f Raadsbesluiten over bezuinigingen ontmoeten kritiek uon Garantie certificaat TAXI KLOMP 12984 IV XjQm Gemeentewerken nam afscheid van A. T. van Klooster Hartje-Zuid zoekt 'kontaktpersoon M/V' Scholengemeenschap 'Eemland' gaat door met inzameling oud papier en lompen 'Griftlanders' hebben 't maar druk in Titusville 'Maak Wieksloterweg verkeersarm' Vorstelijke occasions aan de Koningsweg BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM zoomobjectief 3.5-80-200 mm :nmbiFOTO ipS! Verbazing over CD A-houding 'Hé, jij daar, zin in de bios?" brilmode TEL. Het gas- en c.a.i.bedrijf in de maand mei WASSEN in de Wasserette? IJs teruggevonden Portemonnee gestolen Bewoners in enquête: Meer woningbouw in Soesterberg mogelijk autosmeeing fbto-filrrvuideoc^ Op onze permanent geven wij U een .Soester Courant van woensdag 39 juni 1 jragebox f 9.500,- apparte- -gas en 67.000,- at op 4e begane 69.000,- apparte- galerij- Jodern, ners. 10.000,- 6 5-36304 De raadsbesluiten over de bezuinigingen bij de sport kregen vorige week ook nog een staartje in de vergadering van het bestuur van de Sportstichting. De heer C.Boerkoel (S.O.Soest) bracht vanaf de tribune naar voren dat de besluitvorming buitengewoon onduidelijk was geweest. Het had hem ook be vreemd dat het College van Burgemeester en Wethouders van de ene dag op de andere met een totaal ander voorstel op tafel was gekomen. Heel verbazend vond hij het dat het CDA zich in de raad had uitgesproken voor het over dragen van de technische installaties aan de (veld)sportverenigingen, terwijl de CDA-vertegenwoordiger in de Sportstichting de onhaalbaarheid daarvan had onderschreven. De heer Plomp ("met mijn collegepet op") gaf een uiteenzetting over de besluitvorming, waarbij hij duidelijk maakte dat de sportbegroting was goedgekeurd, maar dat over het nog in te vullen "gat" van 35.500 een deel van de raad nu nog niet vastgelegd wilde zien hoe dit bedrag er zou komen, als de Sportstichting er in september niet in slaagt met alternatieven te komen. De heer D.U.Stroband noemde de be sluitvorming onzorgvuldig: "De raad had de begroting slechts goed- of af te keuren". Voorzitter Plomp reageerde daarop door te zeggen dat hij het be treurde dat deze kwestie was doorge drukt, al vond hij het wel begrjpelijk. De heer H.Ankoné was vooral ver baasd over wat er in de raadsverga dering niet gezegd was. Hij typeerde de houding van CDA-sportbestuurder en gemeenteraadslid H.Strietman als "erg zwak": "We hadden recht op meer. Ik snap niet van het CDA dat het hiermee instemt. In de eerste plaats is het een aantasting van het passe-partoutsysteem, en in de tweede plaats worden de rijke clubs hiermee bevoordeeld boven de arme". De heer Strietman repliceerde dat het CDA altijd had gezegd dat de bezui niging van een ton er moest komen, maar dat dat bij voorkeur niet ten laste van de sporters moest gaan. Tribunes Beukendal In de bestuursvergadering van de Sportstichting deelde voorzitter Plomp mee dat het College van B. en W. zich had beraden op het voorstel tot vervanging van de defecte tribunes in de sporthal Beukendal, maar dat daar over nog geen positieve beslissing was genomen. Het College is van mening dat deze vervanging in het kader van de financiële mogelijkheden van de gemeente bekeken moet worden. De heer L.van Vliet reageerde daarop ontsticht met de opmerking: "Daar begrijpt de gebruiker helemaal niets van! Dat voorstel ligt al een half jaar op tafel". Joop v.d.Brakel wilde het hem wel uitleggen: 't Is gewoon nee, dat is toch duidelijk! Het College denkt ge woon dat de Sportstichting een gaatje in het hoofd heeft: geen 100.000 gulden kunnen bezuinigen en dan wél een tri bune van 170.000 gulden vragen". De heer R.v.d.Gaast wees erop dat de sportclubs die gebruik maken van Beu kendal inkomsten derven, omdat zij geen evenementen kunnen organiseren nu de tribunes buiten gebruik zijn. Hij drong aan op een overzicht van de verliezen die de clubs daardoor lijden. Inbraakschade Met