VVZ'49 besloot seizoen met onderling toernooi Pijnlijk verlies van Knickerbockers Kursus 'Jeugdvoetbaltrainer' bij SEC o.l.v. Ernst Brandes en Voorzitterswisseling bij de Eemvogels Jan Zwartkruis RKT honkbal Sfeersvol rekreantentoernooi SVV Th. Wigtman win naar bij De Zwaluw in Hornu-vlucht Altenaar-Reijerse de snelste vanaf Hornu bij 'De Vriendschap' Duinkikkert j es zwommen om wisselbeker ia z Hellingweg, ïazar. estart en voor ~i we alweer Ti, zoats huis- ilaten, wand- n aardewerk, elen, meube- j (oude) spul- volen. naar het Van u laat ze door 12155-17444 afoniste. 13 13 Zondagmiddag was het Zeister Phoe nix te gast bij Soest in de B-poule van de tweede klasse honkbalcompetltie Tevoren stond vast dat het een zware wedstrijd zou worden. Phoenix had tot dit moment 7 wedstrijden gespeeld en daaruit de maximale score geoogst: 14 punten. De Knickerbockers, voor wie drie wedstrijden door het natte voor jaar niet door konden gaan, hadden nog pas vier wedstrijden gespeeld en daarin 50% gescoord. De wedstrijd begon veelbelovend: via 2-2, 2-3, 3-3 werd het 3-4 in de vierde slagbeurt, maar toen sloeg het noodlot althans de aanval van Phoenix toe Via 10-3 werd het tenslotte 16-4 in het voordeel van de Zeister ploeg Enkele cijfers: Pitcher S. de Bie van Phoenix gooide 9x3-slag, 8x4-wijd kreeg vijf honkslagen tegen en het veld maakte 4 fouten. De Soesterse pitcher Rob la Rose gooide 8x3-slag, 3x4-wijd, kreeg 12 honkslagen tegen en het veld maakte 11 fouten. In de poule staat Phoenix nu met 16 punten uit 8 wedstrijden ijzersterk Red Caps uit Amersfoort is een goede tweede. Aan de staart The Rats en Geinoord; de Soester club kan in de in haalwedstrijd nog veel goed maken. Er was veel publiek, dat met mooi weer een aantrekkelijke wedstrijd zag. De Knickerbockers-junioren speelden zondagmorgen uit tegen Dr. Pepper- Zuidvogels in Huizen, een te sterk team voor de Soesters. Vooral in de breedte bleken de gastheren over meer kracht te beschikken. De Knickerbockers heb ben in het team een wat groot verschil tussen de sterkere en de zwakkere spe lers; bij Zuidvogels was de sterkte con stant en verdeeld over de hele ploeg. Er werden zeven innings gespeeld. In de eerste vier ervan konden de Knie- kerbockers in het geheel niet scoren. Wel kwam Stephan Keizer onmiddel lijk, in de eerste slagbeurt, door een honkslag op het eerste honk en zelfs be reikte hij honk drie, maar werd tenslot te uitgetikt door de Huizens achter vanger. Ook Leo van Laar kreeg een kans, door vier wijd, maar gescoord werd er niet. Daartegenover plaatste de Huizer ploeg reeds in de eerste slag- beurt een score van 6 punten. Na vier innings was de stand 10-0, vrijwel hope loos. Pas toen kwamen de Soesters, die beter kunnen, in hun spel en mogelijk was ook de concentratie bij Zuidvogels wat minder. De eindstand werd ten slotte 12-4 in het voordeel van de thuis club. Pitcher Arnold Houtveen die in het be gin nogal wat te incasseren kreeg o.a. een prima driehonkslag van de Huizer eerste honkman Perquin - zag kans in de laatste drie slagbeurten in totaal 6 maal drie slag te gooien, bepaald niet slecht. Er zal wat meer aandacht aan het dichthouden van het veld moeten worden besteed en de bal moet beter worden geraakt. Zondag 19 juni a.a. spelen de junioren thuis tegen Hilversum. Mevrouw Hilhorst (1.) met één van de vlaggen die zij voor WZ heeft gemaakt. Foto: Herman van Dam. Op zaterdag 4 juni werd door VVZ op sportieve en feestelijke wijze hét voet balseizoen 82/83 afgesloten. Dit ge beurde op een manier die men dé laat ste jaren van WZ gewend is, nl. een onderling tournooi, waaraan zowel pupillen als senioren uiteraard wel apart deelnamen. Voor deze gelegenheid werden alle be staande pupillen- en seniorenteams door elkaar gemixed, waarna nieuwe teams werden geformeerd die, ge naamd naar vermaarde clubs uit bin nen- en buitenland, met elkaar de sportieve strijd aanbonden. Om 9.00 uur ging het tournooi voor de pupillen van start. Er werd gespeeld in twee pouleséén voor de D-pupillen en één voor de E/F-pupillen. Onder een stralende zon ontwikkelde zich een spannende strijd tussen een aantal toonaagevende Nederlandse clubs, dit maal dus bemand door jonge WZ-ers. Winnaar bij de D-pupillen werd uitein delijk F.C.