'K A V E,' De doe 't zeiver neemt er altijd wat van mee Zwartboek 'Oud zeer' voor gemeentebestuur EN R Stalenhoef b» TAXI KLOMP 12984 Mogelijk intensievere samenwerking tussen progressieve partijen in gemeenteraad W.S. teleurgesteld over reactie van B. en W. Brandweer exposeert foto's filmopnamen FilmhuisLa Notte Di San Lorenzo Zomerprogramma Filmhuis Artishock 'De Schakel viert feest.' 1973-1983 Tweede lustrum Feestelijk programma bij 10-jarig bestaan 'De Schakel' LEER IESen Over effecten van bezuinigingen op ouderen Initiatief van Progressief Soest 'Geen begrip voor verantwoorde lijkheid van bestuur woningbouw vereniging' TEL. Overleg met Woningbouw vereniging moet kunnen leiden tot bouw van 28 premie-huurwoningen Overhees HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 23 juni: MOTORCROSS K.N.M.V. Jeugd Weekend 18-19 juni Delfzijl Soester Courant van woensdag 22 juni 1983 lS >5 WN Soest Als er een locatie op de Veldweg uit springt dan is 't wel het doe 't zelf ge beuren, herkenbaar aan de vier letters K A V E. In een zeer vrije vertaling staan de letters K A V E voor Kees de Vries. Vele jaren in Soest bekend als een degelijke en betrouwbare onderne mer met wie het goed zaken doen was. Onbewijsbaar, maar zijn bouwbedrijf zou in Soest en omgeving in de zeven tiger jaren nog meer bekendheid heb ben gekregen wanneer het Kees de Vries, wat z'n gezondheid betreft, een beetje had meegezeten. Aannemer Kees de Vries verdween uit beeld, schakelde terug op een lagere versnel ling en veronderstelde met een doe 't zelf toeleveringsbedrijf het wat rus tiger aan te kunnen doen. In 1968 ging Kees de Vries met zoon Siep, beide Groningers in hart en nieren, met zijn nieuwe onderneming van start. Een overschakeling die vooral De Vries sr. moeite heeft gekost. Hij, de perfectio nist, altijd gewend zaken te doen met professionals, kreeg in zijn nieuwe be drijf te maken met hobbyisten die in vele gevallen wel van de hoed maar niet van de rand wisten. Het is vooral zijn zoon Siep geweest, die in zelfstan dig ondernemende knutselaars een af zetgebied zag. Drie jaar geleden trok Kees de Vries zich uit de zaak terug, zoon Siep nam het roer definitief over. Met eigenschappen die voor sommige noorderlingen zo karakteristiek zijn, zoals voorzichtigheid, inzicht en door zettingsvermogen, is K A V E in en buiten Soest een doe 't zelfonderne- ming geworden waar zelfs de meest on handige knutselaars van hun minder- waardigheidscomplex worden afgehol pen. Dat laatste heeft te maken met de combinatie verkoop en advies die door de K A V E wordt toegepast. Wie een zaterdag bij K A V E door brengt ontkomt niet aan de indruk dat Siep de Vries en zijn medewerkers naast plezier in de verkoop van het ge ven van deskundige en bemoedigende adviezen hun hobby maken. "Ik heb," vertelt Siep de Vries, "hier mensen zien komen die wat 't doe 't zelf werk betreft werkelijk van toeten noch blazen wisten. Tegenwoordig zijn die er bijna niet meer. De mensen krijgen steeds meer aardigheid in het doe 't zelf werk. ze worden handiger, terwijl ook de steeds verbeterde materialen het eenvoudiger maken om zelf te gaan klussen. Zelf klussen betekent in de praktijk dat de mensen handen met geld uitsparen en in het werk bovendien een stukje ar beidsvreugde vinden. Zonder te over drijven durf ik te stellen dat wij lang zamerhand in staat zijn mensen alle materialen te leveren die zij nodig heb ben wanneer ze bij wijze van spreken een huis zouden willen bouwen. In de praktijk komt dat natuurlijk niet voor, maar 't zou kunnen Lange tijd heeft bij K A V E het accent gelegen op het zelf bouwen van kant en klare keukens. Talloos zijn de model len, groot en klein, voor de schaarse en goedgevulde portemonnee, die in de zeer overzichtelijke showroom zijn op gesteld. Aanbouwelementen die stuk voor stuk, in talrijke variaties zijn aan gepast aan de ruimte in ieders keuken. Van