het nieuwe seizoen voor de deur maakt de S.O.Soest zich zorgen over het feit dat de schade aan het club gebouw, die in februari door inbre kers werd aangericht, nog steeds niet is verholpen. S.O.Soest-voorzitter C. Boerkoel informeerde bij het bestuur van de Sportstichting, gebruik maken de van het spreekrecht voor het pu bliek, wanneer de zaak hersteld zou worden. Het gaat om een bedrag van 1500,- en de gemeente, als eigenaar van de sportgebouwen, draagt daar voor de verantwoordelijkheid. Directeur J.Hilhorst antwoordde dat de zaak nog niet was uitgezocht voor wat betreft de aansprakelijkheid, en dat het niet een kwestie van gewoon repareren was, hetgeen de heer Boer koel tot de vertwijfelde uitspraak bracht: "Stel je voor dat ze de vol gende keer door het dak gaan De heer Hilhorst deelde mee dat de gemeente geen inbraakverzekering op de sportgebouwen heeft afgesloten, maar alleen een brandverzekering. Dat moest de gemeente zelf maar we ten, reageerde de heer D.V.Stroband, als maar vaststond dat het risico voor de eigenaar (de gemeente) bleef. Voor zitter Plomp wilde zich op een derge lijke uitspraak niet vastleggen. De heer Stroband vond dat een onbe vredigend antwoord. "Stel je voor dat er een vliegtuig valt op één van de clubgebouwen, en dat dan de vereniging de schade moet betalen! Voorzitter Plomp zegde toe het vraag stuk zo snel mogelijk in het dagelijks bestuur te bekijken. Mavo betaalt niet De heer Boerkoel deed vanaf de tribune ook zijn beklag bij de Sportstichting over het feit dat de Openbare MAVO, die gebruik maakt van de accommo datie van de S.Ó.Soest, weigert het jaarlijkse bedrag van 320,- voor gas, water, licht en schoonmaakwerkzaam- heden te betalen. De schoolleiding heeft het bestuur van de voetbalvereni ging hiervoor naar de gemeente ver wezen, maar ook de afdeling Onder wijs voelt er niets voor dit bedrag te betalen. Volgens de bestaande regle menten zal het bestuur van de Sport stichting een beslissing moeten nemen. !ji Van een lichtelijk gefrustreerde binnenvetter veranderde hij in een ware Casanova. En dat kwam echt niet alléén door zijn bezoek aan onze zaak... Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. De gasinkoop in de maand mei bedroeg 4.022.666 m3. Dat was 974.279 m3 meer dan in mei 1982 toen de gasinkoop 3.048.387 m3 bedroeg. In mei 1981 was dat 2.973.542 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met mei bedroeg 35.509.807 m3. In 1982 was dat 36.401.227 m3 en in 1981 39.703.097 m3. Het aantal gebruikers daalde in de maand mei van 14.237 naar 14.225 en het aantal c.a.i.-abonnementen daalde in dezelfde periode van 11.281 naar 11.265. Na ruim 28 jaar heeft de heer A. T. van Klooster vorige week tijdens een re ceptie in de brandweerkazerne af scheid genomen van de gemeente dienst. Daarbij kreeg hij enveloppen met inhoud en kadobonnen aangebo den, te besteden voor zijn grootste hob by: het zenden. Wethouder J. Th. Oudemans van open bare werken constateerde dat de heer Van Klooster een aantal niet voorziene veranderingen van werkkring niet be spaard is gebleven. Hij begon destijds als timmerman en eindigde als licht drukker, een verandering van werk waaraan zijn gezondheid debet is ge weest; die is het ook waarom hij voor tijdig de gemeentedienst moest verla ten. Desondanks is de heer Van Klooster, die een centrale plaats innam in het gemeentebedrijf, altijd optimist geble ven. Wethouder Oudemans sprak zijn erkentelijkheid uit voor wat de schei dende ambtenaar in verschillende funkties voor de gemeente heeft ge daan. Hij bood een enveloppe met in houd aan. Dat deed ook directeur ir. S. H. Brune- kreef van gemeentewerken. Hij wees ook op de vele hobby's van de heer Van Klooster, zoals vogels, aquarium vissen en het met de caravan op stap gaan. De heer B. H. Wels, chef van de afdeling interne zaken waar de druk kerij toe behoort, noemde Van Klooster geen gemakkelijke, en iemand die goed voor zichzelf kan opkomen. Hij citeerde kritische uitspraken van de