Feestelijk afscheid van juf Eline Smulders Chatoux Nicaragua-avond van Partij van de Arbeid Soest PvdA bezorgd over woningbouw in Overhees Teletronic Nederland b.v. inbraakbeveiligingen College ziet af van tweede beroepsbrandweerofficier De Eekhoorn huizenkrant Geen relatie tussen Defensie- interesse voor 'Zonnegloren' en kruisraketten Stichting Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' wil blijven voortbestaan Woensdag 29 juni 1983 61e jaargang no. 44 Honsbergen Verrassing bij sluiting Bengelenbak: VAKANTIE Vrijdag 1 juli20.00 uurArtishock: Wekker loopt af - buren vrezen onraad c- a5 <?o>v 02155-18023 TAXI TAK 12636 J.G. van Rouwendaal B.V. Mayonaise Honsbergen HONSBERGEN Aardbeien Kuiken bouten Honsbergen Honsbergen 'Help de nieuwe aanplant de zomer door!' Man trapt deuk In PTT-Auto Trawler-aktie College heeft 'geen enkele aanwijzing' Man steekt huisvuil inbrand Markering rijweg/fietspad Eigendomweg Drachtige ree dood gereden Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47 A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 SOESTERBCOÖRANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES Burg. Grothestr. 13 ^REPARATIES Soest 02155-23271 Per kilo Gerard Paul houdt het even voor gezien. Met een hartelijk "Lang zal ze leven" en de overhandiging van tuiltjes bloe men door "haar" kinderen werd juf Eline Smulders van de kleuterschool De Bengelenbak aan de Duinweg vorige week vrijdag onthaald op een feestelijke afscheidsreceptie. Dat ge beurde tot haar volstrekte verrassing, omdat ze tot het moment dat ze bij de kleuterschool arriveerde in de veron derstelling verkeerde dat zij met haar ouders (ook in het "complot") uit eten zou gaan. De receptie werd haar aangeboden door de oudercommissie, die de slui ting van De Bengelenbak niet zonder een passend afscheid van mevrouw Smulders gepaard wilde laten gaan. Mevrouw Smulders is acht jaar, van 1975 tot 1983, kleuterleidster van De Bengelenbak geweest. De oorzaak van de sluiting van De Bengelenbak is het teruglopen van het aantal leerlingen. Op de achtergrond daarvan staat ook de sluiting van de Margrietschool aan de Bonifacius- straat, waardoor er geen sprake meer kon zijn van "doorstroming" van de kinderen van De Bengelenbak naar de lagere school. De twaalf overgebleven kleuters ver rasten mevrouw Smulders in gezel schap van een groot aantal ouders met een bloemenhulde. Op het plein voor de school voerde de heer H. H. van Bree- voort namens de oudercommissie het woord. Hij sprak over de gemengde ge voelens die de ouders, maar zeker ook mevrouw Smulders zélf, de afgelopen weken moesten hebben ondervonden en noemde haar een "lieve, leuke e.» toffe juf." Dat zij haar jarenlange strijd te gen de sluiting van de kleuterschool tenslotte toch heeft moeten opgeven was zeker niet het gevolg van gebrek aan inzet van haar kant. Hij bood haar een oorkonde aan met een opsomming van alle door mevrouw Smulders ont plooide aktiviteiten en een fraaie kan delaar met inscriptie. Wethouder drs. J. Menne van Onder wijs zwaaide mevrouw Smulders lof toe voor haar inzet. "U hebt het klaar gespeeld de sluiting van jaar tot jaar uit te stellen. Blijkbaar is er een grote 'zuigkracht' van u uitgegaan." Hij overhandigde mevrouw Smulders namens het gemeentebestuur een boek en bloemen. Nog vele grote en kleine cadeautjes en Bij het hek van de Bengelenbak werd Eline Smulders door haar kleuters onthaald op een bloemenhulde. gelukwensen werden mevrouw Smul ders, aangeboden tijdens het tuin feestje waarin de receptie overging, en waarbij tientallen ouders en (oudleer lingen de "juf" de hand kwamen druk ken. De leidsters van de peuterspeelzaal Ukkepuk (naast de Bengelenbak) maakten van de gelegenheid gebruik om wethouder Menne te vragen of de peuterspeelzaal niet in het nu leeg