kunststof tot massief hout. De meest complete doe 't zeiver zal zich uitsluitend beperken tot de aankoop van de aanbouwelementen, maar wie in de problemen dreigt te raken met te gel- en/of loodgieterswerk kan daar voor ook bij K A V E terecht. Niets wordt er tegenwoordig uitbesteed, op de Veldweg heeft men alles in eigen hand. En wie van de aangeboden dien sten geen gebruik wenst te maken is bij K A V E net zo welkom. Sinds korte tijd is niet uitsluitend het keukengebeuren de zwaarste poot van het K A V E - gebeuren. Opnieuw is Siep de Vries zijn assortiment gaan uit breiden. In het huiselijk gebeuren krijgt de badkamer steeds meer aan dacht. Aanleiding voor K A V E om ook daaraan op ruime schaal aandacht te schenken. Verbouwingen en ver plaatsingen vonden plaats, waardoor de belangstellende doe 't zeiver sinds deze week een indruk kan krijgen wat er op het gebied van luxe en minder luxe badkamerelementen bij K A V E te koop is. Ook in deze nieuwe sector gelden de zelfde principes als bij de verkoop van keukens. Wie zich wil beperken tot uit sluitend het aankopen van badkamer elementen kan op de Veldweg terecht, wie daarentegen om een tegelzetter en/of loodgieter verlegen zit wordt eveneens geholpen. "Steeds meer," aldus Siep de Vries, "willen mensen hun huis, huur of koop, gaan perfectioneren. En dan denk ik niet alleen aan het veranderen en ver- fraaien van keukens en badkamers. Oude geschilderde deuren maken plaats voor massieve of kunststofdeu- ren, vensterbanken worden vernieuwd. Binnen zeer afzienbare tijd gaan wij in ons bedrijf aandacht schenken aan pla- fonds. Wat dat betreft leven wij, in ver- gelijking met het buitenland, in een fantasieloos land. Steeds meer mensen willen van hun zachtboardplafond af. Ze kunnen, ook wat dat betreft, bij ons terecht. Waarvoor niet trouwens. Onze collectie wand- en vloertegels is enorm uitgebreid. Scheidingswanden, ook al een artikel dat in opmars is, worden door ons geleverd, terwijl de keuze uit badkamer en toiletelementen onvoor stelbaar groot is." Wie in een tijd van zakelijke kommer en kwel zich aan een uitbreiding waagt moet wel heel zeker van zijn zaak zijn. Siep de Vries is dat. Niet een man met een gladde, vlotte babbel. Wel een zakenman die door zijn inzicht en grote vakkennis in de loop der jaren zijn assortiment groter zag worden omdat hij het vertrouwen van zijn klanten heeft gewonnen. "Verkopen," zegt hij, "is niet zo moei lijk. De nazorg, daar gaat 't in dit vak hoofdzakelijk om. Gisteren werd ik ge beld door iemand die bij ons een schei dingswand gekocht had. Ze durfden 't niet aan om het ding te plaatsen. Dan kun je je op het standpunt stellen dat 't artikel is gekocht en dat daarmee de zaak af is, maar die stijl houden wij er niet op na. Dus er 's avonds naartoe en de klant geholpen. Zorgen dat de men sen geen spijt krijgen van gekochte spullen. Daar gaat 'torn." Blijft over de vraag of Siep de Vries ook in Soesters met uitsproken linkse handen potentiële klanten ziet. Met de voorzichtigheid die hem aangeboren is reageert hij. "De mensen zullen zich wel een zekere handigheid moeten gaan verwerven. Anders is het bijvoor beeld voor jonge mensen die pas be ginnen allemaal niet meer te betalen. De mensen met doe 't zelf werk op weg helpen is eigenlijk de opzet van het hele bedrijf. De mogelijkheden zijn bij ons ongekend. Niemand komt bij ons voor het blok te staan. Zelfs het aanvragen van subsidie vor isoleren nemen wij nog voor onze rekening. K A V E, de indruk die je er na een be zoek aan overhoudt, is er een van hulp vaardigheid en gemoedelijkheid. Een bijna ouderwetse, plezierige bena dering van de klant. Siep de Vries, en zijn medewerkers Jan de Jong en Anton v.d. Heuvel tekenen voor deze aanpak. Op de achtergrond Siep's echtgenote, antwoordvrouw voor veel schijnbaar onoplosbare zaken. Een ijzersterk team, dat van K A V E een weldoor dacht en stevig in elkaar