-Groingen, terwijl bij de E/Fpupillen F.C.-ütrecht aan het langste eind trok. Nadat het voetbalgebeuren voor de pu pillen was afgelopen verzamelden zij Beide .vlaggen vielen tijdens de on langs gehouden Soéster avondvier daagse te bewonderen, waar zij op en thousiaste wijze werden meegedragen door een WZ-delegatie, bestaande uit een aantal WZ-pupillen. Toen vervolgens alle pupillen een vaantje ter herinnering aan het tour nooi in ontvangst hadden genomen, konden zij zich te goed doen aan een aantal lekkernijen, bereid op een op het terrein geplaatste grote barbecue. De ook voor deze dag geprogrammeer de bingo kon helaas niet doorgaan we gens autopech van de bingomaster. De WZ-jeugd kan echter gerust zijn: het jeugdbestuur heeft besloten de bingo te verzetten naar het begin van het nieuwe seizoen. Terwijl de pupillen druk bezig waren met het verorberen van saté en aan verwante zaken, gingen de senioren van start voor hun tournooi. Ditmaal een "internationaal" gebeuren met klinkende namen zoals ondermeer: F.C. Köln, Hamburg S. V. en Liverpool. Als winnaar kwam F.C. Köln uit de bus, in dit geval zonder Rinus Michels. Het gebeuren aan de Eemweg werd be sloten met een feestavond voor de se- -T.91UKU IUCI TOU 1CCSUIVUI1U VUtll UB SB- zich in de kantine, w®**" JJJ* nioren en hun echtgenotes, waarbij op zitter van VVZ, de hee uitbundige wijze het einde van het sei- fraaie VVZ-vlaggen in ontvangst eevierd moet.' nemen, vervaardigd d<*>r n«£- tournoLn- ei. eveneraentencom- Hühorst, de moede"H"'69 WZ kunnen terugzien op werden"* -ft »ker ™,ge„5 Faas. aangeboden door bakkerij J^^op de aglnda ^Sjken8 Op donderdag 2 en 9 juni j.1. organi seerde de rekreantencommissie van SW haar jaarlijkse rekreantentoer nooi in sporthal "Beukendal". Ook dit keer waren er originele prijzen te ver dienen, nu in de vorm van verschil lende taarten. Op 2 juni werd het toernooi begonnen met de rekreanten, spelend op laag nivo. Toen na afloop van de avond de kruitdampen opgetrokken waren, kon bij de dames het team van Loefhansa de eerste prijs, een taart in de vorm van een volleybalveld, in ontvangst nemen. De tweede prijs, een kleinere taart, was voor SW 5, dat na een span nende finale verloor (16-17). De derde prijs. 8 gebakjes voor het hele team, kon worden opgegeten door Salvo 67 uit Maartensdijk, dat in de kleine fi nale zc de Vuursche versloeg. De herenfinale was een kolfje naar de hand voor Unicornus uit Bunschoten, dat vrij gemakkelijk van het versterk te van Arkel Instituut won. De strijd om de derde- en vierde prijs was daaren tegen zeer spannend en emotioneel. Na de normale speeltijd van 15 minu ten hielden de Gemeente Soest en Z'67 uit Zeist elkaar volledig in even wicht: 13-13, pas na verlenging moch ten de Soesters zich de sterkste noe men (8-3). De tweede donderdag begon ongeluk kig: de heren van Spirit uit Amers foort waren door omstandigheden niet in staat om naar Soest te komen, geluk kig kon er echter op het laatste mo ment een team van de Gemeente Soest invallen zodat het toernooi gered was. Ze hebben er zeker geen spijt van ge had want aan het slot van de avond kon dit sympathieke team de derde prijs in ontvangst nemen, aangezien de laatste wedstrijd tegen Strabo den Dol- der werd gewonnen. De eerste prijs bij de heren was voor Colonel uit Zeist dat districtskampioen CPJ uit Putten won met 14-8 in een wedstrijd die ze ker het predikaat hoog nivo verdiende. De damesfinale was een onderlinge SW-aangelegenheid: SW 4 - SW 1, winnaar werd uiteindelijk SW 4. De derde prijs werd gewonnen door MSV '68 uit Muiden door SSS uit Barneveld te verslaan (25-9). Na afloop van beide avonden werd er in een stampvol restaurant "Beuken dal" nog tot in de kleine uurtjes op sfeervolle wijze nagepraat en gegeten. MOTORCROSS K.N.M.V. Jeugdcross Den Dungen ll-6-'83 Mini Automaten Raimond Smit 8. Mini 50 cc B. Marco Smit 11. Mini 50 cc B. Jeroen Smit 13. Mini 50 cc A. Henkjan Wolfsen 4. 