Film agenda Senioren post FilmhuisGasablanca Vrijwilligers Vakature Bank Soest Hilversum Oudheidkamer Soest Projekt Thuishulp, een prima initiatief Bisschoppelijke brief over wapenwedloop Hulpverleningsadressen HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 16 juni: Jongen (11) stal autootjes Algemene Bond voor Ouderen Maatschappelijk werk Burgelijke stand Anjercollecte: 20 juni tot 3 juli Ledenvergadering Ziekenfonds "Amersfoort en Omstreken" Politiek Avondgebedzondag 19 juni: R.K.kerkdiensten Raad van Kerken presenteert plan voor winterseizoen Vleesverkoop Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Kunstmarkt Baarn Medische dienst Koud Buffet bij Wijkvereniging Overhees Gratis ballonnen voor de jeugd t.g.v. 50 jaar Soester Natuurbad Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht 16 17 Soester Courant van woensdag 15 juni 1983 17 Steenhoffstraat 46 telefoon 02155l 95 77 RegieMichael Curtiz Met: Humphrey Bogart, Ingrid Berg man, Paul Henreid, Claude Rains, Con- rad Veidt e.a. USA 1942 Casablanca 1941. Wijkplaats voor hen die aan het Nazi-regiem zijn ontkomen. Hét ontmoetingscentrum is café Americalne, eigendom van Rick Blaine (Humphrey Bogart). Strasser (Conrad Veidt), majoor bij de SS, arri veert in Casablanca. Hij is op zoek naar de moordenaar van een koerier die twee vrijgeleidebrieven bij zich droeg. Waardevolle papieren voor hen die de Marokkaanse havenstad willen verlaten. Urgarte die deze brieven heeft, vraagt aan Rick ze voor hem te bewaren. Vlak daarna komt Ugarte om het leven. Inmiddels arriveren de Laszlo's in Ca sablanca. Victor Laszlo (Paul Hen reid) is een der kopstukken van het Franse verzet en moet vanwege zijn werk dlrekt naar Amerika toe. Ilsa Laszlo (Ingrid Bergman) heeft met Rick in Parijs een intense verhouding gehad, net voordat de Duitsers Frank rijk binnenvielen. Op het moment dat zij samen naar het Zuiden zouden vluchten kwam Ilsa haar belofte niet na en bleef in Parijs. De Laszlo's proberen visa te ver krijgen voor Amerika, maar stuiten op de tegenwerking van de politiefunctio naris Renault (Claude Reins). Wanneer zij horen dat Rick in het bezit is van vrijgeleidepapieren, tracht Ilsa Rick te overtuigen dat zij de visa broodnodig hebben voor het verzet. Ook vertelt ze Rick dat ze toen niet met hem mee kon gaan, omdat haar dood gewaande echtgenoot plots weer voor haar stond. Rick stelt Ilsa echter voor om samen met hem te vertrekken. Op het vliegveld tenslotte volgt de ver maarde ontknoping wie nu uiteindelijk naar Amerika vertrekt. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Aanvang film21.00 uur. Entree5,--/CJP 4,--. Om de stabiliteit van de Vrijwilligers Vakature Bank te waarborgen en het nogal grote verloop onder de medewer kers op te vangen, doet de V.V.B. een beroep op mensen die in staat en bereid zijn zich voor lange tijd in te zetten en het werk bij de V.V.B. als een volledige dagtaak willen beschouwen. Men denkt in dit verband aan bijv. ge pensioneerden, A.O.W.-ers voor wie de kans zeer groot is dat zij niet meer in het arbeidsproces zullen terugkeren. Belangstelling voor het werklozenpro- bleem en gemotiveerd willen zoeken naar oplossingen binnen het team van CityHerenstraat 12, tel. 035-46600 Een onvervalste Nederlandse horror film: De lift 16 jr. Met Huub Stapel - Willeke van Ammel- rooy. Dag.18.30 - 21.00 uur Za., zo., wo.: 13.30 -18.30 - 21.00 uur Geraldine Chaplin en Dominique San- da in La voyage en douce 16 jr. Een erotische droom van een prikke lende schoonheid! Dag.: 19.15-21.45 uur Za., zo., wo.14.15 -19.15 - 21.45uur Een griezelige horror film Bloody Birthday 16 ir. met 3 meedogenloze