getimmerd doe 't zelf bedrijf gemaakt heeft. De Soester doe 't zei vers zijn er welkom. Foto: Goos van der Wilt Burgemeester Scholten ontvangt het zwartboek uit handen van mevrouw Oranje. De heren Driever en Kingma kijken toe. nen. Naast de belangenbehartiging Is 'ot wat het nu is. Daarvoor moet res- ook het sociaal-culturele werk een be- peet blijken. "Ouderen hebben recht op langrijk onderdeel van de bond. een passende beloning voor hun inzet." Evenals in tal van andere plaatsen ln ons land werd vorige week namens de afdeling Soest van de Algemene Bond van Ouderen (ANBO) door voorzitter mevrouw P. J. Oranje—Entink en se cretaris A. J. Driever het zwartboek "Oud Zeer" aangeboden aan het ge- meentebestuur. Burgemeester P. Scholten en welzijns wethouder Frans Kingma waren de ontvangers van het geschrift, waarin aan de hand van talrijke brieven een schrijnend beeld wordt geschetst van de leefsituatie waarin veel ouderen zich bevinden, met name door de bezui nigingen die van rijkswege op allerlei voorzieningen worden doorgevoerd. Mevrouw Oranje wees erop dat ou deren niet veel mogelijkheden hebben om hun ongenoegen duidelijk te maken. "Wij kunnen niet staken." De ANBO, die het zwartboek samen met Humanitas en de Ombudsman heeft sa mengesteld, is een organisatie die de belangen van de ouderen in onze sa menleving wil behartigen. In Soest telt de afdeling 800 leden, hoewel er in de gemeente toch zeker 4000 ouderen wo- Houden de zorgen dan pas op met de dood," een citaat uit het zwartboek, nam mevrouw Oranje als voorbeeld voor de wanhopige situatie waarin veel oudere mensen zich bevinden, vooral financieel. Zij meende dat men naar de geluiden van de ouderen méér zou moeten luisteren dan tot dusver het ge val was. "Men moet eens tot zich laten doordringen wat het is om oud te zijn." Zij wenste de burgemeester en wet houder in elk geval toe dat zij eens oud zouden worden. Zij hoopte dat de be stuurders goede nota van een en ander zouden nemen. "Ouderen zijn ook ge wone staatburgers, en de ouderen wil len evengoed inspraak als anderen." Burgemeester Scholten bracht naar voren dat het goed ls om te onderstre pen wat in deze tijd de zorgen van de ouderen zijn. "Je moet voor jezelf op komen om niet vergeten te worden," aldus de heer Scholten. Allen dienden te beseffen dat het de ouderen zijn ge weest die Nederland hebben gemaakt Wethouder Frans Kingma maakte dui delijk dat ook wat hem betrof "gepen sioneerd nog niet uitgeteld betekent." Wel wees hij erop dat de gemeente in een heel moeilijke situatie verkeert, vooral door de maatregelen die de Rijksoverheid had getroffen. "Finan cieel bekeken snap je nauwelijks waar men in Den Haag mee bezig is." Mevrouw Oranje wees er nog op dat onder de ouderen veel kwetsbare men sen zijn. "Daar moet je iets aan doen, die moet je niet onderdompelen in de misère. De ouderen vragen om een sa menhangend beleid." Wel meende zij dat er in Soest nog heel veel goede dingen voor ouderen gebeuren. Met name doelde zij daarbij op het werk van de Federatieve Raad Welzijns werk Ouderen, op de warme-maaltijd- voorziening en het vestigen van aan leunwoningen bij bejaarden- en dien stencentra. Een exemplaar van het zwartboek ligt ter inzage in het gemeentelijk Informa tiecentrum aan de Steenhoffstraat. Op initiatief van het bestuur Progressief Soest zullen de progressieve partijen die in de gemeenteraad van Soest vertegenwoordigd zijn, in sep tember a.s. een oriënterend gesprek hebben over mogelijke intensievere samenwerking tussen de fracties. Het overleg, waarvoor Progressief Soest kontakt heeft gezocht met de besturen van de afdelngen van de Par tij van de Arbeid en Democraten '66 zal plaatsvinden op een nog nader te bepalen tijdstip, al heeft men alvast de datum van 5 september voorgesteld. Progressief Soest tracht met dit initiatief op bestuursniveau de oude sa menwerking, die ook al tijdens de vorige