Enorme belangstelling voor zwemvierdaagse Bosruiters kijken terug op een geslaagd concours- Hippique m m Bunschoten 600-jaar stad FilmhuisSmaak van water Landschappen van Tini Nickel in de Bereklauw Lathyrustentoonstelling op Groeneveld door Prinses Juliana geopend Tweemaal zoveel als vorig jaar Met ingang van 1 juli V eranderingen WWV-uitkering in aan jongeren Tips van VVV 'Baarns Bloei' Donderdag 7 juli: Expositie van Soester schilderes Soester mode-ontwerpster exposeert kleding ZWEMMEN/ Stichting penalty kampioenschappen Soest een feit RUITERSPORT 11 Soester Courant van woensdag 6 juli 1983 11 Wie op l juli 1983 nog geen 23 jaar is kan te maken krijgen met een be perking van het recht op een WWV (Wet Werkloosheidsvoorziening)-uit- kering. Voor deze categorie jongeren wordt de uitkeringsduur met ingang van die datum van 2 jaar terugge bracht tot 1 jaar. Verder moet een jongere onder de 23, naast de bestaande voorwaarden om een WWV-uitkering te krijgen, aan een extra eis voldoen. Hij of zij moet in de drie jaar direkt voordat hij werkloos werd tenminste 130 weken (2H jaar) lang een dienstbetrekking hebben ge had. Daarbij tellen bijvoorbeeld ziek te- en vakantiedagen tijdens de dienst betrekking wel mee. Werk van 1 dag per week of minder telt niet mee. De jon gere moet aantonen dat gedurende jaar een dienstbetrekking bestond, bijvoorbeeld met een werkgeversver klaring of inschrijvingsbewijs van het ziekenfonds. Geen 23, wel een WWV-uitkering? Wie vóór 1 juli 1983 al een WWV-uit kering had, maar op die dag nog geen 23 jaar is, moet ook voldoen aan die nieuwe 2% jaar-dienstbetrekking eis. Kan een jongere dat niet aantonen dan raakt hij z'n WWV-uitkering kwijt. Verder geldt ook hier de nieuwe uit keringsduur van 1 jaar. Heeft de jonge re op 1 juli 1983 dat jaar al volgemaakt dan stopt de WWV. Geen WWV, wat dan? Alle jongeren die door de beperking van 1 juli 1983 geen WWV-uitkering (meer) krijgen, zijn aangewezen op de RWW (Rijksgroepsregeling Werk- loze Werknemers). Daarvoor moeten zij net als voor de WWV een aanvraag indienen bij de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD), Lange Brinkweg. Hoe werkt de RWW? Een RWW-uitkering is niet zoals een WWV-uitkering op het laatstverdiende loon gebaseerd. Een RWW-uitkering is een Bijstandsuitkering die uitgaat van de noodzakelijke kosten van le vensonderhoud. Een RWW-uitkering van een kostwinner van een gezin of iemand die alleen woont is daarom ook hoger dan de RWW-uitkering van degene die bij z'n ouders woont. De hoogte van een RWW-uitkering hangt verder af van eventuele andere inkomsten, ook die van de partner, of een eigen vermogen. Hoe dan ook, snel naar de gemeente Wie per 1 juli 1983 z'n WWV-uitkering denkt te verliezen moet zo snel moge lijk naar de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) om een aanvraag voor de RWW in te dienen. Let wel: een RWW-uitkering wordt nooit met terugwerkende kracht toe gekend. Wie te laat komt, loopt gevaar een stuk van z'n uitkering te missen. Wie denkt dat hij z'n WWV-uitkering kan behouden moet naar de gemeente om de extra voorwaarde van de 130 weken aan te tonen. 