staande gebouw van de kleuterschool kon worden gehuisvest. Ukkepuk kampt al jaren met een vrij slechte huisves ting. De heer Menne beloofde de zaak te zullen onderzoeken, al kon hij geen toezegging doen. In samenwerking met het Nicaragua Komitee en de vereniging Artishock organiseert de afdeling Soest/Soester- berg van de Partij van de Arbeid op vrijdagavond 1 juli a.s. een "Nicara- gua-avond" in Artishock. De avond begint om 20.00 uur. Doel van deze bijeenkomst is de be volking van Soest te informeren over de huidige situatie in Nicaragua, dat na de overwinning van de Sandinisten op dictator Somoza in een permanente oorlog dreigt te raken, door de inmen ging van de Verenigde Staten. Een en ander heeft als gevolg dat het op gang gebrachte democratiseringsproces ernstig wordt belemmerd. De Partij van de Arbeid voert actie om de aandacht op de situatie in en om Nicaragua te vestigen. Daardoor wordt mogelijk een verder isolement voorkomen en worden de ontwikkelin gen positief beïnvloed. De PvdA is van mening dat dit de manier is om andere ontwikkelingen in Nicaragua, waar zij kritisch tegenover staat (bijv. de inperking van de vrijheid van menings uiting) te keren. Daartoe brengt de partij een aantal aanbevelingen naar voren. Het programma begint met de opening van een tentoonstelling door PvdA-wet- houder Frans Kingma. Vervolgens zal een forum ingaan op de huidige situa tie in Nicaragua. Aan het forum nemen deel: - Max van den Berg, voorzitter par tijbestuur PvdA; - Hans Langenberg, lid Nicaragua Ko mitee; - Marka Split, lid kerngroep Rooie Vrouwen. De avond staat onder leiding van Ans Holleman, voorzitter van de PvdA- fractie in de Staten van Utrecht. De Soester PvdA-fractie heeft bij het College van Burgemeester en Wethou ders een zevental schriftelijke vragen ingediend met betrekking tot de kwes tie van de grondprijzen van de 28 huur woningen, die door de Woningbouwver eniging Soest bij het winkelcentrum Overhees gebouwd zullen worden. De premiehuurwoningen hebben ech ter een bouwprijs die 2400,- hoger ligt dan de rijksnormvergoeding van 93.000,-. Het College heeft de woning bouwvereniging laten weten dat het er niets voorvoelt dit bedrag bij te passen door de grondprijs te verlagen. De woningbouwvereniging heeft daarop zeer teleurgesteld gereageerd. Het Col lege is echter tot dusver op het stand punt blijven staan dat de bouwkosten zelf maar omlaag moeten worden ge bracht. Namens de PvdA-fractie laat Ray- mond van Gelder het College nu weten dat de publikaties in de pers en de correspondentie die er tussen gemeen tebestuur en woningbouwvereniging is gevoerd, hem in zijn zorgen over de realisering van de woningen hebben bevestigd, ondanks beweringen van wethouder Menne van Financiën, die Bewoners van de Frans Halslaan waar schuwden zondagmorgen om ongeveer kwart voor tien de politie, omdat zij door het openstaande raam van één van de huurwoningen een "alarmbel" hoorden overgaan. De politie ging op onderzoek uit, maar trof de bewoner van het huis in diepe slaap aan. De alarmbel bleek een aanhoudend aflo pende wekker te zijn. Erkend door TBBS en (JNETO Gespecialiseerd in woningen, kantoren, winkels en scholen. Bouwkundige en elektronische systemen. Stil-alarm aansluiting op centrale meldkamer v.a. ƒ25,- p. mnd. 24 UUR service. Vrijblijvend offerte! Scherpe prijzen! F. C. Kuyperstraat 28a 3761 EG Soest in de Commissie Financiën in ant woord op vragen van PvdA-zijde had geantwoord dat het betreffende kontin- gent wel tot stand zal komen. Een en ander is voor de PvdA-fractie aanleiding tot het stellen van de vol gende vragen: "1. Bent u, gelet op de brief van de woningbouwvereniging van 15 juni nog steeds van mening dat een verdere verlaging van de bouwkosten mogelijk is? Zo ja, hoe moet die dan worden gerealiseerd? 