raadsperiode een min of meer gestructureerde vorm had, nieuw leven in te blazen. Zowel Partij van de Arbeid als D'66 hebben positief gereageerd op het ini tiatief, al meende de Partij van de Arbeid in eerste instantie dat het be gonnen was om het toewerken naar een soort coaltievorming, waarvoor men niet veel voelde. Ook vindt het bestuur van de PvdA dat partijen die wel van progressieve snit zijn, maar niet in de raad vertegenwoordigd zijn, bij een progressief overleg betrokken zouden moeten zijn. Bij D'66 benadrukte men dat het gaat om een verkennend gesprekomdat het om een informele ontmoeting gaat wilde D'66 ook geen suggesties doen voor een eventuele agenda van het gesprek. Van de democraten is overigens bekend dat zij zeer weinig voelen voor samenwerking met groe peringen als bijvoorbeeld de CPN. Vooralsnog gaat het echter uitsluitend om de samenwerking tussen de drie raadsfracties voor de nog resterende drie jaar van de huidige zittings periode, zoals woordvoerders van Progressief Soest hebben verduidelijkt. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 De problematiek van de volkshuisves ting in Soest en met name de financiële problemen van de woningbouwvereni ging Soest met betrekking tot renovatie en onderhoud zal op korte termijn nog duidelijker worden dan nu al het geval is, nu bet ernaar uitziet dat Soest (door vermindering van de contingentering van de sociale woningbouw) nog maar nauwelijks in staat zal zijn goedkope huurwoningen te bouwen. Dit schrijft het bestuur van de woning bouwvereniging Soest (WS) in een brief aan het college van B. en W. als reaktie op de boze brief van het college naar aanleiding van opmerkingen van de voorzitter van de WS, oud-wethou der mevrouw Milly van Stiphout. Die opmerkingen gingen over het niet verlagen van de grondprijs voor de nieuwbouwwoningen achter het buurt winkelcentrum Overhees. Tot nu toe heeft de WS uit eigen middelen ruim 80.000 gulden geïnvesteerd in de voor bereidingen van alle plannen. Op dit moment gaat het bestuur uit van een kale huurprijs van ongeveer 350 gulden per maand, een bedrag dat bereikt is door tal van bezuinigingen. Uit de boze brief van het gemeentebe stuur heeft het WS-bestuur teleurge steld geconcludeerd 'dat er kennelijk uwerzijds geen begrip is voor de ver- antwoorlijkheid die het bestuur van de woningbouwvereniging draagt voor haar leden en bewoners.' De WS heeft wél begrip getoond voor de problemen waarmee het College worstelt, maar kan slecht merken dat er ook om gekeerd begrip is. Bij alle problemen die nu spelen komt nog als extra probleem het aangekon digde regeringsbeleid voor volgend jaar rond de financiering van onder- houds- en renovatieplannen. 'Onder werpen waar een groot gedeelte van de Soester burgers de consequenties van zal ondervinden voor wat betreft de kwaliteit van hun woongenot,' aldus het bestuur. Overigens laat het bestuur weten, dat het uit de pers heeft vernomen hoe de reaktie van B. en W. was op de uitla tingen van mevrouw Van Stiphout. Eerder, in de 'brief op poten,' hadden B. en W. zich eraan geërgerd dat zij de kritiek van de voorzitter uit de krant Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. VVD wil hoge prioriteit woningbouw handhaven De WD-fraktie vindt het 'stoeien' om de grondprijs voor de premie-huurwo ningen, die acher het winkelcentrum Overhees gebouwd kunnen worden, on nodig. Goed overleg in het belang van een aantal goedkope woningen moet mogelijk zijn. De WD-fraktie reageert daarmee op de publikaties die de afgelopen dagen in verschillende kranten versche nen. Oorzaak in het verschil tussen de grondprijs die de gemeente wil ontvan gen voor de te bouwen premiehuurwo ningen en de prijs die de woningbouw vereniging zegt maximaal te kunnen betalen. Dat verschil bedraagt op dit moment ca. 2400,- per woning. Ómdat de grond door het systeem van rente-bijschrijving volgend jaar méér moet