Vanavond 5e Stratenloop van Van Dam Super Soester schaakclub gaat jeugdschaak bevorderen Eef van den Brink wint duel met Rob de Haas S.O. Soest-atleten naar marathon van Kopenhagen ANWB nu ook met Skigymnastiek in Soest! Tweede avondvierdaagse Soest opnieuw een feestelijk evenement r rsunway SCHAKEN Bekisting Adviesbureau Soest treedt op als sponsor ATLETIEK Om Soester runnerscup ATLETIEK ZAALVOETBAL E.S.S.-Brouwer wint ook tweede wedstrijd in Clomp-toernooi ZWEMMEN/ WATERPOLO AUTOCROSS Spectaculaire 2e competitiecross C.T.S. Groots Jubileum-sportspektakel in Klaarwater Verjaardagstournooi De Duinholers 14 ■■'ï-.T Onlangs is een sponsoring-overeen- kennis maakt met de eerste beginselen komst tot stand gekomen tussen het van het schaakspel, gevolgd door het Belasting Adviesbureau Soest (B.A.S.) "toren diploma", waarvoor meer in- van de heer Jaap Ruiter en de Soester zicht is vereist en eenvoudige tactische Schaakclub. De schaakclub gaat het concepten worden behandeld, en ten- geld dat met deze gunstige verbintenis slotte het "koningsdiploma", waar die- gemoeid is gebruiken om het jeugd- per wordt ingegaan op de strategie, schaak een steuntje in de rug te geven, bijvoorbeeld de openingen, en meer "We kunnen het geld uitstekend ge- theor!,ti'Ch,e achtergronden worden bruiken", aldus SSC-voorzitter Koen ln de laatste categorie wor- Vegter in een kort vraaggesprek. "En ®SSen «egeven door leden van we gaan het in z'n geheel aan het enteuédTeMer^rrLn 6'rVegterzeU jeugdschaak besteden. Het schaken zit imi- a u bij de schooljeugd in de lift". Uiteraard hoopt men door het school- t schaak te stimuleren ook de doorstro- jn de eerste plaats wordt het geld ge- ming naar de schaakclub te bevorde- bruikt voor het scholierentoernooi in ren. Dat is ook aantrekkelijk, omdat de oktober, waaraan leerlingen van basis- SSC beschikt over alle faciliteiten van en middelbare scholen kunnen mee- de KNSB, met het oog op de jeugd- doen. De winnaars daarvan kunnen competitie en de speciale jeugdtoer- meespelen m de Stichts-Gooise nooien. Er zijn plannen om twee C-vijf- Schaakbond-competitie voor school- tallen en twee B-vijftallen te vormen, teams. die aan de jeugdcompetitie kunnen Tot dusver is eigenlijk alleen de De deelnemen. Het beleid voor de toe- Savornin Lohmanschool aan de Drie- komst is erop gericht niet alleen de hoeksweg in Soest-Zuid echt actief met kinderen van de basisschool, maar ook schoolschaak bezig, licht de heer Veg- leerlingen van het voortgezet onder ter toe. In deze school is in mei j.1. ook WijS te interesseren voor het schaken het individuele jeugdkampioenschaps- en die interesse vast te houden. Als de toernooi van Soest gespeeld, in inten- jeugdspelers heel sterk worden staat sieve samenwerking met de Soester ook deelname aan de SSC-senio- Schaakclub. Het toernooi is gereali- rencompetitie op vrijdagavond seerd met de sponsorgelden van Voor hen open, waardoor de doorstro- het BAS. In het toernooi kwamen ming binnen de club zelf ook wordt scholieren uit Soest en Soesterberg gestimuleerd. Het jeugdlidmaatschap tegen elkaar uit in de klassen C (tot 12 van de schaakclub kost 5,- per jaar) en B (tot 15 jaar). Binnenkort maand, inclusief het abonnement op hoopt men over te gaan tot de instelling het blad "Jeugdschaak". van een A-klasse (tot 18 jaar). Het is de De Soester Schaakclub speelt ook met bedoeling dat het toernooi dan ook uit- de gedachte om in de toekomst sterke groeit tot een jaarlijks schaak-evene- nationale jeugdspelers naar Soest te, ment. halen voor b.v. een sumultaan- De