Sport en politiek in Soest nog geen stap verder Zo gezien... HEDEN AVOND HEDEN AVOND Chatoux College reageert boos op verwijten van Woningbouwvereniging Soest Truman Scarborough met gunstige indrukken terug naar Titusville Teletronic Nederland b.v. inbraakbeveiligingen TEVENS GEZELLIGE BRADERIE Start en inschrijving: VAN DAM SUPER. Zie informatie sportpagina. De Eekhoorn huizenkrant 61e jaargang no. 42 Woensdag 15 juni 1983 Moeizame discussie over bezuinigingen in de sport 'Werkwijze zet goede verstandhouding onder druk' TAXI TAK 12636 Auto-maatjes &9,<' STARTTIJDEN: Bun administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 S0ESIER8C0ÖRANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Naar aanleiding van de kritische op merkingen die de voorzitter van de Woningbouwvereniging Soest, me vrouw M. van Stiphout-Croonenberg, onlangs heeft gemaakt aan het adres van het gemeentebestuur heeft het College een brief gestuurd aan de Woningbouwvereniging, waarin het zijn ongenoegen met de gang van zaken niet onder stoelen of banken steekt. "De door u gevolgde werkwijze zet de goede verstandhouding, waarin tot nu toe kon worden samengewerkt, onder druk", laat het College weten. Met name zijn burgemeester en wethou ders onaangenaam getroffen door het feit dat zij de kritiek van de Woning bouwvereniging uit de pers hebben moeten vernemen. Mevrouw Van Stiphout, oud-wethouder van de Partij van de Arbeid, had tijdens de jaarvergadering van de Woningbouwvereniging verwijten ge maakt aan het adres van het gemeen tebestuur, dat het niet opkomt voor de woningbouw ten behoeve van de laagst betaalden, omdat het had geweigerd een kredietverzoek ter hoogte van 67.000,- te honoreren voor de bouw van 28 goedkope huurwoningen bij het winkelcentrum Overhees. Volgens me vrouw Van Stiphout was het College daarentegen wel bereid geweest 5.000,- toe te leggen op ook in Overhees te bouwen woningen, die echter in de "vrije sector" zullen verrijzen. Het College brengt daar nu tegenin dat het niet bereid was de grondprijs voor de 28 woningen te verlagen, omdat anders een niet te dekken verlies zou ontstaan bij de realisering van woning bouw in het bestemmingsplan Over hees. Het College handhaaft dan ook de kavelprijs 18.720,-). Zowel de gemeente als het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten en de Woningbouwvereniging zijn als gelijk waardige partners al geruime tijd bezig met rtr. realisering van woningen in Overhees 3 en 4. De woningbouw vereniging weet dat een speciale stuur groep, die daarvoor in het leven is geroepen, de projecten in alle open heid behandelt. Het College vindt dat de Woningbouwvereniging de juiste gang van zaken moet volgen en met kritiek bij die stuurgroep of recht streeks bij het College moet komen. Opmerkingen over andere bouwpro jecten vindt het College onnodig en onrustzaaiend. "Naar onze mening is in een tijd van teruglopende rijkssteun voor de wo ningbouw een constructieve samen werking voor het realiseren van wo ningbouwplannen een eerste vereiste" laat het College weten. "Wij adviseren u dringend handelingen die daaraan afbreuk kunnen doen te vermijden, omdat wij anders genoodzaakt zijn om, in het belang van de voortgang van de woningbouw, een andere werkwijze te volgen". De openbare discussie tussen de frac tievoorzitters van de in de gemeente raad vertegenwoordigde politieke partijen en de vertegenwoordigers van de sportverenigingen, die vorige week in De Borg werd gehouden, heeft wei nig nieuws opgeleverd. In een moei zame discussie bleek dat er voor de politiek weinig ruimte zit in de stand punten die zij al bij eerdere gelegenhe den had geventileerd, en waaruit is komen vast te staan dat de 100.000 gul den die de sport moet bezuinigen er tóch moeten komen. Centraal in de discussie stond de vraag of sport zonder meer vergeleken mocht worden met de welzijnsinstellingen, die intussen de gevolgen van de bezui nigingen al aan den lijve