reiking voor de HAVO-kandidaten mee te maken. Voor vandaag stonden Utrecht en Kas teel "De Haar" op het programma om donderdag gevolgd te worden met een dagje Soest. Vrijdag volgt een bezoek aan Rotterdam en de Deltawerken als afsluiting van het Nederlands deel van het uitwisselingsprogramma, dat goed verloopt en waaruit blijkt dat de jongelui uit Titusville het goed met de Soesters kunnen vinden. Maandag vertrekken 12 Soesters vanaf Schiphol om 4 weken lang geconfron teerd te worden met 'The American way of life.' Öf die manier van leven de Soesters zal bekoren valt nog te be zien, maar over enthousiasme van Amerikaanse zijde heeft men niet te klagen. In de vorige week gehouden commis sievergadering Ruimtelijke Ordening kwam ondermeer het ontwerp-bestem- mingsplan Winkelpool Soest-Zuid aan de orde. Op de overvolle publieke tribu ne, die vooral was gevuld met belang stellende Soester ondernemers en buurtbewoners, maakten de heren De Bruin van het buurtcomité Buntweg en Van Oosten namens de winkeliers van Hartje-Zuid, alsmede de Soester onder nemers, gebruik van het spreekrecht. De laatste woordvoerder pleitte voor een snelle realisatie van het nieuw bouwproject. De heer De Bruin van het buurtcomité Buntweg, dat een bezwaarschrift heeft ingediend tegen de gevreesde toene mende verkeersdrukte op de omliggen de wegen, liet weten dat een parkeer plaats niet in het bestemmingsplan is opgenomen. Hij stelde ook voor om het busstation Soest-Zuid met een bushal teplaats op de Ossendamweg uit te breiden, voor het busverkeer richting Hilversum en Amersfoort. In het nieuwe ontwerpplan wordt de bushalte verplaatst naar de stoplichten aan de Soesterbergsestraat, wat vol gens de bezwaarschriften een gevaar lijke verkeerssituatie op dit toch al drukke punt met zich mee brengt. De heer W. Blaauw (WD) uitte ook zijn bezorgdheid over de veiligheid van de in- en uitstappende buspassagiers en wees op de verkeersoverlast voor de winkels aan de Soesterbergsestraat. die na realisering van de winkelpool zal toenemen. Wethouder drs. G. Plomp (WD) liet weten dat er met de busonderneming uitvoerig overleg is geweest. Wanneer de situatie zich in de loop der tijd wijzigt zal er zeker op nieuw overlegd worden. De opmer kingen van het buurtcomité zullen meegestuurd worden aan gedeputeer de staten. Over de verkeersaspecten zei wethou der Plomp dat het een belangrijk punt Is dat het uiterste is geprobeerd om er zo goed mogelijk uit de komen. „GS bui gen zich ook over deze materie en wan neer te stukken terugkomen, zu'ller er misschien suggesties in staan, die on derzocht zullen worden." Over de verschillende mogelijkheden van parkeerterreinen werd door com missielid Jan Visser (Prog. Soest) voorgesteld om de geplande kantoor ruimte Sonnehoeck op de hoek Nieuwe- weg-Parklaan niet te realiseren, maar op dit punt parkeerruimtes te creëren. De heer R. van Logtenstein (CDA) vond het gebied Bosstraat/hoek Ossen damweg geschikt voor het aanleggen van parkeerruimte. Hij stelde voor om de mogelijke parkeerruimtes te on derzoeken en op papier te zetten. Fietsers in botsing Op de Burg. Grothestraat deed zich vo rige week een aanrijding voor tussen twee wielrijders. Een 19-jarige jonge man reed het fietspad op, juist op het moment dat daar een 59-jarige Soester passeerde. Een botsing was het gevolg, waarbij laatstgenoemde een hoofd wond opliep. De ambulance arriveerde weliswaar, maar de man weigerde mee te gaan. Auto in beslag genomen Op de Steenhoffstraat hield de politie vorige week een 34-jarige Baarnse automobilst aan. Zijn auto verkeerde in een zodanig slechte staat dat hij voor technisch onderzoek naar het bureau moest worden overgebracht. Natuurwandeling Wereld- natuurfonds Ook dit jaar organiseert de afd. Amers foort en omstreken van het Wereld Natuurfonds weer een natuurwande ling voor donateurs, rangers en belang stellenden. Onder deskundige leiding van de heer J. Hoperus Buma (ranger mentor) wordt de Hoge Klei verkend. Vrijdag 10 juni 's avonds om 7 uur ver zamelen bij het Dierenasiel, Appelweg, te bereiken vla de ingang aan Laan 1914. Voor inlichtingen kunt u bellen de heer J. Buma, tel. 033-12164, tussen 19.00 en 20.00 uur. De Amerikaanse studenten met hun Nederlandse 'collega's' op foto voor het vertrek naar Amsterdam. Foto: Goos van der Wilt Het kursusseizoen van het kreatief cen trum Artishock zal a.s. zaterdagmid dag 11 juni met een dansmanifestatie in het Griftland College afgesloten wor den; een feestdag, die volledig in het te ken van dans van muziek zal staan. Want muziek en dans staan garant voor ge