moordenaartjes! Do., vr., ma.19.00 - 21.30 uur Za.zo.wo.14.00 -19.00 - 21.30 uur (Dinsdg movie-cyclus) Veel actie en autogeweld in Twee stoere truckers op de snelweg a.1. Dag.: 19.00-21.30 uur Za., zo., wo.14.00 -19.00 - 21.30uur DINSDAG MOVIE-CYCLUS Voor de fijnproevers op filmgebied deze week 'n film die je niet loslaat! Making love 16 jr. Alleen dinsdag 21 juni om 19.00 en 21.30 uur Rex: Groest 23, tel. 035-14263 Bruce Lee, de meester in karate, in zijn laatste film Game of death II 16 jr. Do., vr., za., zo., di.14.00 - 18.45 - 21.15 uur Ma., wo.alleen om 14.00 uur 's avonds Bingo Bijou: Luitgardeweg 2, tel. 035-16900 Ingmar Berman Cyclus De grote stilte 16 jr. 16 jr. 16 jr. Do., ma.:20.15uur Vr., za.: 21.15 uur Persona Vr.,za.: 19.00 uur Zo.: 21.15 uur Wo.: 20.15 uur Wilde aardbeien Vr.,za.: 11.30 uur Zo.19.00 uur Di.: 20.15 uur EuroNaarderstraat 8, tel. 035-45600 Meryl Streep in Sophle's choice 16 jr. Dag.19.45 uur Za., zo., wo.13.30 -19.45 uur Verhoogde prijzen - totale lengte progr. ca. 3 uur. Richard Attenborough winnar van 8 Oscars in Gandhi a-L Zijn doel was vrede, zijn wapen ge weldloosheid! Dag.20.00 uur Za., zo., wo.13.30 - 20.00 uur Verhoogde prijzen - Totale lengte progr. ca. 3% uur She is Dustin Hoffman and he is "Toot- sie" Tootsie a-l- Een verfrissende film met voortreffe lijk amusement! Dag.: 18.45-21.15 uur Za., zo., wo.13.45 -18.45 - 21.15 uur CityNACHTVOORSTELLINGEN Zaterdag 18 juni, aanvang: 24.00 en 00.15 uur De lift Ned. Horror Lady Blue toegang 18 jr. Bloody Birthday AmHorror 2 stoere truckers op de snelweg actie Bijou: Ingmar Bergman's klassieke meester- werk: Wilde aardbeien 16 Jr- Vr., za.: 23.30 uur Bijou: KINDERVOORSTELLINGEN Een grandioos tekenfilmprogramma is Woody Woodpecker Festival a.1. Za., zo., en wo.-middag: 14.30uur Prijs 4,50. vrijwilligers zijn de belangrijkste eisen waaraan dient te worden voldaan. Onder bij de V.V.B. ingeschreven vrij willigers is een onderzoek begonnen om inzicht te krijgen naar welke banen de meeste voorkeur uitgaat. Over de uitslag van dit onderzoek komt binnen kort een berichtje in de krant. Zoals gebruikelijk brengen de V.V.B. wederom een aantal vakatures onder de aandacht: •Voor een sportief persoon is een leuk job beschikbaar bij een sportvereni ging in Soesterberg. Eveneens bij een sportvereniging in Soesterberg worden enkele kandi daatsbestuursleden gevraagd. Een vereniging van ouders van gees telijk gehandicapten zoekt vrijwil ligers die als bestuurslid voor de ver eniging functioneren, vergaderingen bezoeken en evt. plaats nemen in an dere besturen als vertegenwoordiger van deze vereniging. Voor het geven van voorlichting op scholen over het werk van Amnesty In ternational zoekt deze organisatie een vrijwillige medewerker/ster. Om behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen in de praktijk wil het Instituut Natuurbe scherming graag een aantal vrijwil ligers inschakelen. Welke werkloze of gepensioneerde drukker gaat aan de slag in de druk kerij van Artishock? Behalve bovengenoemde banen is er nog een groot aantal vakatures te ver vullen in o.a. tuinonderhoud, begelei ding van geestelijk en lichamelijk gehandicapten, radio, omroepwerk, de padvinderij, activiteiten binnen de ker ken en bejaardenzorg. Laat u eens uitgebreid voorlichten over het doen van vrijwilligerswerk zonder gevaar uw uitkering te verliezen. Bij de Vrijwilligers Vakature Bank aan de Steenhoffstraat 46 kan men dagelijks van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 16.00 uur informeren naar beschikbare func ties van velerlei aard. 