80 cc B. 10-12 jaar Marco Hagelen 12. 80 cc B. 13-15 jaar Richard Muis 3. Beker Cross Bunschoten ll-6-'83 80 cc Henry Bos 6. 80 cc Pim Kerkdijk 9. 80 cc Grote wielen Gert 't Lam 1. 125 cc Junioren Eric v.d. Bree 2. 125 cc Junioren Ronald Dorrestein 12. 125 cc Senioren Hans Reyerse 3. 250 cc Hans Ramselaar 2. 250 cc Henk v. Kooy 3. 250 cc Rob Vermet 4. 250 cc Michel v. Rossum 7. 250 cc Ronald v. Dalen 12. 500 cc Ries v. Schaik 2. 500 cc Henk Wi jnands 10. M.O.N. Jeugd Cross Wijk bij Duurstede 12-6-'83 Mini Automaten Mare Mertz 1. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant £"£MVQg HP :;s Voorzitter Leendert v.d. Berg verlaat "De Eemvogels" De voorzitter van de Soester korfbal vereniging "De Eemvogels," de heer Leendert v.d. Berg, zal op vrijdag 17 juni a.s zijn functie neerleggen. Ter ge legenheid van zijn afscheid wordt hem een afscheidsreceptie aangeboden, die gehouden zal worden op 17 juni in het clubhuis "De Wiekslag," aan de Sta ringlaan. De receptie begint om 20.30 uur en eindigt om 22.00 uur. Leendert v.d. Berg. Vrijdag 17 juni is voor de Soester korf balvereniging De Eemvogels een bij zondere dag: er zal dan afscheid ge nomen worden van de huidige voorzit ter Leendert van den Berg, die bijna van het begin af de voorzittershamer bij deze verenigingen in handen heeft Op de ledenvergadering van maandag 20 juni zal hij officieel aftreden en op gevolgd worden door Hans Moerman, die al enkele jaren in het Eemvogel- bestuur functioneert. Voor ons reden om met de gaande en de komende man eens te spreken over korfbal in Soest. Met dit punt vatten we gelijk de koe bij de horens gezien de reactie van Leendert van den Berg: "Korfbal in Soest? Ja dat is precies het punt waar wij ons zoveel jaren al over verwon deren: in een plaats met zoveel in woners blijft het moeilijk, blijft het een kleine vereniging, terwijl K.V.O. in doen omdat vader zonodig aktief moet zijn in het verenigingsleven. Aan de andere kant wil ik daarmee ook een voorbeeld voor ze zijn om hen op die manier voor te houden dat je als lid van een gemeenschap ook een be paalde taak, zeg verantwoordelijkheid op je dient te nemen. Daarnaast heb ik een baan die veel beslag op me legt. Zowel in tijd als spankracht' Gevraagd naar zijn werk, antwoordt hij werkzaam te zijn bij AbvaKabo als beleidsmedewerker. Als bezoldigd vakbondsmedewerker betekent dit ook avondwerk. "Daarbij komt", zegt hij "dat ik ook nog een studie volg. Naast een lesmiddag en avond in de week moet ik ook voorbereidingstijd reserveren wil ik van die studie iets terecht brengen". Toen dan ook bekend werd dat Leendert zou vertrekken heb ik in eerste instan tie nee gezegd op de vraag of ik voor zitter wilde worden. Er is gezocht naar andere kandidaten, maar dat valt niet mee. Ondertussen piekerde ik over de toekomst van de korfballerij in Soest en keek ik terug op het inmiddels ver zette werk van korfballers. Op dat moment ontstond er een dui delijke groei in de vereniging. Maar toch ben ik een bepaalde volwassen heid bij de Eemvogels gaan konstate ren. Dat vond ik verheugend. Je moet niet vergeten dat ik al enige tijd van uit mijn bestuursfunctie bezig was ge weest alle kinderziektes op te lossen, te overwinnen. Door die door mij gekonstateerde vol wassenheid kreeg ik nieuwe moed en hoop". Positieve woorden over het huidige be stuur, er is klaarblijkelijk veel opge- het kleinere Soesterberg een veel gro-., rfbouwd daar aan de Staringlaan; dat is tece vêremgingi^HeU»vobtf©nè altijd! Vast "niet vanzelf gegaan vragen we ïiroav. nnmn^l/ol* 4 Ir wio-av. Hat cnhiinf -. 