scheidende ambtenaar bij diens zil veren jubileum in dienst van de gemeen te, en constateerde aan de verande ringen dat die hadden geholpen. Hij bood een kadobon aan. Ook de heer A. H. Hilgers, als voorzit ter sprekend namens de personeels vereniging, bood een kadobon aan. Hij herinnderde eraan dat Van Klooster vier jaar penningmeester is geweest en dat hij zich ook inzette voor het ver enigingsblad De Schakel. Voor me vrouw Van Klooster waren er bloemen. In zijn laatste woord bedankte de schei dende ambtenaar voor de prettige sa menwerking, en met name de heer J. Westdijk voor de organisatie van zijn afscheidsreceptie. Herdenking Aan het begin van de afscheidsbijeen komst van de heer Van Klooster, her- Ir. S. H. Brunekreef, directeur van Gemeentewerken, wenst de heer Van Klooster geluk. dachten de bezoekers de dag daarvoor ten gevolge van een ongeval over leden medewerker van de gemeente lijke afdeling groen en recreatie, de heer D. Nachtegaal. De directeur van gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, noemde hem een plichtsgetrouw en loyaal medewerker. Men nam enige ogenblikken stilte in acht. Wethouder drs. J. Th. Oudemans van openbare werken stond ook even stil bij het overlijden van de heer Nachte gaal dat als een schaduw over het af scheid van de heer Van Klooster viel. 'Dit voorval illustreert hoe onverwacht de dood kan ingrijpen', aldus de wet houder, die erop wees dat er in het leven meer dan eens sprake is van niet voorziene dingen. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK. - TEL. 02155-17552 De winkeliersvereniging Hartje-Zuid, het samenwerkingsorgaan van een groot aantal winkeliers van vooral de Soesterbergsestraat, is op zoek naar een man (of een vrouw), die als part time kracht een flink aantal werk zaamheden voor de vereniging kan verrichten, die varieren van het notu leren van bestuursvergaderingen tot correspondentie. Ook archiveren be hoort tot het "takenpakket", dat voor zitter J.Wessels opsomt voor het "schaap met vijf poten", waarnaar het bestuur op zoek is. Omdat het bepaald geen full-time functie is denkt het bestuur dat er in Soest vast wel iemand te vinden is die er plezier in heeft om de secretariaats werkzaamheden op zich te nemen. Een belangrijk onderdeel van zijn of haar taak is het kontakt met de leden. "We denken aan iemand met veel vrije tijd, die Soest, en vooral Soest-Zuid, als z'n broekzak kent, omdat hij er zelf jaren lang heeft gewoond en gewerkt. Een winkelier in ruste, bijvoorbeeld, of een gepensioneerde onderwijzer. Het is echt een aardige job voor een "vitale VUT-figuur", aldus de heer Wessels. Als is het dan geen dagwerk, er valt voor de nieuwe man of vrouw bij Hartje-Zuid best een hoop te doen. "Denk bijvoorbeeld maar eens aan de bouw van het nieuwe winkelcentrum, met alle activiteiten eromheen. Reken maar dat er dan heel wat roerigheid gaat ontstaan bij de winkels hier in Zuid". In dat verband wijst de heer Wessels ook alvast op de voorbereidingen voor de grote braderie in Hartje-Zuid, die op zaterdag 9 september wordt georgani seerd. In de week daaraan voorafgaan de wordt dit jaar ook een 'kinderbra derie' gehouden, waarvoor de Stichting Jeugdzorg Soest zich gaat inspan nen, in samenwerking met de Hartje- Zuld-winkeliers. De "kontaktpersoon/secretaris", waarnaar Hartje-Zuid momenteel op zoek is, krijgt uiteraard een ver goeding voor het gebruik van de auto, de telefoon, etc., al geldt verder dat de functie "onbezoldigd" is. Geïnteres seerden kunnen kontakt opnemen met de penningmeester, de heer J. van Ke ken, Rabobank Soest-Zuid, tel. 14657, of met de voorzitter de heer J.Wessels, Van de Ven's boekhandel, tel. 12419. Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.- 's morgens gebracht, 's middags klaar. Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) - Telefoon 15229 De 1450 kg oud papier die de Scholen gemeenschap "Eemland" deze maand heeft ingezameld is noch teleurstel lend noch verheugend. Het succes is nog niet optimaal. De leerlingen hadden in de schildersbuurt 2000 brieven bezorgd, maar de respons van de buurt was niet overweldigend. Een AVO-leraar: "Zoiets moet groei en. Het duurt misschien maanden voordat iedereen weet, dat iedere tweede dinsdag van de maand oud papier-dag is. In september beginnen we opnieuw en dan bewaren ook het bejaardencen trum "Groot Engendaal" en de Ge meentebibliotheek naast het schoolge bouw hun oud papier voor de Scholen gemeenschap. Toch was het verheu gend te zien hoe een aantal mensen, vooral ouderen, in plastic tassen en boodschappenmandjes hun oude kran ten kwamen brengen. We kregen zelfs telefoontjes uit Zeist en Soestdijk, van mensen die de actie fantastisch von den. Maar die mensen wonen te ver voor de leerlingen om daar de oude kranten op te halen". Ook de ouders van de leerlingen moe ten herhaalde malen opgeroepen wor den hun oude kranten en lompen naar de school te brengen. Tijdens de kennis makingsavond deze maand, met de ouders van de nieuwe leerlingen, heeft de heer Hendriks van de papierfabriek "De Hoop" in Eerbeek met een dia serie laten zien hoe dit 350-jaar oude bedrijf karton en kringloop-papier maakt van oude kranten. Hij vertelde dat in Nderland in de oud papierbran che 5000 mensen werken. Hierbij zijn inbegrepen de medewerkers van het Amersfoortse bedrijf "Eurogrondstof B.V." van de Soesterweg. Deze groot handel plaatst de reusachtige, groene containers bij de scholen en is onlangs geheel heringericht en opgeknapt. Een splinternieuwe pers werd de vorige week door wethouder de Bruin in werking gesteld in aanwezigheid van tientallen relaties. Directeur Bos van "De Hoop" vertelde over de positieve ontwikkelingen in het kringloopbedrijf. Lesbrief Na de zomervakantie gaat de school voor lager beroepsonderwijs aan de Soester Engweg opnieuw actie voeren. De bewoners rondom de school krijgen een nieuwe oproep met precies de data waarop het oud papier en lompen bij het schoolgebouw ingeleverd kunnen worden. De nieuwe leerlingen krijgen een uitgebreide lesbrief over de milieu actie en de ouders zal gevraagd wor den ook mee te werken. Het leraren korps zelf bewaart elk kladblaadje en heeft achter in de fietsenloods een ruimte vrij gemaakt voor opslag. De vijfenzeventig gulden die in juni werden verdiend gaan in een aparte pot waaruit extra financiële lasten worden betaald, die niet meer door de minister worden vergoed De zes bakken consumptieijs, die vo rige week werden gestolen uit een vent- wagen in Soest, zijn door de politie van Amersfoort teruggevonden. Het ijs was overigens gesmolten. De groep (ex-)Griftlandleerlingen die momenteel een bezoek brengt aan Ti tusville in het Amerikaanse Florida, blijkt een druk maar zeer afwisselend programma voorgeschoteld te krijgen. Eén van de Griftlanders, Petra van der Heijden, leverde in de afgelopen week einde het volgende telefonische relaas, dat door bemiddeling van Betty Kui- venhoven van het gemeentehuis de Soester Courant bereikte "We hebben het druk in Titusville. Van de vroege ochtend tot de late avond worden we beziggehouden. Voor het schrijven van een dagboek is dan ook haast geen tijd. Het bevalt ons overi gens uitstekend in Titusville, alleen met het eten hebben we wat moeite en is het wat wennen. Hamburgers, hot-dogs, cola en ijsthee kunnen we haast niet meer zien, en de Nederlandse groenten worden wel erg gemist." "Mais is nog al flauw, en ze eten zulke grote stukken vlees in Amerika! Het programma verloopt overigens uitstekend. Nadat we maandagavond door de gastgezinnen hartelijk werden ontvangen, hadden we dinsdag vrij om wat bij te komen en ons voor te berei den op de grote officiële receptie van dinsdagavond op het gemeentehuis. Op die receptie was een groot aantal men sen, die zich tegoed konden doen aan allerlei door de heer Scarborough mee gebrachte typisch Nederlandse etens waren, zoals kaas (compleet met Ne derlandse vlaggetjes als prikker), cho cola en stroopwafels. Edo Vogel en ik hebben tijdens