's Woensdag is de V.V.B. gesloten. Het telefoonnum mer is:12630. De politie heeft vorige week een 11-- jarige jongen uit Soest aangehouden, die bij een inbraak in de kleuterschool het Hummelhonk werd betrapt op het wegnemen van een paar autootjes. Sa men met een paar vriendjes had hij een steen door de ruit gegooid, waar door hij naar binnen kon. Uit het onder zoek kwam vast te staan dat de jongen al eerder naar binnen was gekomen om autootjes te stelen. Begunstigd door zeer fraai zomerweer gingen op 7 juni j.1. drie bussen met 150 ouderen - allen lid van bovenstaande Bond - op excursie naar Avifauna, waar koffie gedronken, gewandeld en de lunch gebruikt werd. Daarna een boeiende rondvaart over de zonnige Braassemermeer, waarna een prach tige rit gemaakt werd langs Boskoop - Gouda - Schoonhoven - Vianen - Culem- borg - Tiel, met een stop onderweg voor een welkome verfrissing. Het slotdiner was als gewoonlijk een groot succes. Niet ongemerkt ging voorbij, dat voor de tiende keer bij het zelfde restaurant het diner gebruikt werd. Een extra drankje van het huis werd aangeboden. Het enthousiasme van de deelnemers was groot. Velen zien nu al weer uit naar de vakantieweek in Limburg in augustus (volgeboekt) en naar de na jaarsdagtocht, waarvan de bestemming later bekend zal worden gemaakt. Mochten ouderen onder u in teresse hebben, wordt dan lid van de Anbo en bel één van de bestuursleden, bijv. nr. 17139 (mevr. v.d. Brink) of nr. 20970 (mevr. v.d. Post). Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn Eemnes Burg. Grothestraat 74. Soest. tel. 02155- 19004 Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, in ..De Borg" gedurende de zomermaanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 74. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelstraat 103, iedere donderdag van 14.00 - 15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, in ..de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: Geref. Kerk. Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdae en vrijdag van 9.30 -10.30 uur. tel. 03463 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79. tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale hulpver lening Soest Buro voor levens- en gezinsvragen, toe gepaste omgangskunde en zelfbezin ning. Hulp bij echtscheidings- en rela tieproblemen. moeilijkheden met je zelf, anderen. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, spraak. Buro: Van Goyenlaan 142, Soest, tel. 21598. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk. gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks vna 9.00-10.00 uur. Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten), 't Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99. tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13. tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. Oud is een betrekkelijk begrip. Wat voor de één oud is, is voor de ander nieuw. Je gooit dingen weg, de ander gebruikt het weer. Het is inderdaad dan nog bruikbaar, het is nog niet ver sleten, maar men wil al wat anders. De economische levensduur is korter dan de technische. Dit was vroeger anders; dan moest iets lang meegaan. Voor werpen van vroeger ziet men nu weer terugkomen. Voor de oudere mens is dat een stukje nostalgie, voor de jongeren nieuw. In de Oudheidkamer kan men vele oude voorwerpen zien. Het is de moeite waard te kijken of de ze, zij het in iets andere vorm, te krij gen zijn. De grijs-geëmailleerde pan nen zijn hier een voorbeeld van. De Oudheidkamer - Ferdinand Huycklaan 18 is geopend, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Geboren: Lonserito Fransisco, zoon van F. I. Ja- kob en L. M. F. Bitorina. - Mirjam Christine, dochter van