0 Leendert van de Berg. "Nee zeker niet, we hebben moeilijke periode gekend en iets dat mij steeds weer dwars zit, is het verloop' nog wat leden hebben in de afgelopen jaren afgehaakt, mede ook door het strakke beleid. Ik zag als één van mijn taken om structuren in de vereniging te brengen, afbakening van de verschillende gebieden. Het ge moedelijke van "acht dat doen we even" moest plaats maken voor geor ganiseerd werken en dat gaf proble men; het was noodzaak. Het kwam zelfs tot een fikse botsing twee jaar terug, waarbij het toenmalige bestuur wilde opstappen: het betekende de meest in tensieve en tevens langste ledenver gadering die De Eemvogels kende, uiteindelijk wist toen de ledenvergade ring het bestuur in het zadel te hou den". Hoe kijkt Hans Moerman er nu tegen aan, hij heeft het toch ook als bestuurs lid meegemaakt? "Het was een moei lijke tijd maar voor de toekomst zie ik het rooskleurig in waarbij komt dat de laatste maand een zeer positieve ontwikkeling zich heeft afgetekend. We hebben de heer Molenberg als trainer- coach kunnen aantrekken en zo zijn we verzekerd van kwalitatieve in breng in het technisch kader en dat zal het korfbal in Soest ten goede moe ten komen. Ik hoop er nu in te slagen korfballers te blijvend te binden aan onze vereniging. Ik vind dat in een plaats als Soest een korfbalvereniging bestaansrecht moet hebben. Als we vragen of er ook problemen zijn? "Ze ker, donkere wolken pakken zich sa men, het is niet louter zonneschijn. Het gaat slecht in Soest met de sporten, als de gemeente niet iets anders kan verzinnen dan de financiële problemen af te wenden op de georganiseerde sport. B&W van Soest zijn bezig, zo lijkt het, het paard achter het wagen te spannen". "In het verleden was inderdaad wat meer mogelijk", aldus Leendert van den Berg, "zo konden we in 1977 twee kleedkamers tot een kantine-ruimte verbouwen en in november van dat jaar onze "Wiekslag" openen: het be tekende een stroomversnelling in de groei van de vereniging en dat heeft zijn positieve werking, nu nog' weer opmerkelijk, maar het schijnt -niet anders te kunnen." Het blijkt dat De Eemvogels al de zo veelste korfbalvereniging in Soest is en nadat De Meteoren was opgehouden te bestaan, is er in mei 1975 een nieuwe poging ondernomen. Leendert van den Berg werd een maand of drie later lid en in het najaar van datzelfde jaar kwan hij in het bestuur. "Van het allereerste uur", zo zegt hij "hebben we alleen Jan van de Kuil nog over en het is zijn prijzenswaardige inzet geweest waardoor De Eemvogels in het spoor is gebleven in die eerste fase, zelf ben ik ook nadrukkelijk door Jan bij de Eemvogels gehaald. De gaande man was met De Eemvo gels vergroeid, maar hoe zit dat met Hans Moerman? Moerman ioopt al wat jaartjes mee in de korfballerij, waarvan de laatste ze ven jaren bij De Eemvogels. Eerst als penningmeester daarna als secretaris en het afgelopen seizoen als vice-voor zitter. Zeker het laatste verenigings jaar diende als voorbereiding op zijn huidige functie. Hans kent de vereniging, de vereniging kent Hans. Toch twijfelt Hans aan zijn bekendheid met de leden omdat hij het afgelopen seizoen zich te weinig op het veld en in de zaal heeft kunnen mani festeren. Daarom zal hij voor een aan tal leden toch een nieuwkomer zijn. Niet voor de ouwe getrouwe. Zij ken nen Hans ook van zijn korfbalaktivi- teiten. Zelf speelde hij in Eemvogels 1 tot drie seizoenen geleden, toen hij er noodgedwongen mee moest stoppen. "Als speler sta je meer tussen de men sen in, je hoort eerder wat er leeft", verklaart de komende voorzitter. ,,Nu heb ik wel eens het idee niet altijd de zelfde prioriteiten te stellen als het gros van de leden. Op zich kan enige afstand geen kwaad", vindt hij. "Door niet opgezadeld te worden met alle praktische problemen