die gelegenheid namens de gemeente Soest een glas-in-lood raam overhandigd aan de gemeente Titusville. Alle studenten moesten zich persoonlijk voorstellen en iets over Soest vertellen. Na de receptie kregen we een rondleiding door het gemeente huis en bezochten we de gemeente raadsvergadering, waar we van de burgemeester een speld van Titusville kregen opgespeld. Na dit officiële gedeelte volgde een zeer druk programma met o.a.zwem men een bezoek aan het krokodillen- park en aan een pop-festival, een lunch bij de Rotary club, waar we wederom een en ander over Soest moesten ver tellen. Hier kregen we een thermome ter aangeboden. De lancering van de Spacq Shutt"lë 'is„yapuit ëen ftootóéke- ken; daarna zijn we allemaal op de waterskies ^eweesLBezoekaan 'Wet and Wild', een complex met 8 verschil lende soorten zwembaden, 'Seaworld,' Petra van der Heijden. een barbecue/zwemavond bij Ank Ab- reu-Van Buuren, die vanwege hevig on weer binnen plaats moest vinden, 'Disneyworld,' de Titusville High- school en de Astronaut High School, lunch bij een visrestaurant aan de ri vier. Tussen de bedrijven door is er veel gepicknickt. Donderdagavond hebben we bij één van de Amerikaanse studenten een aantal verjaardagen te gelijk gevierd en door het late tijdstip bleven we daar ook maar allemaal slapen. Voor deze week staat onder meer op het programmazwemmen en lunchen bij een plaatselijk restaurant; Space Center, Epcott (Disney World); Blue Springs; bezoek aan de universiteit van Florida. De heer Scarborough is erg enthousiast over het verblijf van de Soesters: "Het gaat prima: vooral tijdens officiële ont vangsten, waar ze steeds weer een ver haaltje over Soest moesten vertellen, doen ze het uitstekend." Hij krijgt dan ook niet anders dan positieve reakties. Een inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar portemonnee, met een inhoud van ca. 200,-, alsmede een bankpa'sje, enige1 betaalkaarten en een strippenkaart. De diefstal vond plaats terwijl zij inkopen deed bij een bedrijf aan de Eigendomweg. Bijna tachtig procent van de bewoners van de Wieksloterweg wil dat deze weg buiten de bebouwde kom van Soest verkeersarm wordt. Vijftien procent van de bewoners is hiertegen. Zij willen dat de weg voor alle verkeer open blijft. Van degenen die hebben meegedaan aan de enquête over de wensen van de aan wonenden met be trekking tot het verkeer op de Wiek sloterweg is vijftig procent voorstan der van de afsluiting van het gedeelte van de Wieksloterweg tussen de Biltse- weg en de Dorresteinweg. Dit zijn de voornaamste uitkomsten van de en quête die de gemeente onder de be woners heeft gehouden. Om het doorgaande verkeer op de Wieksloterweg te minimaliseren, wil het gemeentebestuur het gemotori seerde verkeer weren, waarbij het als voorwaarde stelt dat de woningen langs de weg voor auto's bereikbaar moet blijven. Die bereikbaarheid is vooral van belang in de richting van de woonkern van Soest omdat de bewo ners en de bedrijfjes vrijwel geheel op Soest zijn aangewezen. Gemiddeld zo'n 1300 voertuigen maken per etmaal van de Wieksloterweg gebruik. Veelal is dit sluipverkeer dat eigenlijk van de Ko ningsweg gebruik moet maken, maar nu over de Den Blieklaan, Insinger- straat, Wieksloterweg naar de Ko ningsweg rijdt en omgekeerd. Gezien het smalle wegprofiel en het landelijk karakter van de weg is dat aantal vrij hoog te noemen. Doordat de Wieksloterweg een rechte weg is, wordt er vaak ontoelaatbaar hard ge reden, waardoor vooral de fietsers en de kinderen van de aanwonenden gevaar lopen. Dit alles is voor het gemeen tebestuur aanleiding geweest om een oplossing te zoeken voor het ver keer op de Wieksloterweg. Hall maart heelt het gemeentebestuur honderd brieven met vragenformulier aan de bewoners van de Insinger- straat, Wieksloterweg, Vaarderhoogt- weg en het Landgoed Pijnenburg uit gereikt. In de brief schetste het ge meentebestuur de gewenste situatie. Van de 100 uitgereikte formulieren werden er 64 terugontvangen, dus 