kosten, kan het nu laten liggen van de grond betekenen dat de komen de jaren woningbouw nog moeilijker wordt. De WD-fraktie verzoekt het College van B. W. dan ook dringend de im passe, die in het overleg tussen College en Woningbouwvereniging is ontstaan, te doorbreken. Een pragmatische oplos sing moet volgens de WD-fraktie te vinden zijn. Het verschil moet door me dewerking van zowel woningbouwver eniging als College te overbruggen zijn. Gezien de snelheid van handelen die naar de mening van de WD-fraktie noodzakelijk is om vóór 1 september de woningbouw ter plaatse zeker te stel len, wil de fraktie dat op korte termijn indringend overleg zal plaatsvinden. Gezien de prioriteiten die de WD stelt aan woningbouw, in welke sector dan ook, vindt de fraktie dat besturen méér is dan een rekenmachientje vasthou den en roepen dat de uitkomst niet klopt. Gezien de planning van de raadsverga deringen zal op korte termijn zeker heid gevonden moeten worden. De vrijwillige brandweer van Soest is van plan, ter omlijsting van de pre- mière van de in Soest opgenomen instructiefilm "Een schreeuw om wa ter," een expositie te houden van de foto's die gedurende de opnamen zijn gemaakt. De brandweer doet een beroep op de inwoners van Soest die foto's gemaakt hebben deze voor de expositie beschikbaar te stellen. Het is de be- doeling dat de foto's, zowel in zwart-wit als kleur, kunnen worden nabesteld door degenen die erin geïnteresseerd zijn. "Een schreeuw om water" is een instructiefilm van de rijksbrandweerin- spectie, bestemd voor personeel en bewoners van bejaardenoorden. De twintig minuten durende film, een produktie van de Amsterdamse film maatschappij TV Department, geeft een beeld van wat er allemaal fout kan gaan bij een brand (melding) in een bejaardentethuis. Daarnaast wordt getoond hoe het wel moet. Een groot gedeelte van de film is opgeno men in Molenschot aan de Albert Cuyplaan in Soest. Het staat nog niet vast wanneer de film in première gaat; vermoedelijk is dit in augustus of september. De Soester brandweer wil de eerste vertoning graag in Soest later plaatsvinden. Rondom de première wordt dan de foto expositie ingericht. Naast de talloze foto's die door professionele fotografen zijn gemaakt, hebben ook particulieren, zowel figuranten als toeschou wers, foto's genomen gedurende de opnamen. Ook deze wil de brandweer graag in Soest laten plaatsvinden. Rondom de première wordt dan de foto- dens de opnamen in de Korte Duinen zijn veel foto's gemaakt. Afhankelijk van de respons zal de Soester brandweer beslissen of de foto expositie zal worden ingericht. Wie foto's beschikbaar wil stellen, kan con tact opnemen met de brandweer in Soest, met vermelding van het aantal foto's en of het om zwart-wit of kleurenopnamen gaat. Steenhotfstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. Regie: Paolo en Vittorio Taviani Met: Omero Antonutti, Margartia Lo- zano, Claudio Bigagli, Massimo Bonet- ti, Norma Martelli e.a. Italië 1982 Paolo (1931) en Vittorio (1929) Taviani: twee mensen die onlosmakelijk met el kaar zijn verbonden. Het begon alle maal in Pisa, waar ze in 1950 een film club openden. Vier jaar later maakten ze hun eerste film, waarna er nog vele zouden volgen. De bekendste in Neder land zijn ongetwijfeld Allonsanfan (1974) en Padre Padrone (1976/77), waarmee ze in 1977 de Gouden Palm van Cannes wonnen. Beide waren in het filmhuis te zien. Donderdagavond 23 juni is hun laatste film, op het festi val van Cannes in 1982 door de jury be kroond met de speciale prijs, in het filmhuis te bewonderen. In La Nott Di San Lorenzo vertelt een moeder in de nacht van San Lorenzo (10 augustus) haar dochtertje voor het slapen gaan, over haar herinneringen aan dezelfde nacht veertig jaar geleden. Het was toen 1944. Italië stond op de drempel van de bevrijding. De Duitsers waren praktisch verslagen; de Amerikanen waren in aantocht. We zien die