2. Bent u bereid uw standpunt m.b.t. de grondkosten te herzien en alsnog met de woningbouwvereniging in overleg te treden over de verlaging van de stich- tingskosten tot het vereiste niveau, waarbij ook verlaging van de grond kosten in overweging wordt genomen? 3. Zo nee, kunt u dan vóór 15 augustus een overzicht verstrekken van de taxatiewaarde en de verkoopprijs van alle grond die sinds l september 1982 in het kader van de sanering van het grondbedrijf zijn verkocht? 4. Bent u met mijn fraktie van mening dat het in het belang van de volkshuis vesting van groot belang is dat de samenwerking tussen de gemeente en de woningbouwvereniging optimaal is? 5. Bent u van mening dat er momenteel (mede gelet op de correspondentie en de persberichten) sprake is van een optimale samenwerking? 6. Zo nee, welke maatregelen bent u van plan te gaan nemen om de samen werking op korte termijn te optimali seren? 7. Indien de noodzakelijke bezuinigin gen niet kunnen worden gerealiseerd zal de bouw van de woningen niet doorgaan. In dat geval zal een nieuwe bouwer moeten worden gevonden. Hoe lang denkt u nodig te hebben voor het vinden van een nieuwe bouwer, hoe hoog raamt u de rentelasten over deze periode, en hoe denkt u die te kunnen dekken?" DAG NACHT •Weet Je niet wat je met al de verzekerings papieren moet beginnen Loop dan voor een deskundig advies bij van Rouivendaal naar binnen! Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag Grote pot Gouda's Glorie 620 gram van 3,46 nu Alleen donderdag Alleen donderdag Kilo verse van 8.50 voor slechts "Help de nieuwe aanplant de zomer door!Dat is de oproep die de gemeen telijke afdeling Groen en Recreatie gaarne aan de ingezetenen van Soest doet in verband met de aanhoudende droogte. Vooral de bewoners van de nieuwe wijken kunnen erg veel helpen om de jonge aanplant niet dood te laten gaan. Doordat het in het voorjaar veel gere gend heeft zijn de bomen en struiken erg verwend. Ook jonge aanplant heeft daardoor al veel groen gekregen. De scherpe droogte uit het noordoosten en het terugreflecteren van de zon hebben er echter voor gezorgd dat de bladeren het op dit moment zeer zwaar te ver duren hebben. Door af en toe eens een emmer water bij de planten te gooien of de waterslang er een tijdje bij te leggen, wordt doodgaan van plan ten voorkomen. Het College van Burgemeester en Wet houders is van mening dat na het ver trek van de huidige brandweercom mandant, de heer J. F. Groart, er geen nieuwe tweede beroepsofficier bij het brandweerkorps van Soest moet wor den aangesteld. Zoals bekend wordt de heer Groart per I november a.s. opgevolgd door de heer J. Th. Bakker. Tot voor kort stond het college op het standpunt dat de brandweer in Soest niet zonder tweehoofdige beroepslei ding kon, maar gelet op de adviezen van diverse raadscommissies is het College op zijn standpunt teruggeko men. Er zal dus geen tweede officier in vaste dienst worden aangesteld. Wel is daardoor een gewijzigde taak verdeling bij de beroepskern noodza kelijk, laat het College aan de gemeen teraad weten. In de nieuwe opzet wordt de huidige preventie-ambtenaar, de heer C. A. Tammer, benoemd tot chef de bureau en belast met alle preventie werkzaamheden die nu nog door één van de beroepsofficieren worden ver vuld. Verder neemt hij ook taken over met betrekking tot de leiding over het overi ge beroepspersoneel, de advisering (gedeeltelijk) de deelname aan regio nale werkgroepen (gedeeltelijk) en de toetsing en het afnemen van inter ne examens. Daardoor krijgt hij overi gens minder tijd beschikbaar voor' preventie-werkzaamheden (ca. 1/3). De bureauchef vervangt de comman dant bij diens afwezigheid voor wat be treft de dagelijkse leiding. Bij het uit rukken bij brand en bij technische hulp verlening wordt de commandant zo no dig