ondervinden. De sport heeft tot dusver steeds een uitzonderingspositie ingenomen, omdat men het niet eens kon worden over de wijze waarop de bezuinigingen moesten worden "ingevuld." De sport verenigingen zelf, verenigd in de Sport stichting, hebben altijd onderstreept dat het vinden van de 100.000 gulden een onbegonnen zaak was. De discussie-avond, die werd ingeleid met een welkomstwoord van sportbe stuurder Ankoné, stond onder leiding van de heer H. J. Teeuwen, voorzitter van de Ned. Chr. Politiebond, oud voorzitter van "De Springbokken" en woonachtig in Soest. Drie wegen Dick Stroband, als bestuurslid en actief sporter zeer betrokken, bracht een aantal stellingen naar voren, aan de hand waarvan de discussie kon ver lopen. Hij gaf een uitvoerige uiteenzet ting over de voorgeschiedenis, en wees erop dat de sport al eerder dan de laat ste bezuinigingsgolf een groot bedrag had ingeleverd: 119.000,-, zelfs méér dan door het gemeentebestuur was ge vraagd. Over de nieuwe bezuinigings ronde merkte hij op: "Ons is daarover geen argumentatie geworden, toen niet en nu niet." Hij benadrukte dat de sport niet in staat is de 100.000 gulden op te brengen en herhaalde zijn teleur stelling over de eis van het gemeente bestuur dat die er toch moeten komen. Drie wegen stond volgens hem open om het bedrag wél binnen te halen, zonder de taken en functies van de sport aan te tasten. In de eerste plaats zou de Sport stichting van de overeenkomst met De Borg af moeten, in de tweede plaats zouden de kapitaalslasten (rente) die ten onrechte op de sport drukken niet meer moeten worden doorberekend, en in de derde plaats zou het afgelopen moeten zijn met de toerekening van "oneigenlijke kosten," die als uitvloei sel van niet-sportbelangen toch aan de sport in rekening worden gebracht, zoals grondkosten. Mits Raymond van Gelder (PvdA), Jan Vis ser (Prog. Soest) en Jenny Allard (D'66) wilden de kwestie nog wel in heroverweging nemen, mits een derge lijke operatie ook van toepassing zou zijn op andere instellingen, met name de welzijnsinstellingen. Voor de sport mocht geen uitzondering worden ge maakt. De problemen bij de sport zijn vrijwel identiek aan die bij andere in stellingen, zoals de sociale zorg, het maatschappelijk werk, de volkshuis vesting, etc., betoogde Van Gelder. De gemeente moet de eindjes nu eenmaal ook aan elkaar knopen, en de lasten moeten niet rücksichtslos op de burger worden afgewenteld. "De PvdA wil best meewerken om de fouten van de bezuinigingsoperatie te herstellen, maar niet door er één terrein uit te pik ken." De politieke verantwoordelijk heid lag volgens hem bij de wethouder voor Sportzaken, de heer Plomp. Overigens meende Van Gelder dat het niveau van de bezuinigingen op zich zelf niet bijzonder hoog was en dat het pass-partoutsysteem niet bij voorbaat buiten de discussie mocht worden ge houden. Geld op tafel Jan Visser (Progr. Soest) drong naar zijn zeggen na het theoretische verhaal van Van Gelder door tot de kern van de zaak. Als het begrip sport in de be schouwingen van Dick Stroband ver vangen zou worden door "welzijn" kwam er precies hetzelfde verhaal uit, vond hij. Hij herinnerde eraan dat hij destijds uit de raadsvergadering was weggelopen omdat het College geen enkele onderbouwing voor zijn keuze verstrekte. "Er was geen beleid. Er moest alleen maar geld op tafel ko men." Hij vond overigens ook dat de "ton niet kon." Verhogen van de passe-partout- bedragen was volgens hem geen bezui nigen. Hij verweet de heer Plomp in de Sportstichting te hebben gezegd dat de 100.000 gulden onmogelijk te halen was, maar in de raadsvergadering zijn mond niet te hebben opengedaan. Jenny Allard (D'66) wees er fijntjes op dat de raadsbesluiten in feite alleen door de meerderheid van de raad (CDA en VVD) waren genomen, en dat ook zij betreurde dat er nimmer argu menten bij de beslissingen waren ge geven. "Als u nu gedaan krijgt dat de fracties van CDA en WD hun fouten inzien