JAPONNEN 59.- 69.- 79.- enz. COATS 59.- 69.- 79.- enz. PANTALONS 25.- 35.- 45.- enz. T-SHIRTS 6 0 Yi-txi D F0T0SC00P schipper s@®@ï HÜ Maak zelf uw echte Willing Burgh keuken Jongepier 8,5 995 10." enz. Soe seia Hiti Soester Hairshop voor MOTOR- en AUTORIJLES WIE Soesterberg maakt nu ook kans op kruisraketbasis Let op de details en ook op de omgeving FIRMA REEHORST F eestaanbieding Hh Secrt winni bram AUTORIJSCHOOL I ...VOOR DE VAKANTIE... Laanstraat 71-77-81A - Baarn bril in rode brillekoker J. A. SMORENBURG Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken Vliegbasis biedt nodige faciliteiten Bekende namen bij 'Baarnse Muziekkring' Ter gelegenheid van ons 1-JARIG BESTAAN aan de Nieuweweg 46a Soest geven wij gedurende een week 10% korting op alle haarbehandelingen. Bouwprodukten Als afsluit maandag teams besl ve. Wie de zou het bes worden. D zoals ze v maar drie aanmerkii Strike. Me behaalden Willem en Ier en Olav Strike von P.V. 'E De leden v zaterdag vlucht va 340 km. Ir die om 8.< krachtige komst ei 14.20.57, si nuut. Aan duif 14.52.1 Uitslag: G 35 49 57 58 60 74 75 79, 29 31 42 43 J. v.d. Br« Duijst 9, A. 26 59 73, H v. Dorrest 22, A. de E 56. J. de Benschop Nap 45 6E Wigtman kuilen 54 I veld 71. K A. van G: 89. Wedvli P.V. Si De veren Soest dee wedvluch 227 duivel De eerst 14.26.58 u van 877.61 ste prijsd De gede volgt: R. v. 't N man 2161 Esschert Bokma 7 Broek 9 3: 44 46, Cor 15 17 21.1 25. De maral Joop van van S.O.! geworden meer dar 42.195 m. parcours, moesten bruggen, rages, et< van Kop< in een z laatste 2 zwaar de uit het fe er slechts Joop van de omsta Tot op 25 van 2 uui ook deze betalen, van 2 uu: een schit klasseme De Soes startte r atleet - v een 25 kn niet echt Hij beëir wat toch het veter Eef van cordtijd In Aalter maal in i georgani De team; tesecreta ais eerst het volle weer. In beide po de speeli toen om plaatsen tussen de Voorzitte ging Vri; wees er het toerr de 60-jai uit de be de discij tijdens t ning te i renwere vreemde ambtena in funct tien ml weer. Bij de h de dami prijzen Raadt e Eindstai 2. gas- e 4. branc 6. brand Eindsta) weer St secretar en cait brandwe kregen andere e Diefs' sport! Tijdens tuurbad lingen v len. Er portemt paar sol riem, ee HÜH4N %£4\1.R£H[HIS VtHiOÉ t- RECOvERy VêHiCLE NIEUWEWEG 46a SOEST TELEFOON 02155-19316 NIEUWEWEG 21 - SOEST 12 12 Soester Courant van woensdag 22 juni 1983 heeft mijn gevonden of gezien? Vermist sinds vrijdagmiddag 17 juni. Ben zeer gedupeerd. Graag een telefoontje naar 02155-16882 Gen. Winkelmanstraat 92 Soesterberg Telefoon 03463 -12 23 - 23 03 Tevens verzorging van crematie. Algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem) Minister De Ruiter van Defensie gaat deze zomer praten met gemeenten over de mogelijke stationering van kruisraketten in Nederland. De be windsman wil echter niet uitsluiten dat reeds thans, in de huidige fase in de voorbereidingen voor plaatsing, con tacten met bijvoorbeeld de gemeente Soest zullen plaatsvinden. De minister laat zelfs open of in zulke gevallen het gemeentebestuur van Soest wel zal we ten met welk oogmerk zij wordt bena derd. Overigens is de verwerping (twee we ken gelden)van de begrotingspost voor Nederlandse kruisraketbasis door het Amerikaanse Huls van Afgevaar digden van geringe politieke betekenis. Het Huis heeft geoordeeld dat de onderhandelingen over de locatie van de 48 voor ons land bestemde raketten nog lang niet zijn afgerond. Tegelijk heeft de Amerikaanse Defensie-com missie in meerderheid besloten om te zijner tijd alsnog een bedrag voor plaatsingsfaciliteiten voor kruis- raketen in Nederland goed te keu ren, zodra de Nederlands-Amer- kaanse afspraken terzake vaste vorm hebben gekregen. Dat kan dan via een aanvullende begroting. Het tekenwerk gaat vooralsnog