B. R. Groothuis en G. J. van Munster. - Sabrina Nath- alie Antoinette dochter van P. J. M. Helsloot en M. E. F. Pas. - Gazi Os man, zoon van M. Bulut en S. Dalaslan. - Lonneke, dochter van A. A. H. Overeem en E. G. Hoogerwerf. - Mar- nix, zoon van H. G. P. van Luijn. - H. A. Heesters. - Jaboba Sophia Elisabeth, dochter van A. J. F. M. Claessen en E. S. Bluemink. - Hylke Merijn, zoon van J. A. van Bennekom en C. H. Ceelen. - Peter, zoon van J. Starink en A. M. Tol boom. - Jan-Willem, zoon van J. A. Lu- cassen en C. A. Voorberg. - Mare, zoon van R. Westerveld en A. R. de Bruin. ONDERTROUWD: Teunis Boudewijn Boulonois en Corne- lia van den Broek. - Fredericus Ant- honius Joseph Meeder en Alijda Mar- garetha van Asch. GEHUWD: Theodorus Gerardus Bokkers en Enge- lina Theresia Maria de Rond. - Johan- nes Bastiaan Knook en Grietje Deu- ring. - Theodoor Petro Gerardus Ver- nooij en Dirkje Everdina van Rouwen daal. OVERLEDEN: Martha Maria Stalenhoef, wed. van P. van Hofslot. - Hendrik Leendert Luit- wieler, echtgen. van J. Wafelbakker. - Everdina Gerritdina Post, wed. van C. F. H. Cooijmans. - Maurits Gezang, echtgen. van M. H. Zieltjens. - Hendrik Jan Kok, wed. van E. Overeem. - Cat- harina Mijnders, echgen. van J. W. Zwart. - Geertruida Hinlopen, wed. van H. W. van der Veen. - Karei Wilhelm van Houten, echgen. van W. G. Lan- tinga. - Philippina Geertruida Bekker. - Gerarda Alida Adriana Zwanikken, echtgen. van R. W. Hoksbergen. - Nico van Groningen, echgen. van M. A. Korndewal. - Gijsbert Hilhorst, echgen. van C. Kuijper. - Hermanus Bernardus van den Berg, echtgen. van D. Daatzelaar. De jaarlijkse Anjercollecte wordt in de gemeente Soest van 20 juni tot 3 juli ge houden. De opbrengst van deze collecte wordt via de Provinciale Anjerfondsen bestemd voor de bevordering van de zelfwerkzaamheid van het Nederland se volk op het gebied van wetenschap, kunst, jeugdwerk en cultuur in het al gemeen. Daartoe worden aanmoe digende bijdragen verstrekt aan verenigingen, instellingen en personen die op deze terreinen werkzaam zijn. Zo zijn de laatste jaren ook aan ver enigingen en instellingen uit Soest en Soesterberg bedragen toegekend. Gedurende de periode van de Anjercol lecte komen in Soest en Soesterberg bij u langs de deur leden van Apollo, Julianakoor, The Messengers, P.V.O. en Odeon. Het Ziekenfonds "Amersfoort en Om streken" hield op dinsdag 14 juni j.1. de Algemene Vergadering in het bedrijfs restaurant van het ziekenfonds. Van Asch van Wijkstraat 55, Amersfoort. De vergadering begon om 20.00 uur. Op de agenda staan behalve het jaarver slag en het sociaal jaarverslag ook een inleiding van de heer J. Waardenburg, register-accountant, over het onder werp "Kontroles bij en door zieken fondsen." In maart van dit jaar is een nieuw pro jekt van start gegaan in de gemeenten Soest en Baarn. Dit projekt Thuishulp blijkt uitstekend aan te sluiten bij de behoeften en wensen van de plaatse lijke bevolking. Zonder veel aan de weg te timmeren komen de vragen om hulp binnenstro men. Zo blijkt maar weer dat de mond- op-mond-reklame de beste reklame is. Het projekt Thuishulp is een vrij uniek gebeuren voor Nederland. Het biedt mensen hulp aan in hun thuissituatie. Die hulp kan van de meest uiteenlopen de aard zijn. Het is de zogenaamde "hulp op maat," hulp die aansluit bij wat de mensen vragen. Het projekt Thuishulp kan de uiteenlo pende hulpvragen aan, omdat het een team van mensen heeft met een ver scheidenheid aan kwaliteiten. Zo kan er b.v. geholpen worden bij de verple ging van mensen, de verzorging, hulp bij het naar/van bed gaan, oppas voor gehandicapten, hulp in de tuin, hel pen bij