tijd vol onzekerheden, twijfels, verwachtingen en teleurstellingen in het dorp San Miniato door de ogen van het kind. De inwoners van San Miniato krijgen van de Duitsers het bevel zich in de kerk te verschansen, omdat ze van plan zijn het dorp in de lucht te laten vliegen. Een aantal dorpelingen onder leiding van de oude Galvano vertrouwen het echter niet en besluiten 's nachts te vluchten. Ze hebben gelijk, maar de Lange Mars naar de Vrijheid is er een vol pijn en moeite. In een korenveld komt het tot een grootscheeps treffen tussen plaatselijke fascisten en Gal- vano's groep. De Taviani's vertellen deze gebeurte nis, die ze zelf meemaakten, als een sprookje, waarbij ze het gegeven in voegen dat een feitelijke geschiedenia door de overlevering een eigen zelf. standigheid krijgt. Zo is de hele rum niet los te denken van gedachten over zaken als bijvoorbeeld het collectieve besluit van een volk (in de kerk) en de moed om beslissingen te nemen (Gal vano), om het zelf uit te vechten, die de Taviani's in de film (ver)stoppen. Een film die sterk op emoties leunt. Vanaf 20.15 uur is het filmhuis geopend. Aanvang film21.00 uur. Entree:/5,-/CJP ƒ4,-. Vanaf volgende week donderdag 30 juni begint Filmhuis Artishock met een zomerprogramma. Wekelijks op de vertrouwde donderdagavond met een gevarieerd filmprogramma de zomer door, die in het teken staat van vijf jaar Filmhuis Artishock. Nadat in februari het Goois Filmcir cuit, waar Filmhuis Artishock deel van uitmaakt, haar vijfjarig bestaan ge vierd had en het filmhuis zelf op 18 en 19 februari door het draaien van Nove- cento van Bertolucci, gaat het filmhuis haar vijfjarig bestaan verder luister bijzetten door ook in de zomer films te draaien. Misschien tegen alle mooie weer in gaan we dit expermiment toch aan: voor de thuisblijvers, de va kantiegangers en. omdat in Soest toch al zo weinig gebeurt. In dit zomer programma kunt u onder meer een paar klassiekers, een reprise, een nieu we film, twee Nederlandse films en wat luchtige comedyfilms verwachten. Voor de maand juli ziet het program ma er als volgt uit Zomerprogramma Do. 30-6. The Groove Tube - Ken Sha- piro. Do. 7-7 De smaak van Water - Orlow Seunke. Do. 14-7 Tre Fratelli (Drie broers) Francesco Rossi. Do. 21-7 Les Vacances de Monsieur Hu- lot - Jacques Tati. Do. 28-7. Wilde Aardbeien - Ingmar Bergman. Voor de maand augustus denken we onder meer aan: De stilte van Christine M. van Marleen Gorris, Het rijk der zinnen (L'Empire des Sens) van Na- gisha Oshima en Stadt der Verlorene Seele van Rosa von Praunheim. Hoe dit zomerprogramma voor de maand augustus er precies uit zal zien, zal t.z.t. via persberichten, affiches en een speciaal zomer-filmschrift voor de maand augustus bekend worden ge maakt. Het zomer-filmschrift voor de maand juli verschijnt begin volgende week en zal in een beperkte oplage in Soest ver- spreid worden. Mocht je hem niet ont vangen, dan kan je altijd nog in het filmhuis een exemplaar verkrijgen. Elke donderdag vanaf 20.15 uur ge opend. Bij een lustrum van de school laat je vanzelfsprekend je gedachten eens gaan en komen vele dingen uit de afge lopen periode weer op de voorgrond. De schakel is eind augustus 273 gestart start met 27 leerlingen, nl. 18 leer lingen in klas 1 en 9 leerlingen in klas 2/3. Het was een moeilijke start, want er waren te weinig leerlingen, het ge bouw was niet klaar, het meubilair kon niet geleverd worden en de leermid delen waren maar mondjesmaat aan wezig. We kregen onderdak in de "Acht baan." Het meubilair, dat oud was, kwam ergens van een zolder. Gelukkig konden we eind september in ons eigen gebouw. Het nieuwe meubilair werd geleverd en ook de leermiddelen kon den nu geleverd worden. Maa, Letty Pronk en ik voelden ons wel verloren in dat grote gebouw met zo'n klein groep je kinderen. Gelukkig kwamen er lang zamerhand wat meer leerlingen op school. We konden goed merken