23 Jaar of ouder Wie op 1 juli 1983 23 jaar of ouder is, houdt gewoon de uitkering die hij had. Dat wil zeggen tot de uitkeringsperio de verstreken is, want een WWV-uit kering duurt nooit langer dan 2 jaar. Spakenburgse Dagen 20 en 27 juli, 3 en 10 augustus Het programma van de eeuwfeesten in Bunschoten bereiken in de maand juli een van de hoogtepunten. En dat wordt beslist niet alleen veroorzaakt door de alom bekende Spakenburgse Dagen, die weer op vier achtereenvolgende woensdagen vele tienduizenden mensen naar de markt, naar de kleder drachten, kortom naar dat gehele sfeervolle gebeuren zullen trekken. Integendeel, een keur van evenemen ten spelen zich in juli af. Bijvoorbeeld de feestmarkt op zaterdag 2 juli, ge volgd, 's avonds, door een orgelcon cert. Op woensdag 6 juli een badkuip race en boegsprietlopen te Eemdijk. Op zaterdag 9 juli een paarden- en ponyshow. Op dinsdag 12 juli kunt u een tochtje per botter maken over het IJsselmeer, ieder half uur vanaf de vis- afslag tussen 11 en 16 uur (onder voor behoud Kosten 10,-- p.p. Tevens is er op deze dag een open dag van de visbe- drijven. Met als speciale attractie een visafslag voor particulieren. Op zaterdag 16 juli een fietstoertocht. En op woensdag 20 juli de eerste Spa kenburgse Dag met demonstraties, fol- kore, muziek en dans en natuurlijk de markt. Dit jaar groter dan ooit. Ook weer een visafslag voor u spéciaal en verder een poppenkast, paardentram en een skishow midden in de zomer. Praktisch hetzelfde programma kunt u verwachten op de volgende woensda gen. Voor meer uitgebreide informa ties over alle genoemde programma onderdelen en over de rest van het pro gramma kunt u terecht bij de VW- Spakenburg op het Spuiplein, tel. 03499- 2156 of bij de Streek VW Eemland Op heterdaad betrapt bij inbraak in supermarkt In de nacht van woensdag op donder dag werd de politie telefonisch gewaar schuwd door een bewoonster van Hons- bergen dat zij gerucht hoorde achter de supermarkt aan de Wiardi Beekman- straat. In eerste instantie leverde een onderzoek door de politie geen resulta ten op, maar ongeveer een half uur later kwam via een alarmcentrale een melding binnen over een inbraak in de supermarkt. De politie kon een van de vier daders een 18-jarige Soester aan houden. De overige drie wisten zich uit de voeten te maken. Zij waren de zaak binnengekomen door het openbreken van een lichtkoepel. Enige dagen later kon de politie ook de drie andere daders aanhouden. Dat waren een 21-jarige Soester en twee broers van resp. 18 en 21 jaar. Samen met nog twee knapen van 14 en 15 jaar (die overigens niet aan de inbraak mee deden) had het ploegje in eerste instan tie ergens bier willen weghalen. Dat deden ze ook: bij een huis aan de Ere prijsstraat namen ze een krat met 20 flessen mee. Toen die leeg waren kre gen ze honger en ze besloten een be zoekje aan te supermarkt te brengen om er brood weg te nemen. Dat was er nog niet, zo bleek toen ze eenmaal bin nen waren. Vervolgens hadden ze hun aandacht gevestigd op shag en sigaret ten, maar voordat ze zich daarmee uit de voeten konden maken arriveerde de politie al. Tip 1 Hotelvakanties in eigen land in eerste klas hotels in juli en augustus. Laat u eens lekker verwennen. In een le klas hotel heeft u eigenlijk pas echt vakantie. U hoeft nergens voor te zorgen, 't Enige wat u doet is ge nieten. 's Morgens staat er een heerlijk ontbijt voor u klaar, u kunt zo aan schuiven. Koken, afwassen en bed op maken zijn er in een hotel absoluut niet bij. Laat u eens tijdens uw vakantie lekker verwennen in een hotel. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. Een aan tal le klas hotels hebben de handen in een geslagen en bieden u hotelvakanties aan met kortingen van 20 tot 35%. En kinderen tot vier jaar kunnen zelfs gra tis mee. Dat is mooi meegenomen. Dus ook in het hoogseizoen lekker weg in eigen land. Het gastvrije en gezellige zuiden Gastvrijheid met een zachte g. Een verademing om de sfeer te proeven. En niet alleen de sfeer. Brabant is een toonbeeld van gemoedelijkheid. Daar weten ze hoe een mens zou moeten le ven. Gastvrijheid en gezelligheid te midden van uitgestrekte natuurgebie den, mooie bossen, lieflijke dorpen en middeleeuwse steden. De natuur mag er ook wezen: het glooiende heuvel landschap met de kronkelende Maas doet erg onhollands aan. Een stukje buitenland in eigen land. Eindhoven: Kempenland is een heer lijke streek om op vakantie te gaan. De voordelen van een fijne stad heeft u bij de hand en als naast buur, heeft u de natuur. Hotel Holiday Inn Voorzieningen: T.V., radio en telefoon op de kamer. Het hotel beschikt over: air-conditioning, lift, bar, aparte TV- ruimte, verwarmd overdekt zwembad, sauna, solarium, terras en eigen par keerplaatsen. Bijzonderheden: Het hotel accepteert creditcards. Honden worden niet toe gelaten. Kinderen van 0 t/m 12 jaar krijgen 50% reductie, mits slapend op de kamer van de ouders. Prijs: 4 dagen/3 nachten 197,50 p.p. 6 dagen/5 nachten 300,- p.p. 8 dagen/7 nachten 382,50 p.p. Deze nieuwe brochure is bij 't VVV kantoor af te halen en handig is bo vendien dat reserveringen voor zo'n korte vakantie ook bij de VVV Baam kan worden geregeld. Wij hebben l reisje voor u eruit gehaald. Busdagtochten Dagelijks vertrekken vanaf het Sta tionsplein in Baarn de bussen van D-- Tours Gooilander, en Ebato-Hage- nouw. Zij brengen u naar de mooiste plekjes in Nederland. Vanaf begin juli vertrekken er bussen iedere vrijdag naar Giethoorn of iedere woensdag naar de Efteling. De folders met meerdere informatie kunt op het WV kantoor Baarn krijgen. VW GESCHENKBONNEN De landelijke VVV geschenkbonnen worden in verschillende bedragen ver kocht. Theaterevenementen Euro Country Western Festival, 15 en 16 juli, De Efteling in Kaatsheuvel. "Brabantse Nachten," 5 en 6 augustus, De Efteling in Kaatsheuvel. "Easy Pop Festival," 15 en 16 juli, in de Stokvishal te Arnhem. Op vrijdagavond treden op: Herman Brood his Wild Romance, The Dutch, Judy Nylon en Mr. Kings Inflation. Op zaterdag treden op: Vitesse, Two of a Kind, Gravity, Basic, Glenda Herman the Backline, Gideon Band, Happy Few en Flush. "Macbeth,' van 25 juni t/m 31 juli (be halve de maandagen in juli), op het strand van Almere-Haven, naast de watersportvereniging 'Holland Rocknacht 1983,' 19 augustus in de Rijnhal te Arnhem. Het Russisch Staatscircus, op 28 sep tember, Carré Amsterdam. 'Tros achteruitrijden en caravan race,' op 13 augustus op het Eurocir cuit te Valkenswaard. Hideo Kanze, Noh theater, 24 juni, Tropeninstituut Amsterdam. 'De Maastreechter Staar,' 28 juni Con certgebouw Amsterdam. 'Northsea Jazz Festival 1983', 8, 9 en 10 juli, Congresgebouw in Den Haag. Programma's te verkrijgen bij VVV Baarn. Evenementen Baarn en omgeving Vliegfeest, 26 juni vliegveld Hilver sum. Van de Berg, 24 juni in de Boemerang Baarn. Kaarten a 10,- bij de VVV Baarn te verkrijgen. Siem Keijzer, 25 juni in de muziektent op de Brink te Baarn. Trekkerwedstrijden, 24 juni op het ter rein aan de Eemdijk. Braderie, 24 juni Hilversum in de Leeu wenstraat. Openluchtexpositie van beroepskuns tenaars, 25 juni in de Slottuin Slot Zeist. Tuinconcert Soester Mannenkoor Apol- lo en het Baaras Mannenkoor in de tuin van kasteel Groeneveld op 25 juni. Aan vang 20.00 uur. Toegang 1,50. Antiekbeurs in de Swingboei te Oud Loosdrecht op 26 juni. Lathyrustentoonstelling in kasteel Groeneveld van 1-10 juli. Loosdrecht Festival 1983, 2 juli t/m 6 augustus. Plaats: Diverse locaties te Oud-Loosdrecht. MUSEUMKAARTEN Het VW Baarn verkoopt museum kaarten die u gratis toegang verschaf fen tot vele musea in Nederland. De kosten hiervan bedragen: leeftijd t/m 25 jaar 5,-; houders van een 65 kaart 7,50 en ouder dan 25 jaar 15,-. VW BAARNS BLOEI Stationsplein 7, tel. 13226. Open maan dag t/m vrijdag van 9.00 t/m 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 t/m 14.00 uur. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77. RegieOrlow Seunke Met: Gerard Thoolen, Dorijn Curvers, Joop Admiraal, Hans van Tongeren, Olga Zuiderhoek, Moniek Toebosch De film vertelt de ontwikkelingsgang van de cynicus Hes (Gerard Thoolen). Hij werkt als sociaal werker in een niet nader bepaalde plaats en tijd bij de so ciale dienst. Een starre cynische bu reaucraat van rond de veertig, die pre cies de omstandigheden en tijden be paald waarop "probleemgevallen" hem mogen benaderen. Hij werkt in een kille, onmenselijke omgeving, maar weet zich uitstekend staande te houden. Zijn cynisme behoedt hem die per op de problemen aan de andere kant van zijn bureau in te gaan. Hij be paalt wat er gaat gebeuren en zijn cliënten zijn tot nummers geredu ceerd. De enige die in deze omgeving nog iets van betrokkenheid uitstraalt is de jonge stagiaire (Hans van Tongeren) van Hes. Hij probeert nog iets van menselijkheid te vinden, maar loopt stuk op het starre schild van Hes. Tij dens een van zijn bezoeken krijgt Hes te maken met de dood van twee men sen, een man en een vrouw, die in hun verslonste woning nog een dochter moeten hebben zitten. Hes gaat naar het bouwval en treft daar, in een kast, het totaal verwaarloosde kind Anna (Dorijn Curvers) aan. Zij heeft haar hele leven in die kast doorgebracht en kan vrijwel niet lopen of praten. Hes trekt zich het lot van het meisje aan, probeert op alle mogelijke manieren kontakt met haar te krijgen en werkt daarmee de buitenwereld tegen zich in het harnas. Zijn huwelijk gaat eraan en zijn collega's verklaren hem voor gek. De enigen die met Hes meevoelen zijn zijn stagiaire en een prostituée (Mo niek Toebosch). Langzamerhand weet Hes kontakt te krijgen met Anna, wat uitgebouwd wordt tot een sterke, emotionele band. Ten koste van alles gaat Hes door, vechtend tegen het systeem dat hem in een niet te ontvluchten wurggreep krijgt. Een poging om Anna te adop teren mislukt door onwil van buiten en na een gezamelijk uitstapje, de eerste wankele schreden die Anna buiten de deur zet, komt de overheid het kind op halen. Ondanks dat verlies heeft Hes een overwinning op zichzelf geboekt. Hij weet nu wat het is om geconfronteerd te worden met bizarre regels en star re denkwerelden. Het Filmhuis is vanaf 20.15 uur ge opend. Aanvang: 21.00 uur Entree:/5.-/CJP 4.-. Vrijdagavond 8 juli a.s. om 19.30 uur wordt in het kunstwinkeltje "De Bere klauw" Steenhoffstraat 63, Soest, een tentoonstelling geopend van de Soester schilderes Tini Nickel-Ozinga. Geboren en getogen in het Friese Kol- lum heeft zij zich pas op latere leeftijd op het schilderen geworpen. Toen zij om redenen van ziekte haar baan moest beëindigen, begon zij in 1981 met veel enthousiasme met olieverf te schilderen. "Ik vond het erg fijn om nu eens iets heel anders om handen te hebben", zegt Tini. "Het houdt me heel erg be zig. Ik ging een schilderkursus volgen, maar eigenlijk ben ik een echte doe- het-zelver. Iedere keer ontdek je weer iets nieuws en zo ontwikkel je jezelf. In het begin gebruikte ik wel eens een foto