naai- en verstelwerk, klusjes in en om het huis, boodschappen halen met/voor mensen, helpen bij verhui zen, hulp in acute situaties, enz. enz. Bovendien kan het projekt snel rea geren. In acute situaties kan er direkt hulp geboden worden. Daar komt nog bij dat er ook hulp geboden kan worden op de avonden en weekenden. Het zal dus duidelijk zijn dat het projekt aan sluit op de meest uiteenlopende hulp vragen. Hulp in de vakantie-periode De vakantie-periode staat weer voor de deur: Mocht u zich door omstandig heden genoodzaakt zien om thuis te blijven, informeer dan eens naar de mogelijkheden van het projekt Thuis hulp. Te denken valt b.v. aan opvang voor de thuisblijvers, om maar iets te noemen. In elke situatie kan de hulp weer anders zijn. Er kan dus ook hulp zijn in uw situatie. Voor informatie en hulpvragen Projekt Thuishulp, dhr. W. Veldhuizen, Eemnesserweg 10, Baarn. Tel. maandag-, dinsdag-, en vrijdag ochtend in Baarn, tel. 02154-17841. Woensdag- en donderdagochtend in Soest, tel. 02155-19004. Op zondagavond 19 juni vindt om 20.00 uur in de R.K. kerk 't Zand 29, Amers foort, een extra bijeenkomst plaats van het Politiek Avondgebed. Onderwerp van bespreking zal zijn de brief van de Nederlandse bisschoppen over de kern bewapening. Op woensdag 15 juni zul len de bisschoppen hun brief publice ren. De afgelopen weken hebben de bis schoppen van de katholieke kerk in West-Duitsland een brief over de bewa pening gepubliceerd, die opmerkelijk radicaler bleek te zijn geformuleerd dan was verwacht. Zeer veel aandacht trok de uitvoerige brief van de bis schoppen van de Verenigde Staten, die een paar dagen later verscheen. Aan deze laatste brief is een aantal jaren gewerkt. Voorontwerpen zijn met deskundigen van zeer uiteenlo pende richtingen bediskussieerd. Met name van de zijde van de Amerikaan se regering zijn pogingen gedaan om via het Vaticaan tot afzwakking van de tekst te komen. Voorgestelde wijzi gingen in die richting zijn echter door de Amerikaanse bisschoppen uitein delijk met zeer grote meerderheid weggestemd. Naar verwachting zullen de Neder landse bisschoppen in hun brief positie kiezen, lijkend op die van hun Ameri kaanse collega's. Voor de vredesbe weging is het van groot belang of de bisschoppen hun strijd tegen de voor genomen modernisering van de kern wapens zullen steunen. Zoals bekend bestaat er in het Nederlands bisschop pencollege een diversiteit van opvat tingen. In de bijeenkomst van het Politiek Avond gebed zal ds. D. Roos, praeses van de Synode van de N.H. Kerk, zijn per soonlijk commentaar geven op de nieu we brief van de bisschoppen. Hij zal de brief vergelijken met de stand puntbepalingen van zijn eigen kerk: het kernwapenrapport van 1962 (dat een neen zonder ja's uitsprak tegen het gebruik van kernwapens) en de pastorale brief van november 1980 (waarin de Synode pleitte voor het kernwapenvrij maken van Nederland. Daarna zal mgr. J. Nienhaus, hulp bisschop van Utrecht, toelichten hoe de bisschoppen hun brief bedoeld hebben. Dat een kerkelijke standpuntbepaling inzake bewapening ook politieke im plicaties heeft, beseffen de Nederland se bisschoppen maar al te goed. Ook daarover zal in het Politiek Avondge bed gesproken worden in een discussie, die bezoekers van dit Avondgebed kun nen voeren met de beide inleiders. Iedere geïnteresseerde is welkom. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00. 