en tot heroverweging van de be- zuinigingsbesl aiten komen, dan moet dat gelden voor alle terreinen, ook voor het welzijn." De heer J. van Garderen (SGP/GPV/- RPF) wees erop dat verschillende wel zijnsinstellingen intussen al met suc ces aan het "inleveren" waren en hij vroeg zich af waarom dat bij de sport niet zou kunnen. Hij vond dat de spor ters zelf maar weinig bijdroegen en wees erop dat het kerkelijk leven in Soest veel gezinnen en veel groter be drag kosste dan de sport. Reëel Ries van Logtenstein (CDA), die frac tievoorzitter Verheus verving, bracht naar voren dat de gemeente een gro tere en meer omvattende taak heeft dan alleen de sport. Hij meende dat het bedrag van een ton reëel was, en wees erop dat wethouder/sportstichting voorzitter Plomp zelf degene was ge weest die het bedrag had "inge bracht." Meer dan drie kwart van de raad ondersteunde het besluit, aldus Van Logtenstein. Het CDA vindt overigens ook dat de passé-partouts niet extra verhoogd mogen worden. De sport moet juist toegankelijker wor den. De bezuinigingen moeten bij de Sportstichting zélf worden gevonden, niet door de sport aan te tasten. "De stichting moet worden 'doorgefloten, en dat moet structureel gebeuren, want in 1984 moet erf al twee ton wor den opgehikt," aldus de CDA-vertegen woordiger. Bert Krijger (WD) bracht naar voren dat de gemeente weliswaar een ton op de sport wil bezuinigen, maar dat de sport zelf moet proberen de inkomsten en uitgaven in evenwicht te brengen. Hoe dat moet ging volgens hem de ge meente niet zoveel aan, de raad be hoefde immers alleen de begroting maar goed te keuren. Een totale her overweging vond hij misplaatst. Hij voelde er niets voor "in te breken" in andere gemeentelijke diensten en meende dat de ton er wél moest komen, zij het misschien op een later moment. Luxe of gewenst? S.O.Soest-voorzitter Boerkoel opende de discussie vanuit de zaal met erop te wijzen dat van her-overwegingen toch geen sprake kon zijn als er niet eerder al overwegingen waren geweest. Welke argumenten zijn er dan?, her haalde hij. Uit de woorden van Van Logtenstein had hij de suggestie van ontslagen bij de Sportstichting opge vangen, maar de CDA-er repliceerde daarop met op te merken dat dat veel te voorbarig was. Wel was volgens hem de vraag gewettigd of de bezetting van de Sportstichting luxe of gewenst was. Raymond van Gelder wees erop dat vrijwel alle bezuinigingen buiten het gemeentelijk apparaat waren geval len en dat de besluitvorming in de raad eenvoudig een kwestie van koppen tel len was geweest. De raadsmeerder- heid wilde alleen maar geld zien, aldus de PvdA-er. Bert Krijger wees de kwalificatie "handjeklap" van de hand.. Herover weging van alle bezuinigingen was vol gens hem uitgesloten, en voor wat de sport betreft: "Daar zitten we nu toch middenin?" Aantijging Jan Visse merkte op dat de discussie al veel eerder had kunnen plaatsvinden als de heer Plomp eerder had gezegd dat de ton niet haalbaar was. waarop de heer Plomp (met zijn collega-wet- houders Menne, Oudemans en Kingma in de zaal aanwezig), zijn boosheid over deze aantijging via de microfoon liet blijken. "Ik heb mijn standpunt op het juiste moment bekend gemaakt, nadat in het overleg gebleken was dat de ton niet haalbaar was. Achteraf op je standpunt terugkomen is beter dan je al bij voorbaat tegen verklaren," aldus de heer Plomp, "zoals ook wel is gebeurd! Visser reageerde: "En de andere in stellingen dan?" De heer Plomp: "Vraag dat maar aan meneer Kingma!" Visser citeerde ook uit een "vertrouwe lijk stuk" uit 1979, waarin al de dubbel functie wethouder/sportstichtingvoor zitter als "merkwaardig" werd aange duid. "Het is toch godsonmogelijk dat een wethouder tegelijk voorzitter is van de stichting!," aldus Visser. De heer Boerkoel mengde zich in de dis cussie door erop te wijzen dat de sport best blij was "met een voorzitter die zegt dat 't niet kan als het niet kan," en dat de heer Plomp een applaus