Soester Schaakclub zelf heeft mo- wedstrijd. menteel ongeveer 15 jeugdspelers, die Binnenkort worden de scholen schrifte een eigen interne competitie spelen, al lijk benaderd met het verzoek hieraan doen sommigen ook mee bij de senio- aandacht te schenken en de leerlingen ren. De De Savornin Lohmanschool op de mogelijkheden te wijzen. "We heeft een actief team van ouders en hopen natuurlijk op zulke enthousiaste leerlingen, die vooral door de inzet van reacties dat er op elke school iets van het hoofd van de school, de heer de grond kan komen, en anders kunnen Flinterman, ook de "voortgezette" ze altijd terecht bij de De Savornin schaaklessen volgen. Lohmanschool", aldus de heer Vegter. In het komende seizoen hoopt men ook "Jeugdschaak is belangrijk voor de de interesse van schaakliefhebbers ontwikkeling van de schaaksport. Ook van andere scholen te wekken, zodat hier geldt: hoe jonger je ermee begint, het jeugdschaak in Soest een breed hoe sneller je het leert", fundament krijgt. Elke woensdag- Wie nu al belangstelling heeft kan zich avond om 20.00 uur worden in de school melden bij schaaklessen gegeven ad 4,- per - Ir. K. J. Vegter, Ereprijsstraat 73, tel. maand, verdeeld in drie categorieën, 14694, of min of meer overeenkomend met de - M. Flinterman, De Savornin Loh- KNSB-indelirigen voor resp. het "pion- manschool, Driehoeksweg 26, tel. nendiploma", waarin de leerlingen 16422. Vanavond vindt in de wijk Klaarwater een groot sportspektakel plaats: de Van Dam-Stratenloop. Enige honder den atleten, zowel jeugdigen als gro ten, zullen vanaf half zeven met el kaar in verschillende lopen strijden om de overwinning. Het is dit jaar voor de vijfde keer dat in Klaarwater de Van Dam Stratenloop gehouden wordt. Maanden van voorbe reiding gingen eraan vooraf om van het geheel een suksesvol gebeuren te maken. S.O. Soest-Atletiek en Van Dam Super hebben er handen vol werk aan gehad. Om 18.30 uur starten ruim honderden jongens van de Soester en Soesterberg- se lagere scholen (van elke school zes) voor hun rondje van 1600 meter over de Wiardi Beckmanstraat, Joh. Post- straat, Klaarwaterweg, Titus Brand- smastraat en Wiardi Beckmanstraat. De eerst aankomende krijgt één punt, nummer twee 2 punten, nummer drie 3 punten, enzovoort. De school die op die manier het minste aantal punten heeft wordt winnaar van de grote Van Dam-bokaal. Wanneer de jongens van De Schakel opnieuw winnaar worden is de bokaal voor hun school, want dan hebben ze de voor de derde achtereen volgende keer gezegevierd. Of het zo ver zal komen moet nog worden afge wacht, daar ook de andere scholen veel getraind hebben en hun kansen echt wel zullen trachten waar te ne men. De meisjesteams van de lagere scho len starten om 18.45 uur voor hun ronde van 1600 meter. Hier zal moeten blij ken of de St. Bonifaciusschool opnieuw als winnaar gehuldigd zal worden. Reeds vier keer zegevierde een team van deze school bij de meisjes. Om 19.00 uur precies gaan de jongens en meisjes van start die niet in de schoolteams zijn opgenomen. Ook zij lopen één ronde. Het verschil met de schoolteam-lopers is, dat zij wel in schrijfgeld moet betalen: 2,50. Van Dam Super heeft voor alle leer lingen van de lagere scholen zoge naamde supportersbonnen beschik baar gesteld, waarvoor men een ijsje kan krijgen. Iedere leerling die de afstand volbrengt ontvangt een mooie medaille. Om 19.15 uur starten de leerlingen van het voortgezet onderwijs in Soest. Ook zij lopen één ronde. De meisjes en jon gens starten gelijk. Recreatieve lopen Om 19.30 uur