gewoon door. Inmiddels is er een reële kans dat de luchtmachtbasis Soesterberg één 'flight" (16 stuks) kruisraketten krijgt. Een dergelijk aantal raketten komt overeen met 256 Hirosjimabommen. In het verslag van een hoorzitting van het Amerikaanse huis van Afgevaardigden over de luchtmachtvergroting voor 1984 (waarbij ook is gesproken over de fondsen voor plaatsing van kruisraket ten in West-Europa) staat namelijk, dat in Nederland de raketten moeten komen op "nieuwe, bestaande of her opende luchtmachtbases. In dit geval beginnen we met een slapende basis" (De Peel), zo staat letterlijk in het relaas. Het Amerikaanse rapport meldt verder dat deze "slapende basis" voor alsnog één "flight" kruisraketten zou krijgen. Totaal staat Nederland echter genoteerd voor een aantal van 48 kruisra ketten. De zestien voor De Peel zouden inhouden dat de Verenigde Staten nog moet kiezen voor bases voor de reste rende twee "flights." Kwetsbaar Aangezien in het verslag van de hoor zitting duidelijk wordt gesproken over "beginnen we met" en "luchtmaehtba- ses" (meervoud), gaat het hier dus on miskenbaar - althans in de huidige fase - om meer bases dan uitsluitend De Peel. Daar de kruisraketten Ameri kaanse luchtmachtwapens zijn is er veel voor te zeggen, dat deze middel lange afstandsraketten derhalve ook op een Amerikaanse vliegbasis worden gestationeerd. Soesterberg is zo'n ba sis. Bovendien heeft Soesterberg het voordeel dat het tot nu toe geen kern wapens (zoals bijvoorbeeld op Volkel) herbergt, wat de plaatsing van kruisra ketten meer aannemelijk maakt. Im mers een basis met atoomkoppen en ook nog kruisraketten zou wel erg kwetsbaar zijn in tijden van crisis. Behalve mogelijk 16 kruisraketten krijgt de luchtmachtbasis Soesterberg ook ongeveer 215 Amerikaanse militai ren erbij, naast de reeds gelegerde 3200 VS-soldaten. Volgens het Britse ministerie van De fensie geniet een bestaande basis voor de kruisraketten in West-Europa zon der meer de voorkeur. Zulks om de voorkomen dat land moet worden aan gekocht van bijvoorbeeld gemeenten (Venray) die dwars liggen. Zo'n basis moet beschikken over extra capacitei ten en ruim voldoende oppervlaktie. Soesterberg heeft dat. Voorts, zo stelt het Britse department, moet een der gelijke basis beschikken over zoveel mogelijk infrastructurele voorzie ningen, inclusief een militair vliegveld waar transportvliegtuigen kunnen lan den. Soesterberg kent al deze voorzie ningen. Daarnaast is wenselijk een goede aansluiting op het wegverkeer (veel snelwegen rond Soesterberg) en de aanwezigheid van militair oefenter rein in de omgeving (Leusderheide 250 ha). Zonnegloren Zoals bekend onderhandelt de gemeente Soest al enige tijd met onder meer Defensie over de verkoop van het verouderde ziekenhuis Zonnegloren aan de luchtmachtbasis Soesterberg. Gezien de gunstige ligging (in de bos sen) van het ziekenhuiscomplex nabij de basis zijn de vele gebouwen en uit gestrekte terreinen zeer geschikt voor allerlei nevenactiviteiten bij plaatsing van kruisraketten op Soesterberg. Vol gens B. en W. van Soest zou het inder daad gaan om een uitbreiding van kan toor- en legeringsgebouwen. In kringen van de vredesbeweging ziet men deze ontwikkelingen als een eerste stap tot mogelijke plaatsing van kernraketten. Het ziekenhuis Zonnegloren leent zich met zijn tientallen personeelswoningen uitstekend voor behuizing en eetgele- genheden, ruimte voor administratie, winkels, klinieken en dergelijke ten be hoeve van nieuwe Amerikaanse troe pen en kruisraketten op de vliegbasis Soesterberg. Overigens hebben hoge Amerikaanse autoriteiten reeds vorig jaar het gemeentebestuur van Soest een brief geschreven over de geplande uitbreiding van de Amerikaanse wijk in Soefeterberg. Het gaat hier om een uitbreiding in de