zelligheid, ontspanning en een blije sfeer. Het is dus niet toevallig dat het kreatief centrum voor het thema dans heeft ge kozen. Na een jaar van veel inspanning en ook wel spanning is vrolijkheid op zijn plaats. Ondanks moeilijke tijden kunnen we zeggen: "Het gaat goed met ons kreatief centrum Artishock." Een andere reden om voor het thema "dans" te kiezen is dat de dans zich in de afgelopen jaren weer mag verheu gen op een groeiende belangstelling. Steeds méér mensen willen deelnemen aan kursussen op het gebied van de dans; gezelligheid, samen doen, trai ning, vergroten van vaardigheden gaan hand in hand. Kennelijk is het samen doen, het groepsgebeuren, in een tijd van indivi dualisering erg belangrijk. Je hebt sa men plezier, je blijft er fit bij en je voelt je goed. Bovendien kent de dans véél verschijningsvormen. Daarom biedt deze dansdag voor alle geïnteresseerden een prima gelegen heid om kennis te maken met een aan tal dansvormen. In de ontvangsthal van het Griftland College staat een kleine expositie van de cursisten "modeltekenen en schil deren." U vindt daar een videopro gramma van jazz-rock en er is een ge zellige zitje, waar "levende muziek" de sfeer prettig maakt. U kunt daar tevens wat eten en drinken. De keuken van het College is de gehele dag ge opend. In de aula ls een doorlopende filmvoor stelling, waarin vier films centraal staan. U kunt daarin kijken naar be schouwingen en demonstraties van klassiek ballet, moderne dans, volks dans en kinderdans. In de gymzalen wordt gedanst onder leiding van de dansdocenten van Arti shock - Ciga Despotovic, Trees Pres- ser, Hetty Thielemans en Floor Belder- bos. Een afwisselend programma van steeds een uur algemene volksdansen, gespecialiseerde Joegoslavische Volksdansen, moderne dans en jazz- dans. Bij goed weer is het bovendien moge lijk buiten te gaan dansen. Tegen 18.00 uur is er een pauze tot 19.30 uur. In de aula zal dan een kleine com bo van Artishock spelen. Om 19.30 uur start het avondprogram ma. Er zal gedemonstreerd worden door een Joegoslavische volksdans groep, moderne dans-improvisaties, een Turkse dansgroep en een Molukse dansgroep. Vanaf ongeveer 22.00 uur bestaat er dan nog de gelegenheid om samen met de dansers die gedemonstreerd hebben te gaan dansen. Het kreatief centrum Artishock zou echter geen kreatief cen trum zijn als het geen speelruimte zou laten in haar programma. Initiatieven en spontane ideeën kunnen mede vorm geven aan deze dag. Als er bijvoorbeeld véél kinderen zijn kunnen er kinderdans- groepjes ontstaan. De kosten per deelnemer zijn gering. Voor 2,50 kunt u vanaf 14.00 tot 23.00 uur dansen, bewegen, kijken, luis teren. Voor drankjes en hapjes zorgt de keuken en de bar van het Griftland Col lege. Het kreatief centrum Artishock danst het cursusjaar uit! Tijdelijke verkeersmaat regel In verband met werkzaamheden aan de spoorlijn Amersfoort-Amsterdam, nabij de overweg gelegen in de Peter van den Breemerweg, wordt op 11 juli van 01.00 tot 05.00 uur de Peter van den Breemerweg tussen de A.P. Hilhorst- weg en de Spiekerweg voor alle verkeer gesloten. Afgelopen zaterdagavond verzorgde de baiietjeugu van het kreatief centrum Artishock, onder leiding van Els Lou- wenberg, een uitvoering voor ouders, familie, vrienden en kennissen in de theaterzaal van De Borg. Het was jammer dat niet méér mensen een dergelijk goed verzorgde uitvoe ring. Alle kaarten waren uitverkocht. In een wervelend programma lie ten de kinderen zien wat zij in het af gelopen jaar geleerd hebben, ma lieten de kinderen "zien wat zij in het afgelopen jaar geleerd hebben. Ballet vraagt om véél techniek, veel oefening en is daarom een moeilijke tak van danskunst. De docente Els Louwenberg slaagt er echter in de les sen een inhoud te geven die niet alleen uitgaat van de techniek, maar aansluit bij de belangstelling van de kinderen. Eerst vanuit die belangstelling wordt het mogelijk om intensief te werken. Dat de kinderen enorm plezier hebben in de balletlessen spreekt uit de sponta niteit van de uitvoering. Na de generale repetitie van de zater dagmiddag werden alle kinderen door echte grimeurs geschminkt. De gri meurs zijn kursisten van de grimekur- sus van Artishock. De gangen achter sence gaven met hun koopwaar, dik wijls vergezeld van speciale aanbie dingen, trokken ook de kraampjes van o.m. de brandweer, de politie, Veilig Verkeer Nederland grote belangstel ling. In zijn korte openingswoord - donder dagavond om 19.00 uur - waarschuwde winkelgroep-voorzitter De Vries nog voor de regen die misschien zou ko men, maar gaandeweg werd het ook toen