verdiende. Slechts een bescheiden aantal aanwe zigen volgde deze suggestie. René van Zee ("van de meest bena deelde sportvereniging van Soest: S.O.Soest-atletiek") verweet met name Van Gelder appels met peren te vergelijken, omdat het aantal vrijwil ligers in de sport veel hoger was dan bij de welzijnsinstellingen. Bert Krij ger viel hem daarin bij, door erop te wijzen dat er meer beroepskrachten werkzaam waren bij de welzijnsin stellingen. Dick Stroband constateerde dat de progressieve partijen nog op hetzelfde standpunt stonden, maar dat CDA en WD blijkbaar van mening waren ver anderd. Hij meende dat er voldoende animo bleek voor een heroverweging, zij het geen integrale. "De WD zegt: de ton moet, maar misschien niet nu. en het CDA verbaast me. In de afgelo pen maanden is er nooit serieus ge sproken over het personeelsbestand van de Sportstichting! Personeel Van Logtenstein bracht daarop naar voren dat nog maar enkele maanden ge leden iemand in vaste dienst was aan gesteld bij de sportstichting, waarmee de Sportstichting al de verantwoorde lijkheid voor de 10%-passe-partout ver hoging op zich had genomen. Stroband wees hem erop dat van bezwaren daar tegen nooit iets was gebleken, noch in de sportstichting bij monde van CDA-- vertegenwoordiger Strietman, noch in het College, noch in de raad. Van Log tenstein bracht naar voren dat de Sportstichting een en ander van een positief advies had voorzien, en dat zij daarmee dus 10% passe-partout ver hoging "opconsumeerde." Stroband wierp daarop tegen dat het gemeentebestuur niet alleen maar de verantwoordelijkheid kon afschuiven naar de sportstichting, maar gespreks leider Teeuwen kapte de discussie af, omdat naar zijn mening het perso neelsbeleid niet aan de orde moest komen. Aan het slot merkt de heer Teeu wen op dat het een goede zaak was dat de sport op deze open wijze met de poli tiek had kunnen discussiëren. Dat zal zeker waar zijn, maar niemand zal kunnen beweren dat het de zaak zelfs maar een stap verder heeft gebracht. Auto over de kop Op de Laanstraat deed zich vorige week een ongeval voor, waarbij de auto van een 41-jarige inwoner van Utrecht tegen de trottoirrand stootte. Hij verloor daardoor de macht over het stuur. De auto raakte een lichtmast en sloeg om. Ondersteboven schoot de wagen nog zo'n vijftig meter door in de richting van de Albert Hahnweg, daar bij in het voorbijgaan nog een ver keersbord meenenend. De bestuurder kwam eraf met slechts een scheurtje in zijn lip. "Soest heeft een heel gunstige indruk op mij gemaakt. Ik heb me erg op m'n gemak gevoeld, en iedereen die ik heb ontmoet is heel aardig geweest. Het heeft me goed gedaan met zoveel mensen te spreken". Aldus vatte bur gemeester Truman Scarborough van Titusville vorige week tijdens een kor te persconferentie in het Soester ge meentehuis zijn indrukken samen van zijn bezoek aan Soest. De heer Scar borough is na een onderbreking voor een vakantie in Scandinavië nog een paar dagen in Soest teruggekeerd, al vorens met de zeven Amerikaanse stu denten op zaterdag j.1. de terugreis naar Titusville te aanvaarden. In gezelschap van burgemeester P. Scholten en wethouder G. Plomp gaf de heer Scarborough een korte uiteen zetting over zijn ervaringen in de afge lopen periode. Onder de zaken die hem vooral waren opgevallen noemde hij het gemeentelijk compostbedrijf, waarvan hij zei zeer onder de indruk te zijn. In Titusville kampt men met afvalverwerking en hij heeft zich uit voerig laten voorlichten over de wijze waarop in Soest met de problematiek wordt omgegaan, informatie die hem zeer nuttig en bruikbaar leek voor toepassingen in Titusville. Florida heeft een grote bevolkingsdichtheid, die tot het einde van de eeuw nog snel zal toenemen, met alle daarbijbehorende problemen op het gebied van afval verwerking, drinkwatervoorziening, etc. Nuttig Bijzonder nuttig waren ook de contacten geweest die de heer Scarborough heeft gelegd met verschillende mensen