jaren 1983-1986 met in totaal 180 woningen. Geen tegenstand Een geheel andere overweging voor de regering en de Amerikaanse autoritei ten om (ook) Soesterberg te kiezen zou kunnen zijn, dat bij mogelijke plaat sing van kruisraketten op deze opera tionele basis niet op noemenswaardige tegenstand van de gemeente Soest hoeft te worden gerekend. In tegenstel ling tot Venray (Peelbasisweigert het college van B. en W. van Soest zich uit te spreken tegen kruisraketten op Soes terberg. Ook in het recente verleden heeft de gemeenteraad van Soest aangetoond niet serieus te willen discussiëren over het kernwapen vraagstuk. Zo wil het college van B. en W. de bevolking van Soest niet oproepen mee te doen aan de Vier lanceervoertuigen (TEL) met elk vier kruisraketten, plus twee comman dovoertuigen staan samen opgesteld in een enorme betonnen 'hangar,' shelter genoemd (bovenste tekening). Ze vor men het hart van elke zgn. flight kruis raketten (-voertuigen) (onderste te kening). Drie 'flights' met elk 16 raketten vor men samen een 'wing' (48 stuks) De 'TEL'-truck (gewicht 35 ton) vervoert de raketten en vuurt ze af. Als Neder land ja zegt kan men na 1985 dus drie van zulke colonnes op de weg zien. To tale explosiekracht 800x de bom op Hi- roshiraa. Drie 'flights' (48 raketten) is vermoedelijk het minimum. grote vredesmars, eind oktober in Den Haag. Voorts weigert men een eigen nota Vrede en Veiligheid te produceren en tenslotte wil het gemeentebestuur niet deelnemen aan de vredesconferen tie voor lokale overheden op 9 juni in Amersfoort. Bij een eventuele stationering van kruisraketten op Soesterberg heeft politiek Den Haag van B. en W. Soest in ieder geval weinig te duchten. Adriaan Slooff SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Er hebben zich in de afgelopen jaren al heel wat prominente musici gepresen teerd bij de kamerconcerten van de Baarne Muziekkring. Het samenstel len van een nieuw programma kost dan ook heel wat hoofdbrekens, maar als we de plannen bekijken zoals die nu zijn bekend gemaakt, dan mogen we toch stellen dat de Baarnse Muziek kring er opnieuw in is geslaagd de muziekliefhebber in Baarn een achttal opmerkelijke hoogtepunten in het voor uitzicht te stellen. De zeventiende serie 'Kasteelconcerten op de zaterdag' in kasteel Groeneveld ziet er voor het sei zoen 1983/1984 weer veelbelovend uit: Zaterdag 10 september: Openingscon cert door de pianiste Fania Chapiro. Zaterdag 1 oktober: De fluitiste Abbie de Quant werd vorig seizoen begeleid door Rudolph Jansen. Zij is thans op nieuw uitgenodigd, maar met haar vaste begeleider: de harpist Edward Witsenburg. Zaterdag 29 oktober: Christiaan Bor vioolen Frederic Meinders piano Zaterdag 26 november: Het Mendels- sohn Trio bestaande uit: Al win Bar - pianoLex Korff de Gidts - vioolElias Arizcuren - cello. Zaterdag 14 januariMeta Bourgonjen (mezzo-sopraan), Mare Lezwijn (gui taar), Nora Boerman (declamatrice) en Thom Bollen (piano) brengen een muzikaal Shakespeare-programma. Zaterdag 11 februari: Het Phemios Trio bestaande uit: Else Krieg - viool; Herman Braune - klarinet; Jan Gruit- huyzen - piano; m.m.v. Jean Decroos - cello. Zaterdag 10 maart: Het Jerusalem String Trio: Rimma Kaminovsky - viool; Yuval Kaminovsky - altviool; Shmuel Magen - cello. Zaterdag 7 april: Slotconcert door Da niël Wayenberg (piano). Evenals vorig jar Is intekenen op de gehele serie mogelijk door het over schrijven van 85,- per persoon op re kening 46.83.74.256 van de Baarnse Mu ziekkring bij de AMRO te Baarn. Giro nummer van de bank32750. Zet u er in dat geval wel bij: t.g.v. Baarnse Mu ziekkring 46.83.74.256. Abonnementen worden genoteerd in volgorde van bin nenkomst van betaling. Het aantal plaatsen in de Hasselaerzaal is beperkt en het totaal uit te geven passé