al duidelijk dat de weergoden de braderie buitengewoon gunstig gezind waren. Vooral de handelaars in arti kelen die gegeten of gedronken konden worden deden zeer goede zaken, maar ook voor de "duurzamer" goederen was veel interesse. Het promotieteam van de winkelgroep, een zestal charmante jongedames- zorgde ervoor dat de bezoekers allerlei kleine attenties kregen uitgereikt: een bonbon, een stukje zeep, een zakdoek je, een pen, een stickertje, etc. etc. De centrale presentatie door Herman Eps- kamp van de Vrije Radio Soest, die van tijd tot tijd een kijkje nam bij de ver schillende kraampjes en via de ge luidsinstallatie een praatje maakte met de diverse winkeliers die daar hun waren aanprezen, zorgde ervoor dat ie dereen goed op de hoogte bleef van wat er zo allemaal te zien en te kopen was. Bovendien zorgde de VRS voor verho ging van de feestvreugde met muziek. Er waren ook diverse wedstrijden ge organiseerd. Bij Groente- en Frulthal 't Hart bijvoorbeeld kon men het aan tal sinaasappels in een mand raden. De schattingen liepen uiteen van 50 tot 600 stuks, maar het waren er 275. Uit de vijf personen die het goede aantal had den geraden werd door Angeline (3 jaar) de hoofdprijs getrokken: een grote fruitmand, gewonnen door de fam. Westerveld. Heeserlaantje. Klei nere fruitmanden waren er voor de vier overige prijswinnaars. Hoela hoep Autobedrijf Frans Broerze organiseer de een heuse "hoela-hoepwedstrijd," waarbij het erom ging de hoepel zo lang mogelijk in beweging te houden. Op het spel stond een radio-cassetterecorder (een magnifiek Vaderdagcadeau), hoofdprijs. Omdat twee meisjes vrij wel dezelfde tijd maakten heeft autobe drijf Frans Broerze tenslotte besloten hun allebei een hoofdprijs te geven. Op donderdagavond was het Cora v.a. Berg, Parklaan 45, die de hoepel 1 uur en 30 minuten liet rondgaan. Ze moest tenslotte ophouden, omdat de braderie was afgelopen. Op vrijdagavond was het Mar ja de Zoete, Titus Brandsma- straat 8, die de zware opgave vervulde in net iets meer tijd dan Cora. De derde prijs (een magnifieke foto poster van haarzelf, genomen terwijl zij aan het hoepelen was, met vermel ding van de datum en de tijd) gaat naar Mandy Akkerman, Gustaaf Gel derhof 6. Zij liet de hoepel 1 uur en vijf minuten rondgaan. Veel mensen beproefden trouwens hun geluk: vaders en moeders, zelfs opa's en oma's. De prijswinnaars worden a.s. vrijdag om half acht met hun ou ders verwacht bij Autobedrijf Frans Broerze, Laanstraat 58, tel. 19453. Uiteraard kregen ze al tijdens de bra derie een hoepel mee naar huis. Loterij De grote loterij, die de winkelgroep tij dens de braderie had georganiseerd en waarvoor al in de voorafgaande we ken loten waren verkocht, leverde grote belangstelling op. Er stonden dan ook maar liefst vijf fietsen op het spel. Wijkagent J. de Pater was degene die ervoor zorgde dat de trekking vlot ver liep. Tijdens de braderie werden al twee fietsen direct aan de winnaars overhandigd. De drie overige fietsen zijn gevallen op de lotnummers 008821 (een vouwfiets) 007998 (een meisjesfiets) 03435 (een jongensfiets). De fietsen kunnen a.s. zaterdag worden afgehaald, tegen inlevering van het winnende lot, bij De Vries Open Haarden, Koninginnelaan 84, tel. 10652. Tijdens de braderie heeft iemand een sleuteletui met twee sleutels verloren. De eigenaar kan het etui ophalen bij de fa. De Vries, Koninginnelaan 84. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77. het toneel bruisten van de kinderen die zich nerveus fluisterend en giechelend concentreerden op het moment waarop ze het toneel op moesten. Om kwart voor acht was het dan zover. De zaallichten gingen uit en de toneel- lichten aan. De eerste kleintjes begin nen met hun optreden. Langzaam maar zonder haperen wordt het pro gramma opgebouwd, van een rustig begin aan de bar naar een steeds hoger danstempo. Bij het onderdeel straat taferelen begon de kleurige show. De decors waren door de kinderen zelf vervaardigd. De gebruikte kostuums waren kleurig en goed gekozen. Mede door een prima belichting, de muziek en de wervelende dansen kregen de kinderen de zaal mee. Klappend wer den ze begeleid in de Y.M.C.A.-dans. De dansers en de zaal genoten van het optreden. De kleurige show bereikte na de pauze een hoogtepunt in vier dan sen: wals, can can, rotatation en dance macabre, elk dansnummers met een eigen karakter en charme. In de finale stonden alle kinderen op het toneel met een bloem in de hand. Het was een fijna avond, waaraan de ouders en de kin deren veel plezier beleefden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9