uit het bedrijfsleven, in het bijzonder ook met de Kamer van Koophandel. Als uitvloeisel daarvan zal drs. H. F. Wit te, secretaris van de Kamer van Koop handel, in het begin van de herfst een bezoek aan Titusville en omgeving brengen, om de contacten verder uit DAG NACHT te bouwen. De heer Scarborough meende dat het goed was dat de uitwisseling tussen Soest en Titusville op zoveel verschil lende niveaus plaatsvond. Niet alleen tussen bestuurders of zakenmensen, maar ook tussen de studenten. "Het moet méér zijn dan alleen maar hét bekijken van eikaars bezienswaardighe den. Het is belangrijk ook echte com municatie tot stand te brengen". Hij meende dat het belang van kleinere steden als Soest en Titusville in dat opzicht wel eens groter zou kunnen zijn dan die tussen bij voorbeeld de hoofdsteden. 'Bij Foxboro is men bezig met een miljoenenproject voor Saoedi- Arabië, en dat gaat uitstekend. Titus ville ligt toch niet verder van Soest dan Saoedi-Arabië? 'Open brief' Gevraagd naar een reactie op de "Open brief' van Jan Visser, die de contacten met de derde wereld belangrijker had genoemd dan die met Titusville en aan dacht vroeg voor de denkbeelden van de Vredesbeweging, antwoordde de heer Scarborough dat hij graag bereid is allerlei ideeën door te geven en zijn medewerking te verlenen aan het leg gen van contacten, m^ar dat hij zelf geen bevoegheid heeft om politieke uitspraken te doen. Op lokaal niveau kan in Amerika niet worden gesproken over nationale en internationale kwes ties, zoals dat hier wel kan. Polen De heer Scarborough onderstreepte het belang van uitwisseling op allerlei niveaus, ook tussen clubs en vereni gingen, en legde grote belangstelling aan de dag voor de acties die in Soest Vakmanschap is meesterschap! Gaat het om een verzekering groot of klein, bij van Rouwendaal moet je zijnI Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 en omgeving worden gehouden voor Polen. Misschien zijn er mogelijkhe den voor de bevolking van Titusville om daarop in te spelen. Eén mogelijkheid van uitwisseling is bijvoorbeeld ook, dat verpleegkundi gen die hier hun opleiding hebben af gerond (en vervolgens dikwijls niet aan de slag komen) voor een soort "voortgezette opleiding" een jaar naar Amerika zouden worden uitgezonden. De heer Scarborough gaat deze en an dere mogelijkheden onderzoeken. Een probleem is dat voor zo'n uitwis seling allerlei visum-beperkingen een rol spelen. De heer Scarborough verwees ook naar het gesprek dat hij met de Soester pre dikanten en pastores heeft gehad. Hoe wel de verhoudingen in Titusville wel iets anders liggen dan in Soest, bleken er toch ook veel overeenkomsten te zijn. "Belangrijk is vooral dat we elkaar en de mensen om ons heen "open minded" tegenmoettreden. Ieder een moet om zich heenkijken" Toekomst De heer Scarborough benadrukte het belang van contacten gericht op de mogelijkheden van de toekomst. "We moeten niet al te veel stilstaan bij het verleden, al is er veel moois in de historie". Hij bepleitte intensieve contacten, zo dat de bekendheid over en weer zou groeien en de informatie niet alleen "van horen zeggen" zou komen. Over zijn indrukken van de gemeente raadsvergadering zei de heer Scarbo rough dat hij met veel belangstelling had geluisterd, maar dat hij meer het gevoel had gehad in het staatsparle- ment te zijn dan in een gemeente raad. In Titusville bestaat de raad slechts uit vijf mensen, onder wie de burgemeester. Het kontakt tussen be stuur en bevolking verloopt er veel directer, en het gaat er soms fel toe. Politieke partijen spelen geen rol op lokaal niveau. Ook de omgang tussen de bevolking en de bestuurders Is veel directer, minder formeel en afstande lijk, zoals blijkt uit bijvoorbeeld het ge bruik van voornamen. Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f 24.