als hulpmiddel, maar nu vind ik het een feest om bij goed weer op va kantie heerlijk in de natuur neer te strijken met ezel en schilderskist. Ik schilder voornamelijk landschappen, waarbij ik de werkelijkheid zo natuur getrouw probeer na te bootsen' De ontwikkeling van Tini Nickel staat inderdaad niet stil. Haar landschap pen in schitterende kleuren op het doek gezet, maken een perfektionistische in druk en bezitten een onweerstaanbare drang om de kijker mee te tronen naar het heerlijke rustieke plekje dat uitge beeld wordt. De tentoonstelling in "De Bereklauw" heeft als thema "Land en water" en is de eerste expositie van het werk van Tini Nickel. Deze mooie tentoonstelling wordt vrijdagavond a.s. om 19.30 uur Tine Nickel aan het werk. geopend met muzikale begeleiding van Margriet van der Ploeg (alt-blokfluit). De schilderijen van Tini Nickel zijn te zien tot en met donderdag 28 juli. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 18.00 uur en zaterdags van 10.00 -17.00 uur. Lotte Paans uit Soest overhandigde bij de ingang van Kasteel Groeneveld H.K.H. Prinses Juliana een boeketje lathyrus, toen zij daar officieel door Ir. G. C. van Wijnbergen, commissaris van de koningin in Utrecht en door Mr. J. D. Miedema, burgemeester van Baarn, werd ontvangen. In het fraaie, gerestaureerde kasteel werd de hoge gaste begroet door de heer C. Gelein, voorzitter van de Nederlandse Lathy rusvereniging, en door Werner Paans, beheerder van het Kasteel. De prinses opende de tentoonstelling van lathyrussen, die voor 't eerst in Groeneveld wordt gehouden, door een rondleiding te beginnen langs de ge showde bloemen van 24 inzenders. Naast een groot sortiment lathyrus, zijn ook zomerbloemen, orchideeën, anjers, rozen en delphiniums te be wonderen. Volgens de heer E. Veenstra, direc teur van de rijksmiddelbare Tuinbouw school te Aalsmeer, hebben zijn leer lingen alle stands gemaakt en doet zijn instituut elk jaar aan de expositie mee. die jaren achtereen in Museum Singer in Laren werd georganiseerd. De school viel ook weer in de prijzen van de keuring die door het Lathyrusco mité van de Vaste Keurings Commis sie VKC) werd verricht. Andere inzenders die onderscheiden werden zijn de volkstuinvereniging "Ons Genot" uit Utrecht en Paleis Soestdijk. De prijs voor het fraaiste arrangement met Lathyrus in de hoofd rol én de prijs voor de beste inzending met vijftien rassen gaan naar het koninklijk huis. Voor 't eerst is bij de beoordeling door de jury, die vier uur is bezig ge weest, het Engelse systeem toegepast: niet alle inzendingen van één kweker bij elkaar, maar alle soorten bij el kaar. De beoordeling is daardoor nog objectiever geworden. In één van de zalen worden kleding stukken tentoongesteld van de Soester mode-ontwerpster José Marcus met als overwegend thema van de kleren: bloemen. "Lathyrus" duurt tot en met 10 juli en is de gehele week geopend, behalve op maandag en donderdag als de bloe men worden ververst. UNIEK BUITENTERRAS!!! .±.100 stoelen voor party's en barbecue-avonden. Alles aanwezig. Tevens sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavondenbruiloften recepties, koffietafels, buffetten etc. CAFÉ-RESTAURANT .SOESTER NATUURBAD" v. W. Poelmanweg 4 Soest Tel. 02155-13156- 11121 Het gehele jaar geopend. Dozendiefstal Vanaf een aan de Parallelweg gepar keerde vrachtwagen werden vorige week 4 pallets met in totaal 2700 kar tonnen dozen gestolen. De (lege) dozen hadden een waarde van ca. 1600,-. Namens de eigenaar, een golfkarton- bedrijf uit Baarn, werd aangifte bij de politie gedaan. Aanrijding onder invloed Een 21-jarige automobilist uit Laren kwam vorige week op de Kostverlo- renweg bij het achteruitrijden in aan rijding met een daar geparkeerde auto van een inwoner van Soest. Beide auto's liepen flinke schade op. Bij controle bleek de Laarder teveel alcohol te heb ben gedronken. Hij kreeg een rijverbod en werd geverbaliseerd. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Foto: Goos van der Wilt Een betere start van de Soester editie van de nationale zwemvierdaagse in het Soester Natuurbad is bijna niet denkbaar. Schitterend weer en maar liefst negenhonderd deelnemers; dat is tweemaal zoveel als vorig jaar. Hoog tepunt van de eerste sportieve avond was zeker het schatgraven in het schuim, dat door de vrijwillige brand weer in het kinderbadje werd gespoten en het hiermee omtoverde tot één grote schuimende afwasteil. Medewerkers en organisatie kunnen tevreden zijn met de nieuwe opzet die dit jaar voor de zwemvierdaagse geko zen is. Er is nu ook de mogelijkheid om 's ochtends in alle rust de 250 of 500 me ter af te leggen. Bovendien kan er 's middags al om 16.00 uur gestart wor den. Dit heeft duidelijke voordelen en dat bleek gisteren dus al op de eerste dag: het dubbele aantal deelnemers van vorig jaar. Net als vorig jaar kun nen de deelnemers ook nu weer een snipperavond nemen, maar die keuze zal niet eenvoudig zijn want iedere avond zijn er een aantal spectaculaire demonstraties te verwachten. Zo was er gisteravond naast het schatgraven in het schuim ook nog gelegenheid om mee te doen aan een wedstrijdje spuit- voetbal, waarbij opnieuw de inzet van de brandweer goed werd benut. Het diepe gedeelte van het L-bad fungeerde als 'wedstrijdterrein' en eventuele zwemmers waren hier dan ook niet ge wenst. Met een zestal stralen werden twee grote ballen bestookt, door aan de ene kant een groep jongens en aan de overkant een team van meisjes. Met soms wat tactische aanwijzingen van de kant van de brandweer werd het voor de deelnemers een waar festijn, dat meer dan een uur duurde. Ook vanavond is er in het Soester Na- In het schuim moesten de deelnemers graven naar de "schat", die op de bo dem was verborgen. tuurbad, dat dit jaar vijftig jaar be staat hetgeen zichtbaar is gemaakt door een grote blauwe vlag bij de bad- meesterspost, weer genoeg te beleven. Een Rhönraddemonstratie, waarbij mensen in grote ijzeren hoepels op mu ziek figuren maken. Verder is de kano vereniging De Dolfijn uit Harderwijk weer vertegenwoordigd met een de monstratie. Hierbij gaat een van de le den met kano en al van de hoge duik- plank. Morgen is het de beurt aan fiets- crossclub King's Road Riders die voor deze gelegenheid een meterhoge springschans zullen gebruiken. Verder zullen de bewakingshonden van de luchtmacht laten zien wat ze waard zijn. Op donderdag 7 juli stijgt er vanaf het grasveld een heteluchtballon op, die de vlag bij de badmeesterspost mee de lucht in zal nemen, zodat de tektst: 'Soester Natuurbad 50 jaar' tot in de wijde omtrek leesbaar zal zijn. Daar naast is er die avond een demonstratie van de modelbouwers met de Neder landse kampioen helicopter-vliegen en watervliegtuigjes. De laatste avond, vrijdag 8 juli, is er voor de jeugd de traditionele ballon nenwedstrijd en als afsluiter een fees telijke barbecue met bijbehorende mu ziek. De laatste twee avonden zal tuinman Gé Arkes op het terrein aanwezig zijn met een bloemenkraam, zodat de deel nemers aan de zwemvierdaagse op passende