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat. telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur De plaatselijke Raad van Kerken heeft de laatste hand gelegd aan de voorbe reidingen voor een pretentieus opgezet plan, dat een serie winterlezingen en enkele cursussen omvat. Om uiteenlo pende redenen roept de Raad nu reeds belangstellenden op om zich hiervoor aan te melden. Direkt na de aanmel dingen kunnen dan avonden waarvoor voldoende belangstelling is. gepland en de spreker^ gevraagd worden. Vooral het laatste moet tijdig gebeu ren, omdat er op het verlanglijstje van de Raad veel namen staan die door gaans lang van tevoren besproken moeten worden: Mannen van naam met volle agenda's. Tegelijkertijd hoeven deze aktiviteiten het gebruikelijke kerkewerk niet in de wielen te rijden, omdat de data al ge publiceerd worden vóórdat het "sei zoenwerk" van start gaat. Een en an der betekent niet dat de avonden uit sluitend georganiseerd worden voor hen die al of niet regelmatig naar de kerk gaan. Het "samen onderweg" dat het thema voor het a.s. winterwerk wordt sluit iedereen in. Juist zo'n onge dwongen avond is bij uitstek geschikt voor een (hernieuwde) kennismaking met wat er leeft aan gedachten binnen en buiten de kerk, als het gaat over aktuele zaken. Twee cursussen De raad belegt een tweetal cursussen die voorlopig gepland zijn op de eerste en de derde maandag van de maand, gedurende zes avonden. Onderwerpen: "Hoe lees ik de Heilige Schrift, de Bij bel," dus over bijbellezen en schriftbe schouwing, en "Bijbelse woorden en begrippen," zoals bijvoorbeeld liefde, gerechtigheid, geloof, etc. Leerhuisavonden De leerhuisavonden worden gehouden op de tweede maandag van de maand, gedurende drie avonden. De onderwer pen zijn: Werkloosheid - vrije tijd - arbeid Het verschil in geloofsbeleving tussen ouderen en jongeren Christendom en Islam Vrede en veiligheid, Bijbel en bewa pening; Rouwverwerking; •Kerk en Israël; Jezus Christus - leven der wereld Vancouver 1983 Voorts kan ieder zijn eigen wens ken baar maken. Als daarvoor 15 mensen belangstelling hebben de minimum deelname), dan zal dat in het pro gramma worden opgenomen. De kosten voor deelname aan een leerhuis zijn 3,- per avond; een cursus van zes avonden kost 10.- totaal. Uitgangspunt van de Raad van Kerken is geweest dat we allemaal met dezelf de vragen en problemen te maken krij gen, die vaak zo ingewikkeld zijn dat je elkaar eigenlijk niet kunt missen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mevr. M. Hagg-Den Haan, tel. 18653, of bij ds. D. Land, tel. 20666, bij wie men zich vóór 21 juni kan aanmel den of bij de plaatselijke predikanten en pastoors. Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. VERMIST: 5-6. Bast. Dalmatiër, reu, "Joepie," 9 jaar, vermist Rijksw. Arnhem/- Utrecht. V.d. Grijp. Oosterbank 4, Lei den. Tel. 071-216760. 6-6. Kater cypers, witte bef. Bobbert, H. Schaf thof 33, Soest. Tel. 10999. 7-6. Siamees, kater, gecastr. 6 jaar. Beeks, Vossenveldlaan 14, Soest. Tel. 11180. 8-6. Poes zwart met wit, neus half wit. Van Drie, Veenzoom 2b, Soest. Tel. 16201. 7-6. Groene parkiet, kan praten. Smit, Ereprijsstraat 72, Soest, tel. 17822. GEVONDEN: 8-6. Tekkel, ruigharig zwart/bruin. Gev. te Baarn. Naar asiel Grailo, tel. 035-858062. 8-6. Tekkel reu, wildkleurig ruwharig. Gev. Amersfoort de Treek. Vinder: Witkamp, H. Blaekweg 16, Soest. Tel. 15568. 11-6. Ierse Setter, teef, kale plek rug. Vinder: Cats, Kettingweg 17, Baarn. Tel. 02154-13884. 11-6. Zwart/witte kat. Gevonden op Pr. Hendriklaan, dood. Inlichtingen Ami- vedi Soest. Amivedi Dierenopsporingsdienst Soest/Baarn tel. 02155-10667. Zondag 19 juni HERVORMDE KERK 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. L. J. v.d. Brom Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. Jac. Smit Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uurds. Joh. Jongerden, Rijssen 17.00 uur ds. K. W. F. Borsje, Lunteren Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianaker, Julianalaan 19 9.30 uur dr. A. Sanders 17.00 uur ds. A. G. Baas, Den Dolder Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. A. Wilschut. Vlaardingen; H.A. 17.00 uur ds. P. KloekH.