precies vindt de start plaats voor twee recreatieve lopen over respectievelijk één en drie ron den. Voor deelname aan de ronde over 1 mijl dient men 2,50 inschrijfgeld te betalen en voor de 3 mijl (3 ronden) 3,50. Een medaille is de beloning. Op de parkeerterrein bij Van Dam staan drie kassa's waar men zich kan inschrijven voor de verschillende lo pen. Er is één kassa voor de scholieren, één kassa voor de prestatielopen en één kassa voor de wedstrijdloop over 5 mijl. Wedstrljdloop Veel belangstelling zal ongetwijfeld ook de wedstrijdloop over 5 mijl (5 ron den) krijgen. Mede-organisator S.O. Soest-atletiek is er namelijk in geslaagd een zeer sterk deelnemersveld naar Soest te krijgen. De meeste aandacht zal wel uitgaan naar Europees mara thonkampioen Gerard Nijboer. Of hij zal winnen is nog de vraag; misschien is de afstand voor hem net iets te kort. Hij heeft in elk geval zware concurren tie in de personen van Cor Vriend, Henk Kalf en Wim Rusman, waarbij Cor Vriend wel eens de sterkste zou kunnen blijken. Braderie Dat Soest volgende week woensdag avond op zijn kop zal staan vanwege het grote sportspektakel zal iedereen duidelijk zijn. Men hoeft echter ook niet op een droogje te zitten. Van Dam Super heeft namelijk op het parkeer terrein weer een grootse braderie ge organiseerd, die zeer zal bijdragen tot het succes van de avond. In voorgaan de jaren is al gebleken dat het kersmis achtige geheel een speciale sfeer schept. Zo zal de slager op oud-Hollandse manier worst maken, die meteen op de barbecue waarna de gekocht kan wor den. Noten worden ter plaatse vers gebrand en ook de stroopwafels wor- De start van de 4e stratenloop ln 1982. den met de hand gemaakt. Er zijn Ber- liner bollen verkrijgbaar en andere lekkernijen, zoals suikerspin en pop corn. Het promotieteam van Caveau-wijnen is op een speciaal wijnterras aanwezig voor de Franse sfeer. Kaas, stokbrood en wijn is voor een speciale prijs ver krijgbaar. Een draaiorgel zorgt voor de muzikale sfeer. Mini-kermis De Stichting Jeugdzorg Soest maakt het feestelijke geheel compleet met een mini-kermis, met o.a. een Rad van Avontuur, ballengooien, knikkerspel, grabbelton en andere attracties voor kinderen. Parkoers vrij Omwonenden wordt verzocht volgende week woensdag vanaf 18.00 uur 's avonds hun auto's niet op het parkoers te zet ten. Ook wordt hun dringend verzocht hun honden aangelijnd bij zich te hou den. Even leek het erop, dat de strijd om de Soester Runnerscup, en fel begeerde trofee voor de Soester lange-afstands- lopers, een bekeken zaak zou zijn. Af gelopen zaterdag tijdens de nationale 25-km wegwedstrijd te Lisse was het Rob de Haas, die de spanning weer terugbracht door Eef van den Brink in een rechtstreekse confrontatie op te jagen naar een wel bijzonder goede prestaties. Beide atleten bleven hierbij en passant onder het op Eef van den Brinks naam staande clubrecord. De strijd ontspon zich al in de beginfa se en duurde tot vlak voor het einde. Op dat moment gaf het talent van de Karhu-atleet de doorslag en wist de strijd met gering verschil in zijn voor deel te beslissen. Eef van den Brink legde beslag op een 19e plaats in 1 uur 25 min. 26 sec., tevens verbetering van het clubrecord met 1 min. 24 sec. Rob de Haas finishte als 22e, tevens 3e in zijn klasse, in een tijd van 1 uur 25 min. 57 sec., verbetering van zijn persoon lijk record met 3 min. 31 sec. Joop van Leijenhorst testte zijn vorm voor de komende Marathon van Kopen hagen en liep deze wedstrijd in het rit me van de marathonafstand. Hij slaag de volledig