kun je beter lei ding geven, beter aan blijven geven tegenover je kader hoe het zou moeten. Het zal dan de taak van kaderleden zijn de praktijk aan te passen, niet eenvoudig, maar goed voor de span ning waaronder gewerkt moet wor den. Beide heren zijn nadrukkelijk verwor- teld met de vereniging, hebben gezicht gegeven aan de vereniging. Leendert van den Berg: "Toen ik instapte, was er nog niet veel. Slechts één senioren team deed toen mee aan de competitie en we werden met allerlei kinderziek ten geconfronteerd, zo was er nog geen enkele structuur in de vereniging, een ieder probeerde er het beste van te ma ken, maar dat betekende wel dat er geen lijn in zat". Waarom dan toch dat avontuur opge pakt? "Ja, misschien was juist die leef tijd wel de reden dat je het aandurfde - ik was toen 22 jaar en dat is inderdaad jong, aan de andere kant was de ver eniging nog erg klein waardoor je het weer makkelijker aandurfde, want of ik nü deze stap zou maken, betwij fel ik. Tegelijk is het ook zo dat wan neer je, zoals ik, korfbal-fanaat ben, dan moet je ook een bijdrage willen leveren aan de korfbalsport, een stuk verantwoordelijkheid op je willen ne men en dat hebben we gedaan en ge probeerd er het beste van te maken". We proeven eenzelfde intentie bij de nieuwe Hans Moerman als we hem ho ren zeggen: "Ik heb lange tijd ge aarzeld of ik deze taak wel op mij zou nemen. Ik heb een gezin. Ik vind dat ik mijn kinderen niet te kort mag De jeugd Uit de woorden van Hans Moerman kennen we de groei bij de jeugdafde ling. Aan Leendert van den Berg de vraag hoe dat kwam. "Ook hier een moeizame start, ik weet nog goed dat ik aan twee jongens de eerste trainingen gaf en je vaak moe deloos dacht, hoe krijgen we het ooit van de grond? Werkend aan de structuren in de ver eniging hebben we als eerste een prio riteit gelegd bij een jeugd-commissie. Het bleek een goede greep, doordat we de juiste mensen op de juiste plaats kregen. Dankzij contacten met een school in Soest wisten we het eerste jeugdteam op de been te brengen. De toekomst Hoe kijken de gaande en de komende man tegen de toekomst van De Eem vogels aan? "Het lijkt van het grootste belang dat er vanuit de jeugd gewerkt wordt", aldus Leendert van den Berg, "Vanuit de jeugd gaan doorbouwen; zorgen voor kader en het seniorenbe stand daarvoor zien te activeren. We hebben met elkaar in het verleden veel op stapel gezet, niet alles is eruit ge komen - ik denk aan het welpenkorf bal, ik denk aan de REKO (Rekreatie- Hans Moerman. Korfbal) en het is min of meer nood zaak voor deze zaken nieuwe wegen te vinden. Voor Hans Moerman ziet het er, aldus de scheidende voorzitter ge zond uit en dat is gelukkig, helemaal als we hem over zijn ambitieuze plan nen horen. "Plannen zat", vertelt hij. "Ik wil proberen de lijn voort te zet ten die Leendert van den Berg er heeft ingebracht. Trachten een kader op te bouwen. Ik wil proberen van de leden echter Eemvogels te maken. Proberen iets als clubliefde bij te brengen. Dan zullen we er naar mijn mening pas in slagen ook op korfbalprestatienivo ho ger op te komen. Korfballen leren is niet eenvoudig. Daar moet je aan werken, iets voor over hebben. Feitelijk is één uur trai nen in de week niet voldoende. Als je wat wilt bereiken zul je elk vrij ogen blik de bal moeten pakken en oefenen. Vooral trainen, blijven trainen op je schot. Dit seizoen starten wij met een technische commissie die zich gaat bezig houden met het technische beleid van de hele vereniging en niet slechts met dat van de seniorenafdeling. Hier door moet het mogelijk worden om zo jong mogelijk kinderen sportgevoelig te maken. Daarmee hoop ik dat de Eemvogels er in zullen slagen met ver loop van tijd de sporters iets te bieden te hebben. Daarbij wil ik overigens "geenszins onze recreatieve teak ver geten. Leden die willen sporten om be zig te zijn, die kon takt zoeken en het