64 procent. Van de inzenders willen 51 dat de Wiek sloterweg verkeersarm wordt. Drie inzenders hebben geen mening en 10 aanwonenden, van wie het merendeel woonachtig is op de Insingerstraat, willen dit niet. Op de vraag of men nog een nader gesprek wenst over het ver minderen van het doorgaande verkeer, antwoordde 37,5% met "ja 7,8 procent heeft geen behoefte aan een gesprek en de rest heeft geen mening. De helft van de ingeleverde formulie ren geeft aan vóór afsluiting van de Wieksloterweg tussen de Biltseweg en de Dorresteinweg te zijn. Een aantal van de inzenders maakte ook gebruik van de mogelijkheid om opmerkingen te maken. Zo willen twee mensen dat de uitweg Wieksloterweg naar beide zijden voor aanwonenden mogelijk moet blijven. Verder wil een aantal mensen dat men snel met de re constructie begint in verband met het dagelijks gebruik door de kinderen van de Wieksloterweg. Ook snelheidsbeper king en verkeerdrempels aanleg gen zijn opmerkingen die veelvul dig voorkomen. Sommige bewoners van de Insingerstraat willen de afslui ting niet voor vrachtwagens en ande ren willen alleen personenauto's door laten met een maximale snelheid van 50 km per uur. Iemand anders wil de sloot aan de boskant dichthebben, waarop dan een fietspad aangelegd kan worden. De resultaten van de enquête gaat de gemeente nu bespreken met de pro vincie, waarna het de bedoeling is dat vervolgens een hoorzitting met de aan wonenden wordt gehouden waarbij ook andere belanghebbenden uitgenodigd worden. Door verlegging geluidslijnen De inbreng van wethouder G. A. W. G. A. Plomp van ruimtelijke ordening en de heer J. Bouwman van de gemeente lijke afdeling ruimtelijke ordening in de Lokale Projectgroep Vliegbasis Soesterberg heeft geleid tot de zeker heid van meer woningbouw in Soester berg. In april vorig jaar heeft de staats secretaris van Defensie een project groep ingesteld die tot taak kreeg voor bereidende werkzaamheden te ver richten voor het opstellen van een ont- werp-zöneringsbeschikking en om het verloop van de geluidscontouren aan de hand van de plaatselijke situatie nader te bepalen. Diverse keren is de projectgroep bij elkaar geweest. Het resultaat voor Soesterberg is dat de geluidscontouren zodanig zijn ver legd dat de lijnen niet door de bestaan de bebouwing lopen. Verder zijn de mogelijke bouwlokaties Carolusschool en het gebied ten noorden van de wijk Apollo buiten de geluidsgrens voor nieuwbouw van 35 Ke (kosten-eenhe- den) gehouden, zodat op die beide plekken zonder meer woningbouw mo gelijk is. Doordat de 40 Ke-lijn iets naar het noorden verschoven wordt ia met ontheffing van de Minister op de strook grond aan de Rademakerstraat, waar voorheen een meubelzaak was. ook woningbouw mogelijk. Het is de bedoeling van het Rijk om via een aanwijzing ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening zowel provincia le staten als de gemeenteraden te ver plichten de geluidscontouren in res pectievelijk het streekplan en de be stemmingsplannen op te nemen. Daar mee komt vast te liggen dat boven de 35 Ke geen nieuwe woningen mogen worden gebouwd en dat in de zóne tussen de 35 en de 40 Ke slechts nieuwbouw in uitzonderlijke gevallen met ontheffing van de minister moge lijk is. Een en ander is geregeld in het "Besluit geluidsbelasting grote lucht vaartterreinen". Nu het vooroverleg ten einde is, zal in een bestuurlijk overleg nog de door de Lokale Projectgroep opgestelde docu menten bestuurlijk moeten worden vastgesteld. MITSUBISHI-DEALER - PEUGEOT - OCCASIONS Autocentmm Soest bv UW DEALER VOOR i~ Koningsweg 14 - Soest - Tel. 02155-13227 Kompleet me! macro voorzetlens tol 60 cm instel baar en luxe koker Verkrijgbaar voor de camera- vattingen Minolta. Nikon. Praktica B-200. Olympus. Pentax en Praktica schroei (M42) Combifoto-jubileumprijs 51 SIGMA Birkstraat 2 SOEST INRUIL-OCCASIONS haar en hem BURG. GROTHESTRAAT 36 SOEST - TEL. 17756 v. HOGENDORPLAAN 20 HILVERSUM - TEL. 035-43100

Soester Courant | 1983 | | pagina 3