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. S. S. van Dijk, Amersfoort 17.00 uur geen dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. C. W. Buys, Veenendaal 16.30uurds. W. Kok, Baarn GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. P. Houtman; H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dal weg 44 9.30 en 14.30 uur leesdienst (woensdag 22 juni19.30 uur ds J. Klep- pe) NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. v.d. Laarse EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur ds. A. Baak JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Teresiasstraat 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur ZONDAGSSCHOOL De Bron, Sweelinckstraat 2 11.30 en 12.30 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur kand. J. Haeck, Hoevelaken Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. SchoutenH.A. GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra 19.00 uur ds. C. Kruijswijk Jansen, Hoevelaken BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak, Hilversum NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. J. A. de Vries; H. A. EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. C. Nieber, Huizen VRIJE EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. H. van Oene, Huizen. Op zaterdag 20 augustus a.s. wordt wederom een kunstmarkt gehouden in "De Pekingtuin" te Baarn; deze zal duren van 10.00-18.00 uur. Aanmelding voor deelname a 40,- per kraam is nog mogelijk. De opzet is, dat deelnemers door hen zelf vervaardigde kunstwerken/pro ducten op deze kunstmarkt tonen. Liefhebbers dienen zich vóór 1 juli a.s. te melden bij C. Seleski-Birk- hoff. Van Wassenaerlaan 25, 3742 AG Baarn. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt op zaterdag lt juni van 08.00 uur tot 24.00 uur waarge nomen door dokter P. J. H. M. Rupert, Schoutenkampweg 4, tel. 12395, en dok ter P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210; op zondag 19 juni van 0.00 uur tol 24.00 uur door dokter A. W. Chavannea, Prins Bernhardlaan 54, tel. 14545, en dokter P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. Soesterberg Weekenddienst: (zaterdag en zondag spreekuur voor spoedgevallen van 13.00 tot 13.30 uur) dokter G. de Kanter, Rademakerstraat 1, tel. 1700. Het is aan te raden niet direct naar do dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40. Baarn. tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdag, 9.30 - 12.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraal 35, tel. 12487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: C. J. J. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 17853. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren: J. H. J. Meursing, Van Mecklenburg- laan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. De Wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdag 18 juni a.s. een koud buffet in 'De Borg.Tevens is er gele genheid van het orkest de "Night Spen- ders" met zangeres. Er zijn nog enkel* kaarten voor deze avond verkrijgbaar. Voor leden 7,50, voor introducés 12,50. Opgeven bij C. Visch, tel. 18211. De avond begint om 20.30 uur; de zaal gaat open om 20.00 uur. Ter gelegenheid van het 50-jarig be- staan van het Soester Natuurbad wor- den op de officiële ingebruikname-dag, vrijdag 17 juni, aan de jeugd ballonnen