als er weer een blok huizen was opgeleverd. Zo is de school toch steeds gegroeid en kwam er elk jaar een nieuwe leer kracht bij. Het werd zelfs een 7-mans- school. Dit had niemand verwacht. He laas bleef het niet zo. Sinds een paar jaar loopt evenals op andere scholen het leerlingenaantal terug. In de afgelopen 10 jaar hebben we veel steun ondervonden van de ouders. Er werden werkgroepen 'opgericht, die allerlei activiteiten ontwikkelden. We hebben zelfs een paar jaar een toneel groep van ouders gehad, die voor de kinderen van tijd tot tijd een toneelstuk opvoerden. Heel wat 6de klassers hebben in die tien jaren afscheid genomen van de school en zijn uitgezwermd naar aller lei takken van voortgezet onderwijs. Heel fijn is, dat nog veel oud-leerlingen komen buurten om even een praatje te maken. Terugblikkend denk ik ook aan de vele goede prestaties op sportgebied. De prijzenkast in de gang is er wel het dui delijke bewijs van. Er gaat geen jaar voorbij, of er komen weer wat prijzen bij. Ik denk hierbij vooral aan de hand bal- en basketbaltoernooien, de stra- tenloop en de estafetteloop. Leuke en fijne herinneringen hebben we ook aan de schoolkampen van klas 6 en de schoolreizen van de overige klas sen. Hoewel het "leren" op school natuur lijk hoofdzaak is, hebben we regelma tig ook gezorgd voor wat vertier e.d. Met plezier denk ik terug aan de puz- zeltochten in de wijk en vanuit het Openluchttheater, het feest bij het 5-ja- rig bestaan, onze fancy-fair en rommelmarkten en de diverse uitvoe ringen van musicals. Zo waren ook onze onze Kerst-inns een groot succes. He laas zijn er ook minder prettige dingen, die weer in herinnering komen, zoals de inbraken en het vernielen van het gebouw. Het is ondoenlijk om in een kort artikeltje alles op te sommen. Ik ben me ervan bewust, dat ik heel veel niet genoemd heb.. Graag wil ik besluiten, met de ouders, de leerlingen, de oud-leerlingen, de leerkrachten, de oud-leerkrachten enz. hartelijk te bedanken voor hun inzet. Een bijzonder woord van dank ook aan de kleuterleidsters. Met de kleuteraf deling hebben we een goed contact, dat vooral de laatste jaren steeds intensie ver is geworden. De heer J. Uittenbogaard besluit aldus: De Schakel is een fijne school. Laten we met elkaar er voor zorgen dat het nog heel lang een fijne school en een goede school mag blijven. J.N. De 2e lustrumviering van de Openbare Lagere School "De Schakel" aan de Klaarwaterweg gaat gepaard met een week vol festiviteiten. Maandag j.1. be gonnen die met het vlaghijsen en het zingen van het feestlied, 's Morgens was er voor de kleuterklassen en de la gere klassen een optreden van het pop pentheater Toermalijn, 's middags Mini Automaten Raimond Smit 9. Mini Versnelling.- B. Jeroen Smit 11. Mini Versnelling. B. Marco Smit 7. Mini Versnelling. A. Henkjan Wolfsen 9. 80 cc 13-15 jaar Richard Muis 2. 80 cc grote wielen Gert 'tLam 12. 125 cc A Hans Reyerse 4. Bingo voor de vierde, vijfde en zesde klas. Vandaag wordt, eerst 's morgens in de school, de musical "Bonje in de Buiten hof" opgevoerd voor alle kinderen; vanavond gebeurt dat nog eens, voor ouders en genodigden, in De Borg, om 20.00 uur. De musical wordt geheel ver zorgd door leerlingen van De Schakel. A.s. vrijdag om 9.00 uur volgt er een optocht door Klaarwater, als inleiding op een grootse spelletjesdag. De kin deren gebruiken de lunch op school, 's Avonds volgt dan een feestavond voor de ouders, voor oud-leerlingen en oud- teamleden. De feestelijkheden zijn mogelijk ge maakt door de belangeloze medewer king van een groot aantal Soester be drijven en middenstanders, zoals Blok ker, Colitico, Rabobank. Dirk v.d. Broek, Procar, Koks Gesto, drogisterij Kok, Foxboro, boekhandel V.d. Ven, fa. Hooijer, Eb. Kareisen, Van Dam Super, fa. Van Oest, Howson Algraphy Aalsmeers Bloemenhuis en Esso Self Service E. Zaal.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9