in zijn opzet en liep zijn wedstrijd niet alleen gemakkelijk maar ook regelmatig. Zijn eindtijd be droeg 1 uur 30 min. 6 sec. Bijzondere aandacht verdient het optreden van de nieuwe aanwinst van S.O. Soest Erik Bos, die zijn eerste 25 km wedstrijd liep. In zijn voorzichtig optimisme vertrok hij op een schema van 1 uur 35 min. Hij verdeelde zijn krachten goed en had de laatste 5 km nog voldoende energie over om zich naar een prima tijd toe te knokken 1 uur 31 min. 12 sec. Ook Joop Oranje doet het steeds beter en het zien, dat hij zijn seizoen op de juiste manier opbouwt. Misschien iets te snel van start gegaan, wist hij toch in het verdere verloop van de wedstrijd het tempo erop te houden en kwam binnen in een tijd, die er mag zijn 1 uur 35 min. en 24 sec. René Hoksbergen zorgde voor een goede prestatie en bracht zijn eerste 25-km wedstrijd tot een goed einde. Hij kan tevreden terug zien op een tijd van 1 uur 37 min. 17 sec., een tijd die wijst op een stijgende prestatiecurve. Bij Ruud Ambags kwam het tekort aan kilometers duide lijk naar voren. Hij had het dan ook niet gemakkelijk in de tweede wed strijdhelft, maar zoals een goed sport man betaamt liep hij de resterende kilometers op karakter door. Zijn tijd bedroeg 1 uur 46 min. 1 sec. Harry Sonnemans als beginnend atleet bezig met een stapsgewijze opbouw van zijn atletiekloopbaan, ging weg op een schema van 1 uur en 55 min. Met zijn eindtijd van 1 uur 54 min. 56 sec. slaag de hij voor dit tussenexamen. S.O. Soest atlete Ineke van Zee kwam ook tot een goed resultaat. In haar pro gramma, dat gericht op een marathon in het najaar, was voor haar een streef- tijd van 2 uur gepland. Samen met echtgenoot René van Zee, die haar de gehele afstand als meelopend coach begeleidde, slaagde zij volledig in haar opzet met een tijd van 1 uur 59 min 27 sec. Cor koster, de nestor van het Soester lange-afstandsgebeuren kwam afge lopen zondag aan de start in het Duitse Dülmen voor alweer zijn 104e mara thon. Het warme weer bracht zeer vele lopers in grote problemen. Ook Cor vocht tegen de warmte, die was opge lopen tot 32 graden, en bracht zijn wed strijd samen met de andere onverzet- telijken tot een goed einde. Prestatieloop Bunschoten In het kader van Bunschoten 600 Stad zal op woensdag 22 juni a.s. een presta tieloop worden gehouden over een ge heel verhard en autovrij parcours. De start en inschrijving is bij de kantine van S.V. Spakenburg aan de Westdijk te Spakenburg. Hier is volop gelegen heid tot parkeren en douche- en kleed gelegenheid. De start is om 20.00 uur vanaf het ter rein van S.V. Spakenburg. Het par cours is 11,5 km. lang en er is de moge lijkheid om 2,5, 5 of 11,5 km. te lopen. De keerpunten voor de 2,5 en 5 km. zijn op de Westdijk en zullen duidelijk aan- gegeven worden. Van de (zoals bij hertelling bleek) 1926 deelnemers aan de tweede "afle vering" van de Soester Avondvier daagse hebben er slechts 29 de officiële eindstreep niet gehaald. Zij vielen tij dens de wandelingen uit door blessu res. De overige wandelaars - meestal scholieren en leden van sportvereni gingen, maar ook groepen als de brand weer, verpleegkundigen van Zonneglo ren, padvinders en anderen liepen mee - kunnen terugzien op een feestelijk vier daagse evenement, dat onder uitste kende weersomstandigheden heeft plaatsgevonden. De plaatselijke rege lingscommissie kon dan ook met grote tevredenheid terugzien op het geslaag de wandelfestijn. Ongetwijfeld komt er ook in 1984 weer een Avondvier- Bij het feestelijk défilé langs het ge meentehuis aan de