— Gecontroleerd» oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag door GEKARD PAUL We hadden ons al vaker afgevraagd wie toch de eigenaar mocht zijn van het statige DAF-je dat bij ons in de buurt geparkeerd stond en sinds de dag van zijn verschijning niet meer van zijn plaats gekomen was. Het heet wel auto mobiel, maar uit zichzelf van zijn plaats komen Is er toch nog steeds niet bij. Zo'n ding is na verloop van tijd niet meer weg te denken uit het straat beeld, terwijl je tegelijk niet eens meer in de gaten hebt dat-ie er staat. Je gaat eraan voorbij. Dat veranderde pas toen het autootje licht slagzij ging maken door het lege band. Het was in die dagen dat ik voor het eerst een paar jochies schichtig naar binnen zag gluren en schijnheilig doorlopen na een keurend trapje tegen de lekke band toen ze zich bespied wis ten. Nog dezelfde dag hadden ze ontdekt dat een portierraampje niet helemaal gesloten was. Met veel moeite en tel kens onderbroken door de storende aanwezigheid van passerende grote mensen, wisten ze het raam helemaal naar beneden te krijgen. De jongens verbaasden zich over de redelijke goede staat waarin het interieur zich bevond en schrokken zich te pletter toen één van hen onverhoeds de claxon liet loeien. Ze holden weg en kwamen pas de vol gende dag terug, druk redenerend en plannen makend. Om de moeilijkheden niet op te roepen zou de toeter niet meer beroerd worden. Eén van hen wist hoe je een auto moest starten. Hij mocht achter het stuur zitten en de an deren zouden meegaan als passagiers. De ongediplomeerde chauffeur genoot met volle teugen van zijn macht en liet zich de onuitgesproken bewondering van zijn maatjes lekker aanleunen. Deskundig inspecteerde hij het dash board, trapte één voor de pedalen in en trok aan knopjes en handles. Daarbij was hij zo druk in de weer dat de waarschuwing voor wandelend on raad bijna te laat kwam. Met een knal stootte hij zijn hoofd tegen het stuur toen de anderen al dekking gezocht had den op de bodem van het autootje. Hun alleszins redelijke verzoek om zijn "kop dicht" te houden was eerder inge geven door angst voor ontdekking dan voor beschadiging van hun tere zieltjes door de serie krachttermen van het ge wonde vriendje. Verwoede pogingen om andere gelui den dan dat van de claxon aan het rij tuig te ontlokken strandden op gebrek aan kwaliteit bij motor en inzittenden, die hun krachten allengs op minder edele delen van de auto gingen be proeven. In minder dan geen tijd hing de hemel naar beneden, de portieren op ha IJ zeven en lag de voorruit aan diggels. Daar bleef het die dag bij, want dat veroorzaakte zo veel lawaai dat ze het hazepad kozen. Korte tijd later zag ik dat van alle auto's in de buurt ruitenwissers naar een onbestemd punt in het heelal we zen. Spiegelglas lag op straat. Ze hadden bloed geproefd. Erkend door TBBS en UNETO Gespecialiseerd in woningen, kantoren, winkels en scholen. Bouwkundige en elektronische systemen Stil-alarm aansluiting op centrale meldkamer v.a. 25,- p. mnd. 24 UUR service. Vrijblijvend offerte! Scherpe prijzen! F. C. Kuyperstraat 28a 3761 EG Soest 02155-18023 Voor haar en hem VAIM HOGENDORPLAAN 20-HILVERSUM Q43100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST 017756 i<z> 5e STRATENLOOP 18.30 uur: Jongens - lagere scholen 18.45 uur: Meisjes - lagere scholen 19.00 uur: Jongens en meisjes Schoolteams 19.15 uur Jongens en meisjes voortgezet onderwijs 19.30 uur Recreanten 20.30 uur: Wedstrijdloop over 5 mijl met o.a. de Europese marathon kampioen Gerard Nijboer, Gor Vriend. Henk Kalf. en Wim.Riesrhan Juwelier GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES Burg. Grothestr. 13 EPARATIES Soest 02155-23271 Als u wilt weten wat er te koop is dan kunt u hem niet missen. Huizen in de Eekhoornkrant vindt u namelijk in geen andere gids. Plezierige informatie over veel koophuizen in Soest, Amersfoort, Baarn en omgeving met foto en volledig adres. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneA Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-630506

Soester Courant | 1983 | | pagina 1