wijze gehuldigd kunnen wor den. Vandaag kunnen belangstellenden zich overigens nog opgeven voor dit evene ment. Bij de kassa van het bad zijn nog kaarten verkrijgbaar. Een snipper avond is er voor diegenen die zich van daag nog aanmelden echter niet meer bij. Naar aanleiding van de afgelopen eer ste penalty-kampioenschappen in Soest hebben de twee initiatiefnemers, A. Hagman namens voetbalvereniging "Hees" en Joh. A. Baks namens stich ting Jeugdzorg Soest, gemeend dit ge beuren vastere vormen te geven. Geboren uit een spontaan idee, werd het eerste penaltykampioenschap op Hemelvaartsdag en de daaraan voorafgaande voorselectiedagen een grandioos sukses. De financiële risi co's van een dergelijk evenement zijn echter dermate groot dat de heren Hagman en Baks, na overleg, besloten hebben tot een stichtingsvorm te ko men. In een tijd van geen of weinig fi nanciële speelruimte bij de diverse verenigingen en instellingen is het im mers niet verantwoord een dergelijk fi- sico te laten ontstaan voor één of meer verenigingen en instellingen. De stich tingsvorm biedt hiervoor een gelegen heid. Op 9 juni j.1. passeerde de aktie van op richting notaris C. J. M. Emmen te Soest en werd de Stichting Penalty kampioenschappen Soest een feit. Voorzitter van deze nieuwe stichting is de heer A. Hagman: de combinatie se cretaris/penningmeester is voorlopig voor rekening van de heer Joh. A. Baks. Het correspondentieadres is: Postbus 63, 3780 AB Soest. De stichting heeft de volgende doelstel ling: het organiseren van de penalty - kampioenschappen van Soest en daar mede verband houdende activiteiten in de ruimste zin. Op deze manier zijn dus de Penalty kampioenschappen voor 1984 gewaar- hnrtrif Op zaterdagavond j.1. 2 juli organi seerden "De Bosruiters" een concours- hippique op het terrein van het Paar densportcentrum aan de Bosstraat. Dit keer was manége "De Boshoeve" van de heer Laseur te gast bij De Bosrui ters en het deed een ieder genoegen dat er per rubriek veel deelnemers waren ingeschreven. Het aantal deelnemers was zo groot dat al van te voren was be sloten reeds om 18.00 uur te beginnen en te trachten om voor de inval van de duisternis alle rubrieken verreden te hebben. Dit is de organisatoren gelukt en aan het eind van de avond werd met genoegen teruggekeken op het evene ment. Heiaas was een dag vóór het concours- hippique de directeur van het Paarden sportcentrum, de heer Wim Schallies, in het ziekenhuis opgenomen, zodat hij als groot animator van de springsport geen deel kon nemen aan dit concours. De uitslagen waren als volgt: Rubriek 60 cm.: 1. Wilma de Ruig met Krieltje 2. Yvonne Hartman met Mr. X 3. Wilma de Ruig met Bartje 4. Henny Voskuilen met Ranger Rubriek 80 cm.: 1. Yvonne Hartman met Ivanhoe 2. Hester van Reyn met Petra 3. Christiaan de Ruig met Sunshine 4. A. Merckestein met Zorba 5. Wilma de Ruig met Krieltje Rubriek 1 meter: 1. Erik de Gooyer met Maragonda 2. Kees Koster met Ranger 3.1. Overkempen met Reinier 4. Ingrid Bizot met Ivanhoe Jim van der Schaaf met Silver King In alle rubrieken waren vele deelne mers in de barrage en over het alge meen kon men stellen dat er fraai werd gesprongen. De barrages werden op tijd gereden en er werden scherpe tij den gehaald. Foto: Göos van der Wilt De Bosruiters en hun gasten kijken terug op een geslaagd evenement. Het initiatief om in de regio met andere manéges dressuur- en springwedstrij- den te organiseren blijkt in de praktijk zeer succesvol.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11