Steenhoffstraat, waaraan alle deelnemers uitgedost moet boeketten, deelnamen, zorgden maar liefst vier muziekkorpsen voor de muzikale begeleiding. In de eerste plaats was het het eigen Soester PVO, maar ook het korps van Jong MCC uit Laren, de Chr. Oranje Harmonie en de Schutterij uit Hilversum waren van de partij. Huldiging Drie deelnemers werden uit de stoet gehaald om op het bordes van het ge meentehuis te komen, waar het com plete college van Burgemeester en Wethouders van Soest, plus eregast burgemeester Truman Scraborough van Titusville, de wandelaars aan zich voorbij zagen trekken. Omdat zij al Rob de Haas en Joop van Leyenhorst, beiden lid van de lange afstandsgroep van S.O.Soest-atletiek, zullen zaterdag 18 juni van start gaan in de marathon van Kopenhagen (Denemarken). Voor Rob de Haas wordt het de eerste marathon, waarin hij als veteraan van start gaat. Gezien zijn voortreffelijke prestaties op kortere afstanden in dit voorjaar én zijn tijd in zijn vorige ma rathon (Essen 2.41.07 uur), is het zeer aannemelijk dat de Soester top-ve- teraan zeer hoge ogen zal gooien in he veteranen-klassement van deze mara thon. Voor Joop van Leijenhorst bete kent het atletiek-evenement in Kopen hagen zijn 2e marathon in 7 weken. Ook deze atleet moet in staat worden geacht een goede tijd te verwezen lijken. De basis hiervoor is aanwezig, dus als de omstandigheden een beetje meewerken, lijkt niets een goede tijd meer in de weg te staan. Zijn beste tijd - eveneens in Essen (D.gelopen - is 2.42.49 uur. Dat beide atleten hun beste beentje voor zullen zetten, lijdt geen twijfel en een tijd onder de 2 uur 40 min. moet er voor de Soester kilometervreters dan ook inzitten. Rob de Haas Joop van Leijenhorst De drie jubileumwandelaars op het bordes met o.m. de beide burgemees- ters. voor de 25e keer hadden deelgenomen aan een Avondvierdaagse waren er medailles voor mevrouw S. Brood en de heer P. Catsman, beiden actief lid van de Soester wandelvereniging Olympia. Brandweercommandant J. F. Groart had hetzelfde aantal Avond vierdaagse op zijn naam gebracht. De "zilveren" wandelaars kregen de me dailles opgespeld door eht drietal burge meester P. Scholten van Soest, burge meester Truman Scarborough van Titusville en sportwethouder drs. G. Plomp. De tweede tegenstander voor E.S.S.- Brouwer was op papier minder zwaar, hetgeen tijdens de wedstrijd ook zou blijken. S.V. Odijk was weliswaar een team dat zich tweemaal twintig minu ten voor de volle honderd procent in zette, maar technisch en taktisch toch te kort kwam. E.S.S.-Brouwer liep in de eerste helft uit naar een 6-0 voorsprong en S.V. Odijk kon eerst nadat nog de zevende tegengoal moest worden geïncasseerd het eerste en enige tegendoelpunt sco ren. Verdedigend werd deze avond sterk gespeeld bij E.S.S.-Brouwer, met name door John Derksen en Ed Brou wer, en keeper Paul Werkhoven vorm de wederom een solide sluitpost. Aan vallend werden door snel uitgevoerde combinaties en enkele fraaie solo's vele goede mogelijkheden gecreëerd. Het blijkt dat dit team, dat nu voor de vierde achtereenvolgende wedstrijd in dezelfde samenstelling speelt, elkaar steeds beter gaat vinden. De scores deze avond kwamen van Frank Masmeyer (2). Nico Brouwer (3) en Mark Konert (5). De volgende tegenstander is D.V.S. uit Soest, waar tegen op woensdag 15 juni aangetreden moet worden in sporthal de Clomp te Zeist. Verder volgen dan nog wedstrijden te gen derde klasser F.C. Brugakker uit Zeist en hoofdklasser Huussen De Bilt. Wanneer E.S.S.