partouts is daaraan aangepast. Na ont vangt van uw betaling ontvangt u een passe-partout. Op vertoon daarvan kunt u op de avond van het concert uw toe gangsbewijs in ontvangst nemen. De passe-partouts zijn niet persoonlijk. Als u eens verhinderd bent kunt u er een ander een plezier mee doen, maar bij verlies kan geen duplicaat worden verstrekt. Losse kaarten gaan straks 12,50 kosten (pas'65 en C.J.P. li,.) Deze kunnen zolang de voorraad strekt worden besteld op de dinsdag vóór het betreffende concert bij de receptie van kasteel Groeneveld vanaf 09.00 uur; tel. 02154-20446. Bestelde kaarten moeten op de avond van het concert vóór acht uur zijn afgehaald. Alle concerten be ginnen om 20.15 uur. Wie tijdens zijn vakantie in een nieuwe omgeving komt weet door zijn enthou siasme nauwelijks meer wat hij op de foto moet zetten. Meestal eindigt dit in foto's waar men zo veel als mogelijk probeert op te zetten. Soms worden dat best mooie foto's, maar meestentijds worden het alleen maar verwarrende plaatjes. Daarom is het verstandig de nieuwe in drukken even op zich te laten inwer ken, om vervolgens met de camera de aardigste momenten en onderwerpen er uit te pikken. Wanneer men zo te werk gaat, ontdekt men ook de leukste onderwerpen zoals het kleine meisje dat haar snoepgoed met de vogels deelt. Bijzonder handig voor dit soort foto grafie zijn de nieuwe disc camera's van Kodak. Het model 6000 heeft een ingebouwde dichtbijlens, waarme men zelfs kleine onderwerpen groot op de foto kan zetten. Belangrijk is het onderwerp zo dicht mogelijk te naderen en het zo groot mogelijk in het beeld te zetten. Hier mee voorkomt men dat de achtergrond een storend element in de foto wordt. Bovendien kan een klein stapje naar links of naar rechts, een beetje hoger of lager standpunt een groot verschil ma ken. Het is een kwestie van kijken en opletten, die het verschil maakt tussen een kiekje en een foto. Wanneer het onderwerp snel beweegt of telkens een ander aspekt vertoont is het snelwer kend motorische filmtransport van groot nut. Hierdoor gaat geen moment verloren. DE STAD... EEN MOOI F0T0M0T1EF De stad in de winter is, ook als er geen sneeuw is geval- Kleine fototip in woord en beeld -n»' len, een mooi fotomotief. Dat bewijst deze plaat, die werd genomen aan het Spaame in Haarlem. Oude gebouwen, karakteristieke bruggen, een stil hofje of een grachtje in de binnenstad... ze zorgen er voor dat u na een fototocht door 'een stad met een verleden' met boeiende opnamen thuiskomt. Een goed idee voor een foto-onderwerp: haal op het station de gratis brochure 'NS Dagtoerisme'. Daarin worden o.a. wandelingen beschreven door drie en twintig fotogenieke steden als Amsterdam, Deventer, Groningen en Gouda. Een ideale manier om per trein en al wandelend een foto-zwerftocht te maken door de mooiste steden van ons land. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 8.30-14.00 uur. Maandag gesloten. BRIGITTE en HELMUT HORZ TEL. 02155-10938 A s TTyÜi ATTU\j"E ^NDI jvie» per kilo 1.29 TOMATEN, per kilo 1.25 De gehele week: GROTE BOSWORTELS, per bos 1 98 GROTE KOMKOMMER SPINAZIE, per ki,o,25 RADIJS, 2bossen£*io Verder een grote sortering In: KERSEN PERZIKEN - PRUIMEN MELOENEN enz. Van Weedestraat 54 - Soest - Tel. 19894 Willing Burgh, de merkkeuken die speciaal ontworpen is voor de doe-het-zelver. Met dit uitgekiende zelfbouwsysteem plaatst u in één weekend een komplete aanbouwkeuken. Zonder ingewikkeld gereedschap. Zonder zagen of schuren. Bovendien bepaalt u zelf exact hoe de keuken ingedeeld wordt. Leverbaar in 4 typen. Kies voor hout of kunst stof. In onze zaak een uitvoerige kleurenbrochure voor u klaar. Industrieweg 12 (Ind. terr.) Tel. 02155-10304. Alle dagen geopend, zaterdag 9-16.30 uur. v

Soester Courant | 1983 | | pagina 12