vervangen door een vrijwillige of ficier. Een gevolg van een en ander is ook dat brandweervoorlichting en instruc tie aan bedrijven, instellingen, etc. zullen worden gehalveerd. De voor lichting aan scholen en bedrijven komt geheel te vervallen, maar blijft ge handhaafd voor bejaardentehuizen en het ziekenhuis. Ook het opstellen van de zgn. "aanvalsplannen" komt in de verdrukking, maar de meest noodza kelijke zullen toch aan het eind van dit jaar wel gereed zijn. In de nieuwe situatie is het van groot belang dat het vrijwillig kader op peil blijft, schrijft het College. Voor een 24-uurs-bezetting van de piketdiensten zijn vijf officieren nodig. Dat betekent dat er nog drie man nodig zijn. Omdat daarvoor uit de groep bevelvoerders moet worden geput is ook daar aanvul ling nodig. Daar gaat het om vier per sonen. Voor de opleiding is op jaar basis gedurende twee a drie jaar maxi maal 17.000,- nodig. Op aanwijzing van getuigen arresteer de de politie in het weekeinde een 31- jarige inwoner van Baarn, die "zo maar" een aantal deuken in een PTT- wagen aan de Steenhoffstraat had ge trapt. Omdat de man in Baarn werd verdacht van het stelen van een auto, werd hij aan de politie van die plaats overgedragen. Juwelier ouwe lier n, Met koophuizen die u in geen andere gids aantreft. Een ruime keuze van huizen in Amersfoort, Soest, Baarn en omgeving. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zonejMHW Soest. 02155-16251 fep Amersfoort, 033-630506 Hollandse nieuwe van 4.50 O 95 per 2 stuks nü voor Gebakken poon Kant en klaar Oio 500 gram Z9 Visbolletjes Kantenklaar *y5( 500 gramm Lekkerbekjes Kantenklaar 00 500 gram O Het College van Burgemeester en Wet houders heeft "geen enkele aanwij zing" voor de juistheid van de veron derstelling dat de belangstelling van het Department van Defensie voor het ziekenhuiscomplex Zonnegloren in re latie moet worden gezien met de moge lijke plaatsing van atoomraketten op de vliegbasis Soesterberg. Het College schrijft dit in een brief aan de leden van de commissie ABZ (Algemene Be stuurszaken), naar aanleiding van een brief van de Soester IKV-kern. Het IKV Uit ergernis, omdat de gemeente het huisvuil volgens zijn mededelingen niet wilde komen ophalen, heeft een 32-jarige bewoner van de Weegbree straat vorige week brand gesticht in de ruimte onder het flatgebouw waar hij woont. Hij bracht de politie overi gens zelf van zijn daad op de hoogte. Toen deze arriveerde maakte hij ge bruik van de gelegenheid om een ande re woning te eisen. In eerste instantie weigerde de man zijn huis te verlaten, maar later kon de politie hem toch arresteren. De brandweer was snel ter plaatse en kon het vuur met twee stralen doven. Wel werden enige lei dingen aangetast en werd het plafond beschadigd. vroeg daarin of zo'n relatie mogelijk zou bestaan, ook in verband met de uit breiding van de wijk Apollo in Soester berg. "Indien nadere informatie ge wenst wordt, zal het IKV zijn vragen dus aan het departement van Defensie moeten stellen," aldus de brief van het College. B. en W. bevestigen nog eens dat de directie van Zonnegloren overleg met het College heeft gepleegd over de toe komst van het gebouwencomplex. Het ministerie van WVC stelt als één van de voorwaarden dat eerst een gegadig de voor het complex wordt gevonden (waardoor kapitaalvernietiging wordt voorkomen) voordat nieuwbouwplannen ook maar enige kans op een positieve benadering heb ben. "Er wordt nu in oriënterende sfeer gezocht naar een gegadigde," al dus het College. Naast andere kontak ten is ook Defensie benaderd, en dat heeft tot dusver positief gereageerd. Overigens hebben B. en W. in het kon- takt met het ministerie (van WVC) dui delijk gesteld dat het College (en uit eindelijke de raad) zich over het ge bruik van het complex zullen moeten