-Brouwer er in slaagt nummer één of twee te worden in de poule, plaatst men zich bij de laatste twaalf van dit tournooi en wordt ver der gespeeld volgens het afvalsysteem. Achtste Avondfietsvier- daagse! Voor de achtste keer organiseren "De Fietsvrienden" (de Toerclub van de Pedaalridders), hun avondf iets vier daagse. Van 4 t/m 8 juli kan men 's avonds starten voor een mooie rit over 25 a 30 km. of 50 a 60 km. Er kan een rustavond worden gehouden, want het zijn vijf avonden waarop gefietst kan worden. Het is echter wel de bedoeling om vrijdag de laatste fietsavond te fiet sen in verband met bloemenhulde. De start is om 18.00 uur vanaf het club huis aan de Havenweg (Industrieter rein de Isselt te Amersfoort). Per per soon 5,-- incl. herinnering. Groepen uit meer dan 6 personen betalen 6,- plus 3,50 per persoon, hiervoor ont vangt men dan een groepsherinnering en een persoonlijke herinnering. Gezin nen van minimaal 4 personen betalen 6,-- plus 1.- per persoon. Hiervoor ontvangt men dan een mooie gezins herinnering. Voorinschrijving kan gebeuren bij J. v. Ekeren, Waltoren 18, Amersfoort, tel. 033-721213, alwaar men ook verdere in lichtingen kan verkrijgen. Men kan voor voorinschrijving tevens terecht bijFiets-Inn, Frits v.d. Bunt, Soester- weg 273. Tijdens de winkelopenings tijden. Afgelopen zaterdag hield de midget golf vereniging "De Duinholers" hun jaarlijkse verjaardagstournooi. Zo als gewoonlijk was er ook nu weer veel belangstelling van andere verenigin gen. Er waren 92 deelnemers, die het meestal erg moeilijk hadden om de ervaren gravelspelers bij te houden. Ook dit jaar waren er weer mooie bekers ter beschikking gesteld door de wedstrijdleiding en natuurlijk was de wisselbeker dit jaar ook weer van de partij. De uitslag was verrassend! De wisselbeker werd gewonnen door T. Pardaans met 139 hole-slagen, hij werd tevens eerst bij de heren. 2e werd P. Uitenbogaard met 143 hole slagen na barrage met 32 hole-slagen. R. Dorst werd 3e met 143 hole-slagen na barrage met 36 hole-slagen. Bij de dames werd 1. mevrouw R. Paarlberg 145 hole-slagen na barrage. 2. Mevr. T. v. Vulpen 145 hole-slagen na barage. 3. Mevr. C. ten Pas 147 hole-slagen. Bij de meisjes was de uitslag: 1. M. Bon 151 hole-slagen. 2. P. Bon 154 hole-slagen. 3. Hetty v. Dieren 156 hole-slagen. Bij de jongens werd werd 1. H. Bon 144 hole-slagen. 2. H. Slink 145 hole-slagen. 3. P. J. Middag 146 hole-slagen. Bij de recreanten werd E. Nab eerste. De beker, die ter beschikking werd ge steld voor de deelnemer (ster) met de laagste score van het tournooi, kon nog niet worden uitgereikt omdat tijdens het spelen van de barrage mevr. T. v.. Vulpen haar enkel verstuikte, deze barage wordt als nog gespeeld tijdens Zwem- en waterpolo-toer nooi in Soester Natuurbad De Soester Zwem- en Waterpolover- eniging "De Duinkikkers" organiseert op zaterdag 18 juni a.s. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Soes ter Natuurbad een groot zwem- en polotoernooi. Aan het zwemmen dat s morgens plaatsvindt nemen zo'n 300 zwemmers en zwemsters deel, terwijl er 's middags ongeveer 100 waterpo- loërs strijden om de prijzen. De wedstrijden duren van 10.00 tot 18.00. Dat betekent dat die dag geen ge bruik kan worden gemaakt van het wedstrijdbassin van het Natuurbad voor recreatief zwemmen. De wethou der van Sportzaken, drs. G- Plomp, zal omstreeks half twee de prijzen van het zwemmen uitreiken. een later tournooi. Dat is mogelijk door de medewerking van de heer De Jong. Wat echter ook een vermelding waard is dat de voorzitter van de sectie lange banen, de heer Jansen, naar