gezellig vinden, zijn 3n blijven wel kom". Zullen de Eemvogels merken dat er een andere voorzitter is? "Ik denk niet onmiddellijk. Daarvoor heb ik teveel jaren binnen het bestuur gefunktio- neerd. leden zullen niet hoeven te verwachten dat ik onmiddellijk met wilde nieuwe ideeën kom. Eerst ben ik uit op een geleidelijke uitbouw van de vereniging, zowel in kwantitatief als kwalitatief opzicht. Dat laatste zal geleidelijk moeten verlopen, het eerste kan versneld worden. Ik moet echter voorkomen dat we ons zelf over de kop draaien. Er zal gezorgd moeten wor den voor opvangcapaciteiten in menig opzicht. Toch is de eerste stap al gezet. Dit seizoen beginnen we te werken met een publiciteitscommissie. Deze com missie zal er toe moeten bijdragen dat onze verenigingsnaam in de belang stelling komt. Dat Soesters weten dat er bij ons gekorfbald wordt en waar ze terecht kunnen. Dat wervingsakti- viteiten zich vooral op jeugd zullen richten spreekt naar mijn mening voor zich". "Er is nog heel wat werk te verzet ten. Ik ben er niet bang voor, ik heb er best zin in, ook al omdat ik weet dat veie Eemvogels met mij gemoti veerd zijn er het beste van te maken. Daar reken ik op en vertrouw ik op. Ik zal niet bedrogen uitkomen, dat weet ik zeker". De beide heren zien het korfbal in Soest behoorlijk zitten en dat kan ook eigen lijk niet anders in een plaats als Soest. De Eemvogels is inderdaad niet meer weg te denken en dat moet zo blijven. Voor informatie over deze springleven de vereniging kunt U terecht bij de nieuwe voorzitter: Hans Moerman, telefoon 11856. Foto: Goos van der Wilt Fietstoer-sportuit wisseling Soest Neder land-Soest Duitsland Onder gunstige weersomstandigheden werd vrijdag en zaterdag j.1. de tradi tionele rit Soest (Ned.- Soest (D.v.v. door 12 leden van de R.T.V. Tempo afd. Toer gereden. Met de wind in de rug werd al snel Groesbeek bereikt, waar na via Kalkar, Lavesum, Soest werd bereikt. Na een hartelijke ontvangst, waarbij oude kennissen werden be groet, werd de inwendige mens ver sterkt, om daarna, na ondergebracht te zijn bij gastgezinnen, van een wel verdiende nachtrust te genieten. De volgende morgen werd al vroeg het startsein gegeven om de terugtocht naar Soest (Ned.) aan te vangen. De groep was inmiddels gegroeid tot 20 man. Er reden nl. acht leden van de R.V. Hansa Soest mee naar Soest (Ned.), dat om 18.00 uur werd bereikt. Na een stevige maaltijd werden de her inneringen, verbonden aan deze tocht, uitgereikt, waarbij twee deelnemers ln het zonnetje werden gezet, nl. Wolf gang Mudra en Henk Koenen, die bei den al 5 Jaren de tocht gereden hebben. Na een geanimeerd samenzijn behoor de deze vijfde tocht Soest-Soest v.v. weer tot het verleden. In 1984 zal de zesde editie gereden wor den, in het kader van de tweejaarlijkse sportuitwisseling tussen beide plaat- Sinds een paar maanden is er vanuit de KNVB een nieuwe trainersopleiding ingevoerd, n.1. die van "Jeugdtrai ner/Jeugdvoetbalspelleider" (JVSL). De bedoeling van die kursus is het opleiden van kandidaten voor de funk- tie van jeugdtrainer bij een voetbalver eniging. Door middel van thema's als dribbelen/drijven, passen/trappen, liet verwerken van de bal, jongleren, etc. worden praktische vaardigheden aangereikt en daarnaast - met name Dmdat het om jeugd gaat worden in de theorie facetten behandeld als "ont wikkelingsfasen bij de jeugd" en "hoe ga je om met jeugdspelers?". Hoe moet de jeugdspeler bij de voetbalver eniging opgeleid worden? Vanaf april j.1. heeft er bij SEC zo'n trainerskursus plaats gevonden. In de afgelopen maanden zijn er kursus- dagen geweest met kursisten af komstig van SEC, Hees, Donar, SOVA, Gooise Boys, Allen Weerbaar en Altius. Vanuit de KNVB werd als docent Ernst Brandes (ex-jeugdtrainer en toekom stige hoofdtrainer van S.O. Soest) aan gesteld, die de afgelopen zaterdagoch tenden samen met Henk Bunning (Le lystad) de