uitspreken, als er bestemmingswij ziging uit zou voortvloeien. Tegenover Defensie is, "om de gedachten te be palen," gesteld dat het gebouwencom plex mogelijk geschikt is als legerings mogelijkheid en/of kantoorvestiging. Het bestuur van de Stichting 'Kinderboerderij De Vrije Teugel' ziet met spanning uit naar de uitslag van het verzoek tot schorsing van het gemeente raadsbesluit waarbij de subsidie per 1 juli wordt ingetrokken. Dit verzoek is ingediend bij de Raad van State, die eerder een beroep tegen dit raadsbe sluit heeft afgewezen. Het bestuur verwacht dat het verzoek in de eerste twee weken van juli behandeld zal worden. Als de Raad van State het verzoek in willigt blijft de subsidie voor de kinder boerderij voorlopig gehandhaafd. In dat geval kunnen de aktiviteiten wor den voortgezet, laat het bestuur weten. De komende periode kan dan worden gebruikt om opnieuw te gaan overleg gen met de gemeente en wellicht tot overeenstemming te komen over de toekomst van 'De Vrije Teugel'. Wijst de Raad van State het verzoek af, dan houdt de subsidie inderdaad per 1 juli op. Het bestuur verklaart echter met nadruk dat ook in dat ge val de stichting wat hen betreft blijft voortbestaan. Wel zal nader moeten worden onderzocht welke activiteiten de stichting dan kan gaan ondernemen, zonder betaalde krachten en subsidie. "Er valt een gat", laat het bestuur in een dezer dagen verspreid pers bericht weten. "Als de subsidie ver valt worden de werknemers op één na ontslagen. Pas als het beroep bij de Raad van State behandeld is kunnen we weer plannen maken' De kinderboerderij-aktiviteiten stop pen in juli en augustus. Men stelt wel pogingen in het werk om een zomer- programma te organiseren van 17 juli tot 7 augustus. Daarvoor worden nog vrijwillige medewerkers gezocht. Kin deren die een tuintje bij de kinder boerderij onderhouden kunnen daar nog tot 17 juli in terecht, tussen 15.30 en 17.00 uur. In de vakantie kan dat op dinsdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur wijst ook op de rommel markt, die het "Comité tot Behoud van de Kinderboerderij" op zaterdag 2 juli organiseert. De markt begint om 11.00 uur. "Bij de uiteindelijke besluitvorming van de kant van de gemeente zal het belang van het behoud van een zieken huisvoorziening in de gemeente Soest en Baarn zorgvuldig afgewogen moe ten worden tegenover de definitieve in vulling van de plannen van Defensie met dit complex,aldus het College. Er komt een andere scheiding tussen het fietspad en de rijweg op het gedeel te Eigendomweg aan de noordzijde, tussen de oversteekplaats nabij per ceel nummer 32 tot even voorbij per ceel nummer 56. Tijdens de aanleg van het fietspad langs de Eigendomweg is de smalle tussenstrook tussen rijweg en fietspad voorzien van flexibele re- flectorpalen. Deze voorziening was no dig omdat motorvoertuigen en derge lijke gebruik gingen maken van het fietspad, hetgeen uiteraard uit veilig heidsoverwegingen niet toelaatbaar is. In de praktijk is deze constructie niet bevallen, omdat binnen korte tijd de meeste reflectorpalen vernield waren door automobilisten die er bewust overheen reden en door de jeugd. De nieuwe afscheiding houdt in dat in de smalle strook zogenaamde parkeer- banden worden aangebracht met een tussenruimte van twee meter. Bij de koppen van deze banden worden weg dekreflectoren aangebracht, de beken de katte-ogen. Verder wordt langs de zijkant van de rijweg een witte getrok ken streep aangebracht. Op de Van Weerden Poelmanweg werd een inwoner van Soesterberg vorige week plotseling geconfronteerd met een ree, die ter hoogte van "De Berg jes" de weg overstak. De bestuurder kon een botsing niet voorkomen, zo dat de ree werd gedood. Het dier bleek drachtig te zijn. De auto liep enige schade op.

Soester Courant | 1983 | | pagina 1