verstrekt. De kinderen kunnen de bal- lonnen afhalen bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum aan de Steenhoff- straat en bij de kassa van het Soester Natuurbad. Zaterdagmiddag 18 juni zal in de Zater dagmiddagmuziek Domkerk het Cla- vecimbelconcert van Hugo Distier klinken, eén van de belangrijkste concerten voor dit instrument na de Barok. Dit werk bevat kostelijke va riaties over het volksliedje "Ei du feine Reiter". Door de Nazi's werd dit con cert ontaarde kunst genoemd, en mocht derhalve niet gespeeld worden. Een reden te meer om deze zelden uitgevoerde compositie te beluisteren. Het concert begint zoals altijd om 15.30 uur en is gratis toegankelijk. Weekend-Opvangdienst Maatschappe lijke Dienstverlening Hulp bij dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. (03463) -1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25. Hilversum, tel. 035- 233493. Opvang in crisissituaties. Opvang borstamputatie: N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. M. Hermsen. tel. 15293. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind. en ziekenhuis: Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie: mevr. E. H. van Mierop-van der Dus- sen, tel. 23786. Vrouwen bellen vrouwen Luistertelefoon033-724520. Openingstijden maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20.00 tot 23.00 uur. Werkgroep 'Vrouwen in de Bijstand' Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de 'Bijstand' kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep 'Vrou wen in de Bijstand Soest/Soesterberg. Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur. Soest: tel. 22478, Soesterberg: tel. 03463-1303 (b.g.g. Soest 23461). VTO - Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij Kinderen). Post bus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-- 637285. Kruisvereniging Soest en Soesterberg De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon: Soest 02155-18770 (antwoordapparaat Soesterberg 03463-1540 (antwoordap paraat). Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest. tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00-14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00 uur. Medisch Centrum. Rademakerstraat 43, Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke I werkdag van 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Voor Soest, tel. 15628 en tel. 14796. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursus me vrouw H. H. Heibloem-Cramer, Logo pediste. Smitsweg3. Soest. tel. 11405. „Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging „Borstvoeding. Natuur lijk." afd. Soest houdt iedere maand in formatie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. H. Stroband -Col lard tel. 17551. Mevr. J. Lieve, tel. 11232. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoonnummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele- foonnummer: 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytelaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein En gendaalweg van 14.00 tot 15.00 uur. 'Voor inlichtingen: Tel. 12855. Vrij willige rsvacaturebank [V.V.B.] Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B., p/a gebouw Ar tishock, Steenhoffstraat 46. tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 16.00 uur, behalve op woensdag. Gast Ouder Project Soest (Kinderopvang) Rina Brinkman-Stoffer, Schouten kampweg 73, tel. 23605. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17. tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep ..De Volharding," Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188-15710.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17