kursus heeft gegeven. Op zaterdag 11 juni j.1. vond de laatste afsluitende bijeenkomst plaats. De ochtend werd o.m. besteed aan een trainingsdemonstratie door Ernst Brandes met een jeugdgroep van S.O. Soest (C-junioren en als "klapstuk''*' was Jan Zwartkruis, ex-bondscoach van het Nederlands Elftal en de huidi ge technisch direkteur/bondscoach van Trinidad, uitgenodigd om een le zing te houden over het jeugdvoetbal. De lezing was een enthousiast verhaal over de rakingsvlakken tussen jeugd voetbal en topvoetbal, maar ook over de jeugdtrainer, die de belangrijkste schakel is bij de opleiding van een sportman en een verantwoordelijke teak heeft om de opkomende sporter zich te laten ontplooien. "Zoals het nu gaat, gaat het nogal eens fout", aldus Zwartkruis, die vond dat de KNVB met deze kursus op de goede weg is. Hij hoopte dat veel verenigingen er profijt van zullen hebben. Jan Zwartkruis aan het woord tijdens rijn lezing. Docent Ernst Brandes onderschreef de woorden van Jan Zwartkruis, als hij stelt dat veel te veel aandacht wordt besteed aan de toppers van dit moment en te weinig wordt gekeken naar de jeugdspelers. "We moeten weer te rug naar de basis, om te voorkomen dat het produkt 'voetbal' helemaal door niemand meer te pruimen is. De voetballer moet weer een persoon lijkheid worden, die een uitstraling heeft naar veel mensen, en niet iemand die alleen maar zoveel mogelijk geld wil verdienen". Brandes vervolgde: "Daartoe moeten wij als begeleidend kader een andere en betere opleiding geven aan de jeugdspeler. Bij mijn eigen vereniging S.O. Soest zijn we daar al jaren mee bezig. Wat je daar natuurlijk voor nodig hebt is een be stuur dat met je meedenkt en over tuigd raakt van je visie. Gelukkig heeft S.O. Soest zo'n bestuur, met als gevolg dat het jeugdvoetbal daar opbloeit. Brandes benadrukte het belang van een goede trainers- en leidersstaf, ter begeleiding en ontplooiing van de jeugdige spelers. Trainers en hulp trainers, die allemaal gediplomeerd zijn. "Daarnaast proberen we jeugd trainers/leiders te vinden, die zelf in het le of 2e team hebben gespeeld en hun voetbalervaringen kunnen over brengen, o.a. Anton Vugts, Henk van Asch en Dick Dorrestein. Wat bij S.O. Soest kan, is ook mogelijk bij andere verenigingen. Daarom trach ten wij vanuit de KNVB het begelei dend kader zo goed mogelijk op te leiden". Bij deze afgelopen jeugdtrainersoplei dingzijn 16 kandidaten geslaagd. Op 20 juni a.s. volgt de diploma-uitreiking op het KNVB-afdelingburo te Nieu- wegein. Naast de geslaagde kursis ten van buiten Soest zijn van SEC geslaagd: Theo Altenaar, Rob Sak kers, Jose Zwiers, Eric Heemskerk, Coby Sakkers, Ton de Kruyff, Aalt Zwiers, Jan van Veenendaal en Gerard Sakkers. Van Hees is Ton v.d. Breemer geslaagd. DUIVENSPORT De leden van bovengenoemde ver eniging hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan twee wedvluchten. Om 7.15 uur vond er een lossing plaats in St. Ghisl. Hornu, afstand circa 218 km. waarvoor zij gezamelijk 423 duiven hadden ingekorfd en met een kalme zuidwesten wind in de vleugels werd de eerste prijswinnende duif ge klokt om 9.42.20 uur snelheid 1484.87 m.p.m. Aankomst laatste prijs winnen de duif 9.56.23. Uitslag: Th. Wigtman 114 40 47 65 84, J. v.d. Brakel Zoon 2 3 17 54 69, J. de Beer 4, H. de Bree 5 6 7 31 35 44 46 49 58 61, G. Rijksen 8 21 27 64 66 71, J. v.d. Belt 9 13 28 32 41 77 85, H. Eggink 10, J. Schimmel 1137 73, J. v.d. Burg 12, A. J. van Dorrestein 15, J. Benschop 16 56, E. v.d. Brakel 18 25 45 60 74 83, R. Vos kuilen 19 22 24 39 62 72. A. de Bes 20 36 42 50 59 63 79. B. Roest 23, K. de Jong 26, E. Derickx 29, E. Meijers 30, G. Visser 33 70, Mike Schimmel 34, J. Stem 38 48 52 67, Kanters/van Roest 43, C. v.d. Veen 51 82, Porton-Ligter 53, R. v.d. Mast 55, Fr. Limburg 57 76, J. van Dijk 68, G. Zeypveld 75 78, H. den Dekker 80, A. van Ginkel 81. J. v.d. Brakel won Orleans-vlucht Om 6.30 uur vond de lossing plaats in Orleans, afstand circa 531 km. Hier voor waren 315 duiven ingekorfd en in eerste duif werd geklokt om 12.57.22 uur, snelheid 1370.64 meter per mi nuut. Laatste prijs winnende duif werd geklokt om 13.58.53. Uitslag: J. v.d. Brakel Zoon 1 47. J. Rams 2 31 65, J. v.d. Belt 3 18, G. Rijk sen 4 7 8 36 62 72 76, J. Stam 5 32 34 68, A. v. Dorrestein 6 35, A. de Bes 9 10 16 22 45, C. v.d. Hoek 11 29 33 52 55. H. de Bree 12 13 38 44 61 71, J. v. Dijk 14, H. Eggink 15, Fr. Limburg 17 49, Comb. H. Nap 19 39 41 48 69, Th. Wigtman 20, R. van Groenestein 21, B. Roest 23 42 67, J. Schimmel 24, A. Boeklagen 25 27 50, R. Voskuilen 26 28 43 51, J. Benschop 30, G. Visser 37 53 60 66, A. van Riet 40 75, J. Duijst 46, L. v. 't Klooster 54, H. Smit 56, H. den Dekker 57 73, E. Derickx 58, E. v.d. Brakel 59, E. Meijers 63, A. van Ginkel 64, Comb. Kanters/van Roest 70, J. v.d. Burg 74. P.\. De Vriendschap nam deel aan een wedvlucht vanaf St. Gh. Hornu. In con cours waren 245 duiven. Aankomst le duif 9.43.14 uur. De laatste duif kwam aan om 9.56.46 uur. Uitslag: Altenaar-Reyerse 119 25 26 47, W. Hoffmann 2 44, Sukel v. Klooster 3 4 15 21, J. Koster 6 36 37 45, J. Wijnands 6, J. den Blanken 7 24 35 38 42, A. Kok 8, D. de Zoete 9 11, J. Kruseman 10 29 33 40, C. Vaessen 12 28 34, H. Rauch 13 23 27, A. Meesters 14 20 41, H. v. Dijken 16 17, T. Kok 18, P. Rauch 22 30, A. Blom 31 46, J. v. Groningen 32 49, J. Ottens 39, B. Schimmel 43 48. D. Bos won wedvlucht Orleans "P.V. De Vriendschap" namen deel aan de wedvlucht vanaf Orleans. In concours waren 164 duiven. Aankomst le duif 12.57.36 uur. Aankomst laatste prijs duif 14.01.48 uur. Uitslag: D. Bos 1 17 19 24, J. Kamer beek 2 4 7 25, Altenaar-Reyerse 3 12 41, A. Grift 5 18 20, A. Meesters 6 26 30, B. Schimmel 8 9 23 28, J. den Blanken 1011 15 21 22, W. Hoffmann 13 29 39, H. Rauch 14, J. v. Groningen 16, H. v. Dijken 27 31 34 35. J. Wijnands 32 38, J. Koster 33, C. Jak en Zn. 35, Sukel v. Klooster 37, D. de Zoete 40. P. Limper wint Orleans-wedvlucht P.V. Soest De vereniging van postduivenhouders Soest deea mee aan een weaviucnt vanaf Orleans. De eerste prijsduif ar riveerde om 13.06.02 uur. De laatste prijsduif kwam om 13.56.19 uur aan. Uitslag: P. Limper 110 12 39. H. v. Es sen 2 18 20 25. R. Bokma 3 31 35 37. D. Huisman 4 8 34. R. v. Hornsveld 5 15 22 29. H. Huisman 6 7 9 13 24 28. Z. v.d. Esschert 11 23 27. C. Bokma 14 30. E. Veerman 16 21 36. R. v. 't Net 17 32. G. H. v.d. Broek 19 26. M. Monsjou ZWEMMEN Zaterdag 4 juni zag De Turf er feeste lijk uit en er was gezellige muziek. Recreatieve zwemmers onder 10 jaar gingen zwemmen om de Marijke Egt- berts-beker. Marijke ontdekte in haar trainstersloopbaan dat deze kinderen nog weinig gelegenheid kregen om wedstrijden te zwemmen en stelde daarom voor hen een wisselbeker be schikbaar. Er moesten 25 m schoolslag, 25 m rug slag en 25 m vrije slag gezwommen worden. Elk half uur begon er een nieuwe serie, zodat er tussendoor nog een beetje vrij gezwommen kon wor den en dat was wel goed, want som mige kinderen vonden 't heel spannend en waren een beetje zenuwachig. De borstcrawl bleek voor de meesten nog wel moeilijk zodat er heel wat school- en rugslag op dat nummer ge zwommen werd, maar dat mag bij de vrije slag. Maar aan Henri kon je zien dat de borst crawl toch heel wat sneller gaat en de volgende keer moet iedereen die nu op 't laatste nippertje niet durfde 't toch maar eens proberen, je zal zien dat 't best lukt. Marijke maakte de uitslagen bekend: 1. Henri Hooft: school 24.0, rug 25,3, vrij 18.8. 2. Sjoerd v.d. Dool: school 22.6, rug 26.0, vrij 23.4. 3. Mary-Jane Beyer: school 26.5, rug 25.2, vrij 23.1. Henri kreeg de wisselbeker, Marie José een klein bekertje want zij won vorig jaar, Marijke bloemen en alle kinderen een ijsje.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13