Soestdui- nen was gekomen om een sportief woord te richten tot deze sportieve en recreatieve midgetgolvers(sters). Dat de sfeer goed was kunt U op bijgaande foto zelf zien. Heeft u na het lezen van dit stukje zelf zin gekregen om een balletje te slaan dan kunt u gerust eens langs gaan bij de golfbaan bij het Soester Natuurbad, de gezel lige thuisbaan van De Duinholers, want recreanten zullen daar hartelijk verwelkomd worden door de fam. R. Bon de eigenaars van deze baan. De 2e competitiecross van C.T.S. is op zaterdag 11 juni j.1. in Biddinghuizen verreden. Het was een dag met veel zon, veel rijders en veel sleutelwerk. Iedereen had er goed zin in. De baan was droog en de wedstrijden waren daardoor zeer aantrekkelijk. Dat het spectaculair was valt af te leiden uit het feit dat er in de special-klasse en in de dames-klasse een aantal cross auto's over de kop zijn gegaan. Dopr de veiligheidseisen die C.T.S. stelt, is er niets gebeurt. In de 1300 cc klasse was het zeer span nend. Het was een ware nek-aan-nek- cross en iedereen vocht voor een beker. In de finale ging de le prijs naar Teus Gijsen, 2e werd Gerrit de Groot, 3e werd Johan van Lindenberg. Bij de Special-klasse ging de eerste prijs naar Roel Donkersteeg; 2e werd Peter Oppermans, 3e werd Hendrik Hop, 4e werd John Jager en 5e werd Thomas Schuurman. In de dames-klasse ging de zege naar Linda Akkerman, 2e werd Gerda Schuurman en als 3e finishte Francis Hesterman. De volgende cross zal de Jubileum Cross van C.T.S. worden. Daar de ge meente Soest ook hier geen toestem ming voor gaf, wijkt C.T.S. uit naar de baan van A.C.T.G. in Gardebroek. Deze wedstrijd zal op 25 juni a.s. verre den worden. Op 24 juni is er een feestavond in de Rank. Alle oud-leden, leden, dona teurs, supporters en andere zijn van harte welkom. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Eind september zal de ANWB voor het eerst in Soest starten met een cursus Skigymnastiek/Wintersportvoorberei ding. Een wintersportvakantie vraagt nu eenmaal om heel wat meer voorbe reiding dan een zomervakantie. Naast de aanschaf van de speciale skikle ding, de huur of koop van ski's en ski schoenen is het voor ons lichaam be langrijk goed getraind aan een skiva kantie te beginnen. Als Nederlander krijgen wij te maken met de ijlere berglucht, waardoor wij sneller moe worden. Wie ongeoefend gaat skiën loopt een grotere kans op een ongeluk als aan het eind van de dag de oververmoeide spieren het laten af weten. Ook voor hen die al over een goede konditie beschikken is het raad zaam nog extra te trainen voor de specifieke skibewegingen. Een goede mogelijkheid om geheel fit naar de wintersport te gaan bieden de cursussen skigymnastiek van de ANWB. In de eerste plaats komt er een basiscursus welke uit 18 binnenles- sen zal bestaan. Naast de basiscursus zal er voor de deelnemers van deze cursus een cursus "buitentraining" worden gehouden, welke uit 10 lessen bestaat als aanvulling op de "binnen» lessen." Bij voldoende deelname zal er tevens een "natrainingscursus" te volgen zijn. Deze cursus bestaat uit 10 lessen. Naast de opbouw van de konditie geven de speciaal opgeleide leraren vele nut tige tips en informatie over ski-uitrus» ting etc. Voor nadere informatie, ANWB, Prinses Julianaplein 10, 3817 CS Amersfoort. Telefoon 033-10245. Ook voor inschrijvingen kan men reeds nu al op bovengenoemd adres of tele foonnummer terecht. Soester Courant van